آیا استفاده از VPN قانونی است؟ | VPNoverview.com

بانوی عدالتاگر به این صفحه رسیدید ، احتمالاً تعجب می کنید که آیا به طور قانونی مجاز به کار با VPN است. برای بیشتر کشورهای جهان پاسخ مثبت است. با این حال ، هر کشور هنوز قوانین و مقررات خاص خود را دارد. اگر از VPN برای ناشناس ماندن در حین انجام فعالیت های غیرقانونی استفاده می کنید ، شما هنوز هم قانون را رعایت می کنید. کاری که شما انجام می دهید ، بدون توجه به اینکه از VPN استفاده می کنید ، هنوز غیرقانونی است.


یک VPN (شبکه خصوصی مجازی) بسیاری از امکانات را ایجاد می کند. می توانید از آن برای دور زدن محدودیت های جغرافیایی در اینترنت و دسترسی به اطلاعاتی که معمولاً در کشور شما در دسترس نیست استفاده کنید. یک مثال ساده می تواند iPlayer BBC باشد. این خدمات فقط برای عموم بریتانیا ، ساکن در انگلستان در نظر گرفته شده است. با این حال ، اگر قصد دارید از یک سرور VPN در انگلیس استفاده کنید ، می توانید از طریق ایتالیا ، نروژ یا ایالات متحده نیز به وب سایت دسترسی پیدا کنید.

بسیاری از مردم تعجب می کنند که آیا استفاده از اتصال VPN قانونی است یا خیر. در بیشتر نقاط جهان ، به ویژه در کشورهای غربی ، استفاده از VPN کاملاً قانونی است. در آنجا نیازی به ترس از دستگیری نیستید زیرا فقط از VPN استفاده می کنید. با این وجود ، برخی کشورها وجود دارند که دولتهایشان استفاده از VPN را قبول ندارند. معمولاً این کشورها دارای رژیم های دیکتاتوری یا رهبران بسیار اقتدارگرا هستند. مثالها می تواند چین ، روسیه و ایران باشد. چرا آنها می خواهند كاربرد VPN را محدود كنند؟ و چرا VPN ها چنین نام بدی دارند؟ ما همه را در این مقاله توضیح خواهیم داد.

چرا ارتباط VPN در بعضی از کشورها غیرقانونی است?

استفاده از VPN بیشتر در کشورهایی با قوانین استبدادی مانند چین ، کره شمالی و ترکمنستان ممنوع است. دولت در این کشورها دارای آزادی اینترنت محدود و همچنین آزادی مطبوعات است. بنابراین ، رسانه های اجتماعی و وب سایتهای منتقد مهم تمایل دارند که برای کاربران اینترنت در کشور مسدود شوند. به هر حال ، برای دسترسی به این وب سایتهای مسدود شده و خدمات آنلاین ، بسیاری از افراد غیرنظامی ، مهاجران ، گردشگران ، روزنامه نگاران و سؤال کنندگان از سرور VPN یا پروکسی استفاده می کنند. تصویر زیر کشورهایی را نشان می دهد که از سانسور آنلاین در مقیاس گسترده استفاده می کنند و انگیزه اصلی آنها برای انجام این کار است.

اینفوگرافی غیرقانونی VPN است

با ممنوعیت VPN ها ، دولت ها امیدوارند که اطلاعاتی را که شهروندان خود به آنها دسترسی دارند کنترل کنند. علاوه بر این ، آنها می خواهند بر رفتار اینترنتی غیرنظامیان نظارت و ثبت کنند. در هنگام استفاده از یک VPN ، شهروندان ، گردشگران ، مهاجران ، روزنامه نگاران و سوت زدن ها می توانند همه سانسور آنلاین را دور بزنند در حالی که تمام داده های آنلاین خود را نیز ناشناس می کنند. این امر دولت ها را بسیار آزار می دهد ، زیرا این بدان معناست که آنها کنترل کمتری خواهند داشت. بنابراین ، VPN معمولاً در چنین مکانهایی غیرقانونی می شوند. برخی از کشورها حتی مجازاتهای شدیدی را برای استفاده از VPN اعمال کردند. نمونه ای از امارات متحده عربی است که بعدا در مورد آنها بیشتر صحبت خواهیم کرد.

در برخی موارد ، VPN ها در ابتدا به دلایل ایمنی غیرقانونی می شوند. به عنوان مثال ، عراق تصمیم گرفت تا ارتباط آسان را برای جلوگیری از نبرد با داعش آسان تر کند. متأسفانه ، این بدان معناست که بقیه جمعیت عواقب منفی این قوانین را متحمل می شوند. به یک معنا ، آنها به خاطر امنیت ملی مجبورند بخشی از حریم خصوصی خود را رها کنند.

در کدام کشورها استفاده از اتصال VPN ممنوع است?

ما قبلاً چند کشور را نام گذاری کرده ایم که استفاده از VPN مجاز نیست. به خاطر شفاف سازی ، ما همه کشورهایی را که می دانند VPN ها را مسدود می کنند ذکر کرده ایم یا استفاده از VPN را غیرقانونی در زیر می دانیم. اغلب کاملاً مشخص نیست که آیا اتصالات VPN کاملاً ممنوع است و چه نوع مجازاتی را در هنگام استفاده از یکی از مجازاتها انتظار دارید. صرفنظر از آن ، استفاده از VPN در هر یک از این مکان ها یک خطر بزرگ است.

کشور
ملاحظات
بلاروسبلاروس در سال 2015 اتصالات VPN و همچنین مرورگر Tor را ممنوع اعلام کرد. حتی استفاده از شبکه ها یا اتصالات ناشناس را غیرقانونی کرده است. به احتمال زیاد ، این مربوط به ارتباط نزدیک آنها با روسیه است.
چیناستفاده از VPN در چین کمی از خاکستری است. دولت چین تصویب رسمی خود را برای برخی از خدمات VPN داده است ، که می توانند بصورت قانونی استفاده شوند. این سرویس ها به احتمال زیاد فعالیت های آنلاین شما را ثبت کرده و آن را با مقامات به اشتراک می گذارند. اگرچه چین تهدید کرده است که کلیه VPN های خارجی را در سال 2018 مسدود کند ، اما هنوز هم ممکن است استفاده از آنها حتی اگر ممکن است 100٪ قانونی نباشد ، مسدود کند. برخی از VPN های با کیفیت بالا مانند NordVPN حتی سرورهای “مبهوت و مبهم” را ارائه می دهند ، که به شما کمک می کند تا دیوار آتش چین را بدست آورید.
مصردولت مصر از سال 2017 از بازرسی های Deep Packet (DPI) برای مسدود کردن چندین پروتکل VPN (PPTP ، L2TP ، OpenVPN) استفاده می کند. این کشور مدت طولانی است که وب سایت ها و خدمات بی شماری را مسدود می کند. اگرچه VPN ها به طور رسمی غیرقانونی نیستند ، مصر استفاده از VPN را برای استفاده از اینترنت رایگان در مرزهای خود بسیار دشوار کرده است.
عراقعراق در سال 2014 ممنوعیت کامل VPN را ایجاد کرد ، همچنین دسترسی به برخی از رسانه های اجتماعی و سایر خدمات را نیز مسدود کرد. انگیزه اصلی آنها این بود که به آنها در مبارزه با داعش کمک می کند. حتی اکنون این قوانین هنوز هم فعال هستند ، حتی اگر IS دیگر کشور را در دست خود نگیرد.
ایرانایران از مارس 2013 استفاده از بسیاری از VPN ها را به طور رسمی ممنوع اعلام کرده است. تبلیغ و فروش این VPN ها ممنوع است و می تواند منجر به مجازات حبس شود. فقط VPN هایی که دارای تأیید دولت هستند مجاز به استفاده هستند ، حتی اگر هنوز این امکان دسترسی به وب سایت های مسدود شده مانند YouTube وجود ندارد. آنها احتمالاً استفاده شما را نیز وارد می کنند.
کره شمالیکره شمالی به دلیل سانسور شدید شناخته شده است. حتی به غیرنظامیان امکان استفاده از اینترنت معمولی را نمی دهد. VPN ممنوع است ، اما از آنجا که کره شمالی از سایر نقاط جهان بسیار بسته است ، عواقب استفاده از VPN در این کشور ناشناخته است.
عماناستفاده از VPN برای همه شهروندان عمانی غیرقانونی است ، اما سازمان ها مجاز هستند تا زمانی که مجوز دارند از یکی استفاده کنند. فقط خدمات VPN که توسط دولت تصویب شده اند قانونی هستند.
روسیهاز ژوئیه سال 2017 ارائه دهندگان VPN فقط در صورت اشتراک تمام داده های کاربران با دولت ، مجاز به ارائه خدمات خود به جمعیت روسیه هستند. در سال 2019 ، Roskomnadzor (نیروی کنترل رسانه ملی روسیه) سی روز به چندین VPN مشهور داد تا به آنها اجازه دسترسی به کلیه داده های روسی داده و از قوانین روسیه (پیروی از سانسور) استفاده کنند. بسیاری از VPN ها با خاموش کردن سرورهای روسی خود پاسخ دادند.
سوریهاستفاده از VPN لزوماً در سوریه غیرقانونی نیست. با این حال ، از سال 2011 برخی از اتصالات VPN مسدود شده اند ، زیرا دولت به پروتکل های VPN حمله می کند. مطمئن نیستید که این تلاشها چقدر موفق بوده اند.
بوقلمونبرای جلوگیری از دسترسی شهروندان به وب سایت های مسدود شده ، دولت ترکیه استفاده از VPN را محدود کرده است. تلاش می شود با استفاده از DPI ، اتصالات VPN شناسایی و مسدود شود. بنابراین ممکن است استفاده از VPN در ترکیه همیشه کار نکند. علاوه بر این ، این می تواند شما را برای هدفی بیشتر برای دولت رقم بزند: نگاه هوشیارانه آنها با دقت بیشتری شما را مورد مطالعه قرار می دهد.
ترکمنستانترکمنستان به منظور مسدود کردن رسانه های خارجی به شدت سانسور می کند و اینترنت را محدود می کند. بنابراین استفاده از VPN در این کشور نیز ممنوع است. این کشور فقط یک ISP دارد که تحت کنترل دولت است.
اوگاندااوگاندا در سال 2018 مالیات رسانه های اجتماعی را وارد کرد. برای بدست آوردن این مالیات ، بسیاری از شهروندان شروع به استفاده از VPN کردند. اکنون دولت در حال مسدود کردن اتصالات VPN است و استفاده را متوقف می کند. با این حال ، استفاده از VPN رسما غیرقانونی نیست (هنوز).
امارات متحده عربیفقط در سازمان های امارات مجاز به استفاده از VPN هستند. استفاده از VPN برای غیرنظامیان غیرقانونی است هنگام استفاده از آن برای اهداف جنایی. با این حال ، اقدامات مجرمانه در امارات نیز شامل بازدید از وب سایت های دوست یابی و نتفلیکس آمریکایی است. خدمات VoIP مانند Skype نیز مجاز نیستند. اگر از آنها استفاده کنید ، می توانید جریمه بالایی دریافت کنید یا حتی به زندان فرستاده شوید.

چرا VPN ها چنین شهرت بدی دارند?

VPN می تواند به شما در مرور ناشناس اینترنت کمک کند. این آزادی و امنیت بیشتر آنلاین را فراهم می کند. بنابراین ، تقریباً همه شرکت های بزرگ این روزها به طور مرتب از یک VPN شرکتی استفاده می کنند. با این وجود ، بسیاری از مردم بر این باورند که VPN کاملاً قانونی نیست. در بسیاری از نقاط جهان چنین است: شما می توانید از VPN برای محافظت از حریم خصوصی آنلاین خود در هر زمان که بخواهید استفاده کنید. VPN ها به شما امکان دسترسی به اینترنت را به روشی مطمئن می دهند ، که خود بد نیست ، خطرناک یا ممنوع است – در بیشتر مناطق.

با این حال ، مشارکت در فعالیت های جنایی در حالی که از VPN استفاده می کنید مخالف است. بسته به کشوری که در آن قرار دارید ، تعریف “جنایی” می تواند بسیار متفاوت باشد. به عنوان مثال ، اکثر کشورها فروش مواد مخدر سخت را یک جرم جنایی می دانند. جنایتکارانی که خود را نسبت به چنین فعالیتهایی نگران می کنند می توانند با استفاده از VPN سعی در دور ماندن از دولت داشته باشند. حریم خصوصی آنها تا حدودی محافظت خواهد شد و این امر پلیس را برای پیدا کردن و مجازات کردن سخت تر می کند. با این حال ، اقدامات جنایی که در آن شرکت می کنند غیرقانونی است. اگر گرفتار شوند ، دچار دردسر بزرگی خواهند شد. نه برای استفاده از VPN بلکه برای انجام فعالیتهای غیرقانونی.

درست مانند مورد مرورگر Tor ، بسیاری از افراد معتقدند که اتصال VPN غیرقانونی است زیرا این امر موجب تسهیل جرم می شود. با این حال ، این تنها استفاده از یک اتصال اینترنتی محافظت شده و ناشناس نیست. VPN صرفاً وسیله ای برای رسیدن به هدف است که می تواند برای اهداف مختلف استفاده شود ، چه خوب و چه بد.

کاربردهای قانونی VPN

دلایل خوب بسیاری برای استفاده از VPN وجود دارد. حفظ حریم خصوصی معمولاً هنگام استفاده از نقاط مهم Wi-Fi ، نقش مهمی در کنار محافظت بیشتر دارد. پخش محتوای آنلاین همچنین با یک VPN می تواند آسان تر شود. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد دلایلی که ممکن است بخواهید از VPN استفاده کنید ، ما می خواهیم شما را به مقاله کامل ما در مورد VPN ها و کاربردهای آنها رجوع کنیم..

به طور خلاصه: VPN در اکثر کشورها قانونی است. با این حال ، برخی دولت ها محدودیت هایی در استفاده از VPN قرار داده اند یا این عمل را در کل ممنوع کرده اند. از این طریق ، آنها برای كنترل جمعیت یا حفظ امنیت ملی هدف دارند. استفاده از VPN در این مکان ها می تواند خطرناک باشد و شما را دچار مشکل کند. وقتی در هیچ یک از این کشورها حضور ندارید و در فعالیت های جنایی شرکت نمی کنید ، هیچ نیازی به ترس نیست.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map