Shikoni Netflix Amerikan në të gjithë botën. Kështu është! | VPNOverview.com

A mendoni se keni parë çdo shfaqje dhe film në Netflix tashmë? Mendohu perseri! Netflix është rritur ndjeshëm gjatë dy viteve të fundit (dhe me siguri do të vazhdojë ta bëjë këtë) dhe është në dispozicion në shumë vende. Sidoqoftë, çdo vend ka një version të ndryshëm të Netflix me bibliotekën e tij të filmave dhe shfaqjeve. Në këtë artikull ne do të shpjegojmë pse është ky rasti dhe si mund të përdorni bazat e të dhënave të ndryshme Netflix. Shtë mjaft e thjeshtë të kesh qasje në filma dhe seriale që ofron Netflix në një vend tjetër. A doni të shikoni versionin amerikan të Netflix (i cili ka numrin më të madh të filmave dhe serive) edhe nëse nuk jeni në SH.B.A.? Qëndroj afër. Ne kemi marrë një zgjidhje për ju.


Me një VPN ju lehtë mund të anashkaloni kufizimet gjeografike në internet. Kjo vlen për kufizimet e zbatuara nga Netflix gjithashtu. Thjesht përdorni një server VPN i cili ndodhet në një vend tjetër dhe do të shikoni versionin e Netflix të këtij vendi. Sidoqoftë, jo të gjithë ofruesit e VPN janë të aftë t’ju ofrojnë qasje në të gjitha shfaqjet tuaja të preferuara. Ju duhet një VPN e mirë që në mënyrë aktive përpiqet të marrë rreth blloqeve Netflix. Në fund të fundit, Netflix, si shumë shërbime të tjera të transmetimit, përpiqet të parandalojë përdoruesit e VPN të hyjnë në Netflix duke bllokuar adresat IP nga serverët VPN. Sidoqoftë, ka ende VPN që mund të anashkalojnë kufizimet e zbatuara nga Netflix. Më poshtë do të gjeni katër ofruesit më të mirë VPN për shikimin e Netflix.

4 Ofruesit më të mirë të VPN për Netflix

Nëse doni të shikoni versionin amerikan të Netflix me një VPN, duhet të përdorni një server VPN në SH.B.A. i cili nuk është i bllokuar nga Netflix. Mbi të gjitha, serveri duhet të jetë mjaft i shpejtë, kështu që nuk do të duhet të presësh për të buffer video. Pas testimit të shumë ofruesve të VPN në disa karakteristika të nevojshme për të parë Netflix të qetë pa kufizime, ne kemi dalë në një nga 4 më të mirat e ofruesve më të mirë për Netflix. Këtu ata janë:

1. Rrjedhin shpejt Netflix me ExpressVPN

ExpressVPN është një VPN e shkëlqyeshme për shikimin e Netflix, veçanërisht për shkak të shpejtësisë së lartë të serverëve dhe lidhjeve të tij. Kjo është veçanërisht e dobishme për transmetimin, sepse do të thotë që videot tuaja nuk do të duhet të bëjnë buffer vazhdimisht. Për më tepër, ExpressVPN ofron një numër të madh të serverëve në shumë vende të ndryshme dhe ka ndërtuar një reputacion të fortë ndër vite. Ata gjithashtu ofrojnë mbështetje të shkëlqyeshme ndaj klientit dhe aplikacione miqësore për përdoruesit për të gjitha pajisjet.

ExpressVPN nuk është opsioni më i lirë përreth, por ekziston një arsye që është në krye të listës sonë, pavarësisht. Në përpjekjet e tyre për të anashkaluar geo-blloqet e Netflix, ExpressVPN po azhurnon vazhdimisht serverat e tyre, duke u siguruar që ata gjithmonë të disponojnë serverë që ju lejojnë të hyni në Netflix kudo në botë. Nëse Netflix përfundon duke ju bllokuar, shërbimi i klientit i ExpressVPN do t’ju ndihmojë të gjeni serverin e duhur. Me fjalë të tjera, shikimi i Netflix me këtë VPN nuk do të jetë problem. Nëse dëshironi të lexoni më shumë rreth këtij ofruesi, mund të hidhni një vështrim në rishikimin tonë për ExpressVPN.

2. Shikoni Netflix me serverat specialë të CyberGhost

CyberGhost është një ofrues i përsosur i VPN kur është fjala për të parë Netflix. Ata ofrojnë një numër të madh të serverëve të shpërndarë në më shumë se 60 vende. Në këtë mënyrë ju mund të zgjidhni cilin version të Netflix, dhe cilat shfaqje dhe filma, dëshironi të përdorni. Për më tepër, serverat e tyre janë të shkëlqyeshëm dhe nuk do të ngadalësojnë shumë lidhjen tuaj. Për shkak të opsioneve speciale të transmetimit të softuerit VPN të CyberGhost, ju lehtë mund të lidheni me një server Netflix të punës. Aplikacioni CyberGhost ofron një listë të serverëve specialë që janë optimizuar për të gjitha llojet e shërbimeve të transmetimit në të gjithë botën. Kjo do të thotë që ju do të jeni në gjendje të përdorni CyberGhost për të parë Netflix lehtë dhe shpejt. Ju nuk do të duhet të kërkoni vetë një server pune, siç është rasti me shumicën e VPN-ve të tjera.

Aplikacioni CyberGhost është i lehtë për t’u përdorur dhe madje ka një mënyrë specifike për transmetim. Shtë një aplikacion i shkëlqyeshëm për fillimin e përdoruesve të VPN. Nëse hasni probleme gjatë transmetimit, mund të kontaktoni shërbimin e shkëlqyeshëm të klientit të CyberGhost dhe ata do t’ju ndihmojnë. Në përgjithësi, CyberGhost është padyshim një nga ofruesit më të mirë të VPN nëse dëshironi të shikoni versionin Amerikan të Netflix. Mësoni më shumë rreth këtij ofruesi në shqyrtimin tonë të gjerë të CyberGhost.

3. Transmetoni me lehtësi Netflix me NordVPN

NordVPN është një ofrues shumë i njohur VPN që funksionon mirë me Netflix Amerikan. NordVPN punon në mënyrë aktive në aksesin e Netflix. Ata kanë një veçori të veçantë Smart Play, gjë që e bën shumë të lehtë vizitën e versionit amerikan të Netflix. Teknologjia e tyre Smart Play (një veçori e koduar SMART-DNS) automatikisht e bën atë të duket sikur jeni në SH.B.A. kur kërkoni surfing në faqen e internetit të Netflix. Pasi të jetë vendosur lidhja me Netflix Amerikan, serverët nuk do të rivarrosen më. Kjo veçori zvogëlon humbjen e shpejtësisë që zakonisht ndodh kur përdorni një VPN. Me sa duket, është mjaft e vështirë për Netflix të zbulojë këtë lloj anashkalimi.

Një plus i madh është se NordVPN është shumë i përballueshëm për cilësinë që ata ofrojnë. NordVPN gjithashtu ofron adresa të dedikuara IP dhe serverë të mprehtë, që të dy ofrojnë “kamuflues” shtesë për lidhjen tuaj VPN. Kjo mund të vijë në ndihmë, sepse nganjëherë Netflix bllokon shumë përdorues “të rregullt” të VPN-së menjëherë (përmes bllokimit të serverëve). Edhe kështu, një lidhje normale NordVPN tashmë do t’ju ofrojë qasje në Netflix Amerikan në shumicën e rasteve. Nëse Netflix nuk duket se funksionon, thjesht rifreskoni faqen ose zgjidhni një server tjetër në aplikacionin. A jeni kurioz për këtë ofrues? Lexoni gjithçka rreth opsioneve shtesë të sigurta dhe të përshtatshëm të NordVPN në rishikimin tonë të NordVPN.

4. Qasja në biblioteka të ndryshme të Netflix me Surfshark

Surfshark është një ofrues relativisht i ri që shpejt u ngrit në majë të tregut VPN. Softueri i tyre është jashtëzakonisht miqësor dhe shpejtësitë e tyre janë gjithashtu të shkëlqyera. Shanset që do të pësoni ndonjë vonesë për shkak të këtij ofruesi janë shumë të vogla. Nëse përdorni Surfshark për të parë Netflix, do të keni mundësi të merrni qasje në shumë versione të ndryshme të Netflix. Surfshark është në gjendje të zhbllokojë pesëmbëdhjetë biblioteka të ndryshme Netflix. Përdorimi i një serveri Hollandez, për shembull, do t’ju japë mundësinë e hyrjes në versionin holandez të platformës, ndërsa një server amerikan do t’ju japë Netflix USA. Nëse vizitoni Netflix me një server që nuk është në gjendje të zhbllokoni versionin lokal të platformës, automatikisht do të dërgoheni në Netflix Amerikan.

Përveç qasjes në Netflix, Surfshark ka shumë mundësi shtesë që do të përmirësojnë përvojën tuaj në internet. Për shembull, Surfshark përdor protokolle jashtëzakonisht të sigurta dhe ju lejon të shkarkoni në mënyrë anonime gjithashtu. Ata ofrojnë të gjitha këto shërbime për një çmim tepër të përballueshëm, duke e bërë atë një VPN shumë të vlefshëm. Ka edhe diçka tjetër që e bën Surfshark një VPN të shkëlqyeshme për shikimin e Netflix: me vetëm një abonim të përballueshëm mund të lidhësh një numër të pakufizuar pajisjesh. Me fjalë të tjera, me Surfshark ju dhe e gjithë familja juaj mund të shikoni (American) Netflix në çdo pajisje që dëshironi! Lexoni rishikimin tonë të plotë për Surfshark për të mësuar më shumë rreth këtij ofruesi.

Përmbajtje të ndryshme në Netflix

Netflix është një shërbim transmetimi që ofron një numër të madh filmash dhe serialesh. Siç mund ta dini, filmat dhe shfaqjet që mund të shikoni varet nga vendi ku jeni në botë. Nuk është për t’u habitur që Netflix i SH.BA-së ofron sasinë më të madhe të përmbajtjes. Shumica e vendeve të tjera kanë vetëm qasje në rreth një të tretën e shumës totale të përmbajtjes Netflix. Kjo nuk është sepse Netflix është duke u përpjekur të jetë e kuptueshme për klientët e saj. Kompania në të vërtetë ka kontrata me shpërndarësit në çdo vend që ata duhet t’i respektojnë. Këta shpërndarës e shtyjnë Netflix të kontrollojë ku klientët mund të përdorin përmbajtje të caktuar. Për fat të mirë, ju mund t’i anashkaloni këto kufizime me një VPN.

Origjinalet e Netflix, siç janë 13 Arsyet Pse, Portokalli është E Re e Re, dhe Kurora transmetohet në të gjithë botën. Në këto raste, Netflix zotëron të drejtat dhe nuk ka pse të merret me një burrë të mesëm. E njëjta gjë, për fat të keq, nuk është e vërtetë për pjesën tjetër të serive dhe filmave që ofron. Këtu janë disa seri dhe filma që janë në dispozicion në versionin amerikan të Netflix, por jo kudo tjetër në botë. Së pari, këtu janë disa seri:

 • Të gjithë amerikanë
 • Anatomia Grey
 • Vajz e re
 • Parqe dhe Zbavitje
 • Portlandia
 • Praktika private
 • Rectify
 • mbinatyror
 • Zyra (SH.B.A.)
 • Zona e Muzgut
 • Peaks binjake

Netflix SHBA gjithashtu ka shumë filma që nuk janë në dispozicion kudo:

 • Një njeri serioz
 • Valentine blu
 • djegia
 • Frances Ha
 • Vendi i Zotit
 • e saj
 • fiksohem
 • Indiana Jones dhe Raiders of the Lost Ark
 • Basterds Inglore
 • Jiro Dreams of Sushi (Dokumentar)
 • Vritni Bill (vëll. 1 + 2)
 • Kthehet Mary Poppins
 • Labirinti i Panit
 • Foshnja e Rozmares
 • Vella nga ana ligjore
 • Udhëtimi njëqind këmbë
 • Karavidhe
 • Princesha dhe Bretkoca

Ekzistojnë disa mënyra për të anashkaluar kufizimet e zonës për Netflix. Sidoqoftë, Netflix po përpiqet t’i luftojë këto “mashtrime zhbllokuese”. Prandaj, disa nga këto metoda nuk funksionojnë (gjithmonë). Në sytë tanë, një VPN është metoda më e mirë për të parë Netflix lirshëm dhe të qetë. Një VPN gjithashtu i siguron përdoruesit të saj lirinë, anonimitetin dhe sigurinë. Ju mund të gjeni katër VPN më të mirë për të parë Netflix me në krye të këtij artikulli. Ne do t’ju tregojmë se si vendosëm për këto katër dhe pse është më mirë të mos përdorni një VPN falas. Më në fund, ne do të përshkruajmë edhe disa alternativa për një VPN, siç është përdorimi i një proxy ose shfletuesi Tor.

Sa filma dhe seriale ka Netflix?

Sshtë një sit i quajtur uNoGS që mban një bazë të dhënash të azhurnuar të bibliotekës Netflix në vende të veçanta. Duke përdorur këto të dhëna ne kemi bërë një grafik që tregon se sa përmbajtje ka Netflix USA në krahasim me vendet e tjera:

Biblioteka Netflix Vende të ndryshme

Siç mund ta shihni Netflix USA kryeson listën, e ndjekur nga afër nga vendet e tjera me shumë anglisht folës (Kanada, Britani të Madhe, Indi dhe Australi). Nuk është për t’u habitur, vendet me shumë banorë priren të kenë më shumë filma dhe shfaqje në dispozicion sesa ato me më pak banorë. Për shembull, Meksika (një vend që flet spanjisht) dhe Brazili (një vend që flet Portugalisht) kanë një bibliotekë më të madhe të shfaqjeve dhe filmave në Netflix sesa Spanja dhe Portugalia përkatësisht. Shumë vende anglo-saksone e kundërshtojnë këtë rregull kur krahasohen me homologët e tyre jo anglisht-folës, sidoqoftë, siç mund të shihet më lart. Australianët kanë më shumë përmbajtje në dispozicion të tyre sesa gjermanët, edhe pse ka më shumë se tre herë më shumë njerëz që jetojnë në Gjermani.

Mbani në mend se filmat dhe serialet që ofron Netflix për vende të ndryshme po ndryshojnë vazhdimisht. Përmbajtja shtohet dhe hiqet çdo ditë, kështu që numrat do të jenë vazhdimisht të luhatshëm. Edhe kështu, dallimet do të mbesin. Në përgjithësi, versioni amerikan i Netflix del në krye se ka bibliotekën më të madhe me përmbajtje më të madhe.

Pse nuk punon Netflix me çdo VPN?

Netflix nuk funksionon gjithmonë kur jeni duke përdorur një VPN. Kjo për shkak se kompania po përpiqet në mënyrë aktive t’i ndalojë njerëzit kur përpiqen të anashkalojnë kufizimet e tyre gjeografike. Siç kemi përmendur, Netflix ka kontrata ligjore me prodhuesit dhe shpërndarësit e filmave në të gjithë botën, që do të thotë një pjesë e madhe e përmbajtjes së tyre mund të shfaqet vetëm në vende të veçanta. Ju nuk do të gjeni të gjitha seritë dhe filmat amerikanë në versionin në Mbretërinë e Bashkuar të Netflix, dhe as anasjelltas.
Për të zbatuar këto “rregulla”, Netflix përdor vendndodhjen bashkangjitur në adresën tuaj IP për të përcaktuar nëse duhet të keni qasje në përmbajtje të caktuar. Nëse, për shembull, përdorni një adresë gjermane IP për të hyrë në internet, do të shikoni versionin gjerman të Netflix kur hyni në llogarinë tuaj. Një VPN mund ta ndryshojë këtë, sepse ndryshon adresën IP që përdorni për të hyrë në internet.

Sidoqoftë, Netflix e di se kjo ndodh. Kjo është arsyeja pse ata përpiqen të gjejnë adresat IP të përdorura nga VPN, duke parë numrat e trafikut, dhe më pas të bllokojnë këto adresa IP. Në vend që të jenë në gjendje të shikojnë ndonjë film apo seri në Netflix, shumë përdorues të VPN-së, për këtë arsye, mësojnë një mesazh gabimi, duke deklaruar se ata duhet të fikin lidhjen e tyre të proxy / mjetin e zhbllokimit, në mënyrë që të jenë në gjendje të përdorin platformën.

gabim netflix

Për fat të mirë, Netflix po përpiqet t’i bëjë shfaqjet dhe filmat e saj të arritshëm kudo në botë. Kjo do të nënkuptonte që të gjithë përdoruesit e Netflix do të kishin qasje në kohë saktësisht të njëjtat filma dhe seriale. Do të duhet një kohë para se të arrijmë në atë pikë, megjithatë. Tani për tani, një VPN e mirë që nuk po bllokohet nga Netflix do t’ju japë mundësinë më të madhe për të arritur përmbajtjen e huaj Netflix me llogarinë tuaj.

Përdorimi i një VPN për të anashkaluar kufizimet gjeografike

Ne testuam disa ofrues të VPN në karakteristikat e mëposhtme dhe krijuam një 4 nga ofruesit më të mirë të VPN për shikimin (amerikan) Netflix.

Qasja në Netflix

Për qëllim të shikimit të Netflix, një ofrues i VPN duhet të plotësojë disa kërkesa. Siç u përmend më parë, Netflix po i mbyll këto lloj shërbimesh. Netflix do të shfaqë një mesazh gabimi nëse zbulojnë përdorimin e një VPN. Jo të gjithë ofruesit e VPN janë duke u përpjekur (dhe duke pasur sukses) të kapërcejnë këtë kufizim, kështu që kjo është veçoria më e rëndësishme për të cilën u testuam. Nëse nuk mund të shikonim Netflix me një ofrues, ne nuk i përfshinë ato në këtë listë. Ju lutemi vini re që ne përpiqemi të azhurnojmë sa më shpesh të jetë e mundur, por duke parë pasi kjo është një vazhdim e sipër midis shërbimeve Netflix dhe VPN, disponueshmëria e Netflix përmes serverëve specifikë dhe madje edhe ofruesit mund të ndryshojnë jashtëzakonisht shpejt.

shpejtësi

Mburojë VPNNjë veçori tjetër që është e rëndësishme kur shikoni Netflix me një VPN është shpejtësia. Kur jeni duke parë Netflix, nuk doni të prisni që filmi ose episodi juaj të ngarkohet. Kështu që, shpejtësia është shumë e rëndësishme për këtë renditje. Përdorimi i një VPN mund ta bëjë lidhjen tuaj më të ngadaltë sepse trafiku juaj në internet shpesh rivotohet nëpër vende të ndryshme. Kuptohet, sa më i madh të jetë distanca midis serverëve, aq më i ngadalshëm është lidhja. Por midis ofruesve të ndryshëm ekzistojnë edhe ndryshime të mëdha të shpejtësisë. Me disa ofrues vështirë se vëreni ndryshimin, por me të tjerët shpejtësitë e ngadalta mund të jenë mjaft zhgënjyese.

E njëjta gjë është e vërtetë për stabilitetin e lidhjes. Përvoja jonë me shpejtësinë dhe stabilitetin e një lidhjeje mund të jetë paksa e ndryshme nga e juaja nëse jetoni jashtë Evropës. Për fat të mirë, shumica e ofruesve ju lejojnë të provoni shërbimet e tyre për një kohë të caktuar para se të bëni një pajtim.

Shërbimi ndaj klientit

Për shkak se ofruesit e VPN vazhdimisht duhet të gjejnë mënyra rreth gjeo-bllokadave, mund të ndodhë që Netflix të bllokojë disa serverë që përdor një ofrues. Ky është momenti kur shërbimi ndaj klientit bëhet i rëndësishëm. Nëse ofruesi ka një shërbim të mirë për klientët, ata do të jenë në gjendje t’ju drejtojnë në një server që nuk është bllokuar ende nga Netflix.

Adresë IP e përkushtuar

Një shërbim tjetër që kanë disa ofrues, është një IP e dedikuar. Netflix kryesisht zbulon adresat IP VPN kur shohin se shumë njerëz po përdorin Netflix nga e njëjta adresë IP në të njëjtën kohë. Me shërbimin e një IP të dedikuar, ofruesit e VPN do t’ju japin një IP personal, për shembull, në SH.B.A. Ju do të jeni personi i vetëm që përdorni atë adresë IP, kështu që ka të ngjarë të mos shkaktoni dyshime me Netflix. Sidoqoftë, kjo veçori shpesh kushton ekstra dhe pakëson nivelin e intimitetit tuaj.

Pajisjet e ndryshme

Nëse përdorni Netflix për sa më shumë që bëjmë ne (gjë që është shumë), me siguri ju pëlqen të shikoni filma edhe në pajisje të ndryshme. TV juaj i zgjuar, laptop, tablet dhe smartphone të gjithë mund të luajnë përmbajtje Netflix. Por a mund të arrini gjithashtu tek përmbajtja e një vendi të huaj Netflix atje? Përgjigja është po: disa VPN gjithashtu funksionojnë në të gjitha ato pajisje të ndryshme. Të gjithë VPN që rekomandojmë për Netflix kanë aplikacione të dobishme që mund të shkarkohen dhe instalohen lehtësisht në smartphone tuaj, si dhe në tabletin tuaj dhe TV inteligjent. Me fjalë të tjera, ju mund të shijoni një ofertë më të madhe të filmave dhe serive në çfarëdo pajisje që zotëroni: iPhone, iPad, Mac, Windows PC, Chromecast, Android TV dhe pajisje të tjera Android.

VPN Falas për t’u përdorur me Netflix

Megjithëse ekzistojnë disa ofrues të VPN falas që do t’ju lejojnë të anashkaloni kufizimet e gjeografisë, ne nuk ju rekomandojmë t’i përdorni ato. Para së gjithash, ofruesit e VPN falas mund të përdorin informacionin që ata fitojnë për ju për t’i shitur palëve të tjera. Ata ka të ngjarë të jenë më të prirur ta bëjnë këtë sesa shërbimet e paguara, për shkak të nxitjes më të fortë financiare. Së dyti, ka shumë mundësi që ata të infektojnë PC tuaj me malware sepse mbrojtja e tyre dhe siguria e brendshme mund të mungojnë. Për më tepër, shumica e tyre nuk ofrojnë asnjë shërbim ndaj klientit. Kjo do të thotë që ata nuk do të jenë në gjendje t’ju ndihmojnë nëse keni nevojë për ndihmë për të hyrë në përmbajtjen Netflix të SH.B.A.-së ose të hasni ndonjë çështje tjetër.

Paguani më pak për pajtimin tuaj Netflix me një VPN

Nëse nuk keni ende një abonim Netflix, mund të përdorni gjithashtu një VPN për të marrë një zbritje të këndshme. Ne bëmë një studim të gjerë mbi çmimet e ndryshme të një pajtimi Netflix në vende të ndryshme. Duke zgjedhur një server VPN në një vend të veçantë, do të jeni në gjendje të regjistroheni në Netflix sikur të ishit në atë vend. Kjo nuk ndikon në përmbajtjen që do të mund të shihni në platformë. Në fund të fundit, gjithmonë duhet të shihni versionin e Netflix që korrespondon me vendndodhjen tuaj. Nuk ka rëndësi nëse jeni abonuar në Netflix nga Argjentina apo Turqia: nëse përdorni një adresë IP amerikane për të hyrë në Netflix, do të vazhdoni të shihni të gjitha filmat dhe filmat që janë pjesë e katalogut amerikan.

Aktualisht, është më e lirë të pajtohesh në Netflix me një adresë IP turke. Në rast se po pyesni se si ta realizoni këtë, mund të hidhni një vështrim në hulumtimin tonë: Kurseni para në Netflix. Atje, do të gjesh gjithçka që duhet të dish për të marrë një abonim të lirë Netflix duke përdorur një VPN.

Përfitimet e tjera të përdorimit të një VPN

Zhbllokimi i përmbajtjes specifike të vendit Netflix nuk është përfitimi i vetëm që duhet të ofrojë një shërbim VPN. Kjo ju siguron pothuajse të plotë liri në internet. Kufizimet e zonës imponohen nga shërbimet streaming, por ka edhe vende që kufizojnë hyrjen në internet të qytetarëve të tyre. Ky lloj censure gjithashtu mund të anashkalohet me një VPN.

Një VPN kodon të gjithë ju trafikun në internet. Gjithashtu rivoton të gjithë trafikun përmes serverave të tyre. Këto karakteristika e bëjnë shumë më të vështirë për hakerat, qeveritë ose palët e tjera që të kenë akses në ndonjë nga të dhënat tuaja personale. Në këtë mënyrë, një VPN ofron siguri që mund të lëvizni në mënyrë të sigurtë në internet.

Një tjetër veçori e rëndësishme e një VPN është anonimitet mund t’ju ​​ofrojë. Sepse VPN rivoton trafikun tuaj përmes një adrese IP tjetër, askush nuk do ta shohë adresën tuaj IP. Adresa juaj e IP-së është e lidhur me vendndodhjen tuaj dhe në fund të fundit me identitetin tuaj. Duke ju fshehur adresën IP me një VPN jeni shumë më anonim në internet.

Në përgjithësi, një VPN është e dobishme për shumë më tepër sesa të shikoni përmbajtjen e Netflix-it në Sh.B.A. Ju ofron më shumë liri, siguri dhe anonimitet në internet. Nëse jeni të interesuar të lexoni këto avantazhe të tjera, mund të lexoni artikullin tonë mbi avantazhet e një VPN.

Metoda të tjera për të anashkaluar kufizimet e zonës: Proxy server dhe Tor

Log The logo Router qepëDisa do të thonë që mund të përdorni një server proxy ose shfletuesin Tor për të parë Netflix Amerikan. Përvoja jonë, megjithatë, është që Netflix bllokon përdorimin e shumicës së proxies. Për më tepër, lidhja nuk do të jetë aq e qëndrueshme dhe e shpejtë sa me metodat e tjera që do të thotë se ngarkimi mund të jetë shumë i lodhshëm.

Tor funksionon si një shfletues dhe punon duke dërguar trafikun tuaj të internetit përmes serverëve të ndryshëm në të gjithë botën. Do server do të ofrojë një shtresë tjetër të anonimitetit. Për shkak se trafiku duhet të udhëtojë nëpër kaq shumë “nyje” të ndryshme, Tor mund të jetë i ngadalshëm gjithashtu. Për më tepër, nuk mund të siguroheni që me shfletuesin Tor që serveri i daljes (nyja e fundit e ristrukturimit) të vendoset në SH.B.A. Kjo do të thotë të provosh të hyrësh në Netflix të Sh.B.A-së përmes Tor nuk është më shumë se një kumar me shanse të ulëta. Transmetimi i videove në Netflix kërkon një sasi të drejtë të shpejtësisë së të dhënave. Për këtë arsye ne do të rekomandojmë përdorimin e një VPN të mirë në vend. Për më tepër, një VPN mund t’ju ​​sigurojë shumë më shumë vështirësi sesa shikimi i Netflix-it Amerikan, siç përshkruhet në pjesën e mëparshme.

Mendimet përfundimtare

Përpjekja e vazhdueshme e shpërndarësve në industrinë e filmit për të ndaluar shkarkimin e paligjshëm dhe transmetimin do të thotë që ndonjëherë edhe njerëzit me një abonim të vlefshëm Netflix ose një transmetim tjetër të drejtuar janë në shënjestër të bllokadave. Rekomandimi ynë tani do të ishte të përdorni një VPN për të anashkaluar kufizimet e zonës dhe për të parë Netflix Amerikan, ose ndonjë version tjetër të Netflix që ju pëlqen të shikoni. Shpresojmë që ky artikull të ketë ndihmuar për të gjetur VPN-në e duhur për ju. Ne do të vazhdojmë t’i testojmë këto shërbime në efektivitetin e tyre dhe t’ju mbajmë të postuar!

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me