VPN vs Proxy: چه تفاوتی دارد؟ | VPNOverview

وقتی می خواهید به صورت ناشناس گشت و گذار کنید ، می توانید از VPN یا یک پروکسی استفاده کنید.


VPN و پروکسی در مقیاس

هر دو VPN و Proxies می توانند موقعیت جغرافیایی نشان داده شده شما را تغییر دهند و به شما امکان می دهند محدودیت های جغرافیایی در وب سایت ها را دور بزنید. به بسیاری از سرویسهای پخش فکر کنید که وقتی در کشور مناسبی نیستید ، محتوای آنها را به شما نشان نمی دهند. در حالیکه VPN و Proxies می توانند این مسئله را تغییر دهند ، این دو به روشهای کاملاً متفاوتی کار می کنند. حتی کلمه “پراکسی” نیز یک اصطلاح گسترده با معانی مختلف است. به عنوان مثال ، پروکسی های دولتی و خصوصی وجود دارد که هر کدام کارکردهای متفاوتی دارند.

بنابراین تفاوت دقیق بین یک VPN و یک پروکسی چیست؟ بهترین استفاده از کدام یک از این دو مورد است؟ در حالی که آنها عملکردهای مشابهی دارند ، روش هایی که آنها اتصال اینترنتی شما را تنظیم می کنند بسیار متفاوت هستند. ما توضیح خواهیم داد که این اختلافات چیست ، چگونه سرورهای مختلف پروکسی کار می کنند ، و چه موارد مثبت و منفی را به پروکسی و VPN وصل می کنند.

سرورهای پروکسی

سرور پروکسی سروری است که بین رایانه و اینترنت شما قرار دارد. هنگامی که با یک پروکسی آنلاین می روید ، ابتدا تمام ترافیک اینترنت شما از طریق آن پروکسی ارسال می شود. به همین دلیل ، به نظر می رسد که داده های شما به جای رایانه شخصی و آدرس IP خود مستقیماً از آن پروکسی وارد می شوند. در حالی که سرورهای VPN بطور خودکار تمام داده های شما را رمزگذاری می کنند ، یک پروکسی این کار را نمی کند. بنابراین ، یک پروکسی قادر است تعداد زیادی از اتصالات همزمان را از کاربران مختلف (معمولاً دهها هزار نفر) کنترل کند. بسیاری از ارائه دهندگان VPN همچنین یک سرویس پروکسی جداگانه برای استفاده مشتریان خود ارائه می دهند.

آدرس IP با پروکسی تغییر می کند

سرورهای پروکسی قادرند با روشهای مختلف با اینترنت ارتباط برقرار کنند. آنها از یکی از دو پروتکل برای این منظور استفاده می کنند: HTTP یا SOCKS.

سرورهای پروکسی HTTP

پروتکل HTTP برای تفسیر هرگونه ترافیکی در سطح HTTP طراحی شده است. پراکسی هایی که از این پروتکل استفاده می کنند فقط قادر به همکاری با صفحات وب هستند. همه آدرسهایی که با http: // یا https:// امن تر شروع می شوند توسط این پراکسی پوشانده می شوند. در نتیجه ، پراکسی هایی که از این پروتکل استفاده می کنند فقط در صورت استفاده از مرورگر شما مؤثر خواهند بود. از آنجا که این پروکسی فقط درخواست های HTTP را می پذیرد ، نسبت به یک پروکسی VPN یا SOCKS سریعتر است ، که هر دو باید داده های بیشتری را پردازش کنند. علاوه بر این ، یک پروکسی HTTP می تواند به شما در یافتن برخی محدودیت های جغرافیایی آنلاین کمک کند. سرانجام ، پروکسی HTTP معمولاً رایگان یا در غیر این صورت بسیار ارزان است.

اشکال اصلی پروکسی با استفاده از پروتکل HTTP این است که می توان اطلاعات شما را به راحتی ردیابی کرد. با استفاده از Flash یا JavaScript ، که پروتکل HTTP نمی تواند از عهده آن برآید ، بسیاری از سایت ها بدون در نظر گرفتن پروکسی می توانند آدرس IP واقعی شما را تشخیص دهند. گذشته از آن ، پراکسی ها داده های شما را رمزگذاری نمی کنند ، به هکرها ، دولت ها ، سیستم های امنیتی و ISP شما اجازه می دهند هر قدم خود را دنبال کنند. اگر در یک وب سایت HTTPS قرار دارید ، ترافیک اطلاعات شما توسط اشخاص ثالث ردیابی نمی شود. با این حال ، آدرس IP شما هنوز قابل مشاهده است. اشکال نهایی پروکسی HTTP این است که شما باید پروکسی را بطور جداگانه در هر مرورگری که استفاده می کنید پیکربندی کنید. این هزینه و تلاش اضافی برای شما به همراه خواهد داشت.

برای خلاصه کردن همه جوانب و جوانب پروکسی HTTP ، ما در جدول زیر یک مرور کلی ارائه داده ایم:

طرفداران:
منفی:
ارزان (اغلب کاملاً رایگان)فقط برای دسترسی به وب سایت ها مفید است
آدرس IP خود را پنهان می کندIP شما به راحتی قابل کشف است
سریع در استفادهداده های HTTP رمزگذاری نمی شوند و برای هکرها مستعد خواهند بود
دسترسی به برخی از وب سایتهای محدود را فراهم می کندبه تنظیمات فردی در هر مرورگر نیاز دارد

سرورهای پروکسی SOCKS

گذشته از HTTPS ، سرورهای پروکسی می توانند از پروتکل دوم استفاده کنند: SOCKS. سرورهای پروکسی SOCKS می توانند بیش از تفسیر صفحات وب ، کارهای دیگری انجام دهند. آنها همچنین تمام ترافیک اینترنت دیگر را به عنوان مثال برنامه های ایمیل ، چت های IRC و برنامه های تورنت برای بارگیری شما در نظر می گیرند. به این ترتیب ، در خارج از مرورگر خود ناشناس تر خواهید ماند.

از آنجا که پروکسی SOCKS داده های بیشتری را نسبت به پراکسی های HTTP پردازش می کند ، معمولاً آنها نیز بسیار کندتر هستند. آنها با همان مسائل امنیتی نیز برخورد می کنند: شما هنوز هم مستعد هکرها هستید و می توانید IP شما کشف شود ، حتی اگر این روند به آسانی با یک پروکسی HTTP آسان نباشد. سرانجام ، شما باید این پروکسی را بطور جداگانه در هر بیت نرم افزار پیکربندی کنید ، به عنوان مثال BitTorrent.

یک پروکسی SOCKS در مقایسه با یک پروکسی HTTP دارای مزایا و اشکالاتی است. با این وجود ، در شرایط خاص می تواند بسیار مفید باشد. به عنوان مثال ، اگر شما فقط می خواهید هویت خود را پنهان کنید تا تورنت ها در BitTorrent بارگیری شود ، یک پروکسی SOCKS با استفاده از اتصال SSL ایمن (اتصال با سطوح رمزگذاری معتبر) کافی است. اما اگر قصد دارید اسناد یا پرونده های غیرقانونی را در اینترنت بارگیری کنید ، همیشه از مقررات محلی درباره این نوع بارگیری مطلع باشید..

طرفداران:
منفی:
آدرس IP خود را پنهان می کندکندتر از پروکسی HTTP
به شما امکان دسترسی به برخی وب سایتهای محدود را می دهدترافیک داده شما را رمزگذاری نمی کند ، و این امر را برای هکرها مستعد می کند
پردازش هر نوع ترافیک اینترنت (از جمله تورنت)به تنظیمات فردی در هر قطعه نرم افزار احتیاج دارد
به اندازه کافی برای استفاده ناشناس از BitTorrent محافظت می کند.

سرورهای پروکسی عمومی در مقابل خصوصی

سرورهای پروکسی می توانند کارهای مختلف زیادی را انجام دهند. برای تمایز بین پروکسی ها و کارکردهایی که انجام می دهند ، پروکسی ها را می توان با توجه به نحوه کار آنها طبقه بندی کرد. اولا ، بین پروکسی خصوصی و دولتی تفاوت وجود دارد.

سرورهای پروکسی عمومی

لیست پروکسی رایگانسرورهای پروکسی عمومی یا باز ، پروکسی هستند که هر کس می تواند آزادانه از آن استفاده کند. این امر امکان پذیر است زیرا پراکسی ها قادرند همزمان هزاران اتصال را کنترل کنند. سرورهای عمومی زیادی به صورت آنلاین وجود دارند که همه آنها رایگان هستند. این موارد شامل پروکسی HTTP و SOCKS است ، اگرچه معمولاً پروکسی HTTP عمومی بیشتری در دسترس است. اگر می دانید کجا جستجو کنید ، لیست های بی شماری از پراکسی های عمومی را پیدا خواهید کرد. به عنوان مثال ، HideMyAss یک پروکسی عمومی رایگان در وب سایت خود ارائه می دهد.

متأسفانه ، سرورهای پروکسی عمومی اغلب ناپایدار هستند. دلیل این امر این است که سروری که بلافاصله توسط افراد زیادی استفاده می شود می تواند بیش از حد بارگیری شود و عملکرد آن متوقف شود هنگامی که سرور عمومی به راحتی آنلاین یافت می شود ، افراد زیادی احتمالاً از آن استفاده می کنند ، که می تواند باعث بروز انواع مشکلات شود. اتصال شما بدون هشدار ممکن است پایین بیاید و معمولاً سرعت پروکسی بسیار بد است. علاوه بر این ، شما اغلب باید انواع اطلاعات حساس را به صاحبان این سرورهای ناشناس ارسال کنید. پس از همه ، تمام ترافیک داده های شما از سرورهای آنها عبور می کند. مهمتر از همه ، پراکسی های عمومی معمولاً هیچگونه پشتیبانی اضافی ارائه نمی دهند. با این حال ، واقعیت باقی مانده است که این پروکسی های باز بسیار آسان برای استفاده و در دسترس هستند به صورت رایگان.

سرورهای پروکسی خصوصی

سرورهای پروکسی خصوصی برای همه در دسترس نیستند: شما باید یکی را با قیمت کمی خریداری کنید. این سرورها معمولاً بسیار سریعتر از پروکسی عمومی هستند. برای استفاده از آنها به یک نام کاربری و رمز عبور احتیاج دارید. سرورهای پروکسی خصوصی بسیار معتبرتر از سرورهای عمومی هستند زیرا آنها غالباً متعلق به مشاغل دارای اعتبار خوب هستند. آنها معمولاً پشتیبانی و نرم افزاری اضافی را ارائه می دهند که برای استفاده شخصی شما پیکربندی شده است. به عنوان مثال ، BTGuard و TorGuard ، سرورهای از پیش تنظیم شده ای دارند که برای بارگیری تورنت مناسب هستند. این سرویس ها خدمات تورنت تخصصی SOCKS را ارائه می دهند ، در حالی که سایر VPN ها ممکن است خدمات HTTP و SOCKS را نیز ارائه دهند.

انواع مختلف پروکسی

یک پروکسی می تواند دولتی یا خصوصی باشد. گذشته از این ، با این وجود ، راه دیگری برای تقسیم پروکسی ها ، یعنی مطابق عملکرد وجود دارد. پروکسی وب ، پراکسی شفاف ، پراکسی ناشناس ، پروکسی معکوس و موارد دیگر وجود دارد. ما به زودی هریک از این دسته ها را توضیح خواهیم داد. برای اطلاعات بیشتر در مورد انواع مختلف پروکسی ، می توانید مقاله ما “سرور پروکسی چیست” را بخوانید.

پروکسی وب

یک سرویس پراکسی وب ، مانند سرویس ارائه شده توسط CyberGhost ، با سرور HTTP عمومی ارتباط برقرار می کند. لحظه ارسال درخواست وب آنلاین ، پروکسی آن را انتخاب می کند. آنها درخواست را تغییر داده و متعاقباً آن را به مقصد اصلی خود ارسال می کنند. با یک پراکسی وب قادر خواهید بود هرگونه مرور را در مرورگر خود بطور ناشناستر و بدون نیاز به بارگیری یا نصب نرم افزار اضافی انجام دهید. حتی لازم نیست مرورگر خود را پیکربندی کنید. علاوه بر این ، این پروکسی های وب اغلب کاملاً رایگان هستند.

متأسفانه ، پراکسی های وب اشکالاتی نیز دارند: آنها تمایل دارند از بسیاری از تبلیغات استفاده کنند ، که همه آنها را روی صفحه خود مشاهده خواهید کرد. آنها همچنین کندتر هستند و فقط تا حدی از Flash Player و JavaScript پشتیبانی می کنند. علاوه بر این ، بسیاری از وب سایت ها آدرس های IP متعلق به این پراکسی ها را مسدود می کنند ، در حالی که از پروکسی استفاده می کنید ، از دسترسی به اطلاعات در این صفحات جلوگیری می کنند. کلیه موارد امنیتی که هنگام استفاده از سرور HTTP به وجود می آیند ، برای پروکسی های وب نیز مرتبط هستند: آنها خیلی امن نیستند و نمی توانند گمنامی کامل را هنگام مرور تضمین کنند.

استفاده از پراکسی های وب بسیار آسان است. با این وجود ، مسائل مربوط به سرعت ، ایمنی و دسترسی مسدود شده ، سودمندی آنها را به میزان قابل توجهی محدود می کند. برای محافظت مناسب و برقراری ارتباط سریعتر ، بهتر است از روشی متفاوت استفاده کنید.

پروکسی شفاف

پروکسی شفاف است وقتی که کاربران آن را نمی بینند. شما می توانید بگویید که “نامرئی” است به این معنا. مشابه پروکسی وب ، لازم نیست این پروکسی را در مرورگر خود پیکربندی کنید. استفاده از یک پروکسی شفاف در بسیاری موارد “واجب” است ، حتی اگر کاربر از آن آگاهی نداشته باشد. یک پروکسی شفاف بین کاربر و خدمات قرار دارد. در حالی که کاربر نمی تواند ببیند که ابتدا داده های آنها از طریق پروکسی فرستاده می شود ، ارائه دهنده سرویس می تواند.

مزیت اصلی پروکسی های شفاف این است که آنها سرعت استفاده از اینترنت شما را افزایش می دهند زیرا از حافظه پنهان استفاده می کنند. به عنوان مثال: وقتی به عنوان کاربر جدید وارد شبکه Wi-Fi رایگان Starbucks می شوید ، ابتدا باید شرایط را بپذیرید. این صفحه با شرایط کاربر ، صفحه ذخیره شده توسط پروکسی است. لحظه ای که پذیرش را فشار می دهید ، مستقیماً به خدمات واقعی ارسال می شوید. به عبارت دیگر ، ابتدا به نسخه ای که از قبل ذخیره شده وب سایت ارسال شود ، ارسال می شود. با توجه به این فرآیند ، استفاده از یک شبکه بزرگ با یک پروکسی آسان تر و سریع تر خواهد بود.

اگر به دنبال یک پراکسی هستید که آدرس IP شما را مخفی کند ، جواب را در یک پروکسی شفاف پیدا نمی کنید. این نوع پروکسی مستقیماً آدرس IP شما را به سرویس ارسال می کند. بنابراین ، هیچ گونه ناشناسیتی را برای شما فراهم نمی کند و فقط سهولت استفاده و افزایش سرعت را ارائه می دهد.

پروکسی ناشناس

در مقابل یک پروکسی شفاف ، یک پروکسی ناشناس آدرس IP شما را پنهان می کند. خدماتی که هنگام استفاده از این پراکسی از آنها استفاده می کنید ، می توانند ببینند شخصی هنگام استفاده از پراکسی به وب سایت خود مراجعه کرده است. با این حال ، آنها نمی دانند که چه کسی بوده است ، زیرا آنها نمی توانند آدرس IP واقعی شما را ببینند ، فقط IP سرور پروکسی. این نوع پروکسی به طور کلی برای افزایش ناشناس بودن آنلاین بسیار مناسب است. با این حال ، این یک راه حل تضمینی نیست. گذشته از پراکسی های ناشناس معمولی ، نزدیکی های ناشناس (یا ناشناس بودن زیاد) شدید وجود دارد. این سرورها حتی به وب سایت ها فاش نمی کنند که پروکسی هستند ، در حالی که یک پروکسی ناشناس معمولی قابل تشخیص است.

پروکسی معکوس

یک پروکسی معکوس برعکس یک پروکسی عادی عمل می کند. این پروکسی به جای محافظت از داده های مرورگر کاربر اینترنت ، از سرور وب مورد استفاده خود محافظت می کند. با قرار دادن فایروال می توانید از پروکسی معکوس برای محافظت از داده های آنلاین در صفحه استفاده کنید. دسترسی به این صفحات خاص توسط پروکسی می تواند داده یا رد شود. به این ترتیب ، مشتریان یک بانک خاص نمی توانند به طور تصادفی در محیط بانکی یک غریبه جستجو کنند. علاوه بر این ، پروکسی های معکوس اغلب برای پنهان کردن صفحات استاتیک استفاده می شوند ، اطمینان حاصل می کنند که سرور به راحتی بارگیری نمی شود.

VPN

به جای پروکسی ، می توانید از VPN نیز استفاده کنید. یک شبکه خصوصی مجازی (VPN) یک تونل رمزگذاری شده بین رایانه و سرور شما ایجاد می کند. تنها چیزی که ISP ، هکرها یا احتمالاً دولت قادر به دیدن آن است ، این است که اتصال شما از IP سرور VPN شما تهیه می شود. تمام فعالیتهای آنلاین ، IP واقعی ، مکان و بارگیریهای شما در پشت رمزنگاری VPN پنهان خواهند ماند. علاوه بر این ، یک VPN به شما امکان دسترسی به چندین مکان مختلف سرور را می دهد ، به این معنی که می توانید به انواع صفحات و سرویس های محدود جغرافیایی دسترسی پیدا کنید که در غیر این صورت در دسترس شما نخواهد بود. VPN مانند این کار می کند:

چگونه یک تصویر کار VPN انجام می دهد

همه VPN ها یکسان نیستند. در حالی که هر یک تقریباً به همان هدف خدمت می کنند ، چندین عامل اضافی وجود دارد که باید در نظر گرفته شوند. ما سه نکته مهم را که باید در اینجا به آنها فکر کنید ، معرفی خواهیم کرد. برای اطلاعات بیشتر در مورد نحوه برخورد ارائه دهندگان VPN با اینها و سایر مباحث ، می توانید بررسی های دقیق ما در مورد VPN را بخوانید.

آیا می خواهید بلافاصله با یک VPN مناسب شروع کنید؟ نگاهی به NordVPN بیندازید.

خط مشی ورود به سیستم

تنها طرفی که هنگام استفاده از VPN می توانید رفتار آنلاین شما را ببیند ، ارائه دهنده VPN است. از این گذشته ، ترافیک داده شما از طریق سرور آنها ارسال می شود. بنابراین ، مهم است که یک ارائه دهنده VPN قابل اعتماد را انتخاب کنید که هیچ یک از آن اطلاعات را ذخیره نمی کند. این بر خلاف هر آنچه که VPN مخفف آن است ، تضمین می شود: تضمین ناشناس بودن و امنیت آنلاین شما.

به اصطلاح گزارش هایی که ارائه دهنده VPN شما می تواند از داده های شما ایجاد کند عواقب بالقوه وخیمی را به همراه دارد. دولت ها می توانند ارائه دهنده را مجبور کنند داده های شما را به آنها نشان دهد. بنابراین ، همیشه مهم است که بررسی کنید آیا VPN مورد نظر شما برای استفاده از خط مشی مربوط به گزارش ها نیست. اگر اینگونه باشد ، آنها قول می دهند ترافیک داده شما را نجات ندهند ، بنابراین سایرین نمی توانند آن را ببینند.

کاربر پسند

اگر می خواهید اتصال VPN را بر روی دستگاه خود تنظیم کنید ، باید یک سرویس VPN را بارگیری و نصب کنید. گاهی اوقات برای کار با VPN باید کامپیوتر یا دستگاه تلفن همراه خود را پیکربندی کنید. معمولاً ، این یک فرایند کاملاً ساده است: بسیاری از ارائه دهندگان راهنمای نصب گام به گام دارند که می توانید از آنها استفاده کنید ، حتی اگر در رایانه ماهر نیستید. به محض نصب و فعال سازی VPN ، تمام داده های آنلاین شما با خیال راحت از طریق تونل VPN ارسال می شود. مهم نیست که از کدام برنامه یا مرورگر استفاده می کنید ، از تمام ترافیک مراقبت می شود.

نرم افزار ارائه شده توسط خدمات VPN می تواند کاملاً متنوع باشد. در حالی که یکی از ارائه دهندگان ممکن است یک برنامه ساده و ساختاری داشته باشد که استفاده از آن بسیار ساده باشد ، سایر VPN ها می توانند گزینه های بیشتری را به نرم افزار خود اضافه کنند و مشتری را کمی به هم ریخته و استفاده از آن سخت تر کند. بسته به خواسته های خود ، ممکن است شما یک نوع مشتری را بر دیگری تحویل دهید.

قیمت

اشتراک VPN معمولاً رایگان نیست. خوشبختانه ، قیمت ها خیلی بد نیستند: فقط برای چند دلار در ماه ، شما از قبل VPN بسیار خوبی خواهید داشت. در مقایسه با یک پروکسی وب رایگان ، این ممکن است خیلی به نظر برسد ، اما در عوض از حفاظت بیشتر و بهترین رمزگذاری برخوردار خواهید شد. حتی یک زن و شوهر از VPN های بسیار مناسب و مناسب نیز در بازار وجود دارد. هنگامی که شما یک VPN رایگان انتخاب می کنید ، با این وجود باید نسبت به VPN انتخابی خود احتیاط کنید. VPN های خوب و قابل اعتماد غالباً دارای محدودیت سرعت یا داده هستند ، اما آنها بسیار بهتر از بسیاری از VPN های جعلی رایگان هستند که به صورت آنلاین پیدا خواهید کرد ، که اغلب کار نمی کنند یا پر از بدافزار هستند. یک VPN رایگان خوب هنوز هم محافظت بهتری نسبت به پروکسی خواهد داشت.

اگر می خواهید محافظت کامل و بدون محدودیت انجام دهید ، توصیه می کنیم هر ماه چند دلار کنار بگذارید و به هر ترتیب حق بیمه VPN دریافت کنید. در مقایسه با پروکسی ، یک VPN باعث می شود تجربه اینترنت شما بسیار ایمن تر و ناشناس تر شود. اگر بالاتر از آن یک ارائه دهنده ارزان قیمت را انتخاب کنید ، مانند Surfshark ، بهترین پیشنهاد را می توانید دریافت کنید.

برای آسانتر شدن انتخاب بین VPN و پروکسی ، ما در جدول زیر جوانب و جوانب VPN را برای شما ذکر کرده ایم.

مزایای VPN:
منفی یک VPN:
فعالیت اینترنت شما به خوبی محافظت می شودقیمت
سطح بالایی از رمزگذاریامکان ورود به سیستم
سریع برای استفاده
در بسیاری از کشورها / مکانهای مختلف سرور موجود است

کدام بهترین: VPN یا پروکسی?

از نظر حفظ حریم خصوصی و امنیت ، VPN ها از پروکسی ها پیشی می گیرند. در حالی که پروکسی ها IP شما را پنهان می کنند ، آنها با استفاده از حفاظت چیز دیگری ارائه نمی دهند. گفته می شود ، شما ممکن است برای موقعیت های خاص از پروکسی استفاده کنید. در حالی که VPN ها رمزگذاری و امنیت بسیار بیشتری نسبت به پروکسی ها ارائه می دهند ، بسته به وظیفه مورد نظر و نحوه تمایل به مقابله با حریم خصوصی آنلاین خود ، همیشه ممکن است لازم نباشد..

چه زمانی از پروکسی استفاده کنید

  • دور زدن یک فایروال یا geoblock: در هنگام تلاش برای دسترسی به یک سرویس جریان محدود یا وب سایت ، ممکن است یک سرور پروکسی کافی باشد. با این حال ، این امر معمولاً فقط در صورتی صحیح است که نمی خواهید داده های حساس را منتقل کنید و نیازی به پنهان کردن فعالیت های آنلاین خود ندارید. کاربران همچنین باید توجه داشته باشند که برخی از خدمات مانند Netflix دارای فناوری ضد پراکسی هستند و ممکن است اتصالات سرورهای پروکسی را مسدود کنند..
  • هنگام استفاده از سیستم عامل منسوخ: پراکسی ها نیازی به نصب نرم افزار برای عملکرد آنها ندارند. در صورت داشتن سیستم عامل کند یا خارج از تاریخ ، این می تواند به نفع شما باشد. VPN ها می توانند سرعت مرور شما را کند کنند ، در حالی که به خصوص پروکسی HTTP به سختی روی عملکرد دستگاه شما تأثیر نمی گذارد. سرورهای پراکسی پنهانی نیز وجود دارند که می توانند نسخه هایی از وب سایتهایی را که اغلب بازدید می کنید ذخیره کنند تا پهنای باند شما را کاهش داده و عملکرد دستگاه شما را تقویت کنند.

چه موقع از VPN استفاده کنیم

  • گشت و گذار در اینترنت: اگر در حال مرور اینترنت هستید یا به اطلاعات حساس بصورت آنلاین دسترسی پیدا می کنید ، یک VPN داده های شما را رمزگذاری کرده و از هکرها و مجرمان سایبری ایمن می کند..
  • اتصال به Wi-Fi عمومی: اگر به Wi-Fi عمومی یا سایر شبکه های نا امن وصل شوید ، یک VPN ضروری است. مجرمان سایبری اغلب در شبکه های ناامن هک می شوند و می توانند به داده هایی که از طریق شبکه انتقال می دهید دسترسی پیدا کنند. VPN داده های خصوصی شما را از این هکرها ایمن نگه می دارد.
  • دسترسی به محتوای محدود منطقه: در حالی که پروکسی ها ممکن است برای دستیابی به انواع خاصی از محتوای محدود منطقه کار کنند ، بسیاری از سرویس ها دارای نرم افزاری برای مسدود کردن پروکسی هستند. برخی از این سرویس ها همچنین دارای بلوک VPN هستند ، اما به طور کلی می توانید از VPN Premium برای دور زدن استفاده کنید.
  • دور زدن سانسور دولت: اگر در کشوری زندگی می کنید که سانسور گسترده و نظارت آنلاین دارد ، فقط یک حق بیمه VPN به شما امکان می دهد با خیال راحت سانسور را دور بزنید و فعالیت آنلاین خود را از دولت پنهان کنید..

افکار نهایی

یک سرور پروکسی می تواند ترافیک آنلاین شما را به دلایل مختلف تغییر مسیر دهد. می توانید با استفاده از یک پروکسی برای ذخیره ، از یک نفر برای ناشناس ماندن در هنگام مرور استفاده کنید یا یک سرویس می تواند تجربه اینترنت شما را افزایش دهد. انواع مختلفی از پراکسی ها در دسترس هستند که می توانند برای اهداف مختلف استفاده شوند.

تقریباً از هر طریق ، VPN بهتر از پروکسی است. VPN ها ناشناس بودن آنلاین بیشتری را ارائه می دهند و از تمام داده های آنلاین شما به جای فقط قسمت های خاصی از آن محافظت می کنند. علاوه بر این ، یک VPN می تواند اتصال به اینترنت شما را سرعت ببخشد: وقتی ISP شما به طور مصنوعی پهنای باند اتصال به اینترنت شما را پایین می آورد ، یک VPN می تواند این کار را به طور مؤثر دور بزند.

تنها دلیل واقعی انتخاب سرور پروکسی از طریق VPN ، قیمت آن است. پروکسی ها به راحتی از VPN ارزان تر هستند. صرفنظر از آن ، برای هر پرداخت کمی هر ماه ، شما قبلاً یک سرویس VPN با کیفیت بالا ، به عنوان مثال CyberGhost ، NordVPN یا Surfshark خواهید داشت. تقریباً در همه موارد ، پرداخت اطمینان برای اطمینان از داده های شما واقعاً امن است. قبل از انتخاب پراکسی برای افزایش ناشناس بودن آنلاین خود ، بهتر است ابتدا یک VPN رایگان محدود را در نظر بگیرید. همیشه به خاطر داشته باشید که هیچ چیز در اینترنت 100٪ ایمن و ناشناس نیست. بنابراین ، همیشه باید در کارهایی که آنلاین انجام می دهید ، حتی هنگام استفاده از پروکسی یا VPN ، مراقب باشید.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me