نصب VPN روی روتر شما: یک راهنمای ساده برای DD-WRT

اگر می خواهید از اینترنت با آزادی ، امنیت و ناشناس استفاده کنید ، نصب VPN روی روتر شما ایده خوبی است. برای اینکه بتوانید VPN را روی روتر خود نصب کنید به DD-WRT احتیاج دارید. این سیستم عامل جایگزین (نرم افزاری) است که برای اضافه کردن ویژگی های اضافی به روتر شما استفاده می شود. یکی از این ویژگی ها ، امکان نصب و استفاده از VPN در روتر شما است. درباره این نرم افزار همه چیز را بخوانید و یک راهنمایی ساده را دنبال کنید که توضیح می دهد چگونه باید آن را نصب کنید. پس از آن ، شما آماده خواهید بود تا به صورت آزاد و ناشناس در تمام دستگاه های خود به گشت و گذار در وب بپردازید.


DD-WRT چیست؟

آرم ddwrtDD-WRT یک سیستم عامل مبتنی بر لینوکس و منبع باز برای روترهای بی سیم از نوع IEEE 802.11 a / b / g / h / n است. این بر روی تراشه Broadcom یا Atheros کار می کند. DD-WRT گزینه های پیشرفته ای را که نمی توانید در سیستم عامل یا روترها پیدا کنید ، ارائه می دهد. برخی از این گزینه های اضافی پشتیبانی خوبی از VPN (بخصوص OpenVPN) ، پروتکل های تکرار شده و بی سیم WDS ، ارتباطات بی سیم ایمن Radius Authentication و کیفیت پیشرفته مدیریت خدمات برای اختصاص پهنای باند هستند. در این مقاله می توانید همه چیز راجع به نصب VPN روی روتر خود با کمک DD-WRT بخوانید.

چرا VPN را روی روتر خود نصب می کنید?

با نصب یک VPN روی روتر شما از همه دستگاههای متصل به یکباره محافظت می کنید.

سپر VPNVPN با مسیریابی از طریق تونل های رمزگذاری شده ، از تمام ترافیک اینترنت شما محافظت می کند. اشخاص ثالث هنگام استفاده از VPN قادر به مشاهده کارهایی نیستند که بصورت آنلاین انجام دهید.

علاوه بر این ، شما آدرس IP سرورهای VPN خود را بر عهده می گیرید ، و اطمینان می دهید که آدرس IP شخصی شما در جهان پنهان شده است. آدرس IP شما به وب سایتهایی که بازدید می کنید اجازه می دهد تا شما را تشخیص دهند و حتی اگر می خواستند شما را ردیابی کنند. با یک VPN این امکان پذیر نخواهد بود و شما کاملاً ناشناس خواهید بود.

سرانجام ، یک VPN آزادی بسیار خوبی را ارائه می دهد. از آنجا که یک VPN به شما امکان می دهد در بسیاری از کشورهای مختلف به سرورها متصل شوید ، می توانید مکان مجازی خود را تغییر دهید. شما می توانید از جایی دیگر به وانمود کنید که به اینترنت دسترسی دارید. به این ترتیب ، می توانید از محدودیت های جغرافیایی ، چه محدودیتی برای سایت جریان دلخواه خود استفاده کنید ، یا سانسور آشکار توسط دولت.

به طور معمول ، شما برای دسترسی به اینترنت VPN را روی دستگاه مورد نظر خود نصب می کنید. با این حال ، امروزه از دستگاه های مختلف زیادی استفاده می کنیم. برای محافظت از تمام دستگاه های خود در خانه یا کار به صورت یکجا ، می توانید VPN را روی روتر خود نصب کنید.

روترهای پیش نصب شده VPN

اگر مایل به استفاده از روتر خود به عنوان مشتری VPN هستید ، روتر شما باید به روشی خاص تنظیم شود. به این روش تنظیم روتر شما برای یک VPN چشمک زن گفته می شود. در زیر می توانید بخوانید که چگونه می توانید این کار را خودتان انجام دهید. با این حال ، ساده ترین راه خرید روتر است که از قبل تنظیم شده است تا با VPN کار کند. ما این روترهای از پیش فلش را می نامیم.

این روترهای از پیش فلاش اغلب برای یک ارائه دهنده VPN خاص تنظیم می شوند. بنابراین ، هنگام خرید روتر ، باید با آن ارائه دهنده VPN خاص مشترک شوید.

بیشتر این روترهای از پیش فلاش از ایالات متحده وارد می شوند. به یاد داشته باشید که آداپتورها ممکن است در کشور شما متفاوت باشند. فراموش نکنید که یک آداپتور سفارش دهید که به شما امکان می دهد روتر را به سیم برق در کشور خود وصل کنید.

مورد نیاز برای VPN در روتر شما

برای اینکه بتوانید یک VPN را روی روتر خود نصب کنید به موارد زیر نیاز دارید:

روتر با DD-WRT روی آن نصب شده است (به دستگاههای پشتیبانی شده نگاهی بیندازید تا ببینید آیا می توانید سیستم عامل DD-WRT روی روتر شما نصب شود)

اشتراک VPN که OpenVPN را ارائه می دهد. OpenVPN پروتکل است که همه ارائه دهندگان VPN ارائه نمی دهند ، بنابراین حتماً ارائه دهنده خود را برای آن بررسی کنید. ما می توانیم NordVPN و Surfshark را به عنوان ارائه دهنده های VPN محکم که این پروتکل را ارائه می دهند ، توصیه کنیم.

DD-WRT را روی روتر خود نصب کنید

روترراهنمای نصب سیستم عامل DD-WRT در روتر شما برای هر روتر متفاوت است. بنابراین اول:

-به دنبال روتر خود در پایگاه داده روتر وب سایت DD-WRT باشید و پرونده را بارگیری کنید.

-فایل مربوط به .bin را بارگیری کنید.

-دستورالعمل های خاص سخت افزار را بخوانید تا ببینید چگونه می توانید سیستم عامل جدید را روی روتر خود چشمک بزنید.

-سه روش وجود دارد که می توانید سیستم عامل جدید را فلش کنید:

  • وب-رابط کاربری گرافیکی
  • TFTP
  • خط فرمان

برای اطلاعات بیشتر به پایین بروید تا روش مربوط به چشمک زن را پیدا کنید.

Flash DD-WRT را از طریق وب GUI

این روش بهترین انتخاب برای روترهای Linksys از جمله موارد دیگر است.

1.بازگرداندن روتر (با دکمه تنظیم مجدد سخت در پشت روتر)

2.با رفتن به آدرس IP روتر خود وارد سیستم مدیریت روتر خود شوید (به پایین بروید تا ببینید چگونه می توانید این کار را انجام دهید)

3.به مکانی که می توانید روتر خود را به روز کنید یا سیستم عامل جدید را روی آن بچرخانید ، از طریق منو جستجو کنید

4.سیستم عامل جدید را فلش کنید (مهم: این روند را قطع نکنید زیرا این امر می تواند روتر شما را به طور جبران ناپذیری خراب کند)

5.دوباره روتر خود را دوباره تنظیم کنید

دستی IP IP روتر خود را پیدا کنید

برای یافتن دستی IP روتر خود در ویندوز ، این مراحل را دنبال کنید.

مرحله 1. به “شروع” بروید و “Run” را فشار دهید

یافتن این مسئله در ویندوز 10 دشوار است ، بنابراین می توانید با فشار دادن WIN (آن دکمه با پنجره روی آن) و r در همان زمان از میانبر صفحه کلید نیز استفاده کنید. این پنجره را مشاهده خواهید کرد:

روتر cmd

گام 2. “cmd” را وارد کنید و OK را فشار دهید

دستور روتر

مرحله 3. “ipconfig” را تایپ کرده و Enter را فشار دهید

IP روتر

آدرس IP شما پس از پیش فرض دروازه یا دروازه استاندارد ، آدرس IP روتر شماست. اکنون این شماره را در نوار آدرس مرورگر وب خود کپی کنید تا به روتر خود برسید.

Flash DD-WRT سیستم عامل را از طریق TFTP

بیشتر اوقات روش فلاش GUI ترجیح داده می شود ، اما در بعضی موارد خاص با سخت افزار ممکن است TFTP را انتخاب کنید. TFTP به عنوان روشی بی خطر برای چشمک زن روتر شما دیده می شود.

TFTP بسیار ساده است و فقط به دو کلیک نیاز دارد. این روش مخصوصاً بسیار عالی است که نقص عملکرد GUI وب یا اگر به نظر می رسد روتر غیرقابل دستیابی است.

Flash DD-WRT سیستم عامل را از طریق خط فرمان

این روش فقط برای روترهایی کاربرد دارد که قبلاً DD-WRT روی آنها نصب شده است و وقتی Telnet / SSH روشن است. این تنها راه برای به روزرسانی بی سیم است زیرا پرونده ها از سرورهای DD-WRT بازیابی می شوند و می توان از طریق یک چک بررسی کرد.

1. Telenet یا SSH به روتر DD-WRT

2.سیستم عامل را در پوشه روتر / tmp با wget یا scp بارگیری کنید

cd / tmp
wget https://dd-wrt.com/dd-wrtv2/downloads/stable/dd-wrt.v2x_generic.bin

3.چک را با اصل مقایسه کنید

md5sum dd-wrt.v2x_generic.bin

4.سیستم عامل را فلش کنید

لینوکس dd-wrt.v2x_generic.bin را بنویسید

5.راه اندازی مجدد

VPN را روی DD-WRT نصب کنید

اکنون DD-WRT روی روتر خود چشمک زده اید و اکنون می تواند یک میزبان اتصال VPN باشد. تبریک می گویم ، سخت ترین کار انجام می شود! اکنون ، برای نصب VPN در DD-WRT:

1. وارد روتر خود شوید (همانطور که قبلاً انجام داده اید ، آدرس IP را پیدا کنید و آن را در نوار آدرس در مرورگر خود وارد کنید).

2. به “تنظیم” و سپس “تنظیم اصلی” بروید.

3. به بخشی بروید که می گوید “تنظیم آدرس سرور شبکه” (DHCP) و آدرس های سرور DNS ارائه دهنده VPN خود را پر کنید و این تنظیمات را ذخیره کنید.

4. خاموش کردن IPv6 (استفاده از IPv6 گاهی اوقات نشت IP را نشان می دهد).

5. به بخشی بروید که می گوید “خدمات” و بر روی برگه “VPN” کلیک کنید. مشتری OpenVPN را با کلیک روی فعال کردن بخشی که می گوید “Start OpenVPN Client” را فعال کنید ، روشن کنید.

روتر

6. اکنون داده های ارائه دهنده VPN خود را پر کنید (به عنوان مثال NordVPN: ورود ، رمز عبور ، آدرس سرور و نوع پروتکل VPN).

7. محتوای گواهی و پرونده کلیدی را در کادر مناسب کپی کنید.

8. به محض اینکه داده ها را با “اعمال تنظیمات” ذخیره کنید ، ارتباطی با سرور VPN برقرار می شود. اکنون همه ترافیک اینترنت از طریق سرور VPN تردد می کنند. برای بررسی اینکه آیا همه کارها انجام شده است به برگه “وضعیت” و بخش “OpenVPN” بروید.

افکار نهایی

آیا می خواهید تمام دستگاه های خود در خانه با VPN محافظت شوند؟ سپس این ایده خوبی است که VPN را روی روتر خود نصب کنید. با این وجود ، ابتدا باید DD-WRT را روی روتر خود نصب کنید و ارائه دهنده VPN شما باید پروتکل OpenVPN را برای این کار ارائه دهد. امیدوارم راهنمای فوق در نصب VPN روی روتر خود به شما کمک کند. به یاد داشته باشید همچنین می توانید روترهای از پیش فلاش خریداری کنید که دردسرهای زیادی را برای شما به همراه خواهد داشت.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me