ספקי ה- VPN הטובים ביותר עבור לינוקס | VPNoverview

נמאס עם מסך המוות הכחול של חלונות? או שאולי נמאס לך לרדוף אחר הדור הבא של החומרה הדרושה כדי להתעדכן בקהילה של מק. או שאולי אתה פשוט אוהב את הגמישות שיש במערכת הפעלה להתאמה אישית מלאה. לאט לאט, יותר ויותר אנשים מגלים את היתרונות שיש להפצות לינוקס להציע. כמובן, VPN שימושי לא משנה עם איזו מערכת הפעלה אתה עובד. עם זאת, בעת השימוש ב- Linux, חשוב לבחור את ה- VPN המתאים להפצה לינוקס שלכם.


ישנם הבדלים מהותיים באיכות, בכלי השירות ובחוויית המשתמש של VPN עבור משתמשי לינוקס, תלוי בספק שהם בוחרים. האמת הפשוטה היא שחלק מספקי ה- VPN טרחו לספק אפליקציה מתפקדת היטב (לא למסוף או עם ממשק משתמש משלה) למשתמשי לינוקס, בעוד שאחרים כמעט ולא מודים בקיומם. להלן תוכלו למצוא את שלושת ה- VPNs הטובים ביותר עבור לינוקס, לכל אחד מהם היתרונות הייחודיים שלהם. אם תבחר באחד מספקי VPN אלה, אתה יכול להיות בטוח שחווית הלינוקס שלך תשתפר משמעותית.

לינוקס ופרטיות הולכים יד ביד 

מחשב נייד לוגו לינוקסקיימת יריבות ארוכת שנים בין משתמשים במערכת ההפעלה Windows של מיקרוסופט לבין משתמשי Apple Mac. שניהם תמיד טוענים שמערכת ההפעלה שלהם היא הטובה ביותר. דבר אחד משותף לשתי מערכות ההפעלה: קוד המקור שלהם הוא סודי וקנייני. בכל עת קוד המקור של התוכנית אינו פתוח לבדיקה, פרטיותך ואבטחתך עלולים להיות בסכנה. מסיבה זו, אין דרך לדעת בוודאות מה התוכנה עושה מאחורי הקלעים. יתר על כן, לרוב חברות הטכנולוגיה המצליחות נהוג לאסוף מידע אודות המשתמשים שלהן. לא תהיה לך בעיה זו עם לינוקס, מכיוון שהקוד שלה הוא קוד פתוח וזמין לכולם.

באמצעות לינוקס

כמערכת הפעלה של קוד פתוח לחלוטין, לינוקס היא בחירה פופולרית עבור משתמשים הנוגעים לפרטיות. כל אחד יכול לראות את קוד המקור, כלומר מי שיודע כיצד הקוד פועל, יידע בדיוק למה הוא מסוגל. אם מערכת ההפעלה Linux שלך מכילה קוד לאיסוף מידע על המשתמשים שלה, מישהו היה שם לב ומפיץ את המילה כמו אש בשדה קוצים. פתיחות זו מוסיפה לתחושת הפרטיות וההגנה שלך.

באמצעות VPN

אם תחושת פרטיות זו מושכת אותך, רוב הסיכויים שתרוויח גם מ- VPN. VPN טוב מצפין את הנתונים העוברים אל המכשיר וממנו. זה מונע התקפות של איש באמצע ושומר על אבטחת הנתונים שלך. בקשות הנתונים שלך לא עוברות ישירות לאתר, אלא נשלחות תחילה דרך שרת VPN אנונימי. כתוצאה מכך, האתרים שבהם אתה מבקר לא יוכלו להתחקות אחר הנתונים אליך. המיקום שלך, היסטוריית הדפדפן והחיפושים נשארים פרטיים. יתר על כן, שימוש ב- VPN מאפשר לך לעקוף תוכן חסום גיאוגרפי. בקיצור, VPN מציע מידה רבה יותר של אנונימיות, חופש וביטחון מקוונים.

ה- VPNs הטובים ביותר עבור לינוקס שלך

זיווג מערכת הלינוקס שלך עם שירות VPN הוא שילוב מנצח בכל הנוגע לפרטיות. למרבה הצער, לא כל שירותי ה- VPN יעבדו רק על כל הפצה של לינוקס. חשוב להיות מודע לאיזה VPN יעבוד באיזו מערכת ואילו אפשרויות זמינות עבור כל VPN, מכיוון שאלו משתנות לא מעט. אם אתה הולך עם אחד מה- VPN הבאים, אתה כמעט מובטח שתפיק תועלת רבה מהשירות. למותר לציין שלכל שירותי VPN הבאים יש מדיניות ללא יומני קפדנית.

ExpressVPN

הכי טוב בשביל: מהירות ואמינות

פנוי ל: אובונטו, דביאן, פדורה, CentOS, Arch, Raspbian

ExpressVPN הוא ללא ספק אחת האפשרויות הטובות ביותר עבור משתמשי לינוקס. אם אתה משתמש במערכת לינוקס, סביר להניח שההפצה שלך מכוסה על ידי ExpressVPN. אין ספק שהתכונה החזקה ביותר של ExpressVPN היא רשת השרתים שלה, שהיא מגוונת, אמינה ומהירה להפליא. מבין כל ספקי ה- VPN שם בחוץ, ExpressVPN הוא העקבי ביותר בהוצאת המיטב מחיבור האינטרנט שלך. יתר על כן, האבטחה של ExpressVPN מתחרה לאלה של VPNs גדולים אחרים בענף. אינך צריך לדאוג לדליפות IP או DNS מקריות שמגיעות מאחד השרתים של ExpressVPN.

ל- ExpressVPN יש אפליקציית מסוף קלה לשימוש שניתן לשלוט בה באמצעות כמה פקודות בסיסיות. ניתן גם להפעיל ולכבות מתג להרוג. בקיצור, לא תהיה לך שום בעיה להשתמש בשירות זה. למידע נוסף, עיין בסקירה המפורטת שלנו על ספק זה. החיסרון היחיד ל- ExpressVPN הוא מחירו הגבוה יחסית. ואז שוב, לפחות אתה יודע שאתה משלם על איכות.

NordVPN 

הכי טוב בשביל: אבטחה ותכונות נוספות

פנוי ל: אובונטו, דביאן, פדורה, CentOS, openSUSE, RHEL, QubesOS

אם הפרטיות והביטחון הם הדאגה העיקרית שלך, NordVPN הוא ה- VPN עבורך. NordVPN תומך במספר פרוטוקולי אבטחה שונים, כולל OpenVPN – סטנדרט הזהב של האבטחה. במקום בו מרבית ה- VPN משתמשים בהצפנה של 256 סיביות, שהיא כבר חזקה מאוד, NordVPN משתמש בהצפנת SSL של 2048 סיביות. משמעות הדבר היא שהנתונים שלך אינם מאובטחים.

אפליקציית הטרמינל לינוקס מאפשרת גם להוסיף מספר מאפייני אבטחה נוספים: אתה יכול לבחור שרתי DNS משלך, לכבות את ה- IPv6, או להוסיף פרוקסי SOCKS5, מולטי-הופ או Cybersec (כלי נוסף העוזר להגן עליך מפני מודעות, עוקבים ותוכנות זדוניות). כלים נוספים אלה הופכים את NordVPN לשונה מאוד מ- ExpressVPN. בעוד שיש לאקספרס יתרון קל במהירות, NordVPN מציע פונקציונליות טכנית יותר. תמצא כלים נוספים לשחק איתם בתיבת הכלים NordVPN.

ל- NordVPN שרתים ב 59 מדינות. השירות משתמש גם בחיבור VPN כפול ייחודי במדינות רבות. לדוגמה, חיבור ל- VPN ברוסיה מתרחש דרך שרת VPN בהולנד. זה מקשה עוד יותר על הפעילות המקוונת שלך. NordVPN מציעה גם את הבחירה של כתובת IP ייעודית. זה שימושי כדי לעקוף את האמצעים שאתרים נוקטים בכדי לחסום גישה משרתי VPN. NordVPN גם מתפקד היטב במבחני מהירות, מה שהופך אותו לספק ה- VPN המהיר ביותר עבור לינוקס אחרי ExpressVPN. 

NordVPN מרשים לא פחות כשמדובר בשירות הלקוחות ושימושיותו. קל להתקין את ה- VPN, אפילו בפלטפורמות לינוקס. לאפליקציית הטרמינל יש מבחר של פקודות אינטואיטיביות, מה שהופך אותה מאוד ידידותית למשתמש. עם זאת, אם אתה נתקל בקשיים כלשהם ב- Linux, יש מגוון רחב של מדריכים שאתה יכול להתייעץ איתם. יתר על כן, אם יש לך בעיות או שאלות, אתה יכול לגשת לתמיכה בצ’אט חי 24/7. לבסוף, NordVPN זול יותר מאשר אקספרס ולעתים קרובות יש להם כמה מבצעים ומבצעים מעולים.

גישה פרטית לאינטרנט (PIA)

הכי טוב בשביל: מחיר וממשק משתמש

פנוי ל: אובונטו, דביאן, (פדורה), קשת, (Slackware)

תוספת מעניינת לרשימה זו היא. בעוד NordVPN ו- ExpressVPN נוטים לשלוט בראש הרשימות ברוב הקטגוריות, PIA הצליחה למצוא מיקום נישה בשוק: זהו VPN אמין מאוד, קל לשימוש, ובמחיר סביר עבור משתמשי לינוקס שרוצים משתמש ממשק (ממשק משתמש).

מעט מאוד VPNs מציעים אפליקציות עבור לינוקס. במקום זאת, הם דורשים ממך להשתמש בטרמינל או להוסיף ידנית שרתי OpenVPN בכדי לגרום לשירות לעבוד. PIA הפכה את הדברים לפשוטים יותר בכך שהיא נותנת לך את האפשרות להתקין את ממשק המשתמש הרגיל שלהם בלינוקס. כתוצאה מכך, חוויית לינוקס עם PIA זהה לחלוטין לחלונות. עם זאת, שימו לב כי ממשק המשתמש זמין רק למשתמשים באובונטו, דביאן ו- Arch.

רשת השרת ומהירויות של שרתי PIA אינם טובים כמו אלה של NordVPN ו- ExpressVPN, אך הם עדיין מספיקים לרוב המשתמשים. חשוב מכך, הם אמינים: לשרתים יש מהירויות יציבות ולעולם לא מדליפים מידע על IP או DNS. במובן מסוים, מה שאתה מוותר במהירות, אתה חוסך מבחינת כסף. כמעט במחצית המחיר של ExpressVPN, אתה מקבל שירות שמספיק יותר ממרבית המשתמשים. עבור משתמשי לינוקס לא מנוסים, ממשק המשתמש גם הופך אותו לנגיש בהרבה.

לבסוף, ל- PIA כמה תכונות נוספות המסייעות להגן עליך מפני פרסומות, עוקבים ותוכנות זדוניות, כמו גם נותנות לך את האפשרות להוסיף שרתי DNS מותאמים אישית או פרוקסי SOCKS5. כל זה מה שהופך את ה- PIA לאחד מספקי ה- VPN הטובים והזולים ביותר עבור משתמשי לינוקס.

מולווד

הכי טוב בשביל: חוויה כוללת ושימושיות

פנוי ל: אובונטו, דביאן, פדורה

Mullvad הוא המוזר ביותר ברשימה זו. בניגוד לרוב ספקי ה- VPN האחרים המציעים אפשרות לינוקס, Mullvad הפך את חוויית הלינוקס לקלה כל כך ומייעלת כאילו אפילו אינך נמצא ב- Linux. הם, כמו PIA, מהספקים הבודדים שנותנים לך את האפשרות להשתמש בממשק המשתמש שלהם ב- Windows. כל התהליך של הגדרת חיבור ה- VPN שלך מתבצע ללא מאמץ. לאחר השגת קוד ההתחברות שלך, עבור לדף הלינוקס שלהם והורד את המאגר. לאחר מכן, פתח את ממשק המשתמש ובחר באחד מהשרתים הרבים שלהם. זהו זה. בקושי התקנת VPN עובדת כל כך על לינוקס.

רשת השרתים של Mullvad אינה הטובה ביותר, אם כי היא אחת הטובות יותר. הרשת שלהם מארחת 492 שרתים ב -36 מדינות. שרתים אלה הם בסך הכל מהירים ומאובטחים מאוד. לא נתקלנו במופע אחד של דליפות DNS או בעיות בחיבור לשרת כלשהו. הם עובדים רק באמצעות פרוטוקולי OpenVPN ו- Wireguard, הבטוחים ביותר שקיימים כיום. Mullvad יש גם שרתי גשרים משלהם כדי לעקוף חומות אש חזקות. לבסוף, יש גם את מתג ההרג הרגיל.

עם מחיר קבוע של 5 אירו לחודש, Mullvad הוא מעט יקר יותר משאר ה- VPNs, אך עבור מחיר זה אתה מקבל חוויית VPN אמינה ושימושית מאוד עבור לינוקס מחברה שלעתים קרובות מתקבלת על דעתה לאנונימיות ופרטיות. החיסרון היחיד שחשוב לציין הוא שמולווד היא חברה שבדית ולכן היא ממוקמת במדינה של 14 עיניים. עבור משתמשי לינוקס, Mullvad היא אחת האפשרויות הטובות ביותר שלך ואחת הבחירות האהובות עלינו!

מחשבות אחרונות

השימוש בלינוקס הוא דרך נהדרת לשמור על פרטיות המידע שלך. חיבור דרך VPN נוסף לזה רק מחזק את הפרטיות והביטחון המקוון שלך. אמנם ישנם מאות שירותי VPN שם בחוץ, למצוא אחד שאינו רק מגן עליך, אלא גם עובד עם מערכת ההפעלה לינוקס שלך, זה די נדיר. תלוי מה תרצה להשתמש בחיבור ה- VPN שלך, כל אחד משלושת שירותי ה- VPN האלה יכול לענות בקלות על הדרישות שלך לחוויה מקוונת פרטית, מהירה ובטוחה יותר.. 

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me