Revízia PIA (2020): bezpečná a lacná VPNOverview

Preskúmanie PIA (súkromný prístup na internet) (2020) – bezpečná a lacná možnosť

Súkromný prístup na internet (zvyčajne skrátene PIA) je v súčasnosti jedným z najväčších poskytovateľov VPN na trhu VPN. Jednou z ich najlepších funkcií je zameranie sa na súkromie. Majú prísnu politiku bez prihlásenia, vďaka čomu je PIA obzvlášť obľúbená medzi (bitovými) používateľmi torrentu. Okrem toho je súkromný prístup na internet známy svojimi minimalistickými a kompaktnými aplikáciami a programami. Niektorí spotrebitelia si myslia, že je to plus, zatiaľ čo iní to považujú za pokles. Testovali sme túto službu VPN a zamerali sme sa na rýchlosť internetu, bezpečnosť, ochranu osobných údajov, užívateľskú prívetivosť, sieť serverov a ďalšie funkcie. Toto sme našli.


Spoločnosť PIA nedávno kúpila spoločnosť Kape Technologies. Táto spoločnosť v posledných rokoch získala aj poskytovateľov VPN CyberGhost a Zenmate. To by mohlo v nadchádzajúcich rokoch znamenať určité zmeny pre PIA. Je však ťažké povedať, čo sa presne stane. Budeme sledovať, či zmena nemá nejaký vplyv na bezpečnosť a súkromie ich používateľov.

Špecifikácie PIA

 • Súčasné spojenia: 10
 • torrentov: +
 • Netflix: +
 • Operačné systémy: Windows, Mac, iOS, Android, Linux
 • protokoly: OpenVPN, L2TP / IPsec, PPTP
 • Pravidlá protokolovania: Žiadne záznamy
 • servery: 3300+ serverov v 30 krajinách
 • Cena: Od 3,33 dolárov mesačne
 • Garancia vrátenia peňazí: 7 dní

Speed ​​- Aká rýchla je PIA?

Rýchlosť pripojenia VPN závisí od mnohých rôznych faktorov. Niektoré kľúčové faktory sú rýchlosť vášho vlastného pripojenia, vzdialenosť medzi tým, kde sa nachádzate, a serverom VPN a rýchlosť a umiestnenie servera, s ktorým si vymieňate údaje, napríklad webový server, server torrent alebo server diskusných skupín, ku ktorému sa chcete pripojiť. k. Ping (doba odozvy) a stabilita spojenia sú tiež veľmi dôležité.

Aby sme vám poskytli dobrú predstavu o tom, ako súkromný internetový prístup drží rýchlosť, uskutočnili sme rôzne testy rýchlosti. Pri každodennom používaní sme vzali do úvahy naše osobné skúsenosti aj testovaním PIA. Výsledky nájdete nižšie.

Výsledky skúšky rýchlosti PIA

Nižšie nájdete výsledky testov rýchlosti, ktoré sme vykonali pri súkromnom prístupe na internet. Upozorňujeme, že tieto merania sa vždy líšia podľa miesta, poskytovateľa internetu a denného času. Z tohto dôvodu sme ako referenčnú hodnotu zahrnuli aj test rýchlosti pripojenia bez pripojenia VPN.

Rýchlosť bez siete VPN (Speedtest.net):

Najrýchlejší PIA bez VPN

Toto sú výsledky z speedtest.net nášho vlastného internetového pripojenia bez použitia VPN. Toto je „slepý“ test, ktorý použijeme na porovnanie ostatných výsledkov.

Rýchlosť s miestnym serverom (Speedtest.net):

Najrýchlejší lokálny PIA VPN

Toto sú výsledky z speedtest.net nášho internetového pripojenia, keď sa pripájame k serveru PIA, ktorý je najbližšie k nášmu umiestneniu. Výsledky sú sľubné. Ping sa mierne zvýšil zo 4 na 7, rýchlosť sťahovania a nahrávania sa však takmer neznížila. V praxi by takéto výsledky mali znamenať, že pri používaní takéhoto servera VPN si všimnete malý až žiadny rozdiel v rýchlosti internetu.

Rýchlosť so serverom v USA (Speedtest.net):

Najrýchlejší PIA VPN USA

Toto sú výsledky rýchlostných testov nášho internetového pripojenia, keď sa pripájame k serveru PIA v Spojených štátoch. To ukazuje úplne iný obrázok: ping sa výrazne zvýšil, zatiaľ čo rýchlosť sťahovania a nahrávania sa podstatne znížila. Inými slovami, človek by si všimol oneskorenia s takýmito výsledkami. Takéto výsledky nie sú prekvapujúce pre server VPN vzdialený od používateľa. Táto vzdialenosť koniec koncov znamená, že všetka internetová prevádzka musí okolo tohto servera urobiť veľkú obchádzku skôr, ako sa odošle na správne miesto. To takmer vždy spomaľuje vaše pripojenie.

Rýchlosť pri každodennom používaní

PIA je veľmi príjemná VPN pre každodenné použitie. Sotva sme si všimli rozdiel oproti nášmu internetovému pripojeniu bez VPN. Mohli by sme prehliadať, streamovať hudbu a videá a používať YouTube – všetko bez oneskorenia alebo iných problémov. Tiež sme mohli sledovať americký Netflix so serverom v USA. Ak bude niečo potrebovať, Netflix potreboval trochu času navyše na vyrovnanie epizódy, ale potom sa video prehralo bez problémov. Mohli sme hrať online hry bez oneskorenia a veľmi rýchlo sme si tiež stiahli torrenty: súbor s veľkosťou takmer 2 GB do 15 minút. Celkovo sme si sotva všimli, že naše pripojenie PIA VPN bolo povolené, keď sme ho používali na každodenné internetové aktivity – vynikajúca kvalita pre VPN.

Rýchlosť záveru PIA

 • Výsledky testov rýchlosti boli zmiešané, s niektorými dobrými výsledkami pre naše miestne servery PIA a niektorými menšími výsledkami pre americké servery
 • Počas každodenného používania sa rýchlosť internetu pri prehliadaní, streamovaní alebo sťahovaní neznižuje alebo takmer neznižuje

Bezpečnosť – ako bezpečné je PIA?

VPN sú všetky o bezpečnosti a anonymite. Dobrý poskytovateľ VPN by mal s vašimi údajmi zaobchádzať opatrne a ubezpečiť sa, že nič z nich nespadne do nesprávnych rúk. Mali by tiež chrániť vaše súkromie a umožniť vám, aby ste pri používaní svojich služieb zostali čo najviac anonymní. PIA kladie na prvom mieste bezpečnosť a súkromie, a preto určite vyniká v týchto aspektoch. Používajú iba najsilnejšie protokoly VPN, udržiavajú politiku bez prihlásenia a vyžadujú čo najmenej osobných informácií. V tejto časti sa ponoríme trochu hlbšie do týchto aspektov súkromného prístupu na internet.

protokoly

Pokiaľ ide o bezpečnosť a šifrovanie, súkromný prístup na internet má svoje záležitosti úhľadne v poriadku. Pracujú s rôznymi protokolmi (OpenVPN, PPTP, IPsec / L2TP) a majú proxy server SOCKS5. Väčšina používateľov si bude chcieť zvoliť OpenVPN, pretože to je protokol založený na vysokej sile. Chcete vyššiu rýchlosť a neznepokojuje vás šifrovanie údajov? Potom si môžete ľahko vybrať jeden z ďalších protokolov v softvéri PIA. Ak sa chcete dozvedieť viac o protokoloch, môžete si prečítať náš článok, ktorý porovnáva všetky rôzne protokoly na trhu.

Protokolovanie a ochrana osobných údajov

Súkromný prístup na internet je známy svojou pozornosťou na ochranu súkromia, ktorá sa prejavuje každým krokom poskytovateľa. PIA dodržiava prísne zásady bez prihlásenia. To vytvára pre používateľov bezpečnejší a anonymnejší zážitok, ktorý si PIA cenia predovšetkým. Údaje prehliadania používateľov sa nikdy neukladajú na pevné disky, ale na špeciálne nulové zariadenie. Jedná sa o virtuálne zariadenie, ktoré automaticky predstiera, že neexistujú žiadne údaje odoslané prostredníctvom tohto zariadenia. Akonáhle je informácia zapísaná do nulového zariadenia, nebude možné ju získať. Týmto spôsobom PIA môže zaručiť svoju politiku neprihlásenia.

Keďže PIA nič neprihlási, nemôžu v prípade súdneho príkazu odovzdať informácie. Sídlo PIA je v Spojených štátoch, čo bola vedomá voľba. USA sú jedným z mála krajín na svete, ktoré nemá povinné zásady uchovávania údajov. To znamená, že spoločnosť PIA nie je povinná uchovávať informácie počas určitého obdobia, ako je to v Európe často. Keďže sa však PIA nachádza v USA, je možné, že budú povinní začať zaznamenávať informácie o konkrétnom používateľovi, ktorý ich po súdnom príkaze pomôže identifikovať. Počas viacerých pokusov a vyšetrovaní sa ukázalo, že PIA nevlastní žiadne informácie o využívaní VPN ich zákazníkmi.

Spoločnosť PIA dokázala, že súkromie svojich zákazníkov berú pri viacerých príležitostiach veľmi vážne. Príkladom je ich voľba na odstránenie ruských serverov z ich serverovej siete. Pred niekoľkými rokmi sa Rusko rozhodlo, že všetka domáca dátová prevádzka musí byť zaznamenaná najmenej jeden rok. Tento zákon znemožnil PIA zaručiť súkromie svojich používateľov, a preto sa rozhodli, že už nebudú ponúkať ruské servery.

Ak používate externého poskytovateľa VPN, vždy vkladáte časť svojho súkromia do svojich rúk. To znamená, že im musíte dôverovať. Našťastie zatiaľ neexistujú žiadne náznaky, že by PIA niekedy poškodila súkromie svojich zákazníkov. Naopak, pri každom otočení a obrátení stoja pri svojich zákazníkoch.

Hlavný vypínač

Zabite vypnutieSúkromný prístup na internet má prepínač zabíjania, ktorý nájdete v nastaveniach informačného panela. Aktivovaný vypínač zabíjania zaisťuje, že pri strate pripojenia k sieti VPN na minútu nestratíte žiadne informácie. Táto sieť VPN má navyše jedinečný spôsob blokovania domén, ktoré sa používajú pre reklamy, sledovače a škodlivý softvér. Táto funkcia sa nazýva PIA MACE a nachádza sa v nastaveniach pod prepínačom kill.

Aké informácie PIA potrebuje?

Skôr ako začnete používať službu VPN spoločnosti PIA, spoločnosť bude potrebovať vaše platobné informácie. Súkromný prístup na internet ponúka veľa možností na zaplatenie anonymne, ku ktorému sa neskôr vrátime. Ale vedzte, že ak ich nechcete, nemusíte im na tento účel poskytovať žiadne osobné informácie. Platba t. J. Bitcoínom je veľmi ľahká. Preto ste povinní poskytnúť iba funkčnú e-mailovú adresu, aby k nemu mohla spoločnosť PIA prepojiť váš účet. Samozrejme si môžete zaregistrovať novú e-mailovú adresu špecificky pre PIA, aby ju nebolo možné vysledovať.

Ďalej PIA pre vás vytvorí názov účtu a po zaplatení dostanete v potvrdzovacom e-maile „ID objednávky“. Tieto kódy môžete použiť, keď potrebujete napríklad komunikovať s tímom podpory. To je všetko, čo potrebujete: funkčná e-mailová adresa. Okrem toho možno PIA používať úplne anonymne.

Záver PIA o bezpečnosti

 • PIA pracuje s rôznymi silnými protokolmi, napríklad OpenVPN
 • PIA má prísnu politiku bez prihlásenia
 • PIA má zabudovaný vypínač zabíjania a PIA MACE na blokovanie reklám, sledovačov a škodlivého softvéru
 • Jedinou informáciou, ktorú musíte poskytnúť na vytvorenie účtu, je e-mailová adresa a vaše informácie o platbe, ale obe je možné vykonať anonymne

Použiteľnosť – ako užívateľsky prívetivý je PIA?

Zrozumiteľnosť pre používateľov môže spôsobiť alebo prerušiť službu VPN. Ľahko sa orientuje na ovládacom paneli, čo znamená, že svoju sieť VPN môžete nastaviť kedykoľvek. Dobrá cena robí krok k ochrane seba online menšie. Prehľadná webová stránka znamená, že máte v počítači funkčný informačný panel v žiadnom momente. A nakoniec vám kvalitný zákaznícky servis pomôže rýchlo sa vrátiť online bez obáv, keď sa vyskytne problém.

Všetky tieto veci sú dôležité pri určovaní užívateľskej prívetivosti poskytovateľa VPN. PIA skóre vo všetkých týchto aspektoch veľmi uspokojivo.

Webová stránka PIA

Webová stránka Private Internet Access obsahuje množstvo informácií, ktoré sú pohodlne rozdelené do jasných položiek ponuky. Domovská stránka poskytuje zhrnutie najdôležitejších informácií o ich službách, ktoré zahŕňajú dôvody použitia VPN, krátke video s vysvetlením, čo VPN robí, ceny ich rôznych predplatných, rôzne funkcie PIA a niektoré recenzie..

Webová stránka domovskej stránky PIA

Pomocou ponuky v hornej časti máte prístup k ďalším častiam webovej stránky. Tu sa dozviete viac o tom, ako funguje VPN a ako vyzerá sieť servera PIA. Ďalej nájdete súbory na stiahnutie, zákaznícky servis, blogy a prihlasovaciu stránku pre svoj osobný účet. Webová stránka je (takmer úplne) k dispozícii vo viacerých jazykoch.

Vytvorenie účtu je veľmi jednoduché a stáva sa automaticky, keď sa zaregistrujete na odber. Môžete to urobiť výberom jedného z odberov na domovskej stránke alebo kliknutím na položku „Zaregistrovať sa teraz“ v ponuke. Vyberte svoje predplatné, vyberte spôsob platby a dokončite registráciu vyplnením zvyšných potrebných informácií. Teraz musíte len stiahnuť softvér.

Inštalácia PIA

Softvér PIA je možné stiahnuť pre systémy Windows, MacOS, Linux, iOS a Android. Existujú aj rozšírenia pre prehliadače Chrome, Firefox a Opera. PIA je preto kompatibilný s takmer všetkými zariadeniami. Stránka „Stiahnutie“ na webe PIA vám ukáže všetky vaše možnosti, ktoré sa vám zobrazia úhľadne. Stačí kliknúť na správny operačný systém a stiahnuť príslušný súbor.

Obrazovka sťahovania PIA

Použili sme aplikáciu PIA pre systém Windows, a preto pokyny na stiahnutie, ktoré vysvetlíme, budú platiť pre systém Windows. Hneď ako otvoríte stiahnutý súbor, spustí sa inštalátor. Inštalácia palubnej dosky trvá menej ako minútu, ale PIA ju podrobne vysvetľuje krok za krokom. Prihláste sa pomocou informácií o svojom účte. Teraz môžete naozaj začať.

PIA-Screenshot-Windows-Home

Vzhľad a jednoduchosť použitia PIA

Softvér spoločnosti PIA je navrhnutý tak, aby vám bránil čo najmenej. Po otvorení informačného panela sa zobrazí veľké tlačidlo ZAPNUTÉ, malá mapa a server VPN, ktorý je vybratý pre vás. Po pripojení k serveru VPN nájdete v dolnej časti svoju adresu IP a adresu IP servera VPN, ktorý práve používate. Ak kliknete na šípku dole, zobrazia sa ďalšie informácie a možnosti: pravidelne vybrané servery VPN, výkon a použitie vášho pripojenia, rýchle nastavenia a typ predplatného, ​​ktorý máte.

Domovská obrazovka aplikácie PIA Screenshot

Po kliknutí na tri bodky v pravom hornom rohu budete mať prístup k komplexnejším nastaveniam. Môžete napríklad nakonfigurovať jazyk, tému a všeobecné predvoľby v časti „Všeobecné“ alebo skontrolovať informácie o svojom účte v časti „Účet“. Prepínač kill a PIA MACE nájdete v časti „Ochrana osobných údajov“. Ďalej môžete nastaviť svoje sieťové predvoľby v časti „Sieť“ a predvoľby pripojenia pod položkou „Pripojenie“. Tieto nastavenia sú o niečo vyspelejšie, ale pre používateľov, ktorí chcú začať hneď v predvolenom nastavení, sú nakonfigurovaní podľa najlepších nastavení. Nakoniec nájdete podporu – napríklad prehliadku softvéru a odkaz na helpdesk – v časti „Pomoc“..

Nastavenia iIA obrazovky PIA

Ak ju nepoužívate, informačný panel zmizne z displeja. Ak ju potrebujete, nájdete ju na paneli úloh. Niekedy možno budete musieť kliknúť na malú šípku v pravom dolnom rohu obrazovky (^). Ak chcete pripojenie povoliť alebo zakázať, musíte naň kliknúť. Týmto spôsobom zostane aplikácia skrytá, pokiaľ ju naozaj nepotrebujete. Je to užitočná funkcia, keď chcete zabrániť videniu siete VPN, ale môže to byť nepríjemné, keď chcete urobiť niečo na ovládacom paneli: akonáhle kliknete na iné miesto na obrazovke, informačný panel sa znova vypne..

Všeobecne platí, že softvér spoločnosti PIA je priehľadný a príjemný na prácu. Má pokojný vzhľad a jasné možnosti.

Stanovenie cien a spôsoby platby

PIA ponúka tri predplatné na výber: mesačnú, 6 mesačnú a ročnú možnosť. Ak sa rozhodnete pre a mesačný plán– čo môžete zrušiť po každom mesiaci – bude to stáť 9,95 dolárov mesačne. 6-mesačná rastlina príde na 5,99 dolárov mesačne. Ak zvolíte a ročný plán, utratíte iba 2,85 dolárov mesačne. To znamená, že ušetríte viac ako 50% v porovnaní s mesačným predplatným. Stručne povedané: čím dlhšie je vaše predplatné, tým lacnejšie je pre vás relatívne.

Ceny PIA

Všetky predplatné súkromného prístupu na internet vám poskytujú úplný prístup k celej ich sieti VPN. Poskytujú tiež 7-dňovú záruku vrátenia peňazí, čo vám umožňuje vyskúšať VPN pred tým, ako sa zaviažu uzavrieť zmluvu.

PIA akceptuje mnoho rôznych platobných možností:

 • PayPal
 • Kreditná karta (Visa, MasterCard, Amex, Discover, JCB)
 • AmazonPay
 • Bitcoin
 • BitcoinCash
 • Zcash
 • ethereum
 • litecoin
 • Bitpay
 • iDeal
 • sofort
 • Predplatená mincovňa
 • nosník

Máme veľa možností na zaplatenie predplatného. Existujú rôzne anonymné spôsoby platby, napríklad bitcoín, ktoré vám umožňujú zachovať si úplné súkromie, aj keď ide o nákup vášho pripojenia VPN. PIA opäť kladie na prvé miesto anonymitu, ktorú mnohí používatelia – vrátane nás samých – vysoko oceňujú.

PIA a Linux

PIA sa dobre stará o svojich používateľov systému Linux. Pre používateľov distribúcie Debian, Fedora, Slackware a Arch je možné nainštalovať OpenVPN cez terminál. Oveľa lepšie je však možnosť nainštalovať Windows UI pre Linux. Obzvlášť pre nových používateľov systému Linux to môže byť neuveriteľne pohodlné. S takým používateľským rozhraním dostupným pre Linux je PIA jedným z mála poskytovateľov VPN, ktorý sa snažil používateľom Linuxu uľahčiť život. Aplikácia je bohužiaľ k dispozícii iba pre distribúcie Linuxu, ktoré majú aj softvérový balík systemd. Patria sem Linux Mint, Ubuntu, Debian a Arch.

Sieť serverov PIA nie je najrozsiahlejšia ani neobsahuje najrýchlejšie servery – tú česť patrí ExpressVPN. Existuje však veľa serverov pre veľkú väčšinu používateľov a väčšina serverov vykazuje značnú mieru spoľahlivosti a konzistentnosti. Pri testovaní PIA sme sa nikdy nestretli so žiadnymi bezpečnostnými problémami. Okrem toho ponúka PIA množstvo užitočných doplnkových funkcií. Po prvé, existuje vlastný program PIA s názvom „Mace“. Tento program ponúka ďalšie zabezpečenie pred reklamami, sledovačmi a škodlivým softvérom. V aplikácii máte tiež možnosť prepnúť na vlastné servery DNS alebo zmeniť úroveň šifrovania. Samozrejme je tiež k dispozícii prepínač zabíjania a nakoniec si môžete zvoliť smerovanie svojej prevádzky cez proxy server SOCKS5, aby ste extra tunelovali cez SSH..

PIA nemusí mať najviac serverov alebo najrýchlejších serverov, ale PIA je v každej kategórii konkurencieschopná a konzistentná. Či už ide o rýchlosť, bezpečnosť alebo použiteľnosť, PIA ponúka kvalitný produkt, ktorý je vynikajúcou voľbou pre väčšinu používateľov systému Linux.

Zákaznícky servis

Asistenčná služba spoločnosti PIA ponúka rôzne možnosti. Ak máte problém, môžete sa obrátiť na ich databázu alebo návody na použitie. Spätnú väzbu je tiež možné poskytnúť, ak si myslíte, že PIA by mala vyriešiť určitý existujúci problém alebo pridať funkciu. Ostatní používatelia môžu za to „hlasovať“, potom PIA rozhodne, či môžu so spätnou väzbou urobiť niečo.

Podpora PIA

Ak narazíte na problém, ktorý nemôžete vyriešiť po nahliadnutí do databázy, môžete tiež kontaktovať spoločnosť PIA vyplnením kontaktného formulára. Budete musieť poskytnúť nejaké informácie o svojom účte a položiť otázku. Tento formulár sa musí vyplniť v angličtine. Odpoveď dostanete e-mailom.

Poslali sme im otázku sami a po 6 hodinách sme dostali odpoveď. E-mail obsahoval podrobnejšie informácie a následné otázky, ktoré by nám v prípade potreby mohli pomôcť. Celkovo vzaté bola odpoveď dosť dôkladná. Aj keď PIA neponúka live chat, a preto musíte na odpoveď trochu čakať, myslíme si, že systém, ktorý majú teraz, je veľmi slušný.

Použiteľnosť záveru PIA

 • Webová stránka PIA je veľmi informatívna a jasná
 • Inštalácia PIA je rýchla a bez námahy
 • Softvér PIA nájdete na paneli úloh a ľahko sa v ňom naviguje
 • Existujú tri predplatné PIA, z ktorých je ročný plán najlacnejšou možnosťou 2,85 USD mesačne
 • PIA ponúka veľa rôznych a veľa anonymných platobných možností
 • Zákaznícky servis je užitočný a funguje prostredníctvom online formulára a e-mailu, hoci je trochu pomalý

Sieť servera PIA

Sieť servera poskytovateľa VPN určuje vaše možnosti. Ak chcete obísť geografické obmedzenie, budete si musieť vybrať z viacerých umiestnení na serveri. Napríklad, ak chcete sledovať ponuku amerického netflixu z inej krajiny. V tejto časti vám povieme, koľko serverov a umiestnení serverov ponúka súkromný prístup na internet. Taktiež stručne vysvetlíme, prečo sa spoločnosť PIA rozhodla neponúkať vyhradené adresy IP.

Počet serverov a umiestnení

V súčasnosti má súkromný prístup k internetu viac ako 3300 serverov v 30 krajinách. Pre väčšinu používateľov je to viac ako dosť serverov na mnohých miestach. PIA naznačuje, že neustále pracujú na rozširovaní siete svojich serverov, takže si môžete pozrieť ich webovú stránku a zistiť najnovšie trendy.

Snímka regiónov PIA

V čase písania má PIA rôzne servery (a umiestnenia serverov) v 30 krajinách:

Krajina
Počet umiestnení servera
Počet serverov
Austrália3142
Rakúsko117
Belgicko115
Kanada3246
Česká republika117
Dánsko126
Fínsko120
Francúzsko148
Nemecko279
Hong Kong116
maďarsko110
India14
Írsko110
Izrael18
Taliansko113
Japonsko116
Luxembursko110
Mexiko133
Holandsko1548
Nový Zéland116
Nórsko128
Poľsko110
Rumunsko128
Singapore120
španielsko114
Švédsko1100
švajčiarsko185
Spojené Arabské Emiráty14
Spojene kralovstvo3188
Spojené štáty14 1525

Vyhradená adresa IP

Súkromný prístup na internet neponúka vyhradené adresy IP. Vždy chcú ponúknuť najvyššiu možnú formu anonymity, a preto sú všetky ich adresy IP zdieľanými adresami. Toto lepšie chráni vaše súkromie online. PIA nevidí vyhradenú IP ako nič iné ako bežné nezabezpečené pripojenie k internetu, a preto nevidí dôvod na poskytovanie tejto služby..

Záverečná serverová sieť PIA

 • V súčasnosti má PIA viac ako 3300 serverov v 30 krajinách
 • V USA majú 14 umiestnení serverov
 • PIA neponúka špeciálne adresy IP

Možnosti PIA

Väčšina používateľov považuje za dôležité, aby ich VPN udržiavala v bezpečí a anonymne, ale VPN vám tiež dáva väčšiu slobodu pri používaní internetu. Napríklad máte prístup k ponuke Netflix v rôznych krajinách, čo znamená, že môžete sledovať väčší výber relácií a filmov. Sťahovanie torrentov je tiež oveľa bezpečnejšie pri VPN. Tieto možnosti budeme diskutovať v tejto časti.

PIA a Netflix

Ikona aplikácie NetflixSledovanie (zahraničné) Netflix je horúcou témou vo svete VPN. Netflix tvrdo bojuje proti VPN a blokuje každú IP adresu, ktorú pozná, od poskytovateľa VPN. Pre mnohých poskytovateľov je ťažké nechať Netflix pracovať s ich pripojením VPN. PIA robí všetko pre to, aby vám to umožnilo.

Keď sme vykonali náš test, mohli sme získať prístup k American Netflix z Holandska prostredníctvom servera VPN v New Yorku. PIA nám povedala, že Netflix pracuje na svojich amerických, kanadských a britských serveroch. To naznačuje, že tvrdo pracujú na jeho udržiavaní. V každom prípade je teraz možné sledovať ponuku amerického Netflixu z iných krajín pomocou PIA.

PIA a torrenty

Pri používaní serverov Private Internet Access je možné sťahovať súbory cez P2P. Sťahovanie torrentov je jednoduché a prebieha rýchlo. Nevšimnete si ani to, že používate VPN, okrem toho, že ste skutočne chránení a sťahujete anonymne.

Rozšírenie prehliadača PIA

Okrem softvéru PIA má PIA aj užitočné rozšírenie prehliadača. Funguje to rovnako ako bežný softvér pre stolné počítače a smartfóny. Rozdiel je v tom, že rozšírenie prehliadača zaisťuje iba to, že prevádzka prehľadávača beží cez VPN. Iné aplikácie, ktoré používajú internet, ale ktoré sa nespúšťajú cez prehliadač, nie sú chránené pripojením VPN. Mimochodom, rozšírenie prehliadača poskytuje ďalšie možnosti týkajúce sa sledovania, ako je uvedené nižšie na snímke obrazovky nastavení rozšírenia.

Nastavenia rozšírenia prehliadača PIA

Squid-Proxy PIA

Ak ste sa pozreli na webovú stránku PIA, možno ste si všimli, že hovoria aj o tzv. „Squid Proxy“. Videli sme, že v súvislosti s touto online bolo dosť otázok, takže sme si mysleli, že je potrebné stručne vysvetliť, čo to je. Squid Proxies od PIA sa používajú pri používaní rozšírenia prehliadača. PIA používa tieto Squid Proxies, aby udržal prenos rozšírení prehľadávača oddelený od bežného prenosu aplikácií VPN. Squid Proxies môže ukladať webové stránky do vyrovnávacej pamäte, aby sa rýchlejšie načítali, ak navštívite tú istú stránku viackrát.

Možnosti záveru PIA

 • S PIA môžete sledovať americký, britský a kanadský Netflix
 • Sťahovanie torrentov pomocou PIA je jednoduché, rýchle a bezpečné
 • PIA používa Squid Proxies ako rozšírenie svojho prehliadača

Rozhovor s PIA

Mali sme príležitosť položiť pár otázok ľuďom v zákulisí súkromného prístupu na internet. Hovorili sme o bezpečnosti a súkromí ich služieb a o spôsobe spravovania ich serverov. Zistite, aké sú naše otázky a odpovede, ktoré pre nás PIA mala (aj keď mierne skrátená verzia).

1. Vediete záznamy, ktoré vám umožnia prepojiť IP adresu s určitým používateľom?

“Nie, neuchovávame si žiadne záznamy.”

2. Mohli by ste nám povedať niečo viac o zákonoch o uchovávaní údajov, ktoré musíte dodržiavať?

„V súčasnosti neexistujú v USA žiadne zákony, ktoré by poskytovatelia VPN ukladali povinnosť ukladať údaje.“

3. Aké nástroje používate na monitorovanie a boj proti zneužívaniu vašich služieb?

„Nesledujeme ani neprihlásime činnosti našich používateľov. Niekedy to môže viesť k problémom pri zneužívaní našich serverov, pretože nedokážeme identifikovať používateľa, ktorý porušuje pravidlá. Podrobne uvádzame, čo je a čo nie je v našich podmienkach používania povolené. Zákazník nás príležitostne kontaktuje, pretože potrebuje pomoc s technickým porušením našich pravidiel (napríklad preto, že má v úmysle hackovať, neoprávnene zasahovať alebo vykonávať inú nezákonnú činnosť). Tieto účty vždy rušíme. “

4. Čo sa stane, keď dostanete oznámenie o zastavení šírenia podľa zákona DMCA alebo jeho európsky ekvivalent?

„Vyhlásenia o zastavení šírenia podľa zákona DMCA vybavuje naše právne oddelenie. Nie je však možné prepojiť informácie s určitým používateľom, pretože neuchovávame denníky. “

5. Aké kroky sa podniknú, ak sa vydá súdny príkaz na vystopovanie konkrétneho používateľa? Stalo sa to niekedy predtým? V takom prípade by ste boli schopní identifikovať používateľa?

„Súdne príkazy vybavuje naše právne oddelenie. Keďže však nič neprihlásime, nemôžeme odovzdať žiadne údaje. “

6. Sú na všetkých serveroch povolené prenosy súborov BitTorrent a iné zdieľané súbory?

„Áno, torrentovanie je povolené na všetkých našich serveroch, hoci sťahovanie a zdieľanie nezákonného materiálu nie je zo zákona povolené. Tu a tam sú poskytovatelia, ktorí budú blokovať portály používané pre torrenty. Preto máme niekoľko serverov, ktoré umožňujú presmerovanie portov, takže tieto bloky môžeme obísť. “

7. Máte vlastné servery DNS?

„Áno, máme vlastné servery DNS. Tým sa zabráni možnému úniku DNS. Naše aplikácie PIA automaticky používajú tieto servery DNS. “

8. Máte fyzickú kontrolu nad všetkými servermi?

„V súčasnosti máme 3292 serverov vo viac ako 29 krajinách. Preto sme nútení využívať množstvo externých dátových centier a dodávateľov, z ktorých všetky sú viazané prísnymi dohodami, ktoré sú v súlade s hodnotami súkromného prístupu na internet. Neustále tiež monitorujeme stav a predpisy krajín, v ktorých sa nachádzajú naše servery. Ak dôjde k zmenám v nariadeniach, určíme, či „náklady a prínosy“ stále spĺňajú naše požiadavky. V niektorých ojedinelých prípadoch to povedie k pozastaveniu našich služieb v určitej krajine (napríklad v Rusku v roku 2016). “

Záver – Naše skúsenosti s PIA

Pros
Zápory
Silná bezpečnosťŽiadne živé zákaznícke služby
Žiadne záznamyInformačný panel je súčasťou panela úloh
Silné zameranie na súkromie
Mnoho serverov
Rýchle servery
Relatívne lacné
US Netflix funguje
Jednoduchý a jasný softvér a web

Súkromný prístup na internet je jedným z najväčších poskytovateľov VPN v súčasnosti. Sú známe tým, že sa zameriavajú na bezpečnosť a súkromie. A z dobrého dôvodu: ich zásady neprihlásenia sú nepriepustné a neustále sledujú akékoľvek zmeny vo svete, ktoré by mohli ovplyvniť súkromie ich používateľov. Okrem toho ponúkajú široký výber serverov a umiestnení serverov, ktoré spravidla poskytujú stabilné a rýchle pripojenie. Zdá sa, že americká sieť Netflix a ďalšie streamingové služby boli správne podporované.

Navyše, PIA je veľmi rozumná cena, keď sa zaregistrujete na odber na dlhšiu dobu. To v kombinácii s jednoduchým a čistým softvérom robí radosťou PIA, ak hľadáte kvalitnú VPN. Jedinou možnou nevýhodou je absencia živého rozhovoru so zákazníckym servisom a skutočnosť, že informačný panel zmizne, keď kliknete niekde inde na displej. Je samozrejmé, že ide o menšie nevýhody, ktoré niektorí dokonca považujú za aktíva. Na záver možno povedať, že PIA je veľmi spoľahlivý, rýchly a dobrý poskytovateľ VPN.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me