Обмеження Facebook за кордоном: як його обійти | VPNOперегляд

Facebook – одна з найпопулярніших і всюдисущих платформ соціальних медіа у новітній історії. Веб-сайт має понад 1,23 мільярда користувачів з усього світу, і в середньому 486 183 користувачі відвідують Facebook щохвилини.


Незважаючи на його переважну популярність, все ж є країни, які значно обмежили або прямо заборонили використання Facebook. В крайньому випадку, тоталітарні уряди, такі, як такі, що знаходяться в Північній Кореї чи Ірані, включили Facebook до загальних заборон на сайтах соціальних мереж з політичних причин..

Дивно, але деякі більш ліберальні країни та уряди також обмежують або фільтрують трафік у Facebook. Хоча ви можете очікувати таких обмежень на Кубі чи в Китаї, уряди країн, таких як Бангладеш, Індія та В’єтнам, заборонили Facebook в той чи інший час.

Некомерційна організація “Репортери без кордонів” навіть включила до списку “Вороги Інтернету” такі країни, як Великобританія, США та Німеччина. Це було зроблено після того, як вони запровадили законодавство, яке дозволяє фільтрувати Інтернет та соціальні мережі для цілей “національної безпеки”.

Тож якщо ви виявите, що ваш доступ до Facebook заблокований, або ви переживаєте, що ваш вміст фільтрується чи контролюється, як ви обійти ці обмеження?

У цій статті ми розглянемо, як і чому Facebook обмежений, які країни обмежують його та як можна використовувати такі технології, як віртуальні приватні мережі (VPN) та проксі-сайти для подолання цих обмежень.

Чому країни обмежують Facebook?

Блок FacebookЯк і на багатьох веб-сайтах соціальних медіа, Facebook часто забороняють, оскільки він служить форумом для соціальних, релігійних чи політичних думок, до яких певні уряди не хочуть, щоб їх громадяни мали доступ. Обмеження доступу до Facebook зазвичай, хоча і не завжди, є частиною більш значних зусиль щодо обмеження доступу до Інтернету.

У випадках таких країн, як Іран та Пакистан, заборони на Facebook можуть бути релігійно мотивованими. Прекрасним прикладом цього є те, коли уряд Пакистану заблокував доступ до Facebook у 2010 році у відповідь на глобальний онлайн-конкурс на подання малюнків пророка Мухаммеда, розміщених на сторінці у Facebook. За певними ісламськими законами будь-яке зображення пророка Мухаммеда суворо заборонено.

У таких країнах, як Туреччина та Китай, встановлюються обмеження щодо соціальних медіа, щоб не допустити їх громадян до доступу до політичних ідей, які вважаються небезпечними для держави. Доказом цього можна назвати посилення обмеження свободи слова, новин та соціальних мереж Туреччини після невдалого перевороту 2016 року.

Як заборонено чи обмежено Facebook?

Як правило, обмеження в Facebook відбуваються в країнах, де уряд має великий контроль над компаніями, які виступають в якості постачальників послуг Інтернету (ISP). Після прийняття законодавства, що дозволяє уряду вносити в чорний список певні веб-сайти, ці Інтернет-провайдери, як правило, вимагають блокувати їх клієнтів у доступі до забороненого вмісту.

Уряди країн, таких як Туреччина та АЕП, здійснюють суворий контроль над своїми провайдерами. Вони вимагають від них зареєструватися в уряді. Для ведення бізнесу цим компаніям потрібен “сертифікат діяльності”. В рамках цієї реєстрації вони повинні дотримуватися урядової цензурної діяльності або загрожувати жорстким покаранням.

Існує ряд способів, за допомогою яких Інтернет-провайдер може блокувати трафік на певному веб-сайті. Один з найпоширеніших методів – блокування доменів на рівні DNS. Окремі уряди, наприклад, в Туреччині та Ірані, використовують більш досконалі технології, такі як фільтрація пакетів, щоб активно не дозволяти користувачам отримувати доступ до забороненого вмісту.

Які країни обмежують Facebook?

Усі перелічені нижче країни обмежили доступ до Facebook у той чи інший момент. У більш обмежених державах, таких як Північна Корея та Іран, доступ до Facebook повністю заборонений. В інших, таких як Туреччина та Куба, сайт соціальних медіа не офіційно перебуває в чорному списку, хоча національні Інтернет-провайдери використовують перемикання з’єднань, щоб зробити його дуже важким для доступу.

Північна Корея

Не дивно, що для однієї з найбільш таємних і обмежених країн світу більшість північнокорейців не мають доступу до Інтернету. Натомість у тоталітарній державі діє сильно обмежена інтрамережа, відома як Квангмьонг. Для іноземних відвідувачів доступна мережа 3G. Однак його користувачі суворо контролюються та мають обмежений доступ до переважної більшості веб-сайтів, включаючи Facebook.

Іран

Іран спочатку заборонив Facebook після спірних виборів 2009 року у відповідь на побоювання, що як опозиційні рухи, так і радикальні групи використовують платформу для планування подій та обміну повідомленнями. Подібно до Північної Кореї доступ до соціальних медіа в Ірані сильно обмежений. Велика кількість веб-сайтів перебуває у чорному списку уряду Ірану.

Китай

Ініціатива цензури та нагляду, спонсорована урядом, відома як «Великий брандмауер Китаю», заблокувала доступ до Facebook з 2009 року. Це первинне обмеження було введено після бунтів у Юрмі 2009 року. Уряд припустив, що активісти Сіньцзяна використовують Facebook для спілкування та планування заворушень.

Прагнучи заспокоїти потенційних іноземних інвесторів, доступ до Facebook доступний, якщо ви знаходитесь у зоні вільної торгівлі в Шанхаї на 17 квадратних миль..

Куба

Згідно з кубинським законодавством, лише політикам, журналістам та вибраним студентам-медикам дозволяється доступ до Інтернету зі своїх будинків. Усі, хто хоче підключитися, змушені користуватися ліцензованими інтернет-кафе. Просити від 6 до 10 доларів за годину доступу до Інтернету в деяких частинах світу може здатися не дуже. Однак це є в країні, де середня зарплата становить близько 20 доларів на місяць. Це робить доступ до Інтернету надмірно дорогим.

Крім того, повідомлялося, що урядові Інтернет-провайдери регулярно використовують прискорення швидкості з’єднання з метою обмеження доступу до сайтів соціальних медіа, на завантаження сторінок потрібно кілька хвилин..

Бангладеш

У 2010 році уряд Бангладеші заблокував доступ до Facebook. Це після сатиричних мультфільмів на урядовців та пророка Мухаммеда розмістили на сторінці у Facebook. З цього часу заборона була скасована, але уряд під керівництвом Ліги Авамі продовжує контролювати доступ до сайту соціальних медіа. Вони націлені на користувачів, які розміщують “крамольний або богохульний вміст”.

Єгипет

Єгипет спочатку заблокував доступ до цілого ряду веб-сайтів у соціальних мережах під час спроби повалення президента Єгипту Хосні Мубарака. З того часу не було офіційного чорного списку. Однак уряд регулярно використовує призупинення зв’язку, щоб обмежити доступ до соціальних медіа. Крім того, вони контролюють використання Інтернету та спілкування тих, хто є в Єгипті, з міркувань “національної безпеки”.

Таджикистан

З листопада 2012 року Таджикистан заблокував доступ до Facebook. Це обмеження було застосовано у відповідь на негативні коментарі, розміщені в Інтернеті щодо президента Емомалії Рахмона та інших урядових чиновників.

Індія

У відповідь на твердження про те, що в соціальних мережах використовуються антинаціональні та антисоціальні елементи, підтримувані армією Пакистану та Пакистанськими спецслужбами, Індія наклала шестимісячну заборону на Facebook, Twitter та інші соціальні мережі в долині Кашмір у 2016 році.

Було заблоковано декілька інших випадків того, як Facebook заблоковано в Індії, включаючи триденну заборону на Facebook та ряд інших соціальних веб-сайтів, під час заворушень у Пенджабі, Хар’яні та Чандігарху, викликаних арештом Баби Рам Рахім Сінг.

Пакистан

Пакистан заборонив Facebook у відповідь на ту саму сторінку Facebook, яка рекламувала глобальний онлайн-конкурс на створення малюнків пророка Мухаммеда, що змусило Бангладеш блокувати доступ до веб-сайту.

З цього часу доступ відновлено, але уряд Пакистану продовжує блокувати окремі сторінки у Facebook, щоб відфільтрувати релігійний та політичний вміст, який вони вважають шкідливим для своїх громадян.

В’єтнам

У травні 2016 року уряд В’єтнаму офіційно заблокував доступ до Facebook на два тижні, щоб обмежити спілкування між групами студентів, які протестували. Хоча більше офіційних заборон не було видано, обсерваторія закриття Інтернету Netblocks відзначила кілька випадків, коли Facebook не був доступний у В’єтнамі під час громадянських та політичних заворушень..

Як можна обійти обмеження Facebook?

Існує ряд способів обійти обмеження доступу до Facebook, від простої зміни налаштувань DNS до використання браузера Tor. Однак на сьогоднішній день найбільш ефективним методом є використання послуги VPN. Нижче ви можете дізнатися, як ці методи можуть допомогти вам обійти обмеження.

Зміна налаштувань сервера DNS

Один з найбільш простих, і тому найбільш часто використовуваних методів обмеження доступу до Facebook – це провайдер для фільтрації трафіку, що проходить через його DNS-сервери. Змінивши бажаний сервер DNS на Google Public DNS, ви можете обійти ці обмеження.

Щоб змінити свій DNS-сервер на ПК з Windows, виконайте наступні дії:

  • Перейдіть до Панелі управління > Мережа та Інтернет > Центр мережі та обміну та виберіть “Змінити налаштування адаптера”.
  • Клацніть правою кнопкою миші ваш активний адаптер підключення та виберіть “Властивості”.
  • Клацніть правою кнопкою миші запис “Internet Protocol Version 4 (TCP / IPv4)” та виберіть “Properties”.
  • Увімкніть опцію «Використовувати наступні адреси DNS» та введіть 8.8.8.8 як обрану адресу сервера DNS.

З невеликою долею це буде єдине, що вам потрібно зробити, щоб обійти обмеження уряду.

Мережа Тор

Якщо зміна вашого DNS-сервера недостатня для того, щоб обійти обмеження провайдерів доступу до Facebook, то браузер Tor може стати вашим ключем до повернення в соціальні медіа.

Браузер Tor працює шляхом маршрутизації вашого трафіку через ряд розподілених реле по всьому світу. Використання цих реле дуже ускладнює урядам чи провайдерам моніторинг вашої діяльності.

Недоліком браузера Tor є те, що перенаправлення трафіку значно збільшує вашу затримку. Це уповільнює ваше з’єднання та швидкість завантаження. Отже, користуватися програмами голосового чату, такими як Skype, може бути важко. Більше того, як ми бачили, деякі країни дозволяють вам переходити до Facebook, але намагаються зробити це неможливим, заглушивши Інтернет. Браузер Tor лише сповільнить вас далі, зробивши істинно неможливим зайти на Facebook.

VPN

VPN-з'єднання-ІнтернетVPN – це, безумовно, найкращий варіант доступу до Facebook, де б ви не були. VPN або віртуальна приватна мережа створює зашифроване з’єднання між вашим комп’ютером та низкою серверів у всьому світі. Це приховує як ваші онлайн-дії, так і не дозволяє інтернет-провайдерам блокувати ваш доступ до веб-сайтів чи контенту.

Використання VPN має й інші переваги. Зашифрований характер спілкування вашого комп’ютера з сервером VPN допомагає захистити вас від кіберзлочинності, тоді як ваша здатність маршрутизувати трафік через сервери в різних країнах дозволяє подолати геоблокування та переглянути всі ваші улюблені спортивні події.

Які VPN найкращі для доступу до Facebook?

Якщо ви хочете почати використовувати VPN для отримання доступу до Facebook, вам потрібно переконатися, що ви вибрали потрібного постачальника VPN. Вам потрібна довірна VPN, яка має всі функції, необхідні для захисту своїх даних від урядового уряду. Нижче ви знайдете деякі наші рекомендації.

NordVPN

NordVPN пропонує фантастичний пакет за конкурентною ціною. Відомий своїм швидким і безпечним сервісом, вони мають велику кількість серверів по всьому світу, пропонуючи вам широкий спектр варіантів маршрутизації вашого трафіку.

Використовуючи Obfsproxy для уникнення глибокої перевірки пакетів та керування політикою без реєстрації, NordVPN надає вам доступ до всього потрібного вмісту. Вам не доведеться турбуватися про те, щоб хтось за вами стежив. Якщо ви не цілком задоволені їх послугою або хочете перевірити її перед тим, як здійснити, NordVPN пропонує 30-денну гарантію повернення грошей.

CyberGhost

Програмне забезпечення CyberGhost має репутацію простий у монтажі та використанні підключення до їх сервісу із семи різних пристроїв, що ідеально підходить для того, щоб бути в курсі ваших соціальних медіа на всій електроніці.

Завдяки значній кількості пропонованих серверів та чудовій швидкості підключення, CyberGhost дозволить вам підключитися до Facebook в найкоротші терміни. Якщо ви не задоволені на 100%, вони також пропонують 30-денну гарантію повернення грошей.

IPVanish

Якщо ви відчуваєте потребу в швидкості, то IPVanish – це послуга VPN для вас. IPVanish широко вважається однією з найшвидших VPN-послуг навколо. Вони пропонують чудові швидкості підключення до широкого спектру глобальних серверів.

Послуги IPVanish дуже недорогі. Вони стоять за якістю своєї системи, пропонуючи своїм клієнтам 7-денну гарантію повернення грошей, якщо ви не задоволені своїм зв’язком..

Фінальні думки

Для багатьох людей платформи соціальних медіа, як-от Facebook, є їх основним способом підтримувати зв’язок зі своїми друзями та родиною. Відняття цього зв’язку через країну, в якій ви перебуваєте, може бути дуже неприємною, не кажучи вже про якусь ізолюючу.

На жаль, багато країн світу все ще блокують або фільтрують доступ до Facebook з політичних та релігійних причин. Вони просто відрізають своїх громадян та відвідувачів від соціальних мереж.

Подолати ці обмеження непросто, але це також неможливо. Переконфігурування вашого DNS-сервера на загальнодоступному сервері DNS Google може обійти найпростіші обмеження. Однак для більш широкої фільтрації вам потрібно скористатися браузером Tor або VPN.

Хоча браузер Tor – це відмінний спосіб анонімного перегляду, у нього є деякі недоліки. Використання багатьох ретрансляцій для перенаправлення вашого трафіку додає до вашої затримки. Це означає, що ви помітите зовсім незначне уповільнення вашого зв’язку. Крім того, деякі країни, які регулярно обмежують доступ до Інтернет-вмісту, наприклад, Китай, докладають все більше зусиль для пошуку та блокування торгових точок Tor.

На сьогодні найкращий спосіб підключитися до Facebook у країні з обмеженим доступом – це використання послуги VPN. VPN прості в установці, прості у використанні та мають ряд переваг, які виходять за рамки простого доступу до одного веб-сайту. Якщо VPN на місці, ви можете бути впевнені, що ніхто не стежить за вашими інтернет-діями. Зашифроване з’єднання VPN означає, що ні уряди, ні кіберзлочинці не матимуть доступу до ваших даних.

Якщо ви любитель спорту або просто хочете дивитися BBC iPlayer з-за кордону, то саме VPN – це саме те, що ви шукаєте. Оскільки ваш трафік може виявитися з будь-якої країни, VPN дозволяє вам подолати це примхливе геоблокування. Таким чином ви можете дивитися улюблене шоу та оновлювати свої соціальні медіа без будь-яких обмежень.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me