Przegląd Ivacy 2020: Niedroga, przyjazna dla użytkownika sieć VPN z pewnymi problemami prywatności

Ivacy Review (2020)

Ivacy została założona w 2007 roku i ma siedzibę w Singapurze. Ivacy twierdzi, że jego misją jest stworzenie całkowicie bezpłatnego środowiska internetowego dla wszystkich. Aby to osiągnąć, zaradność jest kluczem, stwierdza Ivacy. Ivacy szczególnie cieszyła się uznaniem i uznaniem w 2010 roku, kiedy to jako pierwszy dostawca VPN oferował funkcję tunelowania podzielonego. Rozwój ten miał pozytywny wpływ na prędkości, które dostawcy VPN mogliby osiągnąć. W 2015 r. Udało im się dodać kolejny kamień milowy do ich listy osiągnięć. W tym roku ich baza użytkowników osiągnęła 2 miliony.


Nietrudno zrozumieć, dlaczego wiele osób korzysta z Ivacy, ponieważ jest to bardzo przyjazny dostawca VPN, który oferuje wiele dodatkowych funkcji i opcji. Ponadto instalacja Ivacy jest bardzo łatwa, a tylko jedna subskrypcja pozwala na podłączenie pięciu urządzeń jednocześnie. Jednak wielu się zgodzi, najlepszą częścią tego dostawcy VPN jest jego bardzo przystępna cena. Ich najtańsza subskrypcja pozwoli Ci zaoszczędzić tylko 1 USD miesięcznie (naliczane 60 USD co pięć lat). Czy to brzmi dobrze, żeby mogło być prawdziwe? Pozwolimy ci być tego osądzać. Przeczytaj poniżej o wszystkich funkcjach, opcjach i specyfikacjach Ivacy.

Dane techniczne Ivacy

 • Jednoczesne połączenia: 5
 • Torrenty: +
 • Netflix: +
 • System operacyjny: Windows, Mac, iOS, Android, Linux
 • Protokoły: OpenVPN, L2TP / IPSec, SSTP, IKEv2, PPTP
 • Zasady rejestrowania: Dzienniki połączeń
 • Serwery: Ponad 450 serwerów w 100 lokalizacjach
 • Cena £: Od 0,99 USD miesięcznie
 • Gwarancja zwrotu pieniędzy: 30 dni

Szybkość – Jak szybka jest Ivacy

Jednym z najważniejszych aspektów dostawcy VPN jest jego szybkość. Oczywiście nie chcesz, aby VPN działał tak wolno, że negatywnie wpływa na przesyłanie strumieniowe, pobieranie i ogólne wrażenia z korzystania z Internetu. Dlatego, chociaż praktycznie każda sieć VPN spowalnia połączenie do pewnego stopnia (przynajmniej na papierze), ważne jest, aby wybrać VPN z przyzwoitą prędkością. Aby sprawdzić, czy prędkości Ivacy są na równi, dokładnie przetestowaliśmy prędkość ich usługi VPN. Poniżej znajdziesz wyniki tych testów prędkości.

Wyniki testu prędkości Ivacy

Poniżej zobaczysz wyniki różnych testów prędkości, które przeprowadziliśmy w celu przetestowania prędkości połączenia Ivacy. Do przeprowadzenia tych testów wykorzystaliśmy speedtest.net. Testy zostały przeprowadzone z naszego biura w Holandii.

Bez VPN (speedtest.net):

Test prędkości Ivacy - bez VPN

Powyżej możesz zobaczyć szybkość naszego połączenia, gdy w ogóle nie jesteśmy połączeni z VPN.

Serwer w Holandii (speedtest.net):

Test prędkości Ivacy - serwer holenderski

To są wyniki testu prędkości, gdy jesteśmy połączeni z serwerem Ivacy w Holandii. Wykorzystaliśmy funkcję automatycznego wyboru serwera, która połączyła nas z najszybszym serwerem w Holandii. Jak widać, nasza prędkość pobierania spadła, ale tylko nieznacznie. Szybkość przesyłania znacznie spadła. Może to powodować pewne problemy, jeśli często przesyłasz treści do Internetu (takie jak filmy z YouTube’a lub torrenty). Nasz ping prawie wcale nie wzrósł (wzrost o 8 ms jest bardzo niewielki).

Serwer w Stanach Zjednoczonych (speedtest.net): 

Test prędkości Ivacy - serwer amerykański

Tutaj możesz zobaczyć wyniki testu prędkości, kiedy byliśmy podłączeni do serwera Ivacy w Stanach Zjednoczonych. Ponieważ nasza lokalizacja testowa (nasze biuro) znajdowała się w Holandii, powyższe wyniki są prawdopodobnie dobrym wskaźnikiem tego, co się stanie, jeśli połączysz się z serwerem, który jest bardzo daleko od miejsca zamieszkania lub zamieszkania. Jak można było się spodziewać, ping znacznie się zwiększył. Jest to jednak całkowicie normalne, gdy łączysz się z serwerem po drugiej stronie świata. Szybkość pobierania, jednak imponująca, jest nadal całkiem dobra. Niestety prędkość wysyłania gwałtownie spadła. Jednak te wyniki niekoniecznie muszą się bardzo martwić, jeśli używasz sieci VPN głównie do „konwencjonalnych działań”, takich jak przeglądanie, przesyłanie strumieniowe i pobieranie, jak zobaczymy później.

Prędkość podczas codziennego użytkowania

Ogólnie rzecz biorąc, do większości rzeczywistych celów Ivacy oferuje dobre prędkości. Testowaliśmy prędkości Ivacy podczas szerokiej gamy działań online i ogólnie VPN działał dobrze. Sprawdziliśmy szybkość Ivacy podczas zadań online, takich jak przeglądanie stron internetowych, strumieniowe przesyłanie filmów (np. Na Netflix), pobieranie torrentów i granie w gry online.

Podczas przeglądania Internetu Ivacy okazała się bardzo szybka. W rzeczywistości nie zauważyliśmy żadnej różnicy między przeglądaniem w sieci VPN lub bez niej. Wszystkie strony ładowały się szybko i udało nam się zalogować na dowolnych stronach i platformach, które chcieliśmy. Ponadto byliśmy w stanie sprawdzić naszą pocztę e-mail i pobrać załączniki bez żadnych trudności lub zauważalnej zwłoki.

Przesyłanie strumieniowe filmów również okazało się łatwym zadaniem dla Ivacy i nie zauważyliśmy, że nasze połączenie w ogóle zwalnia. Dopiero gdy otworzyliśmy nową stronę przeglądu filmów na YouTube, zauważyliśmy niewielkie opóźnienie. Jednak opóźnienie to nie trwało dłużej niż sekundę. Co więcej, byliśmy w stanie wygodnie korzystać z Netflix i Spotify z Ivacy działającym bez żadnych opóźnień.

Ponadto pobieranie plików również okazało się szybkie. Zauważyliśmy niewielką różnicę prędkości w porównaniu do pobierania torrentów i innych plików bez VPN. To jednak nie był poważny problem. Zaletą Ivacy jest to, że oferuje funkcję pobierania plików na bardzo dobrze zabezpieczonym serwerze.

Podczas grania zauważyliśmy również niezwykle małą różnicę w szybkości między używaniem Ivacy a graniem bez połączenia VPN, przynajmniej podczas korzystania z serwera w Holandii (gdzie znajduje się nasze biuro). Kiedy wypróbowaliśmy kilka różnych gier na serwerze Ivacy w Stanach Zjednoczonych, zauważyliśmy dość duży spadek prędkości. To mówi nam, że grając podczas korzystania z Ivacy VPN, na pewno będziesz mieć dobre wrażenia z gry online, pod warunkiem, że nie wybierzesz serwera Ivacy, który jest bardzo daleko od miejsca, w którym się znajdujesz (głównie na różnych kontynentach).

Wniosek Szybkość Ivacy

Nasz ostateczny werdykt na temat prędkości Ivacy jest następujący:

 • Dla dostawcy VPN Ivacy oferuje ponadprzeciętne prędkości.
 • Według naszych testów prędkości Ivacy powoduje pewną utratę prędkości.
 • Opóźnienia spowodowane przez Ivacy są tak małe, że nadal możesz wygodnie przeglądać, przesyłać strumieniowo i pobierać z Ivacy działającym w tle.
 • Granie również nie stanowiło problemu, chociaż powinieneś upewnić się, że łączysz się z serwerem Ivacy, który nie jest zbyt daleko od Ciebie. W przeciwnym razie zwiększony ping może spowodować pewne problemy.

Bezpieczeństwo – jak bezpieczny jest Ivacy?

Bezpieczeństwo i prywatność mogą być tylko najważniejszymi aspektami VPN. Ludzie, szczególnie po zainwestowaniu w usługę VPN, chcą być bezpieczni online. Właśnie dlatego dokładnie badamy bezpieczeństwo wszystkich sieci VPN w naszej witrynie.

Ivacy twierdzi, że jego bezpieczeństwo jest „solidne”. Mówią, że misją Ivacy jest stworzenie bezpiecznego cyfrowego świata, dostępnego dla każdego. Ivacy twierdzą, że pomagają tworzyć ten świat dzięki usłudze VPN oraz unikalnym dodatkowym funkcjom i opcjom.

Ivacy oferuje przełącznik „zabicia”, który pomaga chronić twoją prywatność i bezpieczeństwo w przypadku, gdy połączenie z serwerami Ivacy zostanie przerwane z jakiegokolwiek powodu. Ponadto Ivacy oferuje również zaporę NAT (za dodatkowy 1 USD miesięcznie). Jest to zapora ogniowa na serwerach Ivacy, która powinna odfiltrowywać wirusy i inne złośliwe oprogramowanie, zanim jeszcze dotrze do twojego urządzenia lub sieci. Te funkcje to tylko niewielka część zestawu narzędzi Ivacy do ochrony prywatności i bezpieczeństwa w Internecie. Co więcej, polityka prywatności Ivacy mówi, że dostawca nie prowadzi żadnych rejestrów dotyczących aktywności internetowej swoich użytkowników. Poniżej przeczytasz więcej o protokołach szyfrujących Ivacy, ich zasadach rejestrowania i innych kwestiach związanych z bezpieczeństwem.

Protokoły Ivacy

Ivacy oferuje swoim użytkownikom doskonałe bezpieczeństwo, częściowo dzięki ich świetnemu szyfrowaniu: Ivacy oferuje szyfrowanie AES-256-bit. Zasadniczo jest to uważane za bardzo bezpieczny rodzaj szyfrowania, który jest bardzo trudny do złamania dla rządów lub hakerów. Ivacy oferuje następujące protokoły szyfrowania:

 • OpenVPN
 • Podstęp
 • IKEv2
 • L2TP / IPSec
 • PPTP
 • SSTP

Oczywiście każdy z tych protokołów VPN ma swój własny zestaw zalet i wad. Zasadniczo OpenVPN jest uważany za najbezpieczniejszy z tych (a często nawet wszystkich) protokołów VPN, ale teoretycznie niektóre z tych protokołów, takie jak PPTP i IKEv2, mogą oferować (nieco) wyższe prędkości.

Proszę zanotować: Na niektórych urządzeniach (takich jak Mac) Ivacy obsługuje tylko protokół IPSec (bez L2TP). Ten protokół jest uważany za dość niebezpieczny.

Polityka rejestrowania i prywatność

Ivacy wyraźnie stwierdza w swojej polityce prywatności, że nie prowadzi dzienników użytkowników. W rzeczywistości Ivacy twierdzi, że „zgodnie z projektem” nie mają wrażliwych danych, którymi mógłby się dzielić, nawet jeśli są do tego prawnie zobowiązani. To oczywiście świetna wiadomość dla osób, które cenią anonimowość i prywatność u dostawcy VPN, które są prawdopodobnie głównymi powodami dla wielu, którzy chcą uzyskać VPN. Zauważyliśmy jednak coś niepokojącego w serwerach Ivacy, jeśli chodzi o prywatność i anonimowość.

Kilka miesięcy temu zauważyliśmy coś niezwykłego, czego Ivacy nie wspomniała nigdzie na swojej stronie internetowej ani nigdzie indziej: korzystali z serwerów należących do GZ Systems Ltd. Ta firma jest właścicielem PureVPN, innego popularnego dostawcy VPN. Potencjalnie może to oznaczać, że PureVPN lub nawet GZ Systems Ltd. miały / mają dostęp do danych użytkowników Ivacy. Sprawdziliśmy również to roszczenie za pomocą testu szczelności DNS. Takie były wyniki, gdy byliśmy połączeni z serwerem Ivacy w USA:

Kolejnym sygnałem prawdy do tego roszczenia, który otrzymaliśmy, była chwila, kiedy skontaktowaliśmy się z przedstawicielem Ivacy, a ona błędnie wydawała się wierzyć, że jesteśmy użytkownikami PureVPN i zwróciła się do nas.

Test szczelności Ivacy-DNS

W każdym razie powinno być jasne, że konkretny serwer, który testowaliśmy, był w tym czasie własnością PureVPN / GZ Systems. Próbowaliśmy sprawdzić, czy Ivacy nadal korzysta z serwerów należących do GZ Systems Ltd. Skontaktowaliśmy się z obsługą klienta Ivacy, aby zapytać o to. Przedstawiciel Ivacy, z którym rozmawialiśmy, poprosił nas o chwilę oczekiwania, zanim odpowie na pytanie, po czym stwierdził, że „Ivacy nie korzysta z serwerów należących do systemów GZ”. Nasz drugi recenzent nie był w stanie tego zweryfikować z powodu problemu technicznego, który napotkał w aplikacji Ivacy. Jednak faktem jest, że ta cała (przeszła) sytuacja rodzi pewne pytania i niestety służy do podważenia twierdzeń Ivacy o „solidnym bezpieczeństwie”.

Jakich informacji potrzebuje Ivacy?

Nie trzeba dodawać, że najlepiej, gdy tworzysz swoje konto VPN, chcesz podać jak najmniej informacji o sobie. Podanie dużej ilości danych osobowych podczas tworzenia konta w ramach rozwiązania zapewniającego prywatność jest nieskuteczne. Dlatego sprawdzamy, ile informacji potrzebują wszystkie sieci VPN w naszej witrynie podczas tworzenia konta. Aby utworzyć konto Ivacy, musisz podać kilka danych osobowych.

Najpierw musisz uzyskać abonament, który obejmuje podanie Ivacy imienia i adresu e-mail. W zależności od wybranej metody płatności będziesz musiał zrezygnować z niektórych informacji o płatności. Jeśli chcesz pozostać tak anonimowy, jak to możliwe, zalecamy użycie Bitcoin do zapłaty. Bitcoin jest jedną z najbardziej anonimowych metod płatności i zapewnia praktycznie całkowitą anonimowość.

Wreszcie, aby zakończyć tworzenie konta, musisz podać nazwę konta i hasło. Jeśli chcesz pozostać anonimowy, oczywiście najlepiej wybrać nazwę konta, której nie można prześledzić.

Wniosek Bezpieczeństwo Ivacy

Po przeprowadzeniu naszych badań doszliśmy do następujących wniosków dotyczących bezpieczeństwa Ivacy:

 • Ivacy oferuje solidne szyfrowanie AES-256-bit.
 • Oferują one wspaniałe dodatkowe funkcje bezpieczeństwa, takie jak zapora NAT na swoich serwerach i dodatkowe, dobrze zabezpieczone serwery pobierania.
 • Ta sieć VPN oferuje wiele różnych protokołów szyfrowania (uwaga: nie wszystkie są dostępne na wszystkich urządzeniach).
 • Ivacy nie prowadzi dzienników użytkowników.
 • Ivacy może mieć dość poważne zagrożenie bezpieczeństwa, jeśli chodzi o serwery.

Łatwość obsługi Ivacy

Ivacy to bardzo przyjazny dla użytkownika dostawca VPN. Podczas projektowania aplikacji Ivacy wyraźnie pamiętała o głównych funkcjach dostawcy VPN. Po nawiązaniu połączenia z jednym z serwerów Ivacy od razu zobaczysz lokalizację serwera, z którym jesteś połączony, i czas jego trwania. Ponadto aplikacja ma dedykowane opcje pobierania, przesyłania strumieniowego i odblokowywania treści ograniczonych geograficznie.

Witryna Ivacy

Strona internetowa Ivacy jest przejrzysta, dobrze zaprojektowana i zawiera wszystkie informacje (potencjalnych) użytkowników Ivacy. Na stronie głównej znajdziesz ogólne informacje o Ivacy i dlaczego VPN jest ważnym i cennym narzędziem do ochrony Twojej prywatności. Znajdziesz także bardziej szczegółowe informacje o samym Ivacy, takie jak różne subskrypcje i ceny. Strona jest bardzo dobrze zaprojektowana i porusza się w intuicyjny sposób. Ma nawet okno czatu na żywo, w którym możesz wpisać dowolne pytanie, po którym wkrótce otrzymasz pomoc przedstawiciela Ivacy (więcej na ten temat później). Jedynym prawdziwym minusem, jaki moglibyśmy wymyślić, jest fakt, że strona Ivacy jest trochę obciążona reklamami.

Po zalogowaniu się w witrynie uzyskasz dostęp do ustawień i opcji konta. Podobnie jak reszta strony, ta strona członków jest przyjazna dla użytkownika i ułatwia konfigurację konta. Na tej stronie natychmiast zobaczysz całą swoją dotychczasową korespondencję z obsługą klienta Ivacy i wszelkie niezapłacone rachunki. Stąd możesz również otworzyć nowy bilet z obsługą klienta Ivacy, na wszelkie pytania, które możesz mieć. Ponadto, jeśli klienci przejdą do opcji „przekierowanie portów” w menu głównym, otrzymają informacje o opcjonalnej zaporze NAT i możliwości dodania tej dodatkowej funkcji bezpieczeństwa do swojej subskrypcji.

Procedura instalacji Ivacy

Instalacja Ivacy na twoim urządzeniu jest bardzo łatwa. W końcu ten dostawca VPN oferuje oprogramowanie dla wszystkich głównych urządzeń i systemów operacyjnych (Windows, Mac, Android, iOS i Linux). Pobranie wszystkich tych różnych aplikacji jest bardzo łatwe. Możesz zainstalować Ivacy na większości urządzeń w 6 prostych krokach:

 • Wejdź na stronę Ivacy.
 • Kliknij „Get Ivacy” lub przewiń w dół, aby wybrać subskrypcję i wybierz żądane dodatki (zapora NAT i / lub dedykowany adres IP) i zapłać wybraną metodą płatności.
 • Pobierz odpowiednią aplikację dla swojego systemu operacyjnego.
 • Zaloguj się przy użyciu danych logowania (które zostaną Ci przesłane e-mailem).
 • Wybierz serwer i połącz się z nim.
 • Ciesz się bezpiecznym i swobodnym przeglądaniem sieci!

Jak czytasz powyżej, w 6 szybkich i łatwych krokach możesz zainstalować Ivacy na swoim urządzeniu. Na urządzeniach mobilnych jest to jeszcze łatwiejsze, ponieważ pozwalają one po prostu pobrać aplikację Ivacy z AppStore (na iPhone) lub Google Playstore (na telefony z Androidem). Aplikacje mobilne Ivacy oferują wszystkie funkcje i opcje oferowane przez wersję Desktop. Omówimy to bardziej szczegółowo w następnej części tej recenzji.

Wygląd i łatwość obsługi oprogramowania Ivacy

Aplikacja mobilna IvacyNie możemy wystarczająco podkreślić, że Ivacy jest bardzo łatwym w obsłudze dostawcą VPN. Specjalnie dla „początkujących VPN” aplikacje Ivacy są świetne. Aplikacja jest bardzo intuicyjna i ma osobne podmenu dla każdej innej funkcji, takiej jak przesyłanie strumieniowe, pobieranie i odblokowywanie witryn i treści. Oznacza to, że Ivacy dobrze zaspokaja główne grupy osób korzystających z VPN i powody, dla których korzystają z VPN.

Niewątpliwie aplikacja Ivacy wydaje się bardzo profesjonalna zarówno na komputery stacjonarne, jak i urządzenia mobilne. Obie wersje pozwalają szybko połączyć się z serwerem VPN za jednym naciśnięciem dużego białego przycisku. Jak widać na zrzucie ekranu po prawej, łatwo można przełączać się między różnymi opcjami i lokalizacjami serwerów, nawet w wersji mobilnej.

Ivacy najwyraźniej poświęciła dużo czasu i wysiłku na stworzenie aplikacji, która jest jak najbardziej przyjazna dla użytkownika. Wyraźnie wykonali świetną robotę.

Ceny i płatności

Ivacy jest bardzo przystępnym cenowo dostawcą VPN. Im dłużej kupujesz abonament, tym bardziej przystępna będzie stawka miesięczna. Jeśli otrzymasz subskrypcję, którą można anulować co miesiąc, spowoduje to zwrot 8,95 USD miesięcznie. Roczny plan kosztuje 3 USD miesięcznie. Jeśli zdecydujesz się na 2-letnią subskrypcję, będzie to kosztować 1,99 USD miesięcznie. Jeśli jednak szukasz naprawdę niedrogiej subskrypcji, nie możesz się pomylić z pięcioletnim planem Ivacy, który kosztuje tylko 1 USD miesięcznie. To naprawdę sprawia, że ​​Ivacy jest jedną z najtańszych sieci VPN na rynku.

Niestety Ivacy nie oferuje bezpłatnej wersji swojej sieci VPN. Nie oferują też wersji próbnej. Jednak na szczęście wszystkie subskrypcje na okres jednego roku lub dłużej są objęte 30-dniową gwarancją zwrotu pieniędzy. W efekcie oznacza to, że możesz wypróbować Ivacy przez 30 dni przed przystąpieniem do subskrypcji (długoterminowej). Jeśli skorzystasz z 30-dniowej subskrypcji, otrzymasz tylko 7-dniową gwarancję zwrotu pieniędzy.

Aby kupić subskrypcję Ivacy, możesz wybrać jedną z następujących metod płatności:

 • Karta kredytowa / debetowa (Visa, MasterCard, American Express, Discover Network, JCB, Diners Club)
 • PayPal
 • BitPay
 • AliPay
 • Idealne pieniądze
 • Paymentwall (Ideal, Neosurf, Clickandbuy, Dotpay, Onecard, Mobiamo)
 • Kryptowaluta (kilka opcji, w tym BitCoin)

Niektóre opcje płatności Ivacy

Obsługa klienta

Ivacy ciężko pracuje, aby odpowiedzieć na twoje pytania tak szybko, jak to możliwe. Istnieją różne sposoby skontaktowania się z obsługą klienta Ivacy. Możesz wysłać im wiadomość e-mail, rozpocząć czat na żywo na ich stronie internetowej, a nawet odwiedzić je osobiście w biurze w Singapurze. Ponadto mają bardzo przydatną i obszerną stronę „Często zadawane pytania” (FAQ) na swojej stronie internetowej. Nie trzeba dodawać, że skontaktowaliśmy się również z Ivacy, aby sprawdzić ich szybkość reakcji i jakość obsługi klienta.

Kilka razy skontaktowaliśmy się z Ivacy, korzystając z poręcznej funkcji czatu na żywo na ich stronie internetowej. Na przykład zadaliśmy im pytania dotyczące ich serwerów i tego, czy mają oni inne biuro oprócz biura w Singapurze (nie mają) i odpowiedzieli nam bardzo szybko i skutecznie. Sposób, w jaki do nas zwracali się, był bardzo uprzejmy i za każdym razem pytali, czy ich odpowiedź odpowiednio odpowiada na nasze pytania.

Aby rozpocząć czat i zadać pytanie na stronie Ivacy, nie musisz wypełniać żadnych informacji. Nie musisz też być klientem Ivacy. Jest to świetny sposób, aby uzyskać więcej informacji o Ivacy, zanim nawet zaangażujesz się w 30-dniowy okres zwrotu pieniędzy, który otrzymasz na wszystkie subskrypcje w ciągu jednego roku. Ponadto, jeśli nie jesteś zalogowany na ich stronie internetowej i nie masz połączenia z serwerem VPN, to również ładnie wpisuje się w pomysł bycia możliwie anonimowym, nawet gdy kontaktujesz się z obsługą klienta.

Wniosek łatwość obsługi Ivacy

W oparciu o nasze doświadczenie w używaniu i testowaniu Ivacy, nasze wnioski dotyczące przyjazności dla użytkownika:

 • Ivacy jest bardzo łatwy w obsłudze
 • Zarówno aplikacje stacjonarne, jak i mobilne Ivacy są intuicyjne i bardzo łatwe w użyciu
 • Witryna Ivacy jest przejrzysta i dobrze zaprojektowana, ale dość obciążona reklamami
 • Utworzenie konta Ivacy jest szybkie i łatwe
 • Uzyskanie subskrypcji Ivacy jest wygodne, ponieważ akceptują wiele różnych metod płatności
 • Niestety Ivacy nie oferuje wersji próbnej ani bezpłatnej
 • Obsługa klienta Ivacy jest bardzo łatwa i bardzo pomocna

Sieć serwerów Ivacy

Sieć serwerów Ivacy jest dość duża, szczególnie w przypadku sieci VPN, która nie jest jeszcze jednym z największych graczy. Oferują ponad 450 serwerów w ponad 100 krajach. Większość serwerów znajduje się na dwóch kontynentach, które mają większość użytkowników Ivacy, którymi są Ameryka Północna (w szczególności USA) i Europa. Poniżej przeczytasz więcej o serwerach Ivacy, lokalizacjach serwerów oraz opcjach i możliwościach serwerów.

Liczba serwerów i lokalizacji

Ivacy ma serwery w ponad 100 krajach. Średnio mają 2 lokalizacje serwerów na kraj, chociaż większe kraje, takie jak Rosja i USA, mają więcej serwerów. W rzeczywistości Stany Zjednoczone mają 18. W każdym razie Ivacy oferuje więcej niż wystarczającą liczbę serwerów i lokalizacji serwerów, aby odblokowanie geograficzne było bardzo opłacalną opcją dzięki tej sieci VPN. Poniżej zobaczysz liczbę serwerów, które Ivacy oferuje na kontynent:

Ivacy-serwery-kontynent

Do przeglądania stron internetowych możesz użyć dowolnego z serwerów Ivacy, ale Ivacy oferuje również specjalne serwery do określonych celów. Na przykład oferują specjalne serwery przesyłania strumieniowego, do których można nawigować, klikając funkcję przesyłania strumieniowego w menu po lewej stronie aplikacji Ivacy. Po nawiązaniu połączenia z tymi serwerami natychmiast uzyskasz dostęp do ulubionych usług przesyłania strumieniowego. To sprawia, że ​​Ivacy jest bardzo przyjazną opcją dla osób, które lubią na przykład korzystać z Netflix.

Ponadto Ivacy ma również zestaw specjalnych serwerów P2P, dzięki którym pobieranie (torrenty) jest bardzo wygodne. Możesz połączyć się z tymi serwerami, wybierając funkcję pobierania w aplikacji Ivacy. Te serwery pobierania są rozproszone po całym świecie.

Dedykowany adres IP

Ivacy oferuje również dedykowane adresy IP. Istnieje kilka powodów, dla których warto użyć dedykowanego adresu IP. Na przykład dedykowane adresy IP rzadziej są blokowane przez serwis Netflix i inne (strumieniowe) usługi niż „normalne adresy IP VPN”. Zwykle bardzo duża grupa użytkowników VPN korzysta z jednego serwera VPN. Oznacza to, że usługi przesyłania strumieniowego, takie jak Netflix, zauważą, że generują duży ruch z tego samego adresu IP. Dedykowany adres IP jest unikalny dla każdego użytkownika, który go posiada, co oznacza, że ​​nie napotkasz tego problemu i znacznie mniej prawdopodobne jest, że zostanie zablokowany przez witryny i aplikacje.

Ponieważ dedykowany adres IP jest właśnie dla Ciebie, oznacza to, że jeśli chcesz, zawsze możesz użyć tego samego adresu IP, nawet jeśli korzystasz z VPN. Może to być bardzo przydatne, ponieważ niektóre usługi online (takie jak portale bankowości internetowej) podejmują dodatkowe środki bezpieczeństwa, gdy próbują zalogować się z innego adresu IP. Często, aby umożliwić użytkownikom logowanie się z innego adresu IP, usługi te wymagają dodatkowej weryfikacji, na przykład wypełnienia kodu bezpieczeństwa, który bank przesyła na Twój telefon. Jeśli na przykład dużo podróżujesz i uważasz, że te środki bezpieczeństwa (choć bardzo ważne) są trochę zbyt trudne, możesz po prostu uzyskać dedykowane IP.

Ivacy oferuje swoim użytkownikom wszystkie wyżej wymienione zalety dzięki dedykowanym adresom IP. Te dedykowane adresy IP kosztują dodatkowo 1,99 USD miesięcznie. Jeśli porównasz to z wieloma innymi dostawcami VPN, jest to dość przystępne. Ivacy ma kilka serwerów, które obsługują dedykowane adresy IP. Serwery te znajdują się w USA, Australii, Kanadzie, Niemczech, Hongkongu, Singapurze i Wielkiej Brytanii.

Podsumowanie sieci i lokalizacji serwera

Po naszych szeroko zakrojonych testach i badaniach dotyczących Ivacy jest to nasz ostateczny werdykt dotyczący sieci serwerów Ivacy:

 • Ivacy ma dość dużą sieć serwerów, z ponad 450 serwerami w ponad 100 krajach.
 • Sieć serwerów Ivacy jest rozproszona na wszystkich kontynentach.
 • Ta sieć VPN oferuje również specjalne serwery przesyłania strumieniowego i pobierania.
 • Ivacy oferuje również dedykowane adresy IP za dodatkowe 1,99 USD miesięcznie.

Opcje i funkcje Ivacy

Ivacy oferuje wszystkie standardowe opcje, których można oczekiwać od nowoczesnej sieci VPN, ale na tym się nie kończy. Mają też wiele dodatkowych funkcji, z których niektóre są dość wyjątkowe.

Ivacy oferuje przełącznik zabijania. Jest to funkcja, która zasadniczo zamyka połączenie internetowe, jeśli połączenie z serwerem VPN zostanie utracone z jakiegokolwiek powodu. Jest to środek bezpieczeństwa, aby zapobiec naruszeniu prywatności i bezpieczeństwa w przypadku mało prawdopodobnej utraty połączenia. Twoje połączenie internetowe zostanie przywrócone, gdy tylko połączenie VPN zostanie ponownie uruchomione.

Ponadto Ivacy oferuje możliwość korzystania z zapory sieciowej NAT. Jest to zapora ogniowa na poziomie serwera (na serwerach Ivacy), która zasadniczo działa jako dodatkowa warstwa ochrony między tobą a wirusami i innym złośliwym oprogramowaniem. W końcu ta zapora ogniowa może odfiltrować wiele złośliwych programów, zanim dotrze nawet do zapory sieciowej, a tym samym sieci lub urządzenia. Ponadto często zdarza się, że normalna zapora sieciowa routera może nawet nie działać w tej sytuacji, ponieważ wiele z tych zapór ogniowych nie może z powodzeniem odczytać informacji przesyłanych między komputerem a serwerem VPN (z powodu szyfrowania). Dlatego zalecamy skorzystanie z zapory sieciowej NAT oferowanej przez Ivacy.

Wreszcie, Ivacy oferuje opcję „dzielonego tunelowania” i faktycznie była pierwszą siecią VPN, która to zrobiła w 2010 roku. Dzięki tej opcji możesz wybrać, które dane chcesz wysłać przez połączenie VPN, a które dane można po prostu wysłać „ jak zwykle ”(nieszyfrowane i chronione przez VPN). Główną zaletą jest to, że możesz zmniejszyć ilość danych, które są wysyłane do iz twojego komputera za pośrednictwem połączenia VPN, co oznacza, że ​​twoje połączenie VPN prawdopodobnie przyspieszy (nieco).

Ivacy i Netflix

Ivacy dobrze współpracuje z Netflix. Dedykowane serwery przesyłania strumieniowego Ivacy zapewniają dostęp do popularnej usługi przesyłania strumieniowego. Aby to zadziałało, musisz użyć specjalnej funkcji przesyłania strumieniowego aplikacji, co oznacza, że ​​nie możesz uzyskać dostępu do każdej istniejącej wersji Netflix dla poszczególnych krajów. Co więcej, podczas naszych testów zauważyliśmy, że chociaż serwer przesyłania strumieniowego w USA działa dobrze, inni mają pewne problemy. Jednak biorąc pod uwagę fakt, że amerykańska wersja Netflix jest zdecydowanie najpopularniejsza i największa, nie widzimy w tym dużego problemu dla wielu osób.

Ivacy i torrenty

Ivacy działa dobrze, jeśli chodzi o pobieranie torrentów. Łatwo było nam pobierać różnego rodzaju pliki torrentowe za pomocą Ivacy. Jeśli przejdziesz do dedykowanej opcji pobierania w aplikacji Ivacy, możesz łatwo wybierać między różnymi serwerami, które obsługują pobieranie (P2P). Ivacy ma przyzwoitą liczbę serwerów obsługujących pobieranie (P2P).

Wniosek Ivacy i jego funkcje

Plusy
Cons
Łatwy w użyciuNa niektórych urządzeniach Ivacy oferuje tylko protokół IPSec
Wiele dodatkowych funkcji i opcjiMożliwe ryzyko bezpieczeństwa: nie wiadomo, czy zarządzają własnymi serwerami
Łatwe do zainstalowaniaSerwery strumieniowe w Europie nie zawsze działają (dobrze)
Szybka i przyjazna obsługa klienta
Bardzo przystępne (od 1 $ miesięcznie)
Zgodny z US Netflix
Kompatybilny z torrentem
30 dniowa gwarancja zwrotu pieniedzy
Oferuje dedykowane adresy IP
Oferuje wiele różnych protokołów

Podsumowując, Ivacy jest doskonałym dostawcą VPN. Zapewniają szybkie, stabilne połączenia oraz bardzo przyjazne dla użytkownika oprogramowanie i aplikacje. Co więcej, ta VPN pozwala użytkownikom wybierać z szerokiej gamy różnych protokołów oraz dodatkowych funkcji i opcji.

Przykład: Ivacy oferuje tunelowanie dzielone, zaporę NAT, dedykowane adresy IP i przełącznik zabicia. Aplikacja Ivacy jest bardzo intuicyjna. Możesz po prostu wybrać opcję i typ serwerów, których chcesz używać w aplikacji. Korzystając z opcji przesyłania strumieniowego, możesz łatwo uzyskać dostęp do amerykańskiej wersji Netflix, a korzystając z funkcji pobierania możesz pobierać torrenty z imponującą prędkością.

Niestety, Ivacy sprzedaje się krótko, jeśli chodzi o bezpieczeństwo. Chociaż Ivacy używa solidnego szyfrowania AES-256-bitowego, nie jest jasne, czy ich połączenie VPN używało / korzysta z serwerów, które nie są ich: serwerów należących do PureVPN. Ponadto Ivacy wydaje się przechowywać dzienniki połączeń. Innymi słowy, Ivacy jest bardzo przyjazną dla użytkownika siecią VPN z wieloma dodatkowymi funkcjami i opcjami, ale ma pewne wady, jeśli chodzi o prywatność i bezpieczeństwo.

Polecamy głównie Ivacy osobom, które mają bardzo specyficzne „wymagania VPN”, które może spełnić jedna z wielu dodatkowych funkcji Ivacy lub użytkownikom VPN po raz pierwszy, ze względu na łatwość obsługi. Jednak osobom, które szukają VPN, który błyszczy, jeśli chodzi o prywatność i bezpieczeństwo, prawdopodobnie chętniej polecilibyśmy PIA lub ExpressVPN.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me