PureVPN Review (2020): Ucuz, hızlı, basit | VPNOverview

PureVPN İnceleme (2020) – Ucuz, Hızlı, Kullanımı Kolay

Bu derlemede VPN sağlayıcı PureVPN hakkında konuşacağız. PureVPN, dünya çapında sunucuları olan en tanınmış VPN sağlayıcılarından biridir. Bu VPN hizmeti ile internet trafiğiniz şifrelenir, gizlenir ve anonimleştirilirken kısıtlamaları atlayabilirsiniz. PureVPN, hızlı sunuculara sahip ve size Amerikan Netflix’i izleme imkanı sunan iyi bir hizmet olarak bilinir. Ayrıca Çin, Türkiye veya Rusya gibi ülkelerde sansür gibi PureVPN ile internet üzerindeki kısıtlamaları atlayabilirsiniz. PureVPN ile torrentler aracılığıyla filmleri ve dizileri tamamen anonim olarak indirmek mümkündür. Ancak, PureVPN’in geçmişte oturum açmakta sorun yaşadığını göreceksiniz, bu yüzden hiçbir kayıt politikasına tamamen güvenemeyiz.


Özellikler PureVPN

 • Eşzamanlı bağlantılar: 5
 • Torrent’lerin: +
 • Netflix: +
 • İşletim sistemleri: Windows, Mac, iOS, Android, Linux
 • Protokoller: OpenVPN, L2TP / IPsec, SSTP, IKEv2, PPTP
 • Günlük kaydı politikası: Ağ günlükleri
 • Sunucular: 140+ ülkede 2000’den fazla sunucu
 • Fiyat: Aylık 1,32 $ ‘dan başlayan fiyatlarla
 • Para iade garantisi: 31 günler

PureVPN Özellikleri

İşte PureVPN’in özetlenen en önemli özellikleri

 • PPTP, L2TP ve SSTP bağlantıları ve 256 bit şifreleme
 • Sınırsız geniş bant ve sunucu anahtarları
 • 1Gbps bağlantı hızı
 • Etkinlik kaydı yok, sadece sunucuya erişim 5 gün boyunca günlüğe kaydedilir (ziyaret ettiğiniz web siteleri değil)
 • Bir hesapta en fazla 5 eşzamanlı bağlantı
 • Belirli verilerin bir VPN bağlantısı üzerinden çalıştırılmaması gerektiğinde belirtilir
 • Windows, Mac, iOS ve Android için ücretsiz yazılım ve uygulamalar
 • Sanal yönlendirici işlevi: Bu, bilgisayarınızı 10 cihaza kadar bağladığınız VPN’li bir yönlendiriciye dönüştürmenize olanak tanır.
 • DD-WRT yönlendiriciler, Smart TV, Chromecast, Amazon Fire TV Stick ve Roku ile uyumlu.
 • Verimli ve arkadaş canlısı işverenlerle 7/24 canlı sohbet desteği.
 • Esnek ödeme seçenekleri
 • 31 günlük para iade garantisi politikası

PureVPN Pencereleri

PureVPN ve Netflix

Netflix son zamanlarda VPN ve proxy kullanıcılarına karşı mücadele ediyor. Bunlar çoğunlukla Amerikan Netflix’i ABD dışından kullanmak isteyen kullanıcılardır. Bu, kullanıcıların çok daha fazla filme ve diziye erişmesini sağlar.

Neyse ki PureVPN’in bu sorun için bir çözümü var. Arada bir Netflix blokajlarının dışında olabildiğince uzun süre tutmaya çalıştıkları yeni Amerikan IP adresleri oluşturuyorlar.

Bu sunucuları kullanmak isterseniz, PureVPN ekibiyle iletişime geçmenizi tavsiye ederiz; herhangi bir anda hangi sunucuların Netflix’e en iyi erişimi sağladığını size bildireceklerdir. Testimiz sırasında atanan sunucu çok iyi çalıştı. İlk dakika boyunca akışın kalitesi makul, ancak bir dakika sonra Amerikan Netflix’i herhangi bir aksaklık veya yükleme süresi olmadan HD olarak aktarabiliriz. Amerikan Netflix’i yayınlayabilmenin yanı sıra, yurtdışında tatildeyseniz uluslararası futbol ve diğer spor maçlarına da erişebilirsiniz.

PureVPN Netflix

Sunucu Hızı

PureVPN yazılımı iyi görünüyor ve iyi çalışıyor, ancak bağlantı hızı herhangi bir iyi?

Bir VPN bağlantısıyla elde edebileceğiniz bağlantı hızları birkaç faktöre bağlıdır. En önemli faktörler; kendi bağlantı hızınız, kullandığınız şifreleme türü, VPN sunucusunun konumu ve kendi konumunuz ile sunucuya olan uzaklığınız.

Test ettiğimiz internet bağlantısı 150mbit’lik bir bağlantıdır. Hollanda, İngiltere ve Almanya’daki sunucularla bağlantı hızları 100 mbit’e ulaştı. Aynısı Avrupa’daki çoğu ülke için de geçerli olacaktır. ABD’ye bağlantı hızı 70mbit civarındaydı. Sonuçta, sahip olduğumuz bağlantı hızından çok memnunuz ve çoğu kullanım için yeterli olacağını düşünüyoruz. Uygulamada, belirgin yavaşlamalar olmadan göz atabilir, YouTube izleyebilir, Netflix izleyebilir ve indirebiliriz.

PureVPN Fiyatı

Fiyat PureVPN

PureVPN birkaç paket sunuyor. Ücret, kaydolduğunuz aboneliğin uzunluğuna bağlıdır. Abonelik süresi ne kadar uzun olursa, ayda o kadar az ödeme yapmanız gerekir. PureVPN aşağıdaki oranları sunar:

 • Sınırsız VPN (1 ay) Ayda 10,95 $
 • Sınırsız VPN (1 yıl) Ayda 5,81 $
 • Sınırsız VPN (5 yıl) ayda 1,65 $

PureVPN tüm paketler için 31 günlük para iade politikası sunuyor.

PureVPN Güvenlik ve Gizlilik

PureVPN’in birkaç güçlü şifreleme işlevi vardır. En önemlilerinden biri, birkaç güçlü protokol içeren çok sayıda VPN şifreleme protokolü desteğidir: OpenVPN, L2TP / IPSec, PPTP, SSTP ve IKEv2. Veri doğrulama için 256 bit AES şifreleme ve SHA-1 içeren OpenVPN’i bizzat tavsiye ediyoruz, bunun diğer seçeneklerden çok daha güvenli olduğunu görüyoruz. PureVPN ayrıca DNS sızıntıları ve IPv6 sızıntıları için çözümler sunar. Bu, hizmetlerinin çok iyi şifreleme sağladığını kanıtlıyor.

Veri kaydetme söz konusu olduğunda, PureVPN’in belirli günlükleri kaydettiği sonucuna varmalıyız. Buna ad, e-posta adresi, telefon numarası (yalnızca belirli ülkelerden gelen kullanıcılardan) ve oturum günlükleri gibi bilgiler dahildir. Oturum günlükleri bir bağlantı kurulduğu anı ve veri kullanımını kaydeder, etkinlik günlüğü yoktur. Özellikle paylaşılan IP sunucuları kullandığınızda, yaptığınız herhangi bir etkinliği izlemeniz çok zor olacaktır, ancak hiçbir kayıt tutmamalarını tercih ederiz. Dahası, geçmişte PureVPN’in yetkililerle bilgi paylaştığı, günlük tuttuklarını ve FBI ile paylaşmaya istekli olduklarını gösteren bir durum vardı. Şirket artık kayıt tutmadıklarını söylese de, bunu hafızamızdan tamamen silemeyiz.

Ayrıca, PureVPN merkezi Hong Kong’da bulunmaktadır. Burada veri saklama ile ilgili yasalar yoktur, bu nedenle PureVPN herhangi bir kullanıcı verisini kaydetmek zorunda değildir.

PureVPN Sunucu Konumları

PureVPN birçok ülkede sunucu sunmaktadır. 141 ülkede toplam 2000’den fazla sunucu bulunmaktadır. PureVPN’in sunucuları olduğu küçük bir grup ülke:

ABD, İngiltere, Avustralya, Brezilya, Kanada, Şili, Çin, Kosta Rika, Almanya, Mısır, Fransa, Hong Kong, İrlanda, Endonezya, İtalya, Japonya, Litvanya, Lüksemburg, Malezya, Hollanda, Yeni Zelanda, Panama, Romanya , Rusya, Singapur, Güney Afrika, Güney Kore, İsveç, İsviçre, Tayvan, Tayland, Türkiye, Ukrayna, Polonya, Arjantin, Belçika, Danimarka, Meksika, Norveç, Vietnam, İzlanda.

Sunucular PureVPN

PureVPN Müşteri Hizmetleri

PureVPN’in müşteri desteği son zamanlarda önemli ölçüde geliştirildi. Şu anda bilet ve e-posta desteğinin yanı sıra 7/24 sohbet desteği de sunuyorlar. Bu sohbet desteğini birkaç zor teknik soruyla test ettik ve bunların hepsi birkaç dakika içinde doğru bir şekilde yanıtlandı. Müşteri desteğini göz önünde bulundurmak PureVPN çok iyi gidiyor.

PureVPN Sonuç

PureVPN yeterince iyi bir VPN sağlayıcısıdır. Uygulama iyi tasarlanmış ve ekran görüntüsü tabanlı “nasıl yapılır” kılavuzları ile kullanımı kolay bir yazılıma sahip. PureVPN, kararlı bağlantılara sahip çok çeşitli hızlı sunucular sunar. Fiyatları makul ve güzel teklifler arada bir var. Amerikan Netflix’i sorunsuz bir şekilde izleyebilmemiz, birçok insanı PureVPN aboneliğine kaydolmaya ikna etmek için iyi bir tartışma olacaktır. Ayrıca, PureVPN ile sorunsuz bir şekilde anonim olarak indirmek de güzel.

Son olarak, günlük politikalarıyla ilgili bazı sorunlarımız var. Yollarını değiştirmiş olabilirler, ancak bu sağlayıcı hala kullanıcı günlüklerini yetkililerle paylaştı. Bu geçmiş olaylar nedeniyle PureVPN’in günlük tutmayacağını kesin olarak söyleyemeyiz.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me