3 VPN-të më të lira të vitit 2020: Kurseni para! | VPNoverview

Besten VPN


Një VPN do t’ju ndihmojë të shfletoni në internet në mënyrë të sigurt dhe anonime. VPN kodojnë trafikun tuaj të internetit, anonimoni më mirë adresën tuaj IP dhe ju ndihmojnë të merrni rreth kufizimeve gjeografike në internet. Kjo është gjithçka shumë e dobishme, por zgjedhja e VPN më e mirë për ju nuk është një detyrë e lehtë. Numri i VPN-ve në treg është më i lartë se kurrë, gjë që e bën të vështirë zgjedhjen e duhur.

Providerdo ofrues i VPN pretendon të jetë më i miri, më i shpejtë, ose më i sigurti. Ende ka shumë dallime midis tyre. VPN falas janë mjaft të këndshme, por një VPN me pagesë zakonisht bën një punë më të mirë. Madje ka edhe boshllëqe mjaft të mëdha çmimesh midis VPN-ve të ndryshme të paguara. Sigurisht, të gjithë do të donim të merrnim shërbimin më të mirë VPN për çmimin më të lirë. Por cili ofrues i VPN në të vërtetë ofron marrëveshjen më të mirë? Ne e kemi shqyrtuar atë dhe kemi krijuar 3 kryesorët tanë të shërbimeve më të mira VPN të lira.

Tre shërbime të lira VPN

Shumica e VPN kërkojnë një tarifë mujore nga klientët e tyre, në mënyrë që ata të mund të mirëmbajnë dhe përmirësojnë shërbimet e tyre. Paratë që ata mund të bëjnë, për shembull, shkojnë për të zgjeruar rrjetin e serverëve të tyre, duke përmirësuar mbështetjen e klientit ose për të azhurnuar serverët që punojnë me (Netflix) Amerikan. Pjesërisht për shkak të kësaj pagese mujore, VPN premium kanë tendencë të jenë me cilësi më të mirë sesa VPN falas.

Askush nuk dëshiron të paguajë shumë për VPN e tyre. Për fat të mirë, nuk do të të duhet. Ka shumë VPN të lira atje që ofrojnë cilësi të shkëlqyeshme pavarësisht çmimeve të tyre të ulëta. Këto ofrues janë idealë për përdoruesin mesatar të internetit i cili kërkon të rrisë privatësinë dhe sigurinë e tyre në internet pa kushtuar shumë. Pas hulumtimit, kemi zbuluar se tre ofruesit e mëposhtëm VPN janë VPN më cilësore në treg tani.

RANC DHE VPN
VLERSIMI JON
ICEMIMI NER MUAJ
VPN-PROVIDER I Uebfaqit
1. Surfshark8.8$ 1,99Në faqen e internetit të Surfshark
2. CyberGhost9.5$ 2,75Në faqen e internetit CyberGhost
3. PureVPN6.8$ 1,65Në faqen e internetit të PureVPN

Rezultatet që u kemi dhënë këtyre ofruesve të ndryshëm bazohen në vlerësimet tona të hollësishme. Statedmimi në muaj ‘i deklaruar është çmimi më i lirë për të cilin mund të merrni një pajtim. Zakonisht, këto janë abonime për një vit ose më gjatë. Për më shumë informacion mbi këto VPN të lira, mund t’i lexoni përmbledhjet e tyre të shkurtra më poshtë.

Surfshark

Surfshark është një VPN shumë miqësor. Duke qenë një lojtar relativisht i ri në tregun VPN, ata janë duke u përpjekur të tërheqin klientë të rinj me çmimet e tyre të ulëta, nivele të larta miqësore ndaj përdoruesve dhe shpejtësi të patëmetë. Për më tepër, Surfshark punon me Netflix dhe ju lejon të shkarkoni në mënyrë anonime. Nëse na pyesni, ky është VPN më i mirë atje kur jeni me një buxhet të ngushtë.

Si një platformë rishikimi, nuk kemi asgjë për të ankuar kur bëhet fjalë për Surfshark. Ne besojmë se ky ofrues do të rritet shpejt për t’u bërë një nga ofruesit më të mëdhenj të VPN në botë. Le të lutemi që ata të mbajnë çmimet e tyre të njëjta në rrugën e tyre atje!

Cyberghost

CyberGhost dikur filloi si një shërbim falas VPN, megjithëse ato prej atëherë janë kthyer në një sistem me pagesë. Ky ndryshim ka rezultuar në një përmirësim të madh të shërbimit të tyre. CyberGhost është i shpejtë dhe ka një rrjet të gjerë serverash. Për më tepër, ajo punon me Netflix Amerikan. CyberGhost është shumë i sigurt dhe, mbi të gjitha, tepër miqësor për përdoruesit.

VPN e CyberGhost është me çmim shumë të mirë. Për më tepër, ky ofrues premium ka një garanci për kthimin e parave 30 ditë. Kjo është e përsosur nëse doni të provoni një ofrues para se t’i kushtoheni vetes në një pajtim afatgjatë.

PureVPN

PureVPN thjesht mund të jetë VPN më e lirë e këtij momenti, nëse përjashtoni të gjitha shërbimet falas. Ky ofrues ofron një rrjet të madh serverash. Ai gjithashtu ka serverë të specializuar streaming, të cilët mund t’i përdorni për të parë shërbimet tuaja të preferuara të transmetimit. Një abonim i vetëm PureVPN mund të përdoret në deri në pesë pajisje në të njëjtën kohë. Për më tepër, do të keni një garanci të kthimit të parave 31 ditë në rast se nuk jeni përmbajtur.

Arsyeja jonë për vendosjen e PureVPN në numrin tre në listën tonë të VPN-ve më të mira, është historia e saj. Kthehu në vitin 2017, PureVPN siguroi regjistrat e përdoruesve te FBI. Kjo vërteton që PureVPN mbajti regjistrat e identifikueshëm për përdoruesit e saj. Që atëherë, shumëçka kanë ndryshuar për PureVPN. Në vitin 2019, PureVPN është dorëzuar në një auditim të pavarur. Ky auditim tregoi se PureVPN nuk mban më asnjë regjistër që lejon askënd të identifikojë një përdorues specifik dhe / ose aktivitetet e tyre në internet. Për shkak të këtij përmirësimi të politikës së tyre të prerjeve, ne kemi vendosur të përfshijmë PureVPN në tre VPN-të tona më të mira, gjithsesi. Simplyshtë thjesht VPN premiumi më i lirë atje, i cili, në këtë rast specifik, na bind që t’i japim këtij ofruesi përfitimin e dyshimit.

VPN të lira: çfarë ju duhet të kërkoni?

Para se të bëni një zgjedhje të caktuar, është e rëndësishme të vendosni se çfarë dëshironi nga një VPN. A doni një VPN që ju lejon të transmetoni shpejt ose për të shkarkuar përrua? Atëherë do të të duhet një shpejtë. A dëshironi të keni një VPN që ka të bëjë me sigurinë në rritje? Zgjidhni një VPN me nivele të forta të kriptimit, një politikë pa prerjet dhe pa probleme sigurie. Më në fund, ju mund të keni nevojë për një VPN për të gjithë familjen. Në këtë rast, ju duhet një shërbim që është miqësor për përdoruesit dhe mund të përdoret në shumë pajisje në të njëjtën kohë.

Servicedo shërbim i mirë VPN do t’ju ofrojë njëfarë niveli sigurie, miqësi ndaj përdoruesit dhe shpejtësi. Sidoqoftë, ekzistojnë shumë ndryshime midis ofruesve. Njëri VPN mund të jetë shumë më i sigurt se tjetri, por gjithashtu të ketë shpejtësi më të ulët. Disa VPN ofrojnë shumë mundësi dhe kërkojnë disa njohuri teknike nga përdoruesit e tyre, ndërsa të tjerët janë instaluar brenda rrjedhës së syrit dhe lehtë për t’u përdorur. Kjo është arsyeja pse është një ide e mirë të keni një kuptim se cilat tipare dëshironi të keni VPN tuaj. Lexoni komente dhe provoni disa shërbime VPN, nëse është e mundur. Nëse jeni duke kërkuar një përmbledhje të detajuar të VPN-ve më të mira të këtij momenti, mund të shikoni edhe në një artikull të ndryshëm të yni: pesë VPN-të më të mira gjithëpërfshirëse.

VPN falas ose e paguar?

Mburojë VPNPërveç VPN të paguara, sado të jenë të lira, mund të keni ekzekutuar disa VPN falas. Ekzistojnë disa VPN pa vend, atje, pasi do të keni mundësi të lexoni në artikullin tonë “Top 5 ofruesit e lirë të VPN”. Edhe kështu, shumica e VPN-ve falas kanë disa kufizime: madje edhe VPN më e mirë falas është larg nga e përsosura. Ata shpesh kanë kufizime të shpejtësisë, një kufi të dhënash ose një rrjet të kufizuar serverash. Prandaj, VPN falas janë përgjithësisht të dobishëm nëse dëshironi të provoni një VPN. Sidoqoftë, përdorimi i një shërbimi falas intensivisht ose për një kohë më të gjatë do të bëhet shpejt i papërshtatshëm.

Hulumtimet kanë vërtetuar që një pjesë e madhe e VPN falas në dispozicion në internet është e pabesueshme dhe e pasigurt. Nëse kujdeseni për sigurinë tuaj në internet, me siguri nuk do doni të keni ndonjë lidhje me këta ofrues të VPN (ndonjëherë të rremë). Gjithmonë ki kujdes kur zgjedh një VPN falas. Sigurohuni që të konsultoheni me komente të besueshme dhe, nëse është e mundur, ne ju këshillojmë të zgjidhni një ofrues premium (të lirë).

Mendimet përfundimtare: VPN më e mirë e lirë

VPN të lira janë një zgjedhje e shkëlqyeshme për këdo që planifikon të përdorë rregullisht një VPN, por nuk dëshiron të shpenzojë shumë para për të. Në përgjithësi, është më mirë të zgjidhni një VPN të lirë mbi një të lirë. Meqenëse ka kaq shumë VPN në treg, disa ofrues përpiqen të konkurrojnë duke ulur çmimet e tyre. Kjo është e përshtatshme për ju si klient, pasi do të thotë që do të keni mundësi të merrni një VPN të shkëlqyeshme për një çmim më të ulët. Meqenëse të gjithë kanë dëshira të ndryshme kur bëhet fjalë për VPN-në e saj, është e vështirë të zgjedhësh një shërbim VPN dhe të pretendosh se është VPN shumë i mirë në botë. Ne do të zgjidhnim personalisht Surfshark, por ju mund të mos jeni dakord. Kjo është arsyeja pse ne do të dëshirojmë t’ju lëmë me këtë tre kryesorët e VPN të shkëlqyeshëm:

RANC DHE VPN
VLERSIMI JON
ICEMIMI NER MUAJ
VPN-PROVIDER I Uebfaqit
1. Surfshark8.8$ 1,99Në faqen e internetit të Surfshark
2. CyberGhost9.5$ 2,75Në faqen e internetit CyberGhost
3. PureVPN6.8$ 1,65Në faqen e internetit të PureVPN
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map