Surfshark Review (2020): Mükemmel yeni VPN! | VPNOverview

Surfshark incelemesi (2020) – Mükemmel bir fiyata mükemmel bir VPN

Surfshark, son birkaç ay içinde hızla favorimiz haline gelen nispeten yeni bir VPN sağlayıcısıdır. Bu VPN hizmeti 2018’de başladı ve İngiliz Virgin Adaları’nda bulunuyor. Surfshark’a hızlı bir bakış, merkez ofislerinin gerçekten orada olduğunu, ancak 5 gözlü bir ülke olan Birleşik Krallık’tan faaliyet gösterdiklerini gösteriyor..


Surfshark güçlü şifreleme ve çok kullanıcı dostu bir yazılım olan bir VPN’dir. Düşük fiyatları ve kullanım kolaylığı Surfshark’ı harika bir VPN yapar. Şüphesiz, bu başlangıç ​​zaten ExpressVPN, NordVPN veya CyberGhost gibi uzun vadeli şampiyonlarla eşit durumda.

Özellikler Surfshark

 • Eşzamanlı bağlantılar: Limit yok
 • Torrent’lerin: +
 • Netflix: +
 • İşletim sistemleri: Windows, Mac, iOS, Android, Linux
 • Protokoller: OpenVPN, IKEv2
 • Günlük kaydı politikası: Günlük yok
 • Sunucular: 61 ülkede 1040 sunucu
 • Fiyat: Aylık 1,99 ABD dolarından başlayan fiyatlarla
 • Para iade garantisi: 30 gün

Hız – Surfshark ne kadar hızlı?

İnternet hızınızı etkilemeyen bir VPN’e sahip olmak çok önemlidir. İndirme ve yükleme hızlarınızın büyük bir bölümünü koruduğunuzdan emin olan VPN’ler, internet hızlarından ödün vermeden bir VPN’in tüm avantajlarından yararlanmanıza olanak tanır. Ancak, bir VPN yavaşsa, kullanılamaz hale gelir. Başka bir deyişle, hız bir VPN yapabilir veya bozabilir. Surfshark’ın performansı hakkında bazı sonuçlar çıkartabilmek için, birden fazla hız testi yaparak Surfshark’ı kapsamlı bir şekilde araştırdık. Günlük kullanım sırasında VPN’yi de test ettik. Bulgularımızı aşağıda okuyabilirsiniz.

Hız testi sonuçları Surfshark

Bunlar, Surfshark’ı test ederken bulduğumuz hız testi sonuçlarıdır. Bu sonuçların her zaman bulunduğunuz yere, internet sağlayıcınıza ve günün saatine bağlı olarak değiştiğini lütfen unutmayın. Bu değişkenleri hesaba katabilmek için, VPN olmadan kendi bağlantımızın bir hız testini de dahil ettik.

VPN’siz Hız (Speedtest.net):

Surfshark Speedtest VPN Yok

Bunlar, VPN kullanmadan kendi bağlantımızın speedtest.net sonuçlarıdır..

Yerel sunucu ile hız (Speedtest.net):

Surfshark Speedtest Hollanda

Bunlar, test konumumuza en yakın olan en hızlı Surfshark VPN sunucusuna bağlandığımızda bağlantımızın speedtest.net sonuçlarıdır. Bu testi, bulunduğunuz yere yakın bir sunucunun ulaşabileceği hızları göstermek için yaptık (elbette veri planınıza da bağlı olarak). Sunucu gerçek konumunuza ne kadar yakınsa, o sunucudan geçebilmek için verilerinizin dolambaçlığı ne kadar küçükse, bu da hızdaki gecikmenin genellikle daha küçük olacağı anlamına gelir.

Uzak bir sunucuya bağlandığında hız (Speedtest.net):

Surfshark Speedtest ABD

Bunlar, bizden uzakta olan rastgele bir Surfshark VPN sunucusuna bağlandığımızda bağlantımızın speedtest.net sonuçlarıdır (bu durumda ABD).

Gördüğünüz gibi, Surfshark kullanırken internet hızları azalıyor. Yerel Surfshark sunucumuz biraz daha yüksek ping ve biraz daha yavaş indirme ve yükleme hızlarına sahiptir. Uzak sunucularda, ping zirvesi ve özellikle yükleme hızı oldukça önemli ölçüde düştüğünde bu fark oldukça önemlidir..

lütfen aklınızda bulundurun: Bu, Amerikan sunucularının kalitesinin yerel sunucularımızdan daha kötü olduğu anlamına gelmez. Sadece sizden uzakta bulunan sunucuların hızınızı yakın olan sunuculardan daha fazla etkilediğini gösterir. Amerikan sunucuları hala çok iyi kalitede ve Amerikan Netflix’i izlemek için mükemmel.

Günlük kullanımda hız

Test sonuçları, özellikle de ABD sunucusunun sonuçları nedeniyle, internet hızları söz konusu olduğunda Surfshark’ın performansı hakkında şüphelerimiz vardı. Şaşırtıcı bir şekilde, VPN günlük kullanım sırasında fantastik bir şekilde çalıştığını kanıtladı. Sörf yaparken, Netflix izlerken, torrent indirirken ve çevrimiçi oyunlar oynarken Surfshark’ı test ettik ve her seferinde bizi şaşırttı.

Tarama yaparken Surfshark’ın internet hızlarımız üzerindeki etkisini hiç farketmedik. Hızlı yüklenen ve e-posta gönderen, ekleri indiren ve sosyal medyaya göz atan web sitelerinin tümü çok hızlı bir şekilde ilerledi. YouTube ve Netflix’te video izlerken de sorun yaşamadık. Netflix, diğer VPN sağlayıcılarından daha hızlı tamponlanmış gibi görünüyordu. Hız testi sonuçlarını dikkate aldığınızda bu oldukça dikkat çekicidir. Yine de, Surfshark’ın akış için mükemmel çalıştığını güvenle söyleyebiliriz (özellikle Netflix).

Torrentleri indirmek de zahmetsizce gitti. Kısa sürede nispeten büyük dosyaları indirmeyi başardık. Dahası, Surfshark bir torrent programı kullandığımızı ve indirmeyi kolaylaştırmak için otomatik olarak normal bir VPN sunucusundan özel bir P2P sunucusuna geçtiğimizi fark etti. Bunu çok kullanıcı dostu bulduk.

Aynı şekilde, oyun oynarken herhangi bir gecikme yaşamadık. Belirgin bir gecikme olmadan hem yerel hem de ABD sunucularını kullandık. Çevrimiçi bir birinci şahıs nişancı oynarken, reaksiyon hızı açısından da bir fark görmedik.

Sonuç hızı Surfshark

Hız testlerinin sonuçları harika değildi, ama kötü de değildi. Günlük kullanımda herhangi bir sorun yaşamadık. Bazı durumlarda, Surfshark’ın diğer VPN sağlayıcılarımızdan bazılarından daha hızlı olduğu kanıtlandı. Sonuç olarak, bunlar bizim bulgularımız:

 • Surfshark’ın VPN’si günlük kullanım sırasında mükemmel internet hızlarına sahiptir
 • Hız testleri, hem yükleme hem de indirme hızlarında hafif ila makul derecede güçlü bir düşüş gösterir
 • Bize göre Surfshark, günlük kullanım sırasındaki fantastik performanslarından dolayı ortalama internet hızlarının üzerinde bir VPN’dir

Güvenlik – Surfshark ne kadar güvenlidir?

Bir VPN seçerken internet güvenliği en önemli faktör olabilir. Bu faktör söz konusu olduğunda, Surfshark’tan çok memnunuz. Surfshark güvenli bir bağlantı sağlamak için gerekli tüm önlemleri alır. Güçlü şifreleme protokollerine sahip güvenli sunuculara ek olarak, aynı anda iki VPN sunucusu (MultiHop) üzerinden bağlanma olanağı sunarlar. Bu, daha da güvenli olacağınız anlamına gelir. Surfshark’ın ayrıca bir öldürme düğmesi var. Bunu etkinleştirdikten ve VPN bağlantısı düştükten sonra, bağlantı geri yükleninceye kadar verileriniz çevrimiçi olarak gönderilmez. Bu şekilde, güvenlik veya meraklı gözler hakkında endişelenmenize gerek kalmadan göz atabilir ve indirebilirsiniz..

Ayrıca, Surfshark, herhangi bir VPN sağlayıcısı için çok güvenli bir yer olan İngiliz Virgin Adaları’nda yer almaktadır. Tek dezavantajı, gizlilik yasalarının düşündüğünüz kadar iyi olmadığı İngiltere’den faaliyet gösteriyor gibi görünüyor. Bu yüzden Surfshark’a güvenlik için mükemmel bir puan veremeyiz. Bununla birlikte, bu VPN genellikle diğerlerinden daha güvenlidir, özellikle Ücretsiz VPN’ler.

Protokoller

Surfshark sadece en güvenli iki protokolü kullanır: OpenVPN ve IKEv2. Bu, sınırlı bir protokol seçimine sahip oldukları anlamına gelse de, sundukları çok güçlüdür. Kullanıcılarının güvenliği söz konusu olduğunda açıkça ödün vermek istemiyorlar.

Surfshark Protokolleri

Günlüğe kaydetme ve gizlilik

Surfshark’ın lo günlük yok ’politikası vardır. VPN’inizin çalışması için mümkün olduğunca az kişisel bilgi istemek için her türlü çabayı gösterdiler. Ancak bu, herhangi bir bilgiye ihtiyaç duymadıkları anlamına gelmez. Diğer sağlayıcıların çoğu gibi, hesaplarınızı ve ödeme bilgilerinizi oluşturmak için e-posta adresinize ihtiyaç duyarlar, böylece ödemelerinizi işleyebilirler. Daha sonra bunun hakkında daha fazla bilgi.

İkincisi, Surfshark – çoğu VPN gibi – hizmetlerini izlemek için belirli bilgiler gerektirir. Örneğin, sunucularının ne kadar meşgul olduklarını takip etmek ve herhangi bir bağlantı sorunu olup olmadığını görmek için anonim bilgileri kullanırlar. Bu sorunlar belirli bir kullanıcı tarafından izlenemez ve yalnızca sunucularının ve hizmetlerinin genel kullanımı ile ilgilidir. Buna ek olarak, Surfshark herhangi bir günlük tutmuyor gibi görünüyor. Daha önce de belirtildiği gibi, katı bir ‘günlük yok’ politikası var ve düzenlemelerinde bununla çelişen hiçbir şey bulamadık.

Surfshark hangi bilgilere ihtiyaç duyar??

Surfshark ile bir hesap oluşturmak için tek yapmanız gereken VPN’e e-posta adresinizi ve şifrenizi vermektir. Bu nedenle, sizinle ilgili hiçbir bilgi içermediğinden emin değilseniz, iyisinizdir. Daha da anonim kalmak istiyorsanız, Bitcoin gibi anonim bir hizmetle ödeme yapmanızı öneririz. Bunun yerine PayPal gibi bir hizmetle ödeme yapmayı seçerseniz, ödemeyi tamamlamak için PayPal hesabınızla ilgili bazı bilgileri paylaşmanız gerekir.

Sonuç güvenliği Surfshark

Surfshark’ın nispeten güvenli bir VPN sağlayıcısı olduğunu gördük. Karşılaştığımız tek dezavantaj, hemen hemen her VPN’in mücadele ettiği şeyler. Bu yüzden Surfshark’ın güvenliği hakkında aşağıdaki sonuçlara vardık:

 • Surfshark’ın genel merkezleri İngiliz Virgin Adaları’nda bulunuyor, ancak İngiltere’den faaliyet gösteriyor gibi görünüyor, bu ideal değil
 • Surfshark çok güçlü şifreleme protokollerine sahip güvenli bir VPN’dir (OpenVPN ve IKEv2)
 • Surfshark günlük tutmaz
 • Bir Surfshark hesabı oluşturmak için Bitcoin ile ödeme yapabilirsiniz ve onlara sadece e-posta adresinizi ve şifrenizi vermeniz gerekir
 • Surfshark belirli kullanıcı verilerini takip etmez, ancak sunucu yükünü belirlemek ve olası bağlantı sorunlarını tespit etmek için anonimleştirilmiş bilgileri kullanır

Kullanılabilirlik – Surfshark ne kadar kullanıcı dostu?

Surfshark kullanım kolaylığı açısından mükemmeldir. Birkaç süper kullanışlı seçeneğe sahip olduğu için yazılımlarının kullanımı çok kolaydır. Bunun da ötesinde, herhangi bir konuda yardıma ihtiyacınız olursa, müşteri hizmetlerine ulaşmak çok kolaydır..

Surfshark web sitesi

Surfshark web sitesi bize NordVPN’in birazını hatırlatıyor. Web sitesi iyi organize edilmiş, çok meşgul değil ve mevcut tüm bilgilere kolayca ulaşılabilir. Üst çubuktaki özellikler ve fiyatlandırma gibi önemli bilgilerin yanı sıra, altbilgideki SSS bağlantısını bulabilirsiniz. SSS bölümü de çok açık bir şekilde düzenlenmiştir. Surfshark tamamen okuyucularına ve kullanıcılarına olabildiğince etkili bilgi aktarmaya odaklanan bir sağlayıcıdır..

Bu amaçla, web sitesinin Account Hesabım ’bölümünü mümkün olduğunca basit tuttular. Belirli cihazlar ve işletim sistemleri için yazılım indirmek için birkaç düğme vardır. Aboneliğinizin ne zaman sona ereceğini de görebilirsiniz ve şifrenizi değiştirmek için bir düğme ve çıkış yapmak için bir düğme vardır. Sonuç olarak, Surfshark hesabınızı yönetmek çok kolaydır.

Surfshark Ekran Görüntüsü Account Pagina

Surfshark Kurulumu

Surfshark için kurulum prosedürü inanılmaz derecede kolay ve basittir. Mobil cihazlarda VPN uygulamasını App Store veya Google Play’den indirebilirsiniz. Mac veya PC’de, web sitesindeki ilgili simgeyi tıklayın.

Gerçek kurulum şu şekildedir:

 1. Bir abonelik seçin ve sipariş prosedürünün adımlarını izleyin
 2. Oturum aç Surfshark web sitesine
 3. İşletim sisteminizin simgesini tıklayın
 4. .Exe dosyasını açın indirdin
 5. Kurulum sihirbazının adımlarını izleyin
 6. Surfshark yazılımını açın köprüyü tıklayarak
 7. Oturum aç hesabınız için oluşturduğunuz giriş bilgileriyle
 8. İsterseniz bir sunucu seçin, ardından Surfshark’ı etkinleştir

Surfshark’ın görünümü ve kullanım kolaylığı

Surfshark Yazılımı

Surfshark’ın yazılımının görünümü ve kullanım kolaylığı bu VPN’nin en iyi özelliklerinden biri olabilir. Oturum açtıktan sonra, sayısız seçenek ve ayar sizi bunaltmayacak. Bunun yerine, yalnızca ortalama VPN kullanıcısı için önemli olan şeyler gösterilir. Tüm seçenekler ve ayarlar net bir açıklama içerir ve tüm menüler arasında gezinmek kolaydır.

Surfshark, çevrimiçi yapmayı planladığınız her şey için doğru sunucuyu manuel olarak seçmenizi gerektirmez. Sadece Surfshark’ın VPN’sine bağlanın, örneğin bir torrent indirmek üzereyken otomatik olarak tanıyacaktır. Bu durumda, program sizin için yapacağı için manuel olarak bir P2P sunucusu seçmeniz gerekmez. Dahası, tüm Amerikan sunucuları Netflix ile çalışıyor gibi görünüyor ve hatta zahmetsizce çift VPN tüneli kurabilirsiniz. Tüm bu ayrı öğeler Surfshark’ı çok iyi performans gösteren ve kullanıcı dostu bir VPN yapar.

Surfshark ve Linux

Surfshark Linux kullanıcıları için de mevcuttur. Özellikle, terminal uygulaması Ubuntu ve Debian kullanıcıları tarafından kullanılabilir. Ne yazık ki, bu NordVPN ve ExpressVPN gibi bazı rakiplerin sayısı kadar değil. Ancak diğer dağıtımların kullanıcıları manuel OpenVPN sunucularını kullanabilir. Aşağıda, Debian sisteminde SurfShark kullanma deneyimimizin kısa bir özetini okuyabilirsiniz..

Linux kullanıcıları için mevcut olan sunucu sayısı Surfshark’ın genel sunucu ağına kıyasla biraz sınırlı. 1040+ sunucunun yerine, Linux kullanıcıları 61 ülkeye yayılmış yaklaşık 102 sunucuya erişebilir. Maalesef bağlantınızın kalitesi, seçtiğiniz sunucuya oldukça bağlıdır. Surfshark’ın bazı sunucuları, en iyi VPN sağlayıcılarıyla rekabet edebilir. Diğerleri genel internet hızınızın dörtte birini elde etmeyi başaramazlar. Bu nedenle, iyi bir sunucuya sahip olup olmadığınızı kontrol etmek için yeni bir sunucuya bağlandığınızda hızlı bir hız testi yaptığınızdan emin olun..

Daha endişe verici bir şekilde, Linux kullanıcıları Surfshark’a bağlıyken DNS sızıntılarından veya şeffaf proxy’lerden muzdarip olma eğilimindedir. Bu sorun özellikle Linux veya müşteri hizmetleri yardımıyla bilgiliyseniz çözülebilir. Bununla birlikte, sorun ilk etapta ortaya çıkmamalı.

Bununla birlikte, kullanım kolaylığı iyidir. Kurulum bir çocuk oyuncağı ve öğrenmek zorunda olduğunuz komutların seçimi sınırlı ve sezgisel. Surfshark ayrıca mevcut en iyi sunucunun otomatik seçimi, bir öldürme anahtarı, çoklu atlama ve UDP ve TCP sunucuları arasında kolayca geçiş yapma yeteneği gibi bir dizi düzgün ekstra özellik içerir. Ne yazık ki, bu ekstra özellikler DNS sızıntılarını, şeffaf proxy’leri veya mevcut sunucuların dengesiz kalitesini telafi etmez. Dahası, çoğu zaman, bu özellikler bile mevcut değildir. Tüm bu olumsuzluklar nedeniyle SurfShark Linux için en iyi VPN’ler listemizde değil.

Fiyatlandırma ve ödeme yöntemleri

Surfshark çok makul fiyatlı. Çevresindeki en ucuz seçeneklerden biri. Diğer VPN’lerin çoğunda olduğu gibi, daha uzun süre abone olduğunuzda indirim alırsınız. bir aylık abonelik ücreti aylık 11,95 $, bir 1 yıllık abonelik ücreti aylık 5,99 ABD dolarıdır, ve bir 2 yıllık abonelik ücreti aylık yalnızca 1,99 ABD dolarıdır. Web sitelerinde bu fiyatlar Euro, AUS / CAN Doları, Çin Yuanı ve İngiliz Sterlini cinsinden de mevcuttur..

Fiyatlar Surfshark

Hangi aboneliğe sahip olursanız olun, Surfshark 30 günlük para iade garantisi sunuyor, ve aboneliği sınırsız sayıda cihazda kullanabilirsiniz. Ödeme yöntemleri aşağıdaki seçenekleri içerir:

 • Kredi kartı (Mastercard, Visa, American Express ve Discover Card)
 • PayPal
 • Google Pay
 • Bitcoin ve diğer kripto para birimleri (CoinGate veya CoinPayments kullanarak)
 • sofort
 • Diğer, yerel ödeme seçenekleri

Müşteri servisi

Surfshark mükemmel bir müşteri hizmetine sahiptir. Web sitelerinde sohbet işlevini denediğimizde, bir dakika içinde gerçek bir çalışanla iletişime geçtik ve onlara yardımcı olduk. Bizim sorunumuz ilk başta American Netflix’i izleyememiş olmamızdı, ancak müşteri hizmetleri bunu derhal çözmemize yardımcı oldu. Gerçek bir kişiyle konuştuğumuz gerçeğini de takdir ettik. Bir bottan otomatik yanıt almadık. Bu, diğer bazı VPN’lerin müşteri hizmetlerine kıyasla bir rahatlamadır.

Sonuç kullanılabilirliği Surfshark

Surfshark ile olan deneyimlerimize dayanarak, aşağıdaki sonuçlara vardık:

 • Surfshark son derece kullanıcı dostu bir VPN’dir
 • Surfshark’ın yazılımı sezgisel ve anlaşılması kolaydır
 • Bir hesap oluşturmak ve yönetmek çok basittir
 • Surfshark’ın yazılımını kurmak kolaydır
 • Surfshark’ın müşteri hizmetleri hızlı yanıt verir ve gerçek insanlar tarafından yönetilir
 • Surfshark en ucuz VPN sağlayıcılarından biridir ve tüm abonelikleri için 30 günlük para iade garantisi sunar

Sunucu ağı Surfshark

Surfshark’ın geniş bir sunucu ağı vardır: 61 ülke ve konumda 1040 sunucusu vardır. Bu, coğrafi blokları atlamak için çok uygundur. Çoğu ülkede, birden çok sunucuları vardır. Özellikle ABD sunucuları çoktur, büyük olasılıkla Netflix’in bu ülke için çalışmaya devam etmesini sağlar.

Ayrıca, tüm Surfshark’ların sunucuları P2P dostudur. Bu, örneğin torrentleri indirmek istiyorsanız özel bir P2P sunucusu seçmeniz gerekmeyeceği anlamına gelir. Ayrıca, Surfshark size aynı anda iki VPN sunucusuna (MultiHop) bağlanma seçeneği sunar. Verileriniz bir değil iki VPN sunucusu üzerinden gönderilir. Bu, çevrimiçi güvenliğinizi ve anonimliğinizi artırır. Surfshark’ın sunucularının tümü bunu desteklemez. Bunun yerine, kullanabileceğiniz iki sunucunun önceden seçilmiş on üç kombinasyonu vardır. Bunlardan üçünün çıkış sunucusu olarak bir ABD sunucusu vardır. Bu, Netflix’in ABD sürümü gibi coğrafi olarak kısıtlanmış birçok içeriğin engellemesini kaldırmak için çok yararlıdır..

Sunucu ve konum sayısı

Surfshark’ın 61 yerde 1040 sunucusu var. Bu konumlar aşağıdaki ülkelere yayılmıştır:

arazi
Arnavutluk
Avustralya
Avusturya
Belçika
Bosna Hersek
Brezilya
Bulgaristan
Kanada
Şili
Hırvatistan
Kosta Rika
Hırvatistan
Kıbrıs
Çek Cumhuriyeti
Danimarka
Estonya
Finlandiya
Fransa
Almanya
Yunanistan
Hong Kong
Macaristan
İzlanda
Hindistan
Endonezya
İrlanda
İsrail
İtalya
Japonya
Kazakistan
Letonya
Libya
Lüksemburg
Malezya
Moldova
Hollanda
Yeni Zelanda
Nijerya
Kuzey Makedonya
Norveç
Paraguay
Polonya
Portekiz
Romanya
Rusya
Singapur
Sırbistan
Singapur
Slovakya
Slovenya
Güney Afrika
Güney Kore
ispanya
İsveç
İsviçre
Tayvan
Tayland
Türkiye
Ukrayna
Birleşik Arap Emirlikleri
Birleşik Krallık
Amerika Birleşik Devletleri
Vietnam

Özel IP adresi

Surfshark şu ana kadar özel bir IP adresi isteme imkanı sunmuyor. Ancak, belirli bir sunucu seçerken genellikle aynı sunucuya ve aynı IP adresine bağlanırsınız. Ancak bu her zaman böyle değildir: “en uygun yer” seçeneğini belirlerseniz, her seferinde farklı bir sunucu edinme şansınız vardır. Çünkü Surfshark çeşitli sunuculardaki trafik miktarına bakar ve o anda en iyi çalışan sunucuyu seçer.

Ancak yakın zamanda yapılan bir güncellemeyle Surfshark, ‘statik’ IP adresine sahip bazı sunucular ekledi. Bu, bu sunucuların IP adreslerinin her zaman aynı olacağı anlamına gelir. Bu andan itibaren bunları kullanmanızı tavsiye etmememize rağmen, paylaşılmış ve adanmış görünmüyorlar. Bununla birlikte, teorik olarak, bu sunucuları, normalde yaptığınızdan farklı bir IP adresinden giriş yaparsanız, yine de Surfshark’ın VPN tüneli ve şifrelemesi nedeniyle ek korumadan yararlanırken sizi engelleyen web sitelerine ve uygulamalara erişmek için kullanabilirsiniz. Ancak, bunun gerçekten işe yarayıp yaramadığını test etmedik, bu yüzden bunun bu hizmetlere erişmenin uygun ve iyi bir yolu olduğunu garanti edemeyiz.

Sonuç sunucusu ağı Surfshark

Surfshark’ın sunucu ağı ve konumlarıyla ilgili olarak ulaştığımız sonuçlar:

 • Surfshark 61 lokasyonda 1040 sunucudan oluşan mükemmel bir sunucu ağına sahiptir
 • Çok sayıda Amerikan sunucusu var ve hepsi Netflix ile çalışıyor gibi görünüyor
 • Surfshark’ın otomatik olarak bağlandığınız özel P2P sunucuları vardır
 • Verilerinizi aynı anda iki VPN sunucusu üzerinden göndermek mümkündür

Surfshark’ın seçenekleri

Standart olasılıklara ek olarak, Surfshark da kullanışlı ekstra özellikler sunar. Örneğin, Surfshark’ın isteğe bağlı bir öldürme anahtarı, aynı anda iki VPN sunucusu üzerinden bağlantı kurma olasılığı vardır (bu MultiHop olarak adlandırılır), önce VPN’den geçmeden belirli web sitelerini veya uygulamaları ziyaret etmenizi sağlayan bir Beyaz Liste ve bir CleanWeb reklamları, izleyicileri ve kötü amaçlı yazılımları engelleyen seçenek. Bunun da ötesinde, hem Netflix hem de torrentler Surfshark ile iyi çalışıyor.

MultiHop, Beyaz Liste ve CleanWeb

Surfshark ekran görüntüsü MultiHopBu Surfshark özelliklerinin üçü de denediğimizde düzgün çalışıyordu. CleanWeb, normal reklam engelleyicilerimizden bile geçmeyi başaran reklamları engelleyebildi. MultiHop seçeneği ek güvenlik sağlar, ancak internet hızlarınızı olumsuz etkiler. Sonuçta, trafiğiniz bir yerine iki VPN sunucusundan geçmelidir. Uygulamalar ve web siteleri için Whitelister, VPN sunucusunun adresi yerine kendi IP adresinizi kullanarak güvendiğiniz belirli uygulamalara ve web sitelerine bağlanmanıza olanak tanır. Bu, bazı durumlarda kesinlikle uygun olabilir.

Surfshark Ekran Görüntüsü CleanWeb Whitelister

Bunun üzerine, Surfshark son zamanlarda iki yeni özellik ekledi: HackLock ve BlindSearch. HackLock, e-postanız veya şifreleriniz tehlikeye girme tehlikesi olduğunda sizi bilgilendirecek bir seçenektir. BlindSearch, Surfshark’ın anonim arama motoru DuckDuckGo’ya cevabıdır. Ancak, hem HackLock hem de BlindSearch hala Beta’da.

Surfshark ekran görüntüsü HackLock BlindSearch

Surfshark ve Netflix

Surfshark, Netflix’in tüm kullanıcıları için engelini kaldırmayı hedefliyor. Testlerimiz sırasında tüm ABD sunucularının Netflix ile çalıştığı görülüyordu. Bunun yanı sıra Surfshark, Netflix’in diğer yerel sürümlerinin içeriğine de erişmenizi sağlar. Surfshark aktif olarak on beş ülkenin kütüphanelerini kullanıcılarına sunmaya odaklanıyor. Bu ülkeler: ABD, İngiltere, Kanada, Fransa, Almanya, Japonya, Hollanda, İtalya, Hindistan, Türkiye, Brezilya, Singapur ve Norveç.

Netflix’i ziyaret etmek için farklı bir sunucu konumu kullanırsanız, otomatik olarak Netflix’in Amerikan (ABD) sürümüne gönderilirsiniz. Surfshark, web sitelerinde, erişmek istediğiniz Netflix kitaplığı hakkında onlara sorabileceğinizi, ancak listelerinde bulunmadığını belirtiyor. Sizin için kilidini açabilirler.

Bu akıllı sistemle Netflix’e hala ulaşamıyorsanız, Surfshark ile iletişime geçmekten çekinmeyin. Onların müşteri desteği canlı sohbet etkili çalışır ve genellikle yardımcı olabilir. Size hangi sunucuyu seçecekleri veya sorunu kendi başlarına çözmeye çalışacakları konusunda tavsiyelerde bulunabilirler. Genellikle, birkaç dakika içinde size yardımcı olabilirler. Kısacası, Surfshark akış ve Netflix için çok uygundur.

Surfshark ve torrentler

Surfshark, torrentleri indirirken sizi daha güvenli tutan özel P2P sunucularına sahiptir. Bu sunucuları manuel olarak seçmeniz gerekmez: bir torrent programını açtığınızda otomatik olarak etkinleştirilirler. VPN sunucusu P2P trafiğini tanıyacak ve sizi bir P2P sunucusuna bağlayacaktır. Hatta sizi otomatik olarak MultiHop sunucuları üzerinden bağlayabileceğinden şüpheleniyoruz. Bu meraklı gözlere karşı ek koruma anlamına gelir.

Sonuç seçenekleri Surfshark

 • Surfshark, reklamları engelleyen, web sitelerini beyaz listeye alan ve artırılmış güvenlik seviyeleri sunan çeşitli özellikler sunar
 • Hem ABD sunucuları hem de diğer ülkelerin sunucuları Netflix ile çalıştı
 • Surfshark ile selleri güvenli ve kolay bir şekilde indirebilirsiniz
 • Linux için Surfshark, Windows sürümü kadar iyi değil

Sonuç – Surfshark ile Deneyimlerimiz

Artıları
Eksileri
Kullanımı çok kolayYazılım yalnızca İngilizce
Kurulumu kolayEl ile bir sunucu seçme seçeneği yok
Yalnızca güvenli protokoller mevcuttur ve günlük yokSunucular arasındaki hız farkı oldukça büyük olabilir
Çok ucuz
Netflix tüm ülkelerde çalışır
Torrentleri indirmeye izin veriliyor
Düzenli internet kullanımı sırasında mükemmel hız
AdBlocker ve Beyaz Liste gibi yararlı ek özellikler
Mükemmel müşteri hizmeti

İlgili olarak, Surfshark bugünün en büyük ve en popüler VPN’leriyle eşit olan mükemmel bir VPN sağlayıcısıdır. Düşük fiyatları, erişilebilir yazılımı ve kullanışlı ekstra özellikleri, Surfshark’ı sıralamalarımızda yüksek konuma getirmemizi sağladı..

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me