ExpressVPN İncelemesi (Nisan 2020): Gerçekten en iyi VPN mi?

ExpressVPN İncelemesi (2020) – En İyi Premium Çok Yönlü VPN

ExpressVPN bir süredir VPN oyununun zirvesinde – ve haklı olarak. 2009’dan beri varlar ve ne yaptıklarını gerçekten biliyorlar. ExpressVPN şu anda birkaç diğer hizmetle birlikte VPN pazarına hakim. ExpressVPN aboneliği ile, 94 ülkeye dağıtılmış 160 farklı lokasyonda en fazla beş cihazla 3000’den fazla sunucudan oluşan geniş bir sunucu ağına erişeceksiniz. Bağlantıların kalitesi birinci sınıftır ve etkileyici hızlarda özgürce göz atmanıza, akış yapmanıza ve indirmenize izin verir. Ayrıca, yazılımın güvenliği ve şifrelenmesi en yüksek uluslararası standartlara eşittir ve sizi herhangi bir üçüncü taraf müdahalesi ve casusluğundan koruyacaktır..


Şirket resmi olarak İngiliz Virgin Adaları’na kayıtlı, yani yasal olarak kullanıcı günlüklerini tutmak zorunda değil. Sonuç olarak, ExpressVPN kullanıcılarının gizliliğini ihlal eden günlükleri tutmaz. ExpressVPN son derece kullanıcı dostudur: bir VPN kullanımını herkes için kolaylaştırır. ExpressVPN uygulamalarını kullanmak için teknoloji konusunda bilgili olmak zorunda değilsiniz. Ayrıca, web siteleri ve müşteri hizmetleri çok faydalıdır ve uygulamalar sezgisel olarak çalışır.

Özellikler ExpressVPN

 • Eşzamanlı bağlantılar: 5
 • Torrent’lerin: +
 • Netflix: +
 • İşletim sistemleri: Windows, Mac, iOS, Android, Linux
 • Protokoller: OpenVPN, L2TP / IPsec ve PPTP
 • Günlük kaydı politikası: Günlük yok
 • Sunucular: 94 ülkede 3000+ sunucu
 • Fiyat: Aylık 6,67 $ ‘dan başlayan fiyatlarla
 • Para iade garantisi: 30 gün

Hız – ExpressVPN ne kadar hızlı?

Özellikle web sayfalarına göz atmaktan daha fazlasını yapmak istiyorsanız, herhangi bir VPN bağlantısının hızı önemlidir. İnternet bağlantınız yeterince hızlı değilse, indirme, akış veya oyun oynama sırasında gecikme yaşayabilirsiniz. Bu nedenle, bağlantınızı yavaşlatıp yavaşlatmadıklarını ve ne derece yavaşladıklarını görmek için tüm VPN’leri hızlarında test ediyoruz. İlk olarak, ExpressVPN ile veya ExpressVPN olmadan hızlarımız arasında önemli farklar olup olmadığını görmek için yaptığımız bazı hız testlerini göstereceğiz. Ardından günlük deneyimler sırasında kendi deneyimlerimizi ExpressVPN’in hızı ile paylaşacağız. Son olarak, ExpressVPN’in kendi uygulamalarına yerleştirilmiş kendi hız testinden bahsedeceğiz.

Hız testi sonuçları ExpressVPN

Aşağıda speedtest.net kullanarak gerçekleştirdiğimiz birkaç hız testinin sonuçlarını göreceksiniz. Hızı kendi lokasyonumuzdan (Hollanda’da) test ettik, böylece sonuçlarınız dünyanın neresinde olduğunuza bağlı olarak değişebilir. Ayrıca, internet sağlayıcınız ve veri limiti gibi faktörler de bağlantı hızınızı etkiler. Bu nedenle, burada gösterilen sonuçlar sadece olası sonuçların bir göstergesidir. Bununla birlikte, ExpressVPN sunucularının genellikle internet hızınız üzerindeki etkisi hakkında bize bir şeyler söyleyebilirler.

VPN’siz Hız (Speedtest.net):

Ekspres hız VPN yok

Bunlar, VPN olmadan internet bağlantımızın hızlarıdır. Bu sonuçları diğer sonuçları karşılaştırmak için bir karşılaştırma ölçütü olarak kullanacağız.

Yerel sunucu ile hız (Speedtest.net):

Hızlı hızlı NL sunucusu

Yukarıdaki sayılar, test ettiğimiz yere en yakın olan ExpressVPN sunucusuna bağlandığımızda ölçtüğümüz hız testi sonuçlarıdır. Siz ve sunucu arasındaki büyük mesafe gecikmelere neden olabileceğinden, yakındaki bir sunucu size en iyi sonuçları verecektir. Gördüğünüz gibi, ping biraz arttı, ancak yine de harika. İndirme ve yükleme hızları azaldı, ancak yine de oldukça iyi.

Uzaktaki bir sunucu ile hız yapın (Speedtest.net):

Hızlı hızlı ABD sunucusu
ABD’de mevcut olan en hızlı ExpressVPN sunucusuna (kendi ülkemiz Hollanda’dan uzakta bir sunucu) bağlandığımızda, yukarıda gösterilen sonuçları aldık. Ping’in biraz arttığı açıktır. Bu, teorik olarak, çevrimiçi çok oyunculu oyunlar oynamak istiyorsanız bir sorundur. İndirme hızı, yerel sunucumuzla olan indirme hızından farklı değil (bu çok iyi bir haber). Yükleme hızı azaldı, ancak yine de çok uygulanabilir.

Bununla birlikte, bu sonuç ExpressVPN’in ABD sunucularının yerel sunucularımızdan daha düşük kalitede olduğu anlamına gelmez. Aksine, gerçekten harikalar. Uzaktaki bir sunucuya bağlandığınızda, her zaman biraz hız kaybedersiniz ve ping’te önemli bir artış olur. Bu sonuçlar, ExpressVPN’in sunucularının, nerede olabileceğinizden uzak olsalar bile, hala çok iyi olduğunu gösteriyor. ABD’de yaşıyorsanız ve bir Amerikan sunucusunu denerseniz, sonuçlarınız muhtemelen bizimkinden daha iyi olacaktır.

Günlük kullanımda hız

ExpressVPN’i pratikte test ettiğimizde, hızları mükemmeldi. Düzenli olarak göz atarken, web sitelerini ziyaret ederken ve kendi web sitemizde çalışırken herhangi bir gecikme yaşamadık. Akış ve indirme de sorun değildi. YouTube’da video izleyebilir ve Netflix’i sorunsuz kullanabiliriz. Ayrıca, her tür ve boyuttaki dosyaları kolayca indirebiliriz.

Önerilen sunucuları kullanırken, oyun oynarken de gecikme yaşamadık. Ancak, bu durumda fiziksel konumunuzdan çok uzak olmayan bir sunucuya bağlanmak önemlidir, aksi takdirde pinginiz artabilir. Genel olarak, ExpressVPN oyun için harika bir VPN’dir. Genel olarak, ExpressVPN’i kullanırken, önemli bir hız olmadan büyük internet hızlarını koruyabildik.

ExpressVPN hız testi

ExpressVPN İnceleme Hızı TestiExpressVPN, uygulamalarında yerleşik bir hız testine sahiptir. Programı açtığınızda, sol üst köşedeki menüde bulabilirsiniz. “Hız Testi” seçeneğini tıklarsanız, bilgisayarınızdan tüm ExpressVPN sunucularında bir hız testi başlatabilirsiniz. Bu işlem birkaç saniye sürer ve yalnızca VPN etkinleştirilmediğinde çalışır, ancak daha sonra sunucularınızın ve bunların İnternet bağlantınızdaki performanslarının net bir listesine sahip olursunuz. Konumunuz için en uygun sunucuyu arıyorsanız, bu mükemmel.

Test, oyunlarda ping olarak da bilinen gecikmeyi gösterecektir. Ayrıca indirme hızlarını ve genel bir hız endeksini de gösterir. ExpressVPN web sitesinde, aracı daha fazla açıklayan ve sunucularda en iyi seçimi yapmanıza yardımcı olan kolay bir rehber bulacaksınız..

ExpressVPN İnceleme Hızı Test Sonuçları

Sonuç hızı ExpressVPN

 • ExpressVPN kullanırken internet hızınızın yüksek bir bölümünü korursunuz
 • Günlük kullanım sırasında belirgin bir değişiklik olmadı
 • ExpressVPN kendi yerleşik hız testini sunar

Güvenlik – ExpressVPN ne kadar güvenli?

Bir VPN’nin belki de en önemli özelliği, sizi çevrimiçi güvenli ve anonim tutmasıdır. Tüm veri trafiğinizi şifreler ve çevrimiçi işlemlerinizi bir dereceye kadar anonimleştirir. ExpressVPN en yüksek uluslararası standartlara uyar ve güvenlik ayarları için mükemmel seçeneklere sahiptir. Aşağıda destekledikleri protokoller, bunların kayıt ve gizlilik politikaları, öldürme anahtarları ve ExpressVPN’in hesabınızı oluşturmak için ihtiyaç duyduğu kişisel veriler hakkında her şeyi okuyabilirsiniz..

Protokoller

ExpressVPN 256 bit şifreleme kullanır ve varsayılan protokol olarak da ayarlanan OpenVPN UDP protokolünü önerir. Bunlar şifreleme için en yüksek uluslararası standartlardır, bu nedenle gizliliğiniz hakkında endişelenmenize gerek kalmaz. ExpressVPN aşağıdaki protokolleri destekler:

 • OpenVPN UDP: Hız ve güvenliğin en iyi kombinasyonu, ancak tüm ağlarda çalışmayabilir.
 • OpenVPN TCP: Her tür ağda ve tartışmasız en güvenli VPN protokolünde çalışabilir, ancak UDP’den daha yavaş olabilir.
 • L2TP / IPSec: Daha zayıf güvenlik – diğer protokoller çalışmadığında anonimleştirme ve konum değiştirme için yararlıdır.
 • PPTP: Genellikle çok hızlı ve hemen hemen her tür ağ ve cihazla uyumludur, ancak tüm bu protokollerin en zayıf şifrelenmesi.

Herhangi bir VPN’den alabileceğiniz en iyi korumayı sundukları için ExpressVPN’in varsayılan ayarlarını korumanızı öneririz. Bu konu hakkında daha fazla bilgi edinmek isterseniz, tüm farklı VPN protokollerini karşılaştıran makalemize göz atabilirsiniz..

Günlüğe kaydetme ve gizlilik

ExpressVPN resmi olarak İngiliz Virgin Adaları’nda bulunmaktadır. Bu isim sizi İngiltere’nin bir parçası olarak düşünmelerini sağlayabilir, ancak bu adalar sıkı gizlilik düzenlemelerine (tüketicilere yarar sağlayan) sahip bağımsız bir ülkedir. Bu nedenle, ExpressVPN’in herhangi bir veri tutması gerekmez. Bu, kullanıcı kayıtlarını tutmak zorunda olmadıkları anlamına gelir.

Yukarıdakiler nedeniyle ExpressVPN herhangi bir trafik veya IP günlüğü tutmaz. Dolayısıyla, çevrimiçi ortamda ne yaptığınızla ilgili herhangi bir bilgileri yoktur. Sakladıkları tek günlük türü bağlantı günlükleridir. Bu tür günlükler yalnızca hizmetin hangi tarihte kullanıldığını ve hangi sunucuya bağlandığınızı gösterir. Bu bilgiler IP’nize değil, kullanıcı hesabınıza bağlıdır. Bu, özel bir e-posta adresi kullanarak ve bitcoin ödeyerek tamamen anonim kalabileceğiniz anlamına gelir. Kendi terimleriyle: “Bir müşterinin ExpressVPN’i kullandığını biliyoruz, ancak Hizmetimizi NASIL kullandıklarını asla bilemeyiz… ExpressVPN herhangi bir kullanıcıyı tanımlamak için kullanılabilecek herhangi bir IP adresi, tarama geçmişi, trafik verisi veya DNS sorgusu toplamaz.”

Gerçekte, ExpressVPN herhangi bir günlüğü kaydetme yeteneğine bile sahip değildir. Bu, şirketin 2019’da tanıttığı yeni TrustedServer teknolojisinden kaynaklanıyor. ExpressVPN sunucularındaki tüm veriler artık bir tür geçici bellek olan RAM belleği aracılığıyla gönderiliyor. Bu, RAM belleğinin çalışması için elektrik gücüne ihtiyaç duyduğu için tüm verilerin düzenli olarak silineceği anlamına gelir. Güç düştüğünde toplanan tüm veriler otomatik olarak kaybolur. Bu, gizliliğini ciddiye alan herkes için harika bir çözümdür.

Öldürme anahtarı

ExpressVPN tarafından güvenli tüneller üzerinden bağlandığınızda, hangi nedenle olursa olsun bağlantının zayıflaması olabilir. Bu, siz ExpressVPN sunucusuna tekrar bağlanana kadar verilerinizin korumasız kaldığı anlamına gelir. Muhtemelen bunun olmasını önlemek istiyorsunuz.

ExpressVPN, Windows ve Mac için ekstra bir güvenlik öğesi sunar; öldürme anahtarı. Kill switch’i etkinleştirdikten sonra bir daha korumasız kalmayacaksınız. VPN bağlantınızı kaybederseniz, kill switch tüm internet erişimini engeller. Bu şekilde çevrimiçi etkinliğinizde zayıf noktalar olmaz.

Dikkat edilmesi gereken bir şey, ağlar arasında geçiş yaptığınızda kill anahtarının bazen tetiklenmesidir. Örneğin, yeni bir ağa otomatik olarak bağlanırken veya veri ile kablosuz ağ arasında geçiş yaparken. Bununla ilgili net bir mesaj almazsınız, bu nedenle bazen ExpressVPN yazılımında ‘İnternet engelini kaldır’ düğmesine basarak internetin engellemesini manuel olarak açmanız gerekir. Çok güvenli ama aynı zamanda pratik değil.

ExpressVPN hangi bilgilere ihtiyaç duyar??

ExpressVPN ile bir hesap oluşturmak için sadece bir e-posta adresine ve bir ödeme yöntemine ihtiyacınız vardır. Bu, anonimleştirilmiş bir e-posta adresi kullanır ve Bitcoin ile ödeme yaparsanız tamamen anonim kalabileceğiniz anlamına gelir. E-posta adresinin size hiçbir şekilde geri bağlanmadığından emin olursanız, kimse kim olduğunuzu bilemez.

Sonuç güvenliği ExpressVPN

 • ExpressVPN 256 bit şifreleme kullanır
 • OpenVPN UDP, OpenVPN TCP, L2TP / IPSec ve PPTP protokolleri arasından seçim yapabilirsiniz
 • ExpressVPN’in bir kill switch seçeneği var
 • ExpressVPN, RAM belleği kullanan TrustedServer teknolojisini kullanır
 • Bir hesap oluşturmak için yalnızca bir e-posta adresine ve ödeme yöntemine ihtiyacınız vardır

Kullanılabilirlik – ExpressVPN ne kadar kullanıcı dostu?

İnternet oldukça karmaşık bir yer olabileceğinden, bir VPN hizmetinin mükemmel müşteri desteğine sahip olması çok önemlidir. VPN sağlayıcınızın net bir web sitesi veya kullanımı kolay yazılımı yoksa, hangi ayarların kullanılacağını veya hangi sunucuya bağlanacağını bulmak oldukça zor olabilir. Aşağıda ExpressVPN’in kullanım kolaylığı ile ilgili her şeyi okuyabileceksiniz. Web sitelerine, kurulum işlemlerine, yazılımlara, fiyatlara ve müşteri desteğine bir göz atacağız.

ExpressVPN web sitesi

ExpressVPN’in çok açık ve kullanıcı dostu bir web sitesi vardır. Size bir VPN’in nasıl çalıştığı hakkında birçok bilgi sağlar.

ExpressVPN İnceleme Ana Sayfası Web Sitesi

“VPN nedir” sekmesi altında, bir VPN’nin tam olarak ne olduğu ve bir VPN’nin farklı öğelerinin nasıl çalıştığı hakkında birçok bilgi bulabilirsiniz..

“Ürünler” sekmesi altında, farklı cihazlar ve işletim sistemleri için ayrıntılı kurulum kılavuzlarını bulabilirsiniz. Ayrıca, orada farklı tarayıcı uzantıları ve gizlilik araçları göreceksiniz.

“Destek” sekmesi sizi sorun giderme kılavuzlarına tıklayabileceğiniz veya talimatları ayarlayabileceğiniz bir menüye götürecektir. Aşağıda görebileceğiniz gibi, burada müşteri hizmetleriyle de konuşabilirsiniz..

ekspres web sitesini destekleyin

Böylece, ihtiyacınız olan tüm bilgileri bulmak kolaydır. Bir şey bulamazsanız, 7/24 müşteri destekleriyle sohbet edebilirsiniz.

ExpressVPN Kurulumu

ExpressVPN için kurulum işlemi son derece kolay ve hızlıdır. Kolay kurulum sihirbazı ile internete anonim olarak erişmeniz hiç zaman almaz.

ExpressVPN yazılımı Windows, Mac, Android, iOS ve Linux için kullanılabilir. Yazılımlarını DD-WRT yönlendiricinize de yükleyebilirsiniz.

ExpressVPN web sitelerinde aşağıdaki üç adımlı kılavuzu sunmaktadır:

Hızlı indirme

Bu aşırı basitleştirilmiş görünebilir, ancak gerçekten bu kadar kolay. Bir abonelik satın aldığınızda, web sitesindeki kurulum sayfasını ziyaret edersiniz. Cihazınız ve işletim sisteminiz için yazılımı seçip yüklersiniz. Uygulama açılacak ve sezgisel olarak nasıl çalıştığını görebileceksiniz. Mobil cihazlar için uygulamalarını herhangi bir uygulama mağazasında da bulabilirsiniz. İndirme işlemi tüm cihazlar için aynıdır.

ExpressVPN’in görünümü ve kullanım kolaylığı

ExpressVPN’in yazılımının görünümü ve hissi çok profesyonel ve çekici. Ayrıca sezgisel olarak çalışır ve kullanımı son derece açık ve açıklayıcıdır. Çoğu kullanıcının yalnızca açık bir açma ve kapatma düğmesine ve sunucu konumunu değiştirmenin kolay bir yoluna ihtiyacı olacaktır. ExpressVPN uygulaması size bunu gösterir. Dahası, anlamadığınız veya ihtiyaç duymadığınız bilgilerle karıştırılmaz. Bu nedenle ExpressVPN daha önce VPN kullanmayan kişiler için idealdir.

Sol üst köşedeki menüde, isterseniz VPN bağlantınızın ayarlarını değiştirmenizi sağlayan seçenekler bulabilirsiniz. Ayrıca, bir hız testi çalıştırabilir ve herhangi bir sorunuz varsa yardım menüsünü seçebilirsiniz..

ExpressVPN-Uygulama-Resmi-İngilizce

ExpressVPN ve Linux

Tıpkı diğer tüm VPN sağlayıcıları gibi ExpressVPN de hizmetini Linux dağıtımlarında kullanmanızı sağlar. Aslında, ExpressVPN Ubuntu, Debian, CentOS, Fedora, Raspbian ve Arch’da kullanılabilir. Başka bir deyişle, ExpressVPN’in çalışmadığı çok az işletim sistemi vardır. Aşağıda, Linux dağıtımında ExpressVPN kullanma hakkında kısa bir özet bulacaksınız.

ExpressVPN sunucularının tüm ağı, Linux kullanıcıları tarafından da kullanılabilir. Sadece bu değil, sunucular da hız ve istikrar açısından birinci sınıf. Test sırasında tek bir DNS veya WebRTC sızıntısı örneğiyle karşılaşmadık.

Her şey terminal üzerinden yapıldığından, depoyu indirmek ve temel komutları öğrenmek için doğru sayfayı bulmak önemlidir. Hepsi bu kadar. Firefox eklentisi ve kill anahtarının yanı sıra, Linux için ExpressVPN uygulamasının ekstra bir özelliği yoktur. Sadece sunucuların listesini isteyin ve istediğiniz sunucuya bağlanın. Test sırasında karşılaştığımız tek sorun, müşteri hizmetleri çalışanları arasında Linux uzmanlığının olmamasıydı. Bir sorunla karşılaşırsanız, bu sorunun çözülmesi biraz daha uzun sürebilir. Olursa olsun, ExpressVPN Linux için en iyi VPN’ler için listemizin en üstünde yer alıyor.

Fiyatlandırma ve ödeme yöntemleri

Muhtemelen ExpressVPN’in tek dezavantajı fiyatlandırmasıdır. Ancak, bu VPN daha pahalı olsa bile, ExpressVPN kesinlikle paraya değer.

ExpressVPN üç farklı abonelik planı sunar. Her üç plan da aynı üstün hizmeti sunar, tek fark planın süresi ve aylık maliyettir. Bir teklif bir aylık plan 12,95 $, bir Ayda 9,99 $ için 6 aylık plan ve bizim özel anlaşma ile ExpressVPN alabilirsiniz için Ayda sadece 6,67 15 ay.

Son seçenek özellikle karşılığında aldığınız kalite için iyi bir anlaşma. Dahası, ExpressVPN 30 günlük para iade garantisi sunuyor. Bu, hizmetlerini 30 gün boyunca test edebileceğiniz ve beğeninize göre değilse paranızı geri alabileceğiniz anlamına gelir.

Expressvpn fiyatları

ExpressVPN aşağıdaki ödeme yöntemlerini kabul eder:

 • Kredi Kartı (VISA, MasterCard, American Express, Discover Card, JCB, Diners Club International)
 • PayPal
 • Bitcoin
 • Diğer birçok bölgesel ödeme yöntemi.

Bu seçeneklerle, şüphesiz, sizin için uygun bir ödeme yöntemi bulabileceksiniz. VPN sağlayıcınız için bile tamamen anonim kalmak istiyorsanız, aboneliğiniz için ödeme yapmak için Bitcoin’i kullanabilirsiniz.

Müşteri servisi

Hızlı LivechatDiğer bazı sağlayıcıların aksine, ExpressVPN’in neredeyse tüm sorularınızı anında cevaplayacak iyi bir SSS sayfası var.

Hem müşterilere hem de sitelerini ziyaret eden kişilere 7/24 müşteri desteği sunarlar. Tüm sorularınıza hızlı ve hoş bir şekilde cevap verecekler.

Hizmetlerinde herhangi bir sorunla karşılaşırsanız, neyin yanlış olduğunu ve nasıl çözüleceğini anlamanıza yardımcı olurlar..

Sonuç kullanılabilirliği ExpressVPN

 • ExpressVPN web sitesi açık ve yardımsever
 • ExpressVPN kurulum süreci tüm cihazlar ve işletim sistemleri için son derece kolaydır
 • ExpressVPN yazılımı sezgisel olarak çalışır
 • ExpressVPN diğer VPN servislerinden biraz daha pahalıdır
 • Adil miktarda ödeme yöntemi sunarlar
 • ExpressVPN, Linux ile birlikte iyi çalışır, ancak destek ajanları Linux’a özgü sorunlar hakkında çok fazla şey bilmiyor
 • ExpressVPN canlı sohbet kutusuyla 7/24 mükemmel bir müşteri desteğine sahiptir

Sunucu ağı ExpressVPN

Başka ülkelerdeki sunuculara bağlanarak coğrafi kısıtlamaları atlamak istiyorsanız, VPN’nin sunucu ağı önemlidir. Örneğin, Netflix’in Amerikan sürümünde bir şov izlemek için ABD’deki bir sunucuya bağlanabilirsiniz. Ayrıca, hükümetiniz yapabileceklerinizi sansürler ve çevrimiçi olarak görürseniz, bağlantınızı internete ücretsiz erişim sağlamak için farklı bir ülkedeki bir sunucu üzerinden yeniden yönlendirebilirsiniz. Burada ExpressVPN sunucuları ve ExpressVPN’in adanmış IP adresleri sunup sunmadığı hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

Sunucu ve konum sayısı

ExpressVPN’in 94 ülkede 3000’den fazla sunucusu bulunmaktadır. Bu muazzam sunucu ağı sayesinde her zaman ihtiyaçlarınızı karşılayan bir sunucu bulabilirsiniz. Ayrıca, ExpressVPN kullanırken sunucuları istediğiniz zaman ve istediğiniz kadar değiştirebilirsiniz.

ExpressVPN Sunucu Ağı

ExpressVPN uygulamalarında bir sunucu seçmek çok kolaydır ve en sevdiğiniz sunucuları daha da kolaylaştırmak için kaydedebilirsiniz.

Ayrıca, ExpressVPN size konumunuz için önerilen bir sunucu gösterecektir. Bu sunucu muhtemelen sizin için en hızlı bağlantı olacak.

Özel IP adresi

ExpressVPN özel bir IP adresi hizmeti sunmaz. Kişilerin özel IP adreslerine ihtiyaç duymasının bir nedeni Netflix’e erişim elde etmektir. ExpressVPN ile Netflix’e erişmek için özel bir IP’ye ihtiyacınız yoktur, çünkü bunu normal servisleriyle zaten yapabilirsiniz.

Adanmış bir IP adresi kullanmanın bir başka nedeni, web sitelerine her zaman farklı IP adreslerinden erişiyorsanız bazı web sitelerinin ek tanımlama isteyebilmesidir. Bu ekstra önlemleri bankanızdan veya hükümetinizden önlemek istiyorsanız, NordVPN gibi özel IP adresleri sunan bir VPN sağlayıcısına bakabilirsiniz..

Sonuç sunucusu ağı ExpressVPN

 • ExpressVPN’in 94 farklı ülkede 3000’den fazla sunucusu var
 • ExpressVPN özel IP adresleri sunmaz

ExpressVPN’in seçenekleri

Tüm VPN sağlayıcılarının sunmadığı, ancak kullanıcılar için çok önemli olabileceği bazı özellikler vardır. Örneğin, Netflix içeriğinin diğer ülkelerdeki engellemesini kaldırmak için herhangi bir VPN kullanamazsınız. Aslında, bazı VPN’ler Netflix ile hiç çalışmıyor. Ayrıca, P2P ağları üzerinden torrent indirme seçeneği de önemlidir. Tüm VPN’lerin sunmadığı başka bir seçenek. Bu özellikleri ExpressVPN için test ettik. Burada ayrıca ExpressVPN’in sunduğu iki ekstra özellik hakkında bilgi bulabilirsiniz. İlk olarak, sağlayıcının yönlendirici teklifini inceleyeceğiz. Son olarak, ExpressVPN kullanımını son derece kolaylaştıran kullanımı kolay tarayıcı uzantıları hakkında bilgi edinebilirsiniz..

ExpressVPN ve Netflix

sohbet netflix ExpressVPN sağlayıcılarının Netflix’in VPN kullanıcılarını engelleme çabalarının önünde kalması zor oldu. Akış hizmeti, aynı anda birçok kişi tarafından kullanılan IP adreslerini engellemeye başladı (birçok VPN sunucusu tarafından kullanılanlar gibi). Netflix, insanların hizmetleriyle bir VPN kullanmasını istemiyor.

Çoğu VPN sağlayıcısı dövüşten vazgeçti, yani Netflix’i sadece özel bir IP ile izleyebilirsiniz. Bununla birlikte, ExpressVPN iyi bir mücadele veriyor ve her zaman Netflix’i sorunsuz kullanmanıza izin verecek sunuculara sahip. Sürekli bir mücadele olduğu için tüm sunucuları Netflix ile çalışmaz. Ancak ExpressVPN müşteri hizmetlerinin yardımını ararsanız, sizi Netflix’te en sevdiğiniz programı sorunsuz bir şekilde yayınlamanıza izin verecek doğru sunucuya yönlendirirler. Bu nedenle ExpressVPN, Netflix için en iyi VPN sağlayıcıları listesinin başında yer alıyor.

ExpressVPN ve torrentler

ExpressVPN torrentleri isimsiz olarak indirmenize izin verir. ExpressVPN ile bağlantının hızları, gecikmeden dosyaları indirmek için yeterince yüksek olacaktır. Dahası, tam çevrimiçi korumalarıyla tamamen anonim kalacaksınız.

Trustedserver teknoloji

ExpressVPN kısa süre önce yeni bir özellik sundu: TrustedServer. Bu teknoloji, verilerinizin – tüm ExpressVPN müşterilerinin çevrimiçi bilgileriyle birlikte -% 100 güvenli olmasını sağlar. Bir şirketin sabit diskine hiçbir veri kaydedilmez, bu nedenle de çalınamaz. Bunun da ötesinde, TrustedServer tüm ExpressVPN sisteminin en yeni güncellemeleri takip etmesine yardımcı olur. Bu, sistemdeki zayıflık olasılığını büyük ölçüde azaltır.

ExpressVPN sunucularındaki tüm veriler RAM belleği üzerinden gönderilir. Bu teknikle çalışmanın en büyük avantajı, bağlantı veya güç her düştüğünde tüm verilerin otomatik olarak silinmesidir. Bu, oturumunuz bittikten sonra bile verinin kaldığı sabit disklerle çalışmaktan farklıdır. TrustedServer ile ExpressVPN internet kullanımınızda herhangi bir günlük kaydedemez. Benzer şekilde, bilgisayar korsanları, hükümetler ve diğer kurumlar verilerinize erişemez, çünkü erişilecek herhangi bir veri olmayacaktır.

Yönlendiricinizde ExpressVPN

Yönlendiricinize bir VPN yüklemek, tüm cihazlarınızı tek seferde evde korumanın ideal yoludur. Ancak, doğru bir yönlendiriciye sahip olmanız gerektiğinden oldukça zor olabilir. Ayrıca, bir VPN’ye hazırlamak için yönlendiricideki bellenimi (yanıp sönen) değiştirmeniz gerekir.

ExpressVPN bu işlemi çok daha kolay hale getirmenize yardımcı olur. Web sitelerinde önceden yanıp sönen en iyi yönlendiricilere bağlanırlar. Bu yönlendiricilerle, VPN yazılımının üzerine yüklenebileceğinden emin olabilirsiniz. Süreci daha da kolaylaştırmak için, ExpressVPN web sitelerinde tüm popüler yönlendiriciler için kurulum talimatları içerir.

Ekspres yönlendiriciler

Tarayıcı uzantıları

Express tarayıcı uzantısıExpressVPN aboneliğine kaydolduktan sonra tarayıcı uzantılarını yükleyebilirsiniz. Chrome, Firefox ve Safari için bu uzantıyı sunuyorlar. Tarayıcı uzantısının avantajı, ExpressVPN uygulamanızı açmanız gerekmeyecek, ancak tarayıcınıza hemen gidebilirsiniz. Tarayıcınızda, hizmetin açık olup olmadığını gösteren küçük bir ExpressVPN logosu göreceksiniz. Simgeye tıklayarak uygulamaya çok benzeyen bir arayüz göreceksiniz. Burada VPN’yi açıp kapatabilir ve sunucu konumunuzu değiştirebilirsiniz.

ExpressVPN uzantısı ile bir VPN kullanmayı daha da kolaylaştırmaya çalıştı. Tembellik artık internette korunmasız olmak için bir bahane değil!

Sonuç seçenekleri ExpressVPN

 • Netflix ExpressVPN ile çalışır
 • ExpressVPN torrentleri indirmenize izin verir
 • Doğru yönlendiricileri ExpressVPN web sitesinde bulabilirsiniz
 • ExpressVPN bir tarayıcı uzantısına sahip

Sonuç – ExpressVPN ile Deneyimlerimiz

Artıları
Eksileri
Hız ve güvenlik açısından çok yönlü harika VPNÖzel IP adresi yok
Kullanıcı dostu arayüz ve kullanımı kolay yazılımPahalı tarafta
Kurulumu kolay
Sunucularda çok fazla seçenek var
ABD Netflix’i izlemek mümkün
Torrent indirmek mümkün
30 günlük para iade garantisi

ExpressVPN’in bir süredir listemizin başında olması şaşırtıcı değil. ExpressVPN, bir VPN hizmetinin tüm önemli yönlerini iyi bir şekilde yerine getirir. Mükemmel hızlar ve kararlı bağlantılar sunarlar. İster sadece web’e göz atın, ister yoğun bir şekilde oyun oynayın, ExpressVPN, gecikme veya yükleme ile ilgili herhangi bir sorun yaşamadan verilerinizi şifreleyecektir.

ExpressVPN, yürürlükteki en yüksek uluslararası şifreleme standartlarına sahiptir. Gizlilik ve günlük kaydı politikaları, anonimliğiniz hakkında endişelenmenize gerek kalmayacağından emin olur. Ayrıca, öldürme anahtarları etkinken, veri sızıntılarına yer kalmaz.

ExpressVPN’i arzu edilen bir VPN sağlayıcısı yapan şey, kullanıcı dostu olmalarıdır. Web siteleri ve yazılımları sezgisel olarak çalışır ve temiz görünür. Bu, teknoloji meraklısı bir oyuncu veya sıradan bir tarayıcı olun, hizmetlerini herkes için erişilebilir hale getirir.

ExpressVPN pahalı tarafta olsa da, en iyi VPN için çoğu listenin en üstünde ve haklı olarak öyle. Sağladıkları hizmet için biraz daha fazla soru sormalarına izin verilmelidir. Diğer VPN sağlayıcılarını test etmediğimizde, genellikle iyi kalite nedeniyle ExpressVPN kullanıyoruz.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me