Fire TV Stick’e VPN Yükleme: İşte nasıl! | VPNOverview

Amazon Fire TV Stick’iniz için bir VPN yüklemek oldukça zor olabilir, bu nedenle olası tüm çözümleri adım adım bir kılavuzla listelemeye çalıştık. En kolay yol, bir VPN uygulamasını doğrudan Fire TV Stick’inize indirmektir. Ancak, böyle bir uygulama sunan yalnızca iki sağlayıcı vardır. Neyse ki, bunu yapmanın başka yolları da var. Örneğin, VPN’i yönlendiricinize veya PC veya Mac’inizdeki sanal bir yönlendiriciye kurabilirsiniz. Son olarak, Android APK ile bir VPN de yükleyebilirsiniz. Umarım bu makale VPN’yi başarıyla yüklemenize yardımcı olur, böylece Fire TV Stick’inizle akış yaparken özelliklerinden yararlanabilirsiniz.


Amazon yangın sopa illüstrasyon ayarla

Amazon Fire TV Stick’inize Neden Bir VPN Yüklersiniz

Amazon Fire TV Stick, tüm akış hizmetinizi TV’nizde kullanmanın ideal bir yoludur. Bir VPN ile bunun güvenli ve anonim olarak gerçekleşmesini sağlayabilirsiniz. Dahası, coğrafi kısıtlamaları atlayarak daha fazla malzemeye erişebilirsiniz. Amazon Fire TV Stick ile birlikte bir VPN kullanımı hakkındaki makalemizde bu mükemmel kombinasyonu okuyun..

Amazon Fire TV Stick’inize bir VPN Uygulaması yükleyin

ExpressVPN ve IPVanish’in her ikisinde de Fire TV Stick’inize indirebileceğiniz bir uygulama var. Aşağıdaki adımlarda ExpressVPN’i örnek olarak kullandık.

 1. Fire TV Stick uygulama kitaplığınızda “ExpressVPN” arayın.
 2. ExpressVPN uygulamasını indirin.
 3. ExpressVPN hesabınıza giriş yapmak için ExpressVPN uygulamasını kişisel bilgilerinizi girin. Henüz bir hesabınız yok mu? Bir tane oluşturmak için web sitelerine gidin.
 4. Giriş bilgilerinizi girdikten sonra uygulama etkinleştirilir. Şimdi bazı ayarları değiştirmeniz gerekiyor. ExpressVPN’den otomatik bir mesaj açılacaktır. Tıklayın “tamam”.
 5. Açılır pencerede ExpressVPN, bir VPN üzerinden bağlanmak istediklerinden emin olup olmadığınızı sorar. Tıklayın “tamam”.
 6. Şimdi ExpressVPN, hizmetlerini geliştirebilmeleri için anonim olarak onlarla bilgi paylaşmak isteyip istemediğinizi soracaktır. Bu isteğe bağlıdır, bu nedenle “izin vermek”Veya“izin verme”.
 7. Uygulama şimdi yüklendi ve kullanıma hazır. Uygulamayı açtığınızda, açık veya kapalı olduğunu göreceksiniz. Düğmeye bastıktan sonra VPN’iniz çalışıyor ve Amazon Fire TV Stick’inizde güvenli ve anonim olarak akış yapabilirsiniz.
 8. Bağlantıyı kesmek için ExpressVPN uygulamanızda aynı düğmeye tekrar basmanız yeterlidir.
 9. İsteğe bağlı: Coğrafi kısıtlamaları atlamak amacıyla farklı bir ülkedeki bir sunucuyu seçebilirsiniz. ExpressVPN uygulamasında, “konum seç”Seçeneğini seçin ve bağlanmak istediğiniz sunucuyu seçin.

Yönlendiricinize bir VPN yükleyin

YönlendiriciTüm ev cihazlarınızı tek seferde korumak için VPN’inizi yönlendiricinize de yükleyebilirsiniz. Ancak, bunu yapmak için yönlendiricinizdeki bellenimi değiştirmeniz gerekir, buna yanıp sönme denir. Tüm yönlendiriciler yanıp sönmeye uygun değildir, bu nedenle doğru yönlendiriciye sahip olduğunuzdan emin olun. Dahası, bu yanıp sönme doğru yapılmazsa yönlendiricinize zarar verebilir, bu yüzden başlamadan önce yönlendiricinize bir VPN yükleme kılavuzumuza göz atmayı unutmayın. Bu kılavuzda, çalışması için ne tür bir yönlendiriciye ve VPN’ye sahip olmanız gerektiğini açıklıyoruz. Yönlendiricinizi güvenli bir şekilde flaşlamak için atmanız gereken adımları da okuyabilirsiniz..

VPN’inizi yönlendiricinize kurmanın önemli bir avantajı, ağa bağlı tüm cihazlarınızın VPN tarafından korunmasıdır. VPN yazılımını tüm cihazlarınıza yüklemeniz gerekmeyecek.

Sanal Yönlendiriciye VPN Yükleme

Sanal yönlendiriciYönlendiricinizdeki bellenimi değiştirmek istemiyorsanız veya istemiyorsanız, PC’nizi veya Mac’inizi sanal bir yönlendiriciye de yapabilirsiniz. VPN’yi PC’nize veya Mac’inize yükleyebilir ve Fire TV Stick’i sanal yönlendiriciye bağlayabilirsiniz. PC’nize veya Mac’inize bir VPN yüklemek çok kolaydır, çünkü sağlayıcılar size yardımcı olmak için harika kurulum sihirbazları oluşturur. Korumalı cihazda oluşturduğunuz Kablosuz hotspot artık Fire TV Stick’iniz de dahil olmak üzere o hotspot’a bağlanan tüm cihazları koruyacak.

Amazon Fire TV Stick’inize Android APK yükleyin

Fire TV Stick’inizi bir VPN ile korumak için kullanabileceğiniz son yöntem android APK’yı yüklemektir. APK (Android Paketi), bir uygulamayı farklı küçük paketlere ayıran bir dosya türüdür. Zip dosyalarıyla karşılaştırabilirsiniz. Bir uygulama Play Store’da değilse Android cihazınıza bir uygulama yüklemek için bu tür dosyaları kullanabilirsiniz.

Bunu yapmanın iki yolu vardır: doğrudan indirme veya ikinci bir Android cihazdan indirme yoluyla. Her iki yöntem de aynı adımlarla başlar, ancak bundan sonra süreç oldukça farklıdır. Bu nedenle bunları aşağıda ayrı ayrı tartışıyoruz.

Bundan sonra bu dosyaları Fire TV Stick’te nasıl açıp güncelleyebileceğinizi de okuyabilirsiniz..

Doğrudan APK İndirme ile Amazon Fire TV Stick’inize VPN Yükleme

 1. Amazon Fire TV Stick’inizin dış uygulamalara izin verdiğinden emin olun, bunu aşağıdaki gibi yapabilirsiniz:
  1. Git “ayarlar”Ve ardından“sistem”.
  2. Aşağı kaydırın ve “geliştirici Seçenekleri”.
  3. bilinmeyen kaynaklardan gelen uygulamalar”.
 2. VPN sağlayıcınızın web sitesine gidin ve APK dosyalarının URL’sini arayın.
 3. Amazon Fire TV’nize gidin ve “indirici”.
 4. Yükle “indirici uygulaması”Ve açın.
 5. APK dosyasının URL’sini ekleyin ve indirin.
 6. APK dosyası doğrudan yüklenecektir. Aksi takdirde, “İndirilenler”Uygulamasını indirin ve yüklemek için APK dosyasına tıklayın.
 7. VPN sağlayıcınızın uygulaması şimdi kullanıma hazır olmalıdır. Aksi takdirde, VPN sağlayıcınızın müşteri desteğine başvurmanızı öneririz..

İkinci bir Android Cihaz ile Amazon Fire TV Stick’inize ve APK’nıza bir VPN yükleme

Bu yöntem için başka bir Android cihazınızın olması gerekir, bu önemli olmayan bir telefon, dizüstü bilgisayar veya tablet olabilir.

 1. Amazon Fire TV Stick’inizin dış uygulamalara izin verdiğinden emin olun, bunu aşağıdaki gibi yapabilirsiniz:
  1. Git “ayarlar”Ve ardından“sistem”.
  2. Aşağı kaydırın ve “geliştirici Seçenekleri”.
  3. bilinmeyen kaynaklardan gelen uygulamalar”.
  4. Git “sistem”Menüsünü tıklayın ve“ about ”ı tıklayın ve“”.
  5. Amazon Fire TV’nizin IP adresini yazın.
 2. VPN sağlayıcınızın uygulamasını ikinci Android cihazınızdaki Google Play Store üzerinden indirin ve yükleyin.
 3. Uygulamayı indirin ve yükleyin “Apps2Fire”.
 4. Aç “Apps2Fire“Seçeneğini tıklayın ve sağ üst köşedeki üç noktayı tıklayın ve”kurmak”.
 5. Açılan pencerede, daha önce yazdığınız Amazon Fire TV’nizin IP adresini girersiniz. Sonraki “kayıt etmek”.
 6. Sağ üst köşedeki üç küçük noktaya gidin “Apps2Fire”Uygulamasını tekrar seçin ve“uygulama yükle”.
 7. VPN sağlayıcınızın uygulamasını seçin. Uygulama otomatik olarak Fire TV’nize yüklenecek. Bu işe yaramazsa, VPN sağlayıcınızın müşteri desteğine başvurmanızı öneririz..

Yüklü bir VPN Uygulaması Açma APK

Yüklü APK uygulaması standart uygulama menüsünde hemen görünmez. Uygulamayı açmak ve VPN hizmetini kullanmak için şu adımları izlemeniz gerekir:

 1. Fire TV’nizin Başlat Menüsüne gidin.
 2. Git “ayarlar” ve sonra “uygulamaları”.
 3. yüklü uygulamaları yönet”.
 4. Fire TV’nize yüklediğiniz uygulamaların bir listesini göreceksiniz. Kullanmak istediğiniz VPN uygulamasını seçin ve “uygulamayı başlat”.
 5. Uygulamada VPN hesabınıza giriş yapmalısınız. Bunu nasıl yapacağınız VPN sağlayıcısına bağlıdır. Büyük olasılıkla e-posta adresinizi ve şifrenizi girmeniz gerekecektir.
 6. Bağlanmak istediğiniz sunucunun konumunu seçin ve VPN’yi açın. VPN, Amazon Fire TV Stick’inizi kapatana veya VPN uygulamasında bağlantıyı kesene kadar açık olacaktır..

My Fire TV Stick’teki APK Uygulamasını Güncelleme

Fire TV Stick’inize manuel olarak bir uygulama yüklediğinizde, uygulama otomatik olarak güncellenmez. Teoride, bir uygulama çalıştığı sürece bağlantıyı güncellemenize gerek yoktur ve bağlantı kararlı ve güvenlidir. Ancak, güvenlik için arada bir güncelleme yapmak iyidir. Bunu aşağıdaki şekilde manuel olarak yapmanız gerekecektir:

 1. Git “ayarlar”Fire TV Stick’inizde.
 2. uygulamaları”Seçeneğini tıklayın ve“yüklü uygulamaları yönet”.
 3. VPN uygulamanızı seçin ve “durmaya zorla”.
 4. Şimdi VPN uygulamasını tekrar yüklemelisiniz. Bunu ilk kez yaptığınız gibi yapabilirsiniz.
 5. Fire TV Stick’inize tekrar yükledikten sonra, uygulamanız için yüklemek ve güncellemek isteyip istemediğiniz sorusunu içeren bir pencere göreceksiniz. “Evet”.
 6. Uygulama şimdi güncellenecek. Bu işlem yapılır yapılmaz VPN’nizle bağlantı kurmak için uygulamada tekrar oturum açmanız gerekir.

Son düşünceler

Amazon Fire TV Stick’iniz için bir VPN yüklemek biraz zor olabilir, ancak bu adımları izlediğinizde mümkündür. APK dosyalarının kullanımı ile Google Play Store’da olmayan bir VPN uygulaması indirebilir ve Fire TV Stick’inize yükleyebilirsiniz. Bu, doğrudan Fire TV Stick’te veya ikinci bir Android cihazdan yapılabilir. Kurduktan sonra Fire TV Stick’inizde açabilir ve VPN’nizi kullanabilirsiniz. Manuel olarak yüklenen uygulamanın otomatik olarak güncellenmeyeceğini unutmayın. Bu, uygulamayı her seferinde manuel olarak güncellemeniz gerektiği anlamına gelir. Fire TV çubuğunuza güvenli, anonim ve özgürce akışın tadını çıkarın!!

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me