Цензура в Китаї: як обійти Великий Брандмауер

У Китаї діє одна з найбільш обмежувальних програм цензури Інтернету в світі, також відома як Великий Брандмауер Китаю. Це дуже суперечлива система, і критики стверджують, що Брандмауер обмежує свободу слова, перешкоджає доступу до інформації та пригнічує інновації. Читайте далі, щоб дізнатися більше про Великий Брандмауер Китаю, чому уряд застосовує його та які кроки ви можете вжити, щоб обійти його.


Що таке Великий Брандмауер Китаю?

Великий брандмауер посилається на Інтернет-цензурну програму, що реалізується урядом Китаю. Вона була розроблена Міністерством громадської безпеки країни, яке продовжує діяти програмою і сьогодні.

Основа Брандмауера була закладена в 90-х роках, коли Fang Binxing розробив програмне забезпечення «Золотий щит», яке дозволило уряду контролювати будь-яку передачу даних та блокувати певні IP-адреси. Уряд Китаю почав розширювати зусилля на початку 2000-х, приймаючи додаткові постанови. Цензура різко зросла після того, як Сі Цзіньпін прийшов до влади в 2012 році. Сі бажав, щоб весь вміст в Інтернеті приносив користь Комуністичній партії. Це призвело до обмеження інакодумців, пропаганди комуністичних цінностей та запобігання впливу західних ідей на китайське суспільство.

В останні роки в Китаї ще більше зросла цензура в Інтернеті. Це включає заходи щодо блокування певних веб-сайтів, запобігання анонімному розміщенню в соціальних медіа та притягнення до відповідальності компаній за те, як клієнти використовують свою продукцію. Внаслідок Великого Брандмауера доступ до Інтернету в Китаї вкрай обмежений. Ви не можете використовувати веб-сайти, такі як Google, Facebook та YouTube. Платформи, такі як Skype та WhatsApp, також заборонені.

Як застосовується брандмауер?

Китайський уряд використовує різноманітні методи для забезпечення Брандмауера. Деякі з них є технологічними, такими як фільтрування URL-адрес, порушення роботи DNS-серверів та блокування VPN. Крім того, уряд постійно працює над вдосконаленням своїх технологій та кібербезпеки.

Уряд також здійснює самоцензуру в китайських компаніях. Вони ухвалили закони, за допомогою яких компанії відповідають за весь свій Інтернет-контент. Це означає, що компаніям потрібно гарантувати, що жодна їх контент або платформа не містять заборонених тем. Якщо вони порушують ці закони, до них накладаються штрафи, закриття та інші серйозні наслідки.

Інший метод, який використовує уряд, – це використання сотень тисяч китайських громадян для виконання законів про цензуру. Ці працівники наймаються для моніторингу вмісту в Інтернеті, для повідомлення про порушення влади та для редагування вмісту. Успіхи в галузі ШІ дозволять автоматизувати ці моніторингові дії.

Чому китайський уряд застосовує цензуру?

Коротше кажучи, китайський уряд застосовує цензуру, щоб захистити китайське суспільство від іноземних впливів та західних ідей. У 1980-х рр. Президент Ден Сяопін розробив ринкову економіку в Китаї і ввів “Політику відкритих дверей”. У той же час він заявив: “Якщо ви відкриєте вікно для свіжого повітря, деякі мухи будуть підірвані”. Іншими словами, хоча політика «Відкритих дверей» піде на користь китайській економіці, але і небажані західні ідеї проникнуть. Поточний президент Сі поділяє таку саму думку і прагнув обмежити вплив Заходу, накладаючи набагато більше обмежень на доступ до Інтернету.

Чи можуть люди обійтись?

Можна обійти Великий Брандмауер, найчастіше за допомогою VPN. Але важливо усвідомлювати, що цей метод аж ніяк не ідеальний.

У січні 2015 року уряд почав блокувати багато VPN, які китайські громадяни використовували для обходу Брандмауера. Уряд Китаю офіційно заборонив VPN у 2017 році та продовжує їх блокувати. Це означає, що багато VPN не працюватимуть у Китаї. Оскільки в Китаї багато VPN заблоковано, вам слід завжди налаштовувати свої VPN, перш ніж відвідувати країну.

Однією з найкращих опцій VPN для обходу Великого Брандмауера є Stealth VPN або SoftEther, які були розроблені так, щоб виглядати як звичайні з’єднання https та ухилятися від урядових фільтрів. Станом на 2019 рік, ExpressVPN є одним з найпопулярніших виборів серед китайських користувачів за його ефективністю та зручним дизайном. Інший настійно рекомендований VPN – це VyprVPN, який використовує протокол шифрування під назвою “Хамелеон”, який кодує метадані та ефективно бореться з блокуванням VPN..

Окрім вибору VPN, існує ще декілька методів, якими можна спробувати обійти Брандмауер, хоча їх ефективність може бути обмежена. Ліхтар – це безкоштовне програмне забезпечення для обходу, яке використовує мережу тунелювання для однорангових передач, щоб пройти через Брандмауер. Є також проксі-програми, такі як Shadowsocks та Surge iOS, які спрямовані на розробників.

Важливо пам’ятати, що китайський уряд постійно оновлює свої правила щодо VPN-послуг у Китаї. Найкращим варіантом є використання постачальника VPN, який може прийняти ці зміни.

Фінальні думки

Великий Брандмауер Китаю – потужна система цензури, яка обмежує велику кількість інтернет-контенту. Уряд уважно стежить за всіма їх громадянами. У той же час, існують способи, завдяки яким відвідувачі та громадяни Китаю можуть пройти повний брандмауер та отримати доступ до цього заблокованого вмісту. Використання VPN залишається найбільш ефективним способом зробити це, незважаючи на зусилля китайського уряду щодо їх блокування. Якщо ви плануєте відвідати Китай і хочете використовувати VPN, дослідники обережно переконуються, що їх не закрили уряди. Ви також повинні налаштувати VPN перед тим, як приїхати. Роблячи ці кроки, ви маєте дуже хороший шанс обійти Великий Брандмауер та отримати доступ до Google, Facebook та інших програм та веб-сайтів з обмеженим доступом під час свого перебування в Китаї..

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me