NordVPN İncelemesi (2020): Günlük Yok ve Yüce Şifreleme Yok

NordVPN İncelemesi (2020) – Günlük, üstün şifreleme ve işlevsel Netflix sunucusu yok!

NordVPN, sektördeki en iyi VPN’lerden biri olarak kabul edilir. Aslında, NordVPN 2019’da pazar lideri oldu. Bu, kısmen YouTube gibi popüler sosyal medyada hizmetlerini geliştirme çabalarından kaynaklanıyor. Büyük olasılıkla, geçen yıl NordVPN sponsorluğunda bir videoyla karşılaştınız.


NordVPN, Tefinkom’un bir yan kuruluşudur & Merkezi Panama’da bulunan holding şirketlerinin merkezi ile NordVPN ve kullanıcı tabanı internet mevzuatı ile ilgili yüksek düzeyde özgürlüğün tadını çıkarıyor. Merkezi Panama’da olmak aynı zamanda NordVPN’in “14 göz” ittifakında veri paylaşımına duyarlı olmadığı anlamına da geliyor.

NordVPN 2008 yılında kuruldu ve şirket o zamandan beri yüksek gizlilik standartlarına sahip güvenilir ve hızlı bir VPN sağlayıcısı olduğunu kanıtlamak için çok çalışıyor. NordVPN bile ekstra yol kat etti ve Netflix’in VPN savunmasını atlatmayı başardı, böylece kullanıcıları bir proxy ağının olanaklarını tam olarak deneyimleyebilir ve aynı zamanda Amerikan Netflix’i izleyebilirler. Bu derlemede, NordVPN’in hızını, güvenliğini, kullanım kolaylığını, sunucu ağını ve işlevselliğini tartışacağız.

Özellikler NordVPN

 • Eşzamanlı bağlantılar: 6
 • Torrent’lerin: +
 • Netflix: +
 • İşletim sistemleri: Windows, Mac, iOS, Android, Linux
 • Protokoller: OpenVPN, IKEv2 / IPsec
 • Günlük kaydı politikası: Günlük yok
 • Sunucular: 57 ülkede 5400+ sunucu
 • Fiyat: Aylık 3,49 $ ‘dan başlayan fiyatlarla
 • Para iade garantisi: 30 gün

Hız – NordVPN ne kadar hızlı?

Bir VPN kullanıyorsanız, internet bağlantınızı çok yavaşlatmasını istemezsiniz. Hızlarını test etmek için NordVPN’i çeşitli cihazlarda uzun bir süre test ettik. Potansiyel internet hızı kaybı speedtest.net kullanılarak değerlendirildi. Aşağıdaki bulgularımıza bakabilirsiniz.

Hız testi sonuçları NordVPN

NordVPN’in olağanüstü performansı bizi şaşırttı. Önceki incelememizde, NordVPN’in hızı diğer premium VPN sağlayıcılarının hızıyla rekabet edemedi. Bu açıkça değişti. Hem ülkemizdeki hem de ABD’deki NordVPN sunucularını test ettik. NordVPN ile kişisel hız sonuçlarınızın internet hızınıza ve konumunuza bağlı olarak değişebileceğini unutmayın..

VPN’siz Hız (Speedtest.net):

VPN olmadan Speedtest NordVPN

Bunlar, bir VPN kullanmadan ‘çıplak’ ağımızın hız testi sonuçlarıdır. Diğer tüm sonuçlarımızı karşılaştırmak için bu sayıları temel ölçüm olarak kullanacağız.

Yerel sunucu ile hız (Speedtest.net):

En hızlı NordVPN NL

Yukarıda, NordVPN’in yerel sunucularından birine bağlandığında ağımızın hız testi sonuçlarını görebilirsiniz. Hem indirme hem de yükleme hızlarında minimum düşüş var, ancak bu farklar göz ardı edilebilir.

ABD sunucusuyla hız (Speedtest.net):

En hızlı NordVPN ABD

Yukarıdaki sonuçlar, en hızlı ABD sunucusuna bağlandığımızda ağımızın ulaştığı hızları detaylandırıyor. Özellikle yükleme hızı önemli bir düşüş gösterir. Bununla birlikte, indirme hızı çoğu VPN kullanıcısı için en önemli faktördür. İkincisi çok fazla etkilenmez, bu nedenle NordVPN’in performansının hala mükemmel olduğunu düşünüyoruz. Ancak, Hollanda’dan test ettiğimizi unutmayın, bu nedenle ABD’de iseniz, bir ABD sunucusuna bağlanırken daha iyi sonuçlar elde edersiniz..

Günlük kullanımda hız

NordVPN günlük kullanımda hızlı mı? Cevap kesin bir evet. Bu VPN’yi basit tarama, sert çekirdekli oyun oynama ve indirme gibi çeşitli günlük etkinlikler sırasında denedik. Hem P2P üzerinden indirme hem de Steam gibi özel platformlar da oldukça hızlı gitti. Tüm bu testlerden sonra, NordVPN ile VPN olmayan bir bağlantı arasında hızda belirgin bir fark olmadığı sonucuna varabiliriz. Bizim için her şey sorunsuz.

Çoğu modern VPN sağlayıcısı, belirli bir konumdaki mümkün olan en hızlı sunucularına otomatik olarak bağlanmanıza izin verir ve NordVPN bir istisna değildir. Bu sistem, NordVPN’in sayısız sunucusuyla birleştiğinde istikrarlı ve hızlı bir bağlantıyı garanti eder.

Sonuç hızı NordVPN

 • NordVPN gerçekten hızlı
 • Hız testleri hızda sadece küçük bir düşüş gösterir
 • Günlük kullanım sırasında, oyun oynarken bile, fark edilebilir bir hız farkı yoktur
 • NordVPN otomatik olarak mümkün olan en hızlı sunucuya bağlanır
 • NordVPN ile P2P indirmek çok kolaydı

Güvenlik – NordVPN ne kadar güvenli?

VPN inceleme sürecimizin bir diğer önemli kısmı güvenlik ve gizlilik politikalarını kontrol etmektir. Bu kesinlikle NordVPN’in güçlü kıyafeti. Daha önce de belirtildiği gibi, NordVPN’in genel merkezi Panama’da bulunuyor. Bu bölümde, bunun neden kesin bir avantaj olduğunu açıklayacağız. Ayrıca, NordVPN’in desteklediği protokolleri, günlük kayıt politikalarını ve kill switch seçeneklerini inceleyeceğiz.

Protokoller

NordVPN askeri düzeyde şifreleme seviyesine sahiptir. En önemlisi, 256 bit AES veri şifrelemesi kullanıyorlar. Bu, iyi korunmuş sunucuları ve mükemmel güvenlik duvarı ile NordVPN’in güvenliğini çok sağlam hale getirir. Ayrıca, daha hızlı IKEv2 / IPsec de dahil olmak üzere birçok farklı protokol için destek sunarlar. Bununla birlikte, genellikle en güvenli seçenek olarak kabul edildiğinden, OpenVPN protokolünü öneriyoruz. NordVPN aşağıdaki protokolleri destekler:

 • OpenVPN
 • IKEs2 / IPsec

Günlüğe kaydetme ve gizlilik

NordVPN Günlükleri SimgesiDaha önce de belirtildiği gibi, NordVPN Panama’da kayıtlıdır. Bu ülkede, büyük gizlilik yasaları var, bu da NordVPN’nin kullanıcılarına günlük tutmaya zorlanmadığı anlamına geliyor. Nord’un yaptığı gibi, müşterilerinin kayıtlarını tutmadıklarını söyleyebilecek çok fazla sağlayıcı yok. Bunu sağlamak ve bir sunucunun saldırıya uğramasını önlemek için NordVPN, hiçbir hassas bilgi içermeyen disksiz RAM sunucuları üzerinde çalışıyor. Saldırı durumunda, üzerinde hiçbir veri veya yapılandırma dosyası bulunmayacaktır – bu nedenle çalacak hiçbir bilgi yoktur.

Ayrıca, NordVPN obfsproksiyi de destekler. Bu (Tor) teknik, bir VPN kullanımının gizli kalmasına izin veren Deep Packet Inspection’ı önlemek içindir. Bu, VPN kullanımının genellikle yasaklandığı Çin ve Türkiye gibi ülkelerdeki kullanıcıların bir VPN’in çalışmasını sağlayabilir. NordVPN ayrıca IP sızıntılarına karşı ek koruma sağlar.

Fin sunucusu saldırıya uğradı

2019’da NordVPN, NordVPN’in Fin sunucularından birinin geçen yıl saldırıya uğradığını açıkladı. Yetkisiz bir kişi, sunucunun sahibi olan veri merkezinin sistemine erişmeyi başardı. Bu ciddi bir sorun olmasına ve gerçek bir şok olmasına rağmen, NordVPN durumu iyi ele aldı. Sağlayıcı hiçbir günlük tutmadığından hiçbir kişisel veri veya müşteri günlüğü sızdırılmaz. Etkilenen sunucu artık kullanımda değil ve NordVPN veri merkezi ile olan sözleşmesini sonlandırdı.

Saldırıdan bu yana NordVPN güvenliklerini artırmak için ellerinden gelen her şeyi yaptı. Diğer sunucularının hiçbiri etkilenmedi. Ne olursa olsun, sağlayıcı sunucularını yakından kontrol ediyor ve denetliyor. Ayrıca tam bir altyapı denetimi ve günlük tutmayan yeni bir denetim planlıyorlar.

Ayrıca, VPN Güven Girişimi’ne Surfshark ve ExpressVPN gibi diğer saygın sağlayıcılarla birlikte katıldılar. NordVPN ayrıca, etik “beyaz şapka” bilgisayar korsanlarını NordVPN’in sistemindeki hataları aramaya teşvik ederek bir hata ödül programı başlattı, böylece bunları düzeltebilirler. NordVPN artık disksiz RAM sunucuları kullanıyor ve sunucularının sağlayıcılarının güvenlik standardını artırdı. Son olarak, sadece NordVPN’e ait olan kendi sunucu ağlarını kuruyorlar. Bütün bunlar müşterilerinin güvenliğini ne kadar ciddiye aldıklarını gösteriyor.

Saldırıya rağmen, NordVPN piyasadaki en güvenli premium VPN’lerden biri olmaya devam ediyor. Konumları ve güçlü kayıt dışı politikası, NordVPN’in kişisel verilerinizi güvende tutacağını ve gizliliğinizi koruyacağını kanıtlıyor.

Öldürme anahtarı

Ek koruma için NordVPN’in kendi kill switch seçeneği de vardır. Bu seçenek, diğer VPN hizmetlerinin kill anahtarına çok benzer. VPN sunucusuyla bağlantınızı geçici olarak kaybettiğinizde hiçbir kişisel veri sızdırmazsınız. Bunun yerine, VPN bağlantısı yeniden kurulup çalışana kadar internet bağlantınız tamamen kesilir.

Bunun yanı sıra, NordVPN belirli uygulamaları ve programları özel bir uygulama öldürme listesine yerleştirmenize izin verir. Bu şekilde, VPN bağlantısı kesilirse yalnızca bu belirli uygulamalar kapatılır. Bu çok faydalı olabilir. Özel etkinlikler için genellikle bir tarayıcı kullandığınızı, daha az hassas çevrimiçi sörf içinse başka bir tarayıcı kullandığınızı düşünün. İlk tarayıcıyı öldürme listesine ekleyerek, güvenli VPN bağlantısı kaybolduğunda bu tarayıcı kapatılırken diğer tarayıcı çalışmaya devam eder. VPN’niz kapalıyken neler yapabileceğiniz ve yapamayacağınız üzerinde tam kontrole sahip olacaksınız. Başka bir deyişle: bu öldürme anahtarı son derece kullanışlı ve güvenlidir.

NordVPN hangi bilgilere ihtiyaç duyar??

NordVPN Veri SimgesiNordVPN ile bir hesap oluşturmak için sadece bir e-posta adresine ve bir şifreye ihtiyacınız vardır. Daha anonim kalmak istiyorsanız tek kullanımlık bir e-posta adresi kullanmayı seçebilirsiniz. NordVPN, telefon numaranız veya ev adresiniz gibi ek bilgiler istemez. Ayrıca Bitcoin gibi kripto para birimi ile ödeme seçeneği de sunuyorlar. Bu şekilde NordVPN hesabınızı oluştururken (neredeyse) tamamen anonim kalabilirsiniz. Başka bir ödeme şekli kullanırsanız, NordVPN’e banka hesap numaranız gibi bazı kişisel bilgilerinizi vermeniz gerektiğini unutmayın..

Sonuç güvenliği NordVPN

 • NordVPN’in genel merkezi Panama’da bulunuyor
 • NordVPN güçlü AES 256 bit şifreleme sunar
 • NordVPN tüm cihazlar için çoğu protokolü destekler (OpenVPN tr IKEv2 / IPSec)
 • Şirketin katı bir kayıt tutmama politikası var
 • Daha fazla koruma için öldürme anahtarı seçeneklerini kullanabilirsiniz
 • Bir NordVPN hesabı oluşturmak için sadece bir e-posta adresine ve şifreye ihtiyacınız var

Kullanılabilirlik – NordVPN ne kadar kullanıcı dostu?

NordVPN yazılımlarını ve uygulamalarını basitleştirmeye çalışır, ancak olasılıklar ve ayarlar pahasına değil. Göze de hoş gelen mükemmel dengeli bir görünüm yaratmayı başardılar..

Aşağıda NordVPN’in kullanıcı dostu olmasıyla ilgili her şeyi okuyabilirsiniz. Ayrıca, uygulamalarının tasarımı ve sundukları farklı ödeme yöntemleri hakkında bilgi edineceksiniz..

NordVPN Web Sitesi

NordVPN’in basit ve net bir web sitesi vardır. Gözleri kolay olan ve kullanıcıya yeterli bilgi sağlayan yatıştırıcı renkler kullanırlar. Bu kombinasyon, web’deki en iyi VPN web sitelerinden biri olmasını sağlar.

Kişisel hesap sayfası da çok net. Tüm önemli bilgiler “gösterge tablosu” sekmesinin altındadır. Diğer iki sekme, farklı cihazlar için tüm yazılım ve uygulamaları bulabileceğiniz “indirmeler” ve şifrenizi değiştirebileceğiniz “şifreyi değiştir” dir. Bu bilgilere genel bakış, bir kullanıcının gerçekten bir VPN web sitesinden ihtiyaç duyduğu şeydir.

NordVPN Kurulumu

NordVPN’i kurmak çocuk oyuncağı. Hesap sayfanız üzerinden çoğu işletim sistemi için gerekli yazılımı indirebilirsiniz. Ayrıca Nord yükleyicisini cihazınıza indirebilirsiniz. Bu şekilde hizmetlerini kullanmaya başlamak için yalnızca oturum açmanız gerekir. Mobil cihazlarda ve tabletlerde NordVPN uygulamasını App Store’dan indirebilirsiniz. Günümüzde bir VPN indirmek çocuk oyuncağı. Tüm büyük VPN sağlayıcılarının kurulumu kolay yazılımlar ve her tür cihaz için özel uygulamaları vardır. NordVPN bir istisna değildir. Ayrıca, Chrome, Brave ve Firefox için bir tarayıcı uzantısı sunuyorlar.

NordVPN İşletim sistemleri

Ancak, NordVPN’i kurarken sorun yaşarsanız, destek sayfalarına göz atabilirsiniz. Burada, diğer şeylerin yanı sıra, yazılımlarının kurulumu için kılavuzlar sağlarlar. Ayrıca Netflix’i izlemek için NordVPN’i kurmak veya sahip olabileceğiniz başka bir soru sormak için bir rehber bulabilirsiniz..

NordVPN’in görünümü ve kullanım kolaylığı

Windows ve Mac için masaüstü uygulamasının çok çeşitli seçenekleri ve kurulum seçenekleri vardır.

NordVPN yazılımı net ve görsel olarak çekici. Uygulamada, bir sunucu seçmenin farklı yolları vardır. Seçeneklerden biri, bir dünya haritasında sunucu konumunuzu seçmektir. Alternatif olarak, sunucunuzu P2P indirme veya Netflix izleme gibi belirli bir özelliğe göre de seçebilirsiniz. Başka bir seçenek, konumunuz için en hızlı olan sunucuyu seçmektir. Ayrıca akış yapmak istediğiniz ülkeye göre sunucuların bir listesini de oluşturabilirsiniz.

Uygulama, kararlı ve hızlı. Eğer kendiniz en hızlı sunucuyu bulmak için uygulamada bir hız testi dahil olsaydı güzel olurdu. Ancak, gerçekten kaçırmadık çünkü NordVPN sizin için çok hızlı bir sunucu bulabilir.

NordVPN Ekran Görüntüleri Windows

Dünya haritasından ayrı olarak, sunucunuzu alfabetik bir sunucu listesinden de seçebilirsiniz. Bir ülke seçerseniz, o ülkedeki farklı sunucular arasında seçim yapabilirsiniz. Bu şekilde, bir web sitesinde veya akış hizmetinde bir sunucuda engellendiyseniz başka bir sunucuyu manuel olarak seçebilirsiniz. Sunucu listesi, konumunuz ile sunucunun konumu arasındaki mesafeyi de gösterir. Ayrıca, sunucunun başka kullanıcılar tarafından kullanılıp kullanılmadığını da söylerler.

NordVPN iOS uygulamasının kullanımı da kolaydır ve kararlı bağlantılara sahiptir. Ancak uygulamanın cihazınıza erişmesine izin vermeyi unutmayın. Uygulama sizin için bağlantıları yönetebilir. Bir VPN sunucusuna bağlanmak hızlı ve kolay olacaktır. Bu uygulamada, kullanmak istediğiniz VPN sunucusu türünü de seçebilirsiniz ve NordVPN en hızlı sunucuya bağlanmanızı sağlar.

NordVPN iPhone Ekran Görüntüleri

Mobil uygulama ile NordVPN’in sunduğu masaüstü yazılımı arasında çok az fark vardır. Her ikisi de net, kullanıcı dostudur ve düzgün bir görünüme sahiptir. Bu, NordVPN’e kullanıcı için çok hoş bir görünüm ve his verir.

NordVPN ve Linux

Giderek daha fazla insan Linux Distros’ta ücretli VPN kullanmaya başlıyor. NordVPN bunu gerçekleştirdi ve Linux terminali üzerinden NordVPN sunucularını kullanma konusunda çeşitli kılavuzlar oluşturmak için ekstra çaba sarf etti. Ayrıca, Linux ile ilgili sorularınızı yanıtlamak için yeterli sayıda kişi çalıştırıyorlar.

Debian-Fedora ve openSUSE tabanlı dağıtımlar için NordVPN sunucuları kurulabilir. NordVPN sunucuları QubesOS ve RHEL’e bağlanmak da mümkündür. Bu, sisteminizin büyük olasılıkla sunucularında çalışabileceği anlamına gelir. Ne yazık ki, Linux için UI tabanlı uygulamalar yok, bu yüzden terminal üzerinden her şeyi ayarlamanız gerekecek. Tabii ki, hardcore Linux hayranlarının çoğu buna aldırmayacak.

Hangi sistemi kullanırsanız kullanın, öncelikle NordVPN sunucu deposunu indirmeniz gerekir. Bunlar .deb ve .rpm biçiminde mevcuttur. İndirmeyi tıklayıp bir paket yöneticisi aracılığıyla çalıştırarak veya terminaldeki komutu vererek bunları yükleyebilirsiniz. Ayrıca, NordVPN web sitesinde dağıtımların her biri için adım adım kılavuzlar bulacaksınız.

Son olarak, herhangi bir DNS sızıntısı konusunda endişelenmeniz durumunda Linux’taki DNS sunucularını NordVPN DNS sunucularına kolayca değiştirmek de mümkündür.

Fiyatlandırma ve ödeme yöntemleri

NordVPN, planınızın süresine bağlı olarak farklı fiyatlara sahip bir abonelik paketine sahiptir. Bu, daha uzun bir süre abonelik alırsanız, aylık ücretinizin daha düşük olacağı anlamına gelir. Tüm planlar, dünya çapında 5400’den fazla sunucuya erişmenizi sağlar ve aynı anda 6 cihazda bir abonelik kullanabilirsiniz. Son olarak, tüm abonelik planlarının 30 günlük para iade garantisi vardır. Aşağıda abonelik planlarına genel bir bakış bulabilirsiniz.

Nord VPN fiyatları abonelikleri yeni

 • 1 aylık plan: Bu planla bir ay boyunca NordVPN hizmetini alırsınız. Bu VPN’yi denemek istiyorsanız bu özellikle güzel. Bu planı alabilirsiniz Aylık 11,95 ABD doları.
 • 1 yıllık plan: Bu plan 12 ay boyunca NordVPN hizmetlerini kullanmanıza izin verecektir. Bunu sadece Ayda 6,99 ABD doları (Toplam 83,88 $).
 • 2 yıllık plan: NordVPN korumasının daha uzun süre keyfini çıkarmak için bu aboneliği 24 ay boyunca alabilirsiniz. Daha uzun bir süre taahhüt ederek, sadece $ 4,99 bir ay.
 • 3 yıllık plan: Dışarı çıkmak ve NordVPN yaşam tarzını gerçekten kucaklamak ister misiniz? Sonra bu aboneliği 36 ay boyunca alabilirsiniz. Bu abonelik için fiyatlar daha da düşüyor. Ayda 3,49 $. Bu, birinci sınıf bir VPN için çok ucuz bir seçenektir!

NordVPN Ödeme yöntemleriNordVPN birkaç farklı ödeme seçeneği sunmaktadır. Aboneliğiniz için kredi kartınız, PayPal veya Amazon Pay ile ödeme yapabilirsiniz. Ayrıca, başka bir ödeme yönteminiz yoksa ideal olan bir çok bölgesel ödeme yöntemi sunarlar. Son olarak, Bitcoin, Ripple ve Monero gibi farklı kripto para birimleri ile ödeme seçeneğine de sahipler. Tamamen anonim kalmak istiyorsanız bu seçenekler özellikle güzel.

Müşteri servisi

NordVPN mükemmel müşteri hizmetlerine sahiptir. Sorunuzun cevabını web sitelerindeki büyük veritabanında bulamazsanız, e-posta ve ana sayfalarında kolayca bulabileceğiniz canlı bir sohbet seçeneği ile onlarla iletişime geçebilirsiniz. Bu şekilde, tüm sorularınıza hızlı bir cevap alabilirsiniz. Ancak canlı sohbet için bir ad ve e-posta adresi vermeniz gerekir. Bu, insanların veya spam göndericilerin seçeneği kötüye kullanmasını önlemek içindir.

Çoğu sorunun cevabı SSS sayfalarında bulunabilir. Müşteri desteğini test ettiğimizde, bir dakika içinde canlı sohbet yoluyla bir yanıt alabileceğinizi fark ettik. Ancak, şirketteki tüm gelişmelerden haberdar olmayan bazı NordVPN çalışanları ile karşılaştık. Örneğin, konuştuğumuz kişilerden biri NordVPN’in işletmeler için hizmetinin farkında değildi. Bu gerçekten büyük bir sorun değil, ama biraz profesyonelce değil.

Sonuçta, NordVPN müşteri hizmetleri ile mutluyduk. Ulaşmak kolaydır ve hemen size yardımcı olurlar.

Sonuç kullanılabilirliği NordVPN

 • NordVPN web sitesi açık ve düzenli
 • NordVPN yazılımının çoğu işletim sistemine ve cihaza kurulumu kolaydır
 • NordVPN sık sorulan sorular ve el kitaplarından oluşan geniş bir veri tabanına sahiptir
 • Yazılım temiz bir görünüme sahiptir ve çok sezgisel olarak çalışır
 • Bir NordVPN planı için kredi kartı, PayPal, kripto para birimleri ve diğer birçok seçenekle ödeme yapabilirsiniz.
 • NordVPN müşteri desteğine ulaşmak kolaydır ve size hızlı bir şekilde geri döner

Sunucu ağı NordVPN

Yazma aşamasında NordVPN’in 57 ülkede 5400’den fazla sunucusu var. Diğer birçok VPN sağlayıcısının aksine, NordVPN sunucuları aynı değildir.

Ekstra güvenlik için çift VPN bağlantısı sunan bazı sunucular vardır. Bu sunucular, VPN sunucusuna bağlantınızın yanında iki farklı ülkedeki sunucular arasında bir bağlantı oluşturur. Aralarından seçim yapabileceğiniz bir diğer özel sunucu, DDoS saldırılarına karşı ek koruma sağlayan “VPN Üzerinden Soğan” sunuculardır. Bu sunucularla Tor tarayıcısını kullanmak zorunda kalmadan Tor gibi bir koruma elde edersiniz.

Ayrıca, NordVPN, Netflix veya P2P trafiği için özel olarak ayarlanmış sunuculara sahiptir. Son olarak, statik IP adresi isteyenler için özel IP sunucuları da sunarlar. NordVPN sunucu ağı, kısıtlanmış içeriğin çevrimiçi olarak engellenmesini kaldırmak için idealdir.

Sunucu ve konum sayısı

NordVPN’in 57 ülkeye yayılmış 5400’den fazla sunucusu var. Sunucularını aşağıdaki ülkelerde bulabilirsiniz.

Dünya Çapında NordVPN Sunucuları

 • Amerika: ABD, Kanada, Brezilya, Meksika, Kosta Rika, Arjantin, Şili
 • Europa: İngiltere, Hollanda, Almanya, Fransa, İsveç, Danimarka, İsviçre, Belçika, Norveç, Polonya, İtalya, İspanya, Avusturya, Lüksemburg, Finlandiya, Çek Cumhuriyeti, Romanya, İzlanda, Macaristan, Portekiz, Bulgaristan, Hırvatistan, Estonya, İrlanda, Arnavutluk, Bosna-Hersek, Slovakya, Letonya, Gürcistan, Kuzey Makedonya, Moldavya, Ukrayna, Kıbrıs, Griekenland, Sırbistan
 • Asya Pasifik: Avustralya, Singapur, Japonya, Hong Kong, Yeni Zelanda, Tayvan, Endonezya, Malezya, Güney Kore, Tayland, Vietnam
 • Afrika, Orta Doğu ve Hindistan: Hindistan, Güney Afrika, Türkiye, İsrail

Özel IP adresi

NordVPN Özel IPNordVPN’in özel bir IP servisi vardır. Bu, NordVPN aboneliğinizle özel bir IP adresi alabileceğiniz anlamına gelir. Yazma sırasında, yalnızca aşağıdaki konumlardaki sunucularda IP adresleri sunarlar:

 • Birleşik Devletler.
 • Almanya
 • Birleşik Krallık.
 • Hollanda
 • Fransa

Sonuç sunucusu ağı NordVPN

 • NordVPN’in 57 ülkede 5400’den fazla sunucusu var
 • Sınırlı sayıda sunucuda özel bir IP adresi alabilirsiniz
 • NordVPN ekstra koruma, Netflix kullanımı ve P2P ağları üzerinden indirme için farklı sunucu türleri sunar

NordVPN’in seçenekleri

NordVPN’in hız, güvenlik, kullanıcı dostu ve sunucu ağına baktıktan sonra, şimdi ek seçeneklerinden bazılarını inceleyeceğiz. Aşağıda, NordVPN’i özel yapan bu ekstralara genel bir bakış bulabilirsiniz..

NordVPN ve Netflix

NordVPN Yayını

NordVPN ile Netflix hesabınıza erişebilirsiniz. Ayrıca, ABD Netflix içeriğine erişmek de kolaydır. Smartplay özellikleri, farklı bir ülkeden içerik akışını inanılmaz derecede kolaylaştırır. Örneğin ABD’deki bir sunucuya bağlanarak Amerikan Netflix içeriğine erişebileceksiniz. Bazı Netflix içerikleri ABD veya İngiltere’ye özgüdür. Bu, Japonya veya Almanya’daysanız bu filmleri veya dizileri göremeyeceğiniz anlamına gelir. Bununla birlikte, NordVPN gibi bir VPN ile ABD’de gibi davranabilir ve böylece bu içeriğe erişebilirsiniz.

Bunu Hollanda’dan test ettik ve herhangi bir zorluk yaşamadan Netflix’i yayınlayabiliriz. Bulunduğunuz yere bağlı olarak bazı gecikmelerle karşılaşabilirsiniz. Bu olursa, her zaman daha iyi olup olmadığını görmek için farklı sunucular deneyebilirsiniz.

Netflix, VPN’lerin IP adresimizi değiştirmemize yardımcı olmasını engellemek için gerçekten çok çalışıyor. Son birkaç ay içinde Netflix’in hizmetlerini NordVPN ile kullanmaya çalışırken bazen bir proxy veya VPN kullandığımızı göreceğini fark ettik. Ancak, NordVPN uygulamasında başka bir sunucu seçtikten sonra yayın yapabiliriz. Bazen sayfayı birkaç kez yenilemenize de yardımcı olabilir. Bu biraz sinir bozucu ama kesinlikle dünyanın sonu değil.

NordVPN ve torrentler

NordVPN P2PNordVPN ayrıca torrent indirmek için özel sunuculara sahiptir. Bu P2P sunucuları, torrentlerin indirilmesine ve yüklenmesine izin verir. Kolay NordVPN yazılımı ile bu sunuculardan birini seçebilir ve torrentleri güvenli ve anonim olarak indirmeye başlayabilirsiniz. NordVPN sunucularının çoğu çok hızlı olduğu için dosyaları hemen indirebilirsiniz.

NordVPN şüphesiz P2P trafiği için iyi bir sağlayıcıdır. Bu nedenle, yasadışı indirme için para cezalarını önlemek isteyenler tarafından sıklıkla kullanılır.

CyberSec

CyberSec, NordVPN’in eklemeleri engellemek ve sizi kötü amaçlı yazılımlara, kimlik avına ve diğer çevrimiçi tehditlere karşı korumak için sağladığı ek bir güvenlik özelliğidir. NordVPN’in bu şık güvenlik özelliği, cihazınızın DDoS saldırılarında kullanılamayacağından emin olmanızı sağlar. Ayrıca kötü amaçlı yazılımdan etkilenemez. NordVPN çevrimiçi güvenliğinize dikkat edin.

Chrome, Brave ve Firefox için NordVPN tarayıcı uzantısı

NordVPN, Chrome, Brave ve Firefox için kolay bir tarayıcı uzantısına sahiptir. Bu uzantı aslında çoğu web sitesi için HTTPS’yi etkinleştirecek ve CyberSec özelliği ile trafiğinizi güvence altına alacak.

NordVPN iş çözümleri

NordVPN İşletmeÖzel kullanım için düzenli hizmetlerinin yanı sıra, NordVPN’in işletmeler için özel bir hizmeti de vardır. Bu aboneliklerle öncelikli destek ve özel bir hesap yöneticisi alacaksınız. Ayrıca, yönetim çok kolaydır ve tüm hesaplarınız için özel bir IP başvurusunda bulunabilirsiniz. Bu paket, işletmelerin verilerini korumak için bir VPN kullanmaya başlamasını son derece çekici hale getirir. Ofisinizdeki tüm cihazlar için NordVPN güvenlik standardını alabilirsiniz!

Sonuç – NordVPN ile Deneyimlerimiz

Artıları
Eksileri
Netflix çalışırFin sunucularıyla 2018’de bir güvenlik olayı yaşandı
Kayıt tutmama politikası (çok iyi gizlilik ayarları)
Güçlü şifreleme ve yüksek hızlar
Temiz ve tek tip kullanıcı arayüzü
Öldürme Düğmesi Var
Nispeten ucuz
Özel P2P, torrent ve Tor VPN sunucuları sunar
Çift VPN bağlantılı VPN sunucuları sunar
Sunucularda mükemmel seçim
Özel IP kullanılabilir

Sonuçta, NordVPN hizmetini çok seviyoruz. Kayıt tutmama ilkeleri sağlamdır ve geniş sunucu seçenekleri, herhangi bir kullanıcı için çok çekici olmasını sağlar. Üstelik, VPN tamamen çevrimiçi anonim kalmak için mükemmeldir. NordVPN, çevrimiçi güvenliğinizi artırmak için kesinlikle en güvenli premium VPN sağlayıcısı olan birçok ekstra seçeneğe sahiptir. Bu müthiş hizmeti, gerçekten bizim favorilerimizden biri yapan makul bir fiyattan daha fazlasını sağlıyorlar..

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me