TunnelBear Review (2020): Kullanıcı dostu, ancak Netflix yok

TunnelBear İnceleme (2020) | Güzel ve Kullanıcı dostu, ancak Netflix veya Torrents yok

TunnelBear piyasadaki en neşeli VPN’lerden biridir. Çoğu insan bu sağlayıcıyı birçok ayı ile iyi bir ücretsiz VPN hizmeti olarak bilecektir. TunnelBear’ın ücretsiz sürümü neredeyse ücretli seçenek kadar iyi çalıştığı için, bu VPN’lerde yeni olan insanlar için iyi bir sağlayıcıdır.


TunnelBear merkezi Kanada’da bulunabilir. Son zamanlarda, bu VPN internet güvenlik şirketi McAfee tarafından satın alındı. TunnelBear, 20 farklı konuma erişmenizi sağlar. Ancak, kaç sunucuları olduğunu göstermezler. Dahası, bazı punklar verebilmelisiniz, çünkü bu sağlayıcı onlara üstün.

Aşağıda TunnelBear’ın bir VPN’nin farklı yönlerinde nasıl puan aldığını okuyabilirsiniz. Öncelikle bu VPN’in bağlantı hızınızı ve çevrimiçi güvenliğinizi nasıl etkileyeceğini göreceksiniz. Ardından kullanıcı dostu olmalarını, sunucu ağlarını ve ek seçenekleri okuyabilirsiniz. Umarım, TunnelBear test çalışmamız, tüm ihtiyaçlarınızı karşılayan sağlayıcı olup olmadığını anlamanıza yardımcı olacaktır..

Özellikler TunnelBear

 • Eşzamanlı bağlantılar: 5
 • Torrent’lerin:
 • Netflix:
 • İşletim sistemleri: Windows, Mac, iOS, Android
 • Protokoller: OpenVPN, L2TP / IPsec, IKEv2
 • Günlük kaydı politikası: Trafik veya IP günlüğü yok
 • Sunucular: 20’den fazla ülkede sunucular
 • Fiyat: Aylık 4,99 ABD doları
 • Para iade garantisi: Yok

Hız – TunnelBear ne kadar hızlı?

İnternet’e göz atmaktan daha fazlasını yapmak istiyorsanız, VPN bağlantısının hızı çok önemlidir. Bir film izlemek veya çevrimiçi oyun oynamak istiyorsanız, bir VPN’in ne kadar hızlı olmadığını fark edeceksiniz. Herhangi bir gecikme olup olmadığını görmek için TunnelBear sunucularına bağlanma hızımızı test ettik. Bunu, hız testleri yaparak ve düzenli internet kullanımımız sırasında sağlayıcının hızını değerlendirerek yaptık. Aşağıda sonuçları bulacaksınız.

Hız testi sonuçları TunnelBear

Öncelikle hız testlerimizin sonuçlarını görebileceksiniz. TunnelBear sunucularına bağlantının hızı nasıl etkileyeceğini görmek için önce normal hızımızı test ettik. Bundan sonra ABD’deki yerel bir sunucu ve bir sunucu ile bağlantıyı test ettik. Kendi internet hızlarınıza ve konumlarınıza bağlı olarak sonuçlar farklı olabilir.

VPN’siz Hız (Speedtest.net):

Tunnelbear Speedtest VPN Yok

Bunlar, bir başlangıç ​​noktası olarak kullanılması amaçlanan, VPN olmadan internet hızımızın sonuçlarıdır..

Yerel sunucu ile hız (Speedtest.net):

Tunnelbear Speedtest NL

Yerel bir TunnelBear sunucusuna bağlandığımızda elde edebileceğimiz hız buydu. Gördüğünüz gibi indirme ve yükleme hızı biraz azaldı ancak önemli ölçüde azalmadı. Dahası, ping neredeyse aynı kaldı.

ABD sunucusuyla hız (Speedtest.net):

Tunnelbear Speedtest VS

ABD’deki en hızlı sunucuya bağlandığımızda aşağıdaki hız testi sonuçlarını aldık. Gördüğünüz gibi ping gökyüzü roketlendi ve indirme ve yükleme hızı oldukça azaldı. Bununla birlikte, bu hızlar çoğu internet kullanıcısı için hala kabul edilebilir.

Günlük kullanımda hız

TunnelBear çok hızlı. Düzenli tarama, YouTube izleme ve indirme sırasında hızda herhangi bir değişiklik fark edemedik. Oyun sırasında gecikme ve pingimiz artarken, yine de en sevdiğiniz atıcıları veya RPG’leri oynamak için TunnelBear’ı kullanabilirsiniz..

TunnelBear sizi sizin için otomatik olarak en hızlı sunucuya bağlayacaktır. “Otomatik” seçenekleri seçerseniz, TunnelBear sizi en yakın sunucuya bağlar. Farklı bir konuma tıklarsanız, yazılım o bölgede mevcut olan en hızlı sunucuya bağlanmanızı sağlar. Bu şekilde her zaman mümkün olan en hızlı sunucuya bağlanacaksınız.

Ne yazık ki, TunfBear bunlara artık izin vermediği için Netflix veya torrent indirmeyi test edemedik. Ama bundan sonra daha fazlası.

Sonuç hızı TunnelBear

 • TunnelBear oldukça hızlı
 • Günlük kullanım sırasında hızda büyük bir fark yoktur
 • TunnelBear sizi otomatik olarak en hızlı sunucu seçeneğine bağlayacaktır

Güvenlik – TunnelBear ne kadar güvenlidir?

Bir VPN’nin belki de en önemli özelliği sunabileceği güvenlik düzeyidir. Kullanıcılar, verilerin gizli kalmasını ve kimliklerinin gizlenmesini sağlamak için bir VPN kullanır. TunnelBear ile çevrimiçi güvenliğiniz hakkında endişelenmenize gerek kalmayacak. Şifreleme için en yüksek uluslararası standarda bağlılar ve en güvenli VPN protokollerinden bazılarını sunuyorlar. 2018’de TunnelBear McAfee tarafından satın alındı. Bu mutlaka kötü bir şey değildir. Bununla birlikte, bazı insanlar VPN servisinin bir Amerikan şirketi ile sonuçlanmasının bir dezavantajı olduğunu düşünüyor.

Aşağıda, kayıt ve gizlilik politikalarıyla ilgili her şeyi okuyabileceksiniz. Dahası, onlarla bir hesap oluşturursanız TunnelBear’ın hangi bilgilere ihtiyacı olduğunu öğreneceksiniz..

Protokoller

TunnelBear, VPN’ler için standart olarak kabul edilen güçlü bir 256 bit şifrelemeye sahiptir. Çoğu cihazda TunnelBear, OpenVPN veya IKEv2 protokolünü kullanır. İOS 9 ve sonraki sürümleri için TunnelBear, IPSec veya IKEv2 protokollerini kullanır.

Aşağıda, TunnelBear’ın farklı cihazlarda kullandığı farklı protokollere genel bir bakış sağlayan bir tablo bulabilirsiniz..

Cihaz tipi
Protokol
Veri şifreleme
pencerelerOpenVPN / IKEs2AES-256-CBC
AndroidOpenVPNAES-256-CBC
Mac OS XOpenVPN / IKEs2AES-256-GCM
iOS 9 sonrasıIPSec / IKEs2AES-256-GCM

Günlüğe kaydetme ve gizlilik

TunnelBear’ın 5 Eyes ülkesinden birinde olması gizlilik amaçları için ideal değildir. Bununla birlikte, herhangi bir IP veya trafik günlüğü tutmadığını iddia ederler. TunnelBear birkaç şey daha izler, ancak bu konuda ferahlatıcı açıktırlar. Tam olarak ne izlediklerini öğrenmek istiyorsanız, hepsini açıklayan gizlilik sayfasına gidebilirsiniz.

TunnelBear-Günlüğü-politika

Çoğu VPN sağlayıcısı herhangi bir günlük tutmama iddiasında bulunsa da, çoğu TunnelBear ile benzer bilgiler toplar. TunnelBear’ın bunu kendi web sitelerinde ele almaktan korkmadığını görmek güzel. En önemli şey trafik veya IP kayıtları tutmamalarıdır. Bu, VPN’lerini kullandığınızda ne yaptığınızı göremeyecekleri anlamına gelir.

Tunnelbear bağımsız bir partinin güvenliklerini test etti ve sonuçları yayınladı. Bu araştırmada, bu üçüncü tarafın TunnelBear yazılımının güvenlik risklerini kontrol ettiğini okuyabilirsiniz. Bu rapora dayanarak TunnelBear birkaç gerekli değişiklik yaptı. Bu, sonuçta hizmetlerinin daha iyi olacağı anlamına gelirse, yüzlerine düşmeye istekli olduklarını gösterir..

Öldürme anahtarı: VigilantBear

VigilantBearTunnelBear’ın VigilantBear adlı kendi kill switch seçeneği vardır. Bu çok etkileyici görünse de, diğer VPN kill anahtarlarına çok benzer şekilde çalışır. VigilantBear, TunnelBear yazılımı içinde, VPN’nize geçici olarak bağlantı kesildiğinde bile verilerinizin korunmasını sağlayan bir güvenlik seçeneğidir. Normalde bu, verilerinizin bir an için savunmasız olduğu anlamına gelir, ancak bir öldürme anahtarıyla verileriniz korunur. VigilantBear seçeneği, verileriniz ne olursa olsun verilerinizin güvende kalmasını sağlar.

TunnelBear’ın hangi bilgilere ihtiyacı var??

TunnelBear ile bir hesap oluşturmak için sadece bir e-posta adresine ve şifreye ihtiyacınız vardır. Bitcoin ile ödeme yapabilirsiniz, yani TunnelBear ile anonim olarak bir hesap oluşturabilirsiniz. Ancak, kredi kartınız gibi diğer seçeneklerle ödeme yaparsanız, TunnelBear kişisel bilgilerinizin daha fazlasına sahip olur.

Sonuç güvenliği TunnelBear

 • Çoğu VPN gibi, TunnelBear da güçlü 256 bit şifrelemeye sahiptir
 • TunnelBear’ın tüm cihazlar için güçlü güvenlik protokolleri vardır (OpenVPN, IKEv2 ve IPSec)
 • TunnelBear IP veya trafik günlüklerini tutmaz ve topladıkları veriler konusunda dürüst olur
 • TunnelBear genel merkezi 5 Göz ülkesinde
 • TunnelBear, güvenliklerini artırmak için bağımsız üçüncü taraf araştırmaları kullanıyor
 • TunnelBear’ın VigilantBear adlı bir kill switch seçeneği var
 • Bir hesap oluşturmak için yalnızca bir e-posta adresine ve şifreye ihtiyacınız vardır

Kullanılabilirlik – TunnelBear ne kadar kullanıcı dostu?

Giderek daha fazla insan VPN’lerle ilgileniyor, bu yüzden VPN sağlayıcılarının kullanıcı dostu uygulamalara sahip olması önemlidir. Bir hesap oluşturmak, yazılımı yüklemek ve müşteri desteği ile iletişim kurmak kolay olmalıdır. Aşağıda TunnelBear’ın kullanıcı dostu bir sağlayıcı olup olmadığını bulabilirsiniz..

TunnelBear Web Sitesi

TunnelBear web sitesi çok açık. Bir hesap oluşturmak ve TunnelBear ve hizmetleri hakkında bilgi edinmek kolaydır. Web sitesindeki her şey çok basit tutulur, böylece ihtiyacınız olmayan bilgilerle aşırı yüklenmezsiniz. Ancak, TunnelBear hizmetlerinin ayrıntıları hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız, altbilgide (sayfanın alt kısmında) birçok bilgi bulabilirsiniz..

Tunnelbear Altbilgi Bilgileri

Hesap sayfası da çok net. Tüm ilginç bilgiler 3 sekmede gruplanmıştır. Burada hesap bilgilerinizi, aboneliğinizi, fatura geçmişinizi ve sahip olduğunuz tüm bilgileri indirme fırsatını bulabilirsiniz. TunnelBear, daha azının daha fazla olduğu felsefesine inanıyor gibi görünüyor ve bu onların yazılımlarında gösteriyor.

Genellikle temiz stilleri hoştur. Ancak, belirli bilgiler arıyorsanız bulmak zor olabilir.

TunnelBear Kurulumu

TunnelBear’ı kurmak zor değil. Yazılımı web sitesinden masaüstü bilgisayarınıza indirebilirsiniz. Uygulamaları ayrıca iOS veya Android cihazınız için farklı uygulama mağazalarında da bulabilirsiniz. Kurulum biraz zaman alabilir, ancak kurulum sihirbazı tüm işleri sizin için yapar. Yazılımı indirdikten sonra yapmanız gereken tek şey yazılımı açmak ve hesap bilgilerinizle giriş yapmaktır. O zaman çevrimiçi güvenli ve güvenli olmaya hazırsınız. TunnelBear’ı Windows, Mac, iPhone, iPad ve Android’e yükleyebilirsiniz. Ayrıca, TunnelBear ayrıca kullanımı kolay bir tarayıcı uzantısına sahiptir.

TunnelBear Kurulum yöntemleri Ekran görüntüsü

TunnelBear’ın görünümü ve kullanım kolaylığı

TunnelBear yazılımının görünümü şaşırtıcı. Her görsel ayrıntıya açıkça zaman ve çaba harcadılar. Dahası, bir VPN kullanmayı eğlenceli hale getirmeye çalıştılar. Bütün bunlar net VPN yazılımı ile sonuçlanır. Yazılım eğlenceli ve görsel olarak çekici olduğu için TunnelBear’ı kullanmak eğlencelidir.

TunnelBear yazılımının kullanıcı dostu olması harika. Bir kullanıcı olarak seçenekler ve ayarlarla aşırı yüklenmezsiniz. Bir sunucu konumu seçmek ve sunucuya bağlanmak bir düğmeye basarak yapılabilir.

TunnelBear Ayarları ve Harita Ekran Görüntüsü

Yukarıda da görebileceğiniz gibi TunnelBear yazılımı çok açık. Ne görüyorsanız onu alırsınız. Belki bazı ekstra seçenekler dışında, yukarıdaki resimde gördüğünüz tek ihtiyacınız olan şey.

Fiyatlandırma ve ödeme yöntemleri

TunnelBear en ucuz VPN değil, aynı zamanda en pahalı VPN değil. TunnelBear, aboneliklerini bir yıllığına alırsanız ayda 4,17 ABD doları ister. Ayrıca ücretsiz bir seçenek var. Bu ücretsiz planın dezavantajı, sadece 500 MB veri almanızdır. Bu tutar bir filmi izleyecek kadar uzun sürmez, bu nedenle çoğumuz için ücretsiz abonelik geçerli bir seçenek değildir.

TunnelBear Abonelik Fiyatları

Yukarıdaki resimde görebileceğiniz gibi, TunnelBear abonelikleri için aşağıdaki fiyatlara sahiptir.

 • Ücretsiz abonelik Birlikte 500 MB veri
 • Aylık abonelik için Ayda 9,99 ABD doları
 • Yıllık abonelik için Yıllık 49,99 $ veya Aylık 4,17 ABD doları

TunnelBear abonelikleriniz için yalnızca kredi kartı veya Bitcoin ile ödeme yapabilirsiniz. Birkaç kredi kartı seçeneği vardır. Ancak, kredi kartıyla ödeme yaparsanız, TunnelBear’a kişisel bilgilerinizin çoğunu verirsiniz. Bu nedenle, anonim kalmak istiyorsanız, bitcoin ile ödeme yapmak en iyisidir. TunnelBear’ın PayPal ile ödemeleri ve gelecekte daha fazla yerel ödeme yöntemini kabul etmesi hoş olurdu.

TunnelBear Ödeme yöntemleri

Ne yazık ki, TunnelBear herhangi bir para iade garantisi sunmamaktadır. Özellikle yeni kullanıcılar çekmek istiyorsanız, bu ideal değildir.

Müşteri servisi

TunnelBear DestekBear

TunnelBear müşteri desteği daha iyi olabilir. Sorularımız iyi ve nazik bir şekilde cevaplandı, ancak bir hesap olmadan onlarla iletişime geçmek zordu. Bir hesapla bile doğrudan onlarla iletişim kuramazsınız. Standart destek formlarını kullanarak bir soru gönderebilirsiniz ve muhtemelen 24 saat içinde yanıt alırsınız. Ne yazık ki, her saatte birden fazla soru soramazsınız.

TunnelBear müşteri hizmetleri

Bu, TunnelBear müşteri desteğini almayı çok zorlaştırır. Birçok VPN sağlayıcısının, sorularınıza hızlı bir şekilde yanıt almanızı sağlayan Canlı Sohbet seçeneği vardır. TunnelBear sorularınızı kibarca yanıtlıyor, ancak diğer sağlayıcıların çoğundan daha fazla zaman alıyor.

Sonuç kullanılabilirliği TunnelBear

 • TunnelBear web sitesi açık
 • TunnelBear’ı herhangi bir cihaza sorunsuz bir şekilde kurabilirsiniz
 • TunnelBear yazılımı harika görünüyor ve kullanımı kolay
 • TunnelBear aboneliğiniz için kredi kartı veya Bitcoin ile ödeme yapabilirsiniz.
 • TunnelBear müşteri desteği iyi, ancak ulaşılması zor

Sunucu ağı TunnelBear

Belirli içeriğin çevrimiçi olarak engellenmesini kaldırmak için VPN sağlayıcınızın farklı ülkelerde sunucuları olması önemlidir. Örneğin, Amerikan Netflix içeriğine erişmek istiyorsanız, ABD’deki sunucuları olan bir VPN sağlayıcısına ihtiyacınız vardır. VPN’yi, başka bir ülkedeki sunuculara bağlanarak ülkenizdeki sansürü atlamak için de kullanabilirsiniz. TunnelBear sunucu ağındaki tüm bilgileri aşağıda bulabilirsiniz.

Sunucu ve konum sayısı

TunnelBear’ın 20’den fazla konumda sunucusu var. Ne yazık ki, Tunnelbear aslında kaç sunucuya sahip olduklarını açıklamayacak. Bunun sunucularının güvenliğini tehlikeye atacağını savunuyorlar. Web sitelerinde hangi ülkelerde sunucuları olduğunu görebilirsiniz,.

TunnelBear Sunucuları ülkeleri

TunnelBear, en hızlı sunucuya bağlanmayı kolaylaştırır. Hizmetlerini her kullandığınızda otomatik olarak en hızlı sunucularına bağlanırsınız.

Sunucu miktarına bakarsanız, TunnelBear teklifi çok etkileyici değildir. Ancak, en yaygın yerlerde iyi sunucuları var. Ayrıca, tüm sunucuları sabit bir internet bağlantısı sunar.

Özel IP adresi

TunnelBear, özel IP adresleri sunmaz. Gelecekte bunu “Ekipler için TunnelBear” planları aracılığıyla işletmeler için yapmaya başlamak istediklerini söylüyorlar. Eğer bunu özel kullanıcılara sunacaklarsa net değil.

Sonuç sunucusu ağı TunnelBear

 • TunnelBear’ın 20’den fazla konumda hızlı sunucuları var
 • Güvenlik nedeniyle TunnelBear sahip oldukları servis miktarını açıklamaz
 • TunnelBear, özel IP adresleri sunmaz
 • TunnelBear sizi otomatik olarak en hızlı sunucularına bağlayacaktır

TunnelBear’ın seçenekleri

Tüm VPN sağlayıcıları aynı özellikleri sunmaz. Ek özellikler tam olarak aradığınız şey olabilir. Örneğin, tüm sağlayıcılar Netflix’i veya torrentleri desteklemez. Aşağıda, hizmetlerinin Netflix ve torrentlerle kombinasyonu da dahil olmak üzere tüm TunnelBear seçenekleri hakkında bilgi edinebilirsiniz..

TunnelBear ve Netflix

TunnelBear, Netflix’i desteklemez. Bu, bir TunnelBear sunucusuna bağlandığınızda Netflix’i kullanamayacağınız anlamına gelir; ne ülkenizdeki içerik, ne de örneğin Amerikan Netflix’in içeriği. Bir VPN tarafından korunmak, ancak en sevdiğiniz programı Netflix’te yayınlamak istiyorsanız, ExpressVPN, Surfshark veya CyberGhost ile daha iyi olabilirsiniz.

TunnelBear ve torrentler

TunnelBear, P2P trafiğine izin vermez. Bu, bir TunnelBear sunucusu üzerinden bağlandığınızda herhangi bir torrent yükleyemeyeceğiniz veya indiremeyeceğiniz anlamına gelir. Sağlayıcı, yasadışı dosyaların indirilmesini teşvik etmek istemiyor. Ne yazık ki, bu yasal torrentleri de indiremeyeceğiniz anlamına gelir. Torrent’lere izin veren bir VPN sağlayıcı istiyorsanız, NordVPN veya IPVanish’e göz atabilirsiniz..

GhostBear: sansür ve hız kısıtlamalarına karşı ekstra bir silah

GhostBear

GhostBear, TunnelBear’ın ekstra bir özelliğidir. Bu özellik şifrelenmiş verilerinizi normal veri olarak gizlemeye yardımcı olur. Bazı ISS’ler, şirketler veya hükümetler bir VPN kullandığınızı algıladıklarında internet hızınızı veya özgürlüğünüzü sınırlandırabilir. Şifrelenmiş verileri GhostBear ile normal trafik gibi göstererek hiç kimse bir VPN kullandığınızdan şüphelenmez.

Chrome ve Opera için TunnelBear tarayıcı uzantıları

TunnelBear’ın Chrome ve Opera için bir tarayıcı uzantısı var. Uzantı, yalnızca tarayıcınızda normal bir VPN ile aynı şekilde çalışır. Tüm trafiğinizin VPN’nizden geçmesini istemiyorsanız, bu idealdir. Ayrıca, örneğin Linux kullandığınızda coğrafi kısıtlamaları atlamanın kullanıcı dostu bir yoludur..

Chrome için TunnelBear Engelleyici

TunnelBear, istenmeyen reklamlar için kendi reklam engelleyicilerini geliştirdi. Chrome için Engelleyici yalnızca reklamları engellemekle kalmaz, aynı zamanda gizliliğinizi korumaya da yardımcı olur. Engelleyici, kimsenin pazarlama e-postalarında izleme piksellerini kullanmadığından emin olmak için e-posta izlemeyi engeller. Ultrasonik izlemeyi de engeller. Bu şekilde, telefonunuzun mikrofonundan alınan sesler izleme sırasında kullanılamaz. Ayrıca, Adobe Flash, çerezler, komut dosyaları, kötü amaçlı yazılım ve tarayıcı parmak izine karşı koruma sağlar. Çevrimiçi gizliliğinizi korumak için tüm bunları yapar.

TunnelBear Engelleyici

Ekipler için TunnelBear

TunnelBear BusinessTunnelBear ayrıca, TunnelBear for Teams olarak adlandırdıkları işletmeler için bir VPN hizmetine sahiptir. Bu, normal VPN’leriyle aynı özellikleri sunar, ancak bazı ek avantajlarla birlikte. Örneğin, ek bir yönetim seçeneği, öncelik desteği ve kişi ekleme fırsatı vardır. TunnelBear’ın iş seçeneği çok iyi çalışıyor. Dahası, Netflix veya torrent indirmenin hizmeti indirmesine izin vermedikleri için daha büyük şirketler için idealdir.

Sonuç – TunnelBear ile yaşadığımız deneyim

Artıları
Eksileri
Güzel ve kullanıcı dostu yazılımNetflix erişimi yok
Kurulumu kolayTorrent kullanımına izin verilmiyor
Oldukça ucuzÖzel IP yok
Dahili öldürme anahtarıMüşteri desteğine ulaşmak zor
500 MB veri sınırına sahip ücretsiz sürüm
İşletmeler için iyi bir anlaşma
Sansür ve hız kısıtlamalarına karşı iyi çalışan GhostBear seçeneği
TunnelBear günlük kayıt politikası hakkında açık
Ayılar hakkında diğer VPN’lerden% 100 daha fazla şaka

TunnelBear, normal VPN özelliklerinin çoğunda iyi puan alır. Hızları yüksek, sunucular kararlı ve mükemmel güvenlik ve gizlilik sunuyorlar. Ayrıca, TunnelBear’ın günlük tutma politikaları hakkında ne kadar dürüst ve açık olduğunu görmek ferahlatıcıdır. Ancak, daha fazla güvenlik ve gizlilik sunan VPN sağlayıcıları vardır.

TunnelBear çoğu kullanıcı için oldukça iyi bir VPN’dir. Yazılımın kullanımı kolaydır, yeterli koruma sağlar ve harika görünür. TunnelBear, VPN’leri gerçekten herkes için erişilebilir hale getirir.

Daha gelişmiş VPN kullanıcıları için, TunnelBear muhtemelen yeterince sunmuyor. TunnelBear’ın bir dezavantajı, Netflix’i desteklememesi veya torrent indirmesine izin vermemesidir. Dahası, sadece 20 yerde sunucuları var, bu VPN pazarında çok fazla değil. TunnelBear, örneğin coğrafi kısıtlamaları atlamak yerine şifreleme ve gizliliğe odaklanır. Bunu GhostBear ile telafi etmeye çalışıyorlar, ancak bu hala Netflix yasağını kaldırmayı başaramıyor.

Sonuçta, TunnelBear’ı ekstra güvenlik ve gizlilik arayan yeni VPN kullanıcılarına öneriyoruz.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me