Recenzia VPN Avast SecureLine VPN (2020) – rýchla, ale uchováva protokoly

Recenzia VPN Avast SecureLine VPN (2020) – rýchla, ale uchováva protokoly

Avast je väčšinou známy pre svoj antivírusový softvér. Tento softvér je bezplatný a používa ho viac ako 400 miliónov ľudí na celom svete. Okrem antivírusu Avast ponúka aj službu VPN: Avast SecureLine VPN. Zatiaľ čo spoločnosť Avast sa spočiatku zameriavala iba na ochranu zariadení pred škodlivým softvérom a počítačovou kriminalitou, spoločnosť sa teraz zameriava aj na šifrovanie a ochranu prenosu údajov.


Avast je jednou z najväčších bezpečnostných spoločností na svete. Sídlo spoločnosti je v Prahe v Českej republike. Ich VPN je rýchla a má jednoduchý a intuitívny softvér. Funguje s American Netflix a umožňuje vám bezpečne sťahovať torrent. Je smutné, že ich serverová sieť je veľmi malá a existuje veľa problémov, pokiaľ ide o bezpečnosť a súkromie. V tejto recenzii budeme diskutovať o všetkých týchto faktoroch a ďalších.

Technické údaje Avast SecureLine VPN

 • Súčasné spojenia: 5
 • torrentov: +
 • Netflix: +
 • Operačné systémy: Windows, Mac, iOS, Android
 • protokoly: OpenVPN, IPsec, IKEv2
 • Pravidlá protokolovania: Vedie denníky
 • servery: 55 serverov v 34 krajinách
 • Cena: 7,50 dolárov mesačne
 • Garancia vrátenia peňazí: 30 dní

Speed ​​- Aká rýchla je Avast SecureLine VPN?

Rýchla sieť VPN zabezpečí, aby rýchlosť vášho internetu dramaticky neklesla. Koniec koncov, nemusíte čakať na načítanie Netflixu len preto, že používate pripojenie VPN. Testovali sme rýchlosť Avast SecureLine, takže viete, čo od tejto VPN môžete očakávať.

Najrýchlejšie výsledky Avast SecureLine VPN

Aby sme určili faktickú rýchlosť Avast SecureLine, testovali sme túto VPN s Speedtest.net. Nižšie nájdete výsledky nášho internetového pripojenia počas testovania Avast SecureLine. Tieto testy boli vykonané z Holandska a zohľadňujú miestne aj americké servery Avast SecureLine. Prostredníctvom prázdneho testu sme otestovali aj rýchlosť internetu bez siete VPN.

Rýchlosť bez siete VPN (Speedtest.net):

Otestujte rýchlosť Avast SecureLine bez VPN

Toto sú výsledky rýchlostných skúšok nášho vlastného pripojenia bez siete VPN. Tieto výsledky sa použijú na porovnanie rýchlosti serverov Avast SecureLine.

Rýchlosť s miestnym serverom (Speedtest.net):

Speed ​​Test Avast SecureLine Local Server

Naše pripojenie dosiahlo vyššie uvedené rýchlosti, keď sme boli spojení s lokálnym (v tomto prípade holandským) serverom VPN Avast SecureLine. Podľa softvéru Avast SecureLine to bol pre nás optimálny server. Aj keď sa ping v porovnaní s našim prázdnym testom zvýšil, rýchlosť sťahovania aj nahrávania zostala približne rovnaká. Toto je veľmi dobrý výsledok. Lokálny server Avast SecureLine sotva ovplyvňuje rýchlosť internetu.

Rýchlosť so serverom v USA (Speedtest.net):

Rýchly test Avast SecureLine American Server

Výsledky testov rýchlosti amerického servera Avast SecureLine vypovedajú iný príbeh. Ak používate server VPN, ktorý sa nachádza ďaleko od vašej skutočnej polohy, nie je nezvyčajné, aby sa rýchlosť vášho internetu spomalila. Koniec koncov, vaše údaje budú musieť byť presmerované týmto spôsobom. V tomto prípade sa však ping výrazne zvýšil. Rýchlosť sťahovania klesla na menej ako polovicu toho, čo sme mali spočiatku. Naša rýchlosť odovzdávania zostala stabilná. Aj keď tieto výsledky nie sú hrozné, nie sú ani skvelé.

Rýchlosť pri každodennom používaní

Výsledky testu rýchlosti môžu byť užitočné, ale je dôležité zistiť, ako rýchlosť VPN ovplyvňuje dojem používateľa. Preto sme Avast SecureLine vyskúšali dlhšiu dobu .

Počas prehľadávania sme nemali žiadne problémy. Webové stránky sa načítajú rýchlo a bez problémov. Streamovanie vo väčšine prípadov išlo veľmi hladko. Spotify fungoval bez oneskorení a na načítanie videí bolo potrebné aj YouTube. Sledovanie americkej verzie Netflix tiež fungovalo, aj keď videá potrebovali na načítanie nejaký čas.

Stiahnutie bolo primerane ľahké, keď sa používali špecializované servery P2P poskytované spoločnosťou Avast. Súbory z e-mailov boli stiahnuté v mžiku. Pomocou tejto siete VPN môžete tiež bezpečne sťahovať torrent. Aj keď nám náš lokálny server nedovolil prístup do zálivu Pirate Bay, pomocou amerického servera sa nám podarilo pomerne rýchlo stiahnuť. Počas online hrania sme si sotva všimli rozdiel v porovnaní s našimi obvyklými skúsenosťami s internetom.

Rýchlosť záverov Avast SecureLine VPN

 • Avast SecureLine VPN môže dosiahnuť veľmi slušné rýchlosti.
 • Keď sme používali lokálny server, rýchlosť sťahovania a sťahovania boli sotva ovplyvnené.
 • Americké servery Avast SecureLine v USA boli zreteľne pomalšie (v Európe) ako naše miestne servery.
 • Všimli sme si veľmi malý rozdiel v rýchlosti počas prehľadávania, sťahovania, hrania hier a streamovania, aj keď načítanie Netflixu trvalo dlhšie..

Bezpečnosť – Ako bezpečná je Avast SecureLine VPN?

Vo všeobecnosti by sa dalo povedať, že bezpečná VPN je dobrá VPN. Mnoho ľudí používa koniec koncov VPN na ochranu svojej online bezpečnosti a súkromia. Preto pozorne študujeme bezpečnosť všetkých poskytovateľov, ktorých testujeme. Okrem iného sa pozrieme na protokoly Avast SecureLine a ich protokolovaciu politiku.

protokoly

Avast SecureLine VPN používa silné šifrovanie 256 bitov AES. Okrem toho mal tento poskytovateľ rôzne protokoly vrátane OpenVPN, IPsec a IKEv2. Protokol, ktorý sa použije pre vaše pripojenie VPN, závisí od vášho operačného systému:

Operačný systém
Použitý protokol
windowsOpenVPN (UDP)
gumákIPsec
AndroidOpenVPN (UDP)
iOSIPsec / IKEv2

Pri používaní siete Avast SecureLine VPN v počítačoch Mac je potrebné pamätať na to, že protokol IPsec sa nepoužíva v kombinácii s protokolom L2TP, ako je to obvyklé. Kombinácia týchto dvoch protokolov robí systém oveľa bezpečnejším. IPsec je však zodpovedný za šifrovanie, čo znamená, že s Avast SecureLine pre Mac bude kódované aspoň vaše pripojenie. Napriek tomu je to niečo, čo by ste mohli zvážiť pri výbere VPN.

Protokolovanie a ochrana osobných údajov

O zásadách protokolovania Avast SecureLine a spôsobe, akým Avast zaobchádza s ochranou osobných údajov zákazníkov, je čo povedať. Najprv sme sa zaoberali skutočnosťami uvedenými v pravidlách ochrany osobných údajov VPN. Na samom vrchole je mierne znepokojujúce vyhlásenie: „Aj keď rešpektujeme vaše súkromie a prijímame prísne opatrenia na jeho ochranu, neznamená to, že ste pre nás úplne anonymný“. Inými slovami, Avast SecureLine hovorí, že nevykonávajú úplnú anonymitu svojich používateľov, aspoň nie pre samotnú spoločnosť. Zhromažďujú najrôznejšie informácie, aby ich služby fungovali správne, ale berú to oveľa ďalej ako väčšina slušných služieb VPN.

Spoločnosť Avast sľubuje, že nikdy neuloží vašu úplnú adresu IP, požiadavky DNS alebo protokoly aktivít. Napriek tomu existuje veľa ďalších údajov, ktoré sú aktívne zaznamenávané. V prvom rade potrebuje Avast vaše informácie, aby si mohol vytvoriť účet. Pomyslite na svoju e-mailovú adresu, meno používateľa, heslo a spôsob platby. Avast o vás pri používaní služby SecureLine uloží ešte viac informácií. Toto zahŕňa:

 • Časové pečiatky vášho pripojenia
 • Vaša podsieť IP adresy (ktorá je takmer celá vaša IP, s výnimkou posledných číslic)
 • IP adresa VPN servera, ktorý používate
 • Množstvo údajov odoslaných prostredníctvom pripojenia

Tieto informácie môžu byť veľmi citlivé. Aj keď Avast neprihlási vašu úplnú IP adresu, pozná veľkú časť tejto adresy. Anonymné budú iba posledné číslice. To znamená, že zhruba vedia, kde ste. Všetky vyššie uvedené údaje sa uložia tridsať dní. Informácie o vašom operačnom systéme, verzii softvéru VPN, ktorú používate, ako aj možnosti, ktoré v tomto softvéri upravíte (napríklad aktivácia prepínača kill), sa zaznamenajú a uložia až dva roky..

Avast navyše spolupracuje s tretími stranami. Konkrétne to môže byť problematické pre systémy iOS a Android. SecureLine zhromažďuje informácie o týchto operačných systémoch, ktoré sa potom zdieľajú s Google Firebase Analytics (anonymizovaný), Google Fabric Crashlytics (nie je možné osobne identifikovať) a AppsFlyer Analytics (pre nasledujúce marketingové kampane).

Avast SecureLine v spodnej časti svojich zásad ochrany osobných údajov uvádza, že by mohli zdieľať vaše osobné údaje s externými stranami, ak na to existujú zákonné požiadavky. Celkovo je zrejmé, že Avast SecureLine nemôže ponúknuť úplnú anonymitu.

Avast predal osobné údaje používateľa

Aj keď sieť Avast SecureLine VPN nefunguje s rovnakým vyhlásením o ochrane osobných údajov ako zvyšok spoločnosti Avast v miliónoch dolárov, stále stojí za to skontrolovať, ako spoločnosť Avast rieši súkromie svojich používateľov. Jedna dcérska spoločnosť spoločnosti Avast bola nedávno chytená predajom histórie prehľadávačov bezplatných používateľov antivírusového softvéru Avast iným stranám. Aj keď tieto informácie nepochádzali od používateľov Avast VPN, tento objav je znepokojujúci. Nevyhovuje to zmyslu pre súkromie a bezpečnosť spoločnosti.

Hlavný vypínač

Avast SecureLine má vstavaný prepínač zabíjania. Ak ju chcete aktivovať, kliknite najprv na „Ponuka“Na hlavnom paneli siete VPN a potom vyberte možnosť„nastavenie“. Kliknite na kartu „Zabezpečenie siete“A potom prázdne políčko pred„Aktivujte spínač zabíjania“, Aby ste túto možnosť zapli. Prepínač zabíjania preruší vaše pripojenie k internetu, ak dôjde k odpojeniu siete VPN. Týmto spôsobom nikdy nebudete náhodne unikať osobné alebo citlivé informácie online.

Aké informácie potrebuje Avast SecureLine VPN?

Ak si vytvoríte účet v službe Avast SecureLine, budete s nimi musieť zdieľať niekoľko informácií. Tiež vám budú pridelené viaceré značky ID, ktoré budú priložené k vášmu účtu. Toto zahŕňa:

 • E-mail (pre komunikáciu a faktúry)
 • Používateľské meno
 • Licenčný kľúč (na aktiváciu predplatného)
 • Dátum ukončenia predplatného
 • Informácie o skúšobných obdobiach

Vyššie uvedené údaje sa uložia, kým budete službu používať. V mnohých prípadoch má byť služba schopná fungovať tak, ako by mala. Anonymnú e-mailovú adresu a meno používateľa môžete použiť na ochranu svojho súkromia do určitej miery.

Záver Avast SecureLine VPN

 • Avast SecureLine VPN používa nasledujúce protokoly: OpenVPN (UDP), IPSec a IKEv2, v závislosti od operačného systému, ktorý používate..
 • Pravidlá protokolovania Avastu sú problematické: zaznamenávajú časť vašej adresy IP spolu s ďalšími informáciami.
 • Táto sieť VPN neprihlási aktivitu používateľov prehliadača ani požiadavky DNS.
 • Údaje prehliadača bezplatných používateľov Avastu boli v minulosti predané iným stranám.
 • Avast SecureLine má vstavaný prepínač zabíjania.
 • Ak si chcete vytvoriť účet Avast SecureLine, musíte zdieľať svoju e-mailovú adresu a užívateľské meno.

Použiteľnosť – Ako užívateľsky prívetivý je Avast SecureLine VPN?

Aby ľudia mohli VPN úspešne používať, musí byť užívateľsky prívetivý. V tejto časti sa pozrieme na rôzne faktory, ktoré určia použiteľnosť Avast SecureLine vrátane jej webových stránok, inštalácie, softvéru a celkovej podpory..

Webová stránka Avast SecureLine VPN

Avast SecureLine VPN nemá samostatný web. Namiesto toho existuje informačná stránka o SecureLine na všeobecnej webovej stránke spoločnosti Avast. Všetky informácie sú na jednom mieste, ale táto informácia je, žiaľ, veľmi obmedzená.

Webová stránka Avast SecureLine VPN

Stránka je veľmi prehľadná a prehľadná. Nájdete tu vysvetlenia o rôznych funkciách VPN, jej rôznych serveroch, cenách a ďalších možnostiach. Každá sekcia má malú šípku. Kliknutím si môžete prečítať podrobnejšie informácie. Bohužiaľ, aj táto podrobná časť pozostáva iba z niekoľkých viet. Hoci web vyzerá veľmi organizovane, rôzne aspekty VPN nie sú vysvetlené a ani sa nám nepáčia.

Inštalácia Avast SecureLine VPN

Inštalácia Avast SecureLine je jednoduchá. Softvér sme nainštalovali do počítača so systémom Windows, ale existujú aj možnosti pre systémy Android, iOS a Mac. Tlačidlo sťahovania na webe sa zmení v závislosti od operačného systému, ktorý používate na prístup na stránku. Ak potrebujete pomoc s inštaláciou Avast Secureline, môžete postupovať podľa týchto krokov:

 1. Kliknite na „Stiahnite si pre PC“Na oficiálnej webovej stránke Avast SecureLine. Súbor sa automaticky stiahne.
 2. Kliknite na stiahnutie a potom na „beh“.
 3. Vyberte si preferovaný jazyk a kliknite na „OK“.
 4. Postupujte podľa pokynov a kliknite na „Inštalácia“. Počkajte, kým sa program nainštaluje.
 5. Kliknite na „Skončiť“. Softvér sa automaticky otvorí a dá sa ihneď použiť.

Vytvorenie účtu na používanie Avast SecureLine je rovnako jednoduché. Môžete to urobiť jedným z dvoch spôsobov. Najprv môžete okamžite získať predplatné. V takom prípade si budete môcť vytvoriť účet Avast, pomocou ktorého sa môžete prihlásiť. Druhou možnosťou je využiť bezplatnú sedemdňovú skúšobnú dobu pred tým, ako sa pustíte do služby.

Vzhľad Avast SecureLine VPN a jednoduché použitie

Softvér Avast SecureLine je veľmi jednoduchý a intuitívny. Ako v prípade väčšiny ostatných poskytovateľov, budete pracovať s informačným panelom, ktorý obsahuje veľké tlačidlo ZAPNUTÉ. Ak kliknete na toto tlačidlo bez toho, aby ste najskôr vybrali miesto, automaticky sa pripojíte k najoptimálnejšiemu (zvyčajne najbližšiemu) serveru. Ak chcete zmeniť jazyk softvéru, prejdite na „Ponuka“A kliknite na„nastavenie“.

Avast SecureLine Software VPN na

Na hlavnom paneli sa zobrazuje vaša adresa IP, adresa IP servera VPN, ktorý používate, a čas, ktorý ste sa k danému serveru doteraz pripojili. Miesto môžete upraviť kliknutím na „Zmeniť miesto“. Tým sa dostanete na zoznam serverov.

Tento softvér zobrazuje počas pripojenia veľmi veľa automaticky otváraných okien. Našťastie ich môžete ľahko vypnúť prechodom na „Ponuka“A zmena nastavení. Tam môžete tiež aktivovať prepínač kill (keď prejdete na „Zabezpečenie siete“) A stiahnite si rozšírenia prehliadača pre prehliadače Firefox, Chrome a Avast Secure Browser (keď prejdete na„Integrácia prehliadača“).

Softvér Avast SecureLine funguje tak, ako má. Napriek tomu má niekoľko nedostatkov. Naším najväčším zármutkom bol nedostatok možností, ktoré ponúka softvér. Pre začínajúceho používateľa to nemusí byť problém, ale skúsenejšiemu používateľovi VPN to môže byť nepríjemné.

Stanovenie cien a spôsoby platby

Avast SecureLine VPN má v porovnaní s ostatnými poskytovateľmi neobvyklý systém stanovovania cien. Väčšina sietí VPN, napríklad ExpressVPN a Surfshark, ponúka nižšiu mesačnú cenu, ak vyberiete dlhšie predplatné (napríklad ročné predplatné namiesto mesačného). Avast SecureLine však má pevné ceny. Tieto ceny závisia iba od počtu a druhu zariadení, ktoré chcete chrániť.

Ak chcete používať sieť VPN v počítačoch PC alebo Mac, bude to stáť za to 69,99 dolárov ročne (5,83 $ mesačne) alebo 59,99 dolárov ročne (5,00 $ mesačne). Chcete VPN pre Android alebo iPhone / iPad? Potom to bude spravodlivé 19,99 dolárov ročne (1,67 dolárov mesačne). Ak chcete chrániť viac rôznych zariadení naraz, môžete si predplatiť službu 89,99 dolárov ročne (7,50 $ mesačne). Toto konečné predplatné podporuje smartfón aj stolný počítač a je k dispozícii pre viac zariadení, čo umožňuje až päť súčasných pripojení. Cena tohto predplatného je porovnateľná (aj keď o niečo drahšia ako) predplatné ExpressVPN. Inými slovami: toto nie je zďaleka najlacnejšia VPN na súčasnom trhu.

Ceny predplatného Avast SecureLine

Predplatné Avast SecureLine má záruku vrátenia peňazí 30 dní. Okrem toho existuje týždenné skúšobné obdobie, takže si môžete službu vyskúšať pred tým, ako sa prihlásite na ročné predplatné.

Za predplatné môžete platiť rôznymi spôsobmi:

 • Kreditná karta (VISA, MasterCard, Discover, American Express a ďalšie)
 • Priamy bankový prevod
 • PayPal
 • Možnosti miestnych platieb

To znamená, že neexistuje žiadny úplne anonymný spôsob platby, napríklad v prípade bitcoínov. Pozitívne je, že existujú platobné možnosti pre jednotlivé krajiny, ako napríklad iDeal v Holandsku.

Zákaznícky servis

Zákaznícky servis Avast SecureLine je k dispozícii iba v angličtine a nie je dostupný, keď máte bezplatný účet. Možno by ste mohli nájsť odpoveď na svoje otázky v databáze znalostí Avast SecureLine, ale ak skutočne narazíte na problémy, na získanie pomoci budete potrebovať platený účet..

Keď ste bezplatným používateľom a pokúšate sa kontaktovať zákaznícku podporu, budete presmerovaní priamo do databázy a fóra Avast, kde vám môžu pomôcť ostatní používatelia. Okrem toho sme však nedostali žiadnu pomoc a žiadny spôsob, ako kontaktovať zamestnanca Avast SecureLine prostredníctvom živého chatu alebo e-mailu..

Služby zákazníkom Avast SecureLine

Nakoniec sme nemohli položiť naše otázky zákazníckemu servisu spoločnosti Avast. Je to zvláštne: zrejme neexistuje žiadny spôsob, ako využiť podporu, keď ste bezplatný používateľ.

Použiteľnosť záveru Avast SecureLine VPN

 • Webové stránky Avast SecureLine sú stránkou, ktorá je jasná, ale nie príliš informatívna.
 • Inštalácia softvéru Avast SecureLine je jednoduchá a intuitívna.
 • S týmto softvérom sa ľahko pracuje, ale neponúka veľa možností.
 • Ceny za plné predplatné Avast SecureLine sú veľmi vysoké.
 • Avast SecureLine ponúka rôzne spôsoby platby vrátane PayPal a kreditnej karty.
 • Avast SecureLine má 30-dňovú záruku vrátenia peňazí.
 • Táto VPN má sekciu FAQ (databáza znalostí) a fórum. Zákaznícka podpora (prostredníctvom e-mailu a živého chatu) je stále k dispozícii iba pre platiacich zákazníkov.

Sieť servera Avast SecureLine

Sieť serverov Avast SecureLine zahŕňa 55 serverov v 34 krajinách. Avast SecureLine ponúka špecializované P2P servery, ako aj servery na streamovanie. V tejto časti nájdete ďalšie informácie o serveroch Avast SecureLine a umiestneniach serverov.

Počet serverov a umiestnení

Avast SecureLine nemá gigantickú sieť serverov s 34 krajinami a 55 servermi. V porovnaní s tisíckami serverov, ktoré ponúkajú napríklad CyberGhost a NordVPN, vyzerá to zvlášť malé. Aj tak má Avast SecureLine niekoľko užitočných možností. Softvér napríklad automaticky určí, ktorý server je optimálnym miestom, takže ho môžete použiť na zabezpečenie najrýchlejšieho pripojenia.

Umiestnenia serverov Avast SecureLine VPN

Tu je prehľad všetkých umiestnení serverov, ktoré sú v súčasnosti k dispozícii v sieti Avast SecureLine VPN:

 • Austrália (Melbourne)
 • Rakúsko (Viedeň)
 • Belgicko (Brusel)
 • Brazília (Sao Paulo)
 • Kanada (Montreal, Toronto)
 • Čína (Hongkong)
 • Česká republika (Praha)
 • Dánsko (Kodaň)
 • Fínsko (Helsinki)
 • Francúzsko (Paríž)
 • Nemecko (Berlín, Frankfurt)
 • maďarsko (Budapešť)
 • Izrael (Petach Tikwa)
 • Taliansko (Milan)
 • Japonsko (Tokio)
 • Luxemburg (Luxembursko)
 • Malajzia (Johor Bahru)
 • Mexiko (Mexico City)
 • Holandsko (Amsterdam)
 • Nový Zéland (Auckland)
 • Nórsko (Oslo)
 • Poľsko (Varšava)
 • Portugalsko (Leiria)
 • Rusko (Moskva, Petrohrad)
 • Singapore (Singapur)
 • južná Afrika (Johannesburg)
 • Južná Kórea (Soul)
 • španielsko (Barcelona, ​​Madrid)
 • Švédsko (Štokholm)
 • švajčiarsko (Zürich)
 • Taiwan (Taipei)
 • Turecko (Istanbul)
 • Spojene kralovstvo (Glasgow, Londýn, Wonderland)
 • Spojené štáty (Atlanta, Boston, Chicago, Dallas, Gotham City, Honolulu, Jacksonville, Las Vegas, Los Angeles, Miami, New York, Phoenix, Salt Lake City, San Francisco, Seattle, Washington DC)

Ako ste si už všimli, Avast SecureLine ponúka niekoľko neobvyklých miest. Wonderland vo Veľkej Británii a Gotham City v Spojených štátoch sú fiktívne miesta, ktoré sa objavujú v Alice v ríši divov a komikse Batman. Ak vyberiete jedno z týchto miest, zobrazí sa vám toto:

Umiestnenie ALAST SecureLine VPN servera Gotham City

Spoločnosť Avast tvrdí, že vaša poloha pre ostatných online bude „Gotham City, USA“. Toto miesto samozrejme neexistuje. Namiesto toho dostanete IP adresu v New Yorku (a jednu v Londýne, ak si vyberiete Wonderland). Ak chcete cudzincom online, zdá sa, že ste v jednom z týchto miest, namiesto fiktívnych miest.

Avast SecureLine má špeciálne servery, ktoré pracujú pre P2P prenos a streaming. Tieto servery vám pomôžu anonymne sťahovať a streamovať ľahko a slobodne.

účel:
Dostupné umiestnenia na serveri:
P2P prevádzkaNemecko (Frankfurt), Francúzsko, Holandsko, Česká republika, Spojené kráľovstvo (Londen), Spojené štáty (Miami, New York, Seattle)
StreamingNemecko (Frankfurt), Spojené kráľovstvo (Wonderland), Spojené štáty americké (Gotham City, Miami, New York)

Vyhradená adresa IP

Momentálne nie je možné požiadať Avest SecureLine o vyhradenú IP adresu.

Záverová serverová sieť Avast SecureLine

 • Avast SecureLine má malú sieť serverov s 55 servermi v 34 krajinách.
 • Ponúkajú špeciálne servery na streamovanie a sťahovanie.
 • Dva fiktívne servery, Gotham City a Wonderland, sú tiež súčasťou serverovej siete.
 • Nie je možné požiadať o vyhradenú adresu IP s Avast SecureLine.

Možnosti Avast SecureLine

Rovnako ako mnoho iných sietí VPN, aj Avast SecureLine ponúka viac rozšírení prehľadávača. Navyše majú prepínač zabíjania a niektoré možnosti, ktoré uľahčujú prácu s VPN. Napríklad by ste mohli mať pripojenie VPN automaticky v okamihu, keď zariadenie začnete používať, hneď ako bude k dispozícii pripojenie na internet. Väčšina slušných sietí VPN má také možnosti, vďaka ktorým nie je služba Avast SecureLine veľmi jedinečná. Jednoznačným plusom Secureline je však to, že pracuje s American Netflix a sťahuje torrent.

Avast SecureLine VPN a Netflix

Avast SecureLine ponúka špeciálne streamingové servery. Pomocou nich môžete sledovať americkú verziu Netflix. Zdá sa, že v čase testovania nie sú k dispozícii žiadne iné miestne verzie systému Netflix. Použitie francúzskeho servera na získanie prístupu k francúzskej verzii Netflixu vám preto nemusí (vždy) poskytnúť prístup na platformu.

Chyba Avast SecureLine Netflix

Našťastie servery na streamovanie v USA, Nemecku a Veľkej Británii vám umožňujú odblokovať a sledovať obsah online streamovania. Je tiež možné sledovať napríklad BBC iPlayer. Testovali sme americký Netflix so serverom Gotham City (New York), a to fungovalo perfektne. Načítanie filmov občas trvalo trochu dlhšie, ako sme boli zvyknutí, ale bolo to hlavne kvôli zníženiu rýchlosti, ktoré sa vyskytlo pri používaní amerických serverov, keď sme v Európe..

Avast SecureLine VPN a torrent

Avast SecureLine vám umožňuje bezpečne sťahovať torrent. VPN ponúka špeciálne servery pre P2P dáta. Tieto servery sú k dispozícii v Nemecku, Francúzsku, Holandsku, Českej republike, Spojenom kráľovstve a Spojených štátoch. Aj keď vám niektoré servery nemusia dať prístup do Pirate Bay (napríklad holandský server), v opačnom prípade fungujú veľmi dobre.

Závery – Naše skúsenosti s VPN Avast SecureLine VPN

Pros
Zápory
Veľmi rýchle lokálne serveryUloží protokoly pripojenia a časť vašej adresy IP
Bezpečné protokoly (buďte však opatrní pri používaní protokolu IPsec v počítačoch Mac)Zákaznícka podpora je k dispozícii iba pre platiacich zákazníkov
Intuitívny softvérSieť malého servera
Jednoduchá inštaláciaV minulosti mala spoločnosť Avast škandály v oblasti súkromia
Špeciálne servery P2P a streamingStreamovanie môže byť občas pomalé
Poskytuje prístup k American NetflixRelatívne drahé
30-dňová záruka vrátenia peňazí
Lacné predplatné pre smartphone

Avast SecureLine VPN je rýchla VPN, ktorá z hľadiska bezpečnosti zostáva veľa požadovaná. Majú malú sieť serverov s iba 55 servermi a poskytujú zákaznícku podporu iba platiacim zákazníkom. Navyše, ich predplatné je relatívne drahé, ak chcete používať VPN na viacerých zariadeniach naraz.

Avast SecureLine má vďaka svojim vynikajúcim výsledkom rýchlostných testov, najmä pri používaní miestnych serverov a špecializovaných služieb P2P a streamovania, svoje silné obleky. Tento softvér sa ľahko používa a ich šifrovacia technológia je pomerne bezpečná. To nás však privádza k nášmu najzávažnejšiemu problému s touto sieťou VPN: s ich pravidlami protokolovania.

Avast SecureLine vedie záznamy o svojich zákazníkoch. Otvorene pripúšťajú, že ich používatelia nikdy nebudú úplne anonymní. Okrem iného Avast SecureLine uchováva protokoly pripojení a dokonca aj (časti) IP adries používateľov. Nedávno vyšlo najavo, že história prehliadača stovky miliónov používateľov antivírusového softvéru Avast bola predaná tretím stranám, čo je veľmi znepokojujúce. Z dôvodu týchto problémov týkajúcich sa ochrany osobných údajov a bezpečnosti neodporúčame Avast SecureLine, ak chcete, aby sieť VPN anonymne prehliadala internet. Namiesto toho je lepšie zvoliť súkromnejšiu a lepšie šifrovanú sieť VPN, ako napríklad ExpressVPN alebo PIA.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me