تنظیم اتصال VPN در ویندوز 10 (مرحله به مرحله)

روش های مختلفی برای تنظیم VPN در رایانه ویندوز 10 وجود دارد. در این مقاله ، ما درباره نحوه راه اندازی VPN از طریق تنظیمات Windows شما بحث خواهیم کرد. اگر می خواهید به عنوان مثال از شبکه VPN ارائه شده توسط کارفرمای خود استفاده کنید ، این مفید است.


حریم خصوصی سیستم عامل ویندوز

بسیاری از ارائه دهندگان VPN نرم افزار خاصی تهیه می کنند که به شما امکان می دهد به راحتی و به سرعت به یکی از بسیاری از سرورهای VPN خود متصل شوید. با این حال ، برخی از VPN ها ، از جمله بسیاری از شبکه های شرکتی ، با نرم افزار خاص خود همراه نیستند. خوشبختانه ویندوز از ویژگی هایی برخوردار است که به شما امکان می دهد خودتان اتصال VPN را تنظیم کنید. در این راهنمای گام به گام ، ما توضیح خواهیم داد که چگونه می توانید یک اتصال VPN را در ویندوز 10 تنظیم کنید. آیا VPN دارید که نرم افزار مخصوص خود مانند ExpressVPN یا CyberGhost را ارائه می دهد؟ برای راهنمایی سریع ، توضیح دهید که چگونه می توانید VPN خود را با این نرم افزار تنظیم کنید ، به پایین بروید.

مرحله 1: جزئیات ورود به سیستم را به درستی دریافت کنید

برای برقراری اتصال VPN با ویندوز 10 ، به جزئیات ورود مناسب نیاز دارید. در غیر این صورت شما قادر به دسترسی به سرور VPN نخواهید بود. اگر اتصال VPN از طریق کارتان تنظیم شده است ، لازم است از رئیس خود اطلاعات صحیح ورود به سیستم را بپرسید. آیا برای استفاده خصوصی با یک VPN کار می کنید؟ سپس هنگام تنظیم حساب کاربری خود این جزئیات را ایجاد کردید. با استفاده از این اطلاعات ، اغلب متشکل از یک نام کاربری و رمز عبور و احتمالاً یک آدرس سرور خاص برای اتصال به آن ، می توانید سه مرحله زیر را برای اتصال به VPN دنبال کنید..

اگر هنوز یک حساب VPN ندارید و جزئیات ورود به سیستم را ندارید و به دنبال یک VPN خوب برای محافظت از اتصال به اینترنت خود هستید ، همیشه می توانید CyberGhost را امتحان کنید. این ارائه دهنده بسیار ارزان است ، اما هنوز هم از کیفیت عالی برخوردار است. علاوه بر این ، آنها دارای ضمانت برگشت پول 45 روزه هستند و به شما امکان می دهند خدمات را ابتدا امتحان کنید.

مرحله 2: تنظیمات VPN را در ویندوز باز کنید

آیا می خواهید VPN را در ویندوز 10 نصب کنید؟ اول از همه ، باید اطمینان حاصل کنید که از یک حساب Windows با حقوق مدیریت استفاده می کنید. معمولاً صاحب رایانه این حقوق را دارد. او همچنین می تواند آنها را به دیگران توزیع کند. اگر در دستگاهی که با آن کار می کنید فقط یک حساب کاربری دارید ، به طور خودکار این حقوق را دارید.

به منوی شروع (با کلیک بر روی) بروید آرم ویندوز در گوشه سمت چپ پایین صفحه نمایش) و کلیک کنید تنظیمات. این دکمه معمولاً شبیه یک چرخ دستی کوچک است. پس از باز شدن صفحه “تنظیمات” ، روی کلیک کنید شبکه و اینترنت از منو سپس انتخاب کنید VPN از لیست موجود در سمت چپ صفحه. تصویری که در سمت راست این متن قرار دارد نشان می دهد که چگونه به نظر می رسد. اکنون صفحه تنظیمات VPN را در ویندوز پیدا کرده اید و آماده اضافه کردن اتصال VPN به سیستم عامل خود هستید.

مرحله 3: اضافه کردن اتصال VPN

زمان اضافه کردن اتصال VPN است. ابتدا بر روی دکمه در بالا که می گوید کلیک کنید اتصال VPN اضافه کنید.

اتصال VPN را در تنظیمات Windows اضافه کنید

صفحه آبی نمایش داده می شود. در اینجا می توانید جزئیات مربوط به ارائه دهنده VPN خود را وارد کنید. در بعضی از کشورها می توانید انتخاب کنید ارائه دهنده VPN از تعدادی از ارائه دهندگان استاندارد ، اما این راهنمای گام به گام فقط بر روی ویندوز (داخلی) گزینه.

اتصال VPN را یک نام قابل تشخیص در زیر بدهید نام اتصال. اگر به فعالیتهای مرتبط با کار احتیاج دارید ، برای مثال می توانید “کار اتصال VPN” را انتخاب کنید.

اتصال VPN را به تنظیمات صفحه آبی ویندوز اضافه کنیدزیر نام یا آدرس سرور, آدرس IP یا URL سرور سرور VPN را وارد کنید. این اطلاعات توسط ارائه دهنده اتصال ، به عنوان مثال ارائه می شود. رئیس شما.

زیر نوع VPN, پروتکل VPN مورد نظر خود را انتخاب کنید. در اکثر موارد ، شما قادر خواهید بود انتخاب کنید خودکار گزینه در اینجا برای اطلاعات بیشتر در مورد پروتکل های VPN ، لطفا مقاله ما را در مورد این موضوع بخوانید.

زیر نوع اطلاعات ورود به سیستم شما می توانید روشی را که می خواهید وارد شوید مشخص کنید. در بیشتر موارد ، این شامل استفاده از نام کاربری و رمزعبور است. گزینه های دیگر شامل ورود به سیستم با کارت ویزیت یا گواهی است.

زیر نام کاربری و کلمه عبور, جزئیات ورود به سیستم را پر کنید.

توجه: در صورت استفاده از رایانه عمومی ، مطمئن نیستید که در هنگام استفاده از رایانه ، اطلاعات ورود به سیستم را به خاطر نیاورید. فقط درصورتی که رایانه شما نتواند توسط غریبه ها استفاده شود و به خوبی محافظت می شود ، داده را ذخیره کنید!

هنگامی که تمام اطلاعات لازم را تمام کردید ، کلیک کنید صرفه جویی.

مرحله 4: اتصال به سرور VPN

با استفاده از منوی VPN در تنظیمات (همانطور که در مرحله 1 توضیح داده شده است) اکنون می توانید اتصال VPN اضافه شده را از لیست نشان داده شده انتخاب کرده و به آن سرور VPN متصل شوید. اکنون به طور ایمن وصل شده اید و می توانید با خیال راحت و خصوصی به اینترنت دسترسی پیدا کنید.

تنظیمات پیشرفته

بعد از افزودن اتصال VPN ، علاوه بر خاموش و روشن کردن VPN ، گزینه های دیگری نیز خواهید داشت. برای مثال می توانید یک سرور پروکسی تنظیم کنید. برای این کار به منوی پیشرفته بروید. با کلیک بر روی اتصال VPN مورد نظر برای تغییر و انتخاب ، می توانید این مرحله را دوباره انجام دهید گزینه های پیشرفته. فقط اگر مطمئن هستید که چه کاری انجام می دهید ، این تنظیمات را تغییر دهید. ویندوز و ارائه دهنده VPN شما قبلاً با هم کار می کنند تا بتوانند اتصال ایمن به شما ارائه دهند. بنابراین ، به خصوص به عنوان یک مبتدی ، لازم نیست که تنظیمات پیشرفته ای را برای محافظت آنلاین انجام دهید.

تنظیمات VPN در ویندوز از طریق اعلان ها

برای دسترسی سریع و آسان به بخش VPN در تنظیمات خود ، می توانید دستورالعمل مندرج در مرحله 2 را دنبال کنید ، اما همچنین می توانید کلیک کنید اطلاعیه (بالون اطلاعات) در گوشه پایین سمت راست نوار وظیفه. تصویر بالا نشان می دهد که صفحه نمایش چگونه است. کلیک VPN و مستقیماً به صفحه تنظیمات VPN منتقل خواهید شد.

نرم افزار VPN در ویندوز 10

استفاده از VPN از طریق تنظیمات خود در ویندوز 10 می تواند بسیار مفید باشد. از این گذشته ، ویندوز به طور خودکار شما را به سرور VPN متصل می کند ، بنابراین نیازی نیست که هر بار VPN را به صورت دستی روشن کنید. علاوه بر این ، این امکان را به شما می دهد تا از راه دور و ایمن به یک شبکه خصوصی وصل شوید. به عنوان مثال ، فکر کنید افرادی که از خانه با استفاده از سرور VPN مشغول به کار هستند تا به آنها دسترسی داشته باشند به کلیه اسناد و پرونده های دیگر در شبکه شرکت.

با این وجود ، پیوند دادن VPN شما به سیستم عامل شما همیشه راحت نیست. اگر از ارائه دهنده VPN پولی مانند NordVPN یا دسترسی به اینترنت خصوصی استفاده می کنید ، توصیه می کنیم از نرم افزار موجود استفاده کنید. این برنامه ها معمولاً از پروتکل های اضافی VPN پشتیبانی می کنند ، از سرورهای DNS مخصوص خود استفاده می کنند تا از نشت DNS جلوگیری کنند و یک سوئیچ kill نیز داشته باشند که اگر اتصال VPN شما قطع شود به طور خودکار مداخله می کنید. به عبارت دیگر ، اگر به جای ورود به سرور VPN خود از طریق ویندوز ، از نرم افزار VPN استفاده می کنید ، امنیت بیشتری خواهید داشت.

تنظیم VPN در ویندوز با نرم افزار VPN: یک راهنمای گام به گام

نصب VPN در ویندوز 10 با استفاده از نرم افزار رسمی VPN بسیار آسان است و به شرح زیر است:

VPN را به صورت مرحله به مرحله نصب کنید

 1. ایجاد یک حساب کاربری در وب سایت VPN. به وب سایت رسمی ارائه دهنده VPN مورد نظر (مانند وب سایت CyberGhost) بروید و اشتراک مورد نظر خود را انتخاب کنید. مراحل خرید اشتراک و ایجاد یک حساب کاربری را طی کنید.
 2. نرم افزار VPN را بارگیری کنید از وب سایت رسمی غالباً ، ارائه دهنده شما بلافاصله پس از آنكه اشتراك خود را از دست داد ، شما را به بارگیری می رساند.
 3. نرم افزار VPN را نصب کنید. پس از بارگیری فایل نصب ، می توانید بر روی آن کلیک کرده و مراحل نصب نرم افزار VPN را در رایانه خود دنبال کنید.
 4. وارد نرم افزار شوید با حساب خود این اغلب مربوط به پر کردن نام کاربری و رمز عبور است که در مرحله 1 ایجاد کرده اید.
 5. سرور VPN مورد نظر را انتخاب کنید (اختیاری). بسته به آنچه می خواهید بصورت آنلاین انجام دهید ، می توانید یک مکان مناسب برای سرور انتخاب کنید. به عنوان مثال می توانید یک سرور آمریکایی را انتخاب کنید تا نسخه آمریکایی Netflix یا لغو انسداد اسکایپ ، فیس بوک یا هر سرویس دیگری را که ممکن است در کشور شما مجازات شود تماشا کند. اگر غیر از اینکه با خیال راحت آنلاین بروید ، هدف خاصی در نظر ندارید ، می توانید به سادگی سرور را نزدیک به خود انتخاب کنید.
 6. VPN را روشن کنید. بیشتر برنامه های VPN دارای یک دکمه پاور بزرگ هستند که فقط با یک کلیک VPN را روشن می کنند. در واقع ، اگر از مرحله 5 رد شوید ، احتمالاً نرم افزار نزدیکترین یا سریعترین سرور را برای شما انتخاب می کند.

چرا از VPN در ویندوز 10 استفاده می کنید?

دلایل زیادی برای استفاده مردم از VPN وجود دارد. اینها متداول ترین موارد زیر است:

 • رمزگذاری داده ها برای محافظت بیشتر در برابر هکرها و مجرمان سایبری (و همچنین سایر استراق سمع ها ، مانند دولت ها و مشاغل).
 • استفاده ایمن از شبکه های عمومی؛
 • دسترسی به خدماتی که فقط در شبکه یک شرکت یا موسسه قابل استفاده هستند.
 • پنهان کردن مکان واقعی و آدرس IP.
 • بارگیری ناشناس تورنت ها؛
 • برای مثال ، عبور از محاصره های منطقه ای برخی خدمات فیلم (Netflix) یا شبکه های رسانه های اجتماعی.
 • دور زدن سانسور در یک کشور؛
 • افزایش سرعت اتصال به سرور دیگر.

راه اندازی VPN در رایانه ویندوز 10 همیشه ایده خوبی است. شما احتمالاً از دستگاه خود برای بسیاری از فعالیتهای روزانه اینترنت خود استفاده می کنید. با یک VPN ، در تمام این فعالیت ها محافظت خواهید شد و ضمن افزایش حریم شخصی و آزادی آنلاین خود نیز.

اگر قبلاً VPN ندارید و دوست دارید از یکی برای امنیت شبکه خصوصی خود استفاده کنید ، گزینه های مختلفی دارید. ممکن است یک ارائه دهنده VPN خصوصی بخواهید. اگر نمی دانید از کجا شروع کنید ، به 5 بهترین ارائه دهنده VPN برتر ما نگاهی بیندازید. این لیست ممکن است به شما کمک کند وقتی می خواهید انتخاب خود را انجام دهید.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map