Revízia ProtonVPN (2020) – vysoká úroveň bezpečnosti VPNoverview.com

ProtonVPN Review (2020) – vysoká úroveň bezpečnosti

ProtonVPN je relatívne nový poskytovateľ VPN zo Švajčiarska. Ponúkajú bezplatnú aj platenú verziu svojho softvéru a sú vlastníctvom spoločnosti ProtonVPN AG. Táto spoločnosť uviedla na trh ProtonMail už v roku 2014. ProtonMail sa rýchlo stal najväčším poskytovateľom bezpečných e-mailov na svete, pričom kladie predovšetkým súkromie, anonymitu a šifrovanie. ProtonVPN rýchlo nasledoval ProtonMail. VPN bola vyvinutá s cieľom ponúknuť zákazníkom bezpečné pripojenie mimo e-mailu. Tieto dva projekty – ProtonVPN a ProtonMail – sa zmenili na dve samostatné firmy s cieľom zachovať bezpečnosť a súkromie zákazníkov spoločnosti Proton..


Tím, ktorý stojí za ProtonVPN, neustále pracuje na zmene sveta: školia novinárov, vzdelávajú verejnosť a konfrontujú vlády. Okrem toho začali spoluprácu s Mozilla v roku 2018. Keďže sa ich ústredie nachádza v Ženeve, Švajčiarsko, nie sú povinné viesť záznamy. ProtonVPN je k dispozícii pre systémy Windows, MacOS, iOS, Android a Linux a prichádza s mnohými ďalšími možnosťami prispôsobenia. Okrem toho sú možné rôzne predplatné, počnúc veľmi slušnou bezplatnou verziou.

Technické údaje ProtonVPN

 • Súčasné spojenia: 2-10
 • torrentov: +
 • Netflix: +
 • Operačné systémy: Windows, MacOS, iOS, Android, Linux
 • protokoly: IKEv2 / IPSec, OpenVPN
 • Pravidlá protokolovania: Denníky pripojenia
 • servery: 698 serverov v 40+ krajinách
 • Cena: Od 4,00 dolárov mesačne
 • Garancia vrátenia peňazí: 30 dní

Speed ​​- Aká rýchla je ProtonVPN?

Mnoho používateľov požaduje rýchlu VPN. Nechcete čakať donekonečna, kým sa načíta video YouTube alebo súbor na stiahnutie, jednoducho preto, že používate zabezpečené pripojenie k internetu. Streamovanie, hranie a surfovanie na webe by malo byť jednoduché a bez oneskorení. Sieť VPN môže potenciálne spomaliť vaše internetové pripojenie. Ak sa to stane príliš viditeľným, je to určitá nevýhoda služby.

Aby sme skontrolovali, či VPN spomaľuje vaše pripojenie (alebo prípadne zrýchľuje), testujeme všetkých poskytovateľov VPN, ktorých kontrolujeme. Nižšie nájdete rôzne najrýchlejšie testy, ktoré sme vykonali s programom ProtonVPN. Počas každodenného používania sme tiež otestovali rýchlosť VPN. Takto získate dobrú a úplnú predstavu o vplyve, ktorý môže mať ProtonVPN na vaše pripojenie k internetu.

Výsledky testu rýchlosti ProtonVPN

V tejto časti nájdete výsledky testov rýchlosti, ktoré sme dosiahli pri testovaní ProtonVPN. Testy boli vykonané pomocou dohody ProtonVPN Plus bez aktivovania ich Secure Core. Táto špeciálna služba dvakrát presmeruje vaše pripojenie k internetu, čo ďalej spomaľuje vašu rýchlosť, preto sme ju vynechali z našich testov. Majte na pamäti, že tieto čísla vždy závisia od vašej polohy, poskytovateľa internetu a denného času. Pre porovnanie sme pridali rýchlostný test nášho jednoduchého internetového pripojenia bez použitia VPN.

Rýchlosť bez VPN (speedtest.net):

Najrýchlejší test bez VPN

Toto sú výsledky speedtest.net, keď sme otestovali naše vlastné internetové pripojenie bez použitia VPN. Tento test použijeme na porovnanie ostatných výsledkov.

Rýchlosť s lokálnym serverom (speedtest.net):

Najrýchlejší server Holandsko

Toto sú speedtest.net výsledky nášho internetového pripojenia pri použití servera ProtonVPN, ktorý je nám relatívne blízky. V porovnaní s naším prvým testom zostal ping úplne rovnaký. To je dobré znamenie. Zároveň sa rýchlosť sťahovania znížila približne o polovicu, ale rýchlosť nahrávania zostala rovnaká. Zdá sa, že miestne servery ProtonVPN odvádzajú veľmi dobrú prácu.

Server v Spojených štátoch (speedtest.net):

Najrýchlejší server USA

Toto sú najrýchlejšie výsledky nášho internetového pripojenia pri používaní servera ProtonVPN v USA. Tentoraz sa ping výrazne zvýšil. Okrem toho zostala iba desatina rýchlosti sťahovania, aj keď rýchlosť nahrávania sa zdala o niečo lepšia.

Na záver: zatiaľ čo americký server sa zdá byť pomerne pomalý, lokálny server fungoval veľmi dobre.

Rýchlosť pri každodennom používaní

S týmito výsledkami rýchlostných testov sme boli zvedaví, ako sa má ProtonVPN počas každodenného používania správať. Počas prehľadávania sme sa stretli s malými až žiadnymi oneskoreniami. Sťahovanie torrentov prebiehalo rovnako rýchlo: do pätnástich minút by sme stiahli súbor slušnej veľkosti. Mohli by sme tiež sledovať videá YouTube ako obvykle, aj keď videá potrebujú viac času na vyrovnanie. Hranie bolo tiež v poriadku: načítanie správnych stránok a grafiky mohlo trvať trochu dlhšie ako obvykle, ale hra potom fungovala tak, ako mala. Streamovanie a sledovanie Netflixu fungovalo rovnako dobre, ale s jednou nevýhodou. Aby sme mohli sledovať American Netflix, museli sme použiť americký server. Toto spojenie je pre nás pomerne pomalé a malo za následok veľké oneskorenia.

Rýchlosť záveru ProtonVPN

 • Testy rýchlosti ukázali slušné výsledky, najmä pri práci s lokálnym serverom.
 • Americký server bol výrazne pomalší ako náš lokálny server.
 • Rýchlosť internetu počas prehľadávania, streamovania a sťahovania bola slušná.
 • Prístup k American Netflix spôsobil určité oneskorenia.

Bezpečnosť – Ako bezpečné je ProtonVPN?

Bezpečnosť môže byť len najdôležitejšou kvalitou VPN. VPN sú väčšinou známe svojou schopnosťou chrániť súkromie a anonymitu používateľov. Ľudia používajú siete VPN na surfovanie po internete bez toho, aby boli sledovaní alebo sledovaní. S cieľom zabezpečiť, aby to VPN skutočne úspešne robila, skúmame bezpečnosť a zabezpečenie všetkých VPN, ktoré kontrolujeme.

V tejto časti si prečítate všetko o bezpečnosti ProtonVPN. Ktoré protokoly používajú? Majú politiku bez záznamov? Zabiť prepínač? Aké osobné informácie od vás požadujú? Po zodpovedaní týchto otázok vynesieme konečný rozsudok o bezpečnosti ProtonVPN.

protokoly

ProtonVPN používa dva rôzne protokoly pre svoju sieť serverov VPN. Tieto protokoly pomáhajú šifrovať vaše údaje. ProtonVPN v súčasnosti spolupracuje s IKEv2 / IPSec a OpenVPN. Pri používaní klienta ProtonVPN si môžete sami vybrať, či chcete používať protokol UDP (štandardný) alebo TCP.

Tvorcovia ProtonVPN sa rozhodli nepracovať so servermi, ktoré používajú PTTP alebo L2TP / IPSec. Údržba týchto protokolov je lacnejšia, ale spravidla nie sú tak bezpečné ako napríklad OpenVPN. ProtonVPN chce svojim zákazníkom ponúknuť iba to najlepšie. Preto pracujú iba s najbezpečnejšími protokolmi.

Protokolovanie a ochrana osobných údajov

Pravidlá protokolovania VPN stanovujú, či poskytovateľ VPN zhromažďuje a ukladá akékoľvek údaje o internetovom využívaní svojich zákazníkov. V takom prípade to má priamy vplyv na vaše súkromie. Uložené údaje by mohli zdieľať tretie strany alebo ich hackeri ukradnúť. Niektorí poskytovatelia VPN podliehajú dokonca miestnym zákonom, ktoré ich nútia odovzdávať informácie vládam.

ProtonVPN sa nemusí zaoberať takýmito zákonmi. Sídlo ProtonVPN je vo Švajčiarsku, ktoré je známe svojimi právnymi predpismi v oblasti ochrany súkromia. Krajina nie je súčasťou 14 očí a je vyňatá z mnohých pravidiel Európskej únie. Z týchto dôvodov sa Švajčiarsko vo všeobecnosti považuje za dobré miesto pre poskytovateľa VPN. Poskytovatelia, ktorí sa tam nachádzajú, nemusia viesť denníky svojich klientov a nemusia sa vzdať akýchkoľvek klientskych údajov.

ProtonVPN na svojich webových stránkach tvrdí, že pracujú s politikou bez protokolov. Neuložia sa žiadne informácie o vašom pripojení alebo prehľadávaní. Veci však nie sú také jednoduché: ProtonVPN zhromažďuje „denníky pripojení“. Tieto údaje slúžia výhradne na zaistenie toho, aby bol váš účet naďalej bezpečný a fungoval tak, ako má. Na tento účel sa uloží časová pečiatka vášho najnovšieho prihlásenia. Táto pečiatka sa prepíše vždy, keď sa prihlásite. Nebudú uložené žiadne informácie, ktoré by odhaľovali nič o vašej polohe, čase strávenom pripojením k sieti VPN alebo mieste, z ktorého ste sa prihlásili..

Tieto denníky pripojenia sú potrebné na zabezpečenie toho, aby sa váš účet nezneužíval. Časová pečiatka je pripojená iba k vášmu účtu a nie k vašej IP adrese. Posledné známe prihlasovacie údaje sa uložia, kým bude účet aktívny, pokiaľ sa používateľ neodvolá na odstránenie údajov.

Open Source

Aplikácie ProtonVPN sa nedávno stali otvoreným zdrojom, čo znamená, že každý sa môže pozrieť do zákulisia a skontrolovať tak technológiu, ktorá je za aplikáciou. Týmto spôsobom môže každý preskúmať, či sú tvrdenia spoločnosti správne. Týmto spôsobom spoločnosť nemôže nič skrývať. Vyzývajú odborníkov, aby sa na ne pozreli a zverejnili svoje zistenia. Týmto spôsobom ProtonVPN ukazuje, že skutočne robia to, čo hovoria, že robia.

Hlavný vypínač

ProtonVPN má vstavaný prepínač zabíjania. Môžete ho zapnúť alebo vypnúť v nastaveniach na hlavnom paneli VPN. Aktivovaný prepínač zabíjania vám zabezpečí, aby ste sa v prípade dočasného výpadku pripojenia k VPN neohrozili: všetka internetová prevádzka je automaticky blokovaná, takže ju už nikdy nebudete môcť sledovať..

ProtonVPN má okrem prepínača na zabíjanie aj funkciu „Vždy zapnutá funkcia VPN“. Táto možnosť vás automaticky pripojí k inému serveru, keď sa vyskytnú problémy s pripojením. Takto ste vždy online, ale stále chránení.

Aké informácie potrebuje ProtonVPN?

Ak si chcete vytvoriť účet na ProtonVPN, musíte s nimi zdieľať niektoré údaje. Týka sa to predovšetkým vašich e-mailových a platobných údajov. Na používanie bezplatnej verzie stačí zadať e-mailovú adresu. Na platobnej stránke sa uvádza, že táto e-mailová adresa sa nikdy nezdieľa s tretími stranami a používa sa iba na otázky týkajúce sa účtu, komunikácie a obnovy. Samozrejme by ste mohli ľahko vytvoriť anonymnú e-mailovú adresu, ktorú nemožno sledovať späť k vám (napríklad pomocou ProtonMail)..

Pre každé platené predplatné ProtonVPN musíte zadať platobné podrobnosti. Pri platbe prostredníctvom služby PayPal alebo kreditnou kartou sa budete musieť rozlúčiť s niektorými osobnými údajmi. Existujú však aj anonymné možnosti. K tomu sa vrátime neskôr.

Záver bezpečnosti ProtonVPN

 • ProtonVPN používa iba najbezpečnejšie a najlepšie šifrované protokoly.
 • Zásady denníka: iba denníky pripojenia, ktoré pozostávajú z časovej pečiatky vášho posledného prihlásenia.
 • Aplikácie ProtonVPN sú open-source.
 • ProtonVPN má vstavaný prepínač zabíjania a možnosť automatického prepínania serverov pri výpadku pripojenia.
 • Na vytvorenie účtu potrebuje ProtonVPN vašu emailovú adresu a platobné údaje.

Použiteľnosť – ako užívateľsky príjemný je ProtonVPN?

Na pozadí vášho zariadenia beží sieť VPN. Bez väčšieho zasahovania z vašej strany poskytuje bezpečný a anonymný internetový zážitok. Preto je dôležité, aby sa s VPN ľahko pracovalo a aby bol užívateľsky prívetivý. Ak inštalácia a nastavenie siete VPN prebehne rýchlo, budete môcť začať skôr. Dobrá podpora tímu a nízka cena tiež pomáhajú s užívateľskou prívetivosťou VPN. Aby ste sa uistili, že máte čo najlepší zážitok, v tejto časti sa zameriame na všeobecnú používateľskú prívetivosť ProtonVPN. Pozreli sme sa na ich webovú stránku, proces inštalácie, softvér, cenu a zákaznícky servis a vyjadrili sme sa ku každému z nich.

Webová stránka ProtonVPN

Domovská stránka webovej stránky ProtonVPN vyzerá dobre a ľahko sa naviguje. Okamžite uvidíte odkaz, ktorý vedie priamo na platobnú stránku s rôznymi odbermi ProtonVPN. Posúvaním sa nadol nájdete informácie o rôznych funkciách ProtonVPN a výhodách VPN všeobecne. Domovská stránka tiež zdieľa tweety od používateľov, ktorí hovoria o svojich skúsenostiach.

Horná lišta umožňuje navigáciu na rôzne stránky na webe: informácie, funkcie, ceny, blog a podporu. Poskytuje sa aj prihlasovacie tlačidlo a priame odkazy na sociálne médiá ProtonVPN. Webová stránka je k dispozícii iba v angličtine.

Domovská stránka ProtonVPN

Ak kliknete na jeden z nich Získajte ProtonVPN teraz alebo stanovenie ceny, dostanete sa na stránku prihlásenia na odber, kde si môžete vybrať medzi rôznymi odbermi ProtonVPN. Ak vyberiete jednu, automaticky sa dostanete na stránku s platbami, kde môžete vyplniť svoje informácie.

Stručne povedané: navigácia na webovej stránke je veľmi jednoduchá a zároveň poskytuje množstvo informácií o ProtonVPN a VPN všeobecne.

Inštalácia ProtonVPN

Ak chcete používať ProtonVPN, budete potrebovať účet. Ak si chcete založiť účet, musíte uviesť niektoré informácie, najmä e-mail (hoci to môžete urobiť anonymne prostredníctvom ProtonMail) a podrobnosti o platbe. Musíte tiež myslieť na názov účtu a heslo. Po zakúpení účtu je čas na stiahnutie klientskeho softvéru ProtonVPN. Táto stránka sa dá ľahko nájsť, keď ste práve vytvorili účet, ale inak je trochu skrytá. Ak ju chcete nájsť, prejdite úplne nadol na spodnú časť webovej stránky a kliknite na tlačidlo Stiahnuť ▼ v ľavom dolnom rohu.

Stránka na stiahnutie webovej stránky ProtonVPN

Prístrojovú dosku si môžete stiahnuť pre systémy Windows, MacOS a Linux. Stránka na stiahnutie vám okrem toho poskytne odkazy na aplikácie Google Play a App Store. Stiahli sme klienta pre systém Windows a tu budeme hodnotiť a diskutovať o tomto postupe.

Po kliknutí Stiahnite si pre Windows, otvorili sme stiahnutý súbor.

Obrazovka sťahovania ProtonVPN

Obrazovka, ktorá sa ukázala, bola samovysvetľujúca: postupujte podľa pokynov a nainštalujte ProtonVPN. Jediné, čo sme museli urobiť, bolo dať programu povolenie na použitie na našom zariadení.

Prihlásiť sa na hlavný panel ProtonVPN

Po dokončení inštalácie, ktorá by nemala trvať dlhšie ako minútu, sa softvér spustí sám a zobrazí sa dashboard. Tu sa môžete prihlásiť pomocou podrobností o svojom účte.

Stručne povedané, proces inštalácie je jednoduchý, aj keď na stránke sťahovania je dosť ťažké nájsť, či už máte účet a potrebujete softvér získať..

Vzhľad a jednoduchosť použitia ProtonVPN

Softvér ProtonVPN sa ľahko ovláda a je na očiach pekný, ale tiež zaneprázdnený. Prístrojová doska obsahuje zoznam krajín na bočnej strane obrazovky, vrátane vyhľadávacieho panela a možnosti povoliť špeciálne zabezpečené jadro ProtonVPN (pre používateľov s ProtonVPN Plus alebo Visionary). Táto možnosť poskytuje ďalšiu vrstvu ochrany. K dispozícii je tiež tlačidlo rýchleho pripojenia, ktoré automaticky vyberie najrýchlejší alebo najbližší server v danom okamihu a pripojí vás k nemu. Okrem karty obsahujúcej umiestnenie servera je k dispozícii aj karta s názvom Profily. Tu môžete nastaviť osobné profily podľa vlastných preferencií, či už ide o konkrétnu krajinu, server alebo protokol. Vaša IP adresa sa zobrazuje v hornej časti obrazovky a po pripojení sa zmení na ProtonVPN IP.

Väčšinu obrazovky zaberá mapa sveta. Trojuholníky na mape predstavujú rôzne umiestnenia servera, z ktorých si môžete vybrať. V dolnej časti obrazovky môžete sledovať, koľko ste stiahli a odovzdali počas aktuálnej relácie, ako rýchlo je vaše pripojenie a ako dlho vaša relácia trvala do tohto bodu. Vzhľad mapy je veľmi príťažlivý. Celkovo vzaté, vzhľad celej palubnej dosky je profesionálny a príjemný.

ProtonVPN Dashboard

ProtonVPN má veľa možností. Mnohé sú priamo k dispozícii na hlavnej obrazovke. Zvyšok nájdete v nastaveniach. Ísť do o nájsť informácie o vašej verzii softvéru. pod účet budete môcť vykonať zmeny vo svojom účte a pláne odberu. profily zobrazuje rôzne profily, ktoré ste vytvorili.

pod nastavenie môžete zmeniť spôsob a kedy sa program spustí a či sa na obrazovke zobrazia oznámenia. Môžete si tiež zvoliť protokol, zvoliť automatické pripojenie alebo aktivovať rýchle pripojenie. Prejdite na stránku Pokročilé na karte nájdite prepínač kill, ochranu proti úniku DNS a rozdelené tunelovanie.

Výhodou softvéru ProtonVPN je to, že k mnohým možnostiam sa dostanete jediným kliknutím. Svoje skúsenosti si môžete ľahko prispôsobiť. Je to užitočné pre ľudí, ktorí majú skúsenosti s VPN, ale môže to byť prekážkou pre začiatočníkov.

Stanovenie cien a spôsoby platby

ProtonVPN má štyri rôzne predplatné VPN. V závislosti od vášho výberu budú pre vás k dispozícii rôzne funkcie.

bezplatná verzia ProtonVPN nestojí nič a poskytuje vám prístup k serverom v troch rôznych krajinách (Holandsko, USA a Japonsko). Táto verzia funguje súčasne iba pre jedno zariadenie na jeden účet. Neexistuje žiadny rýchlostný limit, ale malý počet serverov, ktoré sú k dispozícii, ovplyvní rýchlosť vášho internetu. Čím viac ľudí používa rovnaký server, tým pomalšie sa dostane. V dôsledku toho môže byť vaša rýchlosť oveľa nižšia, ako ste zvyknutí. ProtonVPN Free nemá žiadny dátový limit, takže ho môžete používať donekonečna. ProtonVPN Free vám však nedáva prístup k softvéru Secure Core a nepodporuje streaming, torrenty ani Tor..

Nazýva sa najlacnejšia platená možnosť ProtonVPN základné. Ak si vyberiete ročnú zmluvu namiesto toho, aby ste sa rozhodli pre mesačné platby, získate dokonca zľavu 20% z predplatného, ​​a to platí pre všetky predplatné ProtonVPN. Služba Basic ProtonVPN vám poskytuje prístup na všetky ich serverové umiestnenia, umožňuje vám kedykoľvek chrániť dve zariadenia a chráni vás pri používaní P2P.

Balík ProtonVPN Plus je o niečo drahšia ako možnosť Basic a obsahuje všetko z tohto balíka a ďalšie: podpora serverov Tor a streamovanie, servery Plus a Secure Core. Toto predplatné môžete používať až na piatich zariadeniach súčasne.

Ak chcete kompletný balík, ProtonVPN Visionary je riešenie pre vás. Takto získate všetky výhody Plus, prístup pre desať zariadení kedykoľvek a ProtonMail Visionary. Týmto spôsobom môžete použiť úžasný e-mail spoločnosti Proton zameraný na ochranu osobných údajov, ako aj ich VPN.

ProtonVPN Ceny

V závislosti od typu predplatného, ​​ktorý chcete, pravdepodobne existuje možnosť na ProtonVPN. Jednou z výhod ProtonVPN je, že ponúkajú veľmi slušnú bezplatnú VPN. Okrem toho sú ich predplatné platené dobre.

ProtonVPN akceptuje nasledujúce spôsoby platby:

 • Visa, Mastercard
 • PayPal
 • Bitcoin
 • peňažný

Ako vidíte, na ProtonVPN existuje viac platobných možností. Je možné platiť anonymne, napríklad pomocou bitcoínu. Môžete tiež platiť v hotovosti, pokiaľ máte účet ProtonVPN. Viac sa o tom môžete dočítať na webovej stránke ProtonVPN. Ak platíte pomocou služby PayPal alebo kreditnou kartou, musíte uviesť niektoré osobné informácie. ProtonVPN však pracuje s bezpečnými platbami šifrovanými pomocou protokolu SSL, takže okrem odosielania vašich údajov do siete ProtonVPN na platbu, vaša bezpečnosť nie je ohrozená..

Všetky platené predplatné ProtonVPN majú 30-dňovú záruku vrátenia peňazí: ak s ich službami nesúhlasíte, pošlite im správu a vrátia vám peniaze. Existuje však jedna vedľajšia poznámka: ak ste platili anonymne, je pre poskytovateľa oveľa ťažšie vrátiť peniaze..

Zákaznícky servis

Na webovej stránke ProtonVPN sa nachádza rozsiahla častá otázka, ktorá poskytuje odpovede na všetky druhy otázok. Nazývajú to „vedomostná základňa“ a nájdete ich v časti Podpora. Ak vaša otázka nie je uvedená v zozname alebo odpoveď nevyriešila váš problém, vždy sa môžete obrátiť na tím podpory ProtonVPN. V dolnej časti stránky Podpora sa nachádza odkaz, ktorý vás presmeruje na kontaktný formulár. Zadajte operačný systém, používateľské meno a e-mailovú adresu a vysvetlite svoj problém. Tím podpory sa k vám vráti e-mailom do jedného alebo dvoch pracovných dní.

Keď sme tímu predstavili problém, dostali sme odpoveď do jedného dňa. Tím zákazníckeho servisu nám poskytol vysvetlenia, poslal nám odkaz na stránku z FAQ a požiadal nás o ďalšie informácie. Potom, čo sme odpovedali, nám bolo ponúknutých niekoľko riešení. Z toho si môžeme vziať to, že tím podpory je veľmi dôkladný: snažia sa zistiť, čo presne spôsobuje váš problém, a snažia sa ho vyriešiť. Okrem skutočnosti, že môže chvíľu trvať, kým ProtonVPN odpovie, to bola pomerne dobrá skúsenosť. Jediným spôsobom, ako by to bolo možné vylepšiť, by bolo, keby ProtonVPN zaviedla službu live chat.

Použiteľnosť záveru ProtonVPN

 • Webová stránka ProtonVPN obsahuje veľa informácií, ale dá sa ľahko navigovať.
 • Proces inštalácie ProtonVPN je rýchly a primerane jednoduchý.
 • Softvér ProtonVPN má mnoho možností, ktoré môžu byť pre začiatočníkov ťažké.
 • ProtonVPN má bezplatnú verziu s obmedzenými servermi.
 • Výberom ročného predplatného získate zľavu 20%.
 • ProtonVPN podporuje niekoľko spôsobov platby vrátane anonymných spôsobov.
 • Služby zákazníkom sú veľmi užitočné, ale fungujú iba prostredníctvom formulárov a e-mailov.

Sieť servera ProtonVPN

Široká a dobre fungujúca serverová sieť je veľkou výhodou akéhokoľvek poskytovateľa VPN z mnohých dôvodov. Po prvé, široká sieť je užitočná, ak sa chcete vyhnúť geografickému blokovaniu. Čím viac serverových umiestnení má poskytovateľ, tým je pravdepodobnejšie, že medzi nimi je aj krajina, ktorú potrebujete. Platí to pre sledovanie amerického Netflixu mimo USA, ale aj pre čítanie konkrétnych online novín, ktoré nie sú voľne dostupné po celom svete..

V tejto časti preskúmame rôzne servery a umiestnenia serverov, ktoré ponúka ProtonVPN. Budeme tiež diskutovať o tom, či je možné požiadať o vyhradenú adresu IP.

Počet serverov a umiestnení

V čase písania správy má ProtonVPN takmer 700 serverov vo viac ako 40 krajinách. Nižšie sú uvedené rôzne umiestnenia servera:

 • Austrália
 • Rakúsko
 • Belgicko
 • Brazília
 • Bulharsko
 • Kanada
 • Kostarika
 • Česká republika
 • Dánsko
 • Estónsko
 • Fínsko
 • Francúzsko
 • Grécko
 • Nemecko
 • Hong Kong
 • India
 • Írsko
 • Izrael
 • Japonsko
 • Taliansko
 • Lotyšsko
 • Litva
 • Luxembursko
 • Moldavsko
 • Holandsko
 • Nový Zéland
 • Nórsko
 • Portugalsko
 • Rumunsko
 • Rusko
 • Srbsko
 • Singapore
 • španielsko
 • južná Afrika
 • Južná Kórea
 • Švédsko
 • švajčiarsko
 • Taiwan
 • Ukrajina
 • Spojene kralovstvo
 • Spojené štáty

ProtonVPN neustále pracuje na svojej serverovej sieti, čo znamená, že dostupné krajiny a servery sa neustále menia. Aktuálny zoznam miest nájdete na ich webových stránkach.

Všetky servery ProtonVPN sú vo vlastníctve poskytovateľa a sú určené poskytovateľovi, ale nie všetky sú dostupné každému používateľovi. Počet serverov, ku ktorým máte prístup, čiastočne závisí od vášho predplatného. S bezplatná verzia z ProtonVPN máte prístup iba na konkrétne bezplatné servery v Japonsku, Holandsku a Spojených štátoch. Predplatné Basic, Plus a Visionary majú prístup do všetkých umiestnení servera.

ProtonVPN tiež ponúka špeciálne servery pre P2P (vo Švajčiarsku, Holandsku, Singapure a Švédsku) a servery, ktoré podporujú duálne použitie s Tor (v Hongkongu, Spojených štátoch a Švajčiarsku).

Nakoniec, umiestnenie serverov v režime Secure Core funguje trochu inak. Bezpečné jadro servery pridajú do vášho pripojenia ďalšiu vrstvu ochrany vytvorením dvojitého tunela. To znamená, že budete pripojení k vybranému umiestneniu servera prostredníctvom servera Secure Core vo Švajčiarsku, na Islande alebo vo Švédsku. Toto sú voľby servera, ktoré ponúka Secure Core:

Zabezpečený Core server
Umiestnenie servera
IslandBelgicko, Brazília, Kanada, Kostarika, Nemecko, Írsko, Izrael, Holandsko, Nórsko, Rusko, Španielsko, Spojené štáty
ŠvédskoEstónsko, Fínsko, Francúzsko, Hongkong, Japonsko, Nový Zéland, Portugalsko, Rusko, Južná Afrika, Južná Kórea, Taiwan
švajčiarskoAustrália, Rakúsko, Bulharsko, Kanada, Česká republika, Dánsko, Grécko, India, Taliansko, Lotyšsko, Luxembursko, Portugalsko, Rumunsko, Srbsko, Singapur, Ukrajina, Spojené kráľovstvo, Spojené štáty americké

Vyhradená adresa IP

ProtonVPN v súčasnosti neponúka vyhradené adresy IP. To znamená, že môžete používať iba servery, ktoré sú k dispozícii aj iným zákazníkom. Inými slovami, zdieľate IP adresu s viacerými ľuďmi. Zdieľanie IP adries s ostatnými pomocou tej istej VPN je lepšie pre vašu osobnú bezpečnosť a súkromie: ak každý používa rovnakú IP, najmä ak sú všetky údaje na nej zašifrované, je ťažšie, ak nie nemožné, sledovať online prenos späť k jednej osobe , Z tohto dôvodu má ProtonVPN iba dynamické zdieľané adresy IP.

Záverová serverová sieť ProtonVPN

 • ProtonVPN má takmer 700 serverov vo viac ako 40 krajinách.
 • Počet serverov a umiestnenie, ku ktorým máte prístup, je čiastočne závislé od vášho predplatného (bezplatná verzus prémia).
 • ProtonVPN neponúka vyhradené adresy IP.

Možnosti ProtonVPN

Okrem možností dostupných v softvéri, ako sme diskutovali v sekcii užívateľskej prívetivosti, ProtonVPN má množstvo ďalších funkcií. S ProtonVPN máte (obmedzený) prístup k Netflixu a môžete si stiahnuť torrenty anonymne pomocou jedného zo svojich špeciálnych serverov. V tejto časti vám povieme viac o každej z týchto možností, ako aj o zabezpečenom jadre ProtonVPN.

ProtonVPN a Netflix

Otázka, ktorá sa často kladie na akúkoľvek sieť VPN, je, či ju môžete použiť na sledovanie siete Netflix. Netflix sa pokúša zablokovať prístup VPN k ich obsahu, aby zostal v súlade s doložkami o geograficky obmedzených zmluvách. Existuje však veľa sietí VPN, ktoré pokračujú v boji a snažia sa obísť tieto bloky. ProtonVPN sa tiež snaží udržať Netflix v prevádzke pre svojich používateľov so zmiešanými výsledkami.

ProtonVPN vo svojich častých otázkach uvádza, že nechce podporovať porušovanie autorských zákonov a vyhlásení tak, ako ich navrhuje spoločnosť Netflix. Napriek tomu si myslia, že Netflix by nemal zakázať používanie sietí VPN, pretože sieť VPN ponúka bezpečnosť a súkromie. ProtonVPN požaduje, aby používatelia mohli bezpečne používať Netflix bez toho, aby ho museli nevyhnutne používať na obídenie geografických blokád.

Pri používaní ProtonVPN je však možné sledovať americký Netflix z krajín mimo USA. Po pripojení k americkému serveru by sme mohli sledovať série ako The Office US, ktoré by nám bežne neboli k dispozícii. Načítanie trvalo trochu dlhšie ako obvykle, ale to dáva zmysel, pretože testujeme naše siete VPN v Holandsku. Pomocou Protonu máte prístup k americkej, britskej a nemeckej verzii Netflix.

ProtonVPN a torrenty

Sťahovanie torrentov pomocou ProtonVPN je rýchle a ľahké. Nepodarilo sa nám stiahnuť súbor slušnej veľkosti. Počas sťahovania sme mohli surfovať po webe bez viditeľných oneskorení. Na tento účel sme použili jeden z vyhradených P2P serverov ProtonVPN, čo je nevyhnutné. Ak chcete niečo sťahovať pomocou protokolu ProtonVPN a chcete sa ubezpečiť, že vaše pripojenie je bezpečné, vždy použite jeden z týchto serverov P2P, inak nebudete chránení.

Bezpečné jadro

Špeciálnou črtou ProtonVPN je ich sieť Secure Core. Vďaka Secure Core ponúkajú svojim používateľom ešte väčšiu bezpečnosť. Secure Core vytvára duálny VPN tunel, ktorý chráni pripojenie pred sieťovými útokmi. Secure Core presmeruje vašu internetovú prevádzku na rôzne servery skôr, ako opustí sieť ProtonVPN. Vyhradené servery Secure Core používané na tento účel sa nachádzajú vo Švajčiarsku, na Islande a vo Švédsku, kde boli zriadené dátové centrá ProtonVPN..

Secure Core je k dispozícii pre ProtonVPN Plus a Visionary a dá sa manuálne zapnúť a vypnúť. Okrem toho, ako je to opísané v časti „Sieť servera“, môžete si vybrať, na ktorý server Secure Core, do ktorého chcete odosielať údaje, v závislosti od umiestnenia vášho výstupného servera..

Možnosti záveru ProtonVPN

 • Možnosť sledovať American Netflix, aj keď načítanie môže v závislosti od vašej polohy trvať dlhšie ako obvykle.
 • ProtonVPN má špecifické P2P servery, ktoré vám umožňujú bezpečne sťahovať torrent.
 • ProtonVPN Secure Core ponúka ďalšiu ochranu.

Záver – Naše skúsenosti s ProtonVPN

Pros
Zápory
Jednoduchá inštaláciaPodporný tím je k dispozícii iba prostredníctvom kontaktného formulára
Navigácia na webovej stránke je jednoducháMnoho možností by mohlo byť mätúce pre začiatočníkov
Veľa možností
Silné šifrovanie
Prístup k Netflixu
Slušnú cenu
Secure Core pre vyššiu bezpečnosť

ProtonVPN si už vybudovala silnú povesť. Bezpečnosť svojich serverov zvládajú veľmi dobre a ponúkajú mnoho možností, ako to ešte viac vylepšiť. Secure Core zaisťuje, že prémioví používatelia majú možnosť sa chrániť pomocou duálneho tunela VPN. Navyše, VPN je cenovo výhodná, pracuje s Netflixom a sťahuje a má pekný vzhľad. Naše miestne servery vykázali malú stratu rýchlosti. Americké servery nám, bohužiaľ, nedosahovali dobré výsledky. Okrem toho je zákaznícky servis trochu ťažkopádny, hoci pomoc, ktorú sme dostali, bola veľmi úplná a slušná. ProtonVPN je určite dobrá voľba, ak hľadáte VPN s mnohými možnosťami a silným šifrovaním.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map