Recenzja PIA (2020): Bezpieczne i tanie | VPNOverview

Recenzja PIA (Private Internet Access) (2020) – Bezpieczna i tania opcja

Prywatny dostęp do Internetu (zwykle w skrócie PIA) jest obecnie jednym z większych dostawców VPN na rynku VPN. Jedną z ich najlepszych cech jest koncentracja na prywatności. Mają surowe zasady braku logów, dzięki czemu PIA jest szczególnie popularna wśród (bitowych) użytkowników torrentów. Ponadto prywatny dostęp do Internetu znany jest z minimalistycznych i kompaktowych aplikacji i programów. Niektórzy konsumenci uważają, że jest to plus, podczas gdy inni mogą uznać to za rozczarowanie. Przetestowaliśmy tę usługę VPN i sprawdziliśmy szybkość Internetu PIA, bezpieczeństwo, prywatność, łatwość obsługi, sieć serwerów i dodatkowe funkcje. Oto co znaleźliśmy.


PIA został niedawno zakupiony przez Kape Technologies. Firma ta nabyła również dostawców VPN CyberGhost i Zenmate w ciągu ostatnich kilku lat. Może to oznaczać pewne zmiany dla PIA w nadchodzących latach. Trudno jednak powiedzieć, co się dokładnie stanie. Będziemy obserwować, czy zmiana ma jakikolwiek wpływ na bezpieczeństwo i prywatność ich użytkowników.

Dane techniczne PIA

 • Jednoczesne połączenia: 10
 • Torrenty: +
 • Netflix: +
 • System operacyjny: Windows, Mac, iOS, Android, Linux
 • Protokoły: OpenVPN, L2TP / IPsec, PPTP
 • Zasady rejestrowania: Brak dzienników
 • Serwery: Ponad 3300 serwerów w 30 krajach
 • Cena £: Od 3,33 USD miesięcznie
 • Gwarancja zwrotu pieniędzy: 7 dni

Szybkość – jak szybka jest PIA?

Szybkość połączenia VPN zależy od wielu różnych czynników. Niektóre kluczowe czynniki to szybkość własnego połączenia, odległość między miejscem, w którym się znajdujesz, a serwerem VPN oraz prędkość i lokalizacja serwera, z którym wymieniasz dane, na przykład serwer WWW, serwer torrentów lub serwer grup dyskusyjnych, z którymi chcesz się połączyć do. Ping (czas reakcji) i stabilność połączenia są również bardzo ważne.

Aby dać ci dobry pogląd na to, jak prywatny dostęp do Internetu ma wpływ na szybkość, przeprowadziliśmy różne testy prędkości. Wzięliśmy również pod uwagę nasze osobiste doświadczenia, testując PIA podczas codziennego użytkowania. Poniżej znajdują się wyniki.

Wyniki testu prędkości PIA

Poniżej możesz zobaczyć wyniki testów prędkości, które przeprowadziliśmy na Private Internet Access. Należy pamiętać, że pomiary te zawsze różnią się w zależności od lokalizacji, dostawcy Internetu i pory dnia. Z tego powodu uwzględniliśmy również test prędkości naszego połączenia bez VPN jako punkt odniesienia.

Prędkość bez VPN (Speedtest.net):

Speedtest PIA bez VPN

Są to wyniki z speedtest.net naszego własnego połączenia internetowego bez korzystania z VPN. To „pusty” test, którego użyjemy do porównania innych wyników.

Szybkość z lokalnym serwerem (Speedtest.net):

Speedtest PIA VPN lokalny

Są to wyniki z speedtest.net naszego połączenia internetowego, gdy łączymy się z serwerem PIA najbliższym naszej lokalizacji. Wyniki są obiecujące. Ping nieznacznie wzrósł, z 4 do 7, ale prędkość pobierania i wysyłania prawie nie spadła. W praktyce takie wyniki powinny oznaczać niewielką różnicę w prędkości Internetu podczas korzystania z takiego serwera VPN.

Szybkość z serwerem USA (Speedtest.net):

Speedtest PIA VPN USA

Są to wyniki testu szybkości naszego połączenia internetowego, gdy łączymy się z serwerem PIA w Stanach Zjednoczonych. To pokazuje zupełnie inny obraz: ping znacznie się zwiększył, podczas gdy prędkość pobierania i wysyłania znacznie spadła. Innymi słowy, można zauważyć opóźnienia przy takich wynikach. Takie wyniki nie są zaskakujące dla serwera VPN znajdującego się w dużej odległości od użytkownika. W końcu ta odległość oznacza, że ​​cały ruch internetowy musi odbyć świetny objazd przed tym serwerem, zanim zostanie wysłany we właściwe miejsce. To prawie zawsze spowalnia połączenie.

Prędkość podczas codziennego użytkowania

PIA to bardzo przyjemna sieć VPN do codziennego użytku. Prawie nie zauważyliśmy różnicy w porównaniu do naszego połączenia internetowego bez VPN. Możemy przeglądać, przesyłać strumieniowo muzykę i filmy oraz korzystać z YouTube – wszystko bez opóźnień i innych problemów. Byliśmy również w stanie oglądać amerykańską wersję Netflix na amerykańskim serwerze. Jeśli cokolwiek, Netflix potrzebował trochę więcej czasu na buforowanie odcinka, ale potem wideo było odtwarzane bez żadnych problemów. Mogliśmy grać w gry online bez opóźnień, a także bardzo szybko pobierać torrenty: plik prawie 2 GB w ciągu 15 minut. Podsumowując, prawie nie zauważyliśmy, że nasze połączenie PIA VPN zostało włączone, gdy używaliśmy go do codziennych czynności w Internecie – doskonała jakość dla VPN.

Szybkość wniosku PIA

 • Wyniki testów prędkości były mieszane, z pewnymi dobrymi wynikami dla naszych lokalnych serwerów PIA i kilkoma gorszymi wynikami dla serwerów w USA
 • Podczas codziennego użytkowania prędkość Internetu nie spada lub prawie nie maleje podczas przeglądania, przesyłania strumieniowego lub pobierania

Bezpieczeństwo – jak bezpieczne jest PIA?

VPN to bezpieczeństwo i anonimowość. Dobry dostawca VPN powinien obchodzić się z danymi ostrożnie i upewnić się, że żadne z nich nie wpadnie w niepowołane ręce. Powinny także chronić twoją prywatność i pozwalać na zachowanie jak największej anonimowości podczas korzystania z ich usług. PIA stawia bezpieczeństwo i prywatność na pierwszym miejscu i dlatego z pewnością przoduje w tych aspektach. Używają tylko najsilniejszych protokołów VPN, utrzymują zasady braku logów i wymagają jak najmniejszej ilości danych osobowych. W tej sekcji zajmiemy się nieco bardziej tymi aspektami prywatnego dostępu do Internetu.

Protokoły

Jeśli chodzi o bezpieczeństwo i szyfrowanie, prywatny dostęp do Internetu ma porządek. Działają z różnymi protokołami (OpenVPN, PPTP, IPsec / L2TP) i mają proxy SOCKS5. Większość użytkowników będzie chciała wybrać OpenVPN, ponieważ jest to solidny protokół. Czy chcesz większej prędkości i mniej martwisz się szyfrowaniem danych? Następnie możesz łatwo wybrać jeden z innych protokołów w oprogramowaniu PIA. Aby dowiedzieć się więcej o protokołach, zapoznaj się z naszym artykułem, który porównuje wszystkie różne protokoły na rynku.

Logowanie i prywatność

Prywatny dostęp do Internetu znany jest z dbałości o prywatność, o czym świadczy każdy ruch dostawcy. PIA utrzymuje ścisłą politykę braku logów. Zapewnia to bezpieczniejsze i bardziej anonimowe wrażenia dla użytkowników, którzy cenią sobie przede wszystkim PIA. Dane przeglądania użytkowników nigdy nie są przechowywane na dyskach twardych, ale na specjalnym urządzeniu zerowym. To urządzenie wirtualne, które automatycznie udaje, że żadne dane przesyłane za jego pośrednictwem nie istnieją. Po zapisaniu informacji na urządzeniu zerowym nie będzie można ich odzyskać. W ten sposób PIA może zagwarantować swoją politykę braku logów.

Ponieważ PIA nic nie loguje, nie jest w stanie przekazać informacji w przypadku orzeczenia sądowego. Centrale PIA znajdują się w Stanach Zjednoczonych, co było świadomym wyborem. Stany Zjednoczone to jeden z niewielu narodów na świecie, który nie ma obowiązkowej polityki przechowywania danych. Oznacza to, że PIA nie jest zobowiązana do przechowywania informacji przez określony czas, jak to często ma miejsce w Europie. Ponieważ jednak PIA znajduje się w USA, możliwe, że będą oni zobowiązani do rozpoczęcia rejestrowania informacji o konkretnym użytkowniku, aby pomóc w ich identyfikacji po wydaniu orzeczenia sądowego. Podczas wielu prób i dochodzeń PIA udowodniła, że ​​nie posiada żadnych informacji na temat korzystania z VPN przez swoich klientów.

PIA dowiodło, że przy wielu okazjach bardzo poważnie podchodzi do kwestii prywatności swoich klientów. Przykładem jest ich wybór usunięcia rosyjskich serwerów z ich sieci serwerów. Kilka lat temu Rosja zdecydowała, że ​​cały krajowy ruch danych musi być rejestrowany przez co najmniej rok. To prawo uniemożliwiło PIA zagwarantowanie prywatności użytkowników, dlatego postanowili nie oferować już rosyjskich serwerów.

Korzystając z zewnętrznego dostawcy VPN, zawsze oddajesz część swojej prywatności w ich ręce. Oznacza to, że musisz im zaufać. Na szczęście nic nie wskazuje na to, by PIA kiedykolwiek naruszyła prywatność swoich klientów. Przeciwnie, stoją przy swoich klientach na każdym kroku.

Wyłącznik awaryjny

Kill Switch OffPrywatny dostęp do Internetu ma przełącznik „zabicia”, który można znaleźć w ustawieniach deski rozdzielczej. Aktywowany przełącznik zabijania zapewnia, że ​​nie stracisz przypadkowo żadnych informacji, gdy połączenie VPN zostanie zerwane na minutę. Ponadto ta sieć VPN ma unikalny sposób blokowania domen używanych do wyświetlania reklam, urządzeń śledzących i złośliwego oprogramowania. Ta funkcja nazywa się PIA MACE i można ją znaleźć w ustawieniach pod przełącznikiem kill.

Jakich informacji potrzebuje PIA?

Zanim zaczniesz korzystać z usługi VPN PIA, firma będzie potrzebować informacji o płatności. Prywatny dostęp do Internetu oferuje wiele możliwości anonimowych płatności, do których wrócimy później. Ale wiedz, że nie musisz podawać im żadnych danych osobowych w tym celu, jeśli nie chcesz. Płacenie za pomocą np. Bitcoin jest bardzo łatwe. W związku z tym musisz podać tylko działający adres e-mail, aby PIA mogła połączyć z nim Twoje konto. Możesz oczywiście zarejestrować nowy adres e-mail specjalnie dla PIA, aby nie można było go odnaleźć.

Następnie PIA utworzy dla ciebie nazwę konta, a po zapłaceniu otrzymasz „ID zamówienia” w e-mailu potwierdzającym. Możesz użyć tych kodów, na przykład, aby komunikować się z zespołem pomocy technicznej. To wszystko, czego potrzebujesz: działający adres e-mail. Poza tym PIA może być używane całkowicie anonimowo.

Wniosek PIA bezpieczeństwa

 • PIA działa z różnymi silnymi protokołami, takimi jak OpenVPN
 • PIA ma ścisłą politykę braku logów
 • PIA ma wbudowany przełącznik zabijania i PIA MACE do blokowania reklam, trackerów i złośliwego oprogramowania
 • Jedyne informacje, które musisz podać, aby założyć konto, to adres e-mail i informacje o płatności, ale oba dane można wykonać anonimowo

Użyteczność – jak przyjazna dla użytkownika jest PIA?

Przyjazność dla użytkownika może stworzyć lub zepsuć usługę VPN. Łatwy w nawigacji pulpit nawigacyjny oznacza, że ​​możesz skonfigurować VPN w mgnieniu oka. Dobra cena sprawia, że ​​krok w kierunku ochrony siebie online jest mniejszy. Dobrze zorganizowana strona internetowa oznacza, że ​​masz funkcjonalny pulpit na swoim komputerze w mgnieniu oka. I wreszcie, dobra obsługa klienta może pomóc Ci szybko wrócić do trybu online bez obaw, gdy wystąpi problem.

Wszystkie te rzeczy mają znaczenie przy określaniu przyjazności dla użytkownika dostawcy VPN. PIA osiąga bardzo zadowalające wyniki we wszystkich tych aspektach.

Witryna PIA

Witryna Private Internet Access zawiera mnóstwo informacji, wygodnie podzielonych na przejrzyste pozycje menu. Strona główna zawiera podsumowanie najważniejszych informacji na temat ich usługi, w tym powody korzystania z VPN, krótki film wyjaśniający, co robi VPN, ceny różnych subskrypcji, różne funkcje PIA i niektóre recenzje.

Strona internetowa PIA

Korzystając z menu u góry, możesz uzyskać dostęp do innych części witryny. Tutaj dowiesz się więcej o tym, jak działa VPN i jak wygląda sieć serwerów PIA. Ponadto znajdziesz pliki do pobrania, obsługę klienta, blogi i stronę logowania do konta osobistego. Strona jest (prawie całkowicie) dostępna w wielu językach.

Utworzenie konta jest bardzo łatwe i odbywa się automatycznie po zarejestrowaniu się w celu subskrypcji. Możesz to zrobić, wybierając jedną z subskrypcji na stronie głównej lub klikając „Zarejestruj się teraz” w menu. Wybierz subskrypcję, wybierz metodę płatności i dokończ rejestrację, wypełniając resztę potrzebnych informacji. Teraz musisz tylko pobrać oprogramowanie.

Instalowanie PIA

Oprogramowanie PIA można pobrać dla systemów Windows, MacOS, Linux, iOS i Android. Istnieją również rozszerzenia dla Chrome, Firefox i Opera. PIA jest zatem kompatybilny z prawie wszystkimi urządzeniami. Strona „Pobierania” witryny PIA pokazuje starannie wszystkie opcje. Po prostu kliknij odpowiedni system operacyjny, aby pobrać odpowiedni plik.

Ekran pobierania PIA

Korzystaliśmy z aplikacji PIA dla systemu Windows, dlatego instrukcje pobierania, które wyjaśnimy, będą dla systemu Windows. Po otwarciu pobranego pliku uruchomi się instalator. Instalacja deski rozdzielczej zajmuje mniej niż minutę, ale PIA dokładnie objaśnia ją krok po kroku. Użyj informacji o koncie, aby się zalogować. Teraz możesz naprawdę zacząć.

PIA-Screenshot-Windows-Home

Wygląd i łatwość użycia PIA

Oprogramowanie PIA zostało zaprojektowane tak, aby jak najmniej przeszkadzać. Po otwarciu pulpitu zobaczysz duży przycisk „WŁĄCZONY”, małą mapę i wybrany serwer VPN. Po połączeniu z serwerem VPN na dole znajdziesz swój adres IP oraz adres IP serwera VPN, którego używasz w tym momencie. Jeśli klikniesz strzałkę u dołu, zobaczysz więcej informacji i możliwości: regularnie wybrane serwery VPN, wydajność i wykorzystanie połączenia, szybkie ustawienia i rodzaj posiadanej subskrypcji.

Aplikacja PIA Screenshot Home

Po kliknięciu trzech kropek w prawym górnym rogu uzyskasz dostęp do bardziej szczegółowych ustawień. Na przykład możesz skonfigurować język, motyw i ogólne preferencje w „Ogólne” lub przejrzeć informacje o koncie w „Konto”. Przełącznik zabijania i PIA MACE można znaleźć w „Prywatności”. Ponadto możesz skonfigurować preferencje sieci w „Sieci”, a preferencje połączenia w „Połączeniu”. Te ustawienia są nieco bardziej zaawansowane, ale są skonfigurowane do najlepszych ustawień dla użytkowników, którzy chcą od razu zacząć. Wreszcie możesz znaleźć pomoc – na przykład prezentację oprogramowania i łącze do działu pomocy – w sekcji „Pomoc”.

Zrzut ekranu PIA Ustawienia iOS

Pulpit zniknie z twojego wyświetlacza, gdy go nie używasz. Jeśli potrzebujesz, możesz go znaleźć na pasku zadań. Czasami może być konieczne kliknięcie małej strzałki w prawym dolnym rogu wyświetlacza (^). Musisz to kliknąć, jeśli chcesz włączyć lub wyłączyć połączenie. W ten sposób aplikacja pozostanie ukryta, chyba że naprawdę jej potrzebujesz. Jest to przydatna funkcja, gdy chcesz trzymać VPN poza zasięgiem wzroku, ale może być denerwująca, gdy chcesz zrobić coś w desce rozdzielczej: gdy tylko klikniesz gdzie indziej na ekranie, pulpit zniknie ponownie.

Ogólnie rzecz biorąc, oprogramowanie PIA jest przejrzyste i przyjemne w pracy. Ma spokojny wygląd i jasne opcje.

Ceny i metody płatności

PIA oferuje trzy subskrypcje do wyboru: miesięczną, sześciomiesięczną i roczną. Jeśli zdecydujesz się na plan miesięczny– które możesz anulować po każdym miesiącu – będzie kosztować 9,95 USD miesięcznie. ZA 6-miesięczna roślina sprowadza się do 5,99 USD miesięcznie. Jeśli wybierzesz plan roczny, wydasz tylko 2,85 USD miesięcznie. Oznacza to, że oszczędzasz ponad 50% w porównaniu z abonamentem miesięcznym. W skrócie: im dłuższy abonament, tym tańszy jest dla Ciebie.

Ceny PIA

Wszystkie subskrypcje prywatnego dostępu do Internetu zapewniają pełny dostęp do całej sieci VPN. Zapewniają również 7-dniową gwarancję zwrotu pieniędzy, co pozwala wypróbować VPN przed zawarciem umowy.

PIA akceptuje wiele różnych opcji płatności:

 • PayPal
 • Karta kredytowa (Visa, MasterCard, Amex, Discover, JCB)
 • AmazonPay
 • Bitcoin
 • BitcoinCash
 • Zcash
 • Ethereum
 • Litecoin
 • Bitpay
 • ideał
 • Sofort
 • Mint Prepaid
 • Belka

Uważamy, że istnieje wiele opcji opłacenia subskrypcji. Istnieją różne anonimowe metody płatności, takie jak Bitcoin, które pozwalają zachować pełną prywatność, nawet jeśli chodzi o zakup połączenia VPN. Ponownie, PIA stawia na pierwszym miejscu anonimowość, co jest bardzo cenione przez wielu użytkowników – w tym nas samych.

PIA i Linux

PIA dba o użytkowników Linuksa. Dla użytkowników dystrybucji Debian, Fedora, Slackware i Arch można zainstalować OpenVPN za pośrednictwem terminala. O wiele lepsza jest jednak opcja instalacji interfejsu użytkownika systemu Windows w systemie Linux. Może to być niezwykle wygodne, szczególnie dla nowych użytkowników Linuksa. Z takim interfejsem użytkownika dostępnym dla systemu Linux, PIA jest jednym z niewielu dostawców VPN, którzy starali się ułatwić życie użytkownikom systemu Linux. Niestety, aplikacja jest dostępna tylko dla dystrybucji Linuksa, które mają również systemowy pakiet oprogramowania. Należą do nich Linux Mint, Ubuntu, Debian i Arch.

Sieć serwerów PIA nie jest najobszerniejsza, nie zawiera też najszybszych serwerów – ten zaszczyt przypada ExpressVPN. Ale istnieje ogromna liczba serwerów dla zdecydowanej większości użytkowników, a większość serwerów wykazuje zauważalny stopień niezawodności i spójności. Podczas testowania PIA nie napotkaliśmy żadnych problemów związanych z bezpieczeństwem. Podsumowując, PIA oferuje szereg przydatnych dodatkowych funkcji. Po pierwsze, istnieje własny program PIA o nazwie „Mace”. Ten program oferuje dodatkowe zabezpieczenia przed reklamami, modułami śledzącymi i złośliwym oprogramowaniem. W aplikacji możesz również przełączyć się na niestandardowe serwery DNS lub zmienić poziom szyfrowania. Oczywiście istnieje również przełącznik zabijania, a na koniec możesz wybrać kierowanie ruchem przez serwer proxy SOCKS5 w celu dodatkowego tunelowania przez SSH.

PIA może nie mieć najwięcej serwerów lub najszybszych serwerów, ale PIA jest zarówno konkurencyjna, jak i spójna w każdej kategorii. Niezależnie od tego, czy chodzi o szybkość, bezpieczeństwo czy użyteczność, PIA oferuje produkt wysokiej jakości, który jest dobrym wyborem dla większości użytkowników Linuksa.

Obsługa klienta

Centrum pomocy PIA oferuje różne możliwości. W razie problemu możesz przejrzeć ich bazę danych lub instrukcje obsługi. Możliwe jest również udzielenie informacji zwrotnej, jeśli uważasz, że PIA powinna naprawić pewien istniejący problem lub dodać funkcję. Inni użytkownicy mogą „głosować” na to, po czym PIA ustali, czy może coś zrobić z opinią.

Strona wsparcia PIA

Jeśli napotkasz problem, którego nie można rozwiązać po przejrzeniu bazy danych, możesz również skontaktować się z PIA, wypełniając formularz kontaktowy. Musisz podać informacje o swoim koncie i zadać pytanie. Ten formularz należy wypełnić w języku angielskim. Otrzymasz odpowiedź na e-mail.

Sami wysłaliśmy im pytanie i otrzymaliśmy odpowiedź po 6 godzinach. Wiadomość e-mail zawierała bardziej szczegółowe informacje i pytania uzupełniające, które mogłyby nam pomóc, gdybyśmy tego potrzebowali. W sumie odpowiedź była dość dokładna. Chociaż PIA nie oferuje czatu na żywo i dlatego musisz trochę poczekać na odpowiedź, uważamy, że system, który mają teraz, jest bardzo przyzwoity.

Wniosek użyteczność PIA

 • Strona internetowa PIA jest bardzo pouczająca i przejrzysta
 • Instalacja PIA jest szybka i łatwa
 • Oprogramowanie PIA można znaleźć na pasku zadań i jest łatwe w nawigacji
 • Istnieją trzy subskrypcje PIA, z których roczny abonament jest najtańszą opcją za 2,85 USD miesięcznie
 • PIA oferuje wiele różnych i wiele anonimowych opcji płatności
 • Obsługa klienta jest pomocna i działa za pośrednictwem formularza online i wiadomości e-mail, choć jest nieco powolna

Sieć serwerów PIA

Sieć serwerów dostawcy VPN określa twoje możliwości. Aby ominąć ograniczenie geograficzne, musisz mieć możliwość wyboru jednej z wielu lokalizacji serwerów. Na przykład, jeśli chcesz obejrzeć ofertę amerykańskiego serwisu Netflix z innego kraju. W tej sekcji dowiemy się, ile serwerów i lokalizacji serwerów oferuje prywatny dostęp do Internetu. Wyjaśnimy również pokrótce, dlaczego PIA zdecydowała się nie oferować dedykowanych adresów IP.

Liczba serwerów i lokalizacji

W tej chwili prywatny dostęp do Internetu ma ponad 3300 serwerów w 30 krajach. Dla większości użytkowników jest to więcej niż wystarczająca liczba serwerów w wielu lokalizacjach. PIA wskazuje, że stale pracują nad rozszerzeniem sieci serwerów, abyś mógł sprawdzić ich witrynę internetową, aby dowiedzieć się o najnowszych osiągnięciach.

Zrzut ekranu z regionów PIA

W chwili pisania tego tekstu PIA ma różne serwery (i lokalizacje serwerów) w 30 krajach:

Kraj
Liczba lokalizacji serwerów
Liczba serwerów
Australia3)142
Austria117
Belgia115
Kanada3)246
Republika Czeska117
Dania126
Finlandia120
Francja148
Niemcy2)79
Hongkong116
Węgry110
Indie14
Irlandia110
Izrael18
Włochy113
Japonia116
Luksemburg110
Meksyk133
Holandia1548
Nowa Zelandia116
Norwegia128
Polska110
Rumunia128
Singapur120
Hiszpania114
Szwecja1100
Szwajcaria185
Zjednoczone Emiraty Arabskie14
Zjednoczone Królestwo3)188
Stany Zjednoczone14 1525

Dedykowany adres IP

Prywatny dostęp do Internetu nie oferuje dedykowanych adresów IP. Zawsze chcą oferować najwyższą możliwą anonimowość, dlatego wszystkie ich adresy IP są adresami współdzielonymi. To lepiej chroni Twoją prywatność w Internecie. PIA widzi dedykowane IP jako zwykłe, niezabezpieczone połączenie internetowe, dlatego nie widzi powodu, aby oferować tę usługę.

Podsumowanie sieci serwerowej PIA

 • Obecnie PIA ma ponad 3300 serwerów w 30 krajach
 • Posiadają 14 lokalizacji serwerów w USA
 • PIA nie oferuje dedykowanych adresów IP

Opcje PIA

Większość użytkowników uważa, że ​​ważne jest, aby VPN zapewniał im bezpieczeństwo i anonimowość, ale VPN daje także większą swobodę korzystania z Internetu. Na przykład możesz uzyskać dostęp do oferty Netflix z różnych krajów, co oznacza, że ​​możesz oglądać większy wybór programów i filmów. Pobieranie torrentów jest również znacznie bezpieczniejsze dzięki VPN. Omówimy te możliwości w tej sekcji.

PIA i Netflix

Ikona aplikacji NetflixOglądanie (zagranicznych) Netflix to gorący temat w świecie VPN. Netflix walczy z VPNami i blokuje każdy znany im adres IP od dostawcy VPN. W związku z tym dla wielu dostawców Netflix ma problemy z połączeniem VPN. PIA dokłada wszelkich starań, aby umożliwić Ci to.

Kiedy przeprowadziliśmy nasz test, byliśmy w stanie uzyskać dostęp do amerykańskiej Netflix z Holandii za pośrednictwem serwera VPN w Nowym Jorku. PIA powiedziała nam, że Netflix działa na swoich amerykańskich, kanadyjskich i brytyjskich serwerach. To sugeruje, że ciężko pracują nad tym, aby tak było. W każdym razie w tej chwili możliwe jest obejrzenie oferty amerykańskiego serwisu Netflix z innych krajów za pomocą PIA.

PIA i torrenty

Podczas korzystania z serwerów prywatnego dostępu do Internetu można pobierać pliki przez P2P. Pobieranie torrentów jest łatwe i przebiega szybko. Nawet nie zauważysz, że korzystasz z VPN, z wyjątkiem tego, że rzeczywiście jesteś chroniony i pobierasz anonimowo.

Rozszerzenie PIA Browser

Oprócz oprogramowania PIA, PIA ma również przydatne rozszerzenie przeglądarki. Działa to mniej więcej tak samo, jak zwykłe oprogramowanie komputerowe i na smartfony. Różnica polega na tym, że rozszerzenie przeglądarki zapewnia, że ​​ruch w przeglądarce działa tylko przez VPN. Inne aplikacje, które korzystają z Internetu, ale nie działają w przeglądarce, nie są chronione przez połączenie VPN. Nawiasem mówiąc, rozszerzenie przeglądarki daje dodatkowe opcje dotyczące śledzenia, jak pokazano poniżej na zrzucie ekranu ustawień rozszerzenia.

Ustawienia rozszerzenia przeglądarki PIA

PIA Squid-Proxy

Jeśli spojrzałeś na stronę PIA, możesz zauważyć, że mówią również o czymś, co nazywa się „Squid Proxy”. Widzieliśmy, że jest sporo pytań na ten temat w Internecie, dlatego uważamy, że konieczne jest krótkie wyjaśnienie, co to jest. Serwery proxy Squid z PIA są używane podczas korzystania z rozszerzenia przeglądarki. PIA używa tych serwerów proxy Squid do oddzielenia ruchu związanego z rozszerzaniem przeglądarki od zwykłego ruchu aplikacji VPN. Serwery proxy Squid mogą buforować strony internetowe, aby przyspieszyć ich ładowanie, jeśli odwiedzasz tę samą stronę wiele razy.

Wnioski Opcje PIA

 • Za pomocą PIA możesz oglądać amerykańską, brytyjską i kanadyjską wersję Netflix
 • Pobieranie torrentów za pomocą PIA jest łatwe, szybkie i bezpieczne
 • PIA używa Squid Proxies do rozszerzenia przeglądarki

Wywiad z PIA

Mieliśmy okazję zadać kilka pytań osobom zza kulis w Private Internet Access. Rozmawialiśmy o bezpieczeństwie i prywatności ich usług oraz sposobie zarządzania ich serwerami. Dowiedz się, jakie były nasze pytania i odpowiedzi, jakie PIA miała dla nas (choć nieco skrócona wersja).

1. Czy przechowujesz dzienniki, które pozwoliłyby ci połączyć adres IP z określonym użytkownikiem??

„Nie, nie prowadzimy żadnych dzienników”.

2. Czy możesz nam powiedzieć coś więcej o przepisach dotyczących zatrzymywania danych, których musisz przestrzegać?

„W tej chwili w USA nie ma przepisów, które zobowiązują dostawców VPN do przechowywania danych.”

3. Jakich narzędzi używasz do monitorowania i zwalczania niewłaściwego korzystania z twoich usług?

„Nie monitorujemy ani nie rejestrujemy działań naszych użytkowników. Czasami może to prowadzić do problemów, gdy nasze serwery są nadużywane, ponieważ nie możemy zidentyfikować użytkownika, który łamie reguły. Podajemy szczegółowo, co jest i jest zabronione w naszych warunkach użytkowania. Czasami klient skontaktuje się z nami, ponieważ potrzebuje pomocy w technicznym naruszeniu naszych zasad (na przykład dlatego, że oznacza zhakowanie, oszustwo lub wykonanie innej nielegalnej działalności). Zawsze usuwamy te konta. ”

4. Co stanie się, gdy otrzymasz powiadomienie o usunięciu DMCA lub jego europejski odpowiednik?

„Powiadomienia o usunięciu DMCA są obsługiwane przez nasz Dział Prawny. Nie możemy jednak powiązać informacji z określonym użytkownikiem, ponieważ nie prowadzimy dzienników ”.

5. Jakie kroki należy podjąć w przypadku wydania nakazu sądowego w celu wyśledzenia konkretnego użytkownika? Czy zdarzyło się to kiedyś? Czy w takim przypadku byłbyś w stanie zidentyfikować użytkownika??

„Nakazy sądowe są obsługiwane przez nasz Dział Prawny. Ale ponieważ niczego nie logujemy, nie możemy przekazać żadnych danych ”.

6. Czy BitTorrent i inny ruch związany z udostępnianiem plików jest dozwolony na wszystkich twoich serwerach?

„Tak, torrentowanie jest dozwolone na wszystkich naszych serwerach, chociaż pobieranie i udostępnianie nielegalnych materiałów jest zabronione przez prawo. Od czasu do czasu istnieją dostawcy, którzy będą blokować portale używane do torrentów. Właśnie dlatego mamy kilka serwerów, które pozwalają na przekierowanie portów, więc możemy ominąć te bloki. ”

7. Czy masz własne serwery DNS??

„Tak, mamy własne serwery DNS. Zapobiegają one możliwym wyciekom DNS. Nasze aplikacje PIA automatycznie używają tych serwerów DNS. ”

8. Czy masz fizyczną kontrolę nad wszystkimi swoimi serwerami??

„W tej chwili mamy 3292 serwery w ponad 29 krajach. Dlatego jesteśmy zmuszeni korzystać z wielu zewnętrznych centrów danych i dostawców, z których wszyscy są związani ścisłymi umowami zgodnymi z wartościami prywatnego dostępu do Internetu. Stale monitorujemy również status i przepisy krajów, w których znajdują się nasze serwery. W przypadku jakichkolwiek zmian w regulaminie ustalamy, czy „koszty i korzyści” nadal spełniają nasze wymagania. W niektórych wyjątkowych przypadkach doprowadzi to do zawieszenia naszych usług w określonym kraju (np. W Rosji w 2016 r.). ”

Wniosek – nasze doświadczenia z PIA

Plusy
Cons
Silne bezpieczeństwoBrak obsługi klienta na żywo
Brak dziennikówPulpit nawigacyjny jest częścią paska zadań
Silny nacisk na prywatność
Wiele serwerów
Szybkie serwery
Stosunkowo tani
US Netflix działa
Proste i przejrzyste oprogramowanie oraz strona internetowa

Prywatny dostęp do Internetu jest obecnie jednym z największych dostawców VPN. Są znani z uwagi na bezpieczeństwo i prywatność. I nie bez powodu: ich polityka braku logów jest hermetyczna i pilnują wszelkich zmian na świecie, które mogą wpłynąć na prywatność ich użytkowników. Ponadto oferują szeroki wybór serwerów i lokalizacji serwerów, które zazwyczaj zapewniają stabilne i szybkie połączenie. Wydaje się, że amerykański serwis Netflix i inne usługi przesyłania strumieniowego są poprawnie obsługiwane.

Co więcej, PIA ma bardzo rozsądną cenę, jeśli rejestrujesz się na subskrypcję na dłużej. To w połączeniu z prostym i przejrzystym oprogramowaniem sprawia, że ​​chętnie polecamy PIA, jeśli szukasz wysokiej jakości VPN. Jedynymi możliwymi wadami jest brak czatu na żywo z obsługą klienta oraz fakt, że pulpit znika po kliknięciu w inne miejsce na wyświetlaczu. Oczywiste jest, że są to drobne wady, które niektórzy mogą nawet uznać za aktywa. Podsumowując, PIA jest bardzo niezawodnym, szybkim i dobrym dostawcą VPN.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me