Avast SecureLine VPN Review (2020) – Szybki, ale prowadzi dzienniki

Avast SecureLine VPN Review (2020) – Szybki, ale prowadzi dzienniki

Avast jest znany głównie ze swojego oprogramowania antywirusowego. To oprogramowanie jest bezpłatne i jest używane przez ponad 400 milionów ludzi na całym świecie. Oprócz oprogramowania antywirusowego Avast oferuje również usługę VPN: Avast SecureLine VPN. Podczas gdy Avast początkowo koncentrował się wyłącznie na ochronie urządzeń przed złośliwym oprogramowaniem i cyberprzestępczością, teraz firma zamierza również szyfrować i chronić ruch danych użytkowników.


Avast jest jedną z największych firm ochroniarskich na świecie. Ich siedziba znajduje się w Pradze, Republika Czeska. Ich VPN jest szybki i ma proste i intuicyjne oprogramowanie. Działa z American Netflix i pozwala bezpiecznie pobierać torrenty. Niestety, ich sieć serwerów jest bardzo mała i istnieje wiele problemów, jeśli chodzi o bezpieczeństwo i prywatność. Omówimy wszystkie te czynniki i nie tylko w tej recenzji.

Dane techniczne Avast SecureLine VPN

 • Jednoczesne połączenia: 5
 • Torrenty: +
 • Netflix: +
 • System operacyjny: Windows, Mac, iOS, Android
 • Protokoły: OpenVPN, IPsec, IKEv2
 • Zasady rejestrowania: Prowadzi dzienniki
 • Serwery: 55 serwerów w 34 krajach
 • Cena £: 7,50 USD miesięcznie
 • Gwarancja zwrotu pieniędzy: 30 dni

Szybkość – jak szybka jest Avast SecureLine VPN?

Szybka sieć VPN zapewnia, że ​​prędkość Internetu nie spada dramatycznie. W końcu nie musisz czekać na załadowanie Netflix tylko dlatego, że używasz połączenia VPN. Przetestowaliśmy szybkość Avast SecureLine, więc wiesz, czego się spodziewać po tej sieci VPN.

Wyniki szybkiego testu Avast SecureLine VPN

Aby określić rzeczywiste prędkości Avast SecureLine, przetestowaliśmy tę VPN za pomocą Speedtest.net. Poniżej zobaczysz wyniki naszego połączenia internetowego podczas testowania Avast SecureLine. Testy zostały przeprowadzone z Holandii i uwzględniają zarówno lokalne, jak i amerykańskie serwery Avast SecureLine. Za pomocą pustego testu przetestowaliśmy również naszą prędkość Internetu bez VPN.

Prędkość bez VPN (Speedtest.net):

Test prędkości Avast SecureLine Bez VPN

Są to wyniki testu prędkości naszego własnego połączenia bez VPN. Te wyniki zostaną wykorzystane do porównania prędkości serwerów Avast SecureLine.

Szybkość z lokalnym serwerem (Speedtest.net):

Test prędkości Lokalny serwer Avast SecureLine

Nasze połączenie osiągnęło powyższe prędkości, gdy byliśmy połączeni z lokalnym (w tym przypadku holenderskim) serwerem Avast SecureLine VPN. Według oprogramowania Avast SecureLine był to najbardziej optymalny serwer do użycia. Chociaż ping wzrósł w porównaniu z naszym pustym testem, zarówno prędkość pobierania, jak i wysyłania pozostała w przybliżeniu taka sama. To bardzo dobry wynik. Lokalny serwer Avast SecureLine ma niewielki wpływ na naszą prędkość Internetu.

Szybkość z serwerem USA (Speedtest.net):

Test prędkości Avast SecureLine American Server

Wyniki testów prędkości amerykańskiego serwera Avast SecureLine opowiadają inną historię. Nie jest niczym niezwykłym, że prędkość Internetu spada, jeśli używasz serwera VPN, który znajduje się daleko od Twojej rzeczywistej lokalizacji. W końcu twoje dane będą musiały zostać przekierowane w ten sposób. Mimo to ping znacznie się w tym przypadku zwiększył. Szybkość pobierania spadła do mniej niż połowy tego, co mieliśmy na początku. Nasza prędkość przesyłania pozostała stabilna. Chociaż wyniki te nie są okropne, nie są też świetne.

Prędkość podczas codziennego użytkowania

Wyniki testu prędkości mogą być przydatne, ale ważniejsze jest sprawdzenie, jak prędkość VPN wpływa na wrażenia użytkownika. Dlatego wypróbowaliśmy Avast SecureLine przez dłuższy czas .

Podczas przeglądania nie mieliśmy żadnych problemów. Strony internetowe ładują się szybko i bez żadnych problemów. W większości przypadków transmisja strumieniowa przebiegła bardzo sprawnie. Spotify działało bez żadnych opóźnień, a YouTube prawie nie potrzebował do ładowania filmów. Oglądanie amerykańskiej wersji Netflix również działało, chociaż ładowanie filmów wymagało trochę czasu.

Pobieranie było dość łatwe, gdy korzystano ze specjalistycznych serwerów P2P dostarczanych przez Avast. Pliki z wiadomości e-mail zostały pobrane w mgnieniu oka. Za pomocą tej sieci VPN możesz również bezpiecznie pobierać torrenty. Chociaż nasz lokalny serwer nie dał nam dostępu do The Pirate Bay, byliśmy w stanie dość szybko pobrać z serwera amerykańskiego. Podczas grania online ledwo zauważyliśmy różnicę w porównaniu do naszego zwykłego korzystania z Internetu.

Podsumowanie prędkość Avast SecureLine VPN

 • Avast SecureLine VPN może osiągnąć bardzo przyzwoite prędkości.
 • Prędkości pobierania i pobierania prawie nie uległy zmianie, gdy korzystaliśmy z lokalnego serwera.
 • Serwery Avast SecureLine w USA były zauważalnie wolniejsze (w Europie) niż nasze serwery lokalne.
 • Zauważyliśmy bardzo małą różnicę prędkości podczas przeglądania, pobierania, grania i przesyłania strumieniowego, mimo że ładowanie Netflix trwało dłużej.

Bezpieczeństwo – jak bezpieczny jest Avast SecureLine VPN?

Ogólnie można powiedzieć, że bezpieczna sieć VPN to dobra sieć VPN. W końcu wiele osób korzysta z VPN, aby chronić swoje bezpieczeństwo i prywatność w Internecie. Dlatego dokładnie badamy bezpieczeństwo wszystkich testowanych dostawców. Między innymi przyjrzymy się protokołom Avast SecureLine, a także ich zasadom rejestrowania.

Protokoły

Avast SecureLine VPN wykorzystuje silne szyfrowanie AES 256 bitów. Poza tym ten dostawca miał różne protokoły, w tym OpenVPN, IPsec i IKEv2. Protokół, który będzie używany do połączenia VPN, zależy od systemu operacyjnego:

System operacyjny
Używany protokół
WindowsOpenVPN (UDP)
ProchowiecIPsec
AndroidOpenVPN (UDP)
iOSIPsec / IKEv2

Podczas korzystania z Avast SecureLine VPN na Macu należy pamiętać o tym, że IPsec nie jest używany w połączeniu z L2TP, jak zwykle. Połączenie tych dwóch protokołów sprawia, że ​​system jest znacznie bezpieczniejszy. Jednak IPsec jest odpowiedzialny za szyfrowanie, co oznacza, że ​​dzięki Avast SecureLine dla komputerów Mac przynajmniej połączenie zostanie zakodowane. Mimo to warto wziąć to pod uwagę przy wyborze sieci VPN.

Logowanie i prywatność

Jest wiele do powiedzenia na temat zasad rejestrowania Avast SecureLine i sposobu, w jaki Avast traktuje prywatność klientów. Przede wszystkim przyjrzeliśmy się faktom określonym w polityce prywatności VPN. Na samej górze znajduje się nieco niepokojące stwierdzenie: „Chociaż szanujemy Twoją prywatność i podejmujemy usilne działania w celu jej ochrony, nie oznacza to, że jesteś dla nas całkowicie anonimowy”. Innymi słowy, Avast SecureLine mówi, że nie czyni ich użytkowników całkowicie anonimowymi, przynajmniej nie dla samej firmy. Gromadzą wszelkiego rodzaju informacje, aby ich usługa działała poprawnie, ale idą o wiele dalej niż większość porządnych usług VPN.

Avast obiecuje, że nigdy nie zapisze pełnego adresu IP, żądań DNS lub dzienników aktywności. Mimo to istnieje wiele innych danych, które są aktywnie rejestrowane. Przede wszystkim Avast potrzebuje twoich informacji, aby móc założyć konto. Pomyśl o swoim adresie e-mail, nazwie użytkownika, haśle i metodzie płatności. Avast zapisze jeszcze więcej informacji o tobie, gdy korzystasz z ich usługi SecureLine. To zawiera:

 • Znaczniki czasu twojego połączenia
 • Twoja podsieć adresu IP (która jest prawie całym adresem IP, z wyjątkiem ostatnich cyfr)
 • Adres IP używanego serwera VPN
 • Ilość danych wysłanych przez połączenie

Ta informacja może być bardzo wrażliwa. Chociaż Avast nie rejestruje pełnego adresu IP, zna dużą część tego adresu. Tylko ostatnie cyfry zostaną zanonimizowane. Oznacza to, że mniej więcej wiedzą, gdzie jesteś. Wszystkie wyżej wymienione dane będą przechowywane przez trzydzieści dni. Informacje o systemie operacyjnym, używanej wersji oprogramowania VPN, a także opcje, które dostosowujesz w tym oprogramowaniu (np. Aktywacja przełącznika zabójstwa), zostaną zarejestrowane i zapisane na okres do dwóch lat.

Ponadto Avast współpracuje ze stronami trzecimi. W szczególności w przypadku systemów iOS i Android może to być problematyczne. SecureLine zbiera informacje o tych systemach operacyjnych, które są następnie udostępniane Google Firebase Analytics (anonimowy), Google Fabric Crashlytics (nie można zidentyfikować osobiście) i AppsFlyer Analytics (na potrzeby następujących kampanii marketingowych).

Na dole swojej polityki prywatności Avast SecureLine wspomina, że ​​mogą udostępniać twoje dane osobowe podmiotom zewnętrznym, jeśli istnieją ku temu wymagania prawne. Podsumowując, jest całkiem jasne, że Avast SecureLine nie może zaoferować pełnej anonimowości.

Avast sprzedał osobiste dane użytkownika

Chociaż Avast SecureLine VPN nie działa z tym samym oświadczeniem o ochronie prywatności, co pozostała część firmy Avast za milion dolarów, nadal warto sprawdzić, jak Avast traktuje prywatność swoich użytkowników. Jedna spółka zależna Avast została niedawno przyłapana na sprzedawaniu innym użytkownikom danych historii przeglądarek darmowych użytkowników programu antywirusowego Avast. Chociaż informacje te nie pochodzą od użytkowników Avast VPN, odkrycie to jest niepokojące. Nie wróży dobrze poczuciu prywatności i bezpieczeństwa firmy.

Wyłącznik awaryjny

Avast SecureLine ma wbudowany przełącznik zabijania. Aby go aktywować, najpierw kliknij „Menu”Na pulpicie VPN, a następnie wybierz„Ustawienia”. Kliknij kartę „Bezpieczeństwo sieci”, A następnie puste pole przed„Aktywuj Kill Switch”, Aby włączyć tę opcję. Przełącznik „zabij” spowoduje przerwanie połączenia internetowego, jeśli połączenie VPN zostanie rozłączone. W ten sposób nigdy nie będziesz przypadkowo wyciekać danych osobowych lub poufnych w Internecie.

Jakich informacji potrzebuje Avast SecureLine VPN?

Jeśli utworzysz konto w Avast SecureLine, musisz udostępnić im kilka informacji. Otrzymasz także wiele tagów identyfikacyjnych, które zostaną dołączone do Twojego konta. To zawiera:

 • E-mail (do komunikacji i faktur)
 • Nazwa Użytkownika
 • Klucz licencyjny (aby aktywować subskrypcję)
 • Data zakończenia subskrypcji
 • Informacje o okresach próbnych

Dane wymienione powyżej będą zapisywane tak długo, jak korzystasz z usługi. W wielu przypadkach może to umożliwić prawidłowe działanie usługi. Możesz użyć anonimowego adresu e-mail i nazwy użytkownika, aby w pewnym stopniu chronić swoją prywatność.

Wniosek bezpieczeństwa Avast SecureLine VPN

 • Avast SecureLine VPN wykorzystuje następujące protokoły: OpenVPN (UDP), IPSec i IKEv2, w zależności od używanego systemu operacyjnego.
 • Zasady logowania Avast są problematyczne: rejestrują część twojego adresu IP wraz z innymi informacjami.
 • Ta sieć VPN nie rejestruje aktywności użytkowników w przeglądarce ani żądań DNS.
 • Dane przeglądarki bezpłatnych użytkowników Avast były w przeszłości sprzedawane innym podmiotom.
 • Avast SecureLine ma wbudowany przełącznik zabijania.
 • Jeśli chcesz założyć konto Avast SecureLine, musisz podać swój adres e-mail i nazwę użytkownika.

Użyteczność – jak przyjazny dla użytkownika jest Avast SecureLine VPN?

Aby ludzie mogli z powodzeniem korzystać z VPN, musi być przyjazny dla użytkownika. W tej sekcji przyjrzymy się różnym czynnikom określającym użyteczność Avast SecureLine, w tym jej stronie internetowej, instalacji, oprogramowania i ogólnej pomocy technicznej.

Witryna Avast SecureLine VPN

Avast SecureLine VPN nie ma osobnej strony internetowej. Zamiast tego na ogólnej stronie internetowej Avast znajduje się pouczający jednostronicowy komunikat o SecureLine. Wszystkie informacje są w jednym miejscu, ale niestety te informacje są bardzo ograniczone.

Strona główna Avast SecureLine VPN

Strona jest bardzo uporządkowana i przejrzysta. Znajdziesz wyjaśnienia na temat różnych funkcji VPN, różnych serwerów, cen i dodatkowych opcji. Każda sekcja ma małą strzałkę, którą możesz kliknąć, aby przeczytać bardziej szczegółowe informacje. Niestety, nawet ta szczegółowa sekcja składa się tylko z kilku zdań. Chociaż witryna wygląda na bardzo uporządkowaną, różne aspekty VPN nie zostały wyjaśnione tak, jak byśmy tego chcieli.

Instalowanie Avast SecureLine VPN

Instalacja Avast SecureLine jest łatwa. Zainstalowaliśmy oprogramowanie na naszym komputerze z systemem Windows, ale istnieją również opcje dla Androida, iOS i Mac. Przycisk pobierania na stronie internetowej zmieni się w zależności od systemu operacyjnego używanego do uzyskania dostępu do strony. Jeśli potrzebujesz pomocy w instalacji programu Avast Secureline, możesz wykonać następujące czynności:

 1. Kliknij “Pobierz na PC”Na oficjalnej stronie Avast SecureLine. Plik zostanie pobrany automatycznie.
 2. Kliknij pobieranie, a następnie kliknij „Biegać”.
 3. Wybierz preferowany język i kliknij „ok”.
 4. Postępuj zgodnie z instrukcjami i kliknij „zainstalować”. Poczekaj na zainstalowanie programu.
 5. Kliknij “koniec”. Oprogramowanie otworzy się automatycznie i można z niego korzystać od razu.

Utworzenie konta do korzystania z Avast SecureLine jest równie łatwe. Możesz to zrobić na dwa sposoby. Po pierwsze, możesz natychmiast uzyskać subskrypcję. W takim przypadku możesz utworzyć konto Avast, którego możesz użyć do zalogowania. Inną opcją jest skorzystanie z bezpłatnego siedmiodniowego okresu próbnego przed przystąpieniem do usługi.

Wygląd i łatwość użycia Avast SecureLine VPN

Oprogramowanie Avast SecureLine jest bardzo proste i intuicyjne. Podobnie jak w przypadku większości innych dostawców, będziesz pracować z pulpitem nawigacyjnym zawierającym duży przycisk „ON”. Jeśli klikniesz ten przycisk bez uprzedniego wybrania lokalizacji, nastąpi automatyczne połączenie z najbardziej optymalnym (zazwyczaj najbliższym) serwerem. Jeśli chcesz zmienić język oprogramowania, przejdź do „Menu”I kliknij„Ustawienia”.

Oprogramowanie Avast SecureLine Software VPN włączone

Pulpit nawigacyjny pokazuje Twój adres IP, adres IP serwera VPN, z którego korzystasz, oraz czas, przez jaki byłeś podłączony do tego serwera. Możesz dostosować lokalizację, klikając „Zmień lokalizację”. Spowoduje to przejście do listy serwerów.

Oprogramowanie wyświetla całkiem sporo wyskakujących okienek podczas łączenia. Na szczęście możesz je łatwo wyłączyć, przechodząc do „Menu”I zmiana ustawień. Tam możesz również aktywować przełącznik zabijania (kiedy przejdziesz do „Bezpieczeństwo sieci”) I pobierz rozszerzenia przeglądarki Firefox, Chrome i Avast Secure Browser (po przejściu do„Integracja z przeglądarką”).

Oprogramowanie Avast SecureLine działa tak, jak powinno. Mimo to ma kilka wad. Naszym największym smutkiem był brak opcji oferowanych przez oprogramowanie. Nie musi to stanowić problemu dla początkującego użytkownika, ale może okazać się niewygodne dla bardziej doświadczonego użytkownika VPN.

Ceny i metody płatności

Avast SecureLine VPN ma nietypowy system cenowy w porównaniu do innych dostawców. Większość sieci VPN, takich jak ExpressVPN i Surfshark, oferuje niższą cenę miesięczną, jeśli wybierzesz dłuższą subskrypcję (na przykład subskrypcję roczną zamiast miesięcznej). Avast SecureLine ma jednak stałe ceny. Ceny te zależą tylko od liczby i rodzaju urządzeń, które chcesz chronić.

Jeśli chcesz korzystać z VPN na PC lub Mac, będzie to kosztować odpowiednio 69,99 USD rocznie (5,83 USD / miesiąc) lub 59,99 USD rocznie (5,00 USD / miesiąc). Czy chcesz VPN dla Androida, iPhone’a / iPada? To będzie po prostu 19,99 USD rocznie (1,67 USD / miesiąc). Jeśli chcesz chronić wiele różnych urządzeń jednocześnie, możesz uzyskać subskrypcję 89,99 USD rocznie (7,50 USD / miesiąc). Ta ostatnia subskrypcja obsługuje zarówno smartfony, jak i komputery stacjonarne i jest dostępna dla wielu urządzeń, umożliwiając do pięciu jednoczesnych połączeń. Cena tej subskrypcji jest porównywalna (choć nieco droższa) niż subskrypcja ExpressVPN. Innymi słowy: nie jest to najtańsza sieć VPN na obecnym rynku.

Ceny subskrypcji Avast SecureLine

Subskrypcje Avast SecureLine mają 30-dniową gwarancję zwrotu pieniędzy. Ponadto istnieje tygodniowy okres próbny, dzięki czemu możesz przetestować usługę przed przystąpieniem do rocznej subskrypcji.

Możesz zapłacić za subskrypcję na różne sposoby:

 • Karta kredytowa (VISA, MasterCard, Discover, American Express i więcej)
 • Bezpośredni przelew bankowy
 • PayPal
 • Lokalne opcje płatności

Oznacza to, że nie ma całkowicie anonimowego sposobu płatności, takiego jak Bitcoin. Na plus są dostępne opcje płatności dla poszczególnych krajów, takie jak iDeal w Holandii.

Obsługa klienta

Obsługa klienta Avast SecureLine jest dostępna tylko w języku angielskim i niedostępna, jeśli masz bezpłatne konto. Możesz znaleźć odpowiedź na swoje pytania w bazie wiedzy Avast SecureLine, ale jeśli naprawdę napotkasz problemy, będziesz potrzebować płatnego konta, aby uzyskać pomoc.

Gdy jesteś darmowym użytkownikiem i próbujesz skontaktować się z obsługą klienta, nastąpi przekierowanie do bazy danych i forum Avast, gdzie inni użytkownicy mogą ci pomóc. Poza tym nie otrzymaliśmy jednak żadnej pomocy ani możliwości skontaktowania się z pracownikiem Avast SecureLine za pośrednictwem czatu na żywo lub e-maila.

Obsługa klienta Avast SecureLine

W końcu nie mogliśmy zadawać pytań w dziale obsługi klienta Avast. To dziwne: najwyraźniej nie ma możliwości skorzystania z pomocy technicznej, gdy jesteś wolnym użytkownikiem.

Podsumowanie użyteczność Avast SecureLine VPN

 • Witryna Avast SecureLine to jeden pager, który jest przejrzysty, ale niezbyt pouczający.
 • Instalacja oprogramowania Avast SecureLine jest łatwa i intuicyjna.
 • Oprogramowanie jest łatwe w obsłudze, ale nie oferuje wielu opcji.
 • Ceny pełnej subskrypcji Avast SecureLine są bardzo wysokie.
 • Avast SecureLine oferuje różne metody płatności, w tym PayPal i kartę kredytową.
 • Avast SecureLine ma 30-dniową gwarancję zwrotu pieniędzy.
 • Ta sieć VPN ma sekcję FAQ (baza wiedzy) i forum. Mimo to obsługa klienta (przez e-mail i czat na żywo) jest dostępna tylko dla klientów płacących.

Sieć serwerów Avast SecureLine

Sieć serwerów Avast SecureLine obejmuje 55 serwerów w 34 krajach. Avast SecureLine oferuje wyspecjalizowane serwery P2P, a także serwery do przesyłania strumieniowego. W tej sekcji dowiesz się więcej o serwerach i lokalizacjach serwerów Avast SecureLine.

Liczba serwerów i lokalizacji

Avast SecureLine nie ma gigantycznej sieci serwerów z 34 krajami i 55 serwerami. Wygląda szczególnie niewielko w porównaniu z tysiącami serwerów oferowanych na przykład przez CyberGhost i NordVPN. Mimo to Avast SecureLine ma kilka przydatnych opcji. Na przykład oprogramowanie automatycznie określi, który serwer jest twoją optymalną lokalizacją, więc możesz go użyć, aby uzyskać najszybsze połączenie.

Lokalizacje serwerów Avast SecureLine VPN

Oto przegląd wszystkich lokalizacji serwerów dostępnych obecnie w Avast SecureLine VPN:

 • Australia (Melbourne)
 • Austria (Wiedeń)
 • Belgia (Bruksela)
 • Brazylia (San Paulo)
 • Kanada (Montreal, Toronto)
 • Chiny (Hongkong)
 • Republika Czeska (Praga)
 • Dania (Kopenhaga)
 • Finlandia (Helsinki)
 • Francja (Paryż)
 • Niemcy (Berlin, Frankfurt)
 • Węgry (Budapeszt)
 • Izrael (Petach Tikwa)
 • Włochy (Mediolan)
 • Japonia (Tokio)
 • Luksemburg (Luksemburg)
 • Malezja (Johor Bahru)
 • Meksyk (Meksyk)
 • Holandia (Amsterdam)
 • Nowa Zelandia (Okland)
 • Norwegia (Osło)
 • Polska (Warszawa)
 • Portugalia (Leiria)
 • Rosja (Moskwa, Sankt Petersburg)
 • Singapur (Singapur)
 • Afryka Południowa (Johannesburg)
 • Korea Południowa (Seul)
 • Hiszpania (Barcelona, ​​Madryt)
 • Szwecja (Sztokholm)
 • Szwajcaria (Zurych)
 • Tajwan (Tajpej)
 • indyk (Stambuł)
 • Zjednoczone Królestwo (Glasgow, Londyn, Kraina czarów)
 • Stany Zjednoczone (Atlanta, Boston, Chicago, Dallas, Gotham City, Honolulu, Jacksonville, Las Vegas, Los Angeles, Miami, Nowy Jork, Phoenix, Salt Lake City, San Francisco, Seattle, Waszyngton)

Jak już zauważyłeś, Avast SecureLine oferuje kilka niezwykłych lokalizacji. Wonderland w Wielkiej Brytanii i Gotham City w Stanach Zjednoczonych to fikcyjne lokacje, które pojawiają się w komiksach Alice in Wonderland i Batman. Jeśli wybierzesz jedną z tych lokalizacji, zobaczysz następujące informacje:

Avast SecureLine VPN Server Lokalizacja Gotham City

Avast twierdzi, że twoją lokalizacją, dla innych online, będzie „Gotham City, USA”. Oczywiście to miejsce tak naprawdę nie istnieje. Zamiast tego otrzymasz adres IP w Nowym Jorku (i jeden w Londynie, jeśli wybierzesz Wonderland). Nieznajomym online wydaje się, że jesteś w jednym z tych miast zamiast w fikcyjnych.

Avast SecureLine ma specjalne serwery, które działają dla ruchu P2P i przesyłania strumieniowego. Serwery te pomagają pobierać anonimowo oraz łatwo i bezpłatnie przesyłać strumieniowo.

Cel, powód:
Dostępne lokalizacje serwerów:
Ruch P2PNiemcy (Frankfurt), Francja, Holandia, Czechy, Wielka Brytania (Londen), Stany Zjednoczone (Miami, Nowy Jork, Seattle)
StreamingNiemcy (Frankfurt), Wielka Brytania (Wonderland), Stany Zjednoczone (Gotham City, Miami, Nowy Jork)

Dedykowany adres IP

W tej chwili nie można poprosić o dedykowany adres IP za pomocą Avast SecureLine.

Podsumowanie sieci serwerów Avast SecureLine

 • Avast SecureLine ma małą sieć serwerów z 55 serwerami w 34 krajach.
 • Oferują specjalne serwery do przesyłania strumieniowego i pobierania.
 • Dwa fikcyjne serwery, Gotham City i Wonderland, również są częścią sieci serwerów.
 • Nie można poprosić o dedykowany adres IP za pomocą Avast SecureLine.

Opcje Avast SecureLine

Podobnie jak wiele innych sieci VPN, Avast SecureLine oferuje wiele rozszerzeń przeglądarki. Co więcej, mają przełącznik zabicia i kilka opcji, które znacznie ułatwiają pracę z VPN. Na przykład możesz mieć automatyczne połączenie VPN, gdy tylko uruchomisz swoje urządzenie, gdy tylko będzie dostępne połączenie internetowe. Większość przyzwoitych VPN ma takie opcje, co nie czyni Avast SecureLine wyjątkową. Zdecydowanym plusem Secureline jest jednak to, że współpracuje z American Netflix i do pobierania torrentów.

Avast SecureLine VPN i Netflix

Avast SecureLine oferuje specjalne serwery przesyłania strumieniowego. Dzięki nim możesz oglądać amerykańską wersję Netflix. Żadne inne lokalne wersje Netflix nie wydają się być dostępne w momencie testowania. Korzystanie z francuskiego serwera w celu uzyskania dostępu do francuskiej wersji Netflix może zatem nie zawsze zapewniać dostęp do platformy.

Błąd Avast SecureLine Netflix

Na szczęście serwery przesyłania strumieniowego w USA, Niemczech i Wielkiej Brytanii umożliwiają odblokowanie i oglądanie treści przesyłanych strumieniowo online. Można także na przykład oglądać BBC iPlayer. Przetestowaliśmy amerykański serwis Netflix na serwerze Gotham City (Nowy Jork) i działało to doskonale. Czasami ładowanie filmów trwało trochę dłużej niż byliśmy przyzwyczajeni, ale było to głównie spowodowane zmniejszeniem prędkości, które towarzyszyło używaniu amerykańskich serwerów, gdy stacjonujemy w Europie.

Avast SecureLine VPN i torrenty

Avast SecureLine pozwala bezpiecznie pobierać torrenty. VPN oferuje specjalne serwery dla danych P2P. Serwery te są dostępne w Niemczech, Francji, Holandii, Czechach, Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych. Chociaż niektóre serwery mogą nie zapewniać dostępu do The Pirate Bay (na przykład serwer holenderski), w przeciwnym razie działają bardzo dobrze.

Wnioski – Nasze doświadczenia z Avast SecureLine VPN

Plusy
Cons
Bardzo szybkie serwery lokalneZapisuje logi połączeń i część twojego adresu IP
Bezpieczne protokoły (ale zachowaj ostrożność podczas korzystania z IPsec na Macu)Obsługa klienta dostępna tylko dla klientów płacących
Intuicyjne oprogramowanieMała sieć serwerów
Łatwe do zainstalowaniaW przeszłości Avast miał skandale związane z prywatnością
Specjalne serwery P2P i streamingoweCzasami przesyłanie strumieniowe może być wolne
Daje dostęp do American NetflixStosunkowo drogi
30-dniowa gwarancja zwrotu pieniędzy
Tani abonament na smartfony

Avast SecureLine VPN to szybka sieć VPN, która pozostawia wiele do życzenia, jeśli chodzi o bezpieczeństwo. Mają małą sieć serwerów z zaledwie 55 serwerami i oferują obsługę klienta tylko klientom płacącym. Co więcej, ich subskrypcje są stosunkowo drogie, jeśli chcesz korzystać z VPN na więcej niż jednym urządzeniu na raz.

Dzięki doskonałym wynikom testów szybkości, szczególnie w przypadku korzystania z lokalnych serwerów oraz specjalistycznym usługom P2P i streamingowi, Avast SecureLine ma również swoje mocne strony. Oprogramowanie jest łatwe w użyciu, a ich technologia szyfrowania jest stosunkowo bezpieczna. To jednak prowadzi nas do naszego najpoważniejszego problemu z tą siecią VPN: ich zasad rejestrowania.

Avast SecureLine prowadzi dzienniki swoich klientów. Otwarcie przyznają, że ich użytkownicy nigdy nie będą całkowicie anonimowi. Avast SecureLine przechowuje między innymi dzienniki połączeń, a nawet (części) adresów IP użytkowników. Niedawno wyszło na jaw, że historia przeglądarki stu milionów użytkowników oprogramowania antywirusowego Avast została sprzedana stronom trzecim, co jest bardzo niepokojące. Ze względu na te problemy z prywatnością i bezpieczeństwem nie zalecamy Avast SecureLine, jeśli chcesz, aby VPN anonimowo przeglądał internet. Zamiast tego lepiej jest wybrać bardziej prywatną, lepiej szyfrowaną sieć VPN, taką jak ExpressVPN lub PIA.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me