חסרונות של VPN. מה צריך להיזהר! | VPNOverview

VPN עשוי להיראות כמו הפיתרון המושלם לבעיות פרטיות מקוונות רבות. אחרי הכל, VPN מסתיר את כתובת ה- IP שלך, מצפין את הנתונים ומבטל חסימה של תוכן מוגן מפני כתובות IP. בקיצור, זה מספק לך בטיחות, אנונימיות וחופש.


עם זאת, לכל דבר יש חסרונות. להלן תוכלו לקרוא אילו חסרונות עשויים להיות VPN כמו גם את ההבדל העיקרי בין VPNs בחינם לתשלום.

כמה חסרונות נפוצים של שירותי VPN

חיבור VPN עשוי להשפיע על השימוש שלך באינטרנט במספר דרכים. כמה מהנפוצים ביותר הם:

 • חיבור אינטרנט איטי יותר
 • חסימות ספציפיות של שירותי VPN (למשל על ידי Netflix)
 • שימוש לא חוקי ב- VPN עצמם
 • אינך יודע כמה חזק ההצפנה שמספקת ה- VPN שלך
 • רישום כניסה ופיזור חוזר של הרגלי האינטרנט שלך לצדדים שלישיים
 • חיבור נשבר
 • תחושה של חסינות מקוונת ללא הצדקה
 • VPNs בחינם: לפעמים גרוע מכל אחד מהם

להלן תוכלו למצוא כל אחת מהדוגמאות הללו מוסברות ביתר פירוט. אנו מסבירים מדוע אתה עלול לחוות ירידה במהירות ואיך VPN יכול לגרום לך להיחסם. יתר על כן, תוכלו לקרוא על חוקיותו של VPN במדינות שונות. אנו ננסה לעזור לך עם כל קשיים שתיתקל בהם בבחינת הבטיחות של VPN ובאיזו מידה אתה אנונימי באמת. עם רוב הבעיות הללו, אנו יכולים לעזור לך למצוא ספק מתאים שלא יגרום לך צרות יתר. עם זאת, חלקם עשויים להשפיע יותר על החוויות שלך עם VPNs. יידע את עצמך לפני שאתה קונה VPN, כך שלא תתאכזב. אם אתה פשוט מחפש VPN איכותי מאוד ורוצה להימנע מרבים מהחסרונות הפוטנציאליים, כדאי להשקיע בשירות VPN כמו ExpressVPN. זה עולה כמה יורו בחודש, אבל אתה מקבל שירות נהדר בתמורה.

אתה עלול לחוות חסרונות ספציפיים בהתאם לספק VPN שאתה בוחר. כדי לוודא שלא תיתקל בהפתעות מגעילות, קרא את סקירת ה- VPN שאתה מתכנן לקנות.

VPN עשוי להפחית את המהירות שלך

מכיוון שהחיבור לאינטרנט עם VPN מועבר ומוצפן דרך שרת ה- VPN, ייתכן שחיבור האינטרנט שלך יאט מעט. זו הסיבה שחשוב לבדוק את המהירות של VPN כשאתה מנסה את זה. אתה יכול למצוא קטע גדול על מהירות בכל הביקורות שלנו. מרבית שירותי ה- VPN הפרימימיים כמו NordVPN ו- ExpressVPN לא מאטים יותר מדי את האינטרנט שלכם, אך לעיתים נדירות המהירות נשארת זהה.

רוב משתמשי האינטרנט לא שמו לב להבדל. אנשים שעושים דברים באופן מקוון שזקוקים לחיבור מהיר יכולים להיתקל בבעיות ב- VPN הלא נכון. לדוגמה, גיימרים שרוצים לשחק משחקי רב-שחקנים מקוונים צריכים לבדוק את ה- VPN הטובים ביותר למשחקים, כדי להיות בטוחים שהם לא יחוו פיגור כלשהו.

אתה יכול להסתכן שייחסם על ידי שירותים מסוימים

לוגו נטפליקס

שירותים מסוימים מרתיעים את השימוש ב- VPN. זה בדרך כלל אומר שיש משהו שאתה לא אמור לקבל גישה אליו, אבל אתה עושה עם VPN. לדוגמה, ממשלות מסוימות חוסמות תכנים מסוימים עבור אזרחיהן מכיוון שהן חושבות שזה לא כשיר או שהוא מאיים על ערכיהן. או לפעמים ספקי תוכן מסוימים נועלים משתמשים ממדינות מחוץ כיוון שהם פשוט לא שילמו חלק מדמי הרישיון, למשל. זה המקרה עם ה- BBC iPlayer. אתה יכול להשתמש ב- VPN כדי לעקוף מגבלות אלה ולגשת בכל מקרה לתוכן. מסיבה זו VPNs אינם פופולריים במיוחד בקרב ממשלות אלה. זה אפילו יכול לגרום לאיסור כללי של כל ה- VPN.

VPNs נחסמים גם על ידי שירותי סטרימינג כמו נטפליקס והולו. מכיוון שלחברות אלה יש חוזים עם מפיצי סרטים שמאפשרים להן להציג רק רק מדינות ספציפיות, הן התחילו ללכת אחרי VPNs. באמצעות VPN, אנשים ניגשים לתוכן של מדינה אחרת בשירותי סטרימינג אלה. מכיוון שנטפליקס אולי לא תהיה בעלת הזכויות להראות תוכן זה במדינה שלך, הם נלחמים בשימוש ב- VPN. הם עושים זאת על ידי חסימת כתובות IP הגישה לשירות שלהם עם כמויות גדולות של אנשים בו זמנית. לדוגמה, כשאתה ניגש אליהם דרך כתובת IP משותפת באותו זמן כמו משתמשים אחרים. זה יכול להיות מאוד מעצבן אם אתה רק רוצה לצפות בסרט. למרבה המזל, יש כמה ספקי VPN שמוודאים שתמיד יש שרת שתוכל להשתמש בו לצפייה בנטפליקס. אם אתה רוצה VPN פרמיום המאפשר לך להשתמש בנטפליקס, הסתכל ב- ExpressVPN.

VPN אינו חוקי בכל המדינות

למרות שזה עשוי להיחשב כחשוד, השימוש ב- VPN הוא חוקי ברוב המדינות. למעשה, מרבית החברות והתאגידים הגדולים משתמשים ב- VPN כחלק מהביטחון שלהם. ישנם כמה חריגים. יש מדינות שרוצות לקבל שליטה מלאה על הדברים שהאזרחים שלהם זוכים לראות באינטרנט. מכיוון שניתן להשתמש ב- VPN כדי לעקוף צנזורה ממשלתית, זה לא חוקי במדינות טוטליטריות מסוימות.

במדינות מסוימות, כמו רוסיה וסין, אתה יכול להשתמש רק ב- VPN שאושרו על ידי הממשלה. השימוש ב- VPN אינו בהכרח לא חוקי שם, אך הם רוצים לשמור עליו שליטה. עם זאת, ישנם ספקי VPN איכותיים כמו NordVPN, שפיתחו שרתים “ערומים” מיוחדים אשר אמורים להיות אפשריים להשתמש במדינות כמו סין, גם אם הממשלה אינה מורשית לכך. במדינות אחרות כמו צפון קוריאה, השימוש ב- VPN נאסר לחלוטין, כלומר אסור לך להשתמש ב- VPN. עם זאת, זו רק בעיה אם אתה גר באחת המדינות המגבילה או אוסרת על השימוש ב- VPNs.

לצרכנים קשה לבדוק את איכות ההצפנה

זה יכול להיות קשה לגלות אם ספקי ה- VPN באמת עושים את מה שהם מבטיחים. לעתים קרובות אתה מגלה שהם לא מסתדרים כשזה משתבש. המשתמש הממוצע ב- PC אינו בקיא בקריפטוגרפיה. האם השירות הניתן באמת מאובטח כל כך? מסיבה זו ביקורות הן די חשובות בענף זה. לפני שאתה מתחייב למנוי עם ספק VPN, זה חכם לקרוא כמה ביקורות (משתמשים).

בסקירות שלנו תוכלו לגלות אילו יומני ספק אומרים שהם שומרים ולקרוא יותר על האיכות והבטיחות הכוללת של ה- VPN. זה כולל הסבר קצר על אילו פרוטוקולים וסוגי הצפנה משמשים ספק VPN. תוכלו למצוא ביקורות על כל ספקי ה- VPN הגדולים באתר שלנו. אולי תרצה גם לבדוק את ההמלצות המובילות שלנו.

רישום הרישום והפצה מחדש של הרגלי האינטרנט שלך לצדדים שלישיים

הרעיון לקבל מנוי מספק VPN הוא לנתב את התעבורה באינטרנט דרך השרתים שלהם. הם מצפינים את הנתונים שלך ומאפשרים לך להשתמש באחד מהשרתים הרבים שלהם כדי להסתיר גם את כתובת ה- IP שלך. פירוש הדבר שעליך להיות אמון ב- VPN שלך כי הם לא יעשו שימוש לרעה בנתונים העוברים דרך השרתים שלהם. קנית בעצם בטיחות ואנונימיות. ספקי VPN רבים שומרים על סיום ההסכם ומתעלמים לחלוטין מהנתונים האישיים שלך. הם לא רושמים את מה שאתה עושה ולא שומרים את הנתונים שלך.

עם זאת, חלק מספקי ה- VPN אכן רושמים את הנתונים שלך. VPNs רבים בחינם עושים זאת (עוד על כך בהמשך) וכמה ספקים מבהירים בהסכם הרישיון שהם עשויים לעשות זאת. זה כמובן מנצח את כל המטרה של קבלת שירות VPN בכלל. אבל אלה לא העבריינים הגרועים ביותר. המקרים המטרידים באמת הם ספקי VPN בתשלום שטוענים כי הם לא רושמים אך נמצא שהם מאוחרים לעשות כן. לדוגמה, ספק VPN אחד (HideMyAss) התבקש על ידי ה- FBI לספק מידע על אחד מלקוחותיהם בגלל חשד לפעילות בלתי חוקית ברשת החשוכה. למרות שהחברה סירבה בתחילה, הם בסופו של דבר מסרו יומנים מאוד ספציפיים אודות המשתמש, כולל זמני כניסה, הורדות, שימוש ברוחב הפס וכו ‘..

סיפור זהירות זה מזכיר לנו שוב שעלינו לבחון מספר מקורות וסקירות לפני שנחתום מנוי עם ספק VPN.

חיבור נשבר

ספקי VPN רבים כוללים מתג להרוג בתוכנה שלהם. זוהי תכונה שימושית מאוד. כאשר החיבור לשרת ה- VPN שלך יתנתק, אתה נותר פתאום ללא שום הגנה וההתנהגות המקוונת שלך מקושרת לכתובת ה- IP שלך בפועל. כדי למנוע זאת, מתג ה- kill מפסק מייד את כל החיבור שלך לאינטרנט ומשוחזר רק ברגע שהחיבור שלך ל- VPN הוקם מחדש.

החיסרון בזה הוא שבכן, אתה כבר לא מחובר לאינטרנט. ספקי VPN איכותיים לעיתים רחוקות מאוד נתקלים בבעיה זו.

תחושה של חסינות מקוונת ללא הצדקה

יש אנשים שמאמינים שחיבור ה- VPN שלהם הופך אותם לאנונימיים לחלוטין ולא מושפעים מתוכנות זדוניות. זה מוביל לאמונה השקרית שהם לא ניתנים לטיפול באינטרנט. ברור שזה לא המקרה.

אפילו עם חיבור VPN מוצפן ויציב מאוד, אתה עדיין יכול:

 • קבלו אחריהם ברחבי האינטרנט מפרסמים, גששים, האקרים, סוכנויות מודיעין וכו ‘.
 • קבל ממוקד ונפיל טרף להתקפות דיוג
 • נדבק בסוג כלשהו של תוכנות זדוניות
 • ננעל מחוץ לרשתות, מסדי נתונים, דפי אינטרנט מסוימים וכו ‘.

VPNs מוודאים שהנתונים שלך מוצפנים, כתובת ה- IP שלך מוסתרת וכי תוכל לקבל גישה לתוכן שהיה בעבר לא זמין עבור זרים. אבל אם האקר או סוכנות מודיעין רוצים לאתר אותך, יש דרכים אחרות לזהות אותך מלבד כתובת ה- IP שלך. כתובת ה- IP שלך היא רק הרמז הראשון שהם עשויים לחפש. כיוון שכך, חיבור VPN הוא הכל מלבד רישיון להשתתף בהתנהגות גנאי, בלתי חוקית או פזיזה באינטרנט. השתמש תמיד בשכל הישר שלך והיזהר.

VPNs בחינם: לפעמים גרוע מכל אחד מהם

חיסרון VPN בחינםיש אנשים שבוחרים לנסות שירות VPN בחינם. אין בזה שום דבר רע. אך למרבה הצער, ספקי VPN רבים בחינם לא נועדו לספק למשתמש הממוצע יותר פרטיות ואנונימיות באינטרנט, אלא רק בכדי להרוויח כסף. דוגמה ראשונה היא VPN של Hola, שירות VPN שמומלץ להתרחק ממנו. VPN מסוגים אלה אינם בתחום מכירת שירות VPN אלא מכירת הנתונים האישיים שלך לצדדים שלישיים. כשאתה משתמש בשירות VPN אתה מנתב את התנועה שלך דרך השרתים שלהם. אתה משלם להם דמי מנוי, הם מצפינים את הנתונים שלך והם מבטיחים לא לרשום או לאחסן את כל הנתונים שלך. עם זאת, שירותי VPN רבים בחינם מרוויחים את כספם על ידי מכירת הנתונים שלך למשל, למפרסמים. במקרה זה, עדיף לך שלא יהיה לך שירות VPN כלשהו ובמקום זאת להתקין Adblocker או תכונות אבטחה אחרות..

לספקי VPN רבים בחינם יש גם מגבלות נתונים, מגבלות מהירות, פרסומות והגבלות הורדה. זו פשוט לא חוויה מהנה לשימוש בגלל המגבלות הללו. יתר על כן, יישומי VPN רבים בחינם אינם בטוחים, המכילים תוכנות ריגול או תוכנות זדוניות בהורדה. אנא היזהר לפני שתנסה כמה שירותי VPN בחינם. אם ברצונך לנסות אחת או שתיים, אנא עיין במאמר הספקים המובחר ביותר שלנו בנושא ספקי VPN. VPN אחד חינם שיש לו חותמת האישור שלנו הוא ProtonVPN.

מחשבות אחרונות

החסרונות העיקריים של VPN הם מעצבנים אך אינם בהכרח משפיעים על מרבית המשתמשים. מרבית הבעיות נתקלות בשירותי VPN חינמיים או זולים יותר. לדוגמה, במקרים מסוימים, יתכן אפילו שחיבור האינטרנט שלך מתגבר עוד יותר לאחר התחברות לספק VPN. זה יכול לקרות כאשר ספק האינטרנט שלך מצמצם את הקשר שלך. לאחר מכן שירות VPN מצפין את הנתונים שלך, מה שהופך את הסבירות הרבה פחות לכך ש- ISP שלך ינסה להצער אותך. בתרחיש זה, החיבור שלך הוא בטוח ומהיר יותר.

גם חסימות שתוכננו במיוחד עבור שירותי VPN אינן תמיד בעיה. Netflix אינה יכולה ואינה חוסמת את כל שרתי ה- VPN. לספקי VPN רבים גישה מהירה וקלה ל- Netflix ברחבי העולם.

ישנם גם VPNs שאין להם מתג להרוג. בדרך זו חיבור האינטרנט שלך לא מושבת פתאום, אם כי זה כן גורם לך להיות פחות בטוח.

לבסוף, בהחלט ישנם חסרונות אפשריים כשאתה משתמש בשירות VPN. עם זאת, רבים מאלה מוגבלים מאוד כאשר משתמשים בספק איכותי. הדבר הטוב ביותר שאתה יכול לעשות הוא לשקול בזהירות איזה ספק VPN הוא הטוב ביותר עבורך.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map