Akıllı TV’niz için bir VPN yükleme. İşte nasıl yapılacağı!

Günümüzde pek çok kişi çok daha büyük şov ve film seçeneklerine erişmek için bir VPN kullanıyor. Sonuçta, Netflix gibi birçok akış hizmeti coğrafi kısıtlamalar getiriyor ve yalnızca belirli bölgelerde belirli içerikleri gösteriyor. Ayrıca, VPN’ler bir dizi gizlilik ve güvenlik avantajı sunar. Akış için özellikle iyi ödünç veren bir cihaz elbette akıllı bir TV. Bununla birlikte, akıllı TV’nizde bir VPN kurmak genellikle Windows PC’nizde yapmak kadar kolay değildir. Ancak endişelenmeyin, bu makalede, akıllı TV’nizde bir VPN’nin sunduğu tüm avantajlardan kolayca yararlanabileceğiniz üç yol listeleyeceğiz..


Zaten akıllı bir TV’niz var mı ve bir VPN’in sizin için neden yararlı olabileceğini öğrenmek istiyor musunuz? Akıllı TV ile birlikte VPN kullanımı ile ilgili makalemizi okuyun.

Akıllı TV VPN Kurulumu İllüstrasyon

Not: Akıllı TV, Android TV ile aynı şey değildir. Sony Bravia gibi bir Android TV’de, bir VPN yüklemek çok kolaydır, çünkü Android için doğrudan bir VPN uygulamasını doğrudan TV’ye yükleyebilirsiniz. Yapmak istediğiniz buysa, sizi Android TV’nizde VPN kurma hakkındaki makalemize yönlendiririz.

1. Akıllı TV’nizi bir VPN ile bir Windows PC’ye bağlama

Bu yöntem teknik olarak akıllı TV’nizde bir VPN kurmayı içermese de, bunun getirdiği tüm avantajlarla birlikte hala bir tanesine bağlanıyorsunuz. Bu, Windows PC’nize bir VPN yükleyerek (daha önce yapmadıysanız) ve daha sonra akıllı TV’nizi PC’nize bir mobil etkin noktaya dönüştürerek bağlayın. Bu nedenle, akıllı TV’niz PC’nizle aynı WiFi veya geniş bant ağına bağlanır, böylece aynı VPN bağlantısını kullanır. Bu yöntemin çalışması için bilgisayarınızda Windows 10 yüklü olması gerektiğini lütfen unutmayın. Bu yöntemi kullanmak için aşağıdaki kısa ve basit adım adım kılavuzumuzu okuyun.

 1. Windows PC’nize bir VPN yükleyin. Çoğu VPN sağlayıcısı bunu yapmayı çok kolaylaştırır. Sonuçta, hemen hemen her popüler VPN sağlayıcı, günümüzde kullanımı kolay bir Windows uygulaması sunuyor. Bununla birlikte, bununla ilgili yardıma ihtiyacınız varsa, Windows’ta bir VPN kurma hakkındaki makalemize göz atın..
 2. PC’nizde bir mobil etkin nokta kurun. Bunu yapmak için, bilgisayarınızın arama çubuğuna “mobil etkin nokta ayarları” yazın ve tıklayın.
 3. Gördüğünüz küçük düğmeyi tıklayın, böylece açık (mavi). Şimdi doğru ağın görüntülendiğinden (WiFi veya geniş bant ağınız) ve “İnternet bağlantımı paylaş” yazısının olduğu yerde WiFi’nin seçili olduğundan emin olun..
 4. Şimdi akıllı TV’nizi Windows PC’nizin WiFi veya geniş bant ağına bağlayın. Bunu yapmak için, önceki ekrandan “Ağ adı” ve Ağ “şifresi” nin arkasındaki bilgileri kullanın.
 5. Artık akıllı TV’niz bir VPN’ye bağlı. Ayarlarınızı değiştirmek istiyorsanız, bunu bilgisayarınızdan yapmanız gerekir. Örneğin, Netflix’in ABD sürümünü akıllı TV’nizde izlemek istediğinizi, PC’nizden bir ABD VPN sunucusu seçtiğinizi varsayalım.

2. Yönlendiricinize VPN yükleme

YönlendiriciYönlendiricinize bir VPN yüklemek, tüm cihazlarınızı tek seferde evde korumak için çok yararlıdır. Bunu başarmak için yönlendiricinizdeki ürün yazılımını değiştirmeniz gerekir. Bu işleme yanıp sönme denir. Tüm yönlendiriciler olmadığı için yönlendiricinizin buna uygun olup olmadığını kontrol ettiğinizden emin olun. Bununla ilgili yardım almak için en iyi VPN yönlendiricileri hakkındaki makalemize göz atın..

Bu işlem sırasında yönlendiricinize onarılamaz şekilde zarar verebilirsiniz. Bu yüzden talimatları tam olarak takip etmek önemlidir. Nasıl yanıp söneceğini öğrenmek için yönlendiricinize nasıl VPN yükleneceği hakkındaki tüm kılavuzumuzu okuyabilirsiniz..

VPN’i yönlendiricinize yükledikten sonra, akıllı TV’nizin normalde olduğu gibi bağlanmasına izin verebilirsiniz. Bağlantı kurulduktan sonra akıllı TV’niz VPN tarafından korunur.

Yönlendiricinize bir VPN yükleyin:

1. Yönlendiricinizin yanıp sönmeye uygun olup olmadığını kontrol edin.

2. Yönlendiricinizdeki bellenimi değiştirin ve bir VPN yükleyin.

3. Akıllı TV’nizi yanıp sönen yönlendiriciye bağlayın. Bu, diğer herhangi bir Wi-Fi ağına bağlanmakla aynı şekilde çalışır.

3. PC veya Mac’inizdeki sanal yönlendiriciye VPN yükleme

Sanal yönlendirici

Yönlendiriciniz yanıp sönmeye uygun değilse veya istemiyorsanız, PC’nizde veya Mac’inizde bir Wi-Fi etkin noktası oluşturabilir ve bunu VPN bağlantısı olan bir sanal yönlendirici olarak ayarlayabilirsiniz. Daha sonra akıllı TV’nizi PC’nizdeki veya Mac’inizdeki etkin nokta üzerinden internete bağlayabilirsiniz. PC’nize veya Mac’inize bir VPN yüklemek aygıta ve işletim sistemine bağlı olarak değişir. Cihazlarınızla iyi eşleşen bir sağlayıcı arayın ve bu çok zor olmamalıdır. Aşağıda sanal yönlendiricinize bir VPN yüklemenize yardımcı olacak bir kılavuz bulabilirsiniz..

Sanal yönlendiriciye VPN yükleme:

1. PC’nize veya Mac’inize bir VPN yükleyin. Çoğu VPN sağlayıcısının, yazılımlarını cihazınıza yüklemenize yardımcı olacak kolay bir kurulum sihirbazı vardır.

2. PC’nizde veya Mac’inizde bir Wi-Fi etkin noktası oluşturun. Bunu nasıl yapabileceğiniz cihazınıza bağlıdır. Bunu nasıl yapacağınızı anlayamıyorsanız, cihazınızın üreticisinin web sitesine gidebilirsiniz.

3. Akıllı TV’nizi PC veya Mac’inizin VPN ağına bağlayın.

Farklı Bir Cihazdan Döküm

Akıllı TV ile başka bir cihazdan akıllı TV’ye içerik yayınlamak da mümkündür. Bunu yaptığınızda birkaç şeyi göz önünde bulundurmalısınız. Her zaman yakındaki diğer cihazınıza ihtiyacınız olacak ve akıllı telefonunuz ve tabletiniz gibi cihazlar arasında geçiş yaparsanız, her ikisine de bir VPN yüklemeniz gerekir. Ayrıca, kullandığınız cihaz VPN ile korunacak, ancak akıllı TV’niz korunmayacak. Akıllı TV’yi yalnızca diğer cihazınız için harici ekran olarak kullanırsınız.

Akıllı TV’im için En İyi VPN

Bir VPN sağlayıcısıyla aboneliğiniz yoksa, ancak akıllı TV’nizle birlikte iyi çalışan bir VPN kullanmak yararlı olabilir. Film, dizi veya müzik akışı yapmak istediğinizde kararlı ve hızlı bir bağlantı gereklidir. İhtiyaçlarınıza mükemmel şekilde uyan bir VPN sağlayıcısı tercih edin. Coğrafi olarak engellenen içeriği izlemek istiyorsanız, sağlayıcınızın her zaman bu amaçla kullanabileceğiniz sunucular olduğundan emin olun. Birkaç sağlayıcıyı test ettik ve aşağıda akıllı TV’nizle birlikte iyi çalışan üç sağlam sağlayıcı var.

1. akıllı TV için ExpressVPN

ExpressVPN, akıllı TV’lerle birlikte çok iyi çalışır. Android TV için kullanıcı dostu bir uygulamaya sahiptir ve cihazlarınızdan herhangi birine kurulumu kolaydır. Geniş sunucu teklifi ve 256 bit şifreleme ile güvenli, özgür ve tamamen anonim akış için mükemmel bir yoldur. Yüksek kaliteleri nedeniyle daha pahalı sağlayıcılardan biridir, ancak yüksek kalitesi ve hızı ile ExpressVPN “sizin için ne ödeme yaparsınız” ifadesine olumlu bir anlam verir. Bu sağlayıcı hakkında daha fazla bilgiyi ExpressVPN incelememizde okuyun.

2. Akıllı TV için Surfshark

Surfshark, akıllı TV’nizle kullanmak için mükemmel ve aynı zamanda çok uygun bir VPN’dir. Surfshark, test ettiğimiz en ucuz premium VPN sağlayıcısıdır, ancak yine de mükemmel akış hızları sunmaktadır. Ayrıca Surfshark, Netflix’in ABD sürümüne ve 61 ülkedeki 1040 sunucusuyla, coğrafi olarak kısıtlanmış tonlarca içeriğe de erişmenizi sağlar. Ayrıca, Surfshark, kullanıcılarının gizliliğine saygı duyan ve koruyan çok güvenli bir VPN sağlayıcısıdır. Sonuçta, sıkı bir kayıt tutmama politikası, birinci sınıf şifreleme protokolleri ve bir kill switch’i var. Surfshark, bu makalede açıklanan yöntemlerden herhangi birini kullanarak akıllı TV’nizle çalışır. Bu nedenle, akıllı TV’nizi kullanırken güvenliğin, özgürlüğün ve gizliliğin tadını çıkarmanın mükemmel ve kolay bir yoludur..

3. Akıllı TV için NordVPN

ExpressVPN ve Surfshark gibi NordVPN (akıllı TV) kullanıcılarına çok fazla güvenlik, gizlilik, coğrafi engelleme ve iyi akış hızları sunuyor. Bununla birlikte, NordVPN ayrıca bu VPN’yi akıllı TV sahipleri için mükemmel bir seçenek haline getiren bazı ekstra özellikler de sunmaktadır. NordVPN gizli sunucular ve özel IP adresleri sunar. Günümüzde giderek daha fazla akış hizmeti VPN kullanıcılarını engelliyor. Ancak birçoğunun akıllı TV’lerinde bir VPN kullanmak istemesinin nedeni, Netflix’in ABD sürümü gibi akış içeriğinin engellemesini kaldırmaktır. NordVPN’in ekstra özelliklerinin devreye girdiği yer burasıdır. NordVPN’in gizlenmiş sunucuları (ABD, Kanada, Fransa, İtalya ve diğer 10 ülkede) ve özel IP adresleri, akış hizmetlerinin VPN kullanıcılarını tespit etmesini ve dolayısıyla engellemesini zorlaştırır. Bu nedenle NordVPN, mümkün olduğunca özgürce yayın yapmak ve internete girmek isteyen akıllı TV kullanıcıları için mükemmel bir seçimdir.

Son düşünceler

Android TV’niz olduğunda, Play Store’daki VPN uygulamalarının sunması nedeniyle bir VPN yüklemek çok kolay olacaktır. Diğer durumlarda VPN’inizi yönlendiricinize veya sanal yönlendiricinize kurmanız gerekir. Bu biraz daha zor olabilir, ancak bunu nasıl yapacağımızı rehberimizde bulabilirsiniz. Tüm akışlarınız güvenli ve anonim olacağından kesinlikle yapmaya değer. Dahası, daha fazla içeriğe erişebileceksiniz. Sonuç olarak, bir VPN akıllı TV ile mükemmel uyum sağlar.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map