האם זה חוקי להשתמש ב- VPN? | VPNoverview.com

ליידי צדקאם הגעת לדף זה, אתה בטח תוהה אם מותר לחוק לעבוד עם VPN באופן חוקי. עבור מרבית המדינות בעולם התשובה היא כן. עם זאת, לכל מדינה עדיין יש חוקים ותקנות משלה. אם אתה משתמש ב- VPN כדי להישאר בעילום שם בזמן שאתה מבצע פעולות לא חוקיות, אתה עדיין כפוף לחוק. מה שאתה עושה עדיין לא חוקי, ללא קשר אם אתה משתמש ב- VPN או לא.


VPN (רשת פרטית וירטואלית) יוצר המון אפשרויות. אתה יכול להשתמש בו כדי לעקוף הגבלות גיאוגרפיות באינטרנט ולקבל גישה למידע שבדרך כלל לא יהיה זמין במדינה שלך. דוגמא פשוטה תהיה ה- BBC iPlayer. שירות זה נועד רק לציבור הבריטי, המתגורר בבריטניה. עם זאת, אם היית משתמש בשרת VPN בבריטניה, תוכל גם לגשת לאתר מאיטליה, נורווגיה או ארה”ב..

אנשים רבים תוהים אם זה חוקי להשתמש בחיבור VPN. ברוב חלקי העולם, במיוחד במדינות המערב, השימוש ב- VPN הוא חוקי לחלוטין. שם, לא תצטרך לחשוש שייעצרו רק בגלל שאתה משתמש ב- VPN. עם זאת, ישנן מדינות שממשלותיהן אינן מקבלות שימוש ב- VPN. בדרך כלל, במדינות אלה יש משטרים דיקטטוריים או מנהיגים סמכותיים במיוחד. דוגמאות לכך הן סין, רוסיה ואירן. מדוע הם רוצים להגביל את השימוש ב- VPN? ולמה ל- VPN יש שם רע כל כך? נסביר את הכל במאמר זה.

מדוע חיבור VPN אינו חוקי במדינות מסוימות?

השימוש ב- VPN אסור לרוב במדינות עם חוקים סמכותיים כמו סין, צפון קוריאה וטורקמניסטן. הממשלה במדינות אלה יש חופש אינטרנט מוגבל כמו גם חופש העיתונות. לכן מדיה חברתית ואתרי חדשות קריטיים נוטים להיחסם עבור משתמשי האינטרנט במדינה. כדי לקבל גישה לאתרים חסומים ושירותים מקוונים אלה בכל מקרה, אזרחים רבים, גולים, תיירים, עיתונאים ומשרוקי שריקה משתמשים ב VPN או שרת פרוקסי. התמונה למטה מציגה מדינות המשתמשות בצנזורה מקוונת בקנה מידה עצום והמוטיבציות העיקריות שלהן לכך.

הוא אינפוגרפיק לא חוקי של VPN

על ידי איסור VPNs, ממשלות מקוות לשלוט במידע שהאזרחים יכולים לגשת אליו. בנוסף, הם רוצים לפקח ולרשום את התנהגות האינטרנט של אזרחים. כשמשתמשים ב- VPN, אזרחים, תיירים, גולים, עיתונאים ומפרשי שריקה מסוגלים כולם לעקוף צנזורה מקוונת תוך אנונימיות של כל הנתונים המקוונים שלהם. זה מרגיז מאוד את הממשלות, מכיוון שזה אומר שיהיה להם פחות שליטה. לכן VPNs נעשים לרוב לא חוקיים במקומות כאלה. יש מדינות אף הציגו עונשים חמורים בגין השימוש ב- VPN. דוגמה לכך היא איחוד האמירויות, עליה נדבר עוד יותר בהמשך.

במקרים מסוימים VPNs נעשים באופן בלתי חוקי מטעמי בטיחות. עירק, למשל, החליטה לאסור על הקשר המאובטח כדי להקל על הלחימה נגד IS. למרבה הצער, פירוש הדבר ששאר האוכלוסייה סובלת מההשלכות השליליות של חוקים אלה. במובן מסוים הם נאלצים לוותר על חלק מהפרטיות שלהם למען הביטחון הלאומי.

באילו מדינות משתמשים בחיבור VPN אסור?

כבר הזכרנו כמה מדינות בהן אסור להשתמש ב- VPN. למען הבהירות, רשימנו למטה את כל המדינות הידועות כחסימות VPN או מחשיבים שימוש ב- VPN כבלתי חוקי. לרוב לא ברור לחלוטין אם חיבורי VPN אסורים לחלוטין ואיזה סוג עונש לצפות כשאתה משתמש בחיבורים. בלי קשר, שימוש ב- VPN באחד מהמקומות הללו הוא סיכון גדול.

מדינה
הערות
בלארוסבלארוס אסרה על חיבורי VPN כמו גם את דפדפן ה- Tor בשנת 2015. היא אף הפכה את השימוש ברשתות או חיבורים אנונימיים לא חוקיים. ככל הנראה, זה קשור ליחסם הקרוב לרוסיה.
חרסינההשימוש ב- VPN בסין הוא קצת אזור אפור. ממשלת סין נתנה את אישורה הרשמי לכמה שירותי VPN, בהם ניתן להשתמש באופן חוקי. שירותים אלה ככל הנראה רושמים את הפעילויות המקוונות שלכם ומשתפים אותם עם הרשויות. למרות שסין איימה לחסום את כל ה- VPN הזרים בשנת 2018, עדיין ניתן להשתמש בהם, גם אם זה עשוי להיות לא חוקי במאה אחוז. כמה VPNs באיכות גבוהה כמו NordVPN אפילו מציעים ‘שרתים מעורפלים’ מיוחדים, שעוזרים לך לעקוף את חומת האש של סין..
מצריםממשלת מצרים משתמשת בבדיקות מנות עמוק (DPI) בכדי לחסום מספר פרוטוקולי VPN (PPTP, L2TP, OpenVPN) מאז 2017. המדינה חוסמת אתרים ושירותים רבים במשך זמן רב. למרות ש- VPN אינם חוקיים באופן רשמי, מצרים הקשתה מאוד להשתמש ב- VPN כדי ליהנות מאינטרנט חינם בגבולותיה.
עירקעירק הציגה איסור VPN מלא בשנת 2014, וחוסם גם גישה לכמה מדיות חברתיות ושירותים אחרים. המניע העיקרי שלהם היה שזה יעזור להם להילחם ב- IS. גם כעת החוקים הללו עדיין פעילים, למרות של- IS כבר לא נמצאת המדינה תחת ידיה.
איראןאיראן אסרה רשמית שימוש ב- VPNs רבים מאז מרץ 2013. קידום ומכירת VPNs אלה אסור ויכול לגרום לעונש מאסר. מותר להשתמש רק ב- VPN עם אישור ממשלתי, למרות שאלו עדיין לא נותנים לך גישה לאתרים חסומים כמו YouTube. סביר להניח שהם גם רושמים את השימוש שלך.
צפון קוריאהצפון קוריאה ידועה בצנזורה המחמירה שלה. זה אפילו לא מאפשר לאזרחים להשתמש באינטרנט הרגיל. VPNs אסורים, אך מכיוון שצפון קוריאה סגורה כל כך משאר העולם, התוצאות של השימוש ב- VPN במדינה זו אינן ידועות.
עומאןהשימוש ב- VPN אינו חוקי עבור כל אזרחי אומני, אך ארגונים רשאים להשתמש באחד מהם כל עוד יש להם רישיון. רק שירותי VPN שאושרו על ידי הממשלה הם חוקיים.
רוסיהמאז יולי 2017 רשאים ספקי VPN רק להציע את שירותיהם לאוכלוסיה הרוסית אם הם משתפים את כל נתוני המשתמשים עם הממשלה. בשנת 2019 נתן רוסקומנדזזור (כוח השליטה התקשורתי הלאומי ברוסיה) למספר VPNים ידועים שלושים יום כדי להעניק להם גישה לכל הנתונים הרוסים ולעמוד על החוק הרוסי (כלומר אכיפת צנזורה). VPNs רבים הגיבו על ידי כיבוי השרתים הרוסים שלהם.
סוריההשימוש ב- VPN אינו בהכרח בלתי חוקי בסוריה. עם זאת, מאז 2011 נחסמים כמה חיבורי VPN, שכן הממשלה תוקפת פרוטוקולי VPN. לא בטוח עד כמה הניסיונות האלה מצליחים.
טורקיהכדי למנוע מאזרחים גישה לאתרים חסומים, ממשלת טורקיה הגבילה את השימוש ב- VPN. נעשים ניסיונות לאתר ולחסום חיבורי VPN באמצעות DPI. לכן השימוש ב- VPN בטורקיה עשוי לא תמיד לעבוד. יתר על כן, זה יכול להפוך אותך למטרה יותר לממשלה: עיניהם הפקוחות ילמדו אותך מקרוב.
טורקמניסטןטורקמניסטן מצנזר בכבדות ומגביל את האינטרנט כדי לחסום מדיה זרה. לפיכך, אסור להשתמש ב- VPN גם במדינה זו. למדינה יש ספק שירותי אינטרנט אחד בלבד, הנמצא תחת שליטת ממשלה.
אוגנדהאוגנדה הציגה מס מדיה חברתית בשנת 2018. כדי לעקוף מס זה, אזרחים רבים החלו להשתמש ב- VPN. כעת הממשלה חוסמת חיבורי VPN ומרתיעה את השימוש. עם זאת, שימוש ב- VPN אינו חוקי באופן רשמי (עדיין).
איחוד האמירויות הערביותבאיחוד האמירויות, רק ארגונים מורשים להשתמש ב- VPN. השימוש ב- VPN אינו חוקי עבור אזרחים כאשר הם משתמשים בו למטרות פליליות. עם זאת, מעשים פליליים באיחוד האמירויות כוללים גם ביקור באתרי הכרויות ובנטפליקס האמריקאית. שירותי VoIP כמו סקייפ אינם מותרים. אם אתה משתמש בהם, אתה יכול לקבל קנס גבוה או אפילו להישלח לכלא.

מדוע ל- VPNs יש מוניטין כה רע?

VPN יכול לעזור לך לגלוש באינטרנט באופן אנונימי. זה מספק יותר חופש ובטיחות מקוונים. לכן כמעט כל החברות הגדולות משתמשות באופן קבוע ב- VPN ארגוני בימינו. עם זאת, אנשים רבים מאמינים ש- VPNs אינם חוקיים לחלוטין. באזורים רבים בעולם זה: אתה יכול להשתמש ב- VPN כדי להגן על פרטיותך המקוונת בכל עת שתרצה. VPNs מאפשרים לך לגשת לאינטרנט באופן מאובטח, שאינו רע, מסוכן או אסור בפני עצמו – ברוב המקומות.

עם זאת, זה נגד החוק לקחת חלק בפעילות פלילית תוך שימוש ב- VPN. בהתאם למדינה בה אתה נמצא, ההגדרה של ‘עבריין’ יכולה להיות שונה מאוד. לרוב המדינות ישקלו למכור סמים קשים עבירה פלילית, למשל. עבריינים העוסקים בפעילות מסוג זה יכולים לנסות ולהישאר מחוץ לאחיזת הממשלה באמצעות VPN. פרטיותם תהיה מוגנת במקצת, ותקשה על המשטרה למצוא ולהעניש אותם. עם זאת, הנוהגים הפליליים שהם לוקחים בהם נותרו בלתי חוקיים. אם הם נתפסים הם יהיו בצרה קשה. לא לשימוש ב- VPN, אלא לצורך ביצוע פעולות בלתי חוקיות.

בדיוק כמו שקורה בדפדפן טור, אנשים רבים מאמינים שחיבור VPN אינו חוקי מכיוון שהוא מקלה על פשע. עם זאת, זה לא השימוש היחיד בחיבור אינטרנט מוגן ואנונימי. VPN הוא פשוט אמצעי למטרה שניתן להשתמש בו למטרות מרובות, הן טובות והן רעות.

שימושים משפטיים ב- VPN

יש הרבה סיבות טובות לאנשים להשתמש ב- VPN. לעתים קרובות פרטיות ממלאת תפקיד גדול, יחד עם הגנה נוספת בעת השימוש בנקודות חמות Wi-Fi פתוחות. הזרמת תוכן מקוון יכולה גם להיות קלה יותר באמצעות VPN. למידע נוסף על הסיבות לכך שתרצה להשתמש ב- VPN, ברצוננו להפנות אותך למאמר המלא שלנו בנושא VPN ושימושים בהם.

לסיכום: VPNs הם חוקיים ברוב המדינות. עם זאת, ממשלות מסוימות הציבו הגבלות על השימוש ב- VPN או אסרו לחלוטין את התרגול. בדרך זו הם שואפים לשלוט על האוכלוסייה או לשמור על הבטיחות הלאומית. השימוש ב- VPN במקומות אלה עלול להיות מסוכן ולסבך אתכם. כשאתה לא באף אחת מאותן מדינות ואינך משתתף בפעילות פלילית, עם זאת, אין צורך לפחד.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me