Avast SecureLine VPN Review (2020) – Hızlı, ancak günlükleri tutar

Avast SecureLine VPN Review (2020) – Hızlı, ancak günlükleri tutar

Avast çoğunlukla antivirüs yazılımlarıyla bilinir. Bu yazılım ücretsizdir ve dünya çapında 400 milyondan fazla kişi tarafından kullanılmaktadır. Antivirüs dışında Avast bir VPN hizmeti de sunuyor: Avast SecureLine VPN. Avast, ilk başta cihazları yalnızca kötü amaçlı yazılımlardan ve siber suçlardan korumaya odaklanırken, şirket artık kullanıcıların veri trafiğini şifrelemeyi ve korumayı hedefliyor.


Avast, dünyanın en büyük güvenlik şirketlerinden biridir. Karargahları Çek Cumhuriyeti’nin Prag kentindedir. VPN’leri hızlıdır ve basit ve sezgisel bir yazılıma sahiptir. American Netflix ile çalışır ve torrentleri güvenle indirmenize izin verir. Ne yazık ki, sunucu ağları çok küçük ve güvenlik ve gizlilik söz konusu olduğunda birçok sorun var. Bu incelemede tüm bu faktörleri ve daha fazlasını tartışacağız.

Özellikler Avast SecureLine VPN

 • Eşzamanlı bağlantılar: 5
 • Torrent’lerin: +
 • Netflix: +
 • İşletim sistemleri: Windows, Mac, iOS, Android
 • Protokoller: OpenVPN, IPsec, IKEv2
 • Günlük kaydı politikası: Günlükleri tutar
 • Sunucular: 34 ülkede 55 sunucu
 • Fiyat: Ayda 7,50 ABD doları
 • Para iade garantisi: 30 gün

Hız – Avast SecureLine VPN ne kadar hızlı?

Hızlı bir VPN, internet hızınızın önemli ölçüde düşmemesini sağlar. Sonuçta, sadece VPN bağlantısı kullandığınız için Netflix’in yüklenmesini beklemek istemezsiniz. Avast SecureLine’in hızını test ettik, bu yüzden bu VPN’den ne bekleyeceğinizi biliyorsunuz.

En hızlı sonuçlar Avast SecureLine VPN

Avast SecureLine’ın gerçek hızlarını belirlemek için bu VPN’yi Speedtest.net ile test ettik. Aşağıda, Avast SecureLine test edilirken internet bağlantımızın sonuçlarını göreceksiniz. Bu testler Hollanda’dan yapılmıştır ve hem yerel hem de Amerikan Avast SecureLine sunucularını dikkate almaktadır. Boş bir testle, internet hızımızı VPN olmadan da test ettik.

VPN’siz Hız (Speedtest.net):

VPN olmadan Hız Testi Avast SecureLine

Bunlar, VPN olmadan kendi bağlantımızın hız testi sonuçlarıdır. Bu sonuçlar Avast SecureLine sunucularının hızını karşılaştırmak için kullanılacaktır.

Yerel sunucu ile hız (Speedtest.net):

Hız Testi Avast SecureLine Yerel Sunucu

Yerel (bu örnekte Hollandaca) bir Avast SecureLine VPN sunucusuna bağlandığımızda bağlantımız yukarıdaki hızlara ulaştı. Avast SecureLine’in yazılımına göre, bu bizim için en uygun sunucuydu. Ping, boş testimize kıyasla yükselmiş olsa da, hem indirme hem de yükleme hızı yaklaşık olarak aynı kaldı. Bu çok iyi bir sonuç. Avast SecureLine’in yerel sunucusu internet hızımızı neredeyse hiç etkilemiyor.

ABD sunucusuyla hız (Speedtest.net):

Hız Testi Avast SecureLine American Server

Bir Amerikan Avast SecureLine sunucusunun hız testi sonuçları farklı bir hikaye anlatıyor. Gerçek konumunuzdan uzakta bir VPN sunucusu kullanıyorsanız, internet hızınızın yavaşlaması olağandışı değildir. Sonuçta, verilerinizin bu şekilde yeniden yönlendirilmesi gerekecektir. Yine de, bu durumda ping önemli ölçüde artmıştır. İndirme hızı ilk başta sahip olduğumuzun yarısından daha azına düştü. Yükleme hızımız sabit kaldı. Bu sonuçlar korkunç olmasa da, onlar da harika değil.

Günlük kullanımda hız

Hız testi sonuçları faydalı olabilir, ancak bir VPN hızının kullanıcı deneyimini nasıl etkilediğini görmek daha önemlidir. Bu yüzden Avast SecureLine’i uzun süre denedik .

Tarama yaparken herhangi bir sorunla karşılaşmadık. Web sayfaları hızlı ve sorunsuz yüklenir. Akış, çoğu durumda da çok sorunsuz geçti. Spotify herhangi bir gecikme olmadan çalıştı ve YouTube da video yüklemek için zar zor gerekliydi. Netflix’in Amerikan sürümünü izlemek de işe yaradı, ancak videoların yüklenmesi için biraz zamana ihtiyacı vardı.

Avast tarafından sağlanan özel P2P sunucuları kullanırken indirme işlemi oldukça kolaydı. E-postalardan gelen dosyalar bir göz açıp kapayıncaya kadar indirildi. Bu VPN ile torrentleri güvenle indirebilirsiniz. Yerel sunucumuz The Pirate Bay’e erişim vermemize rağmen, bir Amerikan sunucusuyla hızlı bir şekilde indirebildik. Çevrimiçi oyun sırasında, her zamanki internet deneyimimize kıyasla çok az fark gördük..

Sonuç hızı Avast SecureLine VPN

 • Avast SecureLine VPN çok iyi hızlara ulaşabilir.
 • Yerel bir sunucu kullandığımızda yükleme ve indirme hızları çok az etkilendi.
 • Avast SecureLine’nin ABD sunucuları (Avrupa’da) yerel sunucularımızdan belirgin şekilde daha yavaştı.
 • Netflix’in yüklenmesi daha uzun sürmesine rağmen, tarama, indirme, oyun oynama ve akış sırasında hızda çok az fark olduğunu fark ettik.

Güvenlik – Avast SecureLine VPN ne kadar güvenli?

Genel olarak, güvenli bir VPN’in iyi bir VPN olduğunu söyleyebiliriz. Sonuçta birçok kişi çevrimiçi güvenliklerini ve gizliliklerini korumak için bir VPN kullanıyor. Bu yüzden test ettiğimiz tüm sağlayıcıların güvenliğini yakından inceliyoruz. Diğer şeylerin yanı sıra, Avast SecureLine’in protokollerine ve kayıt politikalarına bakacağız.

Protokoller

Avast SecureLine VPN güçlü AES 256 bit şifreleme kullanır. Bunun yanı sıra, bu sağlayıcı OpenVPN, IPsec ve IKEv2 gibi farklı protokollere sahipti. VPN bağlantınız için kullanılacak protokol işletim sisteminize bağlıdır:

İşletim sistemi
Kullanılan protokol
pencerelerOpenVPN (UDP)
MacIPsec
AndroidOpenVPN (UDP)
iOSIPsec / IKEs2

Mac’te Avast SecureLine VPN’i kullanırken akılda tutulması gereken bir şey, IPsec’in normalde olduğu gibi L2TP ile birlikte kullanılmamasıdır. Bu iki protokolün kombinasyonu sistemi daha güvenli hale getirir. Bununla birlikte, IPsec şifrelemeden sorumludur, yani Mac için Avast SecureLine ile en azından bağlantınız kodlanacaktır. Yine de, bu bir VPN seçerken dikkate almak isteyebileceğiniz bir şeydir.

Günlüğe kaydetme ve gizlilik

Avast SecureLine’nin günlük kaydı politikası ve Avast’ın müşteri gizliliğini işleme şekli hakkında söylenecek çok şey var. Her şeyden önce, VPN’in gizlilik politikasında belirtilen gerçeklere baktık. En tepesinde, biraz endişe verici bir ifade var: “Gizliliğinize saygı duyuyor ve onu korumak için yorucu önlemler alırken, bu bizim için tamamen anonim olduğunuz anlamına gelmez”. Başka bir deyişle, Avast SecureLine, kullanıcılarını en azından şirketin kendisi için tamamen anonim yapmadıklarını söylüyor. Hizmetlerinin doğru çalışması için her türlü bilgiyi toplarlar, ancak bunu en iyi VPN hizmetlerinin çoğundan daha fazla alırlar..

Avast hiçbir zaman tam IP adresinizi, DNS isteklerinizi veya etkinlik günlüklerinizi kaydetmeyeceğinize söz verir. Yine de, aktif olarak günlüğe kaydedilen çok sayıda başka veri var. Her şeyden önce, Avast’ın bir hesap oluşturabilmek için bilgilerinize ihtiyacı var. E-posta adresinizi, kullanıcı adınızı, şifrenizi ve ödeme yönteminizi düşünün. Avast, SecureLine hizmetlerini kullandığınızda hakkınızda daha fazla bilgi kaydedecektir. Bu içerir:

 • Bağlantınızın zaman damgaları
 • IP adresi alt ağınız (neredeyse tüm IP’nizdir, son basamaklar için kaydedin)
 • Kullandığınız VPN sunucusunun IP adresi
 • Bağlantı yoluyla gönderilen veri miktarı

Bu bilgiler çok hassas olabilir. Avast tam IP adresinizi kaydetmezken, bu adresin büyük bir bölümünü biliyor. Sadece son rakamlar anonimleştirilecek. Bu, kabaca nerede olduğunuzu bildikleri anlamına gelir. Yukarıda belirtilen tüm veriler otuz gün boyunca saklanacaktır. İşletim sisteminiz, kullandığınız VPN yazılımı sürümü ve bu yazılımda ayarladığınız seçenekler (kill anahtarını etkinleştirme gibi) iki güne kadar kaydedilir ve kaydedilir..

Ayrıca Avast, üçüncü taraflarla birlikte çalışır. Özellikle iOS ve Android söz konusu olduğunda, bu sorunlu olabilir. SecureLine, daha sonra Google Firebase Analytics (anonimleştirilmiş), Google Fabric Crashlytics (kişisel olarak tanımlanamaz) ve AppsFlyer Analytics (aşağıdaki pazarlama kampanyaları için) ile paylaşılan bu işletim sistemleri hakkında bilgi toplar.

Gizlilik politikalarının altında Avast SecureLine, yasal gereklilikler varsa kişisel verilerinizi harici taraflarla paylaşabileceklerini belirtmektedir. Sonuçta, Avast SecureLine’ın tam bir anonimlik sunamayacağı açıktır.

Avast satılan kişisel kullanıcı verileri

Avast SecureLine VPN, Avast’ın milyon dolarlık şirketinin geri kalanıyla aynı gizlilik beyanıyla çalışmazken, Avast’ın kullanıcılarının gizliliğiyle nasıl başa çıktığını kontrol etmeye değer. Avast’ın bir yan kuruluşu yakın zamanda ücretsiz Avast antivirüs kullanıcılarının tarayıcı geçmişi verilerini diğer taraflara satarak yakalandı. Bu bilgi Avast VPN kullanıcılarından gelmese de, bu keşif endişe vericidir. Şirketin gizlilik ve güvenlik duygusu için iyi bir şey değil.

Öldürme anahtarı

Avast SecureLine yerleşik bir kill anahtarına sahiptir. Etkinleştirmek için önce “Menü”Seçeneğini tıklayın ve ardından“Ayarlar”. “Ağ güvenliği”Ve ardından“Kill Switch’i etkinleştir“Seçeneğini tıklayın. VPN bağlantınız kesilirse bir kill anahtarı internet bağlantınızı keser. Bu şekilde, kişisel veya hassas bilgileri asla yanlışlıkla çevrimiçi olarak sızdırmazsınız.

Avast SecureLine VPN hangi bilgilere ihtiyaç duyar??

Avast SecureLine ile bir hesap oluşturursanız, onlarla birkaç bilgi paylaşmanız gerekir. Ayrıca, hesabınıza eklenecek birden fazla kimlik etiketi de atanırsınız. Bu içerir:

 • E-posta (iletişim ve faturalar için)
 • Kullanıcı adı
 • Lisans anahtarı (aboneliğinizi etkinleştirmek için)
 • Aboneliğinizin bitiş tarihi
 • Deneme süreleri hakkında bilgi

Yukarıda belirtilen veriler, hizmeti kullandığınız sürece kaydedilir. Birçok durumda, bu, hizmet işlevini olması gerektiği gibi yapabilmektir. Gizliliğinizi belirli bir dereceye kadar korumak için anonimleştirilmiş bir e-posta adresi ve kullanıcı adı kullanabilirsiniz.

Sonuç güvenliği Avast SecureLine VPN

 • Avast SecureLine VPN aşağıdaki protokolleri kullanır: Kullandığınız işletim sistemine bağlı olarak OpenVPN (UDP), IPSec ve IKEv2.
 • Avast’ın günlük kaydı politikası sorunlu: IP’nizin bir kısmını diğer bilgilerin yanında günlüğe kaydediyorlar.
 • Bu VPN, kullanıcıların tarayıcı etkinliğini veya DNS isteklerini günlüğe kaydetmez.
 • Ücretsiz Avast kullanıcılarının tarayıcı verileri geçmişte diğer taraflara satıldı.
 • Avast SecureLine yerleşik bir kill anahtarına sahiptir.
 • Bir Avast SecureLine hesabı oluşturmak istiyorsanız, e-posta adresinizi ve kullanıcı adınızı paylaşmanız gerekir.

Kullanılabilirlik – Avast SecureLine VPN ne kadar kullanıcı dostu?

İnsanların bir VPN’yi başarıyla kullanabilmeleri için kullanıcı dostu olması gerekir. Bu bölümde, web sitesi, kurulum, yazılım ve genel destek dahil Avast SecureLine’ın kullanılabilirliğini belirlemek için farklı faktörlere bakacağız..

Avast SecureLine VPN web sitesi

Avast SecureLine VPN’nin ayrı bir web sitesi yok. Bunun yerine Avast’ın genel web sitesinde SecureLine hakkında bilgilendirici bir çağrı cihazı var. Tüm bilgiler tek bir yerde, ama ne yazık ki bu bilgi çok sınırlı.

Avast SecureLine VPN ana sayfası web sitesi

Sayfa çok düzenli ve net. VPN’nin farklı işlevleri, farklı sunucuları, fiyatları ve ekstra seçenekleri hakkında açıklamalar bulacaksınız. Her bölümün daha ayrıntılı bilgileri okumak için tıklayabileceğiniz küçük bir oku vardır. Ne yazık ki, bu ayrıntılı bölüm bile sadece birkaç cümleden oluşmaktadır. Web sitesi çok düzenli görünse de, VPN’in farklı yönleri bizim de sevdiğimiz gibi açıklanmıyor.

Avast SecureLine VPN Kurulumu

Avast SecureLine’i kurmak kolaydır. Yazılımı Windows bilgisayarımıza yükledik, ancak Android, iOS ve Mac için de seçenekler var. Web sitesindeki indirme düğmesi, sayfaya erişmek için kullandığınız işletim sistemine bağlı olarak değişecektir. Avast Secureline’ı yüklemek için biraz yardıma ihtiyacınız varsa, aşağıdaki adımları uygulayabilirsiniz:

 1. Tıklayın “PC için indirin”Resmi Avast SecureLine web sayfasında. Bir dosya otomatik olarak indirilecek.
 2. İndirmeyi tıklayın ve ardından “Çalıştırmak”.
 3. Tercih ettiğiniz dili seçin ve “tamam”.
 4. Adımları izleyin ve “Yüklemek”. Programın kurulmasını bekleyin.
 5. Tıklayın “Bitiş”. Yazılım otomatik olarak açılır ve hemen kullanılabilir.

Avast SecureLine’ı kullanmak için bir hesap oluşturmak da aynı derecede kolaydır. Bunu iki yoldan biriyle yapabilirsiniz. İlk olarak anında abonelik alabilirsiniz. Bu durumda, oturum açmak için kullanabileceğiniz bir Avast hesabı oluşturabilirsiniz. Diğer seçenek, hizmete başlamadan önce ücretsiz yedi günlük deneme süresini kullanmaktır.

Avast SecureLine VPN’in görünümü ve kullanım kolaylığı

Avast SecureLine’in yazılımı çok basit ve sezgiseldir. Diğer sağlayıcıların çoğunda olduğu gibi, büyük bir “AÇIK” düğmesi içeren bir gösterge tablosuyla çalışacaksınız. Önce bir konum seçmeden bu düğmeyi tıklatırsanız, otomatik olarak en uygun (genellikle en yakın) sunucuya bağlanırsınız. Yazılımın dilini değiştirmek istiyorsanız, “Menü”Seçeneğini tıklayın ve“Ayarlar”.

Avast SecureLine Yazılım VPN'si açık

Gösterge tablosu IP adresinizi, kullandığınız VPN sunucusunun IP’sini ve o sunucuya şu ana kadar bağlanma sürenizi gösterir. Konumu, “yer değiştir”. Bu sizi sunucu listesine götürür.

Yazılım, bağlanırken oldukça fazla pop-up gösterir. Neyse ki, bunları “Menü”Ve ayarları değiştirme. Orada, öldürme anahtarını da etkinleştirebilirsiniz (“Ağ güvenliği”) Ekleyin ve Firefox, Chrome ve Avast Güvenli Tarayıcı için tarayıcı uzantılarını indirin (“Tarayıcı entegrasyonu“).

Avast SecureLine’in yazılımı olması gerektiği gibi çalışır. Yine de, birkaç dezavantajı var. En büyük üzüntümüz, yazılımın sunduğu seçeneklerin eksikliğiydi. Bu, yeni bir kullanıcı için bir sorun olmak zorunda değildir, ancak daha deneyimli VPN kullanıcısı için sakıncalı olabilir..

Fiyatlandırma ve ödeme yöntemleri

Avast SecureLine VPN, diğer sağlayıcılara kıyasla alışılmadık bir fiyatlandırma sistemine sahiptir. ExpressVPN ve Surfshark gibi çoğu VPN, daha uzun bir abonelik seçerseniz (örneğin, aylık abonelik yerine yıllık abonelik) daha düşük bir aylık fiyat sunar. Ancak Avast SecureLine sabit fiyatlara sahiptir. Bu fiyatlar yalnızca korumak istediğiniz cihazların sayısına ve türüne bağlıdır.

VPN’yi PC’de veya Mac’te kullanmak istiyorsanız, bu sırasıyla size mal olur Yıllık 69,99 $ (aylık 5,83 $) veya Yıllık 59,99 $ (aylık 5,00 $). Android veya iPhone / iPad için VPN istiyor musunuz? O zaman sadece Yıllık 19,99 $ (aylık 1,67 $). Aynı anda birden fazla farklı cihazı korumak istiyorsanız, abonelik alabilirsiniz Yıllık 89,99 $ (aylık 7,50 $). Bu son abonelik hem akıllı telefonu hem de masaüstünü destekler ve aynı anda beş bağlantıya izin veren birden fazla cihaz için kullanılabilir. Bu aboneliğin fiyatı bir ExpressVPN aboneliği ile karşılaştırılabilir (biraz daha pahalı olsa da). Başka bir deyişle: bu, mevcut pazardaki en ucuz VPN’den uzak.

Fiyatlar abonelikleri Avast SecureLine

Avast SecureLine aboneliklerinin 30 günlük para iade garantisi vardır. Ayrıca, bir haftalık deneme süresi vardır, böylece yıllık abonelik taahhüdü vermeden önce hizmeti test edebilirsiniz.

Aboneliğiniz için farklı şekillerde ödeme yapabilirsiniz:

 • Kredi kartı (VISA, MasterCard, Discover, American Express ve daha fazlası)
 • Doğrudan Banka Havalesi
 • PayPal
 • Yerel ödeme seçenekleri

Bu, Bitcoin gibi ödemenin tamamen anonim bir yolu olmadığı anlamına gelir. Artı tarafta, Hollanda’da iDeal gibi ülkeye özgü ödeme seçenekleri var.

Müşteri servisi

Avast SecureLine’nin müşteri hizmetleri yalnızca İngilizce olarak sunulmaktadır ve ücretsiz bir hesabınız olduğunda erişilebilir değildir. Avast SecureLine bilgi veritabanında sorularınıza bir yanıt bulabilirsiniz, ancak gerçekten sorun yaşarsanız, yardım almak için ücretli bir hesaba ihtiyacınız olacaktır..

Ücretsiz bir kullanıcı olduğunuzda ve müşteri desteğiyle iletişim kurmaya çalıştığınızda, doğrudan veritabanına ve diğer kullanıcıların size yardımcı olabileceği Avast Forumuna yönlendirilirsiniz. Bunun dışında, bize herhangi bir yardım verilmedi ve Avast SecureLine çalışanıyla canlı sohbet veya e-posta yoluyla iletişim kurmamız mümkün değildi.

Müşteri Hizmetleri Avast SecureLine

Sonunda Avast’ın müşteri hizmetlerine sorularımızı soramadık. Bu tuhaf: Görünüşe göre, özgür bir kullanıcı olduğunuzda desteği kullanmanın bir yolu yok.

Sonuç kullanılabilirliği Avast SecureLine VPN

 • Avast SecureLine’ın web sitesi açık ancak bilgilendirici olmayan tek bir çağrı cihazıdır.
 • Avast SecureLine yazılımını kurmak kolay ve sezgiseldir.
 • Yazılımın çalışması kolaydır, ancak birçok seçenek sunmaz.
 • Tam Avast SecureLine aboneliği fiyatları çok yüksek.
 • Avast SecureLine, PayPal ve kredi kartı dahil olmak üzere farklı ödeme yöntemleri sunar.
 • Avast SecureLine’nin 30 günlük para iade garantisi vardır.
 • Bu VPN’nin bir SSS bölümü (bilgi veritabanı) ve bir forumu vardır. Yine de, müşteri desteği (e-posta ve canlı sohbet yoluyla) yalnızca ücretli müşteriler için mevcuttur.

Sunucu ağı Avast SecureLine

Avast SecureLine’ın sunucu ağında 34 ülkede 55 sunucu bulunmaktadır. Avast SecureLine, akış için sunucular yanı sıra özel P2P sunucuları sunar. Bu bölüm size Avast SecureLine’ın sunucuları ve sunucu konumları hakkında daha fazla bilgi verecektir..

Sunucu ve konum sayısı

Avast SecureLine’ın 34 ülke ve 55 sunucuyla devasa bir sunucu ağı yok. Örneğin CyberGhost ve NordVPN tarafından sunulan binlerce sunucuya kıyasla özellikle küçük görünüyor. Yine de, Avast SecureLine çeşitli kullanışlı seçeneklere sahiptir. Örneğin, yazılım hangi sunucunun en uygun konumunuz olduğunu otomatik olarak belirler, böylece en hızlı bağlantıya sahip olduğunuzdan emin olmak için onu kullanabilirsiniz..

Avast SecureLine VPN sunucu konumları

Avast SecureLine VPN ile şu anda kullanılabilen tüm sunucu konumlarına genel bakış:

 • Avustralya (Melbourne)
 • Avusturya (Viyana)
 • Belçika (Brüksel)
 • Brezilya (São Paulo)
 • Kanada (Montreal, Toronto)
 • Çin (Hong Kong)
 • Çek Cumhuriyeti (Prag)
 • Danimarka (Kopenhag)
 • Finlandiya (Helsinki)
 • Fransa (Paris)
 • Almanya (Berlin, Frankfurt)
 • Macaristan (Budapeşte)
 • İsrail (Petach Tikwa)
 • İtalya (Milano)
 • Japonya (Tokyo)
 • Lüksemburg (Lüksemburg)
 • Malezya (Johor Bahru)
 • Meksika (Meksika şehri)
 • Hollanda (Amsterdam, Hollanda)
 • Yeni Zelanda (Auckland)
 • Norveç (Oslo)
 • Polonya (Varşova)
 • Portekiz (Leiria)
 • Rusya (Moskova, Saint Petersburg)
 • Singapur (Singapur)
 • Güney Afrika (Johannesburg)
 • Güney Kore (Seul)
 • ispanya (Barselona, ​​Madrid)
 • İsveç (Stockholm)
 • İsviçre (Zürih)
 • Tayvan (Taipei)
 • Türkiye (İstanbul)
 • Birleşik Krallık (Glasgow, Londra, Harikalar Diyarı)
 • Amerika Birleşik Devletleri (Atlanta, Boston, Chicago, Dallas, Gotham City, Honolulu, Jacksonville, Las Vegas, Los Angeles, Miami, New York, Phoenix, Salt Lake City, San Francisco, Seattle, Washington DC)

Daha önce fark ettiğiniz gibi, Avast SecureLine birkaç sıra dışı konum sunuyor. İngiltere’deki Wonderland ve ABD’deki Gotham City, Alice Harikalar Diyarında ve Batman çizgi romanlarında görülen kurgusal yerlerdir. Bu konumlardan birini seçerseniz aşağıdakileri görürsünüz:

Avast SecureLine VPN Sunucu Konumu Gotham City

Avast, çevrimiçi başkalarına konumunuzun “Gotham City, ABD” olacağını iddia ediyor. Tabii ki, burası aslında mevcut değil. Bunun yerine, New York’ta (ve Harikalar Diyarı’nı seçerseniz Londra’da bir IP adresi) alırsınız. Çevrimiçi yabancılara, kurgusal şehirler yerine bu şehirlerden birindeymişsiniz gibi görünecek.

Avast SecureLine, P2P trafiği ve akış için çalışan özel sunuculara sahiptir. Bu sunucular anonim olarak indirmenize ve kolayca ve özgürce akış yapmanıza yardımcı olur.

Amaç:
Kullanılabilir sunucu konumları:
P2P trafiğiAlmanya (Frankfurt), Fransa, Hollanda, Çek Cumhuriyeti, Birleşik Krallık (Londen), Amerika Birleşik Devletleri (Miami, New York, Seattle)
Yayın AkışıAlmanya (Frankfurt), Birleşik Krallık (Harikalar Diyarı), Amerika Birleşik Devletleri (Gotham City, Miami, New York)

Özel IP adresi

Şu anda Avast SecureLine ile özel bir IP adresi istemek mümkün değil.

Sonuç sunucusu ağı Avast SecureLine

 • Avast SecureLine, 34 ülkede 55 sunuculu küçük bir sunucu ağına sahiptir.
 • Akış ve indirme için özel sunucular sunuyorlar.
 • İki kurgusal sunucu, Gotham City ve Wonderland da sunucu ağının bir parçasıdır.
 • Avast SecureLine ile özel bir IP adresi istemek mümkün değildir.

Avast SecureLine’in seçenekleri

Diğer birçok VPN gibi Avast SecureLine birden fazla tarayıcı uzantısı sunar. Dahası, bir kill switch’i ve VPN ile çalışmayı daha kolay hale getiren bazı seçenekleri var. Örneğin, bir internet bağlantısı olduğunda, VPN’i cihazınızı kullanmaya başladığınız anda otomatik olarak bağlayabilirsiniz. Çoğu iyi VPN’in bu seçenekleri vardır, bu da Avast SecureLine’ı benzersiz kılmaz. Ancak Secureline’ın kesin bir artısı, Amerikan Netflix ile ve torrentleri indirmek için çalışmasıdır..

Avast SecureLine VPN ve Netflix

Avast SecureLine özel akış sunucuları sunar. Bunlarla Netflix’in Amerikan versiyonunu izleyebilirsiniz. Netflix’in diğer yerel sürümleri test sırasında kullanılamıyor gibi görünüyor. Netflix’in Fransızca sürümüne erişmek için bir Fransız sunucusu kullanmak, bu nedenle, (her zaman) platforma erişmenize izin vermeyebilir.

Avast SecureLine Netflix Hatası

Neyse ki, ABD, Almanya ve İngiltere’deki akış sunucuları, çevrimiçi akış içeriğinin engellemesini kaldırmanızı ve izlemenizi sağlar. Örneğin BBC iPlayer’ı izlemek de mümkündür. Amerikan Netflix’i Gotham City (New York) sunucusuyla test ettik ve bu mükemmel bir şekilde çalıştı. Film yüklemek zaman zaman alışık olduğumuzdan biraz daha uzun sürdü, ancak bunun nedeni esas olarak Avrupa’da konuşlandırılırken Amerikan sunucularını kullanmakla gelen hız düşüşü oldu.

Avast SecureLine VPN ve torrentler

Avast SecureLine torrentleri güvenle indirmenize izin verir. VPN, P2P verileri için özel sunucular sunar. Bu sunucular Almanya, Fransa, Hollanda, Çek Cumhuriyeti, İngiltere ve ABD’de mevcuttur. Bazı sunucular Pirate Bay’e (örneğin, Hollandalı sunucuya) erişim vermeyebilir, ancak çok iyi çalışırlar..

Sonuçlar – Avast SecureLine VPN ile deneyimimiz

Artıları
Eksileri
Çok hızlı yerel sunucularBağlantı günlüklerini ve IP adresinizin bir bölümünü kaydeder
Güvenli protokoller (ancak Mac’te IPsec kullanırken dikkatli olun)Müşteri desteği yalnızca ücretli müşteriler için mevcuttur
Sezgisel yazılımKüçük sunucu ağı
Kurulumu kolayAvast geçmişte gizlilik skandallarına sahipti
Özel P2P ve gerçek zamanlı aktarım sunucularıAkış zaman zaman yavaş olabilir
Amerikan Netflix’e erişim sağlarNispeten pahalı
30 gün para iade garantisi
Cheap smartphone için abonelik

Avast SecureLine VPN, güvenlik söz konusu olduğunda çok fazla şey bırakan hızlı bir VPN’dir. Yalnızca 55 sunuculu küçük bir sunucu ağına sahiptirler ve yalnızca ödeme yapan müşterilere istemci desteği sunarlar. Üstelik, VPN’i aynı anda birden fazla cihazda kullanmak istiyorsanız abonelikleri nispeten pahalıdır.

Özellikle yerel sunucuları kullanırken mükemmel hız testi sonuçları ve özel P2P ve gerçek zamanlı aktarım hizmetleriyle Avast SecureLine güçlü takımlarına sahiptir. Yazılımın kullanımı kolaydır ve şifreleme teknolojileri nispeten güvenlidir. Ancak bu bizi bu VPN ile ilgili en ciddi sorunumuza getiriyor: kayıt politikaları.

Avast SecureLine müşterilerinin kayıtlarını tutar. Kullanıcılarının asla tamamen anonim olmayacağını açıkça kabul ediyorlar. Avast SecureLine, diğer şeylerin yanı sıra bağlantı günlüklerini ve hatta kullanıcı IP adreslerinin (bir kısmını) saklar. Son zamanlarda, yüz milyon Avast antivirüs kullanıcısının tarayıcı geçmişinin üçüncü taraflara satıldığı ortaya çıktı, bu çok endişe verici. Bu gizlilik ve güvenlik sorunları nedeniyle, bir VPN’in internete anonim olarak göz atmasını istiyorsanız Avast SecureLine’ı önermiyoruz. Bunun yerine, ExpressVPN veya PIA gibi daha özel, daha iyi şifrelenmiş bir VPN kullanmak daha iyidir.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map