TorGuard Review (2020): solídna VPN s rýchlym sťahovaním

Recenzia TorGuard (2020) – solídna VPN zameraná na rýchle sťahovanie

Hoci názov môže naznačovať inak, neexistuje žiadne spojenie s projektom Tor. Tor v názve TorGuard sa týka sťahovania torrentov. Toto je pravdepodobne najsilnejšia výhoda TorGuardu ako poskytovateľa VPN. Sú hrdí na udržanie vysokej rýchlosti sťahovania. TorGuard má veľmi slušné množstvo serverov a poskytuje solídnu ochranu. Na svojich webových stránkach ponúkajú ďalšie služby, ako napríklad plány VPN pre podniky a predbežné smerovače.


Pravdepodobne to nebude najjednoduchšia sieť VPN pre používateľov, ktorí sú novým konceptom, ale pokiaľ ide o tvrdé sťahovanie, sú jednou z najlepších možností..

Speed ​​- Aká rýchla je TorGuard?

Aby sme posúdili rýchlosť pripojenia prostredníctvom serverov TorGuard, testovali sme to pomocou online testov rýchlosti a počas našich každodenných aktivít prehliadania, streamovania, sťahovania a hrania hier. Tieto testy sme vykonali z Holandska, takže ak žijete niekde inde, môžete získať odlišné výsledky.

Výsledky testov rýchlosti TorGuard

Testovali sme rýchlosť spojenia TorGuard s nástrojom na adrese speedtest.net. Tu sú výsledky testov bez pripojenia VPN, pripojenia prostredníctvom servera TorGuard v Holandsku a pripojenia prostredníctvom servera TorGuard v USA..

Rýchlosť bez siete VPN (Speedtest.net):

Najrýchlejší NL normálny

Boli to výsledky rýchlosti, keď sme testovali naše bežné pripojenie na internet bez siete VPN.

Rýchlosť s miestnym serverom v Holandsku (Speedtest.net):

Najrýchlejší NL chránič

Keď sme sa pripojili k internetu prostredníctvom serverov TorGuard v Holandsku, dosiahli sme nasledujúce výsledky týkajúce sa rýchlosti. Ako vidíte, zmeny rýchlosti sú minimálne.

Rýchlosť so serverom v USA (Speedtest.net):

Najrýchlejší server USA

Toto boli rýchlosti, keď sme sa pripojili k serveru TorGuard v USA. Rýchlosť ping a upload sa drasticky zmenila, ale rýchlosť sťahovania zostala prakticky rovnaká.

Upozorňujeme, že rýchlosť sa môže meniť, keď vykonáte zmeny v protokoloch. Pre vyššie uvedené testy sme štandardne ponechali protokoly a nastavenia. Na jednom z našich počítačov sa nám nepodarilo získať TorGuard, aby pracoval bez zmeny niektorých protokolov a nastavení. To výrazne ovplyvnilo rýchlosť.

Rýchlosť pri každodennom používaní

Používanie TorGuard neovplyvnilo našu bežnú rýchlosť prehľadávania. Pri každodennom používaní sociálnych médií a iných webových stránok sme nezaznamenali žiadny rozdiel.

Streamovanie s TorGuardom prebiehalo dobre. V niektorých streamovacích službách načítanie trvalo trochu dlhšie. Celkovo by sme mohli streamovať videá a hudbu bez väčších problémov.

Sťahovanie je silnou stránkou TorGuard. Ako ste videli pri testoch rýchlosti, nedochádza k žiadnym stratám v rýchlosti sťahovania. Sťahovanie torrentov nie je pre tohto poskytovateľa problémom.

Hranie tiež nebolo problémom. Aj keď došlo k určitému oneskoreniu, nebolo to nepríjemné pre hru, ktorú sme testovali. Pre niektoré online hry sa to však môže veľmi líšiť. Ak veľa hráte, je vždy dobré vyskúšať si VPN so svojou obľúbenou hrou skôr, ako sa prihlásite na odber.

Rýchlosť záveru TorGuard

 • Dobrá rýchlosť sťahovania v celom texte
 • Žiadny viditeľný rozdiel v rýchlosti pre každodenné použitie
 • Rýchlosť sa nemení, keď musíte zmeniť nastavenia
 • Môže sa prejaviť oneskorenie pri niektorých ťažších hrách

Bezpečnosť – Ako bezpečné je TorGuard?

Pretože sa tento poskytovateľ zameriava na anonymné sťahovanie, je nevyhnutné, aby mal vodotesný bezpečnostný systém. TorGuard má veľa bezpečnostných možností a nezdá sa, že by si uchovával záznamy akéhokoľvek druhu.

protokoly

TorGuard podporuje protokoly OpenVPN, PPTP, L2TP, IPsec, SSTP a iKEV2. Pre najlepšiu bezpečnosť odporúčame vždy používať protokol OpenVPN.

Torguard používa 256 bitové šifrovanie a ponúka, čo nazývajú, „ochranu pred utajením“ proti rušeniu inšpekcií Deep Packet Inspection. Týmto spôsobom môžete pristupovať na internet bezpečným spôsobom.

Navyše majú prepínač zabíjania, ktorý zaistí, že vaše údaje nebudú odhalené, keď stratíte pripojenie.

Protokolovanie a ochrana osobných údajov

TorGuard hovorí, že neuchovávajú dopravné denníky, protokoly pripojenia ani protokoly IP. Poskytovateľ sa nachádza v Spojených štátoch. USA sú súčasťou spravodajskej aliancie Five Eyes medzi Austráliou, Kanadou, Novým Zélandom, Spojeným kráľovstvom a Spojenými štátmi. Znamená to, že si navzájom pomáhajú pri vyšetrovaní prostredníctvom výmeny informácií, ktoré zhromaždili. To však v skutočnosti nezáleží, ak TorGuard neuchováva protokoly, pretože potom nie je čo zdieľať.

Aké informácie potrebuje TorGuard?

Na vytvorenie účtu TorGuard potrebujete iba platnú e-mailovú adresu a prístup k jednému z ich spôsobov platby. Pokiaľ sa ubezpečíte, že sa meno v e-mailovej adrese nijako nesleduje, môžete zostať v anonymite. TorGuard nepožaduje žiadne ďalšie kontaktné informácie.

Ak chcete zostať úplne anonymní, TorGuard ponúka aj možnosť platiť bitcoínom. Iné spôsoby platby, ako sú kreditná karta alebo PayPal, odhalia vašu totožnosť spoločnosti TorGuard. Platbou za bitcoiny budete môcť zostať úplne anonymní.

Záver o ochrane TorGuard

 • TorGuard ponúka 256 bitové šifrovanie
 • Majú vypínač zabíjania pre prípad, že by ste stratili spojenie TorGuard
 • TorGuard hovorí, že neuchovávajú protokoly
 • Podporujú protokoly OpenVPN, PPTP, L2TP, IPsec, SSTP a iKEV2
 • Na vytvorenie účtu potrebujete iba e-mailovú adresu

Použiteľnosť – ako užívateľsky prívetivý je TorGuard?

Aby sme zistili, či je TorGuard užívateľsky prívetivý, preskúmali sme webovú stránku, proces inštalácie, softvér, spôsoby platby a zákaznícky servis. Všimli sme si, že medzi skúsenosťami používateľov s TorGuard VPN môže byť dosť veľký rozdiel. Aj keď to pre niektorých funguje úplne dobre, pre ostatných to môže byť docela ťažké. Ak služba nefunguje okamžite, je ešte dôležitejšia príjemnosť pre používateľa.

Webová stránka Torguardu

Webová stránka TorGuard je veľmi čistá a minimalistická. Nájdete domovskú stránku so všetkými základnými informáciami. Karty v hornej časti stránky vedú k rôznym produktom, ktoré ponúkajú: Anonymná VPN, Anonymná proxy, Business VPN, E-mail a Router. Po kliknutí na „router“ sa otvorí nové okno s internetovým obchodom s routerom. Posledná karta je karta „Kúp teraz“, ktorá vás prevedie do ich obchodu. Ak už máte účet, nájdete tu stránku svojho účtu. Na stránke svojho účtu môžete svoj účet spravovať.

Webová stránka TorGuard

Zdá sa, že webová stránka je jasná, ale ak hľadáte konkrétnejšie informácie, niekedy to bude ťažké nájsť. Webové stránky nemajú funkciu vyhľadávania, čo je príliš zlé, pretože niektoré informácie je ťažké nájsť.

Poskytujú minimálne informácie o svojich doplnkových službách. V sekcii blogu sú obsiahlejšie informácie, ale je ťažké ich vyhľadávať a navigovať.

Namiesto vyhľadávacieho panela môžete pomocou chatovacieho poľa služby zákazníkom získať potrebné informácie.

Inštalácia TorGuard

Inštalácia TorGuard na vaše zariadenia je veľmi jednoduchá.

Na počítači sa môžete prihlásiť na webovú stránku a nájdete prehľad programov, ktoré si môžete stiahnuť. Na telefóne smartphone môžete ísť do obchodu s aplikáciami a odtiaľ si stiahnuť svoju aplikáciu.

Inštalácia TorGuard:

 1. Vyberte si predplatné TorGuard, ktoré sa vám páči na webovej stránke TorGuard.
 2. Dokončite platobný postup vyplnením potrebných informácií.
 3. Stiahnite si program / aplikáciu do svojho zariadenia.
 4. Prihláste sa pomocou údajov svojho účtu.
 5. Vyberte preferované protokoly alebo ich ponechajte na predvolených nastaveniach.
 6. Stlačte connect a užívajte si TorGuard.

Pri pokuse o prihlásenie do aplikácie sme dostali upozornenie, že naše heslo nebolo správne, aj keď sme si boli istí, že to bolo správne heslo. Musíme si uvedomiť, že sa to zrejme stáva častejšie používateľom TorGuard. Kontaktovali sme zákaznícku podporu a boli veľmi nápomocní. Aby sme mohli problém vyriešiť, museli sme zmeniť svoje heslo, aby sme mohli získať prístup k aplikácii. To tiež znamenalo, že sme museli zmeniť aj naše informácie na našom počítači.

Vzhľad a jednoduchosť použitia TorGuardu

Trochu neohrabaný vzhľad aplikácií ponecháva určitý priestor na zlepšenie. Mohlo by sa dokonca cítiť trochu zastarané, čo nie je zlé, len menej atraktívne. Aplikácia tiež zobrazuje niektoré veci, ktorým väčšina používateľov nerozumie alebo nepotrebuje. Tieto možnosti zaplnia nástroj, ktorý by bol bez nich čistejší a jasnejší. K dispozícii sú však všetky funkcie, ktoré budú potrebovať bežní používatelia, napríklad tlačidlo „Vybrať server“ a jasné tlačidlo „Pripojiť“ a „Odpojiť“..

Mobilná aplikácia je o niečo jasnejšia, chýba jej však niektorá z funkcií aplikácie TorGuard pre PC. Bežnému užívateľovi táto možnosť neunikne, ale môže to byť nebezpečný blázon.

Stanovenie cien a spôsoby platby

Náklady na polročné a ročné predplatné TorGuard klesajú na 5 dolárov mesačne. Štvrťročné predplatné klesá na 6,70 dolárov mesačne a mesačné predplatné je najdrahšie s 9,99 dolárov mesačne. Ako vidíte na obrázku nižšie, neexistuje rozdiel medzi funkciami, ktoré dostanete s rôznymi plánmi, jediným rozdielom je dĺžka predplatného.

Poskytujú 7-dňovú záruku vrátenia peňazí, takže ak nie ste spokojní so službou, môžete svoje peniaze získať späť.

Anonymné plány VPN

TorGuard ponúka nasledujúce spôsoby platby:

 • Kreditné karty
 • PayPal
 • Bitcoiny a iné kryptomeny
 • Mnoho ďalších možností prostredníctvom platobnej steny

TorGuard má viac ako 80 rôznych možností platby. To znamená, že pravdepodobne nájdete vhodný spôsob platby pre vás.

Zákaznícky servis

Pretože webovú stránku TorGuard nie je ľahké navigovať, podpora zákazníka je ešte dôležitejšia. Pomocou služby LiveChat je ľahšie nájsť cestu na webe, ako hľadať niečo sami. Majú 24/7 zákaznícku podporu. Niekedy môžete priamo hovoriť s niekým, čo je pekné a väčšinou funguje dobre. V iných okamihoch musíte vyplniť osobné údaje, skôr ako sa s niekým porozprávate. Ak nechcete tieto informácie zdieľať, môže to byť dosť nepríjemné.

Začiatok služby LiveChat

Na serveri LiveChat dostanete relatívne rýchle odpovede a ľudia, s ktorými sme hovorili, boli veľmi slušní.

Môžete tiež odoslať lístok na podporu TorGuard alebo podporu predaja TorGuard alebo pridruženú podporu. Ak tak urobíte, vyplnia informácie, ktoré už majú (ak už službu využívate). Na podporu svojej otázky môžete na lístok navyše pridať obrázky a snímky obrazovky. Zrejme sa snažili urobiť to pre používateľov čo najpohodlnejšie.

Ak na vašom prístroji nefungujú predvolené nastavenia, služby zákazníkom vám môžu pomôcť zmeniť nastavenia a protokoly spôsobom, ktorý bude pre vaše zariadenie fungovať. To však znamená, že nie každý má rovnaké možnosti v nastaveniach a protokoloch. Z tohto dôvodu by bolo najlepšie použiť 7-dňovú lehotu na vrátenie peňazí na testovanie, či služba funguje na všetkých vašich zariadeniach.

Použiteľnosť záveru TorGuard

 • Webová stránka Torguard by mohla byť lepšia.
 • Inštalácia TorGuard je pomerne jednoduchá.
 • Tento softvér vyzerá zastaraný, ale funguje dobre.
 • TorGuard ponúka viac ako 80 platobných možností.

Sieť servera TorGuard

TorGuard má veľkú sieť serverov. Okrem toho ponúkajú špeciálne adresy IP za príplatok.

Počet serverov a umiestnení

TorGuard má viac ako 3000 serverov vo viac ako 50 krajinách. Táto veľká ponuka serverov je pekne rozšírená po celom svete. Predovšetkým majú servery v Saudskej Arábii, Egypte a Vietname, ktoré bežne nevidíte s inými službami VPN. Ak konkrétne hľadáte server v jednej z týchto krajín, TorGuard môže byť pre vás VPN.

Pred pripojením si môžete vybrať server. Aplikácia vám ukáže servery, ktoré sú k dispozícii pre vybrané protokoly a nastavenia.

Servery TorGuard

Vyhradená adresa IP

TorGuard ponúka vyhradenú službu adresy IP. To znamená, že vám bude pridelená adresa IP, ktorú budete používať iba vy. Spravidla máte pri VPN prístup na adresy IP, ktoré zdieľate s ostatnými. Všeobecne na tom nezáleží. Niektoré streamovacie služby však môžu teraz zistiť množstvo používateľov na jednej adrese IP a zablokovať tieto adresy. Na obídenie geografických obmedzení Netflixu potrebujete špeciálnu IP so svojím odberom TorGuard.

Okrem toho pri bežnom prihlásení prepínate medzi rôznymi adresami IP. Niektoré webové stránky si to všimnú a požiadajú o ďalšie overenie vašej totožnosti, aby sa skontrolovalo, či sa skutočne snažíte získať prístup k ich webovej stránke. Ak používate vyhradenú adresu IP, budete mať vždy prístup k ich webovej stránke z tej istej adresy IP, čo nespôsobí podozrenie.

Keď zaplatíte za vyhradenú adresu IP, môžete sa obrátiť na oddelenie technickej podpory TorGuard s preferovaným umiestnením. Pridelia vám IP adresu v krajine podľa vášho výberu. Niekedy si budú musieť objednať nové adresy IP, čo znamená, že budete musieť čakať 1 alebo 2 dni.

TorGuard tiež nazýva tieto dedikované IP adresy „streamujúcimi IP“. Vyhradená adresa IP vám mesačne vráti 7,99 dolárov, navyše k cene vášho predplatného VPN.

Záverová serverová sieť TorGuard

 • TorGuard má viac ako 3000 serverov
 • Servery sú rozmiestnené vo viac ako 50 rôznych krajinách
 • TorGuard ponúka vyhradené IP adresy

Možnosti TorGuardu

Okrem bežných funkcií VPN ponúka TorGuard niekoľko doplnkov. Nižšie nájdete informácie o TorGuarde pre podniky a ich špeciálne predzábleskové smerovače.

TorGuard a Netflix

TorGuard nezaručuje prístup k Netflixu prostredníctvom ich pravidelného servisu. Ponúkajú vyhradenú adresu IP, prostredníctvom ktorej je možné získať prístup k sieti Netflix. Špeciálna adresa IP vás bude stáť navyše. Pre poskytovateľa VPN, ktorý prekračuje sieť Netflix, sa môžete pozrieť na náš článok o sieťach VPN spoločnosti Netflix.

TorGuard a torrenty

TorGuard umožňuje sťahovanie torrentov prostredníctvom sietí typu peer-to-peer. Hovoria, že neblokujú tento typ prenosu. TorGuard je dobrá služba VPN na sťahovanie a tvrdo pracuje na zlepšení rýchlosti sťahovania. V našich testoch s TorGuardom sme mohli sťahovať súbory bezodkladne.

TorGuard pre podniky

TorGuard má špeciálne plány pre podniky. V obchodných balíkoch VPN ponúka TorGuard niekoľko účtov a šifrované e-mailové účty. Tieto plány navyše prichádzajú s vyhradenými adresami IP. Podnikateľské plány ponúkajú všetko, čo robia bežné plány, a ďalšie. Napríklad získate špecializovaného správcu účtu, ktorý vám pomôže s akýmikoľvek otázkami.

Každý podnikateľský plán je navyše vybavený vlastným ľahkým správcovským panelom. Pomocou tohto panela môžete pridávať a odstraňovať účty vo svojej sieti.

správa podnikových používateľov

Smerovače TorGuard

Na webovej stránke TorGuard si tiež môžete kúpiť predzábleskové smerovače. Inštalácia siete VPN do smerovača je ideálna, ak chcete chrániť všetky svoje zariadenia naraz. Predávajú routery od populárnych značiek ako Netgear, TP-link a Asus. Smerovače prichádzajú s 30-dňovou bezplatnou službou TorGuard VPN. Tieto smerovače sú ideálne, ak hľadáte jednoduchý spôsob, ako chrániť všetky svoje zariadenia naraz.

R7000-300

Možnosti záveru TorGuard

 • Netflix nemôžete sledovať s bežným predplatným TorGuard.
 • Torrent si môžete stiahnuť pomocou TorGuard.
 • TorGuard ponúka na svojej webovej stránke predbežné blesky.
 • TorGuard ponúka podnikom predplatné plány.

Záver – Naše skúsenosti s TorGuardom

Pros
Zápory
Jednoduché použitieNepracuje automaticky na všetkých zariadeniach
Jednoduchá inštaláciaWebové stránky ťažko navigovateľné
Vysoká rýchlosť sťahovaniaNie je možné sledovať Netflix
Sťahovanie možné prostredníctvom torrentovNeohrabaný softvér
Vyhradené adresy IP
Veľa výberu na serveroch
Záruka vrátenia peňazí 7 dní

TorGuard je dobrý poskytovateľ VPN pre sťahovanie torrentov. Rýchlosť je dobrá, najmä pri sťahovaní. Neuchovávajú protokoly a zdajú sa byť bezpečnou sieťou VPN. Zistili sme, že užívateľská príjemnosť ich služieb je rôzna. Ich webová stránka by určite mohla byť lepšia a pre jedno z našich zariadení bolo ťažké uviesť aplikáciu do prevádzky. S pomocou zákazníckej podpory sme spravovali, ale nemohli sme využiť všetky protokoly a nastavenia.

TorGuard má veľké množstvo serverov a ponúka vyhradenú IP adresu. Možno to budete potrebovať, pretože s ich pravidelnou službou nebudete mať prístup k streamovacím službám, ako je Netflix. Pozitívne je, že ponúkajú služby pre podniky a smerové svetlá, ktoré môžete použiť v kombinácii s predplatným.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me