Shërbimet më të mira të VPN për Kodi. Kontrolloni Top 5 tonë! | VPNoverview

kodi tv vpn


Kodi është një aplikacion falas dhe me burim të hapur, i shkruar fillimisht për Xbox, por tani i disponueshëm në shumicën e pajisjeve. Ajo funksionon si një qendër argëtimi që ndërthur të gjitha shërbimet tuaja mediatike. Një VPN mund t’ju ndihmojë të bëni këtë përmes një lidhjeje të sigurt. Kombinimi i Kodi me një shërbim VPN, do t’ju lejojë të transmetoni në mënyrë anonime dhe të pakujdesshme. Lexoni të gjitha në lidhje me 5 top-in tonë nga ofruesit më të mirë VPN për Kodi.

Përdorimi i Kodi në kombinim me një VPN ka disa përparësi. E gjithë transmetimi juaj është anonim, ju mund të anashkaloni kufizimet gjeografike dhe trafiku juaj në internet mbrohet nga kriptimi. Një VPN i ofron përdoruesit lirinë, anonimitetin dhe sigurinë. Ju mund të lexoni gjithçka në lidhje me funksionet e një VPN në artikullin tonë me informacion të përgjithshëm në lidhje me përdorimin e një VPN.

Instalimi i një VPN nuk është një ide e keqe kur jeni duke streaming me Kodi. Një VPN mund t’ju ndihmojë të fitoni qasje në përmbajtjen Netflix në një vend tjetër. Kodi ju lejon të bashkoni koleksionin tuaj të shërbimeve streaming, në mënyrë që të keni mundësi t’i qaseni të gjitha me aplikimin e tyre. Disa shtesa në Kodi ofrojnë përmbajtje që nuk është e tyre për t’u shpërndarë. Për tu siguruar që askush nuk mund të shohë se çfarë po bëni në Kodi, mund të përdorni një VPN për të mbrojtur anonimitetin tuaj. Por cilat janë ofruesit më të mirë të VPN për tu përdorur në kombinim me Kodi? Ne ju prezantojmë me një nga 5 ofruesit kryesorë që mendojmë se funksionojnë mirë në ndërthurje me Kodi. Për më tepër, ne do të shpjegojmë se si mund t’i përdorni më së miri dy shërbimet së bashku.

Cilat shërbime të VPN funksionojnë mirë me Kodi?

Të gjithë ofruesit e mëposhtëm VPN funksionojnë mirë së bashku me Kodi. Për më tepër, ata garantojnë një lidhje të sigurt dhe anonime.

1.ExpressVPN

Express VPN është në krye të shumicës së listave tona të krahasimit për një arsye. Ata kanë shërbim të shkëlqyeshëm për klientët dhe një ofertë të madhe të serverëve në të gjithë botën. Ata kanë masa sigurie cilësore në vend dhe sigurohen që gjithmonë ekziston një mënyrë për të siguruar qasje në përmbajtjen e Netflix Amerikan. Kështu, ato janë perfekte për t’u përdorur në kombinim me Kodi. Në përvojën tonë, shpejtësia dhe qëndrueshmëria e lidhjes është gjithashtu e madhe. Duhet të kemi parasysh që ato janë të shtrenjta për një VPN, por ju merrni cilësinë më të mirë si kthim.

2. IPVanish

Sipas mendimit tonë, IPVanish ka lidhjen më të shpejtë të VPN. IPVanish ka një udhëzues të hollësishëm në faqen e tyre të internetit që mund t’ju ndihmojë të vendosni aplikimin e tyre në mënyrë që të funksionojë mirë me Kodi. Për njerëzit që duan të transmetojnë në mënyrë anonime dhe të sigurt, IPVanish ofron kombinimin më të mirë të shpejtësisë dhe sigurisë. Mimet e tyre janë mjaft të larta kur krahasohen me VPN-të e tjera. Sidoqoftë, ata shpesh kanë oferta të shkëlqyera në faqen e tyre të internetit. Mësoni më shumë rreth përvojës sonë me IPVanish.

3. VyprVPN

VyprVPN ka një rrjet shumë të shpejtë që ata menaxhojnë vetë. Ky ofrues është pjesë e konglomeratit të internetit Goldenfrog. Për shkak të kësaj, ata kanë shumë mjete për të optimizuar shërbimet e tyre. Mund të keni tre lidhje të njëkohshme me pajtimin e tyre të përballueshëm.

4. GOOSEVPN

GOOSE VPN është një ofrues i VPN Hollandeze relativisht i ri. Ata po ndërtojnë shpejt një emër për veten e tyre. GOOSEVPN ofron serverë cilësor me një lidhje të shpejtë dhe të qëndrueshme. Ata kanë dy lloje të pajtimeve. Ne do të rekomandonim planin e tyre të pakufizuar. Abonimi tjetër, më i lirë, ka një kufi prej 50 GB i cili nuk është ideal nëse dëshironi të transmetoni shumë filma dhe seri. Dëshironi të dini më shumë rreth këtij shërbimi holandez VPN? Lexoni rishikimin tonë të plotë të GOOSE VPN.

5. NordVPN

NordVPN ka një sasi të madhe të serverëve në mbi 50 vende. Ata kujdesen shumë për sigurinë, dhe për shkak të kësaj ata ofrojnë siguri cilësore dhe nuk mbajnë regjistrat. Shpejtësitë e internetit janë marrë më mirë dhe tani është e përsosur për transmetim. Ju mund të përdorni një pajtim në gjashtë pajisje në të njëjtën kohë. NordVPN gjithashtu është një nga VPN premiumet më të përballueshme në treg.

Vendosni VPN-në tuaj për Kodi

Në shumicën e rasteve nuk do të jetë e vështirë të transmetosh Kodi përmes një lidhjeje VPN. Kur të keni vendosur abonimin tuaj me një ofrues VPN dhe të keni instaluar softuerin e tyre, shumica e punës bëhet. Ofruesit VPN e bëjnë jashtëzakonisht të thjeshtë instalimin e aplikacioneve të tyre. Sapo të keni lidhur me një nga serverët VPN, i gjithë trafiku juaj është rivarruar përmes asaj lidhjeje të sigurt.

E tëra që duhet të bësh për të transmetuar në mënyrë të sigurt dhe në mënyrë anonime është sigurohuni që së pari të jeni lidhur me VPN. Në shumicën e aplikacioneve VPN kjo është çështje e shtypjes së një butoni. Kjo është e njëjta gjë për kompjuterin tuaj, tabletin dhe smartphone. Nëse lidheni me VPN tuaj përpara se të hapni aplikacionin tuaj Kodi, jeni gati të filloni të transmetoni në mënyrë të sigurt!

Nëse doni të përdorni përmbajtjen për një shërbim transmetimi në një vend tjetër, ju zgjidhni atë vend në aplikacionin tuaj VPN. Kur të jeni lidhur me atë server në një vend tjetër, do të duket sikur po përdorni internetin nga ai vend i veçantë. Shumica e ofruesve kanë mbështetje të shkëlqyeshme të klientit, kështu që nëse keni ndonjë vështirësi mund t’i kontaktoni ata.

Instaloni një VPN në Ruterin tuaj

Ju mund të dëshironi të përdorni Kodi në një TV të zgjuar ose në kombinim me një media player si Google Chromecast ose Amazon Fire TV Stick. Në këto raste është e mundur të vendosni lidhjen tuaj VPN përmes ruterit tuaj në mënyrë që të gjitha pajisjet e lidhura me atë ruter të jenë në gjendje të shijojnë lidhjen e sigurt VPN. Për këtë qëllim, ju nevojitet një ruter që mbështet një lidhje VPN. Lexoni të gjitha në lidhje me këtë në artikullin tonë për instalimin e një VPN në ruterin tuaj.

Si funksionon një ilustrim i punës në VPN

Mendimet përfundimtare

Kodi është një aplikim i këndshëm për të parë filma dhe seri në laptop, kompjuter, smartphone ose televizion. Kombinimi i Kodi me një VPN do të sigurojë që jeni anonim dhe i sigurt. Për më tepër, ju jep mundësinë të anashkaloni kufizimet gjeografike, duke ju siguruar edhe më shumë përmbajtje. Me një nga ofruesit e përmendur më lart mund të jeni i sigurt se do të funksionojë. Gjithashtu hidhni një sy në 5 ofruesit tanë më të mirë të VPN gjithëpërfshirës!

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me