VyprVPN Recenzia (2020): Bezpečné a ľahké! | VPNOverview

VyprVPN Review (2020) – bezpečné a ľahko použiteľné

VyprVPN je silným súťažiacim medzi VPN a je vo vlastníctve spoločnosti Golden Frog. VyprVPN sa nachádza vo Švajčiarsku, kde sú zákony o ochrane súkromia pre poskytovateľa VPN veľmi výhodné. Aby mohla Golden Frog garantovať najlepšiu úroveň bezpečnosti, vyvíja a riadi mnohé svoje vlastné služby a technológie. Napríklad si vybudovali svoj vlastný protokol VPN a namiesto prenájmu serverov od externých strán majú úplnú kontrolu nad vlastnou serverovou sieťou. Vďaka tomu je spoločnosť VyprVPN jedným z najbezpečnejších poskytovateľov VPN na trhu. Rýchlosť ich serverov nanešťastie nie je tak dobrá, ako sa zdá, prinajmenšom podľa našich skúseností. Chcete sa dozvedieť viac o VyprVPN a našich myšlienkach týkajúcich sa ich služieb? Preskúmame tohto poskytovateľa podrobne, takže čítajte ďalej!


Špecifikácie VyprVPN

 • Súčasné spojenia: 3-5
 • torrentov: +
 • Netflix: +
 • Operačné systémy: Windows, Mac, iOS, Android
 • Protocollen: OpenVPN, L2TP / IPsec, PPTP, Chameleon
 • Pravidlá protokolovania: Žiadne záznamy
 • servery: 700+ serverov v 70+ krajinách
 • Cena: Od 2,50 dolárov mesačne
 • Garancia vrátenia peňazí: 30 dní

Speed ​​- Aká rýchla je VyprVPN?

Aby VPN fungovala dobre, potrebuje slušné pracovné rýchlosti. Nakoniec nechcete čakať pol hodiny, kým si budete môcť pozrieť jednoduché video YouTube. Mnoho sietí VPN spomaľuje vaše pripojenie k internetu. Je to kvôli povahe VPN: služba odošle vašu dátovú komunikáciu cez iný server, čo stojí čas. Sieť VPN však môže tiež zvýšiť rýchlosť vášho pripojenia k internetu: Ak poskytovateľ internetových služieb manuálne znižuje rýchlosť pripojenia, VPN vám pomôže obísť tieto obmedzenia. Ako teda VyprVPN robí z hľadiska rýchlosti? Pozreli sme sa na to.

Výsledky testu rýchlosti VyprVPN

Najprv sme študovali vplyv VyprVPN na naše pripojenie k internetu. Urobili sme to pomocou testov rýchlosti poskytnutých spoločnosťou speedtest.net. Študovali sme rýchlosti pingu, sťahovania a nahrávania mnohých serverov VyprVPN. Všetky tieto testy sa uskutočnili z Holandska.

Rýchlosť bez siete VPN (Speedtest.net):

VyprVPN najrýchlejší slepý test

Obrázok vyššie zobrazuje výsledky testov rýchlosti bežného internetového pripojenia bez použitia siete VPN. Tento test použijeme ako slepý test na porovnanie s ostatnými výsledkami.

Rýchlosť pomocou miestneho servera VyprVPN (Speedtest.net):

VyprVPN najrýchlejší lokálny server

Toto sú výsledky testu rýchlosti pri použití najrýchlejšieho dostupného lokálneho servera VyprVPN. Ako vidíte, výsledky sa príliš nelíšia od nášho slepého testu. V skutočnosti náš ping klesol, čo znamená, že reakčný čas nášho pripojenia je s týmto serverom VyprVPN o niečo lepší ako bez neho. Rýchlosť sťahovania aj nahrávania mierne klesla, ale nie dramaticky. Toto sú veľmi dobré výsledky pre akýkoľvek server VPN.

Rýchlosť so serverom v USA (Speedtest.net):

VyprVPN najrýchlejší americký server

Toto sú výsledky rýchlostných testov najrýchlejšieho amerického servera VyprVPN, ktorý je k dispozícii v čase testovania. Nakoniec to bol server v New Yorku. Z týchto výsledkov je možné vyvodiť záver, že rýchlosť internetu sa výrazne dramaticky znížila. Naše ping drasticky stúpal. Rýchlosť sťahovania klesla na menej ako 5 Mbps, čo je pokles o viac ako 80%. Aj naša rýchlosť nahrávania klesla na 10 Mbps. Inými slovami, americké servery spoločnosti VyprVPN výrazne spomalili rýchlosť internetu (v Holandsku).

Rýchlosť pri každodennom používaní

Testy rýchlosti udávajú rýchlosť vášho pripojenia v číslach. Ak chcete získať predstavu o skutočnom výkone, testovali sme aj VyprVPN počas našich každodenných aktivít. Naše zistenia sú celkovo celkom pozitívne: spojenie niekedy zaznamenalo určité oneskorenie, ale vo väčšine prípadov nám nebránilo. Prehliadanie, streamovanie, Netflix a sledovanie videa na YouTube všetko prebiehalo hladko. Načítanie stránok občas trvalo trochu dlhšie, ale toto oneskorenie nestačilo na vytvorenie skutočných problémov alebo obťažovania.

Pri hraní hier a sťahovaní sme sa stretli s vážnejšími problémami. Počas hrania hry samotná hrala relatívne hladko, aj keď načítanie niekedy trvalo dlhšie. Počas online multiplayerových hier to môže byť veľká nevýhoda. Sťahovanie torrentov trvalo tiež prekvapivo dlho. Boli sme nútení čakať na stiahnutie asi dvakrát tak dlho, ako obvykle.

Jednou z výhod programu VyprVPN je, že automaticky zobrazuje aktuálnu rýchlosť každého servera vo svojej sieti, ak ste si ho vybrali. Preto je veľmi ľahké zvoliť najlepší a najrýchlejší server. Okrem toho môžete jednoducho kliknúť na „Najrýchlejší server“ a automaticky sa pripojiť k najrýchlejšiemu serveru v túto chvíľu..

Rýchlosť záveru VyprVPN

 • Lokálne servery spoločnosti VyprVPN sú veľmi rýchle a sotva ovplyvnili naše pripojenie.
 • Americké servery spôsobili vážne oneskorenie nášho internetového pripojenia.
 • Prehliadanie, streamovanie a sledovanie služieb Netflix a YouTube prebehlo celkom hladko.
 • Pri hraní a sťahovaní sme trpeli určitým oneskorením.

Bezpečnosť – Ako bezpečné je VyprVPN?

Jedným z najdôležitejších aspektov akejkoľvek VPN je jej bezpečnosť. Koniec koncov, veľa ľudí sa rozhodne získať sieť VPN, pretože chce chrániť svoje údaje. Preto je dôležité skontrolovať, ako dobre konkrétna sieť VPN, napríklad VyprVPN, chráni vaše online informácie a prenos. Preto sa táto sekcia zameria na protokoly, ktoré VyprVPN používa, ich protokolovaciu politiku, prepínač zabíjania a osobné informácie, ktoré od vás potrebujú na založenie účtu..

protokoly

VyprVPN ponúka štyri rôzne protokoly. Sú to OpenVPN, L2TP / IPsec, PPTP a Chameleon. OpenVPN je veľmi silný protokol, ktorý by sme vždy odporúčali. Chameleon je šifrovací formát VPN vyvinutý spoločnosťou Golden Frog. Protokol je založený na OpenVPN, ale tiež šifruje metadáta. Preto je možné obísť DPI (Deep Packet Inspections) VPN prenosu zo strany vlád a online streamingových služieb, ako je Netflix. Tretie strany ju už nedokážu zistiť, keď používate VPN, takže nemôžu blokovať vaše použitie VPN. Vďaka tomu je Chameleon bezpečným a pohodlným protokolom. Chameleon je však k dispozícii iba pre členov VyprVPN s prémiovým predplatným.

Protokolovanie a ochrana osobných údajov

VyprVPN je služba VPN s nulovým protokolom. To znamená, že neuložia žiadne údaje o vašom použití. Zásady spoločnosti VyprVPN v oblasti protokolovania boli nezávisle skontrolované spoločnosťou s názvom Leviathan. Tento audit ukázal, že program VyprVPN neukladá žiadne identifikovateľné protokoly bez súhlasu používateľa. Golden Frog vo svojich zásadách ochrany osobných údajov výslovne uvádza, že sa neprihlásili:

 • Skutočné (miestne) adresy IP
 • IP adresy pridelené používateľom
 • Časy pripojenia
 • Prenos údajov / obsah online komunikácie používateľov
 • Požiadavky DNS

Spoločnosť je navyše neutrálna v sieti, čo znamená, že nediskriminuje zariadenia, protokoly alebo aplikácie. Sľubujú tiež, že nebudete obmedzovať rýchlosť internetu.

VyprVPN vás môže požiadať o zdieľanie osobných údajov vrátane vášho mena, e-mailovej adresy, telefónneho čísla, informácií o platbe a adresy. Ide predovšetkým o podporu a informovanie o najnovších správach. Zhromažďovanie osobných údajov sa vždy deje prostredníctvom formulárov, kde je len na vás, či chcete zdieľať určité informácie alebo nie.

V minulosti spoločnosť VyprVPN viedla záznamy o svojich používateľoch, čo bolo jasne uvedené v ich zmluvných podmienkach. To ukazuje, že boli transparentné. Teraz však majú prísnu politiku bez protokolovania. Zdá sa, že od zavedenia tejto novej politiky sa pridŕžali. Inými slovami: nie je nijaký dôvod sa obávať, že VyprVPN bude zaznamenávať vaše údaje za chrbtom.

VyprVPN vlastní aj vlastnú serverovú sieť vrátane svojich serverov DNS. Preto môžu zaistiť optimálnu bezpečnosť a súkromie. Do ich služieb nie sú zapojené žiadne tretie strany, čo znamená, že šanca na únik DNS je veľmi nízka. Týmto spôsobom môže spoločnosť VyprVPN zaručiť väčšiu anonymitu online.

Hlavný vypínač

Zabite vypnutieVyprVPN má tiež svoj vlastný prepínač zabíjania. Môžete ho aktivovať tak, že prejdete na nastavenia svojho softvéru VyprVPN. Kliknite na tlačidlo a prepínač kill sa zapne. Ďalším kliknutím ju vypnete. Možné sú aj ďalšie konfigurácie vášho prepínača kill: Môžete sa rozhodnúť, či chcete mať aktivovaný prepínač kill iba pri spustenej aplikácii alebo či chcete, aby fungoval vždy. Ak vyberiete prvú možnosť, po zatvorení softvéru budete môcť prehľadávať bez siete VPN. Ten vám zaistí, že sa nikdy nebudete chcieť online nechránený.

Aké informácie VyprVPN potrebuje?

Pri vytváraní účtu VyprVPN musíte službe poskytnúť niektoré osobné informácie. Budete požiadaní, aby ste uviedli svoje meno a priezvisko, e-mailovú adresu a heslo pre svoj účet. Okrem toho budete musieť zdieľať svoje platobné údaje. Mohli by ste použiť anonymnú e-mailovú adresu a tiež im dať iné meno, ale za službu budete vždy musieť zaplatiť spôsobom, ktorý vás umožní identifikovať. Preto nemôžete používať VyprVPN úplne anonymne.

Záver bezpečnosti VyprVPN

 • VyprVPN pracuje s OpenVPN, L2TP / IPsec, PPTP a Chameleon (protokol Golden Frog).
 • Golden Frog vlastní všetky servery vo svojej sieti.
 • Táto služba VPN má politiku nulového denníka, ktorá bola predmetom nezávislého auditu.
 • VyprVPN má vypínač zabíjania.
 • Ak si chcete vytvoriť účet VyprVPN, musíte zdieľať krstné meno, e-mailovú adresu, heslo a bankové údaje..

Použiteľnosť – ako užívateľsky prívetivý je VyprVPN?

Okrem bezpečnosti a rýchlosti VPN je nesmierne dôležitá aj jeho používateľská prívetivosť. Bez funkčného softvéru bude pre zákazníkov stále nemožné používať aj najbezpečnejšiu sieť VPN na svete. Táto časť preto bude osobitne skúmať použiteľnosť VyprVPN.

Webová stránka VyprVPN

Internetová stránka VyprVPN je farebná a ľahko sa naviguje. Domovská stránka obsahuje jasný banner, ktorý vás odošle priamo na stránku objednávky. V hornej ponuke nájdete ďalšie informácie o sieťach VPN v časti „Prečo používať sieť VPN?“, Ako aj popis mnohých funkcií VyprVPN v časti„Vlastnosti“. Okrem toho si budete môcť stiahnuť softvér pre rôzne operačné systémy v časti „Aplikácie VPN“.

Celá webová stránka je jasne štruktúrovaná. Na väčšine stránok však získate relatívne málo informácií, pretože veľa miesta zaberajú obrázky. Ak sa chcete skutočne dozvedieť viac o VPN alebo možnostiach VyprVPN, dostanete často často kladené otázky..

Webová stránka domovskej stránky VyprVPN

Celkovo je webová stránka VyprVPN dobre štruktúrovaná, aj keď nemusí existovať toľko informácií, ako by niektorí používatelia chceli vidieť.

Inštalácia programu VyprVPN

Proces inštalácie aplikácie VyprVPN je veľmi jednoduchý. Kliknutím na „Aplikácie VPN“V hornej časti webu sa okamžite ocitnete na správnej stránke.

Inštalácia programu VyprVPN

Softvér sme prevzali do počítača so systémom Windows. Ak ju chcete nainštalovať sami, môžete jednoducho postupovať podľa týchto krokov:

 1. Kliknite na logo vášho operačného systému na „Aplikácie VPN“.
 2. Kliknite na modré „Stiahnuť ▼“. Sťahovanie sa spustí automaticky.
 3. Otvorte stiahnutý súbor a postupujte podľa krokov na obrazovke nastavenia.
  Obrazovka nastavenia VyprVPN
 4. Po dokončení inštalácie kliknite na „Ďalšie” a potom “Skončiť“.
 5. Softvér VyprVPN sa otvorí automaticky. Prihláste sa a môžete začať ihneď.

Vzhľad VyprVPN a jednoduché použitie

VyprVPN softvér

Softvér VyprVPN má veľmi typický vzhľad. Pripomína nám softvér napríklad ExpressVPN. Môžete okamžite vidieť zvolený server s veľkým ‘pripojiť“Pod ním. Kliknutím na umiestnenie servera (alebo ‘servery“V dolnej časti), zobrazí sa vám úplný zoznam serverov. Môžete sa tiež rozhodnúť automaticky pripojiť k najrýchlejšiemu dostupnému serveru kliknutím na „Najrýchlejší server“. Po pripojení sa pozadie klienta zmení zo sivej na fialovú, čím získa jedinečný vzhľad.

Karta ‘upraviť“Odhalia viac prispôsobiteľné možnosti. Rozhodnite sa, či chcete aktivovať ochranu Wi-Fi alebo prepínač kill, ktorý protokol používate a či sa softvér VyprVPN spustí spolu s počítačom. Môžete tiež upraviť predvoľby DNS a možnosti adaptéra TAP.

Kliknutím na tri riadky v ľavom hornom rohu sa vám zobrazia informácie o vašom účte a softvéri, požiadajte o pomoc alebo sa vydáte na blog..

Softvér VyprVPN sa celkovo používa veľmi ľahko. Zákazníci nemajú k dispozícii rôzne možnosti, ale stále si dokážu sami nakonfigurovať množstvo funkcií. Vďaka tomu je pekná a efektívna aplikácia.

Stanovenie cien a spôsoby platby

Rovnako ako u mnohých iných poskytovateľov VPN cena Cena VyprVPN závisí od dĺžky vášho predplatného. Uvažujete o výbere ročného predplatného? V priemere potom mesačne zaplatíte nižšiu cenu, ako keby ste si vybrali mesačné predplatné. Nižšie nájdete predplatné, ktoré momentálne ponúka VyprVPN.

Aktuálne predplatné VyprVPN

Ako vidíte, najlacnejším predplatným spoločnosti VyprVPN je jej dvojročný plán, ktorý vás stojí iba 2,50 dolárov mesačne (účtované ako 60 dolárov každé 2 roky). Všetky vyššie uvedené plány zahŕňajú použitie predplatného na maximálne piatich zariadeniach a použitie vlastného protokolu Chameleon spoločnosti VyprVPN..

VyprVPN tiež ponúka obchodné predplatné. Táto verzia softvéru je špeciálne zameraná na podniky a ich zamestnancov. Túto verziu môžete vyskúšať zadarmo pomocou skúšobnej doby. Potom bude bežné firemné predplatné stáť 229 dolárov ročne, zatiaľ čo ich balík VyprVPN pre Business Cloud (ktorý zahŕňa VyprVPN Cloud, vyhradenú adresu IP a vyhradený server) je 349 dolárov ročne..

VyprVPN umožňuje niekoľko rôznych spôsobov platby:

 • Kreditná karta
 • PayPal
 • UnionPay

Bohužiaľ, žiadny z týchto spôsobov vám nedovolí zostať úplne anonymný, čo znamená, že musíte vždy zdieľať nejaké osobné informácie a platobné údaje s VyprVPN..

Zákaznícky servis

Zákaznícku podporu VyprVPN možno dosiahnuť rôznymi spôsobmi. Najprv sa môžete spojiť so zlatým žabím botom na svojich webových stránkach. Stačí kliknúť na tlačidlo živého rozhovoru v pravom dolnom rohu. Ak robot nemôže na vašu otázku odpovedať, dostane vás do kontaktu s „skutočnou“ podporou.

Živý rozhovor spoločnosti VyprVPN vám umožňuje kontaktovať zamestnancov, ktorí sa pokúsia odpovedať na vašu otázku alebo otázku. Ak je to možné, pošlú vám odkaz na článok na svojej webovej stránke obsahujúci ďalšie informácie. Tento live chat je rýchly a ľahký. Po vyžiadaní relácie živého rozhovoru (ktorá zahŕňa zadanie vášho mena a e-mailu) budete okamžite hovoriť s členom podporného tímu..

Okrem rozhovoru si môžete otvoriť zákaznícku podporu aj so vstupenkou. To vám umožní popísať problémy, ktoré sa vyskytnú v správe, ktorú potom môžete poslať správnemu oddeleniu prostredníctvom webu VyprVPN. Ak chcete poslať otázku, kliknite na ‘podpora‘V hornej časti domovskej stránky a potom ‘Odošlite žiadosť‘. Vyberte kategóriu, ktorá najlepšie vyhovuje vášmu dotazu. Vyplňte svoj e-mail a predmet a položte otázku. Ak chcete, môžete vyplniť svoj operačný systém a pridať prílohy, aby ste lepšie ilustrovali svoj problém. Odpoveď dostanete e-mailom do niekoľkých pracovných dní.

Použiteľnosť záveru VyprVPN

 • Webová stránka VyprVPN aj ich softvér sú prehľadné a užívateľsky príjemné.
 • Inštalácia programu VyprVPN je rýchla a ľahká.
 • VyprVPN ponúka mesačný, ročný a dvojročný plán.
 • Za odber služby VyprVPN nie je možné platiť anonymne.
 • Podporu VyprVPN môžete kontaktovať prostredníctvom robota, živého chatu a systému predaja lístkov, ktorý funguje prostredníctvom e-mailu.

Sieť servera VyprVPN

Sieť servera VPN je nesmierne dôležitá. Vďaka veľkej a širokej sieti budete môcť odblokovať viac častí internetu. Koniec koncov si budete môcť vybrať z nespočetných miest na svete, čo vám poskytne väčšiu slobodu online. Na druhej strane vám vyhradená adresa IP môže poskytnúť väčšiu istotu a konzistentnosť ako dynamická adresa IP. Pravdepodobnosť, že adresa IP, ktorú používate, je na čiernej listine, je omnoho tenšia.

Táto časť sa zameria na sieť servera VyprVPN a možnosť požiadať o vyhradenú adresu IP.

Počet serverov a umiestnení

VyprVPN má viac ako 700 serverov na viac ako 70 miestach. Navyše majú na jednom serveri viac IP adries, takže počet IP adries pod kontrolou VyprVPN je viac ako 200 000. Existujú servery v Severnej Amerike, Strednej Amerike, Južnej Amerike, Oceánii, Afrike, Európe, Ázii a na Strednom východe. Okrem toho sa do siete neustále pridávajú nové servery a umiestnenia. V nasledujúcom zozname nájdete všetky umiestnenia serverov, ktoré sú momentálne k dispozícii:

Sieť servera VyprVPN

Spoločnosť VyprVPN navyše riadi svoju vlastnú serverovú sieť. Prenajímanie serverov tretími stranami sa nezúčastňuje. To zvyšuje bezpečnosť serverov a teoreticky by to mohlo viesť k stabilnejšej a vyššej rýchlosti.

Vyhradená adresa IP

VyprVPN vám umožňuje pracovať s vyhradenou IP adresou. To znamená, že budete mať jednu pevnú adresu IP, ktorá sa líši od vašej miestnej adresy IP. Týmto spôsobom nemusíte overovať svoju totožnosť zakaždým, keď používate VPN, a pokúsiť sa prihlásiť napríklad do svojho e-mailu. Hlavnou nevýhodou vyhradenej adresy IP je to, že tretím stranám uľahčuje sledovanie vášho online správania, aj keď nedokážu celkom zistiť, kto alebo kde ste..

Vyhradená možnosť IP servera VyprVPN je k dispozícii iba ako súčasť predplatného Premium. Je zahrnutá v službe VyprVPN Cloud, čo je ďalšia služba, ktorá ponúka zvýšenú bezpečnosť pri používaní verejných alebo osobných cloudových serverov.

Záverečná serverová sieť VyprVPN

 • VyprVPN má 700+ serverov na 70+ serverových umiestneniach.
 • Vyhradenú adresu IP je možné použiť iba v prípade, že máte predplatné Premium VyprVPN.

Možnosti produktu VyprVPN

Mnoho sietí VPN robí viac, ako len zvyšuje bezpečnosť a súkromie na internete. VPN môže rýchlo získať popularitu, ak napríklad úspešne pracuje s Netflixom. Bezpečnosť sťahovania je tiež dôležitá pre mnoho používateľov. Táto sekcia vám povie všetko o rôznych možnostiach, ktoré ponúka VyprVPN.

VyprVPN a Netflix

VyprVPN sa aktívne snaží udržať Netflix prístupný so svojimi servermi. Bohužiaľ to nefunguje pre všetky servery. V dôsledku toho si nebudete môcť zvoliť iba akékoľvek umiestnenie servera na prístup k obsahu Netflix v tejto krajine. VyprVPN však pracuje s americkou stránkou Netflix, ako aj s britskou, kanadskou a nemeckou verziou webovej stránky. Jednoducho si vyberte server v jednej z týchto štyroch krajín a prejdite na domovskú stránku Netflix. Prihláste sa a získate okamžitý prístup ku všetkým seriálom a filmom ponúkaným v krajine, ktorú ste vybrali.

VyprVPN vám neumožňuje streamovať Netflix, ale tiež spolupracuje so všetkými druhmi streamovacích služieb, ako sú Amazon Prime, HBO GO a Hulu. Rovnako ako v prípade systému Netflix, s týmito službami pracujú iba konkrétne servery VyprVPN. Tieto servery sú v USA, Veľkej Británii, Kanade a Nemecku.

Krajina
Dostupné streamingové služby s programom VyprVPN
Spojené štátyNetflix, Amazon Prime Now, HBO Go / Now, MLB.tv, WatchESPN a ESPN +, YouTube, Spotify, Crunchyroll, DAZN, NFL Gamepass a Hulu
Spojene kralovstvoNetflix UK, Amazon Prime Now UK, TVPlayer, Channel 4/5, Eurosport, ITV, NFL Gamepass, Sky GO, Sky Sports UK a Hulu
KanadaNetflix Kanada, DAZN, NHL.TV, MuchTV, CBC a Hulu
NemeckoNetflix Nemecko, DAZN, Eurosport, RTL, Sky Go Germany, ARD, ZDF, Pro 7 a Amazon Prime Germany.

VyprVPN a torrenty

Okrem streamovania môžete tiež bezpečne sťahovať torrenty pomocou VyprVPN. VyprVPN podporuje P2P siete, čo vám umožní zostať v anonymite aj počas sťahovania. Je smutné, že sťahovanie trvalo dlho počas našich testov. Rýchlosti sťahovania boli nižšie, ako sme zvyknutí. Stiahnutie súboru nám trvalo dvakrát.

Firewall NAT

Váš softvér VyprVPN obsahuje bránu firewall NAT. Toto je ďalšia vrstva ochrany vášho internetového pripojenia. Prichádzajúci dátový prenos sa automaticky zablokuje, ak ho užívateľ priamo nevyžiadal. Ak máte službu VyprVPN, túto ochranu budete môcť okamžite použiť.

VyprVPN vám môže pomôcť zabezpečiť, aby externé strany neposielali do vášho počítača škodlivé údaje. Firewall NAT je ďalšou obrannou líniou brány firewall vášho počítača. Toto je užitočné najmä vtedy, keď často používate verejné prístupové body Wi-Fi.

Možnosti záverov VyprVPN

 • VyprVPN dokáže odblokovať niekoľko streamingových služieb (vrátane Netflix) pomocou svojich amerických, kanadských, nemeckých a britských serverov..
 • Na bezpečné načítanie torrentov môžete použiť program VyprVPN, aj keď rýchlosť sťahovania nie je optimálna.
 • VyprVPN má NAT Firewall, ktorý chráni váš dátový prenos.

Záver – Naše skúsenosti s VyprVPN

Celkovo je spoločnosť VyprVPN veľmi slušný poskytovateľ VPN, ktorý si vďaka pôvodným zásadám protokolovania získal späť veľkú dôveru, ktorú stratili: používali na zaznamenávanie osobných údajov, ale už dlhšie. Teraz môžu prostredníctvom nezávislého auditu zaručiť svoju politiku neprihlásenia. Preto sme dostatočne istí, že spoločnosť VyprVPN už neuchováva žiadne identifikovateľné informácie o svojich používateľoch. Majú tiež slušne veľkú serverovú sieť, ktorá je úplne pod kontrolou. Ich technológia Chameleon navyše prináša jedinečnú vlastnosť, ktorá ukazuje, že spoločnosť VyprVPN sa skutočne snaží čo najviac chrániť svojich zákazníkov. Nakoniec VyprVPN spolupracuje s Netflixom a sťahuje aj torrent.

Je smutné, že servery VyprVPN sa neukázali byť také rýchle, ako sme sľúbili. Počas hry a sťahovania sme zaznamenali určité oneskorenie. Počas iných online aktivít sme dokonca utrpeli omeškania. Niektoré možnosti, napríklad vyhradená adresa IP, sú navyše k dispozícii iba v prípade, že za predplatné Premium zaplatíte príplatok. Taktiež neponúkajú žiadne spôsoby platby, ktoré vám pomôžu zostať úplne anonymné.

Napriek týmto nedostatkom je VyprVPN solídna VPN, ktorá v našom celkovom zozname dosahuje pomerne dobré skóre. Tento poskytovateľ bude vaše údaje dobre chrániť a ponúka užitočné ďalšie možnosti, ktoré môžu zvýšiť vaše online skúsenosti.

Pros
Zápory
Netflix USA možnéNiekedy dochádza k oneskoreniu
Možné rýchle sťahovanieNiektoré možnosti sú k dispozícii iba s predplatným Premium
Označuje rýchlosť na serverŽiadne anonymné spôsoby platby
Dobrý a užívateľsky príjemný softvér
Žiadne záznamy
Pôvodný protokol (Chameleon)
Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me