بهترین VPN برای چین: دور زدن از دیوار آتش چین | VPNoverview.com

چین کشوری با رشد اقتصادی بی سابقه است. در هیچ زمان ، چین به یکی از بزرگترین قدرتهای جهان تبدیل شده است. متأسفانه ، چین نیز کشوری است که اینترنت رایگان به اندازه آن در غرب در دسترس نیست. هرکسی که به چین سفر کند ، متوجه خواهد شد که سایتهایی مانند Gmail ، Facebook و YouTube دیگر کار نمی کنند. این شرم آور است زیرا گردشگران ، مشاغل و مهاجران غربی را می ترساند. علاوه بر این ، شهروندان چینی به تمام اطلاعات موجود در آنجا دسترسی ندارند.


خوشبختانه راهی برای دور زدن موانع چینی وجود دارد. راه حل بسیار ساده است: از VPN استفاده کنید. VPN یک برنامه نرم افزاری است که از اتصال به اینترنت شما محافظت می کند و شما را از طریق سرور در کشور دیگری با اینترنت متصل می کند. ادامه مطلب را بخوانید تا دقیقاً بدانید که این روش چگونه کار می کند و کدام یک از VPN ها بهترین انتخاب برای استفاده در چین هستند.

فایروال بزرگ چین: چرا چین وب سایت ها را مسدود می کند?

چین با قفل

فایروال بزرگ چین که با عنوان “سپر طلایی” نیز شناخته می شود بزرگترین سیستم سانسور اینترنت در جهان است. همه بخش های اینترنت که به راحتی می توانید در ایالات متحده آمریکا دسترسی داشته باشید در چین نیز قابل دسترسی است. Google ، Facebook ، Twitter ، YouTube و بسیاری از وب سایتهای دیگر مسدود شده اند. اما چرا?

خوب ، مسئله این است: با مسدود کردن سایت ها ، دولت چین در تلاش است تا شهروندان خود را از محتوا محافظت کند که می تواند خطرناک یا نامناسب تلقی شود. با این حال ، این دولت چین است که تصمیم می گیرد نامناسب و چه چیزی نیست. علاوه بر این ، این بدان معنی است که شرکت های چینی نیز در برابر رقابت از خارج از کشور محافظت می شوند. به عنوان مثال ، به عنوان شهروندان فقط می توانند به نسخه چینی فیس بوک دسترسی پیدا کنند ، آنها مجبورند از آن استفاده کنند و نه رقیبی از خارج از چین. همچنین بررسی اطلاعات شرکتهای چینی و شهروندان چینی برای دولت آسانتر می شود.

برای رسیدن به این هدف ، فایروال از فناوریهای متنوعی تشکیل شده است. این شامل مسدود کردن آدرس های IP وب سایت ها و همچنین فیلتر سیستم های نام دامنه (DNS) ، URL ها و بسته ها است. چین همچنین به طور جدی مانع VPN ها می شود. اما چین کشوری عظیم است ، بنابراین برای دولت غیرممکن است که کلیه فعالیت های اینترنتی شهروندان خود را با جزئیات مورد توجه قرار دهد. در نتیجه ، دیوار آتش می تواند بسیار متناقض باشد: سایتی که در یک استان مسدود شده است ممکن است در استان دیگری قابل دسترسی باشد.

این بدان معنی است که فایروال عظیم کاملاً ایمن نیست. این یک بازی مداوم از گربه و موش بین سایت های مسدود شده و مقامات چینی است. ابتدا کسی سوراخی در دیوار پیدا می کند ، سپس چین این سوراخ را می بندد و دوباره دایره را شروع می کند.

کدام وب سایت در چین مسدود شده است?

دولت چین دلایل مختلفی برای مسدود کردن سایت ها دارد. بعضی اوقات مسئله “محافظت” از شهروندان خود است ، گاهی اوقات از ممانعت از رقابت در خارج و گاهی اعمال یا ممنوعیت یک ایدئولوژی خاص. به هر دلیلی ، برای بازدید کنندگان غربی این کشور زیبا آزار دهنده است.

در زیر مرور کلی از سایتهای مسدود شده وجود دارد. ما به تمام سایتی که مسدود شده اند اشاره نمی کنیم (آن لیست به سادگی خیلی بزرگ است) ، اما ما برخی از سایتهای معروف و متداول مسدود شده را برای شما فراهم می کنیم.

سایت مسدود شده 
از بلوک 
ویکی پدیا چینی (بخشی)مه 2015
اختلافجولای 2018
Dropboxژوئن 2014
DuckDuckGoسپتامبر 2014
فیس بوکژوئیه 2009
فلیکرژوئیه 2014
Google (نقشه ها ، اسناد ، Gmail و غیره)مه 2014
HBOژوئن 2018
اینستاگرامسپتامبر 2014
مایکروسافت OneDriveژوئیه 2014
نتفلیکسناشناس
پینترستمارس 2017
Pornhubمه 2012
Redditآگوست 2018
SlideShareناشناس
خلیج دزدان دریاییفوریه 2012
تینرناشناس
پروژه2008
Twitch.tvسپتامبر 2018
توییترژوئن 2009
ویمئواکتبر 2009
واتس اپسپتامبر 2017
YouTubeمارس 2009

Gmail ، Facebook و YouTube در چین

خوشبختانه ، یک VPN یک راه حل ساده و نسبتاً شناخته شده برای مقابله با سانسور اینترنت چین است. با استفاده از VPN می توانید به راحتی موانع را دور بزنید زیرا این دستگاه شما را از طریق سرور مستقر در خارج از چین به اینترنت متصل می کند. به عنوان مثال ، ترافیک اینترنت از طریق آلمان قابل تغییر است. فایروال چینی فقط می تواند ببیند که شما به یک سرور آلمانی وصل می شوید ، و نه اینکه به Google وصل می شوید. این سرور مجاز است ، بنابراین امکان اتصال شما ایجاد می شود. چین نمی داند که شما واقعاً از طریق آن سرور خارجی از Google استفاده می کنید. درک دقیق نحوه عملکرد یک VPN دشوار است ، اما به طور کلی به شرح زیر عمل می کند:

دسترسی به YouTube از چین بدون VPN

یوتیوب در چین بدون PVN

بدون VPN ، دیوار آتش چینی می بیند که شما در حال تلاش برای دسترسی به سایتی هستید که آنها را مسدود کرده اند. پیامی دریافت خواهید کرد که می گوید سایتی که می خواهید بازدید کنید در دسترس نیست.

دسترسی به یوتیوب از چین با VPN

یوتیوب چین با VPN

با استفاده از VPN ، داده های شما رمزگذاری می شوند و فایروال چینی فقط مشاهده خواهد کرد که شما می خواهید به یک سرور در یک کشور دیگر وصل شوید. فایروال چینی این موضوع را به عنوان یک وب سایت مسدود تشخیص نمی دهد و امکان اتصال را فراهم می کند. سایتی که می خواهید از آن بازدید کنید اکنون قابل دسترسی خواهد بود.

سه VPN برتر برای چین

VPN هایی وجود دارند که از ویژگی های ویژه ای برخوردار هستند و به آنها امکان می دهد بدون شناسایی ، از دیوار آتش چینی دور بزنند. شما اغلب می توانید این VPN ها را بر روی تلفن هوشمند یا رایانه لوحی خود نصب کنید تا بتوانید از آنها در چین آزادانه استفاده کنید. در زیر یک مرور کلی از بهترین ارائه دهندگان VPN برای چین مشاهده خواهید کرد. دنبال چیزهای بیشتری می گردید؟ ابزار مقایسه VPN ما را بررسی کنید.

ExpressVPN برای چین

ExpressVPN ارزان ترین سرویس VPN نیست اما یکی از بهترین ها برای چین است. از سرورهای مخفیکاری در هنگ کنگ استفاده می شود که بطور ویژه برای دور زدن فایروال طراحی شده اند. ExpressVPN همچنین دارای سرورهای نزدیک چین برای دسترسی سریع به اینترنت بدون سانسور است. ExpressVPN از سوییچ kill برای حفظ حریم خصوصی مشتریان استفاده می کند. این کار به محض قطع VPN تمام برنامه های اینترنتی متوقف می شود. این بدان معناست که هیچگونه اطلاعاتی از طریق یک ارتباط نا امن در معرض دید شما قرار نمی گیرد. سرویس VPN همچنین از رمز نگاری DNS ، محافظت در برابر نشت WebRTC و رمزگذاری OpenVPN با اسرار کامل رو به جلو برای رمزگذاری اطلاعات شما و اطمینان از حریم شخصی شما استفاده می کند. ممکن است کمی فنی به نظر برسد ، اما نکته اصلی این است که شما حتی در چین نیز ایمن و ناشناس باشید.

NordVPN برای چین

NordVPN از روش دیگری برای دور زدن فایروال موسوم به “فناوری Obfsproxy VPN” استفاده می کند. این همان فناوری قوی است که Tor برای غلبه بر موانع از آن استفاده می کند. با استفاده از این سرویس ، دیگر نیازی به نگرانی درباره حریم شخصی ندارید. NordVPN همچنین از سوییچ kill استفاده می کند و محافظت نشتی DNS را فراهم می کند. NordVPN دارای رمزگذاری OpenVPN با اسرار کامل پیش رو است. شما باید از طریق یک سرور ویژه NordVPN وصل شوید زیرا مجبور هستید از Obfsproxy استفاده کنید.

VyprVPN برای چین

VyprVPN از انتخاب بندر و فناوری مخفیکاری به نام “Chameleon” استفاده می کند. این فناوری بطور خاص برای دور زدن فایروال طراحی شده است. این باعث می شود که ترافیک رمزگذاری شده VPN شما مانند ترافیک عادی اینترنت به نظر برسد. نکته جالب در مورد این سرویس VPN این است که کنترل کامل زیرساخت های خود را دارد. هیچ شخص ثالثی وجود ندارد که باعث افزایش سرعت و حریم خصوصی شود. معایب این است که سیاهههای مربوط به اتصال (هنگام اتصال به VPN) نگه داشته می شوند و P2P (torrenting) مجاز نیست.

نصب VPN برای چین

برای نصب یک VPN تقریباً نیازی به دانش فنی ندارید. شما می توانید با بارگیری یک فایل و اجرای آن ، VPN را به سادگی نصب کنید. مثلاً همان نصب Spotify است. با استفاده از این راهنمای گام به گام یک VPN را روی دسک تاپ خود نصب کنید:

 • برو به وب سایت ارائه دهنده VPN انتخابی شما
 • اشتراک را انتخاب کنید شکل و ایجاد یک حساب کاربری
 • فایل نصب VPN را بارگیری کنید برای سیستم عامل خود وارد شوید یا به وب سایت وارد شوید و فایل نصب را از صفحه حساب خود بارگیری کنید
 • فایل نصب را اجرا کنید به محض اینکه بارگیری تمام شد
 • جادوگر نصب را اجرا کنید از پرونده بارگیری شده
 • هنگامی که نرم افزار VPN نصب شد ، می توانید باز کن آی تی
 • بعد از باز کردن نرم افزار می توانید با حسابی که ایجاد کردید وارد شوید
 • پس از ورود به سیستم ، شما در نرم افزار VPN قرار دارید. سرانجام می توانید تنظیمات را تغییر داده و یک سرور را انتخاب کنید
 • VPN را روشن کنید. معمولاً در نرم افزار VPN یک دکمه یا سوئیچ آشکار وجود دارد. پس از اتصال VPN ، می توانید از اینترنت بدون سانسور در چین لذت ببرید

در Android یا iOS این تقریباً مشابه است ، اما می توانید نرم افزار را از فروشگاه App یا Google Play بارگیری کنید. همچنین مفید است که نیازی به داشتن حساب جداگانه برای هر دستگاه نداشته باشید. شما می توانید VPN خود را بر روی تمام دستگاه های خود نصب کنید و برای ورود به سیستم فقط به یک حساب کاربری و اشتراک نیاز دارید.

لطفا توجه داشته باشید: برخی از سایت های ارائه دهنده VPN در چین مسدود شده اند. این بدان معناست که شما نمی توانید VPN را در حالی که در چین است بارگیری و نصب کنید. بنابراین همیشه مطمئن شوید که قبل از رفتن به چین ، VPN را نصب کنید. ممکن است قطع کردن اشتراک VPN از چین دشوار باشد.

آیا VPN در چین قانونی است?

از آنجا که چین VPN ها را مسدود می کند ، ممکن است تعجب کنید که آیا VPN در چین غیرقانونی است یا خیر. این کمی منطقه خاکستری است. از این زمان ، هیچ موردی گزارش نشده است که کسی در استفاده از VPN با مشکل روبرو شود ، اما چین در تلاش است تا استفاده از VPN را تا حد ممکن دشوار کند. سایتهای VPN مسدود شده و نرم افزار VPN برای اندروید و iOS در فروشگاههای برنامه موجود نیست. در سال 2015 ، اتصالات تلفنی کلیه کاربران VPN در سین کیانگ قطع شد. این ارتباط تا زمان حذف نرم افزار VPN ترمیم نشد. با این حال ، این یک مرحله بود.

به عنوان یک خارجی ، در صورت استفاده از VPN در چین با مشکلات بسیار کمی روبرو خواهید شد. اگرچه اخیراً VPN هایی که توسط دولت تأیید نشده اند در چین ممنوع شده اند ، اما هنوز هیچ کاری در این باره انجام نشده است. به طور خلاصه: هنوز هیچ نگرانی وجود ندارد ، اما این ایده خوبی است که با اخبار مربوط به استفاده از VPN در چین به روز باشید..

گزینه های چینی برای سایت های غربی

شاید شما مایل به استفاده از VPN نباشید یا در مورد گزینه های چینی برای سایت های غربی کنجکاو هستید. چین تقریباً برای هر سایت شناخته شده غربی ، همتای خاص خود را دارد. آنها موتورهای جستجوگر خود ، وب سایت های ویدئویی و رسانه های اجتماعی خود را دارند. دیدن یک نوع جالب است. شاید شما حتی می توانید با استفاده از این سایت ها با افراد محلی ارتباط بهتری برقرار کنید. WeChat به ویژه در چین محبوب است. تقریباً در هر چیزی استفاده می شود و اگر مدت طولانی در چین باشید و از آن استفاده نکنید ، واقعاً از دست می دهید. در هر صورت ، جدول زیر برخی از سایت ها و خدمات رایج غربی را در کنار همتای چینی خود نشان می دهد. همیشه فقط یک ممنوعیت نیست. بعضی اوقات دلایل دیگری وجود دارد که باعث شده سایتها در غرب خوب کار کنند اما در چین نیستند (مانند رقابت ، قانونگذاری و غیره).

سایت مشترک یا سرویس 
چینی ها جایگزین 
فیس بوکWeChat * ، QQ
گوگلبینگ ، Google.cn (همیشه کار نمی کند) ، بایدو
نقشه های GoogleGoogle.cn ، نقشه های بایدو ، نقشه خیابان باز ، Mapquest
سایتهای خبری کوارتز ، آسیا تایمز ، چین دیلی ، دیپلمات ، پست صبح صبح در جنوب چین
وب سایتهای خرید آنلاینTaobao ، Tmall
پینترستWoxihuan
سایت های بررسی مجدد دایانپینگ
تینرتانتان
توییترویبو
حال بارگذاریDiDi ، Mobike (برای دوچرخه)
YouTubeیوکو تودو ، بیلیبیلی

* مقایسه WeChat (Weixin) با فیس بوک واقعاً چنین کاری نمی کند. WeChat بسیار بزرگتر است و برای اهداف دیگر استفاده می شود. این نوعی پلتفرم مگا متشکل از اینستاگرام ، فیس بوک ، WhatsApp ، Uber ، Apple Pay و موارد دیگر است. می توانید سوالی بپرسید ، تاکسی سفارش دهید ، در رستوران ها هزینه بپردازید و غیره. چینی ها تقریباً از هر چیزی استفاده می کنند و به همین دلیل توصیه می شود اگر مدت زمان طولانی در چین هستید ، از آن استفاده کنید و از آن استفاده کنید. همچنین برخی سایت ها و خدمات چینی وجود دارد که در واقع هیچ جایگزینی برای آنها نداریم. یکی از نمونه های آن دوبان است. Douban ترکیبی از IMDb ، Spotify ، SoundCloud و Myspace است. این مکان برای انواع منافع فرهنگی مانند فیلم و موسیقی است.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map