Recenzia TunnelBear (2020): užívateľsky prívetivý, ale nie Netflix

Preskúmanie tunelaBear (2020) Príjemný a užívateľsky prívetivý, ale nie Netflix alebo Torrenty

TunnelBear je jednou z najveselejších sietí VPN na trhu. Väčšina ľudí pozná tohto poskytovateľa ako dobrú bezplatnú službu VPN s množstvom medveďov. Pretože bezplatná verzia aplikácie TunnelBear funguje takmer rovnako dobre ako platená možnosť, je to dobrý poskytovateľ služieb pre ľudí, ktorí sú novými používateľmi sietí VPN..


Sídlo spoločnosti TunnelBear nájdete v Kanade. Túto sieť VPN nedávno kúpila spoločnosť McAfee pre internetovú bezpečnosť. TunnelBear vám umožňuje prístup na 20 rôznych miest. Neuvádzajú však, koľko serverov majú. Okrem toho musíte byť schopní znášať nejaké hračky, pretože tento poskytovateľ v nich vyniká.

Nižšie si môžete prečítať, ako TunnelBear hodnotí rôzne aspekty VPN. Najprv uvidíte, ako táto sieť VPN ovplyvní rýchlosť pripojenia a vašu online bezpečnosť. Potom si môžete prečítať o ich užívateľskej prívetivosti, serverovej sieti a ďalších možnostiach. Dúfajme, že náš skúšobný chod programu TunnelBear vám pomôže zistiť, či je poskytovateľ, ktorý vyhovuje všetkým vašim potrebám.

Technické údaje TunnelBear

 • Súčasné spojenia: 5
 • torrentov:
 • Netflix:
 • Operačné systémy: Windows, Mac, iOS, Android
 • protokoly: OpenVPN, L2TP / IPsec, IKEv2
 • Pravidlá protokolovania: Žiadny prenos ani protokoly IP
 • servery: Servery vo viac ako 20 krajinách
 • Cena: Od 4,99 dolárov mesačne
 • Garancia vrátenia peňazí: nikto

Rýchlosť – ako rýchly je systém TunnelBear?

Rýchlosť pripojenia VPN je veľmi dôležitá, ak chcete robiť viac, než len prehľadávať internet. Ak chcete mať možnosť pozerať film alebo hrať online hry, všimnete si, že VPN nie je taká rýchla. Testovali sme rýchlosť nášho pripojenia k serverom TunnelBear, aby sme zistili, či nedošlo k nejakému oneskoreniu. Urobili sme to tak, že sme vykonali testy rýchlosti a posúdili rýchlosť poskytovateľa počas bežného používania internetu. Nižšie nájdete výsledky.

Výsledky testu rýchlosti

Najprv uvidíte výsledky našich testov rýchlosti. Najprv sme otestovali našu pravidelnú rýchlosť, aby sme zistili, ako by pripojenie k serverom TunnelBear ovplyvnilo rýchlosť. Potom sme otestovali spojenie s lokálnym serverom a serverom v USA. Výsledky sa môžu líšiť v závislosti od rýchlosti a umiestnenia vášho internetu..

Rýchlosť bez siete VPN (Speedtest.net):

Tunnelbear Speedtest No VPN

Toto sú výsledky našej rýchlosti internetu bez VPN, ktorá mala slúžiť ako východiskový bod.

Rýchlosť s miestnym serverom (Speedtest.net):

Tunnelbear Speedtest NL

To bola rýchlosť, ktorú sme mohli získať, keď sme sa pripojili k miestnemu serveru TunnelBear. Ako vidíte, rýchlosť sťahovania a nahrávania sa mierne, ale nie výrazne znížila. Navyše ping zostal prakticky rovnaký.

Rýchlosť so serverom v USA (Speedtest.net):

Tunnelbear Speedtest VS

Keď sme sa pripojili k najrýchlejšiemu serveru v USA, dostali sme nasledujúce výsledky testu rýchlosti. Ako vidíte, ping sa prudko zvýšil a rýchlosť sťahovania a nahrávania sa značne znížila. Tieto rýchlosti sú však pre väčšinu používateľov internetu pravdepodobne stále prijateľné.

Rýchlosť pri každodennom používaní

TunnelBear je veľmi rýchly. Pri pravidelnom prehliadaní, sledovaní YouTube a sťahovaní sme nezaznamenali žiadnu zmenu rýchlosti. Aj keď sa naše oneskorenie a ping v priebehu hry zvýšili, stále môžete používať TunnelBear na hranie svojich obľúbených strelcov alebo RPG..

TunnelBear vás automaticky pripojí k najrýchlejšiemu serveru. Ak vyberiete možnosť „auto“, aplikácia TunnelBear vás pripojí k najbližšiemu serveru. Ak kliknete na iné miesto, softvér zaistí pripojenie k najrýchlejšiemu serveru, ktorý majú k dispozícii v tejto oblasti. Týmto spôsobom sa budete vždy pripájať k najrýchlejšiemu možnému serveru.

Je smutné, že sa nám nepodarilo testovať sťahovanie súborov Netflix alebo torrent, pretože ich už TunnelBear už nepovoľuje. Ale o tom viac neskôr.

Rýchlosť uzávierky TunnelBear

 • TunnelBear je pomerne rýchly
 • Počas denného používania nie je veľký rozdiel v rýchlosti
 • TunnelBear vás automaticky pripojí k najrýchlejšej možnosti servera

Bezpečnosť – Ako bezpečné je zariadenie TunnelBear?

Asi najdôležitejšou vlastnosťou VPN je úroveň bezpečnosti, ktorú môže ponúknuť. Ľudia používajú sieť VPN, aby zabezpečili, že ich údaje zostanú súkromné ​​a ich totožnosť bude skrytá. S programom TunnelBear sa nebudete musieť starať o svoju bezpečnosť online. Dodržiavajú najvyšší medzinárodný štandard pre šifrovanie a ponúkajú niektoré z najbezpečnejších protokolov VPN. V roku 2018 kúpil spoločnosť TunnelBear spoločnosť McAfee. Nie je to nevyhnutne zlá vec. Niektorí ľudia však považujú za nevýhodu, že služba VPN skončila s americkou spoločnosťou.

Nižšie si budete môcť prečítať všetko o ich protokolovaní a pravidlách ochrany osobných údajov. Ďalej zistíte, aké informácie potrebuje spoločnosť TunnelBear, ak s nimi založíte účet.

protokoly

TunnelBear má silné 256-bitové šifrovanie, ktoré sa považuje za štandard pre VPN. Na väčšine zariadení používa TunnelBear protokol OpenVPN alebo IKEv2. Pre iOS 9 a novšie verzie používa TunnelBear protokoly IPSec alebo IKEv2.

Nižšie nájdete tabuľku, ktorá vám poskytuje prehľad rôznych protokolov, ktoré TunnelBear používa na rôznych zariadeniach.

Typ zariadenia
Protokol
Šifrovanie údajov
windowsOpenVPN / IKEv2AES-256-CBC
AndroidOpenVPNAES-256-CBC
Mac OS XOpenVPN / IKEv2AES-256-GCM
iOS 9 a ďalšieIPSec / IKEv2AES-256-GCM

Protokolovanie a ochrana osobných údajov

Že TunnelBear je v jednej z 5 krajín Eyes, nie je ideálne na účely ochrany osobných údajov. Tvrdia však, že neuchovávajú protokoly IP ani prenosy. TunnelBear sleduje niekoľko ďalších vecí, ale sú o tom sviežo otvorené. Ak chcete zistiť, čo presne sledujú, môžete prejsť na ich stránku ochrany osobných údajov, ktorá to všetko vysvetľuje.

TunnelBear-protokolovanie-policy

Zatiaľ čo väčšina poskytovateľov VPN bude tvrdiť, že neuchováva žiadne denníky, väčšina z nich zhromažďuje podobné informácie ako TunnelBear. Je pekné vidieť, že sa TunnelBear nebojí zaoberať sa touto otázkou na svojich vlastných webových stránkach. Najdôležitejšie je, že neuchovávajú žiadny prenos ani protokoly IP. To znamená, že pri používaní siete VPN nebudú môcť vidieť, čo robia.

Tunnelbear má nezávislú stranu testovať ich bezpečnosť a zverejnili výsledky. V tomto prieskume si môžete prečítať, že táto tretia strana skontrolovala bezpečnostné riziká softvéru TunnelBear. Na základe tejto správy spoločnosť TunnelBear vykonala niekoľko potrebných zmien. To ukazuje, že sú ochotní padnúť na ich tvár, ak to v konečnom dôsledku znamená, že ich služby budú lepšie.

Spínač zabíjania: VigilantBear

VigilantBearTunnelBear má vlastnú možnosť prepínača zabíjania s názvom VigilantBear. Aj keď to znie veľmi pôsobivo, funguje veľmi podobne ako iné prepínače VPN kill. VigilantBear je bezpečnostná možnosť v softvéri TunnelBear, ktorá zaisťuje ochranu vašich údajov, aj keď sa dočasne stratilo pripojenie k sieti VPN. Normálne by to znamenalo, že vaše údaje sú na chvíľu zraniteľné, ale so spínačom kill budú vaše dáta chránené. Možnosť VigilantBear zaistí, že vaše údaje zostanú v bezpečí bez ohľadu na to, čo.

Aké informácie potrebuje spoločnosť TunnelBear?

Na vytvorenie účtu v službe TunnelBear potrebujete iba e-mailovú adresu a heslo. Môžete platiť bitcoinom, čo znamená, že si môžete vytvoriť účet s TunnelBear anonymne. Ak však platíte pomocou iných možností, ako je vaša kreditná karta, bude mať TunnelBear viac vašich osobných informácií.

Záver Bezpečnosť TunnelBear

 • Rovnako ako väčšina VPN má aj TunnelBear silné 256-bitové šifrovanie
 • TunnelBear má silné bezpečnostné protokoly pre všetky zariadenia (OpenVPN, IKEv2 a IPSec)
 • TunnelBear neuchováva protokoly IP ani dopravné záznamy a je úprimný k údajom, ktoré zhromažďujú
 • Sídlo spoločnosti TunnelBear sa nachádza v 5 očiach
 • TunnelBear používa nezávislý výskum tretích strán na zlepšenie svojej bezpečnosti
 • TunnelBear má možnosť prepínača zabíjania s názvom VigilantBear
 • Na vytvorenie účtu potrebujete iba e-mailovú adresu a heslo

Použiteľnosť – ako užívateľsky príjemný je TunnelBear?

Stále viac ľudí sa zaujíma o VPN, preto je dôležité, aby poskytovatelia VPN mali užívateľsky prívetivé aplikácie. Vytvorenie účtu, inštalácia softvéru a komunikácia s podporou zákazníka by mali byť jednoduché. Nižšie nájdete, či je TunnelBear užívateľsky prívetivý poskytovateľ.

Webové stránky TunnelBear

Internetová stránka TunnelBear je veľmi jasná. Je ľahké vytvoriť účet a získať informácie o TunnelBear a jeho službách. Všetko na webe je udržiavané veľmi jednoduché, takže nie ste preťažení informáciami, ktoré nepotrebujete. Ak sa však chcete dozvedieť viac o podrobnostiach služieb TunnelBear, nájdete veľa informácií v päte (v dolnej časti stránky)..

Informácie o päte tunela

Stránka účtu je tiež veľmi jasná. Všetky zaujímavé informácie sú zoskupené do 3 kariet. Tu nájdete informácie o svojom účte, predplatné, históriu faktúr a možnosť stiahnuť si všetky informácie, ktoré o vás majú. Zdá sa, že spoločnosť TunnelBear verí vo filozofiu, že menej znamená viac, a to sa ukazuje v ich softvéri.

Ich čistý štýl je všeobecne príjemný. Ak však hľadáte konkrétne informácie, môže byť ťažké nájsť.

Inštalácia aplikácie TunnelBear

Inštalácia aplikácie TunnelBear nie je náročná. Softvér si môžete stiahnuť z webovej stránky do svojho počítača. Môžete tiež nájsť aplikácie v rôznych obchodoch s aplikáciami pre vaše iOS alebo Android zariadenie. Inštalácia môže chvíľu trvať, ale sprievodca inštaláciou urobí všetku prácu za vás. Jediné, čo musíte urobiť po stiahnutí softvéru, je jeho otvorenie a prihlásenie pomocou podrobností o vašom účte. Potom ste pripravení ísť online bezpečne a bezpečne. Aplikáciu TunnelBear môžete nainštalovať na Windows, Mac, iPhone, iPad a Android. TunnelBear má navyše ľahko použiteľné rozšírenie prehliadača.

Metódy inštalácie TunnelBear Screenshot

Vzhľad a jednoduchosť použitia TunnelBear

Vzhľad softvéru TunnelBear je úžasný. Jednoznačne vložili čas a úsilie do každého vizuálneho detailu. Okrem toho sa pokúsili pomocou VPN urobiť zábavu. Výsledkom je jasný softvér VPN. Pretože softvér je hravý a vizuálne príťažlivý, je zábavné používať TunnelBear.

Užívateľská prívetivosť softvéru TunnelBear je vynikajúca. Ako používateľ nemáte dostatok možností a nastavení. Výber umiestnenia servera a pripojenie k serveru je možné vykonať stlačením jedného tlačidla.

Nastavenia aplikácie TunnelBear a snímka obrazovky mapy

Ako vidíte vyššie, softvér TunnelBear je veľmi jasný. To, čo vidíte, je to, čo dostanete. Okrem prípadných ďalších možností, všetko, čo vidíte na obrázku vyššie, je všetko, čo potrebujete.

Stanovenie cien a spôsoby platby

TunnelBear nie je najlacnejšia VPN, ale nie je to ani najdrahšia VPN. TunnelBear žiada o 4,17 USD mesačne, ak dostanete predplatné na jeden rok. Majú tiež bezplatnú voľbu. Nevýhodou tohto bezplatného plánu je, že získate iba 500 MB údajov. Táto suma vás netrvá dosť dlho na to, aby ste si mohli pozrieť film, takže pre väčšinu z nás bezplatné predplatné nie je realizovateľnou možnosťou.

Ceny predplatného služby TunnelBear

Ako vidíte na obrázku vyššie, spoločnosť TunnelBear má za svoje predplatné nasledujúce ceny.

 • Bezplatné predplatné s 500MB dátový limit
 • Mesačné predplatné pre 9,99 dolárov mesačne
 • Ročné predplatné pre 49,99 dolárov ročne alebo 4,17 dolárov mesačne

Za predplatné služby TunnelBear môžete platiť iba kreditnou kartou alebo bitcoínom. Existuje niekoľko možností kreditných kariet. Ak však platíte kreditnou kartou, poskytnete spoločnosti TunnelBear pomerne veľa osobných údajov. Ak teda chcete zostať v anonymite, je najlepšie platiť bitcoínom. Bolo by pekné, keby spoločnosť TunnelBear v budúcnosti akceptovala platby prostredníctvom služby PayPal a ďalších miestnych platobných metód.

Metódy platby tunelom

Bohužiaľ, spoločnosť TunnelBear neposkytuje žiadne záruky vrátenia peňazí. Toto nie je ideálne najmä ak chcete prilákať nových používateľov.

Zákaznícky servis

Podpora tunelaBear

Zákaznícka podpora TunnelBear by mohla byť lepšia. Naše otázky boli zodpovedané dobre a láskavo, ale bolo ťažké sa s nimi skontaktovať bez účtu. Aj s účtom ich nemôžete priamo kontaktovať. Dotaz môžete poslať prostredníctvom štandardného formulára podpory a pravdepodobne dostanete odpoveď do 24 hodín. Bohužiaľ, nemôžete si položiť viac ako jednu otázku každú hodinu.

Zákaznícky servis TunnelBear

Preto je veľmi ťažké dostať sa k zákazníckej podpore TunnelBear. Mnoho poskytovateľov VPN má možnosť Live Chat, ktorá vám umožňuje rýchlo získať odpovede na vaše otázky. TunnelBear odpovedá na vaše otázky zdvorilo, ale zaberie to viac času ako u väčšiny ostatných poskytovateľov.

Použiteľnosť záveru TunnelBear

 • Internetová stránka TunnelBear je jasná
 • TunnelBear môžete nainštalovať na akékoľvek zariadenie bez problémov
 • Softvér TunnelBear vyzerá úžasne a ľahko sa používa
 • Za predplatné služby TunnelBear môžete platiť kreditnou kartou alebo bitcoínom
 • Zákaznícka podpora TunnelBear je v poriadku, ale je ťažké ju dosiahnuť

Sieť servera TunnelBear

Aby bolo možné odblokovať určitý obsah online, je dôležité, aby poskytovateľ VPN mal servery v rôznych krajinách. Ak napríklad chcete pristupovať k obsahu American Netflix, potrebujete poskytovateľa VPN so servermi v USA. VPN môžete tiež použiť na obídenie cenzúry vo vašej krajine pripojením sa k serverom v inej krajine. Nižšie nájdete všetky informácie v sieti servera TunnelBear.

Počet serverov a umiestnení

TunnelBear má servery na viac ako 20 miestach. Bohužiaľ, spoločnosť Tunnelbear neprezradí, koľko serverov v skutočnosti má. Tvrdia, že by to ohrozilo bezpečnosť ich serverov. Na ich webových stránkach vidíte, v ktorých krajinách majú servery, ale nie koľko.

Krajiny serverov TunnelBear

TunnelBear uľahčuje pripojenie k najrýchlejšiemu serveru. Kedykoľvek používate ich službu, ste automaticky pripojení k ich najrýchlejšiemu serveru.

Ak sa pozriete na množstvo serverov, ponuka aplikácie TunnelBear nie je veľmi pôsobivá. Majú však dobré servery na najbežnejších miestach. Všetky ich servery navyše ponúkajú stabilné pripojenie na internet.

Vyhradená adresa IP

TunnelBear neponúka vyhradené adresy IP. Hovoria, že to chcú podnikať v budúcnosti prostredníctvom plánov „TunnelBear pre tímy“. Ak to niekedy ponúkajú súkromným používateľom, nie je jasné.

Záverová serverová sieť TunnelBear

 • TunnelBear má rýchle servery na viac ako 20 miestach
 • Z bezpečnostných dôvodov spoločnosť TunnelBear nezverejňuje množstvo služieb, ktoré vlastnia
 • TunnelBear neponúka vyhradené adresy IP
 • TunnelBear vás automaticky pripojí k ich najrýchlejšiemu serveru

Možnosti aplikácie TunnelBear

Nie všetci poskytovatelia VPN ponúkajú rovnaké funkcie. Ďalšie funkcie môžu byť niekedy presne to, čo hľadáte. Napríklad, nie všetci poskytovatelia podporujú Netflix alebo torrent. Nižšie nájdete informácie o všetkých možnostiach TunnelBear vrátane kombinácie ich služieb s Netflixom a torrentmi.

TunnelBear a Netflix

TunnelBear nepodporuje Netflix. To znamená, že keď ste pripojení k serveru TunnelBear, nebudete môcť používať Netflix, ani obsah vo vašej vlastnej krajine, ani obsah napríklad American Netflix. Ak chcete byť chránení sieťou VPN, ale zároveň budete môcť streamovať svoje obľúbené relácie na serveri Netflix, môžete mať lepšie možnosti s ExpressVPN, Surfshark alebo CyberGhost..

TunnelBear a torrenty

TunnelBear nepovoľuje prenos P2P. To znamená, že keď ste pripojení cez server TunnelBear, nemôžete nahrávať ani sťahovať žiadne torrenty. Poskytovateľ nechce podporovať sťahovanie nelegálnych súborov. Bohužiaľ to znamená, že nemôžete sťahovať ani legálne torrenty. Ak chcete poskytovateľa VPN, ktorý povoľuje torrent, môžete sa pozrieť na NordVPN alebo IPVanish.

GhostBear: ďalšia zbraň proti cenzúre a obmedzeniam rýchlosti

GhostBear

GhostBear je ďalšou funkciou aplikácie TunnelBear. Táto funkcia pomáha zamaskovať vaše šifrované údaje ako bežné dáta. Niektorí poskytovatelia internetových služieb, spoločnosti alebo vlády môžu obmedziť rýchlosť alebo slobodu internetu, keď zistia, že používate sieť VPN. Vďaka tomu, že šifrované údaje budú vyzerať ako bežný prenos s GhostBear, nikto nebude mať podozrenie, že používate VPN.

Rozšírenia prehliadača TunnelBear pre prehliadače Chrome a Opera

TunnelBear má rozšírenie prehliadača pre prehliadače Chrome a Opera. Rozšírenie funguje rovnako ako bežná sieť VPN, len v prehliadači. Je to ideálne riešenie, ak nechcete, aby všetka prevádzka prešla cez vašu sieť VPN. Navyše je to užívateľsky prívetivý spôsob, ako obísť akékoľvek geografické obmedzenia, napríklad pri používaní systému Linux.

TunnelBear Blocker pre Chrome

Spoločnosť TunnelBear vyvinula vlastný blokovač reklám pre nežiaduce reklamy. Aplikácia Blocker pre Chrome nielen blokuje reklamy, ale tiež pomáha chrániť vaše súkromie. Blokovanie blokuje sledovanie e-mailov, aby ste sa uistili, že nikto nemôže používať sledovacie pixely v marketingových e-mailoch na vás. Blokuje tiež ultrazvukové sledovanie. Zvuky zachytené mikrofónom telefónu sa takto nedajú použiť na sledovanie. Okrem toho chráni pred Adobe Flash, cookies, skriptmi, škodlivým softvérom a odtlačkami prstov prehliadača. Toto všetko slúži na ochranu vášho súkromia online.

TunnelBear Blocker

TunnelBear pre tímy

TunnelBear BusinessTunnelBear má tiež službu VPN pre podniky, ktorú nazývajú TunnelBear pre tímy. To ponúka rovnaké funkcie ako ich bežná sieť VPN, ale s niektorými pridanými výhodami. Napríklad má ďalšiu možnosť správy, prioritnú podporu a možnosť pridať ľudí. Obchodné riešenie spoločnosti TunnelBear funguje veľmi dobre. Navyše, pretože neumožňujú Netflix alebo sťahovanie torrentov, služba je ideálna pre väčšie spoločnosti.

Záver – Naše skúsenosti s aplikáciou TunnelBear

Pros
Zápory
Pekný a užívateľsky príjemný softvérŽiadny prístup k službe Netflix
Jednoduchá inštaláciaNie sú povolené žiadne torrenty
Pomerne lacnéŽiadna vyhradená adresa IP
Zabudovaný vypínač zabíjaniaZákaznícku podporu je ťažké dosiahnuť
Bezplatná verzia s dátovým limitom 500 MB
Dobrý obchod pre podniky
Možnosť GhostBear, ktorá dobre funguje proti obmedzeniam cenzúry a rýchlosti
TunnelBear je otvorený ohľadom svojej politiky protokolovania
O 100% viac vtipov o medveďoch ako ktorákoľvek iná VPN

TunnelBear dobre hodnotí väčšinu bežných funkcií VPN. Ich rýchlosť je vysoká, servery sú stabilné a ponúkajú veľkú bezpečnosť a súkromie. Okrem toho je osviežujúce vidieť, ako čestný a otvorený je program TunnelBear, pokiaľ ide o jeho politiky prihlásenia. Existujú však poskytovatelia VPN, ktorí ponúkajú väčšiu bezpečnosť a súkromie.

TunnelBear je veľmi dobrá sieť VPN pre väčšinu používateľov. Tento softvér sa ľahko používa, ponúka dostatočnú ochranu a vyzerá úžasne. TunnelBear skutočne sprístupňuje siete VPN všetkým.

TunnelBear pravdepodobne neponúka dostatok pre pokročilejších používateľov VPN. Nevýhodou aplikácie TunnelBear je, že nepodporujú Netflix ani neumožňujú sťahovanie torrentov. Okrem toho majú servery iba na 20 miestach, čo na trhu VPN nie je veľa. TunnelBear sa zameriava na šifrovanie a súkromie, nie napríklad na obchádzanie geografických obmedzení. Pokúšajú sa to kompenzovať pomocou GhostBear, ale stále to nedokáže zrušiť zákaz Netflix.

Celkovo by sme tunnelBear odporúčali novým používateľom VPN, ktorí hľadajú nejaké ďalšie zabezpečenie a súkromie.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map