TorGuard Review (2020): Hızlı indirilebilen sağlam bir VPN

TorGuard İncelemesi (2020) – Hızlı İndirme Odaklı Sağlam Bir VPN

İsim aksini ima etse de, Tor projesiyle hiçbir bağlantısı yoktur. TorGuard adındaki Tor, torrentlerin indirilmesini ifade eder. Bu muhtemelen bir VPN sağlayıcısı olarak TorGuard’ın en güçlü varlığıdır. İndirme hızlarını yüksek tutmaktan gurur duyarlar. TorGuard çok iyi miktarda sunucuya sahiptir ve sağlam koruma sağlar. Web sitelerinde işletmeler için VPN planları ve önceden flash edilmiş yönlendiriciler gibi ekstra hizmetler sunarlar.


Konseptte yeni olan kullanıcılar için en kolay VPN olmayabilirler, ancak hardcore indirme için onlar en iyi seçeneklerden biridir.

Hız – TorGuard ne kadar hızlı?

TorGuard sunucuları aracılığıyla bağlantının hızını değerlendirmek için, çevrimiçi hız testleri ve günlük tarama, akış, indirme ve oyun faaliyetlerimiz boyunca test ettik. Bu testleri Hollanda’dan yaptık, bu yüzden başka bir yerde yaşıyorsanız farklı sonuçlar alabilirsiniz.

Hız testi sonuçları TorGuard

Speedtest.net’teki araçla TorGuard bağlantı hızını test ettik. VPN bağlantısı olmayan testlerin, Hollanda’daki bir TorGuard sunucusundan ve ABD’deki bir TorGuard sunucusundan yapılan bağlantıdan elde edilen sonuçlar aşağıdadır..

VPN’siz Hız (Speedtest.net):

En hızlı NL normal

VPN olmadan normal internet bağlantımızı test ettiğimizde bunlar hız sonuçlarıydı.

Hollanda’da yerel bir sunucu ile hız (Speedtest.net):

Speedtest NL torguard

Hollanda’da bir TorGuard sunucuları üzerinden internete bağlandığında aşağıdaki hız sonuçlarını elde ettik. Gördüğünüz gibi hızdaki değişiklikler minimum.

ABD sunucusuyla hız (Speedtest.net):

Speedtest ABD sunucusu

ABD’de bir TorGuard sunucusuna bağlandığımız zamanlar bunlardı. Ping ve yükleme hızı büyük ölçüde değişti, ancak indirme hızı neredeyse aynı kaldı.

Protokollerde değişiklik yaptığınızda hızların değişebileceğini unutmayın. Yukarıdaki testler için protokolleri ve ayarları varsayılan olarak tuttuk. Bilgisayarlarımızdan birinde TorGuard’ın bazı protokolleri ve ayarları değiştirmeden çalışmasını sağlayamadık. Bu hızı çok etkiledi.

Günlük kullanımda hız

TorGuard kullanımı normal tarama hızımızı etkilemedi. Sosyal medya ve diğer web sitelerinin günlük kullanımı sırasında hiçbir fark görmedik.

TorGuard ile akış iyi geçti. Bazı akış hizmetlerinde yükleme biraz daha uzun sürdü. Genel olarak, herhangi bir sorun olmadan video ve müzik akışı yapabiliriz.

İndirme TorGuard’ın güçlü tarafıdır. Hız testlerinde gördüğünüz gibi indirme hızlarında bir kayıp yoktur. Torrentleri indirmek bu sağlayıcıda sorun değil.

Oyun oynamak da sorun değildi. Bazı gecikmeler olmasına rağmen, test ettiğimiz oyun için rahatsız edici değildi. Ancak, bu bazı çevrimiçi oyunlar için çok farklı olabilir. Çok fazla oyun oynuyorsanız, bir abonelik taahhüdünde bulunmadan önce VPN’nizi favori oyununuzla test etmek her zaman iyi bir fikirdir.

Sonuç hızı TorGuard

 • Boyunca iyi indirme hızları
 • Günlük kullanım için fark edilir bir hız farkı yok
 • Ayarları değiştirmeniz gerektiğinde hız değişir
 • Bazı ağır oyunlar ile gecikme gösterebilir

Güvenlik – TorGuard ne kadar güvenli?

Bu sağlayıcının odak noktası anonim indirme olduğundan, su geçirmez bir güvenlik sistemine sahip olmaları önemlidir. TorGuard çok fazla güvenlik seçeneğine sahiptir ve herhangi bir günlük tutmuyor.

Protokoller

TorGuard, OpenVPN, PPTP, L2TP, IPsec, SSTP ve iKEV2 protokollerini destekler. En iyi güvenlik için her zaman OpenVPN protokolünü kullanmanızı tavsiye ederler.

Torguard 256 bit şifreleme kullanır ve Deep Packet Inspection parazitlerine karşı “gizli koruma” sunar. Böylece internete güvenli bir şekilde erişebilirsiniz.

Dahası, bağlantınızı kaybettiğinizde verilerinizin açıkta kalmamasını sağlayacak bir öldürme anahtarı vardır..

Günlüğe kaydetme ve gizlilik

TorGuard trafik günlüklerini, bağlantı günlüklerini veya IP günlüklerini tutmadıklarını söylüyor. Sağlayıcı Amerika Birleşik Devletleri’nde bulunmaktadır. ABD, Avustralya, Kanada, Yeni Zelanda, İngiltere ve ABD arasındaki Five Eyes istihbarat ittifakının bir parçasıdır. Yani topladıkları bilgi alışverişi yaparak soruşturmalarda birbirlerine yardımcı oluyorlar. Ancak, TorGuard günlük tutmazsa bu gerçekten önemli değil, çünkü o zaman paylaşacak bir şey yok.

TorGuard’ın hangi bilgilere ihtiyacı var??

Bir TorGuard hesabı oluşturmak için yalnızca geçerli bir e-posta adresine ve ödeme yöntemlerinden birine erişmeniz gerekir. E-posta adresindeki adın hiçbir şekilde size geri dönmediğinden emin olduğunuz sürece anonim kalabilirsiniz. TorGuard başka bir iletişim bilgisi istemiyor.

Tamamen anonim kalmak istiyorsanız, TorGuard ayrıca bitcoin ile ödeme seçeneği de sunar. Kredi kartı veya PayPal gibi diğer ödeme yöntemleri TorGuard’a kimliğinizi gösterir. Bitcoinlerle ödeme yaparak tamamen anonim kalabilirsiniz..

Sonuç güvenliği TorGuard

 • TorGuard 256 bit şifreleme sunar
 • TorGuard bağlantınızı kaybetmeniz durumunda bir kill switchleri ​​var
 • TorGuard kütük tutmadıklarını söylüyor
 • OpenVPN, PPTP, L2TP, IPsec, SSTP ve iKEV2 protokollerini destekler
 • Bir hesap oluşturmak için yalnızca bir e-posta adresine ihtiyacınız var

Kullanılabilirlik – TorGuard ne kadar kullanıcı dostu?

TorGuard’ın kullanıcı dostu olup olmadığını görmek için web sitesini, kurulum işlemini, yazılımı, ödeme yöntemlerini ve müşteri hizmetlerini inceledik. TorGuard VPN ile kullanıcı deneyimleri arasında oldukça büyük bir fark olabileceğini fark ettik. Bazıları için mükemmel çalışıyor olsa da, diğerleri için oldukça zor olabilir. Hizmet hemen çalışmazsa, kullanım kolaylığı çok daha önemlidir.

Torguard web sitesi

TorGuard web sitesi çok temiz ve minimalist. Gerekli tüm bilgileri içeren bir ana sayfa bulacaksınız. Sayfanın üst kısmındaki sekmeler sizi sundukları farklı ürünlere yönlendirir: Anonim VPN, Anonim Proxy, İş VPN, E-posta ve Yönlendirici. “Yönlendirici” yi tıkladığınızda, yönlendirici web mağazasında yeni bir pencere açılacaktır. Son sekme, sizi mağazalarına yönlendiren “Şimdi Satın Al” sekmesidir. Zaten bir hesabınız varsa, hesap sayfanızı burada bulabilirsiniz. Hesap sayfanızdan hesabınızı yönetebilirsiniz.

TorGuard web sitesi

Web sitesi net görünüyor, ancak daha spesifik bilgi ararken bu bazen bulmak zor olabilir. Web sitesinde, bazı bilgilerin bulunması zor olduğu için çok kötü bir arama işlevi yok.

Ek hizmetleri hakkında çok az bilgi sunarlar. Blog bölümünde daha kapsamlı bilgiler var, ancak arama ve gezinme çok zor.

Arama çubuğu yerine, ihtiyacınız olan bilgileri almak için müşteri hizmetleri sohbet kutusunu kullanabilirsiniz.

TorGuard’ı Yükleme

TorGuard’ı cihazlarınıza yüklemek çok kolaydır.

PC’nizde web sitesinde oturum açabilirsiniz ve indirebileceğiniz programlara genel bir bakış bulacaksınız. Akıllı telefonunuzda uygulama mağazasına gidebilir ve uygulamalarını oradan indirebilirsiniz.

TorGuard Kurulumu:

 1. TorGuard web sitesinde beğendiğiniz bir TorGuard aboneliği seçin.
 2. Gerekli bilgileri doldurarak ödeme prosedürünü tamamlayın.
 3. Programı / uygulamayı cihazınıza indirin.
 4. Hesap verilerinizle giriş yapın.
 5. Tercih ettiğiniz protokolleri seçin veya varsayılan ayarlarda bırakın.
 6. Bağlanın ve TorGuard’ın tadını çıkarın.

Uygulamaya giriş yapmaya çalışırken, doğru şifre olduğundan emin olsak da şifremizin doğru olmadığına dair bir bildirim aldık. Bunun görünüşe göre TorGuard kullanıcıları için daha sık olduğunu unutmamalıyız. Müşteri desteği ile iletişime geçtik ve çok yardımcı oldular. Sorunu çözmek için uygulamaya erişebilmemiz için şifremizi değiştirmek zorunda kaldık. Bu aynı zamanda bilgisayarımızdaki bilgilerimizi de değiştirmek zorunda olduğumuz anlamına geliyordu.

TorGuard’ın görünümü ve kullanım kolaylığı

Uygulamaların biraz hantal görünümü, iyileştirmeye biraz yer bırakıyor. Hatta biraz güncelliğini yitirmiş olabilir, ki bu yanlış değil, daha az çekici. Uygulama ayrıca çoğu kullanıcının anlamadığı veya ihtiyaç duymadığı bazı şeyleri de görüntüler. Bu seçenekler, onlarsız daha temiz ve daha net olacak aracı dağıtır. Ancak, normal kullanıcıların ihtiyaç duyacağı, “sunucu seç” düğmesi ve açık bir “bağlan” ve “bağlantıyı kes” düğmesi gibi tüm işlevler kullanılabilir.

Mobil uygulama biraz daha net ancak PC için TorGuard uygulamasının bazı işlevlerinden yoksundur. Normal bir kullanıcı bu seçeneği kaçırmaz, ancak bir güvenlik delisi.

Fiyatlandırma ve ödeme yöntemleri

Altı aylık ve yıllık TorGuard aboneliğinin maliyetleri ayda 5 dolara kadar düşüyor. Üç aylık abonelik ayda 6,70 $ ‘a kadar düşüyor ve aylık abonelik, aylık 9,99 $ ile en pahalı. Aşağıdaki resimde görebileceğiniz gibi, farklı planlarla alacağınız özellikler arasında bir fark yoktur, tek fark aboneliğin uzunluğudur..

7 günlük para iade garantisi sunuyorlar, bu nedenle hizmetten memnun değilseniz paranızı geri alabilirsiniz.

Anonim VPN planları

TorGuard aşağıdaki ödeme yöntemlerini sunar:

 • Kredi kartları
 • PayPal
 • Bitcoin ve diğer kripto para birimleri
 • Ödeme duvarı ile diğer birçok seçenek

TorGuard’ın 80’den fazla ödeme seçeneği vardır. Bu, muhtemelen sizin için uygun bir ödeme yöntemi bulacağınız anlamına gelir.

Müşteri servisi

TorGuard web sitesinde gezinmek çok kolay olmadığından, müşteri desteğinde daha da önemli. Web sitesinde yolunuzu bulmak için LiveChat hizmetini kullanmak, kendiniz için bir şey aramaktan daha kolaydır. 7/24 müşteri destek hizmeti var. Bazen doğrudan güzel olan ve çoğu zaman iyi çalışan biriyle konuşabilirsiniz. Diğer anlarda, birisiyle konuşmadan önce kişisel bilgilerinizi girmeniz gerekir. Bu bilgiyi paylaşmak istemiyorsanız bu oldukça can sıkıcı olabilir.

LiveChat başlangıç ​​sonu

LiveChat’te nispeten hızlı yanıtlar alırsınız ve konuştuğumuz insanlar çok kibardı.

TorGuard Destek veya TorGuard Satış veya Satış Ortaklığı desteğine de bir bilet gönderebilirsiniz. Bunu yaptığınızda, zaten sahip oldukları bilgileri doldururlar (hizmetlerini zaten kullanıyorsanız). Ayrıca, sorunuzu desteklemek için biletinize resimler ve ekran görüntüleri ekleyebilirsiniz. Açıkçası bunu kullanıcı için mümkün olduğunca uygun hale getirmeye çalıştılar..

Varsayılan ayarlar cihazınızda çalışmazsa, müşteri hizmetleri ayarları ve protokolleri cihazınızda çalışacak şekilde değiştirmenize yardımcı olabilir. Ancak bu, herkesin ayarlarda ve protokollerde aynı seçeneklere sahip olmadığı anlamına gelir. Bu nedenle, hizmetin tüm cihazlarınızda çalışıp çalışmadığını test etmek için 7 günlük para iadesi süresini kullanmak en iyisidir.

Sonuç kullanılabilirliği TorGuard

 • Torguard web sitesi daha iyi olabilir.
 • TorGuard’ı kurmak oldukça kolaydır.
 • Yazılım modası geçmiş görünüyor ama iyi çalışıyor.
 • TorGuard 80’den fazla ödeme seçeneği sunuyor.

Sunucu ağı TorGuard

TorGuard’ın geniş bir sunucu ağı vardır. Ayrıca, ek bir ücret karşılığında özel IP adresleri sunarlar.

Sunucu ve konum sayısı

TorGuard’ın 50’den fazla ülkede 3000’den fazla sunucusu bulunmaktadır. Sunucuların bu büyük teklifi dünyaya yayılmıştır. Özellikle, Suudi Arabistan, Mısır ve Vietnam’da normalde diğer VPN hizmetleriyle görmediğiniz sunucular var. Özellikle bu ülkelerden birinde bir sunucu arıyorsanız, TorGuard sizin için VPN olabilir.

Bağlanmadan önce bir sunucu seçebilirsiniz. Uygulama, seçtiğiniz protokoller ve ayarlar için kullanılabilir sunucuları gösterir.

TorGuard sunucuları

Özel IP adresi

TorGuard, özel bir IP adresi hizmeti sunmaktadır. Bu, yalnızca sizin tarafınızdan kullanılacak bir IP adresi alacağınız anlamına gelir. Normalde, bir VPN ile yalnızca başkalarıyla paylaştığınız IP adreslerine erişebilirsiniz. Genel olarak bu gerçekten önemli değil. Ancak, bazı akış hizmetleri artık bir IP adresindeki kullanıcı miktarını algılayabilir ve bu adresleri engelleyebilir. Netflix’teki coğrafi kısıtlamaları atlamak için TorGuard aboneliğinizle özel bir IP’ye ihtiyacınız var.

Dahası, normal bir abonelikle farklı IP adresleri arasında geçiş yaparsınız. Bazı web siteleri bunu fark eder ve web sitelerine erişmeye çalışıp çalışmadığınızı kontrol etmek için kimliğinizin ekstra doğrulanmasını ister. Tahsis edilmiş bir IP adresi kullanıyorsanız, web sitelerine her seferinde aynı IP adresinden erişirsiniz, bu da şüpheye neden olmaz.

Tahsis edilmiş IP için ödeme yaptıktan sonra, tercih ettiğiniz konumla TorGuard destek masasına başvurabilirsiniz. Seçtiğiniz ülkede size bir IP adresi atarlar. Bazen yeni IP siparişleri vermek zorunda kalacaklar, yani 1 veya 2 gün beklemeniz gerekebilir.

TorGuard ayrıca bu özel IP adreslerini “gerçek zamanlı IP’ler” olarak adlandırır. Özel bir IP, VPN aboneliğinizin maliyetine bağlı olarak sizi her ay 7,99 $ geri alacak.

Sonuç sunucusu ağı TorGuard

 • TorGuard’ın 3000’den fazla sunucusu var
 • Sunucular 50’den fazla ülkeye yayılmıştır
 • TorGuard özel IP adresleri sunuyor

TorGuard’ın seçenekleri

Normal VPN özelliklerinin yanı sıra, TorGuard çeşitli ekstralar sunar. Aşağıda, işletmeler için TorGuard ve önceden flash özel yönlendiricileri hakkında bilgiler bulacaksınız.

TorGuard ve Netflix

TorGuard, düzenli servisleriyle Netflix’e erişimi garanti etmez. Netflix’e erişmenin mümkün olabileceği özel IP adresi sunuyorlar. Özel IP adresi size ekstra ücret ödeyecektir. Netflix’i geride bırakan bir VPN sağlayıcısı için Netflix VPN’lerindeki makalemize göz atabilirsiniz.

TorGuard ve torrentler

TorGuard, torrentlerin eşler arası ağlar üzerinden indirilmesine izin verir. Bu tür trafiği engellemediklerini söylüyorlar. TorGuard, indirmek için iyi bir VPN hizmetidir ve indirme hızlarını artırmak için çok çalışır. TorGuard ile yaptığımız testlerde dosyaları gecikmeden indirebiliriz.

İşletmeler için TorGuard

TorGuard’ın işletmeler için özel planları var. İş VPN paketlerinde TorGuard çeşitli hesaplar ve şifreli e-posta hesapları sunar. Ayrıca, bu planlar özel IP adresleri ile birlikte gelir. İş planları, düzenli planların yaptığı her şeyi ve daha fazlasını sunar. Örneğin, herhangi bir sorunuzda size yardımcı olacak özel bir hesap yöneticisi alacaksınız.

Dahası, her iş planı kendi kolay yönetici paneliyle birlikte gelir. Bu panel ile ağınıza hesap ekleyebilir ve kaldırabilirsiniz.

iş vpn kullanıcı yönetimi

TorGuard yönlendiricileri

TorGuard web sitesinde önceden flaşlanmış yönlendiriciler de satın alabilirsiniz. Tüm cihazlarınızı tek seferde korumak istiyorsanız yönlendiricinize bir VPN yüklemek idealdir. Netgear, TP-link ve Asus gibi popüler markalardan yönlendiriciler satıyorlar. Yönlendiriciler 30 günlük ücretsiz TorGuard VPN hizmeti ile birlikte gelir. Tüm cihazlarınızı tek seferde korumanın kolay bir yolunu arıyorsanız bu yönlendiriciler idealdir.

R7000-300

Sonuç seçenekleri TorGuard

 • Netflix’i normal bir TorGuard aboneliğiyle izleyemezsiniz.
 • TorGuard’ı TorGuard ile indirebilirsiniz.
 • TorGuard web sitelerinde önceden flashed yönlendiriciler sunuyor.
 • TorGuard işletmeler için abonelik planları sunuyor.

Sonuç – TorGuard ile yaşadığımız deneyim

Artıları
Eksileri
Kullanımı kolayTüm cihazlarda otomatik olarak çalışmaz
Kurulumu kolayWeb sitesinde gezinmek zor
Yüksek indirme hızlarıNetflix’i izlemek mümkün değil
Torrentlerle indirme mümkünClunky yazılımı
Özel IP adresleri
Sunucularda çok fazla seçenek var
7 günlük para iade garantisi

TorGuard torrent indirmek için iyi bir VPN sağlayıcısıdır. Hız, özellikle indirmek için iyidir. Günlük tutmazlar ve güvenli bir VPN gibi görünürler. Hizmetlerinin kullanım kolaylığının değiştiğini tespit ettik. Onların web sitesi kesinlikle daha iyi olabilir ve cihazlarımızdan biri için uygulamanın çalışması için zordu. Müşteri desteği sayesinde yönettik ancak tüm protokolleri ve ayarları kullanamadık.

TorGuard çok sayıda sunucuya sahiptir ve özel IP adresi sunar. Buna ihtiyacınız olabilir, çünkü normal servisleri ile Netflix gibi gerçek zamanlı aktarım servislerine erişemezsiniz. Artı tarafta, bir abonelikle birlikte kullanabileceğiniz işletmeler ve önceden flash edilmiş yönlendiriciler için hizmetler sunarlar.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me