TorGuard Review (2020): Solidna sieć VPN z szybkim pobieraniem

TorGuard Review (2020) – Solidny VPN skupiony na szybkim pobieraniu

Chociaż nazwa może sugerować inaczej, nie ma połączenia z projektem Tor. Tor w nazwie TorGuard odnosi się do pobierania torrentów. Jest to prawdopodobnie najsilniejszy atut TorGuard jako dostawcy VPN. Są dumni z utrzymywania wysokich prędkości pobierania. TorGuard ma bardzo przyzwoitą liczbę serwerów i zapewnia solidną ochronę. Na swojej stronie internetowej oferują dodatkowe usługi, takie jak plany VPN dla firm i wstępnie skonfigurowane routery.


Mogą nie być najłatwiejszą siecią VPN dla użytkowników, którzy są nowicjuszami w tej koncepcji, ale do hardkorowego pobierania są jedną z najlepszych opcji.

Szybkość – jak szybki jest TorGuard?

Aby ocenić szybkość połączenia za pośrednictwem serwerów TorGuard, przetestowaliśmy je za pomocą testów prędkości online i podczas naszych codziennych czynności przeglądania, przesyłania strumieniowego, pobierania i grania. Przeprowadziliśmy te testy z Holandii, więc jeśli mieszkasz gdzie indziej, możesz uzyskać inne wyniki.

Wyniki testu prędkości TorGuard

Przetestowaliśmy prędkość połączenia TorGuard za pomocą narzędzia na speedtest.net. Oto wyniki testów bez połączenia VPN, połączenia za pośrednictwem serwera TorGuard w Holandii i połączenia za pośrednictwem serwera TorGuard w USA.

Prędkość bez VPN (Speedtest.net):

Speedtest NL normalny

Takie były wyniki prędkości, gdy testowaliśmy nasze zwykłe połączenie internetowe bez VPN.

Szybkość z lokalnym serwerem w Holandii (Speedtest.net):

Torguard Speedtest NL

Otrzymaliśmy następujące wyniki prędkości po podłączeniu do Internetu za pośrednictwem serwerów TorGuard w Holandii. Jak widać zmiany prędkości są minimalne.

Szybkość z serwerem USA (Speedtest.net):

Serwer Speedtest USA

Takie były prędkości, gdy podłączyliśmy się do serwera TorGuard w USA. Szybkość pingowania i wysyłania zmieniła się drastycznie, ale prędkość pobierania pozostała praktycznie taka sama.

Pamiętaj, że prędkości mogą się różnić po wprowadzeniu zmian w protokołach. W powyższych testach domyślnie zachowaliśmy protokoły i ustawienia. Na jednym z naszych komputerów nie mogliśmy uruchomić TorGuard bez zmiany niektórych protokołów i ustawień. To bardzo wpłynęło na prędkość.

Prędkość podczas codziennego użytkowania

Korzystanie z TorGuard nie wpłynęło na naszą regularną prędkość przeglądania. Nie zauważyliśmy żadnej różnicy podczas codziennego korzystania z mediów społecznościowych i innych stron internetowych.

Streaming z TorGuard poszedł dobrze. Ładowanie niektórych usług przesyłania strumieniowego trwało nieco dłużej. Ogólnie rzecz biorąc, moglibyśmy przesyłać strumieniowo filmy i muzykę bez większych problemów.

Pobieranie jest mocną stroną TorGuard. Nie ma utraty prędkości pobierania, jak widzieliście w testach prędkości. Pobieranie torrentów nie stanowi problemu z tym dostawcą.

Gra również nie stanowiła problemu. Chociaż było pewne opóźnienie, nie było denerwujące dla testowanej gry. Jednak może to być zupełnie inne w przypadku niektórych gier online. Jeśli dużo grasz, dobrym pomysłem jest przetestowanie sieci VPN w ulubionej grze przed przystąpieniem do subskrypcji.

Podsumowanie prędkości TorGuard

 • Dobra prędkość pobierania w całym tekście
 • Brak zauważalnej różnicy prędkości w codziennym użytkowaniu
 • Prędkość zmienia się, gdy trzeba zmienić ustawienia
 • Może pojawić się opóźnienie w niektórych cięższych grach

Bezpieczeństwo – jak bezpieczny jest TorGuard?

Ponieważ dostawca koncentruje się na pobieraniu anonimowym, konieczne jest, aby posiadali wodoszczelny system bezpieczeństwa. TorGuard ma wiele opcji bezpieczeństwa i wydaje się, że nie prowadzi żadnych dzienników.

Protokoły

TorGuard obsługuje protokoły OpenVPN, PPTP, L2TP, IPsec, SSTP i iKEV2. Dla najlepszego bezpieczeństwa radzą zawsze używać protokołu OpenVPN.

Torguard wykorzystuje 256-bitowe szyfrowanie i oferuje, jak to nazywają, „ukrytą ochronę” przed zakłóceniami Deep Packet Inspection. W ten sposób możesz uzyskać dostęp do Internetu w bezpieczny sposób.

Ponadto mają przełącznik „zabicia”, który zapewni, że Twoje dane nie zostaną ujawnione, gdy stracisz połączenie.

Logowanie i prywatność

TorGuard mówi, że nie przechowują dzienników ruchu, dzienników połączeń ani dzienników IP. Dostawca znajduje się w Stanach Zjednoczonych. Stany Zjednoczone są częścią sojuszu wywiadowczego Five Eyes między Australią, Kanadą, Nową Zelandią, Wielką Brytanią i Stanami Zjednoczonymi. Oznacza to, że pomagają sobie wzajemnie w dochodzeniach, wymieniając zgromadzone informacje. Nie ma to jednak większego znaczenia, jeśli TorGuard nie prowadzi dzienników, ponieważ wtedy nie ma nic do udostępnienia.

Jakich informacji potrzebuje TorGuard?

Aby utworzyć konto TorGuard, potrzebujesz jedynie prawidłowego adresu e-mail i dostępu do jednej z metod płatności. Dopóki upewnisz się, że nazwa w adresie e-mail nie w żaden sposób się do ciebie nie zwraca, możesz pozostać anonimowy. TorGuard nie prosi o żadne inne dane kontaktowe.

Jeśli chcesz pozostać całkowicie anonimowy, TorGuard oferuje również opcję płatności za pomocą bitcoin. Inne metody płatności, takie jak karta kredytowa lub PayPal, ujawnią Twoją tożsamość TorGuard. Płacąc bitcoinami będziesz mógł pozostać całkowicie anonimowy.

Wniosek bezpieczeństwa TorGuard

 • TorGuard oferuje 256-bitowe szyfrowanie
 • Mają przełącznik zabijania, na wypadek gdybyś stracił połączenie z TorGuard
 • TorGuard mówi, że nie prowadzą dzienników
 • Obsługują protokoły OpenVPN, PPTP, L2TP, IPsec, SSTP i iKEV2
 • Potrzebujesz tylko adresu e-mail, aby utworzyć konto

Użyteczność – jak przyjazny dla użytkownika jest TorGuard?

Aby sprawdzić, czy TorGuard jest przyjazny dla użytkownika, sprawdziliśmy stronę internetową, proces instalacji, oprogramowanie, metody płatności i obsługę klienta. Zauważyliśmy, że może być dość duża różnica między doświadczeniami użytkowników z TorGuard VPN. Podczas gdy dla niektórych działa doskonale, dla innych może być dość trudna. Jeśli usługa nie działa od razu, łatwość obsługi jest jeszcze ważniejsza.

Witryna Torguard

Strona TorGuard jest bardzo czysta i minimalistyczna. Znajdziesz stronę główną ze wszystkimi niezbędnymi informacjami. Karty u góry strony prowadzą do różnych produktów, które oferują: Anonimowy VPN, Anonimowy Serwer proxy, Biznesowy VPN, E-mail i Router. Po kliknięciu „router” otworzy się nowe okno ze sklepem internetowym z routerami. Ostatnia zakładka to karta „Kup teraz”, która prowadzi do ich sklepu. Jeśli masz już konto, tutaj znajduje się strona konta. Na stronie swojego konta możesz zarządzać swoim kontem.

Strona TorGuard

Strona wydaje się przejrzysta, ale kiedy szukasz bardziej szczegółowych informacji, może to być czasami trudne do znalezienia. Witryna nie ma funkcji wyszukiwania, co jest zbyt złe, ponieważ niektóre informacje są trudne do znalezienia.

Oferują minimalne informacje na temat swoich dodatkowych usług. Bardziej szczegółowe informacje znajdują się w sekcji blogu, ale bardzo trudno jest wyszukiwać i nawigować.

Zamiast paska wyszukiwania możesz użyć okna czatu obsługi klienta, aby uzyskać potrzebne informacje.

Instalowanie TorGuard

Instalacja TorGuard na twoich urządzeniach jest bardzo łatwa.

Na komputerze możesz zalogować się na stronie internetowej, a znajdziesz przegląd programów, które możesz pobrać. Na smartfonie możesz przejść do sklepu z aplikacjami i stamtąd pobrać ich aplikację.

Instalowanie TorGuard:

 1. Wybierz subskrypcję TorGuard, którą lubisz na stronie TorGuard.
 2. Zakończ procedurę płatności, wypełniając niezbędne informacje.
 3. Pobierz program / aplikację na swoje urządzenie.
 4. Zaloguj się przy użyciu danych konta.
 5. Wybierz preferowane protokoły lub pozostaw ustawienia domyślne.
 6. Naciśnij Connect i ciesz się TorGuard.

Podczas próby zalogowania się do aplikacji otrzymaliśmy powiadomienie, że nasze hasło jest nieprawidłowe, mimo że byliśmy pewni, że jest to prawidłowe hasło. Musimy zauważyć, że najwyraźniej zdarza się to częściej użytkownikom TorGuard. Skontaktowaliśmy się z obsługą klienta i byli bardzo pomocni. Aby rozwiązać problem, musieliśmy zmienić hasło, aby uzyskać dostęp do aplikacji. Oznaczało to również, że musieliśmy zmienić nasze informacje również na naszym komputerze.

Wygląd i łatwość użytkowania TorGuard

Nieco niezręczny wygląd aplikacji pozostawia miejsce na ulepszenia. Może nawet wydawać się nieco przestarzały, co nie jest złe, tylko mniej atrakcyjne. Aplikacja wyświetla także rzeczy, których większość użytkowników nie zrozumie i nie będzie im potrzebować. Te opcje zaśmiecają narzędzie, które bez nich byłoby czystsze i wyraźniejsze. Dostępne są jednak wszystkie funkcje potrzebne zwykłym użytkownikom, takie jak przycisk „wybierz serwer” oraz wyraźny przycisk „połącz” i „rozłącz”.

Aplikacja mobilna jest nieco bardziej przejrzysta, ale brakuje jej niektórych funkcji aplikacji TorGuard na PC. Zwykły użytkownik nie przegapi tej opcji, ale maniak bezpieczeństwa może.

Ceny i metody płatności

Koszty półrocznej i rocznej subskrypcji TorGuard spadają do 5 USD miesięcznie. Kwartalna subskrypcja spada do 6,70 USD miesięcznie, a miesięczna subskrypcja jest najdroższa i kosztuje 9,99 USD miesięcznie. Jak widać na poniższym obrazku, nie ma różnicy między funkcjami, które otrzymasz z różnymi planami, jedyną różnicą jest długość subskrypcji.

Oferują 7-dniową gwarancję zwrotu pieniędzy, więc jeśli nie jesteś zadowolony z usługi, możesz odzyskać swoje pieniądze.

Anonimowe plany VPN

TorGuard oferuje następujące metody płatności:

 • Karty kredytowe
 • PayPal
 • Bitcoin i inne kryptowaluty
 • Wiele innych opcji za pośrednictwem Paymentwall

TorGuard ma ponad 80 różnych opcji płatności. Oznacza to, że prawdopodobnie znajdziesz dla siebie odpowiednią metodę płatności.

Obsługa klienta

Ponieważ nawigacja na stronie TorGuard nie jest łatwa, obsługa klienta jest jeszcze ważniejsza. Łatwiej jest skorzystać z usługi LiveChat, aby znaleźć drogę na stronie, niż szukać czegoś samodzielnie. Mają całodobową obsługę klienta. Czasami możesz porozmawiać z kimś bezpośrednio, co jest miłe i działa dobrze przez większość czasu. W innych momentach musisz podać dane osobowe, zanim zaczniesz z kimś porozmawiać. Może to być dość irytujące, jeśli nie chcesz udostępniać tych informacji.

LiveChat początek końca

W LiveChat otrzymujesz stosunkowo szybkie odpowiedzi, a ludzie, z którymi rozmawialiśmy, byli bardzo uprzejmi.

Możesz również przesłać zgłoszenie do działu wsparcia TorGuard lub działu sprzedaży TorGuard lub wsparcia partnera. Gdy to zrobisz, wypełnią informacje, które już posiadają (jeśli już korzystasz z ich usług). Co więcej, możesz dodać zdjęcia i zrzuty ekranu do swojego biletu, aby wesprzeć swoje pytanie. Oczywiście starali się uczynić to tak wygodnym, jak to możliwe dla użytkownika.

Jeśli ustawienia domyślne nie działają na twoim urządzeniu, dział obsługi klienta może pomóc w zmianie ustawień i protokołów w sposób, który będzie działał dla twojego urządzenia. Oznacza to jednak, że nie wszyscy mają takie same wybory w ustawieniach i protokołach. Z tego powodu najlepiej byłoby skorzystać z 7-dniowego okresu zwrotu pieniędzy, aby sprawdzić, czy usługa działa na wszystkich urządzeniach.

Podsumowanie użyteczność TorGuard

 • Strona internetowa Torguard mogłaby być lepsza.
 • Instalacja TorGuard jest dość łatwa.
 • Oprogramowanie wygląda na przestarzałe, ale działa dobrze.
 • TorGuard oferuje ponad 80 opcji płatności.

Sieć serwerów TorGuard

TorGuard ma dużą sieć serwerów. Ponadto oferują dedykowane adresy IP za dodatkową opłatą.

Liczba serwerów i lokalizacji

TorGuard ma ponad 3000 serwerów w ponad 50 krajach. Ta duża oferta serwerów jest ładnie rozłożona na cały świat. W szczególności mają serwery w Arabii Saudyjskiej, Egipcie i Wietnamie, których zwykle nie widać w przypadku innych usług VPN. Jeśli szukasz serwera w jednym z tych krajów, TorGuard może być VPN dla Ciebie.

Możesz wybrać serwer przed połączeniem. Aplikacja pokazuje serwery, które są dostępne dla wybranych protokołów i ustawień.

Serwery TorGuard

Dedykowany adres IP

TorGuard oferuje dedykowaną usługę adresu IP. Oznacza to, że otrzymasz adres IP, który będzie używany tylko przez Ciebie. Zwykle dzięki VPN masz dostęp tylko do adresów IP, które udostępniasz innym. Zasadniczo to nie ma znaczenia. Jednak niektóre usługi przesyłania strumieniowego mogą teraz wykrywać liczbę użytkowników na jednym adresie IP i blokować te adresy. Aby ominąć ograniczenia geograficzne w serwisie Netflix, potrzebujesz dedykowanego adresu IP z subskrypcją TorGuard.

Ponadto w przypadku zwykłej subskrypcji przełączasz się między różnymi adresami IP. Niektóre strony internetowe to zauważają i proszą o dodatkową weryfikację Twojej tożsamości, aby sprawdzić, czy to naprawdę Ty próbujesz uzyskać dostęp do ich witryny. Jeśli używasz dedykowanego adresu IP, za każdym razem uzyskasz dostęp do jego strony internetowej z tego samego adresu IP, nie budząc podejrzeń.

Po opłaceniu dedykowanego adresu IP możesz skontaktować się z działem wsparcia TorGuard w preferowanej lokalizacji. Przydzielą ci adres IP w wybranym kraju. Czasami będą musieli zamówić nowe adresy IP, co oznacza, że ​​będziesz musiał poczekać 1 lub 2 dni.

TorGuard nazywa te dedykowane adresy IP „strumieniowymi adresami IP”. Dedykowany adres IP spowoduje zwrot 7,99 USD co miesiąc, oprócz kosztów subskrypcji VPN.

Podsumowanie sieci serwerowej TorGuard

 • TorGuard ma ponad 3000 serwerów
 • Serwery są rozmieszczone w ponad 50 różnych krajach
 • TorGuard oferuje dedykowane adresy IP

Opcje TorGuard

Oprócz zwykłych funkcji VPN, TorGuard oferuje kilka dodatków. Poniżej znajdziesz informacje na temat TorGuard dla firm i ich specjalnych routerów z pamięcią flash.

TorGuard i Netflix

TorGuard nie gwarantuje dostępu do Netflix poprzez ich regularne usługi. Oferują dedykowany adres IP, za pomocą którego można uzyskać dostęp do Netflix. Dedykowany adres IP będzie Cię dodatkowo kosztował. Dla dostawcy VPN, który przechytrzy Netflix, możesz zapoznać się z naszym artykułem na temat Netflix VPN.

TorGuard i torrenty

TorGuard umożliwia pobieranie torrentów przez sieci peer-to-peer. Mówią, że nie blokują tego typu ruchu. TorGuard to dobra usługa VPN do pobierania i ciężko pracuje, aby poprawić prędkość pobierania. W naszych testach z TorGuard mogliśmy pobierać pliki bez opóźnień.

TorGuard dla firm

TorGuard ma specjalne plany dla firm. W biznesowych pakietach VPN TorGuard oferuje kilka kont i szyfrowane konta e-mail. Ponadto plany te mają dedykowane adresy IP. Biznesplany oferują wszystko, co robią zwykłe plany i nie tylko. Na przykład otrzymasz dedykowanego menedżera konta, który pomoże ci w przypadku jakichkolwiek pytań.

Co więcej, każdy biznesplan ma własny panel administracyjny. Za pomocą tego panelu możesz dodawać i usuwać konta w sieci.

zarządzanie użytkownikami VPN firmy

Routery TorGuard

Na stronie TorGuard można również kupić routery z pamięcią flash. Instalacja VPN na routerze jest idealna, jeśli chcesz chronić wszystkie swoje urządzenia za jednym razem. Sprzedają routery popularnych marek, takich jak Netgear, TP-link i Asus. Routery są dostarczane z 30-dniową bezpłatną usługą TorGuard VPN. Te routery są idealne, jeśli szukasz łatwego sposobu ochrony wszystkich swoich urządzeń za jednym razem.

R7000-300

Wnioski Opcje TorGuard

 • Nie możesz oglądać Netflix z normalną subskrypcją TorGuard.
 • Możesz pobierać torrenty za pomocą TorGuard.
 • TorGuard oferuje wstępnie skonfigurowane routery na swojej stronie internetowej.
 • TorGuard oferuje plany subskrypcji dla firm.

Wniosek – nasze doświadczenie z TorGuard

Plusy
Cons
Łatwy w użyciuNie działa automatycznie na wszystkich urządzeniach
Łatwe do zainstalowaniaStrona trudna w nawigacji
Szybkie prędkości pobieraniaNie można oglądać Netflix
Możliwe pobieranie przez torrentyOprogramowanie Clunky
Dedykowane adresy IP
Duży wybór serwerów
7-dniowa gwarancja zwrotu pieniędzy

TorGuard to dobry dostawca VPN do pobierania torrentów. Szybkość jest dobra, szczególnie w przypadku pobierania. Nie prowadzą dzienników i wydają się być bezpieczną siecią VPN. Odkryliśmy, że łatwość obsługi ich usług jest różna. Ich strona internetowa mogłaby być zdecydowanie lepsza i na jednym z naszych urządzeń trudno było uruchomić aplikację. Z pomocą obsługi klienta zarządzaliśmy, ale nie mogliśmy korzystać ze wszystkich protokołów i ustawień.

TorGuard ma dużą liczbę serwerów i oferuje dedykowany adres IP. Być może będziesz tego potrzebować, ponieważ dzięki ich regularnej usłudze nie będziesz mieć dostępu do usług przesyłania strumieniowego, takich jak Netflix. Plusy oferują usługi dla firm i wstępnie skonfigurowane routery, których można używać w połączeniu z subskrypcją.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me