Przegląd TunnelBear (2020): przyjazny dla użytkownika, ale bez Netflix

Przegląd TunnelBear (2020) | Ładne i przyjazne dla użytkownika, ale nie ma Netflix ani Torrentów

TunnelBear to jedna z najśmieszniejszych sieci VPN na rynku. Większość ludzi zna tego dostawcę jako dobrą bezpłatną usługę VPN z dużą ilością niedźwiedzi. Ponieważ bezpłatna wersja TunnelBear prawie działa tak samo dobrze, jak opcja płatna, jest to dobry dostawca dla osób, które są nowicjuszami w VPN.


Siedziba główna TunnelBear znajduje się w Kanadzie. Niedawno ta sieć VPN została kupiona przez firmę McAfee zajmującą się bezpieczeństwem w Internecie. TunnelBear zapewnia dostęp do 20 różnych lokalizacji. Nie wskazują jednak, ile mają serwerów. Co więcej, musisz być w stanie ponieść kilka kalamburów, ponieważ ten dostawca je wyróżnia.

Poniżej możesz przeczytać, jak TunnelBear ocenia różne aspekty VPN. Najpierw zobaczysz, jak ta sieć VPN wpłynie na szybkość połączenia i bezpieczeństwo online. Następnie możesz przeczytać o ich łatwości obsługi, sieci serwerów i dodatkowej opcji. Mamy nadzieję, że nasze uruchomienie testowe TunnelBear pomoże Ci dowiedzieć się, czy jest to dostawca, który spełnia wszystkie Twoje potrzeby.

Dane techniczne TunnelBear

 • Jednoczesne połączenia: 5
 • Torrenty:
 • Netflix:
 • System operacyjny: Windows, Mac, iOS, Android
 • Protokoły: OpenVPN, L2TP / IPsec, IKEv2
 • Zasady rejestrowania: Brak ruchu lub dzienników IP
 • Serwery: Serwery w ponad 20 krajach
 • Cena £: Od 4,99 USD miesięcznie
 • Gwarancja zwrotu pieniędzy: Żaden

Szybkość – jak szybki jest TunnelBear?

Szybkość połączenia VPN jest bardzo ważna, jeśli chcesz robić więcej niż tylko przeglądanie Internetu. Jeśli chcesz móc oglądać film lub grać w gry online, zauważysz, że VPN nie jest tak szybki. Przetestowaliśmy szybkość naszego połączenia z serwerami TunnelBear, aby sprawdzić, czy występuje opóźnienie. Zrobiliśmy to, przeprowadzając testy prędkości i oceniając szybkość dostawcy podczas naszego regularnego korzystania z Internetu. Poniżej znajdziesz wyniki.

Wyniki testu prędkości TunnelBear

Najpierw będziesz mógł zobaczyć wyniki naszych testów prędkości. Najpierw przetestowaliśmy naszą zwykłą prędkość, aby zobaczyć, jak połączenie z serwerami TunnelBear wpłynie na prędkość. Następnie przetestowaliśmy połączenie z serwerem lokalnym i serwerem w Stanach Zjednoczonych. W zależności od prędkości Internetu i lokalizacji wyniki mogą być różne.

Prędkość bez VPN (Speedtest.net):

Tunnelbear Speedtest Brak VPN

Są to wyniki naszej prędkości Internetu bez VPN, która ma służyć jako punkt wyjścia.

Szybkość z lokalnym serwerem (Speedtest.net):

Tunnelbear Speedtest NL

Taką prędkość moglibyśmy uzyskać, gdy połączymy się z lokalnym serwerem TunnelBear. Jak widać prędkość pobierania i wysyłania nieznacznie spadła, ale nie znacząco. Ponadto ping pozostał praktycznie taki sam.

Szybkość z serwerem USA (Speedtest.net):

Tunnelbear Speedtest VS

Gdy podłączyliśmy się do najszybszego serwera w USA, otrzymaliśmy następujące wyniki testu prędkości. Jak widać, ping gwałtownie wzrósł, a prędkość pobierania i wysyłania znacznie spadła. Jednak te prędkości są prawdopodobnie nadal akceptowalne dla większości użytkowników Internetu.

Prędkość podczas codziennego użytkowania

TunnelBear jest bardzo szybki. Podczas regularnego przeglądania, oglądania YouTube i pobierania nie zauważyliśmy żadnej zmiany prędkości. Podczas gdy nasze opóźnienie i ping wzrosły podczas grania, nadal możesz używać TunnelBear do grania w swoje ulubione strzelanki lub gry RPG.

TunnelBear automatycznie połączy Cię z najszybszym serwerem dla Ciebie. Jeśli wybierzesz opcję „auto”, TunnelBear połączy Cię z najbliższym serwerem. Jeśli klikniesz inną lokalizację, oprogramowanie zapewni połączenie z najszybszym serwerem dostępnym w tym regionie. W ten sposób zawsze będziesz się łączyć z najszybszym możliwym serwerem.

Niestety nie mogliśmy przetestować pobierania serwisu Netflix ani torrentów, ponieważ TunnelBear nie pozwala już na to. Ale o tym później.

Podsumowanie prędkości TunnelBear

 • TunnelBear jest dość szybki
 • Podczas codziennego użytkowania nie ma dużej różnicy prędkości
 • TunnelBear automatycznie połączy Cię z najszybszą opcją serwera

Bezpieczeństwo – jak bezpieczny jest TunnelBear?

Być może najważniejszą cechą VPN jest poziom bezpieczeństwa, jaki może on zaoferować. Ludzie używają VPN, aby upewnić się, że ich dane pozostają prywatne, a ich tożsamość jest ukryta. Dzięki TunnelBear nie musisz się martwić o swoje bezpieczeństwo online. Są zgodne z najwyższym międzynarodowym standardem szyfrowania i oferują jedne z najbezpieczniejszych protokołów VPN. W 2018 roku TunnelBear został kupiony przez McAfee. To niekoniecznie jest zła rzecz. Jednak niektórzy uważają to za wadę, że usługa VPN skończyła z amerykańską firmą.

Poniżej możesz przeczytać wszystko o ich logowaniu i polityce prywatności. Ponadto dowiesz się, jakich informacji potrzebuje TunnelBear, jeśli założysz z nimi konto.

Protokoły

TunnelBear ma silne 256-bitowe szyfrowanie, które jest uważane za standard dla VPN. Na większości urządzeń TunnelBear używa protokołu OpenVPN lub IKEv2. W przypadku iOS 9 i nowszych wersji TunnelBear korzysta z protokołów IPSec lub IKEv2.

Poniżej znajduje się tabela, która zawiera przegląd różnych protokołów używanych przez TunnelBear na różnych urządzeniach.

Rodzaj urządzenia
Protokół
Szyfrowanie danych
WindowsOpenVPN / IKEv2AES-256-CBC
AndroidOpenVPNAES-256-CBC
Mac OS XOpenVPN / IKEv2AES-256-GCM
iOS 9 i nowszeIPSec / IKEv2AES-256-GCM

Logowanie i prywatność

To, że TunnelBear znajduje się w jednym z 5 krajów Eyes, nie jest idealne do celów ochrony prywatności. Twierdzą jednak, że nie prowadzą żadnych adresów IP ani dzienników ruchu. TunnelBear śledzi kilka innych rzeczy, ale są świeżo otwarci na ten temat. Jeśli chcesz dowiedzieć się dokładnie, co śledzą, możesz przejść do strony prywatności, która wyjaśnia wszystko.

TunnelBear-Logging-policy

Podczas gdy większość dostawców VPN twierdzi, że nie prowadzi żadnych dzienników, większość z nich zbiera podobne informacje jak TunnelBear. Miło jest widzieć, że TunnelBear nie boi się rozwiązać tego na własnej stronie internetowej. Najważniejsze jest to, że nie przechowują żadnych dzienników ruchu ani adresów IP. Oznacza to, że nie będą mogli zobaczyć, co robisz, gdy korzystasz z ich sieci VPN.

Tunnelbear zlecił niezależnemu podmiotowi przetestowanie ich bezpieczeństwa i opublikował wyniki. W tym badaniu można przeczytać, że ta strona trzecia sprawdziła zagrożenia bezpieczeństwa związane z oprogramowaniem TunnelBear. Na podstawie tego raportu TunnelBear dokonał kilku niezbędnych zmian. To pokazuje, że są gotowi upaść na twarz, jeśli ostatecznie oznacza to, że ich służba będzie lepsza.

Przełącznik zabijania: VigilantBear

VigilantBearTunnelBear ma własną opcję przełączania zabójstw o ​​nazwie VigilantBear. Chociaż brzmi to imponująco, działa bardzo podobnie do innych przełączników zabijania VPN. VigilantBear jest opcją bezpieczeństwa w oprogramowaniu TunnelBear, która zapewnia ochronę danych nawet w przypadku chwilowego utraty połączenia z VPN. Zwykle oznaczałoby to, że Twoje dane są przez chwilę podatne na atak, ale dzięki przełącznikowi zabicia Twoje dane pozostają chronione. Opcja VigilantBear zapewni, że Twoje dane pozostaną bezpieczne bez względu na wszystko.

Jakich informacji potrzebuje TunnelBear?

Aby utworzyć konto w TunnelBear, potrzebujesz tylko adresu e-mail i hasła. Możesz płacić za pomocą Bitcoin, co oznacza, że ​​możesz utworzyć konto w TunnelBear anonimowo. Jeśli jednak zapłacisz innymi opcjami, takimi jak karta kredytowa, TunnelBear będzie miał więcej twoich danych osobowych.

Wnioski dotyczące bezpieczeństwa TunnelBear

 • Podobnie jak większość sieci VPN, TunnelBear ma silne szyfrowanie 256-bitowe
 • TunnelBear ma silne protokoły bezpieczeństwa dla wszystkich urządzeń (OpenVPN, IKEv2 i IPSec)
 • TunnelBear nie przechowuje adresów IP ani dzienników ruchu i jest uczciwy w kwestii gromadzonych danych
 • Siedziba główna TunnelBear znajduje się w kraju 5 oczu
 • TunnelBear korzysta z niezależnych badań zewnętrznych w celu poprawy bezpieczeństwa
 • TunnelBear ma opcję zabicia przełącznika o nazwie VigilantBear
 • Aby utworzyć konto, potrzebujesz tylko adresu e-mail i hasła

Użyteczność – jak przyjazny dla użytkownika jest TunnelBear?

Coraz więcej osób interesuje się VPNami, dlatego ważne jest, aby dostawcy VPN mieli przyjazne dla użytkownika aplikacje. Utworzenie konta, instalacja oprogramowania i komunikacja z obsługą klienta powinny być łatwe. Poniżej dowiesz się, czy TunnelBear jest dostawcą przyjaznym dla użytkownika.

Witryna TunnelBear

Strona internetowa TunnelBear jest bardzo przejrzysta. Łatwo jest założyć konto i uzyskać informacje o TunnelBear i jego usługach. Wszystko na stronie jest bardzo proste, więc nie jesteś przeciążony informacjami, których nie potrzebujesz. Jeśli jednak chcesz dowiedzieć się więcej o szczegółach usług TunnelBear, możesz znaleźć wiele informacji w stopce (na dole strony).

Informacje o stopce Tunnelbear

Strona konta jest również bardzo przejrzysta. Wszystkie interesujące informacje są pogrupowane w 3 zakładki. Tutaj możesz znaleźć informacje o koncie, subskrypcję, historię faktur oraz możliwość pobrania wszystkich informacji, które mają na Twój temat. TunnelBear wydaje się wierzyć w filozofię, że mniej znaczy więcej, a to pokazuje ich oprogramowanie.

Ogólnie rzecz biorąc, ich czysty styl jest przyjemny. Jednak jeśli szukasz konkretnych informacji, może być trudno je znaleźć.

Instalowanie TunnelBear

Instalacja TunnelBear nie jest trudna. Możesz pobrać oprogramowanie ze strony na komputer stacjonarny. Możesz także znaleźć aplikacje w różnych sklepach z aplikacjami na urządzenia z systemem iOS lub Android. Instalacja może chwilę potrwać, ale kreator instalacji wykona całą pracę za Ciebie. Jedyne, co musisz zrobić po pobraniu oprogramowania, to jego otwarcie i zalogowanie się przy użyciu danych konta. Następnie jesteś gotowy, aby przejść bezpiecznie online. Możesz zainstalować TunnelBear na Windows, Mac, iPhone, iPad i Android. Ponadto TunnelBear ma również łatwe w obsłudze rozszerzenie przeglądarki.

Zrzut ekranu metod instalacji TunnelBear

Wygląd i łatwość użytkowania TunnelBear

Wygląd oprogramowania TunnelBear jest niesamowity. Wyraźnie poświęcili czas i wysiłek na każdy detal. Co więcej, starali się, aby korzystanie z VPN było przyjemnością. Wszystko to skutkuje przejrzystym oprogramowaniem VPN. Ponieważ oprogramowanie jest zabawne i atrakcyjne wizualnie, korzystanie z TunnelBear jest fajne.

Łatwość obsługi oprogramowania TunnelBear jest świetna. Jako użytkownik nie jesteś przeciążony opcjami i ustawieniami. Wyboru lokalizacji serwera i połączenia z serwerem można dokonać, naciskając jeden przycisk.

Ustawienia TunnelBear i zrzut ekranu mapy

Jak widać powyżej, oprogramowanie TunnelBear jest bardzo jasne. To co widzisz Jest Tym Co dostajesz. Oprócz kilku dodatkowych opcji wszystko, czego potrzebujesz na powyższym obrazku, wystarczy.

Ceny i metody płatności

TunnelBear nie jest najtańszą siecią VPN, ale nie jest też najdroższą siecią VPN. TunnelBear prosi o 4,17 USD miesięcznie, jeśli otrzymasz subskrypcję na rok. Mają także bezpłatną opcję. Minusem tego bezpłatnego planu jest to, że dostajesz tylko 500 MB danych. Ta kwota nie wystarczy na obejrzenie filmu, więc dla większości z nas bezpłatna subskrypcja nie jest opłacalną opcją.

Ceny subskrypcji TunnelBear

Jak widać na powyższym obrazku, TunnelBear ma następujące ceny za swoje subskrypcje.

 • Darmowa subskrypcja z Limit danych 500 MB
 • Abonament miesięczny dla 9,99 USD miesięcznie
 • Roczna subskrypcja dla 49,99 USD rocznie lub 4,17 USD miesięcznie

Za subskrypcje TunnelBear możesz płacić tylko kartą kredytową lub Bitcoin. Istnieje kilka opcji kart kredytowych. Jeśli jednak płacisz kartą kredytową, dajesz TunnelBear sporo danych osobowych. Dlatego jeśli chcesz pozostać anonimowy, najlepiej zapłacić bitcoinem. Byłoby miło, gdyby TunnelBear akceptował płatności za pośrednictwem PayPal i innych lokalnych metod płatności w przyszłości.

Metody płatności TunnelBear

Niestety, TunnelBear nie oferuje żadnych gwarancji zwrotu pieniędzy. Zwłaszcza jeśli chcesz przyciągnąć nowych użytkowników, nie jest to idealne rozwiązanie.

Obsługa klienta

TunnelBear SupportBear

Obsługa klienta TunnelBear może być lepsza. Odpowiedzi na nasze pytania były dobre i uprzejme, ale trudno było się z nimi skontaktować bez konta. Nawet z kontem nie możesz skontaktować się z nimi bezpośrednio. Możesz wysłać pytanie za pośrednictwem standardowego formularza wsparcia, a prawdopodobnie otrzymasz odpowiedź w ciągu 24 godzin. Niestety nie można zadawać więcej niż jednego pytania co godzinę.

Obsługa klienta TunnelBear

To bardzo utrudnia dostęp do obsługi klienta TunnelBear. Wielu dostawców VPN ma opcję czatu na żywo, która pozwala szybko uzyskać odpowiedzi na pytania. TunnelBear odpowiada grzecznie na twoje pytania, ale zajmuje to więcej czasu niż w przypadku większości innych dostawców.

Wniosek użyteczność TunnelBear

 • Strona internetowa TunnelBear jest przejrzysta
 • Możesz zainstalować TunnelBear na dowolnym urządzeniu bez żadnych problemów
 • Oprogramowanie TunnelBear wygląda niesamowicie i jest łatwe w użyciu
 • Za abonament TunnelBear możesz zapłacić kartą kredytową lub Bitcoin
 • Obsługa klienta TunnelBear jest w porządku, ale trudno dostępna

Sieć serwerów TunnelBear

Aby móc odblokować pewne treści online, ważne jest, aby Twój dostawca VPN miał serwery w różnych krajach. Jeśli chcesz na przykład uzyskać dostęp do treści American Netflix, potrzebujesz dostawcy VPN z serwerami w Stanach Zjednoczonych. Możesz także użyć VPN, aby ominąć cenzurę w swoim kraju, łącząc się z serwerami w innym kraju. Poniżej znajdziesz wszystkie informacje na temat sieci serwerów TunnelBear.

Liczba serwerów i lokalizacji

TunnelBear ma serwery w ponad 20 lokalizacjach. Niestety, Tunnelbear nie ujawnia, ile faktycznie ma serwerów. Twierdzą, że zagrażałoby to bezpieczeństwu ich serwerów. Na ich stronie internetowej można zobaczyć, w których krajach mają serwery, a nie tylko w ilu.

Kraje serwerów TunnelBear

TunnelBear ułatwia połączenie z najszybszym serwerem. Za każdym razem, gdy korzystasz z ich usługi, automatycznie łączysz się z ich najszybszym serwerem.

Jeśli spojrzysz na liczbę serwerów, oferta TunnelBear nie jest imponująca. Mają jednak dobre serwery w najpopularniejszych lokalizacjach. Ponadto wszystkie ich serwery oferują stabilne połączenie z Internetem.

Dedykowany adres IP

TunnelBear nie oferuje dedykowanych adresów IP. Mówią, że chcą zacząć robić to dla firm w przyszłości poprzez swoje plany „TunnelBear for Teams”. Czy kiedykolwiek zaoferują to prywatnym użytkownikom, nie jest jasne.

Wniosek sieć serwerów TunnelBear

 • TunnelBear ma szybkie serwery w ponad 20 lokalizacjach
 • Ze względów bezpieczeństwa TunnelBear nie ujawnia ilości własnych serwisów
 • TunnelBear nie oferuje dedykowanych adresów IP
 • TunnelBear automatycznie połączy Cię z najszybszym serwerem

Opcje TunnelBear

Nie wszyscy dostawcy VPN oferują te same funkcje. Dodatkowe funkcje mogą być czasem dokładnie tym, czego szukasz. Na przykład nie wszyscy dostawcy obsługują Netflix lub torrenty. Poniżej możesz przeczytać o wszystkich opcjach TunnelBear, w tym kombinacji ich usług z Netflix i torrentami.

TunnelBear i Netflix

TunnelBear nie obsługuje Netflix. Oznacza to, że nie będziesz mógł korzystać z Netflix, gdy jesteś podłączony do serwera TunnelBear, ani treści we własnym kraju, ani treści, na przykład, amerykańskiej Netflix. Jeśli chcesz być chroniony przez VPN, ale możesz także przesyłać strumieniowo swój ulubiony program na Netflix, możesz lepiej skorzystać z ExpressVPN, Surfshark lub CyberGhost.

TunnelBear i torrenty

TunnelBear nie zezwala na ruch P2P. Oznacza to, że nie możesz przesyłać ani pobierać żadnych torrentów, gdy jesteś podłączony przez serwer TunnelBear. Dostawca nie chce zachęcać do pobierania nielegalnych plików. Niestety oznacza to, że nie można również pobierać legalnych torrentów. Jeśli chcesz dostawcy VPN, który zezwala na torrenty, możesz spojrzeć na NordVPN lub IPVanish.

GhostBear: dodatkowa broń przeciwko cenzurze i ograniczeniom prędkości

GhostBear

GhostBear to dodatkowa funkcja TunnelBear. Ta funkcja pomaga ukryć zaszyfrowane dane jako normalne dane. Niektórzy dostawcy usług internetowych, firmy lub rządy mogą ograniczyć prędkość lub swobodę Internetu, gdy wykryją, że korzystasz z VPN. Sprawiając, że zaszyfrowane dane wyglądają jak zwykły ruch w GhostBear, nikt nie będzie podejrzewał, że korzystasz z VPN.

Rozszerzenia przeglądarki TunnelBear dla Chrome i Opery

TunnelBear ma rozszerzenie przeglądarki do Chrome i Opery. Rozszerzenie działa tak samo jak zwykła sieć VPN, tylko w przeglądarce. Jest to idealne rozwiązanie, jeśli nie chcesz, aby cały Twój ruch przechodził przez VPN. Co więcej, jest to przyjazny dla użytkownika sposób na ominięcie ograniczeń geograficznych, na przykład podczas korzystania z Linuksa.

TunnelBear Blocker dla Chrome

TunnelBear opracował własny bloker reklam dla niechcianych reklam. Blocker dla Chrome nie tylko blokuje reklamy, ale także pomaga chronić Twoją prywatność. Blocker blokuje śledzenie wiadomości e-mail, aby nikt nie mógł używać pikseli śledzących w marketingowych wiadomościach e-mail. Blokuje również śledzenie ultradźwiękowe. W ten sposób dźwięków odbieranych przez mikrofon telefonu nie można używać do śledzenia. Ponadto chroni przed Adobe Flash, plikami cookie, skryptami, złośliwym oprogramowaniem i odciskami palców przeglądarki. Robi to wszystko, aby chronić Twoją prywatność w Internecie.

TunnelBear Blocker

TunnelBear dla zespołów

TunnelBear BusinessTunnelBear ma również usługę VPN dla firm, którą nazywają TunnelBear dla zespołów. Zapewnia to te same funkcje, co ich zwykła sieć VPN, ale z pewnymi dodatkowymi korzyściami. Na przykład ma dodatkową opcję administrowania, priorytetowe wsparcie i możliwość dodawania osób. Opcja biznesowa TunnelBear działa bardzo dobrze. Ponadto, ponieważ nie pozwalają na pobieranie Netflix lub torrentów, usługa jest idealna dla większych firm.

Wniosek – nasze doświadczenie z TunnelBear

Plusy
Cons
Ładne i przyjazne oprogramowanieBrak dostępu do Netflix
Łatwe do zainstalowaniaNiedozwolone torrenty
Stosunkowo niedrogiBrak dedykowanego adresu IP
Wbudowany przełącznik zabijaniaObsługa klienta jest trudna do osiągnięcia
Darmowa wersja z limitem danych 500 MB
Dobra oferta dla firm
Opcja GhostBear, która działa dobrze przeciwko cenzurze i ograniczeniom prędkości
TunnelBear jest otwarty na temat swoich zasad rejestrowania
100% więcej żartów na temat niedźwiedzi niż jakakolwiek inna sieć VPN

TunnelBear osiąga dobre wyniki w większości zwykłych funkcji VPN. Ich prędkość jest wysoka, serwery są stabilne i zapewniają świetne bezpieczeństwo i prywatność. Co więcej, odświeżające jest widzenie, jak uczciwy i otwarty jest TunnelBear w zakresie ich zasad rejestrowania. Są jednak dostawcy VPN, którzy oferują większe bezpieczeństwo i prywatność.

TunnelBear jest całkiem dobrym VPN dla większości użytkowników. Oprogramowanie jest łatwe w użyciu, zapewnia wystarczającą ochronę i wygląda niesamowicie. TunnelBear naprawdę sprawia, że ​​VPN są dostępne dla wszystkich.

Dla bardziej zaawansowanych użytkowników VPN TunnelBear prawdopodobnie nie oferuje wystarczającej ilości. Minusem TunnelBear jest to, że nie obsługują Netflix ani nie pozwalają na pobieranie torrentów. Co więcej, mają serwery tylko w 20 lokalizacjach, co nie jest zbyt wiele na rynku VPN. TunnelBear koncentruje się na szyfrowaniu i prywatności, a nie na przykład na omijaniu ograniczeń geograficznych. Próbują to zrekompensować za pomocą GhostBear, ale nadal nie znosi to blokady Netflix.

Podsumowując, polecamy TunnelBear nowym użytkownikom VPN, którzy szukają dodatkowego bezpieczeństwa i prywatności.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me