Цензура в Єгипті – Ось як повернути свою свободу в Інтернеті

Після січневої революції Єгипет користувався тривалим періодом вільного доступу до Інтернету. Однак, оскільки генерал Абдель Фаттах ель-Сісі був обраний шостим президентом Єгипту в 2014 році, уряд Єгипту зламав доступ до певного типу вмісту та свободи слова в Інтернеті.


Починаючи з фільтрації регіональних новин у 2015 році, Єгипет тепер перебуває у чорному списку майже п’ятсот веб-сайтів, переважно новинних та медіа-сайтів, та заарештував та затримав понад тридцять п’ять журналістів та блогерів за свою інтернет-діяльність.

У цій статті ми розглянемо, як і чому уряд Єгипту цензурує Інтернет, який вміст вони цензурують, як обійти цензуру, якщо ви перебуваєте в Єгипті, і які найкращі постачальники віртуальних приватних мереж, які використовуються в Єгипті.

Чому Єгипет цензурує Інтернет?

Більшість цензури Інтернету в Єгипті проводиться з політичних міркувань. Єгипетський уряд за президента Абделя Фаттаха ель-Сісі активно націлюється на засоби масової інформації, групи соціальних медіа та блогерів, які критикують чи висміюють чинний режим.

З веб-сайтів, заблокованих єгипетським урядом, дослідження Відкритої обсерваторії мережевих втручань показало, що 62% з них – це веб-сайти з новинами, а решта розділена між правозахисними групами, політичними сайтами та веб-сайтами та службами, що пропонують способи обійти цензуру..

Як правило, уряд Єгипту виправдовує цензуру вмісту та чорний список веб-сайтів як антитерористичний захід. Наприклад, уряд неодноразово закривав телефонні та інтернет-послуги на Синайському півострові, нібито, щоб запобігти їх використанню бойовиками-ісламістами.

Що означає цензура єгипетського уряду?

Єгипетський уряд цензорує досить багато Інтернет-контенту, як, наприклад, уряди Ірану та Китаю. Ми детальніше зупинимось на цьому нижче.

Новини ЗМІ

Переважна більшість веб-сайтів, цензурованих єгипетським урядом, – це веб-сайти з новинами, як іноземні, так і місцеві.

Після дипломатичної кризи 2018 року між низкою країн Близького Сходу та Катаром Єгипет назавжди заблокував доступ до 21 веб-сайтів новин, виправдовуючи свої дії, стверджуючи, що сайти сприяють тероризму.

Цей чорний список включав сайт аль-Джазіри, катарської телемережі, яка була заборонена в Єгипті через його передбачувану редакційну підтримку Мусульманського братства та колишнього президента Єгипту Мохамеда Морсі.

Комедія

Верховна рада Єгипту з питань регулювання засобів масової інформації, законодавча організація, створена в 2016 році указом президента Ель-Сісі, щоб забезпечити дотримання єгипетських ЗМІ певних «моральних норм», заборонила чотири розважальні та сатиричні шоу з моральних міркувань у 2018 році. Усі заборонені шоу були помітні тим, що знущалися над урядом чи ель-Сісі перед тим, як його закрили.

Цифровий активізм

Відповідно до дедалі більшої риторики проти преси, що надходить від президента Ель-Сісі, цифровий активізм та політична організація через Інтернет жорстоко обмежуються, а ті, хто намагається сприяти політичним змінам або критикують уряд, що підлягає арешту, тривалих тюремних вироках і в справа Шаймаа аль-Сабби, смерть.

Закон, ухвалений у листопаді 2013 року, забороняв навіть ненасильницькі протести і робив організацію такого протесту через цифрові або соціальні медіа-канали кримінальним злочином. Закон “Про злочини проти кібер та інформаційних технологій”, ратифікований у травні 2018 року, також дозволяє притягнути до кримінальної відповідальності осіб, які відвідують веб-сайти, які єгипетський уряд вважає “загрозою національній безпеці” або “національній економіці”.

Вміст ЛГБТК

Хоча гомосексуалізм не є явно незаконним в Єгипті, було декілька випадків, коли особи були притягнуті до кримінальної відповідальності за сприяння “сексуальній девіації” та “розпусті”. У недавній гучній справі десятки заарештували після концерту ліванський гурт Mashrou ’Leila, головний співак якого відкрито гей.

Влада використовувала зображення людей, які тримали веселкові прапори на концерті, зняті з соціальних медіа, щоб засудити їх у “розпусті та аморальності”, передаючи тюремні терміни від одного до шести років.

У 2014 році додаток для знайомств Гріндр відключив використання геолокаційних даних в Єгипті та вивісив попередження всім місцевим користувачам про те, що поліція Єгипту використовує додаток для відстеження та арешту чоловіків-гомосексуалістів. The New York Times підрахував, що між 2013 та 2016 роками щонайменше 250 геїв, лесбіянок та трансгендерних єгиптян було заарештовано через інформацію, взятою з їхньої діяльності в соціальних медіа.

Послуги анонімного перегляду

Уряд Єгипту регулярно блокував веб-сайти інструментів та служб, які можна використовувати для обходу цензури. До них відносяться сайти мережі Tor, TunnelBear, CyberGhost, Shift Hotspot, TigerVPN, ZenVPN та ряд інших VPN та проксі-сервісів..

Дзвінки через VoIP

Єгипетські мобільні мережі періодично блокували послуги VoIP. Хоча це не явно незаконно, користувачі VoIP зазнали серйозних збоїв під час спроби здійснювати голосові дзвінки через такі додатки, як WhatsApp, FaceTime Apple, Viber, Skype та Facebook Messenger. Було відмічено, що ці перебої в службі співпали з періодами політичних заворушень в Єгипті.

Зашифровані програми

Станом на грудень 2016 року влада Єгипту назавжди заблокувала доступ до зашифрованого додатку зв’язку Signal, а також до веб-сайту його оператора Open Whisper Systems. Хоча це являє собою перший відомий випадок, коли єгипетські власті повністю заблокували додаток, користувачі інших зашифрованих додатків, таких як Telegram, повідомили про труднощі підключення, спричинені зменшенням пропускної здатності..

Як цензуру єгипетського уряду Інтернет?

Регулювання

З серпня 2018 року уряд Єгипту ввів у дію Закон про злочини проти кібер та інформаційних технологій. Цей закон дозволяє розширити повноваження уряду Єгипту щодо боротьби з цифровою свободою слова і дозволяє їм блокувати веб-сайти, які вони вважають “загрозою національній безпеці” або “національній економіці”.

Інші положення, включені до закону, дозволяють застосовувати суворі тюремні вироки тим, хто відмовляється надавати інформацію про свою діяльність в Інтернеті в міліцію, злом будь-якої урядової системи або публікуючи інформацію про пересування військових чи поліції. Від постачальників послуг Інтернету (Інтернет-провайдери) також потрібно зберігати інформацію про діяльність свого користувача та передавати її на вимогу єгипетським службам безпеки.

Одночасно з прийняттям закону про злочини проти кібер-і інформаційних технологій парламент Єгипту прийняв закон, який розглядає будь-який обліковий запис або блог соціальних медіа з більш ніж 5000 підписників як “ЗМІ”.

Класифікувавши особисті облікові записи та блоги як засоби масової інформації, уряд Єгипту відкрив їх для притягнення до відповідальності за злочини, такі як публікація фальшивих новин або “підбурювання до порушення закону”.

Державна інфраструктура

Хоча Інтернет-провайдери, що працюють в Єгипті, в основному є приватною власністю, централізована інтернет-інфраструктура та всі волоконно-оптичні кабелі належать і управляються телеком Єгипту, державною компанією.

Оскільки вся комунікаційна інфраструктура перебуває в руках урядової компанії, влада має можливість підозрювати доступ до Інтернету або використовувати дроселі для зменшення швидкості інтернетів до майже непридатних рівнів.

Уряд кілька разів перешкоджав доступу до Інтернету під час політичних заворушень.

У 2011 році влада Єгипту відключила маршрути проходження протоколу кордону шлюзу в країні, що призвело до повного припинення всього інтернет-трафіку менше ніж за годину. Через жорсткі умови договорів, необхідних єгипетським регуляторам, телекомунікаційним компаніям тоді було наказано припинити всі послуги мобільного Інтернету та текстових повідомлень. Це повне відключення зв’язку було виправдано державними спецслужбами як превентивну акцію щодо припинення терористичної діяльності.

Спостереження

Як і в ряді інших країн Близького Сходу, уряд Єгипту активно набув технологій спостереження, які дозволяють їм обмежувати, контролювати та перенаправляти Інтернет-трафік.

Придбання таких технологій від міжнародних компаній, таких як Blue Coat, Nokia Siemens Network та Hacking Team, дозволило уряду досягти значного рівня державного контролю над Інтернетом та розширити можливість відстежувати діяльність своїх громадян в Інтернеті..

Цифрові атаки

Протягом 2016/17 правозахисники та неурядові організації в Єгипті пережили хвилю фішинг-акцій, настільки складну і широко розповсюджену, що її назвали кодовою назвою “NilePhish”.

За один рік було зафіксовано до 92 складних фішинг-атак. NilePhish орієнтувався як на організаційні, так і на особисті дані правозахисників семи відомих єгипетських НУО. Усі особи, націлені на NilePhish, також були звинувачені в отриманні незаконних іноземних коштів в рамках більшого і тривалого судового розгляду.

Фішинг-атаки були спробами отримати особисту інформацію та облікові дані облікових записів, а повідомлення електронної пошти надходили від надійних компаній та служб, таких як Google та Dropbox, або інших правозахисних активістів.

Чи незаконно використовувати VPN в Єгипті?

Використання VPN ще не є незаконним в Єгипті. Однак Закон про злочини, пов’язаний з боротьбою з кібер- та інформаційними технологіями, містить положення, яке дозволяє притягнути до відповідальності за перегляд заблокованого вмісту, перебуваючи в Єгипті..

Закони про боротьбу з тероризмом, які часто використовуються як виправдання веб-сайту takeedowns, досить чітко сформульовані, що, можливо, користувачів VPN можна було б засудити за «підбурювання до порушення закону», оскільки визначення тероризму включає «тих, хто загрожує громадському порядку будь-яким означає “, хоча на сьогоднішній день не було порушено обвинувачення за використання VPN.

Слід зазначити, що близько 40% веб-сайтів, що перебувають у чорному списку єгипетського уряду, – це сайти, що пропонують VPN-послуги чи інші методи обходу цензури, тому якщо ви плануєте використовувати VPN під час подорожі, краще зареєструватися в службі раніше ви приїжджаєте в Єгипет.

Який найкращий сервіс VPN для використання в Єгипті?

Є кілька хороших варіантів VPN для тих, хто подорожує в Єгипет. Ми можемо рекомендувати наступні послуги VPN:

NordVPN

Завдяки вдосконаленому шифруванню, швидкому обслуговуванню та величезному спектру серверів у країнах світу NordVPN є однією з найкращих VPN-сервісів, які ви можете обрати. У країні з історією спостереження та моніторингу активності в Інтернеті NordVPN надає вам всю конфіденційність, яка вам знадобиться.

NordVPN застосовує політику “без реєстрації” та, оскільки вони розташовані в Панамі, вони не зобов’язані вести облік вашої онлайн-діяльності, і, безумовно, не передаватимуть їх нікому.

Якщо ви хочете насолоджуватися потоковими послугами з усього світу, то NordVPN – це саме та послуга, яку ви хочете. Їх VPN дозволяє обійти обмеження на потокові сервіси, такі як Hulu та Netflix, і переглядати шоу, які ви хочете побачити, незалежно від того, де ви знаходитесь.

ExpressVPN

Якщо ви шукаєте VPN з швидким з’єднанням для ігор або потокового відео, то ExpressVPN – це фантастичний вибір. Завдяки малому вибору понад 3000 серверів по всьому світу, ви завжди зможете знайти швидке з’єднання, а їх VPN-мережа зручна для потоків.

Якщо ви вибираєте ExpressVPN, вам не доведеться турбуватися про те, на яку ОС ви завантажуєте його, оскільки їх зручна програма працює на Android, iPhone, Windows та OS x. Щоб підсолодити угоду, якщо ви підписалися на річний план за допомогою ExpressVPN за допомогою нашого посилання, ви можете отримати ексклюзивну угоду на три безкоштовні місяці.

CyberGhost

Відомий постачальник VPN, який сильно орієнтується на зручність використання свого програмного забезпечення, CyberGhost працює за межами Румунії та Німеччини та має велику базу користувачів з понад 15 мільйонів людей.

Як завзяті прихильники та промоутери громадянських прав, вільного суспільства та безцензурного Інтернету, команда CyberGhost зосереджується на тому, щоб дозволити споживачам користуватися Інтернетом вільно та анонімно. Їх програмне забезпечення добре зашифроване, зручне та швидке. Їх передплатні пакети недорогі, і вони пропонують широку гарантію повернення грошей, якщо ви не цілком задоволені.

Фінальні думки

Незважаючи на те, що коротко дозволили своїм громадянам вільний доступ до Інтернету, уряд Єгипту, і особливо адміністрація ель-Сісі, наголосив на жорсткій боротьбі зі свободою вираження поглядів, правами преси та свободою слова в Єгипті.

Ця репресія також поширилася на значну цензуру Інтернету, коли уряд використовує державну інфраструктуру для моніторингу, цензури, а іноді і повністю закриває доступ до Інтернету. Як і в багатьох країнах регіону, єдиний спосіб отримати безкоштовний та безконтрольний доступ до Інтернету під час відвідування Єгипту – це використання VPN для шифрування вашого зв’язку.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map