Ivacy review 2020: Bazı gizlilik sorunları olan uygun fiyatlı, kullanıcı dostu VPN

Ivacy Review (2020)

Ivacy, 2007 yılında Singapur merkezli kuruldu. Ivacy, misyonunun herkes için tamamen ücretsiz bir internet ortamı yaratmak olduğunu iddia ediyor. Ivacy, bunu başarmak için becerikliliğin anahtar olduğunu söylüyor. Ivacy, özellikle bölünmüş tünelleme özelliği sunan ilk VPN sağlayıcısı olduklarında 2010’da övgü ve tanınırlık kazandı. Bu gelişmenin VPN sağlayıcılarının ulaşabileceği hızlar üzerinde olumlu bir etkisi oldu. 2015 yılında başarı listelerine bir kilometre taşı daha eklediler. Kullanıcı tabanının 2 milyonu aştığı bu yıl oldu.


Pek çok insanın neden Ivacy ile gittiğini anlamak zor değil, çünkü birçok ekstra özellik ve seçenek sunan çok kullanıcı dostu bir VPN sağlayıcısı. Ayrıca, Ivacy’nin kurulumu çok kolaydır ve tek bir abonelik aynı anda beş cihazı bağlamanızı sağlar. Ancak, birçok kişi kabul edecek, bu VPN sağlayıcısının en iyi kısmı çok uygun fiyat noktası. En uygun fiyatlı abonelikleri, sizi ayda yalnızca 1 ABD Doları geri alır (her beş yılda bir 60 ABD doları olarak faturalandırılır). Bu doğru olmak için kulağa iyi geliyor mu? Bunun yargıcı olmanıza izin vereceğiz. Ivacy’nin tüm özellikleri, seçenekleri ve teknik özellikleri için aşağıdan okuyun.

Özellikler Ivacy

 • Eşzamanlı bağlantılar: 5
 • Torrent’lerin: +
 • Netflix: +
 • İşletim sistemleri: Windows, Mac, iOS, Android, Linux
 • Protokoller: OpenVPN, L2TP / IPSec, SSTP, IKEv2, PPTP
 • Günlük kaydı politikası: Bağlantı günlükleri
 • Sunucular: 100 konumda 450+ sunucu
 • Fiyat: Aylık $ 0.99’dan başlayan fiyatlarla
 • Para iade garantisi: 30 gün

Hız – Ivacy Ne Kadar Hızlı

Bir VPN sağlayıcısının en önemli özelliklerinden biri hızıdır. Tabii ki, bir VPN’in o kadar yavaş olmasını istemezsiniz ki akış, indirme ve genel internet deneyiminizi olumsuz yönde etkiler. Bu yüzden, hemen hemen her VPN bağlantınızı bir dereceye kadar yavaşlatacak olsa da (en azından kağıt üzerinde), uygun hızlarda bir VPN seçmek önemlidir. Ivacy’nin hızlarının eşit olup olmadığını görmek için VPN hizmetlerinin hızını kapsamlı bir şekilde test ettik. Bu hız testlerinin sonuçlarını aşağıda bulacaksınız.

Ivacy hız testi sonuçları

Aşağıda Ivacy’nin bağlantı hızlarını test etmek için yaptığımız farklı hız testlerinin sonuçlarını göreceksiniz. Bu testleri yapmak için speedtest.net’i kullandık. Testler Hollanda’daki ofisimizden yapıldı.

VPN olmadan (speedtest.net):

Ivacy speedtest - VPN olmadan

Yukarıda bir VPN’e bağlı olmadığımızda bağlantımızın hızını görebilirsiniz.

Hollanda’daki sunucu (speedtest.net):

Ivacy hız testi - Hollandalı sunucu

Bunlar, Hollanda’daki bir Ivacy sunucusuna bağlandığımızda hız testi sonuçlarıdır. Bizi Hollanda’nın en hızlı sunucusuna bağlayan otomatik sunucu seçim işlevini kullandık. Gördüğünüz gibi, indirme hızımız azaldı, ancak sadece çok az. Yükleme hızı biraz azaldı. Bu, İnternet’e sık sık içerik yüklerseniz bazı sorunlara neden olabilir (YouTube videoları veya torrentler gibi). Pingimiz neredeyse hiç artmadı (8 ms’lik bir artış çok az).

ABD’deki sunucu (speedtest.net): 

Ivacy hız testi - ABD sunucusu

Burada, ABD’deki bir Ivacy sunucusuna bağlandığımız zamanın hız testi sonuçlarını görebilirsiniz. Test konumumuz (ofisimiz) Hollanda’da olduğundan, yukarıdaki sonuçlar muhtemelen yaşadığınız yerden çok uzakta olan bir sunucuya bağlanırsanız ne olacağının iyi bir göstergesidir. Beklendiği gibi, ping oldukça arttı. Ancak, dünyanın diğer tarafındaki bir sunucuya bağlanırken bu tamamen normaldir. Bununla birlikte, indirme hızı oldukça etkileyici bir şekilde hala oldukça iyi. Yükleme hızı maalesef biraz düştü. Ancak, VPN’nizi daha sonra göreceğimiz gibi tarama, akış ve indirme gibi “geleneksel etkinlikler” için kullanırsanız, bu sonuçlar mutlaka endişelenecek bir şey değildir..

Günlük kullanımda hız

Genel olarak, çoğu gerçek yaşam için Ivacy iyi hızlar sunar. Ivacy’nin hızlarını çok çeşitli çevrimiçi etkinlikler sırasında test ettik ve genel olarak VPN iyi performans gösterdi. Ivacy’nin web sitelerine göz atma, video akışı yapma (örneğin Netflix’te), torrent indirme ve çevrimiçi oyun oynama gibi çevrimiçi görevler sırasında hızını inceledik.

İnternette gezinirken Ivacy çok hızlı olduğunu kanıtladı. Aslında, VPN ile veya VPN olmadan tarama arasında herhangi bir fark görmedik. Tüm web siteleri hızlı bir şekilde yüklendi ve istediğimiz tüm web sitelerine ve platformlara giriş yapmayı başardık. Ayrıca, e-postalarımızı kontrol edebildik ve ekleri herhangi bir zorluk veya fark edilir bir gecikme olmadan indirebildik.

Akış videoları da Ivacy için kolay bir iş oldu ve bağlantımızın yavaşladığını fark etmedik. Yalnızca YouTube’da yeni bir videoya genel bakış sayfası açtığımızda küçük bir gecikme fark ettik. Ancak bu gecikme neredeyse bir saniyeden fazla sürmedi. Dahası, Netflix ve Spotify’ı Ivacy ile rahatlıkla herhangi bir gecikme olmadan kullanabildik.

Ayrıca, dosya indirmenin de hızlı olduğu kanıtlandı. VPN olmadan torrentleri ve diğer dosyaları indirmenin aksine hızda küçük bir fark fark ettik. Ancak, bu en azından ciddi bir sorun değildi. Ivacy’nin güzel yanı, ekstra güvenli bir sunucuya dosya indirmek için bir özellik sunmasıdır.

Oyun oynarken, Ivacy’yi kullanmakla VPN bağlantısı olmadan oynamak arasında, en azından Hollanda’da (ofisimizin bulunduğu yerde) bir sunucu kullanırken oldukça küçük bir hız farkı fark ettik. Amerika Birleşik Devletleri’ndeki bir Ivacy sunucusunda birkaç farklı oyun denediğimizde hızda büyük bir düşüş fark ettik. Bu bize Ivacy VPN kullanırken oyun oynamanın, coğrafi olarak bulunduğunuz yerden çok uzakta bir Ivacy sunucusu seçmediğiniz sürece kesinlikle iyi bir çevrimiçi oyun deneyimine sahip olabileceğinizi söyler (esas olarak farklı kıtaları düşünün).

Sonuç Ivacy’nin hızı

Ivacy’nin hızı hakkındaki son kararımız şöyledir:

 • Bir VPN sağlayıcısı için Ivacy, ortalama hızların üstünde.
 • Hız testlerimize göre Ivacy hız kaybına neden oluyor.
 • Ivacy’nin neden olduğu gecikmeler o kadar küçük ki, arka planda çalışan Ivacy ile rahatça göz atabilir, akış yapabilir ve indirebilirsiniz.
 • Sizden çok uzak olmayan bir Ivacy sunucusuna bağlandığınızdan emin olsanız da, oyun da bir sorun değildi. Aksi takdirde, artan ping bazı sorunlara neden olabilir.

Güvenlik – Ivacy Ne Kadar Güvenli?

Güvenlik ve gizlilik bir VPN’nin en önemli yönleri olabilir. İnsanlar, özellikle bir VPN hizmetine yatırım yaptıktan sonra, çevrimiçi güvenli olmak istiyorlar. Bu yüzden web sitemizdeki tüm VPN’lerin güvenliğini ayrıntılı bir şekilde inceliyoruz.

Ivacy, güvenliğinin “kaya gibi” olduğunu iddia ediyor. Ivacy’nin misyonu, herkesin erişebileceği güvenli bir dijital dünya yaratmaktır. Ivacy, VPN hizmeti ve benzersiz ekstra özellikleri ve seçenekleri ile bu dünyayı yaratmaya yardımcı olduklarını söylüyor.

Ivacy, Ivacy’nin sunucularıyla bağlantınızın herhangi bir nedenle kesintiye uğraması durumunda gizliliğinizi ve güvenliğinizi korumaya yardımcı olmak için bir öldürme anahtarı sunar. Ayrıca, Ivacy ayrıca bir NAT güvenlik duvarı sunar (ayda 1 $ daha fazla). Bu, Ivacy’nin sunucularında, cihazınıza veya ağınıza ulaşmadan virüsleri ve diğer kötü amaçlı yazılımları filtrelemesi gereken bir güvenlik duvarıdır. Bu özellikler, çevrimiçi gizliliğinizi ve güvenliğinizi korumak için Ivacy’nin araç kutusunun yalnızca küçük bir parçasıdır. Ayrıca, Ivacy’nin gizlilik politikası, sağlayıcının, kullanıcılarının internet etkinliklerinde herhangi bir günlük tutmadığını belirtir. Aşağıda Ivacy’nin şifreleme protokolleri, günlük tutma politikası ve güvenlikle ilgili diğer konular hakkında daha fazla bilgi bulacaksınız.

Ivacy’nin protokolleri

Ivacy, büyük şifrelemeleri sayesinde kullanıcılarına mükemmel güvenlik sunuyor: Ivacy, AES-256-bit şifreleme sunuyor. Genellikle bu, hükümetler veya bilgisayar korsanları için kırılması çok zor olan çok güvenli bir şifreleme türü olarak kabul edilir. Ivacy aşağıdaki şifreleme protokollerini sunar:

 • OpenVPN
 • gizlilik
 • IKEs2
 • L2TP / IPSec
 • PPTP
 • SSTP

Tabii ki, bu VPN protokollerinin her biri kendi avantajları ve dezavantajları ile birlikte gelir. Genel olarak, OpenVPN bu (ve çoğu zaman hepsi) en güvenli VPN protokolleri olarak kabul edilir, ancak teorik olarak PPTP ve IKEv2 gibi bu protokollerden bazıları (biraz) daha yüksek hızlar sunabilir.

Lütfen aklınızda bulundurun: Bazı cihazlarda (Mac gibi) Ivacy yalnızca IPSec protokolünü destekler (L2TP olmadan). Bu protokol oldukça güvensiz kabul edilir.

Günlük kaydı politikası ve gizlilik

Ivacy, gizlilik politikalarında, kullanıcılarına herhangi bir türde kayıt tutmadıklarını açıkça belirtmektedir. Aslında Ivacy, yasal olarak bunu yapmak zorunda olsalar bile, “tasarım gereği” paylaşacak hassas verilerinin olmadığını iddia ediyor. Bu, elbette, bir VPN sağlayıcısında anonimlik ve gizliliğe değer veren insanlar için harika bir haberdir, bu da birçoğunun VPN almasının başlıca nedenidir. Ancak, gizlilik ve anonimite söz konusu olduğunda Ivacy’nin sunucuları hakkında biraz rahatsız edici bir şey fark ettik..

Birkaç ay önce, Ivacy’nin web sitesinde veya başka bir yerde bahsetmediği alışılmadık bir şey fark ettik: GZ Systems Ltd’ye ait sunucular kullanıyorlardı. Bu şirketin başka bir popüler VPN sağlayıcısı olan PureVPN’in sahibi. Potansiyel olarak bu, PureVPN veya hatta GZ Systems Ltd.’nin Ivacy kullanıcılarının verilerine erişebildiği / erişebileceği anlamına gelebilir. Bu iddiayı bir DNS sızıntı testi kullanarak da kontrol ettik. Bunlar, ABD’deki bir Ivacy sunucusuna bağlandığımızda elde edilen sonuçlardır:

Aldığımız bu iddianın gerçeğinin bir başka göstergesi, bir Ivacy temsilcisiyle iletişime geçtiğimizde ve yanlışlıkla PureVPN kullanıcıları olduğumuza ve bize bu şekilde hitap ettiğimize inanıyor gibiydi..

Ivacy-DNS-kaçak testi

Her durumda, test ettiğimiz sunucunun o sırada PureVPN / GZ Systems’a ait olduğu açık olmalıdır. Ivacy’nin hâlâ GZ Systems Ltd’ye ait sunucuları kullanıp kullanmadığını doğrulamaya çalıştık. Sorgulamak için Ivacy’nin müşteri desteğiyle iletişime geçtik. Sohbet ettiğimiz Ivacy temsilcisi, soruyu cevaplamadan önce kısa bir süre beklememizi istedi ve daha sonra “Ivacy, GZ sistemlerine ait sunucuları kullanmıyor” dedi. Ivacy’nin uygulamasında karşılaştığı teknik bir sorun nedeniyle ikinci inceleyicimiz bunu doğrulayamadı. Ancak, tüm bu (geçmiş) durum bazı soruları gündeme getiriyor ve ne yazık ki Ivacy’nin “kaya gibi sağlam güvenlik” iddialarını zayıflatmaya hizmet ediyor.

Ivacy’nin hangi bilgilere ihtiyacı var??

Söylemeye gerek yok, ideal olarak VPN hesabınızı oluştururken kendiniz hakkında mümkün olduğunca az bilgi vermek istiyorsunuz. Bir gizlilik çözümü için bir hesap oluştururken çok fazla kişisel bilgi vermek amacı yener. Bu nedenle, web sitemizdeki tüm VPN’lerin hesabınızı oluştururken ne kadar bilgiye ihtiyacı olduğunu inceliyoruz. Ivacy hesabı oluşturmak için vermeniz gereken birkaç kişisel ayrıntı var.

İlk olarak, Ivacy’ye bir ad ve e-posta adresi vermeyi içeren bir abonelik almalısınız. Seçtiğiniz ödeme yöntemine bağlı olarak, belirli ödeme bilgilerini de vermeniz gerekir. Mümkün olduğunca anonim kalmak istiyorsanız, ödeme yapmak için Bitcoin kullanmanızı öneririz. Bitcoin en anonim ödeme yöntemlerinden biridir ve size neredeyse tam bir anonimlik sağlar.

Son olarak, hesap oluşturma işleminizi tamamlamak için bir hesap adı ve şifre girmeniz gerekecektir. Anonim kalmak istiyorsanız, size geri izlenemeyen bir hesap adı seçmek en iyisidir.

Sonuç Ivacy’nin güvenliği

Araştırmamızı yaptıktan sonra Ivacy’nin güvenliği hakkında şu sonuçları verdik:

 • Ivacy sağlam AES-256-bit şifreleme sunar.
 • Sunucularında bir NAT güvenlik duvarı ve ekstra iyi güvenli indirme sunucuları gibi bazı ekstra güvenlik özellikleri sunarlar.
 • Bu VPN birçok farklı şifreleme protokolü sunar (not: bunların tümü tüm cihazlarda mevcut değildir).
 • Ivacy, kullanıcılarında herhangi bir günlük tutmaz.
 • Ivacy’nin sunucuları gittikçe ciddi bir güvenlik riski olabilir.

Ivacy’nin Kullanıcı Dostu

Ivacy çok kullanıcı dostu bir VPN sağlayıcısıdır. Ivacy, uygulamalarını tasarlarken açıkça bir VPN sağlayıcısının ana işlevlerine sahipti. Ivacy’nin sunucularından biriyle bağlantı kurduğunuzda, bağlı olduğunuz sunucunun konumunu ve ne kadar süredir bağlandığınızı hemen görürsünüz. Ayrıca, uygulama coğrafi olarak kısıtlanmış içeriğin indirilmesi, aktarılması ve engellenmesinin kaldırılması için özel seçeneklere sahiptir.

Ivacy’nin web sitesi

Ivacy’nin web sitesi açık, iyi tasarlanmış ve Ivacy kullanıcılarının ihtiyaç duyduğu tüm bilgileri (potansiyel) içerir. Ana sayfasında Ivacy ve bir VPN’in gizliliğinizi korumak için neden önemli ve değerli bir araç olduğu hakkında genel bilgiler bulacaksınız. Ivacy’nin kendisi hakkında, farklı abonelikleri ve fiyatları gibi daha ayrıntılı bilgiler de bulacaksınız. Web sitesi çok iyi tasarlanmış ve sezgisel bir şekilde geziniyor. Hatta aklınıza gelebilecek herhangi bir soruyu yazabileceğiniz canlı bir sohbet penceresi bile vardır, bundan sonra bir Ivacy temsilcisi size yardımcı olacaktır (daha sonra bu konuda daha fazla bilgi). Düşünebileceğimiz tek dezavantaj, Ivacy’nin web sitesinin biraz reklam ağırlıklı olması.

Web sitesinde oturum açtıktan sonra hesap ayarlarınıza ve seçeneklerinize erişebileceksiniz. Web sitesinin geri kalanı gibi, bu üyeler sayfası da kullanıcı dostudur ve hesabınızı yapılandırmayı kolaylaştırır. Bu sayfada Ivacy’nin müşteri desteği ve ödenmemiş faturalarla ilgili tüm yazışmalarınızı hemen göreceksiniz. Buradan, sorularınız için Ivacy’nin müşteri desteğiyle yeni bir bilet de açabilirsiniz. Ayrıca, müşteriler ana menüdeki “port yönlendirme” seçeneğine giderse, isteğe bağlı NAT güvenlik duvarı ve bu ekstra güvenlik özelliğini aboneliklerine ekleme olanağı hakkında bilgi edinecekler.

Ivacy’nin kurulum prosedürü

Ivacy’yi cihazınıza yüklemek çok kolaydır. Sonuçta, bu VPN sağlayıcı tüm büyük cihazlar ve işletim sistemleri (Windows, Mac, Android, iOS ve Linux) için yazılım sunar. Tüm bu farklı uygulamaları indirmek çok kolaydır. Ivacy’yi çoğu cihaza 6 basit adımda kurabilirsiniz:

 • Ivacy’nin web sitesine gidin.
 • Bir abonelik seçmek ve istediğiniz eklentileri (NAT güvenlik duvarı ve / veya özel IP) seçmek için “Ivacy’yi Al” ı tıklayın veya aşağı kaydırın ve tercih ettiğiniz ödeme yöntemiyle ödeme yapın.
 • İşletim sisteminiz için doğru uygulamayı indirin.
 • Giriş bilgilerinizle giriş yapın (size e-postayla gönderilecek).
 • Bir sunucu seçin ve ona bağlanın.
 • Web’de güvenli ve özgürce gezinmenin keyfini çıkarın!

Yukarıda okuduğunuz gibi, 6 hızlı ve kolay adımda Ivacy’yi cihazınıza yükleyebilirsiniz. Ivacy uygulamasını AppStore’dan (iPhone’da) veya Google Playstore’dan (Android telefonlarda) indirmenize izin verdiği için mobil cihazlarda daha da kolaylaşıyor. Ivacy’nin mobil uygulamaları, Masaüstü sürümü tarafından sunulan tüm özellikleri ve seçenekleri sunar. Bunu, bu incelemenin sonraki bölümünde daha ayrıntılı olarak ele alacağız..

Ivacy’nin yazılımının görünümü ve kullanıcı dostu olması

Ivacy mobil uygulamasıIvacy’nin kullanıcı dostu bir VPN sağlayıcısı olduğunu yeterince vurgulayamayız. Özellikle “VPN yeni başlayanlar” için Ivacy’nin uygulamaları harika. Uygulama çok sezgiseldir ve web sitelerini ve içeriği akış, indirme ve engellemeyi kaldırma gibi her farklı işlev için ayrı bir alt menüye sahiptir. Bu, Ivacy’nin VPN kullanan ana insan gruplarına ve VPN kullanma nedenlerine iyi hitap ettiği anlamına gelir.

Kuşkusuz, Ivacy’nin uygulaması hem masaüstü hem de mobil cihazlarda çok profesyonel görünüyor. Her iki sürüm de, büyük beyaz düğmeye basarak bir VPN sunucusuna hızlı bir şekilde bağlanmanızı sağlar. Sağdaki ekran görüntüsünde görebileceğiniz gibi, mobil sürümde bile farklı seçenekler ve sunucu konumları arasında geçiş yapmak kolaydır.

Ivacy, mümkün olduğunca kullanıcı dostu bir uygulama oluşturmak için çok zaman ve çaba harcadı. Açıkçası harika bir iş çıkardılar.

Fiyatlar ve ödeme yöntemleri

Ivacy çok uygun fiyatlı bir VPN sağlayıcısıdır. Ne kadar uzun süre abonelik satın alırsanız, aylık ücret o kadar uygun olur. Her ay iptal edilebilecek bir abonelik alırsanız, bu size ayda 8,95 ABD doları tutarında geri ödeme yapar. 1 yıllık planın aylık maliyeti 3 ABD dolarıdır. 2 yıllık bir abonelik taahhüt ederseniz, bu size aylık 1,99 ABD dolarına mal olacaktır. Ancak, gerçekten uygun fiyatlı bir abonelik arıyorsanız, Ivacy’nin 5 yıllık planıyla yanlış gidemezsiniz, bu da ayda yalnızca 1 ABD dolarıdır. Bu, Ivacy’yi piyasadaki en uygun fiyatlı VPN’lerden biri haline getiriyor.

Ne yazık ki Ivacy, VPN’lerinin ücretsiz bir sürümünü sunmuyor. Ayrıca deneme sürümü de sunmuyorlar. Ancak, bir yıl veya daha uzun süreli tüm abonelikler 30 günlük para iade garantisi ile gelir. Aslında bu, Ivacy’yi (uzun süreli) bir abonelik için taahhütte bulunmadan önce 30 gün boyunca deneyebileceğiniz anlamına gelir. 30 günlük aboneliğe devam ederseniz, yalnızca 7 günlük para iade garantisi alırsınız.

Ivacy aboneliğinizi satın almak için aşağıdaki ödeme yöntemlerinden birini seçebilirsiniz:

 • Kredi / banka kartı (Visa, MasterCard, American Express, Discover Network, JCB, Diners Club)
 • PayPal
 • BitPay
 • AliPay
 • Mükemmel Para
 • Paymentwall (İdeal, Neosurf, Clickandbuy, Dotpay, Onecard, Mobiamo)
 • Kripto para birimi (BitCoin dahil olmak üzere çeşitli seçenekler)

Ivacy'nin bazı ödeme seçenekleri

Müşteri servisi

Ivacy sorularınızı olabildiğince hızlı ve iyi bir şekilde cevaplamak için çok çalışıyor. Ivacy’nin müşteri desteğiyle iletişim kurmanın farklı yolları vardır. Onlara bir e-posta gönderebilir, web sitelerinde canlı sohbet başlatabilir veya hatta Singapur’daki ofislerinde bizzat ziyaret edebilirsiniz. Ayrıca, web sitelerinde çok yararlı ve kapsamlı bir “Sık Sorulan Sorular” (SSS) sayfası var. Söylemeye gerek yok, biz de yanıtlarını ve müşteri desteklerinin kalitesini test etmek için Ivacy ile iletişime geçtik..

Web sitelerindeki kullanışlı canlı sohbet işlevini kullanarak Ivacy ile birkaç kez iletişime geçtik. Örneğin, sunucuları ve Singapur’daki ofis dışında başka bir ofisleri olup olmadığı hakkında sorular sorduk (bilmiyorlar) ve bize çok hızlı ve verimli bir şekilde cevap verdiler. Bize hitap ettikleri yol çok kibardı ve her seferinde yanıtlarının sorularımıza uygun olup olmadığını sordu.

Bir sohbet başlatmak ve Ivacy’nin web sitesinde soru sormak için herhangi bir bilgi girmeniz gerekmez. Ivacy müşterisi olmanıza da gerek yok. Bu, bir yıl boyunca tüm aboneliklerden aldığınız 30 günlük para iadesi dönemine bile başlamadan önce Ivacy hakkında daha fazla bilgi almanın harika bir yoludur. Ayrıca, web sitelerine giriş yapmadıysanız ve bir VPN sunucusuna bağlı değilseniz, müşteri desteğine başvururken bile mümkün olduğunca anonim olma fikrini güzelce besler..

Sonuç kullanıcı dostu Ivacy

Ivacy’yi kullanma ve test etme tecrübemize dayanarak, kullanım kolaylığıyla ilgili sonuçlarımız:

 • Ivacy çok kullanıcı dostudur
 • Hem Ivacy’nin masaüstü hem de mobil uygulamaları sezgiseldir ve kullanımı çok kolaydır
 • Ivacy’nin web sitesi açık ve iyi tasarlanmış, ancak oldukça reklam ağırlıklı
 • Ivacy hesabı oluşturmak hızlı ve kolaydır
 • Birçok farklı ödeme yöntemini kabul ettikleri için Ivacy aboneliği almak uygundur.
 • Ne yazık ki, Ivacy bir deneme sürümü veya ücretsiz sürüm sunmuyor
 • Ivacy’nin müşteri desteğine ulaşmak çok kolay ve çok faydalı

Ivacy’nin Sunucu Ağı

Ivacy’nin sunucu ağı oldukça büyük, özellikle de en büyük oyunculardan biri olmayan bir VPN için. 100’den fazla ülkede 450’den fazla sunucu sunuyorlar. Sunucuların çoğu, Kuzey Amerika (özellikle ABD) ve Avrupa olmak üzere en fazla Ivacy kullanıcısına sahip iki kıtada bulunmaktadır. Aşağıda Ivacy’nin sunucuları, sunucu konumları ve sunucu seçenekleri ve olasılıkları hakkında daha fazla bilgi bulacaksınız.

Sunucu ve konum sayısı

Ivacy’nin 100’den fazla ülkede sunucusu var. Ortalama olarak, Rusya ve ABD gibi daha büyük ülkelerde daha fazla sunucu olmasına rağmen, her ülkede 2 sunucu konumuna sahipler. Aslında, ABD’nin 18’i var. Her durumda, Ivacy, bu VPN ile coğrafi engellemeyi kaldırma işlemini çok uygun bir seçenek haline getirmek için fazlasıyla yeterli sunucu ve sunucu konumu sunuyor. Aşağıda, Ivacy’nin kıta başına sunduğu sunucu sayısını göreceksiniz:

Ivacy-sunucular kıta

Sadece web sitelerine göz atmak için Ivacy’nin sunucularından herhangi birini kullanabilirsiniz, ancak Ivacy belirli amaçlar için bazı özel sunucular da sunmaktadır. Örneğin, Ivacy’nin uygulamasının sol tarafındaki menüde akış işlevine tıklayarak gidebileceğiniz özel akış sunucuları sunar. Bu sunuculara bağlandığınızda, favori akış hizmetlerinize anında erişebileceksiniz. Bu, Ivacy’yi örneğin Netflix’i kullanmayı seven insanlar için çok kullanıcı dostu bir seçenek haline getirir.

Ayrıca Ivacy, indirmeyi (torrentler) çok uygun hale getiren bir dizi özel P2P sunucusuna da sahiptir. Ivacy uygulamasında indirme işlevini seçerek bu sunuculara bağlanabilirsiniz. Bu indirme sunucuları dünyaya yayılmıştır.

Özel IP adresi

Ivacy ayrıca özel IP adresleri de sunmaktadır. Özel bir IP adresi kullanmak istemenizin birkaç nedeni olabilir. Örneğin, özel IP’lerin Netflix ve diğer (gerçek zamanlı aktarım) hizmetleri tarafından “normal VPN IP’lerinden” engellenme olasılığı daha düşüktür. Normalde tek bir VPN sunucusu çok büyük bir VPN kullanıcısı grubu tarafından kullanılır. Bu, Netflix gibi akış hizmetlerinin aynı IP adresinden çok fazla trafik aldıklarını fark edeceği anlamına gelir. Özel bir IP adresi, bir tanesine sahip olan her kullanıcı için benzersizdir, yani bu sorunla karşılaşmazsınız ve web siteleri ve uygulamalar tarafından engellenme olasılığı daha düşüktür.

Özel bir IP adresi yalnızca sizin için olduğundan, bir VPN kullanıyor olsanız bile, her zaman aynı IP adresini kullanabileceğiniz anlamına gelir. Bazı çevrimiçi hizmetler (çevrimiçi bankacılık portalları gibi), çok farklı bir IP adresinden oturum açmaya çalışırken ek güvenlik önlemleri aldığından, bu çok yararlı olabilir. Çoğu zaman, kullanıcıların farklı bir IP adresinden oturum açabilmeleri için, bu servisler bankanın telefonunuza gönderdiği bir güvenlik kodunu doldurmak gibi ek doğrulama gerektirir. Örneğin çok seyahat ediyorsanız ve bu güvenlik önlemlerini (çok önemli olmasına rağmen) biraz fazla güçlük çekiyorsanız, sadece özel bir IP alabilirsiniz.

Ivacy, kullanıcılarına özel IP adresleri ile yukarıda belirtilen tüm avantajları sunmaktadır. Bu özel IP’lerin aylık maliyeti 1,99 $. Bunu diğer birçok VPN sağlayıcısıyla karşılaştırırsanız, bu oldukça uygun fiyatlı. Ivacy’nin özel IP adreslerini destekleyen birkaç sunucusu var. Bu sunucular ABD, Avustralya, Kanada, Almanya, Hong Kong, Singapur ve İngiltere’de bulunmaktadır..

Sonuç sunucusu ağı ve konumları

Ivacy ile ilgili kapsamlı testlerimizden ve araştırmalarımızdan sonra, Ivacy’nin sunucu ağı hakkındaki son kararımız:

 • Ivacy, 100’den fazla ülkede 450’den fazla sunucuya sahip oldukça geniş bir sunucu ağına sahiptir..
 • Ivacy’nin sunucu ağı tüm kıtalara yayılmış durumda.
 • Bu VPN ayrıca özel akış ve indirme sunucuları sunar.
 • Ivacy ayrıca ayda 1,99 ABD doları ek IP adresi sunar.

Ivacy’nin Seçenekleri ve Özellikleri

Ivacy, modern bir VPN’den bekleyebileceğiniz tüm standart seçenekleri sunar, ancak burada bitmez. Ayrıca, bazıları oldukça benzersiz olan birçok ekstra özelliğe de sahipler..

Ivacy bir öldürme düğmesi sunuyor. Bu, VPN sunucusuna bağlantınız herhangi bir nedenle kaybedilirse, esas olarak internet bağlantınızı kesen bir işlevdir. Bu, olası bir bağlantı kaybı durumunda gizliliğinizin ve güvenliğinizin tehlikeye atılmasını önlemek için bir güvenlik önlemidir. VPN bağlantınız tekrar kurulur kurulmaz internet bağlantınız geri yüklenir.

Ayrıca Ivacy, NAT güvenlik duvarlarını kullanma imkanı sunuyor. Bu, sunucu düzeyinde (Ivacy’nin sunucularında), esasen sizinle virüsler ve diğer kötü amaçlı yazılımlar arasında ekstra bir koruma katmanı olarak işlev gören bir güvenlik duvarıdır. Sonuçta, bu güvenlik duvarı ağınızın güvenlik duvarına ve dolayısıyla ağınıza veya cihazınıza ulaşmadan önce birçok kötü amaçlı yazılımı filtreleyebilir. Ayrıca, çoğu zaman yönlendiricinizdeki normal bir güvenlik duvarı bu durumda bile çalışmayabilir, çünkü bu güvenlik duvarlarının çoğu bilgisayarınız ve VPN sunucusu (gönderilen şifreleme nedeniyle) arasında gönderilen bilgileri başarıyla okuyamaz. Bu nedenle Ivacy’nin sunduğu NAT güvenlik duvarını kullanmanızı öneririz..

Son olarak, Ivacy bir “bölünmüş tünel açma” seçeneği sunuyor ve aslında 2010’da bunu yapan ilk VPN oldu. Bu seçenekle, bir VPN bağlantısı üzerinden hangi verilerin gönderilmesini istediğinizi ve hangi verilerin gönderilebileceğini seçebilirsiniz. ” her zamanki gibi ”(bir VPN tarafından şifrelenmemiş ve korunmuyor). Buradaki en büyük avantaj, VPN bağlantısı aracılığıyla bilgisayarınıza gelen ve bilgisayarınızdan gönderilen veri miktarını azaltabilmenizdir, yani VPN bağlantınız muhtemelen hızlanır (biraz).

Ivacy ve Netflix

Ivacy, Netflix ile iyi çalışıyor. Ivacy’nin özel akış sunucuları popüler akış hizmetine erişmenizi sağlayacaktır. Bunun çalışması için uygulamanın özel akış işlevini kullanmanız gerekir, yani mevcut Netflix’in ülkeye özgü her bir sürümüne erişemezsiniz. Dahası, testlerimiz sırasında ABD akış sunucusunun iyi çalışmasına rağmen diğerlerinin bazı sorunları olduğunu fark ettik. Bununla birlikte, Netflix’in ABD versiyonu olarak görülmesi en popüler ve en büyük olanıdır, bunun birçok insan için büyük bir sorun olduğunu görmüyoruz.

Ivacy ve torrentler

Torrent indirmek söz konusu olduğunda Ivacy iyi çalışıyor. Ivacy ile her türlü farklı torrent dosyasını indirmek bizim için kolaydı. Ivacy uygulamasındaki özel indirme seçeneğine giderseniz (P2P) indirmeyi destekleyen farklı sunucular arasında kolayca seçim yapabilirsiniz. Ivacy’nin (P2P) indirmeyi destekleyen çok sayıda sunucusu var.

Sonuç Ivacy ve Özellikleri

Artıları
Eksileri
Kullanımı kolayBazı cihazlarda Ivacy yalnızca IPSec protokolünü sunar
Birçok ekstra özellik ve seçenekOlası güvenlik riski: kendi sunucularını yönetip yönetmedikleri net değil
Kurulumu kolayAvrupa’daki akış sunucuları her zaman çalışmaz (iyi)
Hızlı ve kolay müşteri desteği
Çok uygun fiyatlı (ayda 1 ABD dolarından)
ABD Netflix uyumlu
Torrent uyumlu
30-gün para iade garantisi
Özel IP adresleri sunar
Birçok farklı protokol sunar

Sonuçta, Ivacy mükemmel bir VPN sağlayıcısıdır. Hızlı, kararlı bağlantılar ve çok kullanıcı dostu yazılım ve uygulamalar sağlarlar. Dahası, bu VPN kullanıcıların çok çeşitli protokoller, ekstra özellikler ve seçenekler arasından seçim yapmalarına izin verir.

Burada örnek: Ivacy, bölünmüş tünelleme, bir NAT güvenlik duvarı, özel IP adresleri ve bir öldürme anahtarı sunuyor. Ivacy uygulaması çok sezgiseldir. Uygulamada kullanmak istediğiniz sunucu seçeneğini ve türünü seçmeniz yeterlidir. Akış seçeneğini kullanarak Netflix’in ABD sürümüne kolayca erişebilir ve indirme işlevini kullanarak torrentleri etkileyici hızlarda indirebilirsiniz.

Ne yazık ki, Ivacy güvenlik söz konusu olduğunda kendini kısa satıyor. Ivacy sağlam AES-256-bit şifreleme kullansa da, VPN bağlantılarının kendi olmayan sunucuları kullanıp kullanmadığı / PureVPN’e ait sunucular kullanıp kullanmadığı belirsizdir. Ayrıca, Ivacy bağlantı günlüklerini saklıyor gibi görünüyor. Başka bir deyişle, Ivacy çok fazla ekstra özellik ve seçeneğe sahip çok kullanıcı dostu bir VPN’dir, ancak gizlilik ve güvenlik söz konusu olduğunda bazı kusurları vardır.

Ivacy’yi, Ivacy’nin birçok ekstra özelliğinden birinin yerine getirebileceği çok özel “VPN talepleri” olan kişilere veya kullanıcı dostu olması nedeniyle ilk kez VPN kullanıcılarına öneriyoruz. Ancak, gizlilik ve güvenlik söz konusu olduğunda parlayan bir VPN arayan insanlara, muhtemelen PIA veya ExpressVPN’yi önermeye daha meyilli oluruz.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me