بهترین ارائه دهنده VPN برای لینوکس | VPNoverview

آیا از صفحه نمایش مرگ ویندوز آبی رنگ و بیدار هستید؟ یا شاید شما از تعقیب نسل بعدی سخت افزار مورد نیاز برای به روز ماندن در انجمن مک خسته شده اید. یا شاید شما فقط انعطاف پذیری داشتن یک سیستم عامل کاملاً قابل تنظیم را دوست دارید. به آرامی ، تعداد بیشتری از افراد مزایای توزیع لینوکس را کشف می کنند. البته ، یک VPN مهم نیست که سیستم عامل شما با آن کار می کنید. با این حال ، هنگام استفاده از لینوکس ، انتخاب VPN مناسب برای توزیع لینوکس شما مهم است.


در کیفیت ، ابزار و تجربه کاربر VPN برای کاربران لینوکس بسته به نوع ارائه دهنده آنها ، تفاوت های اساسی وجود دارد. حقیقت ساده این است که برخی از ارائه دهندگان VPN برای تهیه یک برنامه کارآمد (چه برای ترمینال و چه با UI مخصوص آن) برای کاربران لینوکس ، مشکل ایجاد کرده اند ، در حالی که برخی دیگر وجود آنها را به سختی تصدیق می کنند. در زیر سه بهترین VPN برتر ما برای لینوکس را پیدا خواهید کرد که هرکدام مزایای منحصر به فرد خود را دارند. اگر هرکدام از این ارائه دهندگان VPN را انتخاب کنید ، می توانید مطمئن باشید که تجربه لینوکس شما به میزان قابل توجهی بهبود خواهد یافت.

لینوکس و حفظ حریم شخصی 

لپ تاپ آرم لینوکسیک رقابت طولانی مدت بین کاربران سیستم عامل ویندوز مایکروسافت و کاربران اپل مک وجود دارد. هر دو همیشه ادعا می کنند سیستم عامل خود بهترین است. یک چیز مشترک با هر دو سیستم عامل وجود دارد: کد منبع آنها مخفی و اختصاصی است. در هر زمان کد منبع برنامه برای باز بودن باز نیست ، ممکن است حریم خصوصی و امنیت شما در معرض خطر باشد. به همین دلیل ، به هیچ وجه نمی توان با اطمینان خاطر گفت که این نرم افزار در پشت صحنه چه کاری انجام می دهد. علاوه بر این ، بیشتر شرکتهای موفق فناوری عادت دارند که اطلاعات خود را در مورد کاربران خود جمع کنند. شما با لینوکس این مشکل را نخواهید داشت ، زیرا کد آن منبع باز است و در دسترس همه است.

با استفاده از لینوکس

به عنوان یک سیستم عامل کاملاً منبع باز ، لینوکس یک انتخاب محبوب برای کاربران مربوط به حریم خصوصی است. همه می توانند کد منبع را ببینند ، به این معنی که کسانی که می دانند کد چگونه کار می کند ، دقیقاً می دانند که چه چیزی قادر است. اگر سیستم عامل لینوکس شما حاوی کد برای جمع آوری اطلاعات در مورد کاربران خود باشد ، کسی متوجه آن می شود و این کلمه را مانند آتش سوزی پخش می کند. این صراحت به احساس حریم خصوصی و محافظت شما می افزاید.

با استفاده از VPN

اگر این حس حریم خصوصی برای شما جذاب باشد ، احتمال دارد که از VPN نیز بهره مند شوید. یک VPN خوب داده هایی را که به دستگاه شما وارد می شوند و رمزگذاری می کنند. این مانع از حمله انسان به وسط می شود و داده های شما را ایمن نگه می دارد. درخواست های داده شما مستقیماً به وب سایت نمی روند ، بلکه ابتدا از طریق یک سرور VPN ناشناس ارسال می شوند. در نتیجه سایتهایی که بازدید می کنید قادر به ردیابی داده ها به شما نیستند. موقعیت مکانی شما ، سابقه مرورگر و جستجوها خصوصی هستند. علاوه بر این ، استفاده از VPN به شما امکان می دهد تا محتوای جغرافیایی مسدود شده را بدست آورید. خلاصه اینکه ، یک VPN میزان بیشتری از ناشناس بودن آنلاین ، آزادی و امنیت را در اختیار شما قرار می دهد.

بهترین VPN برای لینوکس شما

اتصال سیستم لینوکس با سرویس VPN ترکیبی از پیروزی در هنگام حفظ حریم خصوصی است. متأسفانه ، تمام خدمات VPN فقط روی توزیع توزیع لینوکس کار نمی کنند. این مهم است که آگاه باشید که VPN روی کدام سیستم کار خواهد کرد و کدام گزینه برای هر VPN در دسترس است ، زیرا این موارد کاملاً متفاوت است. اگر با هر یک از VPN های زیر بروید ، تقریباً تضمین می کنید که از خدمات بسیار بهره مند شوید. ناگفته نماند که کلیه خدمات VPN زیر دارای خط مشی بدون گزارش هستند.

ExpressVPN

بهترین برای: سرعت و قابلیت اطمینان

در دسترس برای: اوبونتو ، دبیان ، فدورا ، CentOS ، Arch ، Raspbian

ExpressVPN بدون شک یکی از بهترین گزینه ها برای کاربران لینوکس است. اگر از سیستم لینوکس استفاده می کنید ، توزیع شما به احتمال زیاد توسط ExpressVPN پوشانده شده است. شکی نیست که قویترین ویژگی ExpressVPN ، شبکه سرور آن است که متنوع ، قابل اعتماد و فوق العاده سریع است. از بین تمام ارائه دهندگان VPN در خارج ، ExpressVPN سازگارترین نتیجه را در استفاده از اینترنت شما دارد. علاوه بر این ، رقیب امنیتی ExpressVPN با سایر VPN های بزرگ در صنعت است. شما هرگز نگران نشت IP یا DNS تصادفی ناشی از یکی از سرورهای ExpressVPN هستید.

ExpressVPN یک برنامه ترمینال با کاربرد آسان دارد که با چند دستور اساسی قابل کنترل است. همچنین می توان سوئیچ kill را خاموش و روشن کرد. خلاصه اینکه ، شما با استفاده از این سرویس مشکلی نخواهید داشت. برای اطلاعات بیشتر ، شما به بررسی دقیق این ارائه دهنده می پردازید. تنها افت قیمت ExpressVPN قیمت نسبتاً بالایی است. دوباره ، حداقل می دانید که برای کیفیت پرداخت می کنید.

NordVPN 

بهترین برای: امنیت و ویژگی های اضافی

در دسترس برای: اوبونتو ، دبیان ، فدورا ، CentOS ، openSUSE ، RHEL ، QubesOS

اگر حفظ حریم خصوصی و امنیت اصلی ترین نگرانی شماست ، NordVPN VPN برای شماست. NordVPN از چندین پروتکل امنیتی مختلف ، از جمله OpenVPN – استاندارد طلای امنیتی پشتیبانی می کند. در جایی که بیشتر VPN ها از رمزگذاری 256 بیتی استفاده می کنند ، که در حال حاضر بسیار قوی است ، NordVPN از رمزگذاری SSL 2048 بیتی استفاده می کند. این بدان معنی است که داده های شما فراتر از امنیت هستند.

برنامه ترمینال برای Linux همچنین شما را قادر می سازد تعدادی ویژگی امنیتی اضافی اضافه کنید: می توانید سرورهای DNS خود را انتخاب کنید ، IPv6 را خاموش کنید ، یا یک پروکسی SOCKS5 ، چند هاپ یا Cybersec اضافه کنید (ابزاری اضافی که به شما در محافظت در برابر تبلیغات ، ردیاب ها و بدافزارها). این ابزارهای اضافی NordVPN را با ExpressVPN بسیار متفاوت می کند. در حالی که اکسپرس سرعت کمی دارد ، NordVPN عملکرد فنی بیشتری را ارائه می دهد. ابزارهای بیشتری برای بازی با آنها در جعبه ابزار NordVPN پیدا خواهید کرد.

NordVPN در 59 کشور سرور دارد. این سرویس همچنین در بسیاری از کشورها از یک اتصال منحصر به فرد VPN استفاده می کند. به عنوان مثال ، اتصال به VPN در روسیه از طریق یک سرور VPN در هلند اتفاق می افتد. این امر ردیابی فعالیت آنلاین شما را دشوارتر می کند. NordVPN همچنین انتخاب یک آدرس IP اختصاصی را ارائه می دهد. این کار برای دستیابی به اقداماتی که برخی وب سایتها برای جلوگیری از دسترسی سرورهای VPN انجام می دهند ، مفید است. NordVPN همچنین در تست های سرعت بسیار خوب عمل می کند و آن را سریعترین ارائه دهنده VPN برای لینوکس بعد از ExpressVPN می کند.. 

NordVPN در هنگام ارائه خدمات به مشتری و قابلیت استفاده از آن ، تأثیر کمتری ندارد. راه اندازی VPN حتی در سیستم عامل های لینوکس آسان است. برنامه ترمینال دارای انتخابی از دستورات بصری است و آن را بسیار کاربر پسند می کند. اگر در لینوکس هر مشکلی را تجربه کردید ، انتخاب گسترده ای از راهنماهای وجود دارد که می توانید با آنها مشورت کنید. علاوه بر این ، در صورت بروز هرگونه مشکل یا سؤال ، می توانید به پشتیبانی زنده گپ 24/7 دسترسی پیدا کنید. سرانجام ، NordVPN ارزان تر از Express است و آنها اغلب پیشنهادات و تبلیغات خوبی دارند.

دسترسی به اینترنت خصوصی (PIA)

بهترین برای: قیمت و رابط کاربر

در دسترس برای: اوبونتو ، دبیان ، (فدورا) ، Arch ، (Slackware)

علاوه بر این جالب این لیست است. در حالی که NordVPN و ExpressVPN تمایل دارند تا در اکثر دسته بندی ها در صدر لیست ها قرار بگیرند ، PIA موفق شده است موقعیتی طاقچه را در بازار پیدا کند: این یک VPN بسیار مطمئن ، کاربردی و مقرون به صرفه برای کاربران لینوکس که می خواهند یک کاربر باشند. رابط (UI).

تعداد بسیار کمی VPN برنامه هایی را برای لینوکس ارائه می دهد. درعوض ، آنها از شما می خواهند كه از ترمینال استفاده كنید یا سرورهای OpenVPN را به صورت دستی اضافه كنید تا این سرویس بتواند كار كند. PIA با دادن گزینه نصب رابط کاربری استاندارد آنها بر روی لینوکس ، ساده تر شده است. در نتیجه ، تجربه لینوکس با PIA دقیقاً مشابه با ویندوز است. لطفا توجه داشته باشید که رابط کاربر فقط برای کاربران اوبونتو ، دبیان و آرچ در دسترس است.

شبکه سرور و سرعت سرورهای PIA به اندازه NordVPN و ExpressVPN خوب نیستند ، اما برای اکثر کاربران هنوز هم به مراتب بیش از اندازه کافی هستند. مهمتر از همه ، آنها قابل اعتماد هستند: سرورها دارای سرعت پایدار هستند و هرگز اطلاعات IP یا DNS را به بیرون درز نمی کنند. به نوعی ، آنچه در سرعت تسلیم می شوید ، از نظر پول پس انداز می کنید. تقریباً نیمی از قیمت ExpressVPN ، خدمتی دریافت می کنید که برای بیشتر کاربران بیش از کافی است. برای کاربران بی تجربه لینوکس ، رابط کاربری رابط کاربر نیز دسترسی به آن را بسیار بیشتر می کند.

سرانجام ، PIA دارای برخی از ویژگی های اضافی است که به شما در محافظت در برابر تبلیغات ، ردیاب ها و بدافزارها و همچنین به شما امکان اضافه کردن سرورهای DNS دلخواه یا یک پروکسی SOCKS5 را می دهد. همه این موارد PIA را به یکی از بهترین و مقرون به صرفه ترین ارائه دهنده های VPN برای کاربران لینوکس تبدیل می کند.

ملواد

بهترین برای: تجربه کلی و قابلیت استفاده

در دسترس برای: اوبونتو ، دبیان ، فدورا

مولود عجیب و غریب در این لیست است. برخلاف بسیاری از ارائه دهندگان VPN دیگر که گزینه لینوکس را ارائه می دهند ، مولود تجربه لینوکس را چنان آسان و ساده تر کرده است که گویی شما حتی در لینوکس هم نیستید. آنها مانند PIA یکی از معدود ارائه دهنده هایی هستند که امکان استفاده از inferface کاربر Windows (UI) را به شما می دهند. کل مراحل تنظیم اتصال VPN شما با زحمت انجام می شود. پس از به دست آوردن کد ورود به سیستم ، به صفحه لینوکس آنها بروید و مخزن را بارگیری کنید. سپس UI را باز کنید و یکی از بسیاری از سرورهای آنها را انتخاب کنید. خودشه. به سختی می توان نصب هر VPN را در لینوکس کارآمد کرد.

شبکه سرور مولود بهترین نیست ، اگرچه یکی از بهترین هاست. شبکه آنها میزبان 492 سرور در 36 کشور جهان است. در کل این سرورها بسیار سریع و بسیار مطمئن هستند. ما با یک نمونه واحد از نشت DNS یا مشکلی در اتصال به سرورها روبرو نشدیم. آنها فقط از طریق پروتکل های OpenVPN و Wireguard کار می کنند ، ایمن ترین موارد موجود در حال حاضر. مولود همچنین سرورهای پل مخصوص خود را دارد تا بتوانند از فایروال های قوی استفاده کنند. سرانجام ، سوئیچ kill kill استاندارد نیز وجود دارد.

با یک قیمت ثابت 5 یورو در ماه ، مولود کمی گران تر از سایر VPN ها است ، اما برای این قیمت شما یک تجربه VPN قابل اعتماد ، بسیار قابل استفاده برای لینوکس از یک شرکت دریافت می کنید که اغلب به دلیل فداکاری آن به ناشناس بودن و حفظ حریم خصوصی ، مورد ستایش قرار می گیرد. با این وجود تنها نکته مهمی که باید به آن توجه داشت این است که مولود یک شرکت سوئدی است و به همین دلیل در یک کشور 14 چشم واقع شده است. برای کاربران لینوکس ، مولود یکی از بهترین گزینه های شما و یکی از انتخاب های مورد علاقه ما است!

افکار نهایی

استفاده از لینوکس راهی عالی برای حفظ اطلاعات شما است. اتصال از طریق VPN در بالا ، فقط باعث تقویت حریم خصوصی و امنیت آنلاین شما می شود. در حالی که صدها سرویس VPN در آنجا وجود دارد ، یافتن سرویس هایی که فقط از شما محافظت نمی کند بلکه با سیستم عامل لینوکس شما نیز کار می کند ، بسیار نادر است. بسته به آنچه می خواهید از اتصال VPN خود استفاده کنید ، هر یک از این سه سرویس VPN می تواند به راحتی خواسته های شما را برای یک تجربه آنلاین خصوصی ، سریع و ایمن تر برآورده کند.. 

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me