Rishikimi PureVPN (2020): I lirë, i shpejtë, i thjeshtë | VPNOverview

Rishikimi PureVPN (2020) – I lirë, i shpejtë, i thjeshtë për t’u përdorur

Në këtë përmbledhje do të flasim për ofruesin VPN PureVPN. PureVPN është një nga ofruesit më të njohur të VPN i cili ka serverë në të gjithë botën. Me këtë shërbim VPN trafiku juaj në internet është i koduar, i fshehur dhe anonimizuar gjatë gjithë kohës që ju mund të anashkaloni kufizimet. PureVPN njihet si një shërbim i mirë që përmban serverë të shpejtë dhe ju ofron mundësinë për të parë Netflix Amerikan. Gjithashtu ju mund të anashkaloni kufizimet në internet me PureVPN, si censura në vende të tilla si Kina, Turqia ose Rusia. Dhe është e mundur që të shkarkoni plotësisht filma dhe seriale në mënyrë anonime përmes torrenteve me PureVPN. Sidoqoftë, ju do të vini re se PureVPN ka pasur probleme me prerjet në të kaluarën, kjo është arsyeja pse ne nuk mund t’i besojmë plotësisht politikës së tyre të mos prerjeve.


Specifikimet PureVPN

 • Lidhje të njëkohshme: 5
 • torrents: +
 • Netflix: +
 • Sistemet operative: Windows, Mac, iOS, Android, Linux
 • protokollet: OpenVPN, L2TP / IPsec, SSTP, IKEv2, PPTP
 • Politika e prerjeve: Shkrimet e rrjetit
 • Servers: 2000+ servera në 140+ vende
 • Çmimi: Nga 1,32 dollarë në muaj
 • Garancia për kthimin e parave: 31 ditë

Karakteristikat PureVPN

Këtu janë veçoritë më të rëndësishme të PureVPN të përmbledhura

 • Lidhjet PPTP, L2TP dhe SSTP dhe encryption 256-bit
 • Ndërprerje të pakufizuar me brez të gjerë dhe server
 • Shpejtësia e lidhjes 1Gbps
 • Asnjë regjistër aktiviteti, vetëm hyrja në server regjistrohet për 5 ditë (jo faqet e internetit që keni vizituar)
 • Deri në 5 lidhje të njëkohshme në një llogari
 • Tregohet kur të dhëna të caktuara nuk duhet të kalojnë përmes një lidhjeje VPN
 • Softuer dhe aplikacione falas për Windows, Mac, iOS dhe Android
 • Funksioni virtual i ruterit: kjo ju lejon të shndërroni kompjuterin tuaj në një ruter me VPN me të cilin lidhni deri në 10 pajisje.
 • Të pajtueshëm me ruterët DD-WRT, Smart TV, Chromecast, Amazon Fire TV Stick dhe Roku.
 • 24/7 mbështetje live chat me punëdhënës të efektshëm dhe miqësorë.
 • Opsione fleksibël pagese
 • Politika e garantimit të kthimit të parave 31-ditore

PureVPN Windows

PureVPN dhe Netflix

Netflix kohët e fundit po lufton kundër përdoruesve të VPN- dhe proxy. Këta janë kryesisht përdorues që duan të përdorin Netflix amerikan nga jashtë SH.B.A. Kjo lejon përdoruesit të përdorin shumë më shumë filma dhe seri.

Për fat të mirë PureVPN ka një zgjidhje për këtë problem. Njëherë e ca kohë ata krijojnë adresa të reja amerikane IP të cilat përpiqen t’i mbajnë jashtë bllokadave të Netflix për sa më gjatë.

Nëse dëshironi të përdorni këta serverë, ne ju këshillojmë të kontaktoni ekipin PureVPN; ata do t’ju këshillojnë se cilët serverë ju ofrojnë aksesin më të mirë në Netflix në çdo moment të caktuar. Gjatë provës sonë, serveri i caktuar funksionoi shumë mirë. Gjatë minutës së parë, cilësia e rrjedhës ishte e arsyeshme, por pas një minutë mund të transmetonim Netflix-in Amerikan në HD pa ndonjë hidhërim apo kohë ngarkese. Përveç që jeni në gjendje të transmetoni Netflix-in Amerikan, ju gjithashtu keni qasje në ndeshje ndërkombëtare të futbollit dhe sporteve të tjera nëse jeni me pushime jashtë vendit.

PureVPN Netflix

Shpejtësia e serverit

Softueri PureVPN duket i mirë dhe funksionon mirë, por a është shpejtësia e lidhjes çdo e mirë?

Shpejtësia e lidhjes që mund të arrini me një lidhje VPN varet nga disa faktorë. Faktorët më të rëndësishëm janë; shpejtësinë tuaj të lidhjes, llojin e kriptimit që po përdorni, vendndodhjen e serverit VPN dhe vendndodhjen tuaj dhe distancën tuaj nga serveri.

Lidhja në internet që kemi testuar është një lidhje 150mbit. Me serverat në Hollandë, Britani të Madhe dhe Gjermani shpejtësia e lidhjes arrin deri në 100mbit. E njëjta gjë do të jetë e vërtetë për shumicën e vendeve në Evropë. Shpejtësia e lidhjes për në SH.B.A. ishte rreth 70mbit. Në përgjithësi, ne ishim shumë të lumtur me shpejtësinë e lidhjes që kishim, dhe mendojmë se do të jetë e mjaftueshme për shumicën e përdorimeve. Në praktikë mund të shfletojmë pa ngadalësime të dukshme, të shikojmë YouTube, të shohim Netflix dhe të shkarkosh.

Uremimi PureVPN

Pricemimi PureVPN

PureVPN ofron disa pako. Shkalla varet nga gjatësia e pajtimit për të cilën regjistrohesh. Sa më gjatë të jetë periudha e pajtimit, aq më pak duhet të paguani në muaj. PureVPN ofron tarifat e mëposhtme:

 • VPN e Pafund (1 muaj) 10,95 dollarë në muaj
 • VPN e Pafund (1 vit) 5,81 dollarë në muaj
 • VPN e Pafund (5 vjet) 1,65 $ në muaj

PureVPN ofron një politikë 31-ditore për kthimin e parave në të gjitha paketat.

Siguria dhe privatësia e PureVPN

PureVPN ka disa funksione të forta encryption. Një nga më të rëndësishmet është mbështetja për protokollet e shumta të kriptimit VPN e cila përfshin disa të fuqishme: OpenVPN, L2TP / IPSec, PPTP, SSTP dhe IKEv2. Ne personalisht do të këshillonim OpenVPN me 256-bit AES-kriptim dhe SHA-1 për verifikimin e të dhënave duke parë se kjo është shumë më e sigurt se opsionet e tjera. PureVPN gjithashtu ofron zgjidhje për rrjedhjet DNS dhe rrjedhjet IPv6. Kjo dëshmon që shërbimi i tyre siguron kriptim shumë të mirë.

Kur bëhet fjalë për regjistrimin e të dhënave, duhet të konkludojmë që PureVPN regjistron regjistra të caktuar. Kjo përfshin informacione të tilla si emri, adresa e postës elektronike, numri i telefonit (vetëm nga përdoruesit nga disa shtete) dhe regjistrat e seancave. Regjistrat e seancave regjistrohen në momentin kur u bë një lidhje dhe përdorimi i të dhënave, nuk ka aktivitete log. Sidomos kur përdorni serverë të përbashkët me IP do të jetë shumë e vështirë të gjurmoni çdo aktivitet për ju që keni bërë, megjithëse do të preferonim që ata të mos mbanin regjistra fare. Për më tepër, ka pasur një rast në të kaluarën ku PureVPN ndau informacione me autoritetet, gjë që tregon se ata kishin mbajtur regjistra dhe ishin të gatshëm t’i ndanin ato me FBI. Megjithatë, kompania thotë se ata nuk mbajnë më asnjë regjistër, ne nuk mund ta fshijmë plotësisht atë nga memorja jonë.

Për më tepër, selia PureVPN është e vendosur në Hong Kong. Këtu nuk ka ligje në lidhje me ruajtjen e të dhënave, kështu që PureVPN nuk është i detyruar të regjistrojë të dhëna të përdoruesit.

Vendndodhjet e serverëve PureVPN

PureVPN ofron servera në shumë vende. Në total ka më shumë se 2000 servera në 141 vende në dispozicion. Një grup i vogël vendesh ku PureVPN ka serverë:

SHBA, Britania e Madhe, Australia, Brazili, Kanada, Kili, Kina, Kosta Rika, Gjermania, Egjipti, Franca, Hong Kong, Irlanda, Indonezia, Italia, Japonia, Lituania, Luksemburgu, Malajzia, Hollanda, Zelanda e Re, Panama, Rumania , Rusia, Singapori, Afrika e Jugut, Koreja e Jugut, Suedia, Zvicra, Tajvani, Tajlanda, Turqia, Ukraina, Polonia, Argjentina, Belgjika, Danimarka, Meksika, Norvegjia, Vietnami, Islanda.

Servers PureVPN

Shërbimi i Klientit PureVPN

Ndihma për klientët e PureVPN kohët e fundit është përmirësuar ndjeshëm. Në këtë moment ata gjithashtu ofrojnë 24/7 chat-mbështetje përveç biletave dhe mbështetjes me email. Ne e testuam këtë mbështetje bisede me disa pyetje të vështira teknike, dhe të gjitha u përgjigjën saktë brenda disa minutash. Konsiderimi i mbështetjes së klientit PureVPN po bën shumë mirë.

Përfundim PureVPN

PureVPN është një ofrues mjaft i mirë VPN. Aplikacioni është i dizajnuar mirë dhe ka softuer të lehtë për t’u përdorur me udhëzues “si të” bazuar në pamje nga ekrani. PureVPN ofron një gamë të gjerë të serverëve të shpejtë me lidhje të qëndrueshme. Mimet e tyre janë të arsyeshme dhe ato kanë oferta të këndshme çdo herë e ca kohë. Fakti që ne ishim në gjendje të vëzhgonim Netflix-in Amerikan pa çështje do të jetë një argument i mirë për të bindur shumë njerëz që të regjistrohen në një pajtim PureVPN. Për më tepër është mirë të shkarkoni në mënyrë anonime pa problem me PureVPN.

Më në fund, ne kemi disa çështje me politikën e tyre log. Ata mund të kenë ndryshuar mënyrat e tyre, por është akoma në fund të mendjes sonë që ky ofrues i ndau përdoruesit regjistrat me autoritetet. Për shkak të këtyre ngjarjeve të kaluara ne nuk mund të themi përfundimisht se PureVPN nuk mban regjistrat.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me