Hide.me Review (2020): Szybki i przyjazny dla użytkownika | VPNOverview

Hide.me Review (2020) – Szybka i przyjazna dla użytkownika sieć VPN

Hide.me to stosunkowo nowy dostawca VPN. Mają na celu zapewnienie szybkiej i bezpiecznej usługi VPN. Hide.me jest pierwotnie niemiecki i został założony w 2012 roku (wcześniej nosił nazwę Hide.io). Firma ma siedzibę w Malezji ze względu na przepisy dotyczące prywatności w tym kraju. Dostawca staje się coraz bardziej znany każdego dnia i ma już 10 milionów użytkowników na całym świecie.


Hide.me został stworzony, aby oferować przyjazną dla użytkownika, ale bardzo bezpieczną wirtualną sieć prywatną (VPN). Ostatnio starają się być najszybszą siecią VPN na rynku. Hide.me jest jednym z niewielu dostawców VPN, który posiada certyfikat wolny od logów. Omówimy wszystkie te roszczenia w dalszej części recenzji.

Hide.me oferuje dobre szyfrowanie i jest bardzo szybki. Ta sieć VPN jest nieco droższa niż większość innych dostawców VPN. Na szczęście możesz wypróbować Hide.me za darmo z 30-dniową gwarancją zwrotu pieniędzy. Oferują nawet bezpłatną usługę, ale gdy z niej skorzystasz, ograniczą twoje dane.

Instalacja Hide.me jest stosunkowo łatwa, a dzięki pakietowi Premium możesz korzystać z jednej subskrypcji na 10 urządzeń jednocześnie. W ten sposób możesz chronić wiele urządzeń jednocześnie, aby chronić swoją anonimowość.

Dane techniczne Hide.me

 • Jednoczesne połączenia: 10
 • Torrenty: +
 • Netflix:
 • System operacyjny: Windows, Mac, iOS, Android, Linux
 • Protokoły: OpenVPN, PPTP, L2TP / IPsec, IKEv2, IKEv1, SoftEther
 • Zasady rejestrowania: Brak dzienników
 • Serwery: 1560 serwerów w 60 lokalizacjach
 • Cena £: Od 4,99 USD miesięcznie
 • Gwarancja zwrotu pieniędzy: 30 dni

Szybkość – jak szybki jest Hide.me?

Szybkość jest ważną częścią doświadczeń ludzi z dostawcami VPN. To denerwujące, gdy Twój strumień wideo wymaga buforowania lub opóźnień podczas grania. Ponieważ jest to tak ważne, szeroko przetestowaliśmy szybkość serwerów Hide.me. Zrobiliśmy to, przeprowadzając testy prędkości na różnych serwerach i analizując prędkości podczas codziennego użytkowania. Możesz przeczytać wszystko o naszym doświadczeniu poniżej.

Wyniki testu prędkości Hide.me

Tutaj możesz znaleźć wyniki kilku testów prędkości, które przeprowadziliśmy dla różnych serwerów Hide.me. Testowaliśmy z naszej lokalizacji w Holandii. Pamiętaj, że wyniki mogą być bardzo różne, jeśli jesteś gdzie indziej na świecie. Powinno to jednak dać ogólne wskazanie ich prędkości.

Prędkość bez VPN (Speedtest.net):

Speedtest bez VPN

Powyżej możesz sprawdzić prędkości Internetu, które lubimy bez korzystania z VPN.

Szybkość z lokalnym serwerem w Holandii (Speedtest.net):

Speedtest z VPN NL

To zdjęcie pokazuje wyniki naszych prędkości w Internecie, gdy połączyliśmy się przez serwer Hide.me w Haarlem (Holandia). Jak widać, wyniki pozostały praktycznie takie same, co jest dość niezwykłe w przypadku VPN.

Szybkość z serwerem USA (Speedtest.net):

Speedtest with VPN VS

Są to wyniki naszego testu z serwerem w USA. Wyniki te mogą być ważne, jeśli chcesz uzyskać dostęp do amerykańskich treści z innego kraju. Jak widać prędkości niewiele się zmieniły. Jest to nieoczekiwane, ponieważ najczęściej fizyczna odległość między tobą a serwerem spowoduje zmniejszenie prędkości połączenia.

Prędkość podczas codziennego użytkowania

Szybkość serwerów Hide.me jest bardzo dobra w codziennym użytkowaniu. Przetestowaliśmy to, kontynuując naszą działalność tak, jak jesteśmy do tego przyzwyczajeni, aby sprawdzić, czy w Hide.me wystąpiły jakieś problemy. Korzystaliśmy z VPN podczas przeglądania, gotowania na parze, pobierania i grania; były to wyniki:

Podczas regularnego przeglądania nie zauważyliśmy żadnych różnic w szybkości ani czasie ładowania. Dzięki tej sieci VPN możesz odwiedzać ulubione witryny bez zauważalnych zmian. Pobieranie plików i aplikacji również nie stanowiło problemu.

Przetestowaliśmy również kilka usług przesyłania strumieniowego za pomocą Hide.me VPN, aby zobaczyć, jak wpłynie to na buforowanie i ładowanie filmów i muzyki. Ponownie nie napotkaliśmy żadnych problemów i bez problemu mogliśmy korzystać z usług takich jak YouTube i Spotify. To sprawia, że ​​Hide.me jest idealną siecią VPN, jeśli chcesz oglądać materiały blokowane geograficznie. Niestety nie można go używać do oglądania Netflix. W dalszej części recenzji wyjaśnimy dlaczego.

Prędkość podsumowania Hide.me

Nasz werdykt prędkości w Hide.me jest następujący:

 • Hide.me oferuje VPN z dobrą prędkością.
 • Testy prędkości pokazują niewielką różnicę między prędkością pobierania i wysyłania z VPN lub bez.
 • Podczas regularnego używania, pobierania i przesyłania strumieniowego nie zauważyliśmy zmiany prędkości.

Bezpieczeństwo – jak bezpieczny jest Hide.me?

Hide.me to dostawca VPN, który priorytetowo traktuje swoje funkcje bezpieczeństwa i prywatności. Bezpieczeństwo jest ogólnie postrzegane jako najważniejszy aspekt VPN. Nie chcesz, aby osoby trzecie uzyskiwały dostęp do twoich danych osobowych, a VPN chroni cię przed tym. Poniżej możesz przeczytać o logach, które przestrzega Hide.me. Ponadto poinformujemy Cię o informacjach, które Hide.me potrzebuje od Ciebie, jeśli chcesz założyć konto.

Protokoły

Hide.me ma doskonałe bezpieczeństwo dzięki 256-bitowemu szyfrowaniu AES. Jest to ogólnie postrzegane jako najlepszy dostępny poziom szyfrowania. Ponadto Hide.me obsługuje wiele różnych protokołów. Możesz wybrać jeden z następujących protokołów:

 • OpenVPN
 • SSTP
 • PPTP
 • L2TP
 • IPsec
 • IKEv2
 • IKEv1
 • SoftEther.

Witryna Hide.me pokazuje ładny przegląd tych różnych protokołów. W tym przeglądzie ilustrują mocne i słabe strony każdego protokołu. Jest to bardzo przydatne i może pokazać, który protokół będzie działał najlepiej z twoim systemem operacyjnym. Zawsze doradzamy protokół OpenVPN, ponieważ jest to najbezpieczniejsza opcja. Poniżej znajduje się wyjaśnienie protokołu OpenVPN na stronie Hide.me.

Otwórz protokół VPN

Logowanie i prywatność

Hide.me mówi, że przestrzegają ścisłej zasady „bez logów”. Oznacza to, że nie zbierają żadnych danych osobowych. Ponieważ Hide.me znajduje się w Malezji, nie ma obowiązku prowadzenia dzienników. Malezja nie ma zasad, które zmusiłyby firmy do prowadzenia rejestrów.

Hide.me nie przechowuje żadnych dzienników użytkownika, ale jest jedna uwaga dodatkowa; przechowują tymczasowe dzienniki połączeń. Oznacza to, że firma może zobaczyć, kiedy „klient x” łączy się z jednym ze swoich serwerów VPN. Jednak Hide.me nie może zobaczyć, kto jest klientem X, otrzymują tylko zanonimizowane dane użytkowników. Ponadto przechowują te dzienniki tylko przez kilka godzin, a następnie są trwale usuwane.

Dostawcy VPN praktycznie nie mogą przechowywać dzienników. Poza tym dzienniki połączeń często nie naruszają prywatności użytkownika. Korzystają z tych dzienników połączeń, aby poprawić swoje usługi. Mogą tylko upewnić się, że ich serwery nie zostaną przeciążone, jeśli wiedzą, kiedy ich usługi są używane. Hide.me całkowicie anonimizuje te dzienniki połączeń i nie rejestruje twojego adresu IP.

Jakich informacji potrzebuje Hide.me?

Aby utworzyć konto w Hide.me, potrzebujesz adresu e-mail, po rejestracji możesz usunąć adresy w ustawieniach konta. W zależności od wybranej metody płatności musisz także podać dodatkowe informacje. Hide.me korzysta z usług podmiotów zewnętrznych do obsługi wszystkich płatności. Twierdzą, że ta zewnętrzna firma nie zobaczy Twojego adresu IP ani tożsamości. Otrzymasz numer płatności, którego nie można połączyć z tobą. Ponadto ten numer płatności jest niszczony natychmiast po dokonaniu płatności. W ten sposób będziesz całkowicie anonimowy, płacąc za subskrypcję Hide.me.

Wnioski dotyczące bezpieczeństwa Hide.me

Po przetestowaniu bezpieczeństwa Hide.me możemy wyciągnąć następujące wnioski:

 • Hide.me to solidny i bezpieczny VPN.
 • Używają silnego 256-bitowego szyfrowania AES.
 • Hide.me nie udostępnia informacji stronom trzecim.
 • Możesz wybrać jeden z kilku protokołów.
 • Hide.me przechowuje tylko dzienniki połączeń, które są niszczone po kilku godzinach.

Użyteczność – jak przyjazny dla użytkownika jest Hide.me?

Hide.me to bardzo przyjazny dla użytkownika dostawca, który jest dostępny i łatwy do zrozumienia dla każdego. Poniżej znajdziesz informacje na temat ich witryny, procesu instalacji, wyglądu aplikacji, cen, metod płatności, a na koniec obsługi klienta.

Witryna Hide.me

Witryna Hide.me jest przejrzysta i zawiera wszystkie informacje, których można oczekiwać od dostawcy VPN. Na stronie głównej można znaleźć informacje o Hide.me, dlaczego potrzebujesz VPN i recenzje ich oprogramowania. Oferują swoją stronę internetową w kilku językach.

Ponadto można znaleźć informacje o ich sieci serwerów i protokołach na ich stronie internetowej. Ma również przejrzystą kartę, na której można znaleźć pliki do pobrania oprogramowania oraz kartę ze wszystkimi możliwymi planami subskrypcji. To zdjęcie pokazuje stronę Hide.me.

Witryna Hide.me

Niestety nie mogliśmy znaleźć w witrynie opcji wyszukiwania, która może utrudnić znalezienie bardzo szczegółowych informacji. Po zalogowaniu się na konto Hide.me zobaczysz przegląd danych konta. Znajdziesz tu również przewodniki, które ułatwią zainstalowanie ich oprogramowania na urządzeniu.

Instalowanie Hide.me

Instalacja Hide.me na urządzeniach jest bardzo prosta. Możesz zainstalować aplikację na urządzeniu lub pobrać oprogramowanie dla jednego określonego protokołu i zmienić ustawienia komputera PC lub Mac. Pierwsza opcja jest najłatwiejsza. Możesz znaleźć ich aplikację w App Store lub Google Play Store. Po zainstalowaniu aplikacji musisz tylko podać dane konta i będziesz gotowy do pracy.

App Store

Powyżej możesz zobaczyć aplikację Hide.me w Appstore. Aplikacja automatycznie użyje najbardziej odpowiedniego protokołu dla twojego systemu operacyjnego. W systemie Windows są to IKEv2 i PPTP, a dla komputerów Mac używa protokołu IKEv2 z IKEv1 jako kopią zapasową. Oznacza to, że nie możesz używać OpenVPN w aplikacji, co jest zbyt złe, ponieważ jest to najbezpieczniejszy protokół. Jest jednak jeden wyjątek: Android obsługuje OpenVPN.

Po zainstalowaniu aplikacji możesz bezpiecznie surfować po Internecie. Musisz tylko podać dane konta, jak widać poniżej.

Strona wstępna Hide.me

Druga opcja instalacji jest nieco trudniejsza. Jednak ta metoda zapewnia więcej opcji w protokołach. Jeśli zalogujesz się na stronie swojego konta w witrynie Hide.me, możesz znaleźć przewodnik instalacji dla wszystkich różnych protokołów i systemów operacyjnych. Postępując zgodnie z tymi przewodnikami, możesz zainstalować w swoim urządzeniu dowolny protokół.

Wygląd i łatwość użycia Hide.me

Hide.me to bardzo przyjazny dla użytkownika dostawca VPN, dzięki czemu idealnie pasują do osób, które są nowicjuszami w VPN. Aplikacja jest prosta; masz przycisk, aby połączyć się z serwerem Hide.me i możesz wybrać lokalizację serwera. Oprogramowanie ma profesjonalny wygląd, a wszystkie opcje i funkcje działają dobrze. Aplikacja jest oferowana w kilku językach, w tym w języku angielskim.

Super prosta aplikacja ma kilka wad. Na przykład nie można zmienić ustawień. Oznacza to, że nie można zmieniać protokołów podczas korzystania z aplikacji. Chociaż większość użytkowników VPN i tak pozostawi ustawienia domyślne, niektórzy użytkownicy mogą chcieć zmienić protokoły, aby zoptymalizować swoją ochronę podczas różnych zajęć online.

W aplikacji może brakować niektórych ustawień, ale ma kilka ciekawych funkcji. Aplikacja Hide.me ma funkcję „automatycznego ponownego łączenia”, „killswitch”, „ochronę przed wyciekiem adresu IP” i „ochronę przed wyciekiem DNS”. Funkcje te zapobiegają przypadkowemu wyciekowi informacji w niechronionych momentach. Aplikacja zabezpieczy wszystko, co robisz online.

Hide.me wyraźnie ma na celu stworzenie przyjaznej dla użytkownika aplikacji, z której wszyscy będą umieli korzystać. Oznacza to jednak, że bardziej zaawansowani użytkownicy mogą czasami czuć się ograniczeni.

Fronty aplikacji Hide.me

Ceny i metody płatności

Hide.me nie jest najdroższym ani najtańszym dostawcą VPN. Oferują kilka różnych planów subskrypcji. Przede wszystkim oferują darmowe konto. Z tego bezpłatnego konta masz do 10 GB miesięcznie, możesz wybierać spośród 5 lokalizacji serwerów i możesz korzystać tylko z jednego urządzenia na raz. Co więcej, płatne subskrypcje będą prawdopodobnie miały szybsze serwery, ponieważ są mniej zatłoczone.

Oferują swoje subskrypcje Premium za trzy różne ceny. Prawdopodobnie najlepsze są ich opcje 2-letni plan za które możesz dostać tylko 4,99 USD miesięcznie. W tej chwili masz nawet dwa bezpłatne miesiące z tym planem, a ponadto oferują abonament na jeden rok, który kosztuje 8,32 USD miesięcznie. W końcu możesz także uzyskać ich usługę Premium jeden miesiąc, będzie cię to kosztować12,95 USD.

ukryj mi ceny

Hide.me ma 30-dniową gwarancję zwrotu pieniędzy na wszystkie płatne subskrypcje. Co więcej, możesz zapłacić za swoje konto Hide.me za pomocą karty kredytowej, PayPal, polecenia zapłaty SEPA lub Bitcoin.

Obsługa klienta

Hide.me oferuje kilka sposobów odpowiedzi na pytania. Na stronie znajduje się obszerna strona FAQ. Możesz również zadawać pytania za pośrednictwem wiadomości e-mail. Obsługa klienta jest oferowana tylko w języku angielskim, co może być trudne, jeśli angielski nie jest twoim pierwszym językiem. Możesz także spróbować szczęścia na forum Hide.me, gdzie możesz kierować swoje pytania do innych użytkowników. Wreszcie blogi Hide.me zawierają informacje o aktualizacjach i nowościach.

Aby dowiedzieć się o przyjazności obsługi klienta Hide.me, skontaktowaliśmy się z nimi. Gdy wyślesz wiadomość e-mail do Hide.me, otrzymasz wiadomość z danymi logowania. Jeśli zalogujesz się przy użyciu tych informacji, otrzymasz identyfikator obsługi klienta, który pomoże pracownikom obsługi klienta zidentyfikować problem. Niestety ten sposób komunikowania się nie działał, kiedy próbowaliśmy.

Wreszcie otrzymaliśmy wiadomość e-mail z odpowiedzią na nasze pytanie. Wyjaśnili to za pomocą zrzutów ekranu i zdjęć, co ułatwiło przestrzeganie ich instrukcji. W ciągu dwóch godzin otrzymaliśmy odpowiedź na nasz e-mail. Zwrócili się do nas w uprzejmy i przyjazny sposób, jak widać poniżej:

obsługa klienta Hide.me

Obsługa klienta działa dobrze, a Ty uzyskasz skuteczną odpowiedź na swoje pytanie. Hide.me oferuje funkcję czatu na żywo, ale mieliśmy z tym pewne problemy. Z czatu na żywo możesz korzystać tylko wtedy, gdy masz bilet obsługi klienta. Niestety nie mogliśmy zalogować się przy użyciu informacji zawartych w wiadomości e-mail. Może to być dość frustrujące, jeśli szukasz szybkiego rozwiązania. (Aktualizacja: Według Hide.me te problemy z biletami pomocy zostały rozwiązane).

Wniosek użyteczność Hide.me

Po dłuższym korzystaniu z Hide.me VPN możemy wyciągnąć następujące wnioski na temat przyjazności tego dostawcy dla użytkownika.

 • Aplikacja jest przyjazna dla użytkownika i działa intuicyjnie
 • Witryna Hide.me jest przejrzysta i prosta w użyciu
 • Instalacja Hide.me jest łatwa dla wszystkich systemów operacyjnych
 • Aplikacja ma ograniczone możliwości
 • Możesz zapłacić za Hide.me za pomocą karty kredytowej, Paypall, SEPA i bitcoin
 • Oprogramowanie jest dostępne w wielu językach
 • Obsługa klienta jest dobra, ale funkcja czatu na żywo nie działała

Sieć serwerów Hide.me

Sieć serwerów Hide.me powiększyła się w ciągu ostatnich kilku lat. Poniżej dowiesz się wszystkiego, co musisz wiedzieć o tej sieci. Ponadto możesz dowiedzieć się, czy ten dostawca oferuje dedykowaną usługę IP.

Liczba serwerów i lokalizacji

Dzięki ponad 1560 serwerom w 60 różnych lokalizacjach Hide.me znacznie się powiększył w ciągu ostatnich kilku lat. Hide.me obsługuje głównie rynek europejski i północnoamerykański, co oznacza, że ​​większość ich serwerów znajduje się tam. Oferują 9 lokalizacji serwerów w Stanach Zjednoczonych i 2 w Holandii. Zaczęli także rozszerzać działalność na Azję, ale nadal koncentruje się na świecie zachodnim.

Powodem, dla którego Hide.me nie ma wielu serwerów, jest to, że same zarządzają serwerami. Mają szeroki zestaw reguł, które ustanowili, aby zagwarantować bezpieczeństwo swoich użytkowników. Częścią tego procesu jest to, że zarządzają własnymi serwerami. Niestety oznacza to, że ich sieć serwerów rozwija się powoli. Jeśli szukasz VPN z wieloma opcjami serwera, możesz poszukać gdzie indziej. Na przykład możesz sprawdzić nasz artykuł porównawczy, który zawiera listę najlepszych dostawców VPN.

Dedykowany adres IP

Dzięki Hide.me nie można uzyskać dedykowanego adresu IP. Każdy adres IP udostępniany przez Hide.me jest udostępniany innym użytkownikom. Oznacza to, że obejrzenie Netflix nie będzie możliwe, ponieważ blokują one adresy IP używane przez wiele osób jednocześnie. Ponadto niektóre strony internetowe będą wymagać dodatkowej identyfikacji, ponieważ uzyskujesz do nich dostęp z wielu różnych adresów IP.

Hide.me oferuje „statyczny” adres IP, co oznacza, że ​​łączysz się z tym samym serwerem za każdym razem, gdy korzystasz z aplikacji. W ten sposób nie będziesz podejrzewać stron internetowych z powodu wielu używanych adresów IP. Nie będą prosić o dodatkową weryfikację, co w końcu pozwoli Ci zaoszczędzić czas. Nadal jednak udostępniasz adres IP innym użytkownikom.

Jeśli naprawdę chcesz, aby Twój dostawca VPN oferował dedykowany adres IP, możesz rzucić okiem na naszą recenzję NordVPN.

Wniosek sieć serwerów Hide.me

Doszliśmy do następującego wniosku na temat sieci serwerów Hide.me:

 • Hide.me ma stosunkowo małą, ale szybką sieć serwerów
 • Sieć składa się z 1560 serwerów w 60 różnych lokalizacjach
 • Hide.me kontroluje i zarządza własnymi serwerami dla dodatkowego bezpieczeństwa
 • Hide.me nie zapewnia dedykowanych adresów IP
 • Oferują „statyczne IP”

Opcje Hide.me

Hide.me oferuje większość zwykłych funkcji VPN, ale zapewnia także dodatkowe opcje. Tutaj możesz dowiedzieć się więcej o tych opcjach i przeczytać o Hide.me w połączeniu z Netflix i pobieraniem torrentów.

Hide.me dodatkowe opcje

Kill Switch OffPrzede wszystkim Hide.me oferuje przełącznik zabijania, który zapewni ochronę twojego urządzenia, nawet gdy połączenie zostanie chwilowo utracone. W połączeniu z funkcją „automatycznego ponownego łączenia” oznacza, że ​​prawdopodobnie nic nie zauważysz, ale Hide.me zapewni ci bezpieczeństwo.

Z kontem Hide.me Premium zyskujesz swobodę dzięki funkcji „Dynamic Port Forwarding”. Pomoże ci to przejść przez zapory ogniowe.

Wreszcie Hide.me oferuje również protokół SoftEther, który jest szybszym protokołem niż często używany OpenVPN. OpenVPN ma maksymalną prędkość 100 MB / s, a SoftEther może osiągnąć prędkość 900 MB / s.

Hide.me i Netflix

Jak to się dzieje z coraz większą liczbą dostawców VPN, serwery Hide.me są blokowane przez Netflix. Usługa przesyłania strumieniowego aktywnie próbuje zablokować użytkowników VPN, którzy próbują uzyskać dostęp do treści Netflix w innym regionie. Niestety, jest tylko kilku dostawców VPN, którzy potrafią wyprzedzić Netflix, a Hide.me nie jest jednym z nich. Jeśli chcesz oglądać Netflix za pomocą VPN, możesz sprawdzić naszą listę najlepszych dostawców VPN do oglądania American Netflix.

Hide.me i torrenty

Na koniec przetestowaliśmy pobieranie torrentów za pomocą Hide.me. Nie napotkaliśmy żadnych problemów. Plik 1,2 GB został wykonany w niecałe 5 minut. Hide.me pozwala na pobieranie torrentów przez sieci peer-to-peer dla większości swoich serwerów. Na swojej stronie internetowej wyraźnie wskazują, które serwery obsługują ten rodzaj pobierania, a które nie. Na przykład serwery w USA, Wielkiej Brytanii i Australii nie zezwalają na pobieranie torrentów, ale serwery w Holandii.

Wnioski Opcje Hide.me

 • Hide.me ma funkcję „kill switch”, funkcję „auto reconnect” oraz funkcję „Dynamic Port Forwarding”
 • Hide.me obsługuje bardzo szybki protokół SoftEther
 • Netflix nie jest dostępny w Hide.me
 • Możesz pobierać torrenty przez sieci P2P z większością serwerów Hide.me

Wniosek – nasze doświadczenie z Hide.me

Plusy
Cons
Łatwy w użyciuBrak dedykowanych adresów IP
Łatwe do zainstalowaniaTylko kilka ustawień w aplikacji
Szybkie serweryBrak dostępu do Netflix
Darmowa opcjaBrak działającego czatu na żywo
Pobieranie torrentów jest możliwe
Wiele możliwych protokołów (w tym SoftEther)
30-dniowa gwarancja zwrotu pieniędzy

Hide.me to szybka i przyjazna dla użytkownika sieć VPN. Jest to szczególnie miłe dla nowych użytkowników VPN ze względu na intuicyjny interfejs aplikacji. Hide.me jest super bezpieczną opcją, ponieważ nie przechowuje żadnych dzienników użytkowników. Oferują dobre serwery, ale nie tak wiele, jak niektórzy inni dostawcy. Wiele ich serwerów obsługuje pobieranie przez sieci peer-to-peer. Zdecydowanie polecamy Hide.me osobom, które jeszcze nie próbowały usługi VPN. Jeśli szukasz prostej, szybkiej i bezpiecznej sieci VPN, Hide.me może być usługą dla Ciebie!

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map