معایب VPN. چه باید مواظب باشید! | VPNOverview

ممکن است یک VPN راه حل مناسبی برای بسیاری از مشکلات حریم خصوصی آنلاین باشد. از این گذشته ، یک VPN آدرس IP شما را پنهان می کند ، داده های شما را رمزگذاری می کند و محتوای محافظت شده از آدرس IP را بلاک می کند. خلاصه اینکه امنیت ، ناشناس بودن و آزادی را برای شما فراهم می کند.


با این حال ، همه چیز معایب خود را دارد. در زیر می توانید بخوانید که چه VPN چه معایبی دارد و همچنین تفاوت واضح بین VPN های رایگان و پرداخت شده.

برخی از معایب رایج خدمات VPN

اتصال VPN ممکن است از چند طریق بر استفاده از اینترنت شما تأثیر بگذارد. برخی از رایج ترین آنها:

 • اتصال اینترنتی کندتر
 • محاصره خاص خدمات VPN (به عنوان مثال توسط Netflix)
 • استفاده غیرقانونی از خود VPN
 • ندانستن رمزگذاری ارائه شده توسط VPN چقدر قوی است
 • ورود به سیستم و فروش احتمالی عادتهای اینترنتی شما به اشخاص ثالث
 • خراب شدن اتصال
 • حس ناخواسته مصونیت از مجازات آنلاین
 • رایگان VPN: گاهی اوقات بدتر از هیچ کس

در زیر می توانید هر یک از این مثال ها را با جزئیات بیشتر توضیح دهید. ما توضیح می دهیم که چرا ممکن است کاهش سرعت را تجربه کنید و چگونه یک VPN می تواند باعث انسداد شما شود. علاوه بر این ، می توانید در مورد قانونی بودن یک VPN در کشورهای مختلف بخوانید. ما همچنین سعی خواهیم کرد در هنگام ارزیابی امنیت یک VPN و اینکه تا چه اندازه واقعاً ناشناس هستید ، به شما کمک کنیم تا در هر مشکلی که ممکن است با آن روبرو شوید. با اکثر این مشکلات ، ما می توانیم به شما کمک کنیم یک ارائه دهنده مناسب پیدا کنید که برای شما مشکل زیادی ایجاد نکند. با این حال ، برخی ممکن است تأثیر بیشتری در تجربیات شما با VPN داشته باشند. قبل از خرید VPN خود را آگاه کنید ، بنابراین ناامید نشوید. اگر به دنبال یک VPN با کیفیت بسیار بالا هستید و می خواهید از بسیاری از معایب احتمالی جلوگیری کنید ، ارزش سرمایه گذاری در یک سرویس VPN مانند ExpressVPN را دارد. این کار چندین یورو در ماه هزینه دارد ، اما در عوض شما خدمات عالی دریافت می کنید.

بسته به ارائه دهنده VPN که انتخاب می کنید ، ممکن است معایب خاصی را تجربه کنید. برای اینکه مطمئن شوید با هرگونه تعجب ناگوار روبرو نخواهید شد ، بررسی ما درباره VPN را که قصد خرید دارید بخوانید.

یک VPN ممکن است سرعت شما را کاهش دهد

از آنجا که اتصال به اینترنت با VPN از طریق سرور VPN تغییر یافته و رمزگذاری می شود ، اتصال اینترنت شما ممکن است کمی کند شود. به همین دلیل مهم است که هنگام امتحان کردن ، سرعت یک VPN را بررسی کنید. شما می توانید بخش بزرگی را در سرعت در تمام بررسی های ما پیدا کنید. بیشتر خدمات حق بیمه VPN مانند NordVPN و ExpressVPN اینترنت شما را بیش از حد کند نمی کنند ، اما سرعت به ندرت یکسان می ماند.

بیشتر کاربران اینترنت متوجه این تفاوت نیستند. افرادی که به صورت آنلاین کارهایی انجام می دهند که نیاز به اتصال سریع دارند می توانند با VPN اشتباه اشتباه کنند. به عنوان مثال ، گیمرهایی که می خواهند بازی های چند نفره آنلاین را انجام دهند ، باید بهترین بازی های VPN را برای بازی جستجو کنند ، تا مطمئن شوند که آنها هیچ تاخیری را تجربه نخواهند کرد.

می توانید خطری برای مسدود شدن سرویس های خاص ایجاد کنید

آرم Netflix

برخی خدمات از استفاده از VPN سرپیچی می کنند. این به این معنی است که چیزی وجود دارد که قرار نیست به آن دسترسی داشته باشید ، اما با VPN انجام می دهید. به عنوان مثال ، برخی دولت ها محتوای خاصی را برای شهروندانشان مسدود می کنند ، زیرا فکر می کنند این کار نا مناسب است یا ارزش های آنها را تهدید می کند. یا بعضی اوقات ارائه دهندگان محتوای خاص کاربران را از کشورهای خارج می کنند زیرا به عنوان مثال بخشی از هزینه مجوز را پرداخت نکرده اند. این مورد در مورد iPlayer بی بی سی است. برای دور زدن این محدودیت ها و دسترسی به محتوا به هر حال می توانید از VPN استفاده کنید. به همین دلیل ، VPN ها محبوبیت چندانی با این دولت ها ندارند. این حتی می تواند منجر به ممنوعیت کلی همه VPN ها شود.

VPN ها همچنین توسط سرویس های جریان مانند Netflix و Hulu مسدود می شوند. از آنجا که این شرکت ها با توزیع کنندگان فیلم قراردادهایی دارند که فقط به آنها اجازه می دهد محتوای خاصی را در کشورهای خاص نشان دهند ، آنها پس از VPN شروع به کار کرده اند. با یک VPN ، مردم به این کشورها از طریق این سرویس های جریان به محتوای کشور دیگری دسترسی پیدا می کنند. از آنجا که ممکن است Netflix حق نشان دادن این محتوا را در کشور شما نداشته باشد ، آنها در حال استفاده از VPN هستند. آنها این کار را با مسدود کردن آدرسهای IP که همزمان با تعداد زیادی از افراد به خدماتشان دسترسی دارند ، انجام می دهند. به عنوان مثال ، هنگامی که به آنها از طریق یک آدرس IP مشترک و همزمان با سایر کاربران دسترسی پیدا می کنید. اگر فقط بخواهید فیلم تماشا کنید ، این می تواند بسیار آزار دهنده باشد. خوشبختانه ، برخی از ارائه دهندگان VPN وجود دارند که اطمینان حاصل می کنند همیشه سروری وجود دارد که می توانید برای تماشای Netflix استفاده کنید. اگر می خواهید VPN ممتازی که به شما امکان استفاده از Netflix را می دهد ، نگاهی به ExpressVPN بیندازید.

یک VPN در همه کشورها قانونی نیست

حتی اگر ممکن است مشکوک تلقی شود ، استفاده از VPN در اکثر کشورها قانونی است. در حقیقت ، بیشتر شرکت ها و شرکت های بزرگ از VPN به عنوان بخشی از امنیت خود استفاده می کنند. استثنائاتی وجود دارد. برخی از کشورها می خواهند کنترل کاملی بر کارهایی که شهروندان خود برای دیدن در اینترنت می کنند داشته باشند. از آنجا که از VPN می توان برای دور زدن سانسور دولت استفاده کرد ، در برخی از کشورهای توتالیتر غیرقانونی است.

در بعضی از کشورها ، مانند روسیه و چین ، شما فقط می توانید از VPN های مصوب دولت استفاده کنید. استفاده از VPN لزوماً در آنجا غیرقانونی نیست ، اما آنها می خواهند بر آن کنترل کنند. برخی از ارائه دهندگان VPN با کیفیت مانند NordVPN ، “سرورهای مبهم” خاصی را توسعه داده اند که می توان در کشورهایی مانند چین حتی اگر توسط دولت مجاز نباشد ، امکان استفاده از آنها را داشت. در سایر کشورها مانند کره شمالی ، استفاده از VPN کاملاً ممنوع است ، به این معنی که شما مجاز به استفاده از VPN نیستید. با این وجود ، اگر در یکی از کشورهایی زندگی کنید که استفاده از VPN را محدود یا ممنوع می کند این مشکل است.

بررسی کیفیت رمزگذاری برای مصرف کنندگان دشوار است

می توان درک کرد که آیا ارائه دهندگان VPN واقعاً آنچه را که قول می دهند انجام می دهند کار دشوار است. معمولاً فقط متوجه می شوید که اشتباه نمی کند. متوسط ​​کاربر رایانه در مورد رمزنگاری آگاهی ندارد. آیا خدمات ارائه شده واقعاً آنچنان ایمن هستند؟ به همین دلیل ، بررسی ها در این شاخه بسیار مهم هستند. قبل از تعهد به اشتراک با ارائه دهنده VPN ، خواندن برخی از نظرات (کاربر-) هوشمند است.

در بررسی های ما ، می توانید دریابید که ارائه دهندگان چه گزارش هایی را در مورد کیفیت و ایمنی کلی VPN حفظ می کنند و می خوانند. این شامل توضیح مختصری در مورد پروتکل ها و انواع رمزگذاری توسط ارائه دهنده VPN است. شما می توانید بررسی در مورد همه ارائه دهندگان بزرگ VPN در وب سایت ما. همچنین ممکن است بخواهید به توصیه های برتر ما نگاهی بیندازید.

ورود به سیستم و فروش مجدد عادتهای اینترنتی شما به اشخاص ثالث

ایده دریافت اشتراک از ارائه دهنده VPN این است که شما ترافیک اینترنت خود را از طریق سرورهای آنها هدایت می کنید. آنها داده های شما را رمزگذاری می کنند و به شما امکان می دهند از یکی از بسیاری از سرورهای آنها استفاده کنید تا آدرس IP شما نیز مخفی شود. این بدان معناست که شما باید به VPN خود اطمینان داشته باشید که آنها از داده های سرور خود سوء استفاده نمی کنند. شما اساساً ایمنی و ناشناس بودن را خریداری کرده اید. بسیاری از ارائه دهندگان VPN پایان معامله خود را حفظ کرده و اطلاعات شخصی شما را کاملاً نادیده می گیرند. آنها کارهایی را که می کنید انجام نمی دهند و اطلاعات شما را ذخیره نمی کنند.

با این حال ، برخی از ارائه دهندگان VPN داده های شما را وارد می کنند. بسیاری از VPN های رایگان این کار را انجام می دهند (بعداً در مورد این بعدا) و برخی از ارائه دهندگان در توافقنامه مجوز خود مشخص می کنند که ممکن است این کار را انجام دهند. این البته ، به کلی اصلاً هدف دستیابی به سرویس VPN را خراب نمی کند. اما اینها بدترین مجرمان نیستند. موارد واقعاً نگران کننده به ارائه دهندگان VPN پرداخت می شود که ادعا می کنند وارد سایت نمی شوند اما بعداً برای این کار پیدا شده اند. به عنوان مثال ، از یکی از ارائه دهندگان VPN (HideMyAss) از FBI خواسته شد که به دلیل سوء ظن به فعالیت های غیرقانونی در وب تاریک ، اطلاعات مربوط به یکی از مشتریان خود را ارائه دهد. اگرچه این شرکت در ابتدا امتناع ورزید ، اما آنها در پایان گزارش های بسیار خاصی راجع به کاربر از جمله زمان ورود ، بارگیری ، استفاده از پهنای باند و غیره ارائه دادند..

این داستان هشدار دهنده یک بار دیگر به ما یادآوری می کند که قبل از امضای اشتراک با ارائه دهنده VPN ، باید به منابع و بررسی های متعدد مراجعه کنیم..

خراب شدن اتصال

بسیاری از ارائه دهندگان VPN شامل نرم افزار kill-switch هستند. این یک ویژگی بسیار مفید است. هنگامی که اتصال به سرور VPN شما قطع شود ، ناگهان بدون هیچ گونه محافظتی باقی می مانند و رفتار آنلاین شما با آدرس IP واقعی شما مرتبط می شود. به منظور جلوگیری از این امر ، سوئیچ kill بلافاصله کل اتصال شما به اینترنت را خراب می کند و فقط پس از برقراری مجدد اتصال شما به VPN ، دوباره برقرار می شود..

نکته مثبت این است که ، خوب ، شما دیگر به اینترنت متصل نیستید. ارائه دهندگان کیفیت VPN با این مشکل بسیار بندرت مواجه می شوند.

حس ناخواسته مصونیت از مجازات آنلاین

برخی از افراد معتقدند که ارتباط VPN آنها باعث می شود آنها کاملاً ناشناس باشند و تحت تأثیر نرم افزارهای مخرب قرار نگیرند. این منجر به این باور غلط می شود که در اینترنت غیرقابل تحمل هستند. این واضح است که چنین نیست.

حتی با اتصال VPN به شدت رمزگذاری شده و پایدار ، می توانید:

 • توسط تبلیغ کنندگان ، ردیاب ها ، هکرها ، سازمان های اطلاعاتی و غیره در سراسر وب دنبال شوید.
 • هدف قرار بگیرید و در مقابل حملات فیشینگ قرار بگیرید
 • به نوعی بدافزار آلوده شوید
 • از شبکه های خاص ، پایگاه داده ها ، صفحات وب Deeb و غیره قفل شوید.

VPN مطمئن شوید که داده های شما رمزگذاری شده است ، آدرس IP شما پنهان است و می توانید به محتواهایی که قبلاً برای خارجی ها در دسترس نبود ، دسترسی پیدا کنید. اما اگر یک هکر یا یک سازمان اطلاعاتی بخواهد شما را ردیابی کند ، علاوه بر آدرس IP خود ، روش های دیگری نیز برای شناسایی شما وجود دارد. آدرس IP شما فقط اولین سرنخی است که ممکن است به دنبال آنها بگردید. به همین ترتیب ، اتصال VPN چیزی به جز مجوز شرکت در رفتارهای نفرت انگیز ، غیرقانونی یا بی پروا در اینترنت است. همیشه از عقل سلیم خود استفاده کنید و مراقب باشید.

رایگان VPN: گاهی اوقات بدتر از هیچ کس

VPN بدون ضرربرخی از افراد سعی می کنند یک سرویس VPN رایگان را امتحان کنند. اصلاً مشکلی در این مورد وجود ندارد. متأسفانه ، اگرچه ، بسیاری از ارائه دهندگان رایگان VPN به گونه ای طراحی نشده اند که به طور متوسط ​​با حفظ حریم خصوصی و ناشناس ماندن بیشتر کاربران در اینترنت ، بلکه صرفاً برای کسب درآمد ، به کاربران متوسط ​​ارائه دهند. مثال اصلی Hola VPN ، سرویس VPN است که باید از آن جدا شوید. این نوع VPN ها در فروش خدمات VPN نیستند بلکه اطلاعات شخصی شما را به اشخاص ثالث می فروشند. هنگامی که از یک سرویس VPN استفاده می کنید ، ترافیک خود را از طریق سرورهای آنها هدایت می کنید. شما به آنها هزینه اشتراك پرداخت می كنید ، آنها داده های شما را رمزگذاری می كنند و قول می دهند كه تمام اطلاعات شما را وارد یا ذخیره نكنید. با این حال ، بسیاری از خدمات رایگان VPN با فروش داده های شما به عنوان مثال به تبلیغ کنندگان ، درآمد خود را کسب می کنند. در این حالت ، شما بهتر است که به هیچ وجه سرویس VPN نداشته باشید و در عوض Adblocker یا برخی از ویژگی های امنیتی دیگر را نصب کنید.

بسیاری از ارائه دهندگان رایگان VPN همچنین دارای محدودیت داده ، محدودیت سرعت ، تبلیغات و محدودیت بارگیری هستند. به دلیل همین محدودیت ها ، استفاده از یک تجربه لذت بخش نیست. علاوه بر این ، بسیاری از برنامه های VPN رایگان ، ایمن نیستند و حاوی نرم افزارهای جاسوسی یا بدافزار موجود در بارگیری هستند. لطفاً قبل از امتحان برخی خدمات رایگان VPN ، مراقب باشید. اگر می خواهید یک یا دو مورد را امتحان کنید ، لطفا مقاله برتر ارائه دهندگان VPN رایگان ما را بررسی کنید. یکی از VPN های رایگان که مهر تأیید ما را دارد ProtonVPN است.

افکار نهایی

معایب اصلی یک VPN آزار دهنده است اما لزوماً بر بیشتر کاربران تأثیر نمی گذارد. بسیاری از مشکلات در خدمات VPN رایگان یا ارزانتر با آن روبرو می شوید. به عنوان مثال ، در برخی موارد ، حتی ممکن است اتصال اینترنت شما بعد از اتصال به یک ارائه دهنده VPN سریعتر شود. این می تواند زمانی اتفاق بیفتد که ISP اتصال شما را بخورد. یک سرویس VPN سپس داده های شما را رمزگذاری می کند ، و این احتمال بسیار کمتری را می دهد که ISP شما سعی کند شما را تحت فشار قرار دهد. در این سناریو ، ارتباط شما امن تر و سریعتر است.

همچنین محاصره هایی که بطور اختصاصی برای خدمات VPN طراحی شده اند همیشه یک مشکل نیست. Netflix نمی تواند و همه سرورهای VPN را مسدود نمی کند. بسیاری از ارائه دهندگان VPN دسترسی سریع و آسان به Netflix در سراسر جهان دارند.

همچنین VPN هایی وجود دارند که سوئیچ kill ندارند. به این ترتیب اتصال اینترنت شما به طور ناگهانی خاموش نمی شود ، اگرچه این امر باعث می شود امنیت کمتری پیدا کنید.

سرانجام ، هنگام استفاده از سرویس VPN به طور قطع معایبی وجود دارد. با این حال ، بسیاری از این موارد هنگام استفاده از ارائه دهنده کیفیت بسیار محدود هستند. بهترین کاری که می توانید انجام دهید این است که دقت کنید کدام ارائه دهنده VPN برای شما بهترین است.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map