מהי IP ייעודי? מדוע להשתמש באחד כזה? | VPNOverview

אם ביצעת השוואה בין ספקי VPN, כנראה שנתקלת במונח “IP ייעודי”. רוב ספקי ה- VPN יפרטו את זה כיתרון ששירותם עשוי להציע על פני אחרים. אבל מה בדיוק IP מוקדש? מדוע היית הולך על VPN שמציע אפשרות זו? מאמר זה יספר לכם הכל על כך. נדון בהבדל בין IP משותף ל- IP ייעודי. יתר על כן, נפרט את היתרונות והחסרונות של IP ייעודי.


מהי IP ייעודי?

מחשב נייד עם נעילהIP ייעודי הוא כתובת IP שמשמשת רק אדם אחד. רוב הזמן כשאתה מתחבר לשרת VPN אתה חולק את כתובת ה- IP הזו עם הרבה משתמשים אחרים. אתה בוחר מיקום שרת, נניח ניו יורק, ותקצה IP עם מיקום זה. כתובת IP זו משמשת גם משתמשים רבים אחרים של VPN שבחרו בניו יורק. בקיצור, תעבורת הנתונים של יותר מאדם אחד נשלחת דרך אותו שרת VPN. זה לא המקרה עם IP ייעודי.

בעזרת שירות IP ייעודי, הספק יקצה לך כתובת IP סטטית שרק אתה יכול להשתמש בה. IP זה כמובן יהיה שונה מה- IP המקומי האמיתי שלך, כמובן, כך שתמשיך להיות מוגן באופן מקוון. כל תנועת הנתונים שלך תישלח דרך ה- IP הזה מבלי שתאבד שליטה על פרטיותך. יתר על כן, אף אחד אחר לא יכול להשתמש ב- IP הייעודי שלך. למרבה הצער, רוב ה- IP הייעודי אכן עולה קצת כסף נוסף.

למידע נוסף על כתובות IP תוכלו לקרוא את המאמר שלנו “מהי כתובת ה- IP שלי”, שיאפשר לכם לבדוק את ה- IP בו אתם משתמשים כדי לגלוש באינטרנט ברגע זה ממש ברגע זה..

מה ההבדל בין IP ייעודי ל- IP משותף?

ההבדל בין IP ייעודי ל- IP משותף אולי כבר התברר מההסבר לעיל. בלי קשר, מכיוון שההבדל הזה כל כך חשוב להבנת היתרונות והחסרונות של ה- IP הייעודי, אנו רוצים להקדיש לו קצת זמן נוסף. עם כתובת IP ייעודית תמיד יש לך את אותה כתובת IP בדיוק, באשר אתה. אתה תמיד יכול להתחבר לכתובת IP זו באותה שרת VPN ספציפי.

כפי שהשם מרמז, אתה משתף IP משותף עם אחרים. זו הנורמה עבור ספקי VPN רבים. זה אומר שתקבל את אותה כתובת IP של משתמשים שונים של אותו ספק. גם הנתונים שלך וגם התעבורה של עשרות אנשים אחרים ברחבי העולם יישלחו דרך אותו שרת. לדוגמה, אנשים עשויים להשתמש באותו שרת ניו יורק כדי לקבל גישה לנטפליקס.

יתרה מזאת, לרוב תקצות לך כתובות IP שונות כשאתה מתחבר לשרתי VPN שיש להם רק כתובות משותפות. ספקי VPN לעיתים קרובות מעבירים משתמשים מכתובת IP אחת לאחרת כדי להבטיח ביטחון נוסף. בין אם אתה מתחבר למיקום אחר של שרת ובין אם לא, סביר להניח שתמיד יש לך שינוי ב- IP הציבורי שלך כשאתה פשוט משתמש ב- IP משותף. זה לא המקרה ב- IP ייעודי. התמונה למטה ממחישה את ההבדל בין שני סוגים של כתובות IP.

IP משותף ייעודי VS

היתרונות של כתובת IP ייעודית

ישנם לא מעט יתרונות בשימוש בכתובת IP ייעודית על פני IP משותף, הן למשתמשים והן לעסקים. פרטנו את החשובים ביותר למטה.

הישארו מהרשימה השחורה

רשימה עם זכוכית מגדלתאחד היתרונות הגדולים ביותר של IP ייעודי הוא שכתובת ה- IP שלך לא תופיע ברשימה השחורה באותה קלות. כשיש לך IP ייעודי, אתה תהיה האדם היחיד שמשתמש בכתובת ה- IP הספציפית הזו, בעוד שלכתובות IP משותפות יש משתמשים רבים ורבים. יש לכך השפעה שונה על האופן בו אתרים יקבלו אותך כמבקר: IP ייעודי לא יגרום לחשד.

ניקח כדוגמה את נטפליקס. תאר לעצמך שאתה משתמש ב- IP משותף שמציע ספק VPN כדי לצפות בנטפליקס. סביר להניח שלא תהיה היחיד שעושה זאת. מכיוון שאנשים רבים ינסו לקבל גישה לחשבונות נטפליקס שונים מאותו IP משותף זה, שירות הסטרימינג יהפוך לחשוד. הם יודעים שסביר להניח שהם מסתכלים על כתובת IP משירות VPN. הם לא יוכלו לוודא מאיזה מיקום המשתמשים השונים הרבים של ה- IP מנסים להגיע למעשה לתוכן שלהם. נטפליקס מציעה סדרות וסרטים שונים בהתאם למיקומך. אם החברה לא יכולה לקבוע את מיקומך בפועל, לכן היא תחסום את הגישה לחלוטין. ה- IP המשותף בו אתה משתמש כדי לצפות בנטפליקס יתווסף לרשימה השחורה שלהם. כתוצאה מכך, לא תוכל לצפות עוד בתוכן שמשתמש בכתובת ה- IP הזו. במקום זאת, תראה התראה המורה לך לכבות את ה- proxy אם ברצונך לקבל גישה פעם נוספת.

כפי שהדוגמה מראה, אתר יכול לחסום כתובת IP משותפת כאשר הרבה אנשים משתמשים בה כדי לקבל גישה. עם זאת, כשאתה משתמש ב- IP ייעודי, אתה תהיה האדם היחיד שמנסה לגשת לאתר זה, בין אם זה נטפליקס או פלטפורמה אחרת. לכן, הסיכוי קטן בהרבה שה- IP שלך יוצב ברשימה השחורה. תוכל ליהנות מאינטרנט בחינם כל עוד אתה רוצה. בקיצור: עם IP ייעודי תוכל לגשת לכל שירותי הסטרימינג המועדפים עליך בלי לדאוג לחסימתך.

אין אימות נוסף

כשאתרים משחיתים את כתובת ה- IP שלך, זה בדרך כלל בגלל שיש תחושה של חוסר אמון או חשד. ככל הנראה, השימוש בכתובת ה- IP ההיא לא היה סדיר ובלתי צפוי. בגלל חריגות אלה, האתר חושד שימוש לרעה ב- IP או בחשבונך ונוקט בפעולה. במקרים מסוימים פירוש הדבר להכניס את ה- IP שלך לרשימה השחורה, אך זה יכול גם אומר שאתה צריך לעבור שלב נוסף לאימות לפני שתוכל להתחבר לשירות..

אתרים כמו Gmail, PayPal ו- eBay יכולים לבקש אימות נוסף אם הם רואים מספר אנשים משתמשים בכתובת IP בו זמנית. הם גם הופכים לחשודים כשמשתמשים בכתובת IP שונה כדי להתחבר לחשבונך מכפי שיצרת אותו חשבון. לרוב הם לא סומכים על כתובות IP (משותפות) אלה, מה שגורם להם לרצות לבדוק מחדש את זהותך. הם יכולים למשל לבקש מכם לאמת שאינכם רובוט. יש סיכוי שבכל פעם שאתה ניגש לשירות עם כתובת IP שונה, תצטרך לעבור שלב נוסף. עם IP ייעודי לא תהיה לך בעיה זו, שיכולה לחסוך לך זמן רב.

מיילים מהירים יותר

יתרון נוסף של IP ייעודי הוא שדוא”ל מסוגים אלה של כתובות IP מהימן יותר על ידי שירותי דואר כמו Gmail מאשר דוא”ל שמקורו בכתובת IP משותפת. לתעבורת דואר אלקטרוני דרך כתובות IP ייעודיות יש עדיפות על פני התנועה שנוצרת דרך כתובות IP משותפות. זה המקרה, מכיוון שהודעות נשלחות בדוא”ל שנשלח דרך כתובות IP משותפות. כתובות דוא”ל אלה עלולות להסתיים אפילו בתיקיית הספאם של המקלט. כדי לוודא שהודעות הדוא”ל שלך יגיעו ליעד מהיר יותר ולא יגיעו לתיקיית הספאם, תוכל להשתמש בכתובת IP ייעודית. תוכל לתקשר הרבה יותר מהר, וזה יכול להיות בעל חשיבות רבה בנסיבות מסוימות, למשל בעבודה.

עובד מהבית

אנשי עסקים לוחצים ידייםלמשתמשים עסקיים, IP ייעודי יכול להיות שימושי מאוד כדי לקבל גישה לרשת ספציפית. רשתות מסוימות נגישות רק דרך כתובות IP ספציפיות מסיבות בטיחותיות. בדרך זו הבוס שלך יכול להבטיח שרק האנשים עם הגישה לחיבור האינטרנט במשרד יוכלו להגיע למסמכים חשובים ולנתונים אחרים הקשורים לעסק. החיסרון של מערכת זו הוא שלא תוכל לגשת לאף אחד מהקבצים האלה רק עם חיבור אינטרנט משלך בבית או עם כתובת IP משותפת המוצעת על ידי VPN..

עם IP ייעודי תוכל לקבל גישה לרשתות אלה, בכל מקום שאתה נמצא. זה יכול להיות לעזר רב כאשר אתה רוצה לעבוד מהבית או אפילו בדרכים. באמצעות ה- IP הייעודי שלך, תוכל בקלות להתחבר לרשת העבודה שלך. במקביל, ה- IP הייעודי יגן על החיבור שלך בכל עת.

הערה חשובה אחת שכדאי להזכיר כאן היא שלא תוכלו לגשת לרשת העסקית שלכם באמצעות IP כלשהו ייעודי. הדבר הטוב ביותר לעשות אם אתה רוצה להשתמש ב- IP ייעודי לעבודה מהבית, הוא ליצור קשר עם הבוס שלך ולגרום להם לארגן חיבור מאובטח עם כתובת ה- IP המתאימה לך או איתך..

החסרונות של כתובת IP ייעודית

למרבה הצער, ישנם גם כמה חסרונות עם כתובת IP ייעודית. בראש ובראשונה השירות לעתים רחוקות הוא בחינם: סביר להניח שתצטרך לשלם יותר עבור שירות ה- VPN שלך אם אתה רוצה IP ייעודי. המחיר של IP ייעודי יכול להשתנות מכמה דולרים בחודש ליותר מ 100 דולר לשנה. מכיוון שעלויות אלה יעלו את מחיר המנוי החודשי שלך, זהו גורם חשוב מאוד שיש לקחת בחשבון.

חסרון חשוב נוסף הוא שאתה יכול להקריב חלק מהפרטיות ש- VPN מספק. אם אתה משתמש ב- IP ייעודי סטטי, אתרים עדיין יכולים ליצור עבורך פרופיל בהתבסס על העדפותיך המקוונות. בדרך זו הם יכולים להראות לך מודעות בהתאמה אישית. יתר על כן, יש סיכוי מוגבר שמישהו יקשר את הפעולות המקוונות שלך לאדם שלך. המשמעות היא שאתה פחות אנונימי עם IP ייעודי.

IP ייעודי: סקירה כללית של היתרונות והחסרונות

לסיכום מהיר של היתרונות והחסרונות של IP ייעודי, תוכלו לבדוק את הטבלה שלהלן.

יתרונות של IP ייעודי
חסרונות של IP ייעודי
אתרים כמו Netflix לא תחסמו אותךעלויות גבוהות יותר
אין צורך באימות כפול כשאתה מבקר באתרים כמו Gmail, eBay או PayPalפחות אנונימיות
אימיילים יישלחו ויתקבלו בשיעור מהיר יותר
אימיילים לא יופנו לתיקיית הספאם באותה קלות
אתה יכול לקבל גישה לרשתות שמאפשרות רק IP ספציפי אחד, ללא קשר למיקומך

שירותי VPN מעולים עם אפשרות IP ייעודית

החלטתם שברצונכם לקבל IP ייעודי, אך אינכם בטוחים באיזה ספק VPN לבחור למטרה זו? להלן פירטנו את שלושת ספקי ה- VPN הטובים ביותר המציעים שירות IP ייעודי.

IP ייעודי עם TorGuard

כשאנחנו חושבים על שירותי IP ייעודיים, הספק הראשון שעולה בראש הוא TorGuard. TorGuard עשוי להיות לא ה- VPN הטוב ביותר שכולם משתמשים בו, מכיוון שהוא בהחלט זקוק לידיים מיומנות בכדי להשתמש בו נכון. לכן לא נמליץ על VPN זה למתחילים. משתמשים זקוקים למידע טכני מה שהופך את תוכנת TorGuard למעט פחות ידידותית למשתמש. TorGuard הוא בכל זאת VPN טוב עם מהירות רבה, שרתים רבים ובטיחות מעולה. והכי חשוב, מבין כל הספקים שאנו מזכירים כאן, ל- TorGuard יש את הבחירה ביותר במיקומים עבור משתמשי IP ייעודיים.

שירות ה- IP הייעודי של TorGuard זול למדי. יתר על כן, עלויות השירות יירדו יחד עם המחיר החודשי של המנוי שלך כשאתה מחליט לטווח ארוך יותר. זה גם מאוד קל להשיג IP ייעודי עם TorGuard: אתה יכול לבחור אחד בעמוד ההזמנה, בדיוק כשאתה מקבל את המנוי שלך..

IP ייעודי עם NordVPN

NordVPN הוא אחד מספקי ה- VPN הטובים ביותר בשוק. ה- VPN שלהם מהיר, בטוח והם מציעים שירות IP ייעודי. בעיננו, NordVPN הוא הספק הטוב ביותר שמציע שירות IP ייעודי. עם זאת, שירות ה- IP הייעודי שלהם עדיין לא התפתח כמו למשל השירות שה- TorGuard מציע. NordVPN מציע IPs ייעודיים בשבעה מוקדים שונים: ארצות הברית, גרמניה, בריטניה, הולנד וצרפת.

לרוע המזל, אפשרות ה- IP הייעודית די קשה להתקנה ולהגדרה ב- NordVPN. תצטרך להיות מנוי ל- NordVPN מלכתחילה, ואז ליצור חשבון חדש כדי לשלם עבור ה- IP הייעודי שלך באמצעות קוד קופון מיוחד. לאחר מכן תוכל ליצור קשר עם תמיכת הלקוחות של NordVPN על מנת לשלב בין שני החשבונות.

למרות הקשיים הללו, NordVPN מציע ערך רב לכסף שאתה מוציא. זה הופך את NordVPN ל- VPN נפלא, ללא קשר לשאלה אם ברצונך להשתמש ב- IP ייעודי. אם אתה רוצה IP ייעודי, NordVPN ייתן לך כניסה תמורת $ 70 נוספים על עלויות המנוי שלך. כשמדובר בתפעול ה- VPN בכלל, כולל ידידותיות למשתמש, אנו מעדיפים את נורד על פני TorGuard. עם זאת, כשאתה בוחן ספציפית אפשרויות לכתובות IP ייעודיות, ייתכן שתרצה ללכת עם TorGuard במקום.

IP ייעודי עם CyberGhost

הבחירה השלישית שלנו ב- VPNs טובים עם שירות IP ייעודי היא CyberGhost. ספק VPN זה מאוד ידידותי למשתמש, זול ואמין. לאחרונה CyberGhost החלה להציע גם IPs ייעודיים. נכון לרגע זה, השירות הקדיש מכשירי IP המיועדים לקנדה, גרמניה, צרפת, בריטניה וארצות הברית. בדרך זו תוכל לצפות בנטפליקס האמריקנית עם IP ייעודי מארה”ב.

אתה יכול לקבל IP IP ייעודי ב- CyberGhost באותו עמוד בו נרשמת לשירות. הקפד לקבל את ה- IP הייעודי שלך באותו הזמן של המנוי שלך, מכיוון שלא תוכל להוסיף אותו אחר כך. IP ייעודי עולה רק 5 דולר לחודש נוסף על גבי המנוי הרגיל שלך. למרבה המזל, מנוי CyberGhost מתומחר היטב, במיוחד כשאתה בוחר להירשם לתקופה ארוכה יותר. מסיבה זו המחיר הכולל כולל IP ייעודי אינו נורא. בסך הכל, CyberGhost היא בחירה תקציבית טובה מאוד לכל מי שמחפש VPN נהדר עם אפשרות IP מוקדשת..

מחשבות אחרונות

כתובת IP ייעודית נותנת לך את האפשרות להיכנס לרשת בצורה מאובטחת עם אותה כתובת IP בכל פעם. כתובת IP זו אינה זהה ל- IP שלך, אך גם היא לא תשתף עם משתמשי VPN אחרים. לא כל ספקי ה- VPN מציעים אפשרות לבקש IP ייעודי. כאשר הם מציעים, זה יעלה לך יותר ממנוי VPN רגיל.

ל- IP ייעודי יש כמה יתרונות וחסרונות בהשוואה ל- IP משותף. באופן כללי, IP ייעודי יגרום לך להיות יותר גלוי לאתרים ולגורמים אחרים. זה יכול להיות שימושי, אם אינך מעוניין לאמת את זהותך ללא הפסקה או שאינך רוצה ש- IP ושירותים כגון Netflix ייחסמו כי ה- IP בו אתה משתמש ייחסם. עם זאת, המשמעות היא גם לוותר על חלק מהאנונימיות של ה- VPN. אם ברצונך להשיג VPN שיש לו שירות IP ייעודי, אנו ממליצים על TorGuard, NordVPN או CyberGhost.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map