Rishikimi GOOSE VPN (2020): I shpejtë dhe i thjeshtë | VPNOverview

Rishikimi i GOOSE VPN (2020) – VPN e shpejtë dhe e thjeshtë

GOOSE VPN është një ofrues relativisht i ri VPN nga Hollanda. Ato kanë funksionuar që nga viti 2016, dhe që atëherë kanë treguar një rritje të shpejtë. Themeluesit e GOOSE VPN zgjodhën patën si simbolin e shoqërisë së tyre pasi patat dihet se janë roje të shkëlqyera të sigurisë, duke bërë zhurmë sa herë që dikush përpiqet të hyjë në ambientet tuaja personale dhe duke i penguar ato të përdorin. Kjo simbolizon saktësisht atë që GOOSE VPN po përpiqet të krijojë për përdoruesit e saj të VPN; plotësisht i mbrojtur dhe i sigurt trafiku i të dhënave në internet.


Specifikimet GOOSE VPN

 • Lidhje të njëkohshme: Pa kufi
 • torrents: +
 • Netflix: +
 • Sistemet operative: Windows, Mac, iOS, Android, Linux
 • protokollet: OpenVPN, L2TP / IPSec, IKEv2, PPTP
 • Politika e prerjeve: Shkrime të kufizuara
 • Servers: 97+ serverë në 26 vende
 • Çmimi: Nga 2,99 dollarë në muaj
 • Garancia për kthimin e parave: 30 dite

Whatfarë është GOOSE VPN

GOOSE VPN ofron një zgjidhje Virtual Private Network (VPN). Ky është një shërbim online i cili ofron anonimitetin në internet dhe mbrojtjen e trafikut tuaj të internetit. Kjo mbrojtje vendoset përmes algoritmeve të forta të kriptimit, duke e bërë gati të pamundur që palët e jashtme të përgjojnë dhe analizojnë sjelljen tuaj në internet. Përdorimi i GOOSE VPN gjithashtu fsheh adresën tuaj të vërtetë IP për botën e jashtme, kështu që hapat dhe gjurmët tuaja dixhitale nuk mund të gjurmohen tek ju ose ndonjë prej pajisjeve (laptop, smartphone, tablet etj) që po përdorni.

Paketat GOOSE VPN

GOOSE VPN ofron disa pako të ndryshme: ekzistojnë tre pajtime të ndryshme Pafund, të cilat lejojnë transmetim të pakufizuar, shfletim dhe shkarkim ndërsa përdorni GOOSE VPN.

Paketë e Pafund (12,99 €, 4,99 € ose 2,99 € në muaj)

Me GOOSE VPN nuk duhet të shqetësoheni për kufijtë e trafikut të të dhënave. Nëse dëshironi të transmetoni rregullisht video, të luani lojëra video ose të shkarkoni skedarë ndërsa përdorni lidhjen tuaj VPN, se GOOSE VPN Pafund është pakoja për ju. Për shembull, kjo paketë lejon shkarkim të pakufizuar anonim përmes rrjeteve përrua. Dhe mund të ndani të njëjtën lidhje me anëtarët e familjes suaj, pasi GOOSE VPN lejon lidhje të shumëfishta të njëkohshme (për sa kohë që i përmbaheni politikës së përdorimit të drejtë).

Për 12,99 dollarë në muaj, ose 4,99 dollarë në muaj kur zgjidhni një paketë vjetore, do të merrni paketën e Pafund. Për më tepër, nëse vërtet dëshironi të dilni të gjithë, mund të merrni një abonim dy vjeçar për çmimin e ulët prej 2,99 $ në muaj. GOOSE VPN çmimet

Përveç tre pajtimeve të mësipërme, GOOSE VPN gjithashtu po ofron përkohësisht një marrëveshje me vlerë edhe më të mirë: një pajtim të përjetshëm GOOSE VPN për çmimin një herë 139 $. “Një marrëveshje e veçantë për të gjithë punëtorët e shtëpisë”, GOOSE e quan këtë marrëveshje (duke iu referuar krizës së kurorës).

Për më tepër, GOOSE VPN ofron një garanci 30-ditore për kthimin e parave në të gjitha pajtimet e tij, kështu që ju mund të provoni shërbimin pa rrezik..

Mundësi VPN GOOSE

GOOSE VPN ofrojnë kriptim 256-bit, që është standardi i artë për momentin. Ata sigurojnë që të gjithë trafikun tuaj të të dhënave është private dhe e sigurt. Ato gjithashtu ju lejojnë të shkarkoni torrentë ndërsa mbeten të paditur, dhe të përdorni versionin e Netflix në SHBA edhe jashtë Shteteve të Bashkuara. Kjo nuk është shumë e zakonshme më, pasi Netflix me të vërtetë ka filluar të rrahë ofruesit e VPN të cilët përpiqen të anashkalojnë kufizimet e tyre VPN. Por GOOSE VPN ende duket se po ia del.

GOOSE VPN ofron disa protokolle të sigurisë, duke përfshirë OpenVPN dhe IKEv2. Në testet tona, të dy protokollet e sigurisë treguan shpejtësi të madhe të lidhjes. Pothuajse gjithmonë ka një humbje të shpejtësisë së lidhjes kur përdorni një VPN (ka disa përjashtime të cilat nuk do t’i pranojmë tani). Ne provuam servera të ndryshëm në vende të ndryshme dhe zbuluam se për GOOSE VPN, humbja e shpejtësisë është mjaft minimale. Në varësi të serverit specifik, shpejtësitë e shkarkimit ishin midis 80% dhe 95% të shpejtësisë së lidhjes origjinale. Shpejtësitë e ngarkimit ishin përgjithësisht midis 70% dhe 95% të shpejtësisë sonë origjinale të lidhjes (shpejtësia e lidhjes sonë pa VPN).

Një gjë tjetër që vumë re është se GOOSE VPN krijon një lidhje jashtëzakonisht të shpejtë. Zakonisht duhen nga 1 deri në 3 sekonda për t’u lidhur me një server. Ne kemi provuar shumë shërbime VPN dhe kjo është seriozisht e shpejtë. Nëse do të provoni GOOSE VPN për veten tuaj, do të kuptoni se çfarë duam të themi. Vërtetë dallohet, veçanërisht nëse keni përvojë me ofruesit e tjerë.

Instalimi i GOOSE VPN

GOOSE VPN është në dispozicion për Windows, OS X, iOS, Android dhe Linux. Pas regjistrimit në faqen e internetit mund të shkarkoni të gjitha aplikacionet e ndryshme për pajisjet tuaja të ndryshme (nuk ka kufi në numrin e pajisjeve që mund të instaloni GOOSE VPN në). I gjithë ky proces është jashtëzakonisht i lehtë dhe i drejtpërdrejtë.

GOOSE pajisje VPN

Interface

GOOSE ofron një shërbim shumë miqësor VPN miqësor. Nuk ka shumë opsione komplekse ose menu për të lundruar; vetëm bazat janë të mbuluara. Përdoruesit shumë të përparuar të VPN mund të dëshirojnë më shumë opsione me porosi, por për njerëzit me më pak teknologji thjeshtësia e GOOSE VPN mund të shihet si një avantazh i madh. Të gjithë mund ta përdorin atë.

Klienti tregon serverat e ndryshëm nga të cilët mund të zgjidhni. Ai gjithashtu tregon të dhënat tuaja të mbetura (nëse keni pajtimin 50 GB). Dhe mund të kaloni midis gjuhëve të ndryshme dhe protokolleve VPN. Htdo gjë është e pastër dhe e lehtë, me të vërtetë. Ne jemi të impresionuar.

GOOSE VPN Interface

Rrjeti i serverëve GOOSE VPN

Server GOOSE VPN

GOOSE aktualisht ka 97 servera në 26 vende në të gjithë botën, kryesisht në Evropë, Azi, Afrikë dhe Amerikën e Veriut. Ky numër i serverëve nuk është i madh, por ende mjaft i mirë. Nëse dëshironi të zgjidhni një larmi të madhe serverash, atëherë GOOSE VPN nuk mund të jetë shërbimi ideal për ju. Nëse mjaftojnë 26 lokacione të serverit (gjë që do të jetë për shumicën e njerëzve), atëherë GOOSE VPN është padyshim që ia vlen të merret në konsideratë. Gjithashtu, nëse dëshironi që një server të shtohet në një lokacion specifik, mund të kontaktoni GOOSE VPN me këtë kërkesë. Ata do të kenë një vështrim në të dhe do të përpiqen t’ju akomodojnë gjatë rishikimeve të ardhshme të rrjetit të serverëve.

GOOSE VPN aktualisht ka serverë në vendet në vijim. Disa nga lokacionet e serverëve të tyre kanë serverë që janë të dedikuar posaçërisht për trafikun P2P ose transmetimin. Këto janë vërejtur gjithashtu.

 • Australi
 • Austri (P2P)
 • Belgjikë (P2P)
 • Bullgaria (P2P)
 • Kanada (P2P)
 • Republika Czecheke (P2P)
 • Danimarka (P2P)
 • Francë (P2P)
 • Gjermani (P2P)
 • Hong Kong
 • Hungaria (P2P)
 • Indi
 • Izraeli (P2P)
 • Italia (P2P)
 • Japoni (P2P)
 • Hollanda (P2P, transmetimi)
 • Norvegji (P2P)
 • Poloni (P2P)
 • Rumania (P2P)
 • Singapori (P2P)
 • Spanjë (P2P)
 • Suedia (P2P)
 • Zvicra (P2P)
 • Turqi
 • Mbretëria e Bashkuar (transmetimi)
 • Shtetet e Bashkuara (transmetimi)

Privatësia dhe Siguria

GOOSE VPN nuk mban regjistrat. Gjurmët e tua do të jenë jo ekzistuese, e cila është mënyra se si duhet të jetë në mënyrë ideale me çdo ofrues VPN. GOOSE VPN megjithatë monitoron sa të dhëna keni përdorur, për sa i përket kufirit të pajtimit 50 GB që është në fuqi.

Kriptimi 256-bit duket absolutisht i mirë për atë që është menduar të bëjë. Përveç kriptimit, GOOSE VPN ofron firewall dhe softuer për të luftuar sulmet e spamit, viruseve dhe DDOS. Për një tarifë shumë modeste shtesë, ju mund të zgjidhni të përfshini këto masa mbrojtëse në krye të mbrojtjes së përgjithshme të VPN.

Kufizimet Gjeografike

GOOSE ju ndihmon të bllokoni përmbajtjen e bllokuar gjeo-anëtare nga e gjithë bota. YouTube, Netlix, WhatsApp, Skype, uebfaqe të bllokuara të lajmeve; gjithçka mund të arrihet kudo në botë kur përdorni GOOSE VPN.

Shërbimi ndaj klientit

Ekziston mbështetje 24/7 e klientit për çdo vështirësi që mund të hasni. Mund të kontaktoni me një përfaqësues të GOOSE VPN duke përdorur mundësinë e bisedës në faqen e internetit, duke plotësuar një formular kontakti, duke dërguar një e-mail ose duke përdorur Twitter ose Facebook.

Aktgjykimi GOOSEVPN

GOOSE VPN dallohet nga thjeshtësia e tij. Ne mendojmë se është një mundësi veçanërisht interesante për përdoruesit VPN kauzal që thjesht duan që trafiku i të dhënave të tyre të mbrohet pa shumë bujë. Një ose dy klikime të thjeshta për tu lidhur, me garancinë e intimitetit dhe anonimitetit të plotë. Kjo është ajo që ofron GOOSE VPN.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me