Hide.me Review (2020): Hızlı ve Kullanıcı Dostu | VPNOverview

Hide.me Review (2020) – Hızlı ve Kullanıcı Dostu bir VPN

Hide.me nispeten yeni bir VPN sağlayıcısıdır. Hızlı ve güvenli bir VPN hizmeti sağlamayı amaçlamaktadırlar. Hide.me aslında Almanca ve 2012 yılında kuruldu (Eskiden Hide.io olarak adlandırılırdı). Şirket, o ülkedeki gizlilik mevzuatı nedeniyle Malezya’da bulunmaktadır. Sağlayıcı her geçen gün daha iyi biliniyor ve halihazırda dünya çapında 10 milyon kullanıcısı var.


Hide.me kullanıcı dostu ama çok güvenli bir Sanal Özel Ağ (VPN) sunmak için yapılmıştır. Son zamanlarda piyasadaki en hızlı VPN olmayı hedefliyorlar. Hide.me, günlüğü ücretsiz olarak onaylanan birkaç VPN sağlayıcısından biridir. Tüm bu iddiaları inceleyeceğiz, daha sonra incelemede.

Hide.me iyi şifreleme sunar ve çok hızlıdır. Bu VPN, diğer VPN sağlayıcılarının çoğundan biraz daha pahalıdır. Neyse ki, 30 gün para iade garantisi ile Hide.me’yi ücretsiz deneyebilirsiniz. Hatta ücretsiz bir hizmet sunuyorlar, ancak bunu kullandığınızda verilerinizi sınırlayacaklar.

Hide.me’yi kurmak nispeten kolaydır ve Premium planlarıyla aynı anda 10 cihaz için bir abonelik kullanabilirsiniz. Bu şekilde anonimliğinizi korumak için birçok cihazı aynı anda koruyabilirsiniz.

Özellikler Hide.me

 • Eşzamanlı bağlantılar: 10
 • Torrent’lerin: +
 • Netflix:
 • İşletim sistemleri: Windows, Mac, iOS, Android, Linux
 • Protokoller: OpenVPN, PPTP, L2TP / IPsec, IKEv2, IKEv1, SoftEther
 • Günlük kaydı politikası: Günlük yok
 • Sunucular: 60 yerde 1560 sunucu
 • Fiyat: Aylık 4,99 ABD doları
 • Para iade garantisi: 30 gün

Hız – Hide.me ne kadar hızlı?

Hız, insanların VPN sağlayıcılarıyla olan deneyimlerinin önemli bir parçasıdır. Video akışınızın arabelleğe alınması gerektiğinde veya oyun oynarken gecikme yaşadığınızda can sıkıcıdır. Bu çok önemli olduğu için Hide.me sunucularının hızını kapsamlı bir şekilde test ettik. Bunu farklı sunucularla bazı hız testleri yaparak ve günlük kullanım sırasındaki hızlara bakarak gerçekleştirdik. Deneyimlerimizle ilgili her şeyi aşağıda okuyabilirsiniz.

Hız testi sonuçları Hide.me

Burada farklı Hide.me sunucuları için yürüttüğümüz birkaç hız testinin sonuçlarını bulabilirsiniz. Hollanda’daki konumumuzdan test ettik. Dünyanın başka bir yerinde iseniz sonuçların çok farklı olabileceğini unutmayın. Bununla birlikte, bu hızlarının genel bir göstergesini vermelidir.

VPN’siz Hız (Speedtest.net):

VPN olmadan hız testi

Yukarıda, VPN kullanmadan keyif aldığımız internet hızlarına göz atabilirsiniz..

Hollanda’da yerel bir sunucu ile hız (Speedtest.net):

VPN NL ile en hızlı test

Bu resim Haarlem’deki (Hollanda) bir Hide.me sunucusuyla bağlandığımızda internet hızlarımızın sonuçlarını göstermektedir. Gördüğünüz gibi, sonuçlar neredeyse aynı kaldı, bu da bir VPN için oldukça olağanüstü.

ABD sunucusuyla hız (Speedtest.net):

VPN VS ile en hızlı test

Bunlar, ABD’deki bir sunucu ile yaptığımız testin sonuçlarıdır. Başka bir ülkeden Amerikan içeriğine erişmek istiyorsanız bu sonuçlar önemli olabilir. Gördüğünüz gibi hızlar çok fazla değişmedi. Bu beklenmedik bir durumdur, çünkü çoğunlukla sizinle sunucu arasındaki fiziksel bir mesafe daha düşük bağlantı hızlarına neden olur..

Günlük kullanımda hız

Hide.me sunucularının hızı günlük kullanımda çok iyidir. Bunu, alıştığımız gibi işimize giderek, Hide.me ile herhangi bir hıçkırık yaşayıp yaşamadığımızı görmek için test ettik. VPN’i tarama, buğulama, indirme ve oyun sırasında kullandık; sonuçlar şunlardı:

Normal tarama sırasında hız veya yükleme sürelerinde herhangi bir fark görmedik. Bu VPN ile en sevdiğiniz web sitelerini fark edilir bir değişiklik yapmadan ziyaret edebilirsiniz. Dosya ve uygulama indirmek de sorun değildi.

Ayrıca, videoların ve müziğin arabelleğe alınmasını ve yüklenmesini nasıl etkileyeceğini görmek için Hide.me VPN ile çeşitli akış hizmetlerini test ettik. Yine, herhangi bir sorunla karşılaşmadık ve YouTube ve Spotify gibi hizmetleri sorunsuzca kullanabildik. Bu, coğrafi olarak engellenen materyalleri izlemek istiyorsanız Hide.me’yi ideal bir VPN yapar. Ne yazık ki Netflix’i izlemek için kullanamazsınız. Daha sonra incelemede nedenini açıklayacağız.

Sonuç hızı Hide.me

Hide.me ile hız kararımız şöyledir:

 • Hide.me iyi hızlara sahip bir VPN sunar.
 • Hız testleri VPN ile veya VPN olmadan indirme ve yükleme hızı arasında çok az fark olduğunu gösterir..
 • Düzenli kullanım, indirme ve akış sırasında hızda bir değişiklik fark etmedik.

Güvenlik – Hide.me ne kadar güvenlidir?

Hide.me, güvenlik ve gizlilik özelliklerine öncelik veren bir VPN sağlayıcısıdır. Güvenlik genellikle bir VPN’nin en önemli yönü olarak görülür. Üçüncü tarafların kişisel bilgilerinize erişmesini istemezsiniz ve bir VPN sizi buna karşı korur. Aşağıda Hide.me’nin uyduğu günlük politikası hakkında bilgi edinebilirsiniz. Ayrıca, bir hesap oluşturmak istiyorsanız Hide.me’nin sizden ihtiyaç duyduğu bilgileri size bildireceğiz..

Protokoller

Hide.me, AES 256 bit şifrelemeleriyle mükemmel bir güvenliğe sahiptir. Bu genellikle mevcut en iyi şifreleme düzeyi olarak görülür. Ayrıca Hide.me birçok farklı protokolü desteklemektedir. Aşağıdaki protokoller arasından seçim yapabilirsiniz:

 • OpenVPN
 • SSTP
 • PPTP
 • L2TP
 • IPsec
 • IKEs2
 • IKEv1
 • SoftEther.

Hide.me web sitesi, bu farklı protokollere güzel bir genel bakış göstermektedir. Bu genel bakışta, her protokolün güçlü ve zayıf noktalarını göstermektedirler. Bu çok kullanışlıdır ve size hangi protokolün işletim sisteminizle en iyi şekilde çalışacağını gösterebilir. Her zaman OpenVPN protokolünü tavsiye ederiz çünkü en güvenli seçenektir. Aşağıda, Hide.me web sitesinde OpenVPN protokolünün açıklamasını görebilirsiniz..

VPN protokolünü aç

Günlüğe kaydetme ve gizlilik

Hide.me, katı bir “kayıt tutmama” politikası izlediklerini söylüyor. Bu, herhangi bir kişisel veri toplamadığı anlamına gelir. Hide.me Malezya’da bulunduğundan, günlük tutmak zorunda değildirler. Malezya’nın şirketleri günlük tutmaya zorlayan kuralları yok.

Hide.me herhangi bir kullanıcı günlüğü tutmaz, ancak bir yan not vardır; geçici bağlantı günlükleri tutarlar. Bu, şirketin “müşteri x” in VPN sunucularından birine bağlandığını görebileceği anlamına gelir. Ancak Hide.me, X müşterisinin kim olduğunu göremez, yalnızca kullanıcıların anonimleştirilmiş verilerini alır. Dahası, bu günlükleri sadece birkaç saat saklarlar ve bundan sonra kalıcı olarak silinirler.

VPN sağlayıcılarının günlük tutmaması neredeyse imkansızdır. Ayrıca, bağlantı günlükleri genellikle kullanıcının gizliliğini çok fazla işgal etmez. Bu bağlantı günlüklerini hizmetlerini geliştirmek için kullanırlar. Yalnızca hizmetlerinin ne zaman kullanıldığını bildikleri takdirde sunucularının aşırı yüklenmeyeceğinden emin olabilirler. Hide.me bu bağlantı günlüklerini tamamen anonimleştirir ve IP adresinizi kaydetmez.

Hide.me’nin hangi bilgilere ihtiyacı var??

Hide.me ile bir hesap oluşturmak için bir e-posta adresine ihtiyacınız var, kayıttan sonra hesap ayarlarınızdaki postaları silebilirsiniz. Seçtiğiniz ödeme yöntemine bağlı olarak, ek bilgiler de vermeniz gerekir. Hide.me tüm ödemeleri yapmak için üçüncü bir taraf kullanır. Bu harici şirketin IP adresinizi veya kimliğinizi görmeyeceğini iddia ediyorlar. Size bağlanamayan bir ödeme numarası alırsınız. Ayrıca, bu ödeme numarası ödeme yapıldıktan hemen sonra imha edilir. Bu şekilde, Hide.me aboneliğiniz için ödeme yaptığınızda tamamen anonim kalacaksınız.

Sonuç güvenliği Hide.me

Hide.me güvenliğini test ettikten sonra, aşağıdakileri sonuçlandırabiliriz:

 • Hide.me sağlam ve güvenli bir VPN’dir.
 • Güçlü bir AES 256 bit şifreleme kullanırlar.
 • Hide.me, üçüncü taraflarla bilgi paylaşmaz.
 • Birkaç protokol arasından seçim yapabilirsiniz.
 • Hide.me yalnızca birkaç saat sonra yok edilen bağlantı günlüklerini tutar.

Kullanılabilirlik – Hide.me kullanıcı dostu?

Hide.me, herkes için erişilebilir ve anlaşılması kolay, kullanıcı dostu bir sağlayıcıdır. Aşağıda web siteleri, kurulum süreci, uygulamaların görünümü ve hissi, fiyatlar, ödeme yöntemleri ve son olarak müşteri desteği hakkında bilgi bulabilirsiniz..

Hide.me web sitesi

Hide.me web sitesi açıktır ve bir VPN sağlayıcısından bekleyebileceğiniz tüm bilgileri sunar. Ana sayfada Hide.me, neden bir VPN’e ihtiyacınız olduğu ve yazılımlarının incelemeleri hakkında bilgi bulabilirsiniz. Web sitelerini birçok dilde sunuyorlar.

Ayrıca, sunucu ağları ve protokolleri hakkında bilgileri web sitelerinde bulabilirsiniz. Ayrıca, yazılım indirmelerini bulabileceğiniz açık bir sekme ve tüm olası abonelik planlarını içeren bir sekme vardır. Bu resim Hide.me web sitesini göstermektedir.

Hide.me web sitesi

Ne yazık ki, web sitesinde çok spesifik bilgiler bulmayı zorlaştırabilecek bir arama seçeneği bulamadık. Hide.me hesabınıza giriş yaptığınızda, hesap verilerinizin genel bir görünümünü görebilirsiniz. Yazılımlarını cihazınıza yüklemeyi kolaylaştıracak kılavuzları burada da bulabilirsiniz..

Hide.me Kurulumu

Hide.me’yi cihazlarınıza yüklemek çok basittir. Uygulamayı cihazınıza yüklemeyi seçebilir veya belirli bir protokol için yazılım indirebilir ve PC veya Mac’inizin ayarını değiştirebilirsiniz. İlk seçenek en kolayı. Uygulamalarını App Store veya Google Play Store’da bulabilirsiniz. Uygulamayı yüklediğinizde yalnızca hesap bilgilerinizi girmeniz yeterlidir; artık kullanıma hazır olursunuz.

Hide.me uygulama mağazası

Yukarıda Appstore’da Hide.me uygulamasını görebilirsiniz. Uygulama, işletim sisteminiz için en uygun protokolü otomatik olarak kullanacaktır. Windows için bunlar IKEv2 ve PPTP’dir ve Mac için yedekleme olarak IKEv1 ile IKEv2 protokolünü kullanır. Bu, uygulamada OpenVPN’i kullanamayacağınız anlamına gelir, bu çok kötüdür, çünkü bu en güvenli protokoldür. Ancak, bir istisna var, Android OpenVPN’i destekliyor.

Uygulamayı yükledikten sonra, güvenli bir şekilde web’de gezinmeye başlayabilirsiniz. Aşağıda görebileceğiniz gibi yalnızca hesap bilgilerinizi girmeniz gerekir.

Giriş sayfası Hide.me

İkinci kurulum seçeneği biraz daha zordur. Ancak, bu yöntem size protokollerde daha fazla seçenek sunar. Hide.me web sitesindeki hesap sayfanıza giriş yaparsanız, tüm farklı protokoller ve işletim sistemleri için kurulum için bir kılavuz bulabilirsiniz. Bu kılavuzları takip ederek cihazınıza istediğiniz protokolü kurabilirsiniz.

Hide.me’nin görünümü ve kullanım kolaylığı

Hide.me, kullanıcılara VPN’lerde yeni olan insanlarla mükemmel bir uyum sağlayan çok kullanıcı dostu bir VPN sağlayıcısıdır. Uygulaması basit; Hide.me sunucusuna bağlanmak için bir düğmeniz vardır ve sunucu konumunuzu seçebilirsiniz. Yazılım profesyonel bir görünüme sahiptir ve tüm seçenekler ve işlevler iyi çalışır. Uygulama, aralarında İngilizce olan çeşitli dillerde sunulmaktadır.

Süper basit uygulama birkaç dezavantajı var. Örneğin, ayarları değiştiremezsiniz. Bu, uygulamayı kullanırken protokolleri değiştiremeyeceğiniz anlamına gelir. Çoğu VPN kullanıcısı varsayılan ayarları yine de bırakacak olsa da, bazı kullanıcılar farklı çevrimiçi takipler sırasında korumalarını optimize etmek için protokolleri değiştirmek isteyebilir.

Uygulama bazı ayarlardan yoksun olabilir, ancak bazı düzgün işlevlere sahiptir. Hide.me uygulamasında “otomatik yeniden bağlanma” işlevi, “öldürme anahtarı”, “IP sızıntı koruması” ve “DNS sızıntı koruması” vardır. Bu işlevler, korumasız anlarda bilgileri yanlışlıkla sızdırmaz hale getirmenizi sağlar. Uygulama çevrimiçi yaptığınız her şeyi güvence altına alacak.

Hide.me, herkesin nasıl kullanılacağını bileceği kullanıcı dostu bir uygulama oluşturmayı açıkça hedefliyor. Ancak bu, daha gelişmiş kullanıcıların zaman zaman sınırlı hissedebileceği anlamına gelir.

Uygulama cepheleri Hide.me

Fiyatlandırma ve ödeme yöntemleri

Hide.me en pahalı ya da en ucuz VPN sağlayıcıları değil. Birkaç farklı abonelik planı sunuyorlar. Her şeyden önce, ücretsiz hesap. Ayda 10 GB ile sınırlı olan bu ücretsiz hesapla, yalnızca 5 sunucu konumu arasından seçim yapabilirsiniz ve bir seferde yalnızca 1 cihaz kullanabilirsiniz. Dahası, ücretli aboneliklerin daha az kalabalık olduğu için muhtemelen daha hızlı sunucuları olacaktır..

Premium aboneliklerini üç farklı fiyatla sunuyorlar. Muhtemelen en iyi seçenekler 2 yıllık plan sadece alabileceğin Ayda 4,99 ABD doları. Şu anda bu planla iki ücretsiz ay kazanıyorsunuz.Ayrıca, bir yıl boyunca abonelik sunuyorlar. Ayda 8,32 dolar. Son olarak Premium servislerini bir ay, bu sana mal olacak12,95 ABD doları.

fiyatları gizle

Hide.me, tüm ücretli abonelikler için 30 günlük para iade garantisine sahiptir. Ayrıca, Hide.me hesabınız için kredi kartınız, PayPal, SEPA Otomatik Ödeme veya Bitcoin ile ödeme yapabilirsiniz..

Müşteri servisi

Hide.me sorularınızı yanıtlamanın çeşitli yollarını sunar. Web sitesinde kapsamlı bir SSS sayfası bulabilirsiniz. Sorularınızı e-posta ile de sorabilirsiniz. Müşteri hizmetleri yalnızca İngilizce olarak sunulmaktadır; bu, İngilizce ilk diliniz değilse zor olabilir. Ayrıca şansınızı diğer kullanıcılara yönlendirebileceğiniz Hide.me forumunda da deneyebilirsiniz. Son olarak, Hide.me blogları güncellemeler ve haberler hakkında bilgi sunar.

Hide.me müşteri hizmetinin dostu hakkında fikir edinmek için onlarla iletişime geçtik. Hide.me’ye bir e-posta gönderdiğinizde, giriş bilgilerini içeren bir e-posta alacaksınız. Bu bilgilerle giriş yaparsanız, müşteri desteğindeki kişilerin sorununuzu tanımlamasına yardımcı olan bir müşteri destek kimliği alırsınız. Ne yazık ki, denediğimizde bu iletişim tarzı işe yaramadı.

Son olarak, sorumun yanıtını içeren bir e-posta aldık. Açıklamayı ekran görüntülerini ve resimlerini resmederek talimatlarını takip etmeyi kolaylaştırdılar. İki saat içinde e-postamıza bir yanıt aldık ve aşağıda gördüğünüz gibi bize nazik ve dostça bir şekilde hitap ettiler:

müşteri hizmetleri Hide.me

Müşteri hizmetleri iyi çalışıyor ve sorunuza etkili bir cevap alıyorsunuz. Hide.me canlı sohbet işlevi sunuyor ancak bununla ilgili bazı sorunlar yaşadık. Canlı sohbeti yalnızca müşteri destek biletiniz varsa kullanabilirsiniz. Maalesef, e-postadaki bilgilerle giriş yapamadık. Hızlı bir düzeltme arıyorsanız bu oldukça sinir bozucu olabilir. (Güncelleme: Hide.me’ye göre destek biletleri ile bu sorunlar çözüldü).

Sonuç kullanılabilirliği Hide.me

Hide.me VPN’i bir süre kullandıktan sonra, bu sağlayıcının kullanıcı dostu olması hakkında aşağıdaki şeyleri sonuçlandırabiliriz.

 • Uygulama kullanıcı dostu ve sezgisel olarak çalışıyor
 • Hide.me web sitesi açık ve kullanımı kolaydır
 • Hide.me’yi kurmak tüm işletim sistemleri için kolaydır
 • Uygulamanın sınırlı olasılıkları var
 • Hide.me için kredi kartı, Paypall, SEPA ve bitcoin ile ödeme yapabilirsiniz.
 • Yazılım birçok dilde mevcuttur
 • Müşteri hizmetleri iyi, ancak canlı sohbet işlevi çalışmadı

Sunucu ağı Hide.me

Hide.me sunucu ağı son birkaç yılda büyüdü. Aşağıda bu ağ hakkında bilmeniz gereken her şeyi öğreneceksiniz. Ayrıca, bu sağlayıcının özel bir IP hizmeti sunup sunmadığını öğrenebilirsiniz.

Sunucu ve konum sayısı

60 farklı lokasyonda 1560’tan fazla sunucuyla Hide.me, son birkaç yılda önemli ölçüde büyüdü. Hide.me, çoğunlukla Avrupa ve Kuzey Amerika pazarına hitap ediyor, bu da sunucularının çoğunun orada bulunduğu anlamına geliyor. ABD’de 9, Hollanda’da 2 sunucu konumu sunuyorlar. Ayrıca Asya’ya doğru genişlemeye başladılar, ancak odak hala batı dünyasında.

Hide.me’nin çok fazla sunucunun olmamasının nedeni, sunucuları kendilerinin yönetmesidir. Kullanıcılarının güvenliğini garanti altına almak için oluşturdukları kapsamlı kurallar vardır. Bu süreçlerin bir kısmı, kendi sunucularını yönetmeleri. Ne yazık ki, bu sunucu ağlarının sadece yavaş genişlediği anlamına gelir. Çok sayıda sunucu seçeneğine sahip bir VPN arıyorsanız başka bir yere bakmak isteyebilirsiniz. Örneğin, en iyi VPN sağlayıcılarının bir listesini sağlayan karşılaştırmalı makalemize göz atabilirsiniz..

Özel IP adresi

Hide.me ile özel bir IP adresi almak mümkün değildir. Hide.me’nin sağladığı her IP adresi diğer kullanıcılarla paylaşılır. Bu, Netflix’i izlemenin imkansız olacağı anlamına gelir, çünkü IP adreslerinin aynı anda birden fazla kişi tarafından kullanılmasını engellerler. Ayrıca, bazı web siteleri birçok farklı IP adresinden eriştiğiniz için ekstra tanımlama isteyecektir.

Hide.me “statik” bir IP adresi sunar; bu, uygulamayı her kullandığınızda aynı sunucuya bağlandığınız anlamına gelir. Bu şekilde, kullandığınız birçok IP adresi nedeniyle web sitelerinde herhangi bir şüphe yaratmazsınız. Sonunda zaman kazandıracak ekstra doğrulama istemezler. Ancak, IP adresini yine de diğer kullanıcılarla paylaşıyorsunuz.

VPN sağlayıcınızın özel bir IP sunmasını istiyorsanız, NordVPN incelememize göz atmak isteyebilirsiniz..

Sonuç sunucusu ağı Hide.me

Hide.me sunucu ağı hakkında şu sonuca vardık:

 • Hide.me nispeten küçük ama hızlı bir sunucu ağına sahiptir
 • Ağ, 60 farklı konumda 1560 sunucudan oluşuyor
 • Hide.me ekstra güvenlik için kendi sunucularını kontrol eder ve yönetir
 • Hide.me ayrılmış IP adresleri sağlamaz
 • “Statik IP” sunuyorlar

Hide.me’nin seçenekleri

Hide.me en düzenli VPN özelliklerini sunar, ancak size bazı ek seçenekler sunar. Burada bu seçenekler hakkında daha fazla bilgi edinebilir ve Netflix ve torrent indirme ile birlikte Hide.me hakkında bilgi edinebilirsiniz..

Hide.me ek seçenekler

Kill Switch KapalıHer şeyden önce, Hide.me, bağlantı geçici olarak kaybolduğunda bile cihazınızın korunmasını sağlayacak bir kill anahtarı sunar. Bu, “otomatik yeniden bağlanma” özelliğiyle birlikte, muhtemelen hiçbir şey fark etmeyeceğiniz anlamına gelir, ancak Hide.me sizi güvende tutar.

Hide.me Premium hesabıyla, “Dinamik Bağlantı Noktası Yönlendirme” işleviyle özgürlük kazanırsınız. Bu, güvenlik duvarlarını geçmenize yol gösterecektir.

Son olarak, Hide.me ayrıca sık kullanılan OpenVPN’den daha hızlı bir protokol olan SoftEther protokolünü de sunar. OpenVPN maksimum 100 MB / sn hıza sahipken, SoftEther 900 MB / sn hıza erişebilir.

Hide.me ve Netflix

Giderek daha fazla VPN sağlayıcısında olduğu gibi, Hide.me sunucuları Netflix tarafından engellendi. Akış hizmeti, başka bir bölgenin Netflix içeriğine erişmeye çalışan VPN kullanıcılarını aktif olarak engellemeye çalışır. Ne yazık ki, Netflix’in önünde kalmayı başaran sadece birkaç VPN sağlayıcısı var ve Hide.me bunlardan biri değil. Netflix’i bir VPN ile izlemek istiyorsanız, Amerikan Netflix’i izlemek için en iyi VPN sağlayıcıları listemize göz atabilirsiniz..

Hide.me ve torrentler

Son olarak, selelerin indirilmesini Hide.me ile test ettik. Herhangi bir sorunla karşılaşmadık. 5 dakikadan daha az bir sürede 1,2 GB’lık bir dosya yapıldı. Hide.me, sunucularının çoğu için torrentlerin eşler arası ağlar üzerinden indirilmesine izin verir. Web sitelerinde hangi sunucuların bu tür indirmeyi desteklediğini ve hangi sunucuların desteklemediğini açıkça belirtirler. Örneğin, ABD, İngiltere ve Avustralya’daki sunucular torrent indirmeye izin vermez, ancak Hollanda’daki sunucular.

Sonuç seçenekleri Hide.me

 • Hide.me’de bir “kill switch”, “otomatik yeniden bağlanma” işlevi ve “Dynamic Port Forwarding” işlevi vardır
 • Hide.me çok hızlı SoftEther protokolünü destekler
 • Netflix’e Hide.me ile erişilemiyor
 • Torrent’leri en çok Hide.me sunucusuyla P2P ağları üzerinden indirebilirsiniz

Sonuç – Hide.me ile yaşadığımız deneyim

Artıları
Eksileri
Kullanımı kolayÖzel IP adresi yok
Kurulumu kolayUygulamada yalnızca birkaç ayar
Hızlı sunucularNetflix’e erişim yok
Ücretsiz seçenekÇalışan Canlı Sohbet yok
Torrent indirmek mümkün
Çok sayıda olası protokol (SoftEther dahil)
30 gün para iade garantisi

Hide.me hızlı ve kullanıcı dostu bir VPN’dir. Sezgisel uygulama arayüzleri nedeniyle yeni VPN kullanıcıları için özellikle güzel. Hide.me süper güvenli bir seçenektir çünkü herhangi bir kullanıcı kaydı tutmaz. Onlar iyi sunucular sunuyor ama diğer bazı sağlayıcılar kadar değil. Sunucularının çoğu eşler arası ağlar üzerinden indirmeyi destekler. Henüz bir VPN hizmetini denememiş olan kullanıcılara kesinlikle Hide.me’yi öneriyoruz. Basit, hızlı ve güvenli bir VPN arıyorsanız, Hide.me sizin için hizmet olabilir!

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me