Surfshark Review (2020): Vynikajúca nová VPN! | VPNOverview

Recenzia Surfshark (2020) – Vynikajúca sieť VPN za vynikajúcu cenu

Surfshark je relatívne nový poskytovateľ VPN, ktorý sa v posledných mesiacoch stal veľmi obľúbeným. Táto služba VPN sa začala v roku 2018 a nachádza sa na Britských Panenských ostrovoch. Stručný pohľad na Surfshark ukazuje, že ich ústredia sa tam skutočne nachádzajú, ale je pravdepodobné, že pôsobia z Veľkej Británie, krajiny s 5 očami..


Surfshark je VPN so silným šifrovaním a veľmi ľahko použiteľný softvér. Vďaka nízkym cenám a užívateľskej prívetivosti je Surfshark fantastickou VPN. Tento štartér je bezpochyby porovnateľný s dlhodobými šampiónmi ako ExpressVPN, NordVPN alebo CyberGhost..

Technické údaje Surfshark

 • Súčasné spojenia: Bez obmedzenia
 • torrentov: +
 • Netflix: +
 • Operačné systémy: Windows, Mac, iOS, Android, Linux
 • protokoly: OpenVPN, IKEv2
 • Pravidlá protokolovania: Žiadne záznamy
 • servery: 1040 serverov v 61 krajinách
 • Cena: Od 1,99 dolárov mesačne
 • Garancia vrátenia peňazí: 30 dní

Rýchlosť – ako rýchlo je Surfshark?

Je nevyhnutné mať sieť VPN, ktorá nemá vplyv na rýchlosť vášho internetu. Siete VPN, ktoré zabezpečujú, že budete udržiavať veľkú časť rýchlosti sťahovania a nahrávania, vám umožňujú využívať všetky výhody siete VPN bez toho, aby boli ohrozené rýchlosti internetu. Ak je však VPN pomalá, stáva sa nepoužiteľnou. Inými slovami, rýchlosť môže vytvoriť alebo prerušiť VPN. Aby sme mohli vyvodiť určité závery o výkonnosti spoločnosti Surfshark, dôkladne sme preskúmali program Surfshark pomocou viacerých testov rýchlosti. Testovali sme tiež VPN počas každodenného používania. O našich zisteniach si môžete prečítať nižšie.

Výsledky rýchlostných skúšok Surfshark

Toto sú výsledky rýchlostných testov, ktoré sme našli pri testovaní Surfshark. Upozorňujeme, že tieto výsledky sa vždy líšia v závislosti od vašej polohy, poskytovateľa internetu a denného času. Aby sme tieto premenné mohli brať do úvahy, zahrnuli sme do testu aj test rýchlosti vlastného pripojenia bez VPN.

Rýchlosť bez siete VPN (Speedtest.net):

Surfshark Speedtest Žiadna VPN

Toto sú speedtest.net výsledky nášho vlastného pripojenia bez použitia VPN.

Rýchlosť s miestnym serverom (Speedtest.net):

Surfshark Speedtest Holandsko

Toto sú speedtest.net výsledky nášho pripojenia, keď sme sa pripojili k najrýchlejšiemu VPN serveru Surfshark najbližšiemu k nášmu testovaciemu miestu. Urobili sme tento test, aby sme ukázali rýchlosti, ktoré môže server blízko vašej polohy dosiahnuť (tiež v závislosti od vášho údajového plánu). Čím bližšie je server k vášmu skutočnému miestu, tým menšia je obchádzka, ktorú musia mať vaše dáta, aby sa prešlo cez tento server, čo znamená, že oneskorenie rýchlosti bude vo všeobecnosti menšie.

Rýchlosť pripojenia k vzdialenému serveru (Speedtest.net):

Surfshark najrýchlejší USA

Toto sú speedtest.net výsledky nášho pripojenia, keď sa pripájame k náhodnému VPN serveru Surfshark, ktorý je od nás ďaleko (v tomto prípade USA)..

Ako vidíte, pri používaní Surfshark sa rýchlosť internetu znižuje. Náš lokálny server Surfshark má o niečo vyššiu ping a mierne pomalšiu rýchlosť sťahovania a nahrávania. Pri vzdialených serveroch je tento rozdiel pomerne výrazný, pričom vrchol pingu a najmä rýchlosť nahrávania výrazne klesajú..

Vezmite prosím na vedomie: To neznamená, že kvalita amerických serverov je horšia ako kvalita našich miestnych serverov. To len ukazuje, že servery ďaleko od vás ovplyvňujú vašu rýchlosť viac ako servery, ktoré sú blízko. Americké servery sú stále veľmi kvalitné a sú ideálne na sledovanie amerického Netflixu.

Rýchlosť pri každodennom používaní

Kvôli výsledkom testov, najmä výsledkov amerického servera, sme mali pochybnosti o výkone spoločnosti Surfshark, pokiaľ ide o rýchlosť internetu. Prekvapivo sa ukázalo, že VPN fungovala fantasticky počas každodenného používania. Testovali sme Surfshark pri surfovaní, sledovaní Netflixu, sťahovaní torrentov a hraní online hier a zakaždým nás to prekvapilo..

Počas prehľadávania sme si vôbec nevšimli vplyv Surfsharku na naše rýchlosti internetu. Webové stránky sa načítali rýchlo a posielali e-maily, sťahovali prílohy a prehliadali sociálne médiá veľmi rýchlo. Nemali sme žiadne problémy so sledovaním videí na stránkach YouTube a Netflix. Zdá sa, že Netflix sa ukladá do vyrovnávacej pamäte rýchlejšie ako u iných poskytovateľov VPN. To je celkom pozoruhodné, keď vezmete do úvahy výsledky testov rýchlosti. Napriek tomu môžeme s istotou povedať, že Surfshark funguje vynikajúco pre streamovanie (najmä Netflix)..

Sťahovanie torrentov išlo bez námahy. Pomerne rýchlo sa nám podarilo stiahnuť relatívne veľké súbory. Surfshark si navyše všimol, že používame torrentingový program a na uľahčenie sťahovania sme automaticky prepínali z bežného servera VPN na špecializovaný server P2P. Zistili sme, že je to veľmi užívateľsky príjemné.

Podobne sme nezaznamenali žiadne oneskorenie pri hraní hier. Použili sme miestne aj americké servery bez výrazných oneskorení. Pri hraní online strelca z prvej osoby sme nezaznamenali žiadny rozdiel ani z hľadiska rýchlosti reakcie.

Rýchlosť záverov Surfshark

Výsledky testov rýchlosti neboli fantastické, ale neboli ani zlé. Počas každodenného používania sme nemali žiadne problémy. V niektorých situáciách sa Surfshark dokonca ukázal byť rýchlejší ako niektorí z našich ďalších poskytovateľov VPN. Aby som to zhrnul, sú to naše zistenia:

 • Sieť VPN spoločnosti Surfshark má počas každodenného používania veľkú rýchlosť internetu
 • Testy rýchlosti ukazujú mierny až primerane silný pokles rýchlosti nahrávania aj sťahovania
 • Podľa nášho názoru je Surfshark VPN s nadpriemernými rýchlosťami internetu vďaka ich fantastickému výkonu pri každodennom používaní

Bezpečnosť – Ako bezpečné je Surfshark?

Pri výbere siete VPN môže byť najdôležitejším faktorom bezpečnosť internetu. Pokiaľ ide o tento faktor, sme s Surfsharkom veľmi spokojní. Surfshark prijíma všetky potrebné opatrenia, aby zaručil bezpečné pripojenie. Okrem zabezpečených serverov so silnými šifrovacími protokolmi ponúkajú možnosť pripojenia cez dva servery VPN súčasne (MultiHop). To znamená, že budete ešte bezpečnejší. Surfshark má tiež prepínač zabíjania. Po aktivácii a výpadku pripojenia VPN sa vaše údaje nebudú odosielať online, kým sa pripojenie neobnoví. Týmto spôsobom môžete stále prehľadávať a sťahovať bez obáv z bezpečnosti alebo zvedavých očí.

Surfshark sa navyše nachádza na Britských Panenských ostrovoch, čo je veľmi bezpečné miesto pre každého poskytovateľa VPN. Jedinou nevýhodou je, že pôsobia z Británie, kde zákony na ochranu súkromia nie sú také dobré, ako by ste si mohli myslieť. Preto nemôžeme dať Surfsharku dokonalé skóre pre bezpečnosť. Táto VPN je však vo všeobecnosti bezpečnejšia ako väčšina ostatných, najmä bezplatné VPN.

protokoly

Surfshark používa výlučne dva najbezpečnejšie protokoly: OpenVPN a IKEv2. Aj keď to znamená, že majú obmedzený výber protokolov, tie, ktoré ponúkajú, sú veľmi silné. Pokiaľ ide o bezpečnosť ich používateľov, jednoznačne nie sú ochotní robiť kompromisy.

Protokoly surfovacieho parku

Protokolovanie a ochrana osobných údajov

Surfshark má pravidlá „žiadne záznamy“. Vynaložili všetko úsilie, aby vyžadovali čo najmenšie osobné informácie o vás, aby vaša VPN fungovala. To však neznamená, že nepotrebujú žiadne informácie. Rovnako ako väčšina ostatných poskytovateľov budú potrebovať vašu e-mailovú adresu na vytvorenie účtu a platobných informácií, aby mohli spracovať vaše platby. Viac o tom neskôr.

Po druhé, Surfshark – rovnako ako väčšina VPN – vyžaduje určité informácie na sledovanie ich služieb. Používajú napríklad anonymizované informácie, aby sledovali, ako sú ich servery zaneprázdnené, a aby zistili, či existujú nejaké problémy s pripojením. Tieto problémy nie sú vystopovateľné konkrétnym používateľom a týkajú sa iba všeobecného použitia ich serverov a služieb. Okrem toho sa zdá, že Surfshark neuchováva žiadne denníky. Ako už bolo uvedené, majú prísne zásady „žiadne záznamy“ a vo svojich nariadeniach sme nenašli nič, čo by bolo v rozpore s týmto.

Aké informácie Surfshark potrebuje?

Všetko, čo musíte urobiť, aby ste si vytvorili účet pomocou Surfshark, je poskytnúť VPN vašu e-mailovú adresu a heslo. Preto ak sa ubezpečíte, že o vás nie sú žiadne informácie, ste v poriadku. Ak chcete zostať ešte viac anonymní, odporúčame vám platiť prostredníctvom anonymnej služby, ako je bitcoín. Ak sa namiesto toho rozhodnete platiť pomocou služby, ako je PayPal, budete musieť zdieľať niektoré informácie o svojom účte PayPal, aby ste mohli dokončiť platbu..

Záver Záver Surfshark

Zistili sme, že Surfshark je relatívne bezpečný poskytovateľ VPN. Jedinou nevýhodou, na ktorú sme narazili, sú veci, s ktorými takmer každá VPN zápasí. Preto sme dospeli k týmto záverom o bezpečnosti Surfshark:

 • Sídlo spoločnosti Surfshark sa nachádza na Britských Panenských ostrovoch, ale zdá sa, že pôsobia z Británie, čo nie je ideálne
 • Surfshark je bezpečná VPN s veľmi silnými šifrovacími protokolmi (OpenVPN a IKEv2)
 • Surfshark neuchováva protokoly
 • Môžete si platiť bitcoinmi za vytvorenie účtu Surfshark a musíte im dať iba svoju e-mailovú adresu a heslo
 • Surfshark nesleduje konkrétne užívateľské údaje, ale používa anonymizované informácie na zistenie zaťaženia servera a na zistenie možných problémov s pripojením

Použiteľnosť – ako užívateľsky prívetivý je Surfshark?

Surfshark vyniká svojou užívateľskou príjemnosťou. Ich softvér sa veľmi ľahko používa, pretože má niekoľko veľmi výhodných možností. Okrem toho je ich zákaznícky servis veľmi ľahko dostupný, ak by ste po tom všetkom potrebovali pomoc.

Webová stránka Surfshark

Webové stránky Surfshark nám trochu pripomínajú webovú stránku spoločnosti NordVPN. Webová stránka je prehľadná, nie príliš zaneprázdnená a všetky dostupné informácie sú ľahko dostupné. V hornom paneli nájdete okrem kľúčových informácií, ako sú funkcie a ceny, aj odkaz na najčastejšie otázky v päte. Aj sekcia FAQ je veľmi prehľadná. Surfshark je poskytovateľ, ktorý sa zameriava výlučne na čo najefektívnejšie sprostredkovanie dôležitých informácií svojim čitateľom a používateľom.

Na tento účel udržiavali webovú stránku „Môj účet“ čo najjednoduchšie. Existuje niekoľko tlačidiel na sťahovanie softvéru pre konkrétne zariadenia a operačné systémy. Môžete tiež vidieť, kedy sa ukončí predplatné, a existuje tlačidlo na zmenu hesla a jedno na odhlásenie. V dôsledku toho je spravovanie účtu Surfshark veľmi ľahké.

Surfshark Screenshot účtu Pagina

Inštalácia Surfshark

Postup inštalácie Surfshark je neuveriteľne jednoduchý a jednoduchý. Na mobilných zariadeniach si môžete stiahnuť aplikáciu VPN z App Store alebo Google Play. Na počítačoch Mac alebo PC jednoducho kliknite na príslušnú ikonu na webovej stránke.

Skutočná inštalácia vyzerá takto:

 1. Vyberte si predplatné a prejdite krokmi postupu objednávania
 2. Prihlásiť sa na webovú stránku Surfshark
 3. Kliknite na ikonu operačného systému
 4. Otvorte súbor .exe stiahli ste
 5. Prejdite si kroky sprievodcu inštaláciou
 6. Otvorte softvér Surfshark kliknutím na hypertextový odkaz
 7. Prihlásiť sa s prihlasovacími údajmi, ktoré ste vytvorili pre svoj účet
 8. Ak chcete, vyberte server a potom povoliť Surfshark

Vzhľad Surfshark a ľahké použitie

Softvér Surfshark

Vzhľad a jednoduchosť použitia softvéru Surfshark môže byť jednou z najlepších funkcií tejto siete VPN. Po prihlásení nebudete ohromení nespočetnými možnosťami a nastaveniami. Namiesto toho sa zobrazujú iba tie veci, ktoré sú dôležité pre priemerného používateľa VPN. Všetky možnosti a nastavenia zahŕňajú jasný popis a všetky ponuky sa ľahko navigujú.

Surfshark nevyžaduje, aby ste manuálne vybrali správny server pre všetko, čo plánujete robiť online. Stačí sa pripojiť k sieti Surfshark VPN a automaticky rozpozná napríklad, keď sa chystáte stiahnuť torrent. V takom prípade nebudete musieť P2P server vyberať manuálne, pretože program to urobí za vás. Navyše sa zdá, že všetky americké servery spolupracujú s Netflixom a môžete dokonca bez námahy nastaviť dvojitý tunel VPN. Všetky tieto samostatné prvky robia Surfshark veľmi dobre fungujúcou a užívateľsky prívetivou VPN.

Surfshark a Linux

Surfshark je k dispozícii aj pre používateľov systému Linux. Konkrétne je koncová aplikácia dostupná pre používateľov Ubuntu a Debian. Bohužiaľ to nie je takmer toľko, ako majú niektorí konkurenti, ako napríklad NordVPN a ExpressVPN. Používatelia iných distribúcií však môžu využívať manuálne servery OpenVPN. Nižšie si môžete prečítať krátke zhrnutie našich skúseností s používaním SurfShark v systéme Debian.

Počet serverov dostupných pre používateľov systému Linux je v porovnaní s celkovou sieťou serverov Surfshark o niečo obmedzený. Namiesto serverov nad 1040+ majú používatelia systému Linux prístup k približne 102 serverom rozmiestneným v 61 krajinách. Kvalita vášho pripojenia, žiaľ, závisí do značnej miery od toho, ktorý server vyberiete. Niektoré servery Surfshark môžu konkurovať najlepším poskytovateľom VPN. Ostatné sotva dokážu dosiahnuť štvrtinu vašej celkovej rýchlosti internetu. Keď sa pripájate k novému serveru, nezabudnite vykonať rýchly test rýchlosti, aby ste si overili, či máte jeden z dobrých.

Čo je však znepokojujúcejšie, používatelia systému Linux majú tendenciu trpieť únikmi DNS alebo transparentnými servermi proxy, keď sú pripojení k Surfshark. Tento problém sa dá vyriešiť, ak ste obzvlášť dôvtipní v systéme Linux alebo pomocou služieb zákazníkom. Problém by sa však nemal vyskytnúť na prvom mieste.

Užívateľská príjemnosť je však v poriadku. Inštalácia je hračka a výber príkazov, ktoré sa musíte naučiť, je obmedzený a intuitívny. Surfshark tiež obsahuje množstvo elegantných doplnkových funkcií, ako napríklad automatizovaný výber najlepšieho dostupného servera, zabíjač, multi-hop a schopnosť ľahko prepínať medzi servermi UDP a TCP. Bohužiaľ, tieto ďalšie funkcie nenahrádzajú úniky DNS, transparentné servery proxy alebo nerovnakú kvalitu dostupných serverov. Okrem toho tieto funkcie nie sú často k dispozícii. SurfShark preto nie je na našom zozname najlepších VPN pre Linux.

Stanovenie cien a spôsoby platby

Surfshark je veľmi prijateľná cena. Je to jedna z najlacnejších možností v okolí. Rovnako ako u väčšiny ostatných sietí VPN získate zľavu, keď sa prihlásite na odber na dlhšie obdobie. mesačné náklady na predplatné 11,95 dolárov mesačne, Jednoročné predplatné stojí 5,99 dolárov mesačne, a a 2-ročné predplatné stojí iba 1,99 dolárov mesačne. Na svojich webových stránkach sú tieto ceny k dispozícii aj v eurách, AUS / CAN dolároch, čínskych juanoch a britských librách.

Ceny Surfshark

Bez ohľadu na to, aké predplatné získate, Surfshark ponúka 30-dňovú záruku vrátenia peňazí, a predplatné môžete použiť na neobmedzenom počte zariadení. Spôsoby platby zahŕňajú nasledujúce možnosti:

 • Kreditná karta (Mastercard, Visa, American Express a Discover Card)
 • PayPal
 • Google Pay
 • Bitcoiny a iné kryptomeny (pomocou CoinGate alebo CoinPayments)
 • sofort
 • Ďalšie možnosti miestnych platieb

Zákaznícky servis

Surfshark má vynikajúce služby zákazníkom. Keď sme vyskúšali funkciu rozhovoru na ich webových stránkach, boli sme v priebehu jednej minúty kontaktovaní a pomohli nám skutoční zamestnanci. Náš problém bol v tom, že sme sa najskôr nemohli pozerať na American Netflix, ale zákaznícky servis nám to pomohol vyriešiť v krátkom čase. Ocenili sme tiež skutočnosť, že sme hovorili so skutočnou osobou. Od robotov sme nedostali žiadne automatizované odpovede. Toto je úľava v porovnaní so zákazníckym servisom v niektorých iných sieťach VPN.

Použiteľnosť záveru Surfshark

Na základe našich skúseností s Surfsharkom sme dospeli k týmto záverom:

 • Surfshark je vysoko užívateľsky prívetivá VPN
 • Softvér spoločnosti Surfshark je intuitívny a ľahko zrozumiteľný
 • Vytvorenie a správa účtu je veľmi jednoduché
 • Inštalácia softvéru Surfshark je jednoduchá
 • Zákaznícky servis spoločnosti Surfshark rýchlo reaguje a obsluhuje skutočných ľudí
 • Surfshark je jedným z najlacnejších poskytovateľov VPN a ponúka 30-dňovú záruku vrátenia peňazí na všetky svoje predplatné

Sieť servera Surfshark

Surfshark má rozsiahlu sieť serverov: majú 1040 serverov v 61 krajinách a umiestneniach. To je veľmi výhodné na obídenie geo blokov. Vo väčšine krajín majú viac serverov. Najmä americké servery sú početné, s najväčšou pravdepodobnosťou zaistia, aby Netflix naďalej pracoval pre túto krajinu.

Všetky servery Surfshark sú navyše priateľské k P2P. To znamená, že napríklad pri sťahovaní torrentov nebudete musieť vyberať špeciálny server P2P. Surfshark vám navyše ponúka možnosť pripojenia k dvom serverom VPN naraz (MultiHop). Vaše údaje sa nebudú odosielať prostredníctvom jedného, ​​ale dvoch VPN serverov. To zvyšuje vašu online bezpečnosť a anonymitu. Nie všetky servery Surfshark to podporujú. Namiesto toho existuje trinásť predvolených kombinácií dvoch serverov, ktoré môžete použiť. Tri z nich majú server USA ako výstupný server. To je veľmi užitočné na odblokovanie veľkého množstva obsahu s obmedzeným geografickým umiestnením, ako je napríklad verzia Netflix v USA, pričom je navyše mimoriadne bezpečný.

Počet serverov a umiestnení

Surfshark má 1040 serverov na 61 miestach. Tieto miesta sú rozmiestnené v nasledujúcich krajinách:

Pôda
Albánsko
Austrália
Rakúsko
Belgicko
Bosna a Hercegovina
Brazília
Bulharsko
Kanada
Čile
Chorvátsko
Kostarika
Chorvátsko
Cyprus
Česká republika
Dánsko
Estónsko
Fínsko
Francúzsko
Nemecko
Grécko
Hong Kong
maďarsko
Island
India
Indonézia
Írsko
Izrael
Taliansko
Japonsko
Kazachstan
Lotyšsko
Líbya
Luxembursko
Malajzia
Moldavsko
Holandsko
Nový Zéland
Nigéria
Severná Macedónsko
Nórsko
Paraguaj
Poľsko
Portugalsko
Rumunsko
Rusko
Singapore
Srbsko
Singapore
Slovensko
Slovinsko
južná Afrika
Južná Kórea
španielsko
Švédsko
švajčiarsko
Taiwan
Thailand
Turecko
Ukrajina
Spojené Arabské Emiráty
Spojene kralovstvo
Spojené štáty
Vietnam

Vyhradená adresa IP

Surfshark zatiaľ neponúka možnosť požiadať o vyhradenú adresu IP. Pri výbere konkrétneho servera sa však zvyčajne pripájate k rovnakému serveru a rovnakej adrese IP. Nie je to však vždy tak: ak vyberiete možnosť „optimálna poloha“, je pravdepodobné, že zakaždým získate iný server. Je to preto, že Surfshark skúma objem prenosu na rôznych serveroch a vyberie server, ktorý v danom okamihu funguje najlepšie.

S nedávnou aktualizáciou však spoločnosť Surfshark pridala niektoré servery so statickou IP adresou. To znamená, že adresa IP týchto serverov bude vždy rovnaká. Od tohto momentu by sme ich však neodporúčali používať, pretože sa zdajú byť zdieľané a nie sú určené. Teoreticky by ste však mohli tieto servery použiť na získanie prístupu k webovým serverom a aplikáciám, ktoré vás blokujú, ak sa prihlásite z inej adresy IP, ako obvykle, pričom si stále užívate určitú dodatočnú ochranu z dôvodu tunela VPN a šifrovania VPN spoločnosti Surfshark. Netestovali sme sa však, či to skutočne funguje dobre, takže nemôžeme zaručiť, že je to životaschopný a dobrý spôsob, ako získať prístup k týmto službám..

Záverová serverová sieť Surfshark

Toto sú závery, ku ktorým sme dospeli v súvislosti so sieťou a umiestnením serverov Surfshark:

 • Surfshark má vynikajúcu sieť serverov s 1040 servermi na 61 miestach
 • Existuje mnoho amerických serverov a zdá sa, že všetky fungujú s Netflixom
 • Surfshark má špeciálne P2P servery, ku ktorým ste automaticky pripojení
 • Údaje je možné odosielať súčasne prostredníctvom dvoch serverov VPN

Možnosti Surfshark

Okrem štandardných možností ponúka Surfshark užitočné užitočné funkcie. Napríklad Surfshark má voliteľný prepínač zabíjania, možnosť pripojenia sa cez dva servery VPN súčasne (nazývajú sa MultiHop), zoznam povolených položiek, ktorý vám umožňuje navštíviť určité webové stránky alebo aplikácie bez toho, aby ste museli najprv prejsť cez VPN, a CleanWeb. možnosť, ktorá blokuje reklamy, sledovače a škodlivý softvér. Netflix aj torrenty navyše dobre spolupracujú s Surfsharkom.

MultiHop, Whitelister a CleanWeb

Snímka obrazovky surfshark MultiHopVšetky tri tieto funkcie Surfshark fungovali správne, keď sme ich vyskúšali. CleanWeb dokázal blokovať reklamy, ktoré dokázali prekĺznuť aj cez naše bežné blokátory. Možnosť MultiHop poskytuje určitú dodatočnú bezpečnosť, má však negatívny vplyv na vaše rýchlosti internetu. Koniec koncov, vaša prevádzka musí prechádzať dvoma servermi VPN namiesto jedného. Whitelister pre aplikácie a weby vám umožňuje pripojiť sa ku konkrétnym aplikáciám a webom, ktorým dôverujete, pomocou vlastnej adresy IP namiesto adresy VPN servera. V niektorých situáciách sa to určite môže ukázať ako vhodné.

Surfshark Screenshot CleanWeb Whitelister

Okrem toho spoločnosť Surfshark nedávno pridala dve nové funkcie: HackLock a BlindSearch. HackLock je možnosť, ktorú môžete použiť a ktorá vás upozorní na nebezpečenstvo ohrozenia vášho e-mailu alebo hesiel. BlindSearch je odpoveď spoločnosti Surfshark na anonymný vyhľadávací nástroj DuckDuckGo. HackLock aj BlindSearch sú však stále vo verzii Beta.

Snímka obrazovky Surfshark HackLock BlindSearch

Surfshark a Netflix

Cieľom Surfshark je odblokovať Netflix pre všetkých jeho používateľov. Počas našich testov sa zdalo, že všetky americké servery spolupracujú s Netflixom. Surfshark vám okrem toho umožňuje prístup k obsahu iných miestnych verzií Netflix. Surfshark sa aktívne zameriava na sprístupnenie knižníc pätnástich krajín svojim užívateľom. Týmito krajinami sú: Spojené štáty, Spojené kráľovstvo, Kanada, Francúzsko, Nemecko, Japonsko, Holandsko, Taliansko, India, Turecko, Brazília, Singapur a Nórsko..

Ak na návštevu Netflixu použijete iné umiestnenie servera, budete automaticky presmerovaní na americkú (USA) verziu Netflixu. Surfshark na svojich webových stránkach uvádza, že sa ich môžete pýtať na knižnicu Netflix, ku ktorej by ste chceli mať prístup, ale nie je na jej zozname. Možno to pre vás dokážu odomknúť.

Ak sa vám stále nedarí osloviť Netflix pomocou tohto inteligentného systému, neváhajte kontaktovať Surfshark. Ich priamy zákaznícka podpora funguje efektívne a zvyčajne vám môže pomôcť. Môžu vám poskytnúť radu o tom, ktorý server zvoliť alebo sa pokúsiť vyriešiť problém z ich strany. Spravidla vám dokážu pomôcť za pár minút. Stručne povedané, Surfshark je veľmi vhodný pre streaming a Netflix.

Surfshark a torrenty

Surfshark má špecializované P2P servery, ktoré vám zaistia extra bezpečnosť pri sťahovaní torrentov. Tieto servery nemusíte vyberať manuálne: automaticky sa aktivujú pri otvorení torrentingového programu. Server VPN rozpozná prenos P2P a pripojí vás k serveru P2P. Máme dokonca podozrenie, že by vás mohlo automaticky spojiť prostredníctvom serverov MultiHop. To znamená zvýšenú ochranu pred zvedavými očami.

Možnosti záveru Surfshark

 • Surfshark ponúka rôzne funkcie, ktoré blokujú reklamy, webové stránky na bielej listine a ponúkajú vyššiu úroveň bezpečnosti
 • S Netflixom spolupracovali americké servery aj servery z iných krajín
 • Torrenty s Surfsharkom môžete sťahovať bezpečne a ľahko
 • Surfshark pre Linux nie je takmer taký dobrý ako verzia pre Windows

Záver – Naše skúsenosti s Surfsharkom

Pros
Zápory
Veľmi jednoduché použitieSoftvér je k dispozícii iba v angličtine
Jednoduchá inštaláciaŽiadna možnosť manuálneho výberu servera
K dispozícii sú iba zabezpečené protokoly a žiadne protokolyRozdiel v rýchlosti medzi servermi môže byť dosť veľký
Veľmi lacný
Netflix funguje vo všetkých krajinách
Sťahovanie torrentov je povolené
Vynikajúca rýchlosť pri pravidelnom používaní internetu
Užitočné ďalšie funkcie, ako napríklad AdBlocker a Whitelister
Skvelý zákaznícky servis

Pokiaľ ide o nás, Surfshark je vynikajúci poskytovateľ VPN, ktorý je na rovnakej úrovni ako dnešné najväčšie a najobľúbenejšie VPN. Vďaka nízkym cenám, dostupnému softvéru a užitočným funkciám nás zaradil Surfshark na prvé miesto v rebríčku.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me