Recenzja Surfshark (2020): Doskonała nowa sieć VPN! | VPNOverview

Recenzja Surfshark (2020) – Doskonała sieć VPN w doskonałej cenie

Surfshark to stosunkowo nowy dostawca VPN, który szybko stał się naszym ulubionym w ciągu ostatnich kilku miesięcy. Ta usługa VPN rozpoczęła się w 2018 roku i znajduje się na Brytyjskich Wyspach Dziewiczych. Szybkie spojrzenie na Surfshark pokazuje, że ich siedziby rzeczywiście się tam znajdują, ale prawdopodobnie działają one z Wielkiej Brytanii, kraju o 5 oczach.


Surfshark to VPN z silnym szyfrowaniem i bardzo przyjaznym oprogramowaniem. Niskie ceny i łatwość obsługi sprawiają, że Surfshark jest fantastyczną siecią VPN. Bez wątpienia ten starter jest już na równi z długoterminowymi mistrzami, takimi jak ExpressVPN, NordVPN lub CyberGhost.

Dane techniczne Surfshark

 • Jednoczesne połączenia: Bez limitu
 • Torrenty: +
 • Netflix: +
 • System operacyjny: Windows, Mac, iOS, Android, Linux
 • Protokoły: OpenVPN, IKEv2
 • Zasady rejestrowania: Brak dzienników
 • Serwery: 1040 serwerów w 61 krajach
 • Cena £: Od 1,99 USD miesięcznie
 • Gwarancja zwrotu pieniędzy: 30 dni

Szybkość – jak szybki jest Surfshark?

Niezbędna jest sieć VPN, która nie wpływa na szybkość Internetu. Sieci VPN, które zapewniają utrzymanie dużej części prędkości pobierania i wysyłania, pozwalają cieszyć się wszystkimi zaletami sieci VPN bez uszczerbku dla prędkości Internetu. Jednak jeśli VPN jest wolny, staje się bezużyteczny. Innymi słowy, prędkość może stworzyć lub zerwać VPN. Aby móc wyciągnąć wnioski na temat wydajności Surfshark, intensywnie badaliśmy Surfshark, przeprowadzając wiele testów prędkości. Testowaliśmy również VPN podczas codziennego użytkowania. Możesz przeczytać o naszych ustaleniach poniżej.

Wyniki testu prędkości Surfshark

Są to wyniki testu prędkości, które znaleźliśmy podczas testowania Surfshark. Należy pamiętać, że wyniki te zawsze różnią się w zależności od lokalizacji, dostawcy Internetu i pory dnia. Aby uwzględnić te zmienne, uwzględniliśmy również test prędkości własnego połączenia bez VPN jako punkt odniesienia.

Prędkość bez VPN (Speedtest.net):

Surfshark Speedtest Brak VPN

Są to wyniki speedtest.net naszego własnego połączenia bez korzystania z VPN.

Szybkość z lokalnym serwerem (Speedtest.net):

Surfshark Speedtest Holandia

Są to wyniki speedtest.net naszego połączenia, gdy podłączyliśmy się do najszybszego serwera Surfshark VPN najbliższego naszej lokalizacji testowej. Zrobiliśmy ten test, aby pokazać prędkości, jakie może osiągnąć serwer blisko Twojej lokalizacji (oczywiście także w zależności od Twojego planu danych). Im bliżej rzeczywistej lokalizacji znajduje się serwer, tym mniejszy objazd musi odbyć objazd, aby przejść przez ten serwer, co oznacza, że ​​opóźnienie prędkości będzie ogólnie mniejsze.

Szybkość po podłączeniu do odległego serwera (Speedtest.net):

Surfshark Speedtest USA

Są to wyniki speedtest.net naszego połączenia, gdy łączymy się z losowym serwerem VPN Surfshark, który jest daleko od nas (w tym przypadku w USA).

Jak widać, prędkość Internetu spada, gdy korzystamy z Surfshark. Nasz lokalny serwer Surfshark ma nieco wyższy ping i nieco wolniejsze prędkości pobierania i wysyłania. W przypadku odległych serwerów różnica ta jest dość znacząca, przy czym maksymalne pingowanie, a zwłaszcza szybkość wysyłania spadają dość drastycznie.

Proszę zanotować: nie oznacza to, że jakość amerykańskich serwerów jest gorsza niż naszych lokalnych serwerów. To po prostu pokazuje, że serwery znajdujące się daleko od ciebie mają większy wpływ na twoją prędkość niż serwery znajdujące się w pobliżu. Amerykańskie serwery są nadal bardzo dobrej jakości i idealnie nadają się do oglądania amerykańskiego Netflix.

Prędkość podczas codziennego użytkowania

Ze względu na wyniki testów, szczególnie tych z serwera amerykańskiego, mieliśmy wątpliwości co do wydajności Surfshark, jeśli chodzi o szybkość Internetu. O dziwo, VPN okazał się fantastycznie funkcjonować podczas codziennego użytkowania. Testowaliśmy Surfshark podczas surfowania, oglądania Netflix, pobierania torrentów i grania w gry online, i to nas zaskakiwało za każdym razem.

Podczas przeglądania w ogóle nie zauważyliśmy wpływu Surfshark na nasze prędkości internetowe. Strony internetowe ładowały się szybko, a wysyłanie e-maili, pobieranie załączników i przeglądanie mediów społecznościowych przebiegło bardzo szybko. Nie mieliśmy też problemów z oglądaniem filmów na YouTube i Netflix. Netflix wydawał się nawet buforować szybciej niż w przypadku innych dostawców VPN. Jest to dość niezwykłe, jeśli wziąć pod uwagę wyniki testu prędkości. Niemniej jednak możemy śmiało powiedzieć, że Surfshark działa doskonale do przesyłania strumieniowego (zwłaszcza Netflix).

Pobieranie torrentów poszło również bez wysiłku. W krótkim czasie udało nam się pobrać stosunkowo duże pliki. Co więcej, Surfshark zauważył nawet, że korzystamy z programu torrentowego i automatycznie przełączyliśmy się ze zwykłego serwera VPN na wyspecjalizowany serwer P2P, aby ułatwić pobieranie. Okazało się, że jest to bardzo przyjazne dla użytkownika.

Podobnie podczas gry nie wystąpiły żadne opóźnienia. Korzystaliśmy z serwerów lokalnych i amerykańskich bez zauważalnych opóźnień. Podczas grania w strzelanki FPS online nie zauważyliśmy żadnej różnicy w szybkości reakcji.

Podsumowanie prędkości Surfshark

Wyniki testów prędkości nie były fantastyczne, ale też nie były złe. Podczas codziennego użytkowania nie wystąpiły żadne problemy. W niektórych sytuacjach Surfshark okazał się nawet szybszy niż niektórzy z naszych innych dostawców VPN. Podsumowując, oto nasze ustalenia:

 • VPN Surfshark ma ogromne prędkości Internetu podczas codziennego użytkowania
 • Testy prędkości wykazują nieznaczny lub dość silny spadek zarówno prędkości wysyłania, jak i pobierania
 • Naszym zdaniem Surfshark to VPN o ponadprzeciętnych prędkościach Internetu, ze względu na ich fantastyczną wydajność podczas codziennego użytkowania

Bezpieczeństwo – jak bezpieczny jest Surfshark?

Bezpieczeństwo Internetu może być najważniejszym czynnikiem przy wyborze VPN. Jeśli chodzi o ten czynnik, jesteśmy bardzo zadowoleni z Surfshark. Surfshark podejmuje wszelkie niezbędne środki ostrożności, aby zagwarantować bezpieczne połączenie. Oprócz bezpiecznych serwerów z silnymi protokołami szyfrującymi, oferują one możliwość połączenia przez dwa serwery VPN jednocześnie (MultiHop). Oznacza to, że będziesz jeszcze bardziej bezpieczny. Surfshark ma również przełącznik zabijania. Po aktywowaniu tej opcji i zerwaniu połączenia VPN dane nie będą wysyłane online, dopóki połączenie nie zostanie przywrócone. W ten sposób nadal możesz przeglądać i pobierać pliki, nie martwiąc się o bezpieczeństwo i wścibskie oczy.

Ponadto Surfshark znajduje się na Brytyjskich Wyspach Dziewiczych, które są bardzo bezpieczną lokalizacją dla każdego dostawcy VPN. Jedynym minusem jest to, że wydają się działać z Wielkiej Brytanii, gdzie przepisy dotyczące prywatności nie są tak dobre, jak mogłoby się wydawać. Dlatego nie możemy dać Surfshark doskonałej oceny bezpieczeństwa. Niemniej jednak ta sieć VPN jest ogólnie bezpieczniejsza niż większość innych, zwłaszcza bezpłatne sieci VPN.

Protokoły

Surfshark korzysta wyłącznie z dwóch najbezpieczniejszych protokołów: OpenVPN i IKEv2. Chociaż oznacza to, że mają ograniczony wybór protokołów, te, które oferują, są bardzo silne. Najwyraźniej nie chcą iść na kompromis, jeśli chodzi o bezpieczeństwo użytkowników.

Protokoły Surfshark

Logowanie i prywatność

Surfshark ma politykę „nie loguje”. Dołożyli wszelkich starań, aby wymagać jak najmniejszej liczby danych osobowych, aby VPN mógł działać. Nie oznacza to jednak, że nie potrzebują żadnych informacji. Podobnie jak większość innych dostawców, będą potrzebować Twojego adresu e-mail, aby utworzyć konto i informacje o płatności, aby mogli przetwarzać Twoje płatności. Więcej na ten temat później.

Po drugie, Surfshark – podobnie jak większość sieci VPN – wymaga pewnych informacji do monitorowania swoich usług. Na przykład używają anonimowych informacji, aby śledzić stopień zajętości swoich serwerów i sprawdzać, czy występują problemy z połączeniem. Te problemy nie są identyfikowalne dla konkretnego użytkownika i dotyczą jedynie ogólnego korzystania z ich serwerów i usług. Ponadto wydaje się, że Surfshark nie prowadzi żadnych dzienników. Jak wspomniano wcześniej, mają one ścisłą zasadę „bez logów” i nie możemy znaleźć w ich przepisach niczego, co byłoby sprzeczne z tym.

Jakich informacji potrzebuje Surfshark?

Wszystko, co musisz zrobić, aby założyć konto w Surfshark, to podać VPN swój adres e-mail i hasło. Dlatego jeśli upewnisz się, że nie zawierasz żadnych informacji o sobie, jesteś dobry. Jeśli chcesz pozostać jeszcze bardziej anonimowy, zalecamy płacenie za pośrednictwem anonimowej usługi, takiej jak Bitcoin. Jeśli zamiast tego zdecydujesz się zapłacić za pomocą usługi takiej jak PayPal, będziesz musiał podać pewne informacje o swoim koncie PayPal, aby dokończyć płatność.

Wnioski dotyczące bezpieczeństwa Surfshark

Odkryliśmy, że Surfshark jest stosunkowo bezpiecznym dostawcą VPN. Jedynymi wadami, na które natrafiliśmy, są rzeczy, z którymi boryka się każda VPN. Właśnie dlatego doszliśmy do następujących wniosków na temat bezpieczeństwa Surfshark:

 • Główna siedziba Surfshark znajduje się na Brytyjskich Wyspach Dziewiczych, ale wydaje się, że działają one z Wielkiej Brytanii, co nie jest idealne
 • Surfshark to bezpieczny VPN z bardzo silnymi protokołami szyfrującymi (OpenVPN i IKEv2)
 • Surfshark nie prowadzi dzienników
 • Możesz zapłacić Bitcoinem, aby utworzyć konto Surfshark, a Ty musisz jedynie podać swój adres e-mail i hasło
 • Surfshark nie śledzi określonych danych użytkownika, ale korzysta z anonimowych informacji w celu określenia obciążenia serwera i wykrycia możliwych problemów z połączeniem

Użyteczność – jak przyjazny dla użytkownika jest Surfshark?

Surfshark wyróżnia się łatwością obsługi. Ich oprogramowanie jest bardzo łatwe w użyciu, ponieważ ma kilka bardzo wygodnych opcji. Co więcej, ich obsługa klienta jest bardzo łatwa, jeśli w końcu potrzebujesz pomocy.

Witryna Surfshark

Strona internetowa Surfshark przypomina nam trochę stronę NordVPN. Strona internetowa jest dobrze zorganizowana, niezbyt zajęta, a wszystkie dostępne informacje są łatwo dostępne. Oprócz kluczowych informacji, takich jak funkcje i ceny w górnym pasku, można znaleźć link do FAQ w stopce. Sekcja FAQ jest również bardzo przejrzysta. Surfshark to dostawca, który koncentruje się wyłącznie na jak najskuteczniejszym przekazywaniu ważnych informacji swoim czytelnikom i użytkownikom.

W tym celu utrzymali sekcję „Moje konto” witryny tak prosto, jak to możliwe. Istnieje kilka przycisków do pobierania oprogramowania dla określonych urządzeń i systemów operacyjnych. Możesz także zobaczyć, kiedy zakończy się Twoja subskrypcja, i jest przycisk do zmiany hasła i jeden do wylogowania. W rezultacie zarządzanie kontem Surfshark jest bardzo łatwe.

Surfshark Screenshot Konto Pagina

Instalowanie Surfshark

Procedura instalacji Surfshark jest niezwykle łatwa i prosta. Na urządzenia mobilne możesz pobrać aplikację VPN ze sklepu App Store lub Google Play. Na komputerze Mac lub PC wystarczy kliknąć odpowiednią ikonę na stronie internetowej.

Rzeczywista instalacja wygląda następująco:

 1. Wybierz subskrypcję i wykonaj kroki procedury zamawiania
 2. Zaloguj sie na stronie Surfshark
 3. Kliknij ikonę swojego systemu operacyjnego
 4. Otwórz plik .exe pobrałeś
 5. Przejdź przez kroki kreatora instalacji
 6. Otwórz oprogramowanie Surfshark klikając hiperłącze
 7. Zaloguj sie z danymi logowania utworzonymi dla konta
 8. Jeśli chcesz, wybierz serwer, a następnie włącz Surfshark

Wygląd i łatwość obsługi Surfshark

Oprogramowanie Surfshark

Wygląd i łatwość użytkowania oprogramowania Surfshark może być jedną z najlepszych funkcji tej sieci VPN. Po zalogowaniu się nie będziesz przytłoczony niezliczonymi opcjami i ustawieniami. Zamiast tego pokazano tylko te rzeczy, które są ważne dla przeciętnego użytkownika VPN. Wszystkie opcje i ustawienia zawierają jasny opis, a wszystkie menu są łatwe w nawigacji.

Surfshark nie wymaga ręcznego wybierania właściwego serwera do wszystkiego, co planujesz robić online. Po prostu połącz się z VPN Surfshark, a na przykład automatycznie rozpozna, kiedy masz zamiar pobrać torrent. W takim przypadku nie musisz ręcznie wybierać serwera P2P, ponieważ program zrobi to za Ciebie. Co więcej, wydaje się, że wszystkie amerykańskie serwery współpracują z Netflix i możesz nawet bez wysiłku skonfigurować podwójny tunel VPN. Wszystkie te osobne elementy sprawiają, że Surfshark jest bardzo wydajną i przyjazną dla użytkownika siecią VPN.

Surfshark i Linux

Surfshark jest również dostępny dla użytkowników systemu Linux. W szczególności aplikacja terminalowa jest dostępna dla użytkowników Ubuntu i Debian. Niestety nie jest to tak wiele, jak niektórzy konkurenci, tacy jak NordVPN i ExpressVPN. Użytkownicy innych dystrybucji mogą jednak korzystać z ręcznych serwerów OpenVPN. Poniżej możesz przeczytać krótkie podsumowanie naszych doświadczeń z używaniem SurfShark w systemie Debian.

Liczba serwerów dostępnych dla użytkowników Linuksa jest nieco ograniczona w porównaniu z ogólną siecią serwerów Surfshark. Zamiast serwerów 1040+ użytkownicy Linuksa mają dostęp do około 102 serwerów w 61 krajach. Niestety jakość połączenia zależy dość mocno od wybranego serwera. Niektóre serwery Surfshark mogą konkurować z najlepszymi dostawcami VPN na rynku. Inne ledwo osiągają jedną czwartą ogólnej prędkości Internetu. Jako taki, pamiętaj, aby uruchomić szybki test po podłączeniu do nowego serwera, aby sprawdzić, czy masz jeden z tych dobrych.

Co bardziej niepokojące, użytkownicy Linuksa często cierpią z powodu wycieków DNS lub przezroczystych serwerów proxy podczas połączenia z Surfshark. Ten problem można rozwiązać, jeśli jesteś szczególnie obeznany z Linuksem lub z pomocą obsługi klienta. Niemniej jednak problem nie powinien wystąpić w pierwszej kolejności.

Jednak łatwość obsługi jest w porządku. Instalacja to bułka z masłem, a wybór poleceń, których musisz się nauczyć, jest ograniczony i intuicyjny. Surfshark zawiera również szereg ciekawych dodatkowych funkcji, takich jak automatyczny wybór najlepszego dostępnego serwera, przełącznik Kill, multi-hop oraz możliwość łatwego przełączania między serwerami UDP i TCP. Niestety te dodatkowe funkcje nie nadrabiają wycieków DNS, przezroczystych serwerów proxy ani nierównej jakości dostępnych serwerów. Co więcej, dość często te funkcje nie są nawet dostępne. Z powodu tych wszystkich negatywnych stron SurfShark nie znajduje się na naszej liście najlepszych VPN dla Linuksa.

Ceny i metody płatności

Surfshark ma bardzo rozsądną cenę. To jedna z najtańszych dostępnych opcji. Podobnie jak w przypadku większości innych sieci VPN, otrzymujesz zniżkę, gdy subskrybujesz na dłuższy okres. ZA miesięczna subskrypcja kosztuje 11,95 USD miesięcznie, za Roczna subskrypcja kosztuje 5,99 USD miesięcznie, i a Dwuletnia subskrypcja kosztuje tylko 1,99 USD miesięcznie. Ceny na tej stronie są również dostępne w euro, dolarach amerykańskich / CAN, chińskim juanie i funtach brytyjskich.

Ceny Surfshark

Bez względu na subskrypcję, którą otrzymujesz, Surfshark oferuje 30-dniową gwarancję zwrotu pieniędzy, i możesz korzystać z subskrypcji na nieograniczonej liczbie urządzeń. Metody płatności obejmują następujące opcje:

 • Karta kredytowa (Mastercard, Visa, American Express i Discover Card)
 • PayPal
 • Google Pay
 • Bitcoin i inne kryptowaluty (przy użyciu CoinGate lub CoinPayments)
 • Sofort
 • Inne lokalne opcje płatności

Obsługa klienta

Surfshark ma doskonałą obsługę klienta. Kiedy wypróbowaliśmy funkcję czatu na ich stronie internetowej, skontaktowaliśmy się z rzeczywistym pracownikiem w ciągu minuty. Nasz problem polegał na tym, że początkowo nie mogliśmy oglądać American Netflix, ale obsługa klienta była w stanie pomóc nam to naprawić w krótkim czasie. Doceniliśmy także fakt, że rozmawialiśmy z prawdziwą osobą. Nie otrzymaliśmy żadnych automatycznych odpowiedzi od bota. Jest to ulga w porównaniu z obsługą klienta w niektórych innych sieciach VPN.

Wniosek użyteczność Surfshark

Na podstawie naszych doświadczeń z Surfshark doszliśmy do następujących wniosków:

 • Surfshark to bardzo przyjazna dla użytkownika sieć VPN
 • Oprogramowanie Surfshark jest intuicyjne i łatwe do zrozumienia
 • Utworzenie konta i zarządzanie nim jest bardzo proste
 • Instalacja oprogramowania Surfshark jest łatwa
 • Obsługa klienta Surfshark jest szybka i obsługiwana przez prawdziwych ludzi
 • Surfshark jest jednym z najtańszych dostawców VPN i oferuje 30-dniową gwarancję zwrotu pieniędzy na wszystkie swoje subskrypcje

Sieć serwerów Surfshark

Surfshark ma rozległą sieć serwerów: mają 1040 serwerów w 61 krajach i lokalizacjach. Jest to bardzo wygodne w przypadku omijania bloków geograficznych. W większości krajów mają wiele serwerów. Zwłaszcza serwery w USA są liczne, najprawdopodobniej zapewnią Netflixowi kontynuację pracy w tym kraju.

Ponadto wszystkie serwery Surfshark są przyjazne dla P2P. Oznacza to, że nie musisz wybierać specjalnego serwera P2P, jeśli chcesz na przykład pobrać torrenty. Ponadto Surfshark daje możliwość połączenia z dwoma serwerami VPN jednocześnie (MultiHop). Twoje dane zostaną przesłane nie przez jeden, ale przez dwa serwery VPN. Zwiększa to twoje bezpieczeństwo i anonimowość w Internecie. Nie wszystkie serwery Surfshark obsługują to. Zamiast tego dostępnych jest trzynaście wstępnie wybranych kombinacji dwóch serwerów. Trzy z nich mają serwer amerykański jako serwer wyjściowy. Jest to bardzo przydatne do odblokowywania wielu treści ograniczonych geograficznie, takich jak amerykańska wersja Netflix, a jednocześnie jest wyjątkowo bezpieczna.

Liczba serwerów i lokalizacji

Surfshark ma 1040 serwerów w 61 lokalizacjach. Lokalizacje te są rozmieszczone w następujących krajach:

Wylądować
Albania
Australia
Austria
Belgia
Bośnia i Hercegowina
Brazylia
Bułgaria
Kanada
Chile
Chorwacja
Kostaryka
Chorwacja
Cypr
Republika Czeska
Dania
Estonia
Finlandia
Francja
Niemcy
Grecja
Hongkong
Węgry
Islandia
Indie
Indonezja
Irlandia
Izrael
Włochy
Japonia
Kazachstan
Łotwa
Libia
Luksemburg
Malezja
Moldova
Holandia
Nowa Zelandia
Nigeria
Macedonia Północna
Norwegia
Paragwaj
Polska
Portugalia
Rumunia
Rosja
Singapur
Serbia
Singapur
Słowacja
Słowenia
Afryka Południowa
Korea Południowa
Hiszpania
Szwecja
Szwajcaria
Tajwan
Tajlandia
indyk
Ukraina
Zjednoczone Emiraty Arabskie
Zjednoczone Królestwo
Stany Zjednoczone
Wietnam

Dedykowany adres IP

Jak dotąd Surfshark nie oferuje możliwości żądania dedykowanego adresu IP. Zazwyczaj jednak łączysz się z tym samym serwerem i tym samym adresem IP, wybierając określony serwer. Ale nie zawsze tak jest: jeśli wybierzesz opcję „optymalnej lokalizacji”, istnieje szansa, że ​​za każdym razem otrzymasz inny serwer. Jest tak, ponieważ Surfshark sprawdza wielkość ruchu na różnych serwerach i wybiera serwer, który najlepiej działa w danym momencie.

Jednak w najnowszej aktualizacji Surfshark dodał kilka serwerów ze „statycznym” adresem IP. Oznacza to, że adres IP tych serwerów zawsze będzie taki sam. Chociaż nie zalecamy korzystania z nich od tej chwili, ponieważ wydają się być udostępniane, a nie dedykowane. Teoretycznie jednak możesz użyć tych serwerów, aby uzyskać dostęp do stron internetowych i aplikacji, które blokują Cię, jeśli logujesz się z innego adresu IP niż zwykle, jednocześnie ciesząc się dodatkową ochroną z powodu tunelu VPN i szyfrowania Surfshark. Nie sprawdziliśmy jednak, czy to rzeczywiście działa dobrze, więc nie możemy zagwarantować, że jest to opłacalny i dobry sposób na uzyskanie dostępu do tych usług.

Wniosek sieć serwerów Surfshark

Oto nasze wnioski dotyczące sieci i lokalizacji serwerów Surfshark:

 • Surfshark ma doskonałą sieć serwerów 1040 serwerów w 61 lokalizacjach
 • Istnieje wiele amerykańskich serwerów i wszystkie wydają się współpracować z Netflix
 • Surfshark ma specjalne serwery P2P, z którymi jesteś automatycznie połączony
 • Możliwe jest wysyłanie danych przez dwa serwery VPN jednocześnie

Opcje Surfshark

Oprócz standardowych możliwości Surfshark oferuje także przydatne dodatkowe funkcje. Na przykład Surfshark ma opcjonalny przełącznik zabijania, możliwość łączenia się przez dwa serwery VPN w tym samym czasie (nazywają to MultiHop), Whitelister, który umożliwia odwiedzanie niektórych stron internetowych lub aplikacji bez uprzedniego przejścia przez VPN, a także CleanWeb opcja blokująca reklamy, moduły śledzące i złośliwe oprogramowanie. Ponadto zarówno Netflix, jak i torrenty działają dobrze z Surfshark.

MultiHop, Whitelister i CleanWeb

Zrzut ekranowy Surfshark MultiHopWszystkie trzy funkcje Surfshark działały poprawnie, gdy je wypróbowaliśmy. CleanWeb był w stanie zablokować reklamy, które zdołały prześlizgnąć się nawet poza naszymi zwykłymi adblockerami. Opcja MultiHop zapewnia pewne dodatkowe zabezpieczenia, ale ma negatywny wpływ na prędkość Internetu. W końcu twój ruch musi przechodzić przez dwa serwery VPN zamiast jednego. Whitelister dla aplikacji i stron internetowych pozwala łączyć się z określonymi aplikacjami i stronami, którym ufasz, używając własnego adresu IP zamiast adresu serwera VPN. To może zdecydowanie okazać się wygodne w niektórych sytuacjach.

Screenshot Surfshark CleanWeb Whitelister

Ponadto Surfshark dodał ostatnio dwie nowe funkcje: HackLock i BlindSearch. HackLock to opcja, której możesz użyć, aby powiadomić Cię, kiedy twój e-mail lub hasła mogą być zagrożone. BlindSearch to odpowiedź Surfshark na anonimową wyszukiwarkę DuckDuckGo. Jednak zarówno HackLock, jak i BlindSearch są nadal w fazie beta.

Zrzut ekranu Surfshark HackLock BlindSearch

Surfshark i Netflix

Surfshark ma na celu odblokowanie Netflix dla wszystkich użytkowników. Podczas naszych testów wszystkie serwery w USA działały z Netflix. Oprócz tego Surfshark pozwala również na dostęp do treści innych lokalnych wersji Netflix. Surfshark aktywnie koncentruje się na udostępnianiu użytkownikom bibliotek z piętnastu krajów. Kraje te to: Stany Zjednoczone, Wielka Brytania, Kanada, Francja, Niemcy, Japonia, Holandia, Włochy, Indie, Turcja, Brazylia, Singapur i Norwegia.

Jeśli korzystasz z innej lokalizacji serwera, aby odwiedzić Netflix, nastąpi automatyczne przekierowanie do amerykańskiej wersji Netflix. Na swojej stronie internetowej Surfshark wspomina, że ​​możesz zapytać ich o dowolną bibliotekę Netflix, do której chcesz uzyskać dostęp, ale nie ma jej na liście. Mogą być w stanie go odblokować.

Jeśli nadal nie możesz połączyć się z Netflix za pomocą tego sprytnego systemu, nie wahaj się skontaktować z Surfshark. Ich obsługa klienta na żywo czat działa skutecznie i zwykle może pomóc. Mogą udzielić porady na temat wyboru serwera lub spróbować rozwiązać problem ze swojej strony. Zazwyczaj są w stanie ci pomóc w ciągu kilku minut. W skrócie, Surfshark jest bardzo odpowiedni do streamingu i Netflix.

Surfshark i torrenty

Surfshark ma wyspecjalizowane serwery P2P, które zapewniają dodatkowe bezpieczeństwo podczas pobierania torrentów. Nie musisz ręcznie wybierać tych serwerów: są one automatycznie aktywowane po otwarciu programu torrentowego. Serwer VPN rozpozna ruch P2P i połączy Cię z serwerem P2P. Podejrzewamy nawet, że może automatycznie łączyć Cię za pośrednictwem serwerów MultiHop. Oznacza to dodatkową ochronę przed wścibskimi oczami.

Wnioski Opcje Surfshark

 • Surfshark oferuje różne funkcje, które blokują reklamy, witryny z białej listy i zapewniają wyższy poziom bezpieczeństwa
 • Z Netflix współpracowały zarówno serwery w USA, jak i serwery innych krajów
 • Możesz pobierać torrenty za pomocą Surfshark bezpiecznie i łatwo
 • Surfshark na Linux nie jest tak dobry jak wersja Windows

Wniosek – nasze doświadczenia z Surfshark

Plusy
Cons
Bardzo łatwy w użyciuOprogramowanie dostępne tylko w języku angielskim
Łatwe do zainstalowaniaBrak opcji ręcznego wyboru serwera
Dostępne są tylko bezpieczne protokoły i brak dziennikówRóżnica prędkości między serwerami może być dość duża
Bardzo tani
Netflix działa we wszystkich krajach
Pobieranie torrentów jest dozwolone
Doskonała prędkość podczas regularnego korzystania z Internetu
Przydatne dodatkowe funkcje, takie jak AdBlocker i Whitelister
Świetna obsługa klienta

Jeśli o nas chodzi, Surfshark jest doskonałym dostawcą VPN, który jest na równi z największymi i najpopularniejszymi VPNami dzisiaj. Niskie ceny, dostępne oprogramowanie i przydatne dodatkowe funkcje skłoniły nas do umieszczenia Surfshark wysoko w naszych rankingach.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map