ה- VPN הטוב ביותר לסין: עקוף את חומת האש הסינית | VPNoverview.com

סין היא מדינה של צמיחה כלכלית חסרת תקדים. כמעט ללא זמן, סין הפכה לאחת המעצמות הגדולות בעולם. למרבה הצער, סין היא גם מדינה בה אינטרנט חינם אינו זמין באופן נרחב כמו במערב. מי שנוסע לסין יגלה שאתרים כמו ג’ימייל, פייסבוק ויוטיוב כבר לא עובדים. חבל כי זה מפחיד תיירים, עסקים וגולים מערביים. יתר על כן, לאזרחים סינים אין גישה לכל המידע שנמצא שם.


למרבה המזל, יש דרך לעקוף מחסומים סיניים. הפיתרון הוא די פשוט: השתמש ב- VPN. VPN היא תוכנה המגנה על חיבור האינטרנט שלך ומחברת אותך לאינטרנט באמצעות שרת במדינה אחרת. המשך לקרוא כדי לגלות בדיוק איך זה עובד ואילו VPNs הם הבחירה הטובה ביותר להשתמש בסין.

חומת האש הגדולה של סין: מדוע סין חוסמת אתרים?

סין עם מנעול

חומת האש הגדולה של סין, הידועה גם בשם ‘מגן הזהב’ היא מערכת הצנזורה באינטרנט הגדולה בעולם. לא כל חלקי האינטרנט אליהם אתה יכול לגשת בקלות בארה”ב נגישים גם בסין. גוגל, פייסבוק, טוויטר, יוטיוב ואתרים רבים אחרים חסומים. אבל למה?

ובכן, העניין הוא: על ידי חסימת אתרים מנסה ממשלת סין להגן על אזרחיה מפני תוכן שעלול להיחשב כמסוכן או בלתי הולם. עם זאת, ממשלת סין היא זו שמחליטה מה לא מתאים ומה לא. יתר על כן, פירוש הדבר שחברות סיניות מוגנות גם מפני תחרות מחו”ל. לדוגמה, מכיוון שאזרחים יכולים לגשת רק לגירסה הסינית של פייסבוק, הם נאלצים להשתמש בזה ולא במתחרה מחוץ לסין. זה גם מקל על הממשלה לבדוק את נתוני החברות והאזרחים הסיניים.

כדי להשיג זאת, חומת האש מורכבת ממגוון טכנולוגיות. זה כרוך בחסימה של כתובות IP של אתרים, כמו גם סינון מערכות שמות דומיינים (DNS), כתובות אתרים וחבילות. סין גם חוסמת פעילויות VPN. אבל סין היא מדינה ענקית, ולכן אי אפשר לממשלה לפקוח עין על כל פעילות האינטרנט של אזרחיה לפרטי פרטים. כתוצאה מכך, חומת האש יכולה להיות מאוד לא עקבית: אתר שנחסם בפרובינציה אחת עשוי להיות נגיש במחוז אחר.

המשמעות היא שחומת האש העצומה אינה מאובטחת באופן מושלם. זהו משחק מתמשך של חתול ועכבר בין אתרים חסומים לבין הרשויות הסיניות. ראשית, מישהו מוצא חור בקיר, ואז סין סוגרת את החור הזה ומתחילה את המעגל שוב.

אילו אתרים חסומים בסין?

לממשלת סין מספר סיבות לחסימת אתרים. לפעמים זו שאלה של ‘הגנה’ על אזרחיהם, לפעמים מניעת תחרות מבחוץ ולעיתים אכיפה או איסור של אידיאולוגיה מסוימת. תהיה הסיבה אשר תהיה, זה מעצבן את המבקרים המערביים במדינה היפה הזו.

להלן סקירה של אתרים חסומים. אנו לא מזכירים את כל האתרים שנחסמים (הרשימה הזו פשוט גדולה מדי), אך אנו מספקים לכם כמה אתרים חסומים ידועים ונפוצים..

אתר סתום 
סתום מאז 
ויקיפדיה הסינית (חלק)מאי 2015
אי הסכמהיולי 2018
Dropboxיוני 2014
DuckDuckGoספטמבר 2014
פייסבוקיולי 2009
פליקריולי 2014
גוגל (מפות, מסמכים, Gmail וכו ‘)מאי 2014
HBOיוני 2018
אינסטגרםספטמבר 2014
OneDrive של מיקרוסופטיולי 2014
נטפליקסלא ידוע
פינטרסטמרץ 2017
Pornhubמאי 2012
Redditאוגוסט 2018
שקופיותלא ידוע
מפרץ הפיראטיםפברואר 2012
טינדרלא ידוע
פרוייקט2008
Twitch.tvספטמבר 2018
טוויטריוני 2009
Vimeoאוקטובר 2009
WhatsAppספטמבר 2017
יוטיובמרץ 2009

ג’ימייל, פייסבוק ויוטיוב בסין

למרבה המזל, VPN הוא פיתרון פשוט ודי ידוע נגד צנזורה באינטרנט הסינית. באמצעות VPN אתה יכול בקלות לעקוף את המחסומים כשהוא מחבר אותך לאינטרנט באמצעות שרת שנמצא מחוץ לסין. ניתן להסיט תנועה באינטרנט דרך גרמניה, למשל. חומת האש הסינית יכולה לראות רק שאתה מתחבר לשרת גרמני ולא שאתה מתחבר לגוגל. שרת זה מותר, כך שניתן ליצור את החיבור שלך. סין אינה יודעת שאתה בעצם משתמש בגוגל דרך שרת חיצוני זה. זה יכול להיות קשה להבין במדויק כיצד עובד VPN, אך בדרך כלל הוא פועל באופן הבא:

גישה ל- YouTube מסין ללא VPN

יוטיוב בסין ללא PVN

ללא VPN, חומת האש הסינית רואה שאתה מנסה לגשת לאתר שהוא חסם. תקבל הודעה לפיה האתר שאתה מנסה לבקר אינו נגיש.

גישה ל- YouTube מסין באמצעות VPN

יוטיוב סין עם VPN

עם VPN, הנתונים שלך יוצפנו וחומת האש הסינית רק תראה שאתה רוצה להתחבר לשרת במדינה אחרת. חומת האש הסינית אינה מכירה בכך כאתר חסום ותאפשר את החיבור. האתר שאליו אתה מנסה לבקר יהיה נגיש כעת.

שלושת ה- VPN הראשיים לסין

ישנם VPNs שיש להם תכונות מיוחדות המאפשרות להם לעקוף את חומת האש הסינית מבלי שאותרה. לעתים קרובות תוכלו להתקין VPNs אלה בסמארטפון או בטאבלט, כך שתוכלו להשתמש בהם בחופשיות בסין. להלן תמצא סקירה של ספקי ה- VPN הטובים ביותר לסין. מחפש עוד? עיין בכלי ההשוואה ל- VPN שלנו.

ExpressVPN לסין

ExpressVPN אינו שירות ה- VPN הזול ביותר אך הוא אחד הטובים ביותר עבור סין. הוא משתמש בשרתי התגנבות בהונג קונג אשר תוכננו במיוחד כדי לעקוף את חומת האש. ל- ExpressVPN יש שרתים ליד סין המיועדים לאינטרנט ללא צנזורה במהירות האפשרית. ExpressVPN משתמש במתג kill לצורך הפרטיות של לקוחותיה. זה עוצר את כל יישומי האינטרנט ברגע שה- VPN מנותק. המשמעות היא ששום מידע לא ייחשף באמצעות חיבור לא מאובטח. שירות VPN מספק גם הגנה מפני דליפות DNS, הגנת דליפות WebRTC והצפנת OpenVPN עם סודיות קדימה מושלמת להצפנת המידע שלך ולהבטחת פרטיותך. זה אולי נשמע מעט טכני, אבל בשורה התחתונה אתה נשאר בטוח ואנונימי, אפילו בסין.

NordVPN לסין

NordVPN משתמש בשיטה אחרת כדי לעקוף את חומת האש הנקראת ‘טכנולוגיית VPN VPF’. זו אותה טכנולוגיה חזקה בה טור משתמש בכדי להתגבר על חסמים. עם שירות זה אינך צריך לדאוג לפרטיות. NordVPN משתמש גם במתג להרוג ומספק הגנה מפני דליפות DNS. ל- NordVPN קידוד OpenVPN עם סודיות קדימה מושלמת. אתה צריך להתחבר דרך שרת NordVPN מיוחד מכיוון שאתה צריך להשתמש ב- Obfsproxy.

VyprVPN לסין

VyprVPN משתמש בבחירת יציאות וטכנולוגיות התגנבות הנקראות ‘זיקית’. טכנולוגיה זו תוכננה במיוחד כדי לעקוף את חומת האש. זה גורם לתעבורת ה- VPN המוצפנת שלך להיראות כמו תנועת אינטרנט רגילה. הדבר הבולט ביותר בשירות ה- VPN הזה הוא שיש לו שליטה מלאה על כל התשתית שלו. אין צדדים שלישיים שמגדילים את המהירות והפרטיות כאחד. החסרונות הם ששמירת יומני חיבורים (כשאתה מתחבר ל- VPN) וכי P2P (סחף) אסור.

התקנת VPN לסין

אינך זקוק לידע טכני כמעט להתקנת VPN. אתה יכול להתקין VPN פשוט על ידי הורדת קובץ והפעלתו. זה עובד כמו התקנת Spotify, למשל. התקן VPN בשולחן העבודה באמצעות מדריך זה צעד אחר צעד:

  • עבור אל אתר האינטרנט של ספק ה- VPN שבחרת
  • בחר מנוי טופס ו צור חשבון
  • הורד את קובץ מתקין ה- VPN עבור מערכת ההפעלה שלך או התחבר לאתר והורד את קובץ ההתקנה מדף חשבונך
  • הפעל את קובץ ההתקנה ברגע שהיא סיימה להוריד
  • הפעל את אשף ההתקנה מהקובץ שהורד
  • כאשר תוכנת VPN מותקנת, באפשרותך לעשות זאת פתוח זה
  • לאחר פתיחת התוכנה תוכלו התחבר עם החשבון שיצרת
  • לאחר שנכנסת לחשבון, אתה נמצא בתוכנת VPN. אתה יכול בסופו של דבר שנה הגדרות ובחר שרת
  • הפעל את ה- VPN. בדרך כלל יש בתוכנת VPN כפתור או מתג ברור. לאחר חיבור ה- VPN תוכלו ליהנות מסין באינטרנט ללא צנזורה

באנדרואיד או iOS זה עובד פחות או יותר, אבל אתה יכול פשוט להוריד את התוכנה מחנות האפליקציות או מגוגל פליי. כדאי גם שלא תצטרכו להיות חשבון נפרד לכל מכשיר. אתה יכול להתקין את ה- VPN שלך בכל המכשירים שלך ואתה זקוק לחשבון ומנוי אחד בלבד כדי להתחבר.

שימו לב: חלק מאתרי ספקי ה- VPN חסומים בסין. משמעות הדבר שאינך יכול להוריד ולהתקין את ה- VPN בזמן שאתה בסין. לכן הקפד תמיד להתקין את ה- VPN לפני שאתה נוסע לסין. יתכן שקשה לסיים מנוי VPN מסין.

האם VPNs חוקיים בסין?

מכיוון שסין חוסמת VPNs, אתה עשוי לתהות האם VPNs אינם חוקיים בסין. זה קצת שטח אפור. נכון לעכשיו, לא דווח על מקרים בהם מישהו מסתבך בשימוש ב- VPN, אך סין מנסה להקשות ככל האפשר על שימוש ב- VPN. אתרי VPN חסומים ותוכנת VPN עבור אנדרואיד ו- iOS אינה זמינה בחנויות האפליקציות. בשנת 2015 נותקו חיבורי הטלפון של כל משתמשי ה- VPN ב- שינג’יאנג. חיבור זה לא שוחזר עד שתוכנת VPN הוסרה. עם זאת, זה היה חד פעמי.

כזר תיתקל במעט מאוד בעיות אם אתה משתמש ב- VPN בסין. למרות ש- VPN שלא אושרו על ידי המדינה נאסרו לאחרונה בסין, טרם נעשה דבר בנושא. בקיצור: אין עוד מה לדאוג, אך כדאי להתעדכן בחדשות על השימוש ב- VPN בסין.

אלטרנטיבות סיניות לאתרים מערביים

אולי אינך רוצה להשתמש ב- VPN או שאתה סקרן לגבי האלטרנטיבות הסיניות לאתרים מערביים. לסין מקבילה משלה כמעט לכל אתר מערבי ידוע. יש להם מנועי חיפוש משלהם, אתרי וידאו ומדיה חברתית. זה די מעניין לראות. אולי אתה יכול אפילו להתחבר טוב יותר למקומיים באמצעות אתרים אלה. WeChat פופולרי במיוחד בסין. הוא משמש כמעט לכל דבר ובאמת הייתם מפסידים אם אתם נמצאים בסין זמן רב ולא משתמשים בזה. בכל מקרה, הטבלה שלהלן מציגה כמה אתרים ושירותים מערביים נפוצים לצד המקבילה הסינית שלהם. זה לא תמיד סתם איסור. לעיתים ישנן סיבות אחרות מדוע אתרים עובדים היטב במערב אך לא בסין (כמו תחרות, חקיקה וכו ‘)..

אתר או שירות משותף 
סיני אלטרנטיבי 
פייסבוקWeChat *, QQ
גוגלבינג, Google.cn (לא תמיד עובד), באידו
גוגל מפותGoogle.cn, מפות באידו, מפת רחוב פתוחה, Mapquest
אתרי חדשות קוורץ, אסיה טיימס, סין היומית, הדיפלומט, דרום סין מורנינג פוסט
אתרי קניות מקווניםטאובאו, טמל
פינטרסטווקסיהואן
אתרי ביקורת resteraunt דיאנפינג
טינדרטנטן
טוויטרווייבו
אוברDiDi, Mobike (לאופניים)
יוטיובYouko Tudou, Bilibili

* השוואה של WeChat (Weixin) לפייסבוק באמת לא עושה את זה צדק. WeChat גדול בהרבה ומשמש למטרות רבות נוספות. זו סוג של מגה פלטפורמה המורכבת מאינסטגרם, פייסבוק, WhatsApp, Uber, Apple Pay ועוד. אתה יכול לשאול שאלות, להזמין מונית, לשלם במסעדות וכן הלאה. הסינים משתמשים בו כמעט לכל דבר ולכן מומלץ מאוד להסתכל עליו ולהשתמש בו אם אתם הולכים להיות בסין זמן רב. ישנם גם כמה אתרים ושירותים סיניים שלמעשה אין לנו אלטרנטיבה. דוגמא אחת לכך היא דובאן. Douban הוא שילוב של IMDb, Spotify, SoundCloud ו- Myspace. זהו מקום מפגש לכל מיני תחומי עניין תרבותיים כמו סרטים ומוזיקה.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me