Огляд VyprVPN (2020): Безпечно та просто! | VPNOперегляд

Contents

Огляд VyprVPN (2020) – Безпечний та простий у використанні

VyprVPN є сильним конкурентом серед VPN і належить компанії Golden Frog. VyprVPN розташований у Швейцарії, де закони про конфіденційність дуже зручні для постачальника VPN. Щоб гарантувати найкращий рівень безпеки, Golden Frog розробляє та контролює багато власних сервісів та технологій. Наприклад, вони побудували власний протокол VPN і повністю контролюють власну серверну мережу замість того, щоб орендувати сервери у зовнішніх сторін. Це робить VyprVPN одним із найбезпечніших постачальників VPN на ринку. На жаль, швидкість їхніх серверів не настільки добра, як це вони, як мінімум, з нашого досвіду. Хочете дізнатися більше про ВипрВПН та наші думки щодо їх обслуговування? Ми детально розглянемо цього постачальника, тому продовжуйте читати!


Технічні характеристики VyprVPN

 • Одночасне підключення: 3-5
 • Торренти: +
 • Netflix: +
 • Операційні системи: Windows, Mac, iOS, Android
 • Протокол: OpenVPN, L2TP / IPsec, PPTP, хамелеон
 • Політика ведення журналів: Без журналів
 • Сервери: 700+ серверів у 70+ країнах
 • Ціна: Від 2,50 доларів на місяць
 • Гарантія повернення грошей: 30 днів

Швидкість – як швидко ВипрВПН?

Щоб VPN добре функціонував, йому потрібні пристойні робочі швидкості. Зрештою, вам не потрібно чекати півгодини, перш ніж ви зможете переглянути просте відео YouTube. Багато VPN уповільнюють ваше інтернет-з’єднання. Це пов’язано з характером VPN: сервіс надсилає ваш трафік даних через інший сервер, що коштує часу. Однак VPN також може збільшити вашу швидкість Інтернету: якщо ваш Інтернет-провайдер вручну зменшує вашу пропускну здатність, VPN допоможе вам подолати ці обмеження. Отже, як робить ВипрВПН з точки зору швидкості? Ми заглянули в це.

Результати тесту на швидкість ВипрВПН

По-перше, ми вивчили вплив, який ВипрВПН мав на наш інтернет-зв’язок. Ми зробили це за допомогою тестів на швидкість, наданих speedtest.net. Ми вивчали швидкості пінг, завантаження та завантаження багатьох серверів VyprVPN. Усі ці випробування проводилися з Нідерландів.

Швидкість без VPN (Speedtest.net):

Випробування на найшвидший швидкий тест

На зображенні вище показані результати тесту на швидкість нашого звичайного підключення до Інтернету без використання VPN. Ми будемо використовувати цей тест як порожній тест для порівняння інших результатів.

Швидкість за допомогою локального сервера VyprVPN (Speedtest.net):

Найшвидший локальний сервер VyprVPN

Це результати тесту на швидкість при використанні найшвидшого доступного локального сервера VyprVPN. Як бачимо, результати не сильно відрізняються від нашого порожнього тесту. Власне, наш пінг впав, тобто час реакції нашого з’єднання з цим сервером VyprVPN трохи кращий, ніж без. Наші швидкості завантаження та завантаження зменшилися незначно, але не різко. Це дуже хороші результати для будь-якого VPN-сервера.

Швидкість за допомогою сервера США (Speedtest.net):

VyprVPN найшвидший сервер США

Це результати тесту на швидкість найшвидшого американського сервера VyprVPN, доступні на момент тестування. Це в результаті стало сервером у Нью-Йорку. З цих результатів можна зробити висновок, що швидкість нашого Інтернету знизилася досить різко. Наш пінг різко піднявся. Швидкість завантаження знизилася до менше 5 Мбіт / с, що становить крапку понад 80%. Швидкість завантаження також знизилася до 10 Мбіт / с. Іншими словами, американські сервери VyprVPN значно уповільнили швидкість нашого Інтернету (у Нідерландах).

Швидкість під час щоденного використання

Тести на швидкість дають вказівку швидкості вашого з’єднання в цифрах. Щоб отримати уявлення про фактичну ефективність, ми випробовували ВипрВПН і під час наших щоденних заходів. Наші висновки, загалом, досить позитивні: зв’язок іноді відчував відставання, але в більшості випадків це не перешкоджало нам. Перегляд, трансляція, Netflix та перегляд відео на YouTube все пройшли без проблем. Часом завантаження сторінок займало трохи більше часу, але цього затримки було недостатньо для створення реальних проблем або роздратування.

Під час гри та завантаження ми зіткнулися з більш серйозними проблемами. Під час ігор сама гра грала відносно плавно, хоча завантаження іноді займало більше часу. Це може бути великим недоліком під час багатокористувацьких онлайн-ігор. Завантаження торрентів також пройшло напрочуд багато часу. Ми змушені були чекати на завантаження приблизно вдвічі довше, ніж зазвичай.

Однією з переваг VyprVPN є те, що він автоматично показує швидкість роботи кожного сервера в його мережі, якщо ви його вибрали. Отже, вибрати дуже кращий і найшвидший сервер дуже просто. Крім цього, ви можете просто натиснути “Найшвидший сервер”, щоб в той момент автоматично підключитися до найшвидшого сервера..

Швидкість висновку ВипрВПН

 • Локальні сервери VyprVPN дуже швидко і ледь не впливають на наш зв’язок.
 • Американські сервери спричинили серйозну затримку нашого інтернет-зв’язку.
 • Перегляд, трансляція та перегляд Netflix та YouTube все пройшли досить гладко.
 • Ми постраждали від певного відставання під час гри та завантаження.

Безпека – наскільки захищено VyprVPN?

Одним з найважливіших аспектів будь-якої VPN є її безпека. Зрештою, багато людей вирішують отримати VPN, оскільки хочуть захистити свої дані. Тому важливо перевірити, наскільки добре конкретний VPN, як-от VyprVPN, захищає вашу Інтернет-інформацію та трафік. Ось чому в цьому розділі буде зосереджено увагу на протоколах, які використовує VyprVPN, їх політиці ведення журналів, перемикачі на знищення та особистій інформації, необхідній вам для налаштування облікового запису..

Протоколи

VyprVPN пропонує чотири різні протоколи. Це OpenVPN, L2TP / IPsec, PPTP та Хамелеон. OpenVPN – це дуже сильний протокол, який ми завжди рекомендували. Хамелеон – це формат шифрування VPN, розроблений Golden Frog. Протокол заснований на OpenVPN, але також шифрує метадані. Таким чином, DPI (глибокі перевірки пакетів) трафіку VPN урядами та службами онлайн-потоків, такими як Netflix, можна обійти. Треті сторони більше не можуть помітити його під час використання VPN, тому вони також не можуть заблокувати використання VPN. Це робить Хамелеон безпечним та зручним протоколом. Однак Хамелеон доступний лише для членів VyprVPN з преміальною підпискою.

Ведення журналу та конфіденційність

VyprVPN – це послуга VPN з нульовим журналом. Це означає, що вони не збережуть жодних даних про ваше використання. Політика журналу VyprVPN незалежно перевірялась компанією Leviathan. Цей аудит показав, що VyprVPN не зберігає ідентифіковані журнали без дозволу користувача. Золота жаба в своїй політиці конфіденційності прямо зазначає, що не реєструє жодного:

 • Реальні (локальні) IP-адреси
 • IP-адреси, призначені користувачам
 • Часи підключення
 • Трафік даних / вміст інтернет-комунікації користувачів
 • Запити DNS

Більше того, компанія нейтральна до мережі, тобто вони не піддаватимуться дискримінації пристроїв, протоколів чи програм. Вони також обіцяють не душити вашу швидкість Інтернету.

VyprVPN може попросити вас поділитися особистими даними, включаючи своє ім’я, електронну адресу, номер телефону, платіжну інформацію та адресу. Це здебільшого, щоб запропонувати підтримку та бути в курсі останніх новин. Збір особистої інформації завжди відбувається через форми, де ви залежаєте від того, хочете ви поділитися певною інформацією чи ні.

Раніше ВипрВПН вела журнали своїх користувачів, що було чітко зазначено в їхніх умовах. Це показує, що вони були прозорими. Однак зараз у них немає чіткої політики без реєстрації. З моменту встановлення цієї нової політики, схоже, вони дотримуються її. Іншими словами: мало поводів побоюватися, що ВипрВПН може записувати ваші дані за спиною.

VyprVPN також володіє власною серверною мережею, включаючи свої DNS-сервери. Тому вони можуть забезпечити оптимальну безпеку та конфіденційність. Жодні треті сторони не залучаються до їх послуг, а це означає, що шанси на витік DNS дуже малі. Таким чином, VyprVPN може гарантувати більше анонімності в Інтернеті.

Вбивчий вимикач

Kill Switch OffУ VyprVPN також є власний перемикач знищення. Ви можете активувати його, перейшовши до налаштувань програмного забезпечення VyprVPN. Натисніть кнопку, і вмикається перемикач kill. Клацніть його ще раз, щоб вимкнути його. Також можливі додаткові конфігурації вашого перемикача на знищення: ви можете вирішити, чи потрібно активувати перемикач убивства лише під час запуску програми, чи бажаєте, щоб він працював у будь-який час. Якщо вибрати перший, ви зможете переглядати без VPN, як тільки закриєте програмне забезпечення. Останнє дозволить вам ніколи не заходити в Інтернет незахищеними.

Яка інформація потрібна ВипрВПН?

Створюючи обліковий запис VyprVPN, ви повинні надати послугу певну особисту інформацію. Вам буде запропоновано вказати своє ім’я та прізвище, електронну адресу та пароль для свого облікового запису. Крім того, вам доведеться поділитися платіжними даними. Ви можете використовувати анонімну адресу електронної пошти, а також надати їм інше ім’я, але вам завжди доведеться платити за послугу таким чином, що робить вас ідентифікаційним. Тому ви не можете використовувати VyprVPN повністю анонімно.

Висновок безпеки ВипрВПН

 • VyprVPN працює з OpenVPN, L2TP / IPsec, PPTP та Хамелеоном (протокол Golden Frog).
 • Golden Frog володіє всіма серверами у своїй мережі.
 • Ця служба VPN має політику нульового журналу, яка незалежно перевіряється.
 • У VyprVPN є перемикач “kill”.
 • Вам потрібно буде поділитися ім’ям та прізвищем, електронною адресою, паролем та банківськими реквізитами, щоб створити обліковий запис VyprVPN.

Юзабіліті – Наскільки користувачем є VyprVPN?

Окрім безпеки та швидкості VPN, її зручність у користуванні також є надзвичайно важливою. Без працездатного програмного забезпечення навіть найбезпечніший VPN у світі для клієнтів все ще буде неможливим. Тому в цьому розділі буде спеціально вивчено зручність використання випрВПН.

Веб-сайт VyprVPN

Веб-сайт VyprVPN барвистий і простий у навігації. На домашній сторінці є чіткий банер, який надсилатиме вас безпосередньо на сторінку замовлення. У верхньому меню ви також знайдете додаткову інформацію про VPN у розділі “Навіщо використовувати VPN?“, А також описи багатьох функцій VyprVPN у розділі”Особливості“. Крім того, ви зможете завантажити програмне забезпечення для різних операційних систем у розділі “Програми VPN“.

Весь веб-сайт чітко структурований. Однак ви отримуєте порівняно мало інформації на більшості сторінок, оскільки багато місця займає зображення. Часто ви будете надіслані до FAQ, якщо ви дійсно хочете дізнатися про VPN або можливості VyprVPN.

Веб-сайт домашньої сторінки VyprVPN

В цілому веб-сайт VyprVPN добре структурований, хоча може бути не так багато інформації, як хотіли б бачити деякі користувачі..

Встановлення VyprVPN

Процес установки VyprVPN дуже простий. Натиснувши “Програми VPN“Вгорі веб-сайту, ви опинитесь на правій сторінці відразу.

Встановлення VyprVPN

Ми завантажили програмне забезпечення на комп’ютер Windows. Якщо ви хочете встановити його самостійно, ви можете просто виконати наступні дії:

 1. Клацніть логотип операційної системи на вкладці “Програми VPN”.
 2. Натисніть на синій “Завантажити“. Завантаження розпочнеться автоматично.
 3. Відкрийте завантажений файл і виконайте кроки на екрані налаштування.
  Екран налаштування VyprVPN
 4. Після завершення встановлення натисніть «Далі” і потім “Закінчити“.
 5. Програмне забезпечення VyprVPN відкриється автоматично. Увійдіть, і ви зможете розпочати роботу відразу.

Зовнішній вигляд і простота використання VyprVPN

Програмне забезпечення VyprVPN

Програмне забезпечення VyprVPN має дуже типовий вигляд. Це нагадує нам програмне забезпечення, наприклад, ExpressVPN. Ви можете миттєво побачити обраний сервер, з великим ‘ПідключенняКнопка внизу. Клацнувши розташування сервера (або “СервериВнизу), ви побачите повний список серверів. Ви також можете автоматично підключитися до швидкого доступного сервера, натиснувши “Найшвидший сервер“. Після підключення фон клієнта перетворюється з сірого на фіолетовий, надаючи йому більш унікальний вигляд.

Вкладка “НалаштуватиВідкриються інші налаштовані варіанти. Вирішіть, чи хочете ви активувати захист Wi-Fi чи перемикач захисту, який протокол ви використовуєте та чи запуститься програмне забезпечення VyprVPN разом із вашим комп’ютером. Ви також можете налаштувати свої налаштування DNS та параметри адаптера TAP.

Крім того, натиснувши три рядки у верхньому лівому куті, ви зможете побачити інформацію про свій обліковий запис та програмне забезпечення, звернутися за допомогою або перейти до блогу.

Загалом, програмне забезпечення VyprVPN дуже просте у використанні. Клієнти не мають безладу варіантів, але все ще можуть налаштувати безліч функцій для себе. Це робить приємним і ефективним додатком.

Ціноутворення та способи оплати

Як і у багатьох інших постачальників VPN, ціна VyprVPN залежить від тривалості вашої підписки. Чи плануєте ви вибирати щорічну підписку? Тоді в середньому ви будете платити за місяць нижчу ціну, ніж якщо ви обирали щомісячну підписку. Нижче ви знайдете підписки, які зараз пропонує VyprVPN.

Поточні підписки на випрВПН

Як бачите, найдешевша підписка на VyprVPN – це її дворічний план, який коштує вам всього 2,50 долара на місяць (виставляється на суму 60 доларів кожні 2 роки). Усі вищезазначені плани включають використання вашої підписки на максимум п’яти пристроях та використання власного протоколу Chameleon VyprVPN..

Також компанія VyprVPN пропонує бізнес-підписку. Ця версія програмного забезпечення спеціально спрямована на підприємства та їх працівників. Ви можете випробувати цю версію безкоштовно, скориставшись пробним періодом. Після цього звичайна підписка на бізнес коштує 229 доларів на рік, тоді як їх пакет VyprVPN for Business Cloud (який включає хмару VyprVPN для бізнесу, спеціалізовану IP-адресу та виділений сервер) становить 349 доларів на рік.

VyprVPN дозволяє отримати декілька різних способів оплати:

 • Кредитна картка
 • PayPal
 • UnionPay

На жаль, жоден із цих методів не дозволить вам залишитися повністю анонімним, а це означає, що вам завжди доведеться ділитися якоюсь особистою інформацією та платіжними даними з VyprVPN.

Обслуговування клієнтів

Підтримку клієнтів VyprVPN можна отримати різними способами. По-перше, ви можете зв’язатися з «Золотою жабою» на їхньому веб-сайті. Просто натисніть кнопку живого чату в правому нижньому куті. Якщо бот не зможе відповісти на ваше запитання, він зв’яжеться з «реальною» підтримкою.

Живий чат VyprVPN дозволяє вам зв’язатися з працівниками, які намагаються відповісти на ваше запитання чи запит. Якщо це можливо, вони надсилають вам посилання на статтю на своєму веб-сайті, що містить більше інформації. Цей чат в реальному часі – це швидко і просто. Після запиту сеансу чату в прямому ефірі (який включає в себе своє ім’я та електронну пошту), ви незабаром будете спілкуватися з членом групи підтримки.

Крім чату, ви можете відкрити квиток у службі підтримки. Це дозволяє описати проблеми, які виникають у повідомленні, яке ви зможете надіслати надіслати правильному відділу через веб-сайт VyprVPN. Щоб надіслати запитання, натисніть “ПідтримкаВгорі домашньої сторінки, а потім “Надіслати запит” Виберіть категорію, яка найкраще відповідає вашому запиту. Заповніть електронну пошту та тему та поставте своє запитання. Якщо ви хочете, ви можете заповнити вашу ОС і додати додатки, щоб також краще проілюструвати свою проблему. Ви отримаєте відповідь електронною поштою протягом декількох робочих днів.

Висновок зручності використання ВипрВПН

 • Як веб-сайт VyprVPN, так і їх програмне забезпечення зрозумілі та зручні для користувачів.
 • Установка VyprVPN – це швидко та просто.
 • ВипрВПН пропонує щомісячний, річний та дворічний план.
 • Оплатити підписку на VyprVPN анонімно неможливо.
 • Ви можете зв’язатися з підтримкою VyprVPN через бота, прямого чату та системи продажу квитків, яка працює електронною поштою.

Серверна мережа VyprVPN

Серверна мережа VPN надзвичайно важлива. З великою і широкою мережею ви зможете розблокувати більше частин Інтернету. Зрештою, ви зможете обирати безліч місць у світі, що дає вам більше свободи в Інтернеті. З іншого боку, виділена IP-адреса може дати вам більшу впевненість та послідовність, ніж динамічна IP-адреса. Швидше за все, що IP-адреса, яку ви використовуєте, перебуває у чорному списку набагато менша.

У цьому розділі буде присвячено серверну мережу VyprVPN та можливість запросити спеціальну IP-адресу.

Кількість серверів та локацій

VyprVPN має понад 700 серверів у більш ніж 70 місцях. Крім того, у них є кілька IP-адрес на сервері, і кількість IP-адрес під контролем VyprVPN нараховує понад 200 000. Є сервери в Північній Америці, Центральній Америці, Південній Америці, Океанії, Африці, Європі, Азії та на Близькому Сході. Крім того, до мережі постійно додаються нові сервери та локації. У нижченаведеному списку ви знайдете всі наявні на даний момент сервери:

Мережа сервера VyprVPN

Більше того, VyprVPN контролює власну серверну мережу. Сторонні сторони, які орендують сервери, не беруть участь. Це збільшує безпеку серверів і, навіть, теоретично може призвести до більш стабільної та більшої швидкості.

Виділена IP-адреса

VyprVPN дозволяє працювати з виділеною IP-адресою. Це означає, що у вас буде одна фіксована IP-адреса, яка відрізняється від локальної IP-адреси. Таким чином, вам не доведеться підтверджувати свою особу щоразу, коли ви використовуєте VPN та намагаєтесь увійти, наприклад, свою електронну пошту. Основний недолік спеціальної IP-адреси полягає в тому, що третім сторонам полегшується відстежувати вашу поведінку в Інтернеті, навіть якщо вони не можуть зрозуміти, хто чи де ви.

Спеціальна опція IP-програми для VyprVPN доступна лише в рамках підписки Premium. Він включений у Cloud Cloud VyprVPN – це додаткова послуга, яка забезпечує підвищену безпеку при використанні загальнодоступних або особистих хмарних серверів.

Висновок серверної мережі VyprVPN

 • VyprVPN має 700 серверів у більш ніж 70 серверах.
 • Користуватися спеціальною IP-адресою можна лише тоді, коли у вас є підписка Premium VyprVPN.

Параметри VyprVPN

Багато VPN роблять більше, ніж підвищують вашу безпеку та конфіденційність в Інтернеті. VPN може швидко набути популярності, якщо, наприклад, успішно працює з Netflix. Можливість безпечної завантаження також важлива для багатьох користувачів. Цей розділ розповість про всі варіанти, які може запропонувати VyprVPN.

ВипрВПН та Netflix

VyprVPN активно намагається підтримувати доступ Netflix зі своїми серверами. На жаль, це працює не на всіх серверах. Як результат, ви не зможете вибрати будь-яке місцезнаходження сервера для доступу до вмісту Netflix в цій країні. Однак, VyprVPN працює з американською Netflix, а також з британською, канадською та німецькою версіями веб-сайту. Просто виберіть сервер в одній із цих чотирьох країн та перейдіть на головну сторінку Netflix. Увійдіть, і миттєво отримаєте доступ до всіх серіалів та фільмів у вибраній країні.

VyprVPN не просто дозволяє передати Netflix, але також працює з усіма іншими потоковими службами, такими як Amazon Prime, HBO GO та Hulu. Як і у випадку з Netflix, лише певні сервери VyprVPN працюють з цими сервісами. Ці сервери – це США, Великобританія, Канада та Німеччина.

Країна
Доступні послуги потокового передавання за допомогою VyprVPN
Сполучені ШтатиNetflix, Amazon Prime Now, HBO Go / Now, MLB.tv, WatchESPN і ESPN +, YouTube, Spotify, Crunchyroll, DAZN, NFL Gamepass і Hulu
Об’єднане КоролівствоNetflix UK, Amazon Prime Now UK, TVPlayer, Channel 4/5, Eurosport, ITV, NFL Gamepass, Sky GO, Sky Sports UK та Hulu
КанадаNetflix Canada, DAZN, NHL.TV, MuchTV, CBC та Hulu
НімеччинаNetflix Germany, DAZN, Eurosport, RTL, Sky Go Germany, ARD, ZDF, Pro 7 та Amazon Prime Germany.

ВипрВПН та торенти

Окрім потокової передачі, ви також можете безпечно завантажувати торренти з VyprVPN. VyprVPN підтримує мережі P2P, дозволяючи залишатися анонімними навіть під час завантаження. На жаль, завантаження тривало багато часу під час наших тестів. Швидкість завантаження була нижчою, ніж ми звикли. Завантажити файл нам знадобилося вдвічі більше.

NAT Брандмауер

Ваше програмне забезпечення VyprVPN включає NAT Firewall. Це додатковий рівень захисту вашого інтернет-з’єднання. Вхідний трафік даних автоматично блокується, якщо його не запитував безпосередньо користувач. Якщо у вас є VyprVPN, миттєво зможете користуватися цим захистом.

VyprVPN може допомогти вам забезпечити, щоб сторонні шкідливі дані не надсилалися на ваш комп’ютер сторонніми сторонами. NAT Firewall – це додаткова лінія захисту для брандмауера комп’ютера. Це особливо корисно, коли ви часто використовуєте загальнодоступні точки доступу до Wi-Fi.

Висновки варіанти ВипрВПН

 • VyprVPN може розблокувати декілька потокових служб (включаючи Netflix) із їхніми американськими, канадськими, німецькими та британськими серверами.
 • Ви можете використовувати VyprVPN для безпечного завантаження торрентів, хоча швидкість завантаження не є оптимальною.
 • VyprVPN має NAT брандмауер, який захищає ваш трафік даних.

Висновок – Наш досвід роботи з VyprVPN

Загалом, VyprVPN – це дуже пристойний постачальник VPN, який заробив багато довіри, яку вони втратили за допомогою своєї первісної політики ведення журналів: вони використовували для реєстрації персональних даних, але більше не потрібно. Тепер вони можуть гарантувати свою політику без реєстрації через незалежний аудит. Ось чому ми відчуваємо достатньо впевненості, щоб сказати, що VyprVPN більше не зберігає ідентифікуючу інформацію про своїх користувачів. Вони також мають серверну мережу пристойного розміру, яка повністю знаходиться під їх контролем. Більше того, їх технологія Chameleon робить унікальну особливість, показуючи, що VyprVPN дійсно має на меті максимально захистити своїх клієнтів. Нарешті, VyprVPN також працює з Netflix та завантажує торенти.

На жаль, сервери VyprVPN не виявилися настільки швидкими, як обіцяли. У нас виникли певні відставання під час ігор та завантаження. Ми навіть зазнавали випадкових затримок під час інших онлайн-заходів. Більше того, деякі параметри, такі як виділена IP-адреса, доступні лише в тому випадку, якщо ви платите за підписку Premium. Вони також не пропонують жодних способів оплати, які допоможуть вам залишатися абсолютно анонімними.

Незважаючи на ці недоліки, VyprVPN – це солідний VPN, який досить добре оцінюється у нашому загальному списку. Цей постачальник добре захистить ваші дані та запропонує корисні додаткові опції, які можуть збільшити вашу роботу в Інтернеті.

Плюси
Мінуси
Netflix США можливоІноді переживання відстають
Можливі завантаження торентівДеякі опції доступні лише з підпискою Premium
Вказує швидкість на один серверНемає анонімних способів оплати
Гарне та зручне програмне забезпечення
Без журналів
Оригінальний протокол (Хамелеон)
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map