VPN לעומת פרוקסי: מה ההבדל? | VPNOverview

כאשר אתה רוצה לגלוש באופן אנונימי, אתה יכול להשתמש ב- VPN או בפרוקסי.


VPN ופרוקסי על מאזניים

שניהם VPN ו- proxies יכולים לשנות את המיקום הגאוגרפי המוצג שלך, ולאפשר לך לעקוף מגבלות גיאוגרפיות באתרים. חשוב על שירותי הסטרימינג הרבים שלא יראו לך את התוכן שלהם כשאתה לא במדינה הנכונה. בעוד ש- VPN ו- proxies יכולים שניהם לשנות זאת, השניים עובדים בדרכים שונות לחלוטין. אפילו המילה ‘פרוקסי’ עצמה היא מונח רחב עם הרבה משמעויות שונות. ישנם, למשל, פרוקסי ציבור ופרטיים שלכל אחד מהם פונקציות שונות.

אז מה ההבדל המדויק בין VPN לפרוקסי? באיזה מהשניים הכי כדאי להשתמש? למרות שיש להם פונקציות דומות, הדרכים בהן הם מגדירים את חיבור האינטרנט שלך שונים מאוד. נסביר מהם ההבדלים הללו, כיצד עובדים שרתי פרוקסי שונים ואילו היתרונות והחסרונות מחוברים לפרוקסי פרוטוקול ו- VPN..

שרתי פרוקסי

שרת פרוקסי הוא שרת העומד בין המחשב שלך לאינטרנט. כשאתם נכנסים לאינטרנט באמצעות פרוקסי, כל תנועת האינטרנט שלכם תישלח תחילה דרך ה- proxy. בגלל זה, נראה כאילו הנתונים שלך מגיעים היישר מאותו proxy במקום מחשב וכתובת IP משלך. שרתי VPN מצפינים אוטומטית את כל הנתונים שלך, אך פרוקסי אינו עושה זאת. לכן, פרוקסי מסוגל להתמודד עם מספר עצום של חיבורים בו זמנית ממשתמשים שונים (לרוב עשרות אלפים). ספקי VPN רבים מציעים גם שירות פרוקסי נפרד לשימוש הלקוחות שלהם.

שינוי כתובת IP באמצעות פרוקסי

שרתי פרוקסי מסוגלים לתקשר עם האינטרנט בדרכים שונות. הם משתמשים באחד משני פרוטוקולים למטרה זו: HTTP או SOCKS.

שרתי פרוקסי HTTP

פרוטוקול HTTP תוכנן לפרש כל תנועה ברמת HTTP. פרוקסי שימוש בפרוטוקול זה מסוגלים לעבוד רק עם דפי אינטרנט. כל כתובת המתחילה ב- http: // או https: // המאובטח יותר תכוסה על ידי פרוקסי זה. כתוצאה מכך, פרוקסי שימוש בפרוטוקול זה יהיו יעילים רק כשאתה משתמש בדפדפן שלך. מכיוון שפרוקסי ה- proxy הזה מקבל רק בקשות HTTP, הוא מהיר מעט יותר מאשר פרוקסי VPN או SOCKS, ששניהם צריכים לעבד יותר נתונים. יתר על כן, פרוקסי HTTP יכול לעזור לך לעקוף כמה מגבלות מקוונות גיאוגרפיים. לבסוף, פרוקסי HTTP הם לרוב בחינם או זולים מאוד לשימוש.

החיסרון העיקרי של פרוקסי המשתמש בפרוטוקול HTTP הוא שניתן לאתר את הנתונים שלך די בקלות. כשאתה משתמש ב- Flash או ב- JavaScript, שפרוטוקול HTTP לא מצליח להתמודד איתם, אתרים רבים יוכלו לזהות את כתובת ה- IP האמיתית שלך ללא קשר לפרוקסי ה- Proxy. מלבד זאת, פרוקסי עבודה אינם מצפינים את הנתונים שלך, ומאפשרים להאקרים, ממשלות, מערכות אבטחה וספק האינטרנט שלך לבצע את כל הצעדים שלך. אם אתה נמצא באתר HTTPS, תנועת הנתונים שלך לא תעקוב על ידי צדדים שלישיים. עם זאת, כתובת ה- IP שלך עדיין גלויה. החיסרון הסופי של פרוקסי HTTP הוא שתצטרך להגדיר את ה- Proxy בנפרד בכל דפדפן בו אתה משתמש. זה יעלה לך הרבה מאמץ וזמן נוסף.

כדי לסכם בקרוב את כל היתרונות והחסרונות של פרוקסי HTTP, עשינו סקירה כללית בטבלה הבאה:

יתרונות:
חסרונות:
זול (לרוב בחינם לחלוטין)שימושי רק לגישה לאתרים
מסתיר את כתובת ה- IP שלךניתן בקלות לחשוף את ה- IP שלך
מהיר בשימושנתוני HTTP לא יוצפנו ויהיו רגישים להאקרים
מספק גישה לכמה אתרים מוגבליםזקוק לתצורה פרטנית בכל דפדפן

SOCKS שרתי פרוקסי

מלבד HTTPS, שרתי פרוקסי יכולים להשתמש בפרוטוקול שני: SOCKS. שרתי פרוקסי של SOCKS יכולים לעשות יותר מאשר רק לפרש דפי אינטרנט. הם גם לוקחים בחשבון את כל התעבורה באינטרנט אחרת, למשל, יישומים לדוא”ל שלך, צ’אטים ב- IRC ותוכניות סיבוב להורדות שלך. באופן זה, תישאר גם אנונימית מחוץ לדפדפן שלך.

מכיוון שפרוקסי SOCKS מעבדים יותר נתונים מאשר פרוקסי HTTP, הם בדרך כלל גם הרבה יותר איטיים. הם מתמודדים עם אותן בעיות אבטחה: אתה עדיין רגיש להאקרים וניתן לחשוף את ה- IP שלך, למרות שתהליך זה אינו קל כמו עם פרוקסי HTTP. לבסוף תצטרך לקבוע את התצורה של שרת ה- proxy בנפרד על כל סיב תוכנה, לדוגמה, BitTorrent.

ל- proxy של SOCKS יש יתרונות וחסרונות בהשוואה לפרוקסי HTTP. ובכל זאת, זה יכול להיות שימושי מאוד בנסיבות ספציפיות. אם, למשל, אתה רק מעוניין להסתיר את זהותך כדי להוריד טורנטים ב- BitTorrent, מספיק דיוק של SOCKS באמצעות חיבור SSL מאובטח (חיבור עם רמות הצפנה מאושרות). עם זאת, אם אתה מתכנן להוריד מסמכים או קבצים לא חוקיים באינטרנט, תמיד היה מודע לתקנות המקומיות בנושא הורדה מסוג זה..

יתרונות:
חסרונות:
מסתיר את כתובת ה- IP שלךאיטי יותר מאשר פרוקסי HTTP
נותן לך גישה לכמה אתרים מוגבליםלא מצפין את תנועת הנתונים שלך, מה שהופך אותו לרגיש להאקרים
מעבד כל צורה של תנועה באינטרנט (כולל טורנטים)זקוק לתצורה פרטנית בכל פיסת תוכנה
מגן מספיק על שימוש אנונימי ב- BitTorrent.

שרתי פרוקסי ציבוריים לעומת פרטיים

שרתי פרוקסי יכולים לבצע משימות רבות ומגוונות. כדי להבדיל בין פרוקסים לפונקציות שהם מבצעים, ניתן לסווג פרוקסים לפי אופן עבודתם. ראשית, יש הבדל בין פרוקסי ציבור לציבור.

שרתי פרוקסי ציבוריים

רשימת פרוקסי חינםשרתי פרוקסי ציבוריים או פתוחים הם פרוקסי פרויקטים שכל אחד יכול להשתמש בהם בחופשיות. זה אפשרי מכיוון שלמוצרי proxie מסוגלים לטפל באלפי חיבורים בו זמנית. ישנם שרתים ציבוריים רבים ברשת, שכולם חופשיים לשימוש. אלה כוללים גם פרוקסי HTTP וגם SOCKS, אם כי בדרך כלל יש יותר פרוקסי HTTP ציבוריים זמינים. תוכלו למצוא אין ספור רשימות של פרוקסי ציבור מקוונים אם אתה יודע לאן לחפש. HideMyAss, למשל, מציעה פרוקסי ציבור בחינם באתר האינטרנט שלהם.

למרבה הצער, שרתי פרוקסי ציבור לרוב אינם יציבים למדי. הסיבה לכך היא ששרת שמשמש יותר מדי אנשים בו זמנית יכול להעמיס ולהפסיק לתפקד. כאשר ניתן למצוא בקלות שרת ציבורי ברשת, סביר להניח שהרבה אנשים משתמשים בו, מה שעלול לגרום לכל מיני בעיות. החיבור שלך יכול ליפול ללא אזהרה, ובדרך כלל, מהירות ה- Proxy גרועה ביותר. יתר על כן, לרוב תצטרך לשלוח כל מיני מידע רגיש לבעלי השרתים האנונימיים האלה. אחרי הכל, כל תנועת הנתונים שלך עוברת דרך השרתים שלהם. בסופו של דבר, פרוקסי ציבור בדרך כלל אינם מציעים תמיכה נוספת. עם זאת, עובדה שנותרה כי פרוקסים פתוחים אלה קלים מאוד לשימוש וזמינים בחינם.

שרתי פרוקסי פרטיים

שרתי פרוקסי פרטיים אינם זמינים לכולם: יהיה עליכם לקנות אחד במחיר נמוך. שרתים אלה בדרך כלל מהירים בהרבה מהפרוקסי הציבור. כדי להשתמש בהם תצטרך שם משתמש וסיסמא. שרתי פרוקסי פרטיים נוטים להיות אמינים בהרבה משרתי ציבור מכיוון שהם לרוב בבעלות ובשליטה של ​​עסקים בעלי מוניטין טוב. בדרך כלל הם מציעים תמיכה ותוכנות נוספות שהוגדרו לשימושך האישי. BTGuard ו- TorGuard, למשל, לשניהם שרתים מוגדרים מראש המושלמים להורדת טורנטים. שירותים אלה מציעים שירותי מבול SOCKS מיוחדים, בעוד ש VPNs אחרים עשויים להציע שירותי HTTP וגם SOCKS.

סוגים שונים של פרוקסי

פרוקסי יכול להיות ציבורי או פרטי. עם זאת, מלבד זאת, יש דרך נוספת לחלק את חלוקת המשנה, כלומר בהתאם לתפקוד. ישנם פרוקסי אינטרנט, פרוקסי שקוף, פרוקסי אנונימי, פרוקסי הפוך ועוד. נסביר בקרוב כל אחת מהקטגוריות הללו. למידע נוסף על סוגים שונים של פרוקסי, תוכלו לקרוא את המאמר שלנו “מהו שרת פרוקסי”.

פרוקסי אינטרנט

שירות פרוקסי אינטרנט, כמו זה שמציע CyberGhost, מגדיר חיבור לשרת HTTP ציבורי. ברגע שתשלח בקשת אינטרנט מקוונת, שרת ה- proxy יאסוף אותה. הם ישנו את הבקשה ואז ישלחו אותה אל היעד המקורי שלה. באמצעות פרוקסי אינטרנט תוכל לבצע כל גלישה בדפדפן באופן אנונימי יותר מבלי שתצטרך להוריד או להתקין תוכנה נוספת. לא תצטרך אפילו להגדיר את התצורה של הדפדפן שלך. יתר על כן, פרוקסי אינטרנט אלה הם לרוב בחינם לחלוטין.

למרבה הצער, גם לאנשים של פרוקסי אינטרנט יש חסרונות: הם נוטים להשתמש בפרסומות רבות, שכולן תראו על המסך. הם גם נוטים להיות איטיים יותר ותומכים רק בחלקם בנגן Flash ו- JavaScript. יתרה מזאת, אתרים רבים חוסמים את כתובות ה- IP השייכות למורכבים אלה, ומונעים ממך גישה למידע בדפים אלה בזמן שאתה משתמש בשרת ה- proxy. כל בעיות האבטחה שעולות בעת שימוש בשרת HTTP רלוונטיות גם עבור פרוקסי אינטרנט: הם אינם מאובטחים במיוחד ואינם יכולים להבטיח אנונימיות מלאה בזמן הגלישה..

פרוקסי אינטרנט קלים מאוד לשימוש. עם זאת, הנושאים שלהם במהירות, בטיחות וגישה חסומה מגבילים את התועלת שלהם באופן משמעותי. להגנה נאותה ולחיבור מהיר יותר, עדיף שתשתמש בסוג פרוקסי מסוג אחר.

פרוקסי שקוף

פרוקסי הוא שקוף כאשר המשתמשים שלו לא יכולים לראות אותו. אפשר לומר שזה “בלתי נראה” במובן הזה. בדומה ל- proxy באינטרנט, לא תצטרך להגדיר את שרת ה- proxy בדפדפן שלך. השימוש בפרוקסי שקוף הוא ‘חובה’ במקרים רבים, גם אם המשתמש אינו מודע לכך. פרוקסי שקוף עומד בין משתמש לשירות. אף שהמשתמש לא יכול לראות שהנתונים שלו נשלחים באמצעות פרוקסי תחילה, ספק השירות יכול לעשות זאת.

היתרון העיקרי של proxies שקופים הוא שהם מגדילים את מהירות השימוש באינטרנט שלך מכיוון שהם משתמשים במטמון. דוגמה: כשאתה נכנס לרשת ה- Wi-Fi החינמית ב- Starbucks כמשתמש חדש, תצטרך לקבל את התנאים תחילה. מסך זה עם תנאי המשתמש הוא דף במטמון המסופק על ידי ה- Proxy. ברגע שתלחץ על קבל תועבר ישירות לשירות בפועל. במילים אחרות, תחילה תישלח לעותק ששמר בעבר באתר. עקב תהליך זה, השימוש ברשת גדולה יהיה קל ומהיר יותר באמצעות פרוקסי.

אם אתה מחפש שרת proxy שיסתיר את כתובת ה- IP שלך, לא תמצא את התשובה בפרוקסי שקוף. פרוקסי מסוג זה שולח ישירות את כתובת ה- IP שלך לשירות. לכן זה לא מספק לך שום אנונימיות ורק מציע קלות שימוש ומהירות מוגברת.

פרוקסי אנונימי

בניגוד לפרוקסי שקוף, פרוקסי אנונימי מסתיר את כתובת ה- IP שלך. השירותים שבהם אתה משתמש בזמן שאתה מחובר באמצעות פרוקסי זה יוכלו לראות שמישהו ביקר באתר שלו תוך שימוש בפרוקסי. עם זאת, הם לא יודעים מי זה היה, מכיוון שהם לא יכולים לראות את כתובת ה- IP האמיתית שלך, רק את ה- IP של שרת ה- Proxy. בדרך כלל פרוקסי מסוג זה עובד די טוב להגברת האנונימיות המקוונת. עם זאת, זה אינו פיתרון מובטח. מלבד פרוקסי אנונימי רגילים, ישנם פרוקסי אנונימיים ‘קיצוניים’ (או אנונימיים גבוהים). שרתים אלה אפילו לא חושפים בפני אתרים שהם פרוקסי, ואילו שרת proxy אנונימי רגיל ניתן לגלות.

פרוקסי הפוך

פרוקסי לאחור עושה את ההיפך הגמור מפרוקסי רגיל. במקום להגן על הנתונים של משתמש הגלישה באינטרנט, פרוקסי זה מגן על שרת האינטרנט בו הוא משמש. ניתן להשתמש בפרוקסי הפוך כדי להגן על נתונים מקוונים בעמוד על ידי הצבת חומת אש. ניתן לספק או לשלול גישה לדפים ספציפיים אלה על ידי ה- Proxy. בדרך זו לקוחות של בנק מסוים לא יוכלו לדפדף בטעות לסביבת הבנק של אדם זר. יתר על כן, פרוקסי הפוך משמשים לרוב במטמון של דפים סטטיים במטרה להבטיח כי השרת לא יעבור על עומס קל.

VPN

במקום פרוקסי, אתה יכול גם להשתמש ב- VPN. רשת פרטית וירטואלית (VPN) יוצרת מנהרה מוצפנת בין המחשב לשרת. הדבר היחיד שה- ISP שלך, האקרים או אולי הממשלה יוכלו לראות הוא שהחיבור שלך מגיע מה- IP של שרת ה- VPN שלך. כל הפעילויות המקוונות שלך, ה- IP האמיתי שלך, המיקום וההורדות שלך יישארו מוסתרים מאחורי ההצפנה של ה- VPN. יתר על כן, VPN מעניק לך גישה למספר מיקומי שרת שונים, כלומר אתה יכול להגיע לכל מיני דפים ושירותים מוגבלים גיאוגרפיים שלא היו זמינים עבורך. VPN עובד כך:

כיצד עובד איור VPN

לא כל ה- VPNs זהים. בעוד שכל אחד מהם משרת את אותה מטרה בערך, ישנם גורמים נוספים נוספים אשר יש לקחת בחשבון. נקרא שלושה שיקולים חשובים שתצטרך לחשוב עליהם כאן. למידע נוסף על התנהלות ספקי VPN עם נושאים אלה כמו גם נושאים אחרים, תוכל לקרוא את ביקורות VPN מפורטות שלנו.

האם אתה רוצה להתחיל מייד עם VPN הגון? תסתכל על NordVPN.

מדיניות רישום

הצד היחיד שיוכל לראות את ההתנהגות המקוונת שלך כשאתה משתמש ב- VPN הוא ספק ה- VPN. אחרי הכל, תנועת הנתונים שלך נשלחת דרך השרת שלהם. לכן, חשוב לבחור ספק VPN אמין שלא ישמור אף אחד מאותם מידע. זה יתנגד לכל מה ש- VPN מייצג: הבטחת האנונימיות והבטיחות המקוונת שלך.

לביומני מה שנקרא שמספק ה- VPN שלך יכול לבצע את הנתונים שלך יש השלכות פוטנציאליות. ממשלות יכולות להכריח את הספק להראות לו את הנתונים שלך. לכן, חשוב תמיד לבדוק אם ה- VPN בו אתה שוקל להשתמש יש מדיניות ללא יומני. אם זה המקרה, הם מבטיחים שלא לחסוך את תנועת הנתונים שלך, כך שאחרים גם לא יוכלו לראות זאת.

ידידותיות למשתמש

אם ברצונך להגדיר חיבור VPN במכשיר שלך, תצטרך להוריד ולהתקין שירות VPN. לפעמים תצטרך להגדיר את המחשב או המכשיר הנייד שלך כדי ש- VPN יעבוד. בדרך כלל זהו תהליך די פשוט: לספקים רבים יש הוראות התקנה שלב אחר שלב בהן תוכלו להשתמש גם כאשר אינכם מיומנים במחשבים. ברגע שה- VPN שלך הותקן והופעל, כל הנתונים המקוונים שלך יישלחו בבטחה דרך מנהרת ה- VPN. לא משנה באיזו תוכנית או דפדפן אתה משתמש, כל התנועה מטופלת.

התוכנה המסופקת על ידי שירותי VPN יכולה להיות מגוונת למדי. בעוד שלספק אחד עשויה להיות אפליקציה פשוטה ומובנית המאפשרת שימוש קל מאוד, VPNs אחרים עשויים לבחור להוסיף אפשרויות נוספות לתוכנה שלהם, מה שהופך את הלקוח לעומס מעט וקשה יותר לשימוש. בהתאם לרצונותיך שלך, אתה עשוי להעדיף סוג אחד של לקוח על פני אחר.

מחיר

מנוי VPN לרוב אינו בחינם. למרבה המזל, המחירים לא נוראים: תמורת כמה דולרים בחודש כבר יהיה לך VPN טוב מאוד. בהשוואה לפרוקסי אינטרנט בחינם, זה אולי נראה יותר מדי, אך תקבל הגנה נוספת וההצפנה הטובה ביותר בתמורה. ישנם אפילו כמה VPNs בחינם הגונים מאוד בשוק. כשאתה בוחר VPN בחינם, עליך להיזהר מ- VPN שאתה בוחר. VPNs טובים ואמינים לרוב יש מגבלות מהירות או נתונים, אך הם טובים בהרבה משלל ה- VPN החינמי המזויף הרבים שתמצאו ברשת, שלעתים קרובות לא עובדים או מלאים בתוכנה זדונית. VPN טוב בחינם עדיין יעניק לך הגנה טובה יותר מכפי שפרוקסי יכול.

אם אתה רוצה הגנה מלאה ללא מגבלות, אנו ממליצים לך להניח בצד כמה דולרים בחודש ולקבל ממנה VPN פרמיום בכל מקרה. בהשוואה לפרוקסי, VPN יהפוך את חווית האינטרנט שלך להרבה יותר בטוחה ואנונימית. אם תבחר ספק זול נוסף על זה, כמו Surfshark, תהיה לך הדיל הטוב ביותר שתוכל להשיג.

כדי להקל על הבחירה בין VPN לפרוקסי, פירטנו עבורכם את היתרונות והחסרונות של VPNs..

יתרונותיו של VPN:
חסרונות של VPN:
פעילות האינטרנט שלך מוגנת היטבמחיר
רמות גבוהות של הצפנהאפשרות ליומנים
מהיר לשימוש
זמין במדינות רבות / מיקומי שרת רבים

וזה הכי טוב: VPN או פרוקסי?

מבחינת פרטיות ואבטחה, VPNs עולים בהרבה על פרוקסי. בעוד שמקורבים מסתירים את ה- IP שלך, הם לא מציעים הרבה אחר באמצעות הגנה. עם זאת, תוכל לבחור להשתמש בשרת פרוקסיום במצבים ספציפיים. בעוד ש- VPNs מספקים הצפנה ואבטחה הרבה יותר מאשר פרוקסי, הם עשויים לא תמיד להיות נחוצים, תלוי במשימה העומדת בפניך ואיך אתה רוצה להתמודד עם הפרטיות שלך באינטרנט..

מתי להשתמש בפרוקסי

 • עקיפת חומת אש או חסימה גיאוגרפית: כשמנסים לגשת לשירות סטרימינג או אתר מוגבלים, שרת פרוקסי עשוי להספיק. עם זאת, בדרך כלל זה נכון רק אם אתה לא מעביר נתונים רגישים ואינך צריך להסתיר את הפעילויות המקוונות שלך. המשתמשים צריכים להיות מודעים לכך ששירותים מסוימים כמו Netflix הם בעלי טכנולוגיית אנטי-פרוקסי ועשויים לחסום חיבורים משרתי פרוקסי.
 • בעת שימוש במערכת הפעלה מיושנת: פרוקסי אינן דורשות להתקין תוכנה כדי שתתפקד. זה יכול לעבוד לטובתך אם יש לך מערכת הפעלה איטית או לא מעודכנת. VPNs יכולים להאט את מהירות הגלישה שלך, בעוד במיוחד פרוקסי HTTP בקושי משפיעים על ביצועי המחשב שלך. ישנם גם שרתי פרוקסי שמורים במטמון שיכולים לאחסן עותקים של אתרים בהם אתה מבקר לעתים קרובות כדי להפחית את רוחב הפס שלך ולשפר את ביצועי המחשב שלך..

מתי להשתמש ב- VPN

 • גלישה באינטרנט: אם אתה גולש באינטרנט או ניגש למידע רגיש באופן מקוון, VPN יצפין את הנתונים שלך וישמור עליהם מפני האקרים ופושעי רשת..
 • מתחבר לאינטרנט אלחוטי ציבורי: אם אתה מתחבר לרשת Wi-Fi ציבורית או לרשתות לא מאובטחות אחרות, VPN הוא חובה. פושעי רשת לרוב פורצים לרשתות לא מאובטחות ויכולים לגשת לכל נתונים שתעביר דרך הרשת. VPN שומר על אבטחת הנתונים הפרטיים שלך מפני האקרים אלה.
 • גישה לתכנים מוגבלים לאזור: אמנם פרוקסי עבודה עשויים לעבוד לצורך גישה לסוגים מסוימים של תוכן מוגבל לאזור, אך בשירותים רבים יש תוכנה לחסימת פרוקסי. לחלק משירותים אלה יש גם חסימות VPN, אך בדרך כלל ניתן להשתמש ב- VPN פרמיום כדי לעקוף אותם.
 • עקיפת צנזורה ממשלתית: אם אתה חי מדינה עם צנזורה נרחבת ומעקב מקוון, רק VPN פרמיום יאפשר לך לעקוף בבטחה את הצנזורה ולהסתיר את הפעילות המקוונת שלך מהממשלה..

מחשבות אחרונות

שרת פרוקסי יכול להפנות את התעבורה המקוונת שלך מסיבות שונות. אתה יכול להשתמש באחד כזה כדי להישאר אנונימי יותר בזמן הגלישה או שירות יכול להגדיל את חוויית האינטרנט שלך על ידי הוספת פרוקסי לשמור מטמון. ישנם מספר סוגים של פרוקסי-תמונות אשר ניתן להשתמש בהם למטרות שונות.

כמעט מכל דרך, VPN עדיף על פרוקסי. VPNs מציעים יותר אנונימיות מקוונת ומגנים על כל הנתונים המקוונים שלך במקום רק חלקים ספציפיים מהם. יתר על כן, VPN יכול להאיץ את חיבור האינטרנט שלך: כאשר ספק האינטרנט שלך מוריד באופן מלאכותי את רוחב הפס של חיבור האינטרנט שלך, VPN יכול לעקוף זאת ביעילות..

הסיבה האמיתית היחידה לבחור שרת פרוקסי באמצעות VPN היא המחיר. פרוקסי הם פשוט זולים יותר מ- VPN. בלי קשר, עבור תשלום קטן בכל חודש כבר יהיה לך שירות VPN איכותי, למשל CyberGhost, NordVPN או Surfshark. כמעט בכל המקרים, כדאי יותר לשלם כדי להבטיח שהנתונים שלך באמת בטוחים. לפני שתבחר פרוקסי להגדלת האנונימיות המקוונת שלך, עדיף לשקול תחילה VPN מוגבל בחינם. זכור תמיד ששום דבר שאינו בטוח במילוי 100% ואנונימי. לכן עליכם להקפיד תמיד על מה שאתם עושים באופן מקוון, גם כשאתם משתמשים בפרוקסי או VPN.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map