Recenzia Mullvad (2020) – vynikajúca z hľadiska ochrany súkromia a rýchlosti

Recenzia Mullvad (2020) – vynikajúca z hľadiska ochrany súkromia a rýchlosti

Mullvad je poskytovateľ VPN so sídlom vo Švédsku (krajina „14 očí“), ktorý sa zameriava najmä na súkromie. Svoju misiu berú veľmi vážne: na registráciu účtu nepotrebujete ani e-mailovú adresu. Na ich webových stránkach vám Mullvad poskytne jedinečný kód, ktorý vám umožní prihlásiť sa a získať platené predplatné. Platba sa môže vykonávať aj anonymne.


Okrem tohto veľmi súkromného systému, Mullvad je tiež v čele, pokiaľ ide o VPN protokoly. Používatelia Mullvad si môžu napríklad zvoliť použitie protokolu WireGuard. Tento protokol bol vyvinutý špeciálne pre používateľov systému Linux a očakáva sa, že bude fungovať ešte lepšie ako IPsec a OpenVPN.

Špecifikácie Mullvad

 • Súčasné spojenia: 5
 • torrentov: +
 • Netflix:
 • Operačné systémy: Windows, Mac, Android, Linux
 • protokoly: OpenVPN, WireGuard
 • Pravidlá protokolovania: Žiadne záznamy
 • servery: 410 serverov v 39 krajinách
 • Cena: 5, – € mesačne
 • Garancia vrátenia peňazí: 30 dní

Rýchlosť – ako rýchlo je Mullvad?

Chcete prehľadávať, streamovať a sťahovať bez námahy a zároveň byť chránení sieťou VPN? Potom budete potrebovať sieť VPN, ktorá sotva ovplyvní vašu rýchlosť internetu. Preto sme intenzívne testovali rýchlosť Mullvadu. Nižšie sú uvedené naše výsledky testov.

Výsledky rýchlostných skúšok Mullvad

Pred testovaním Mullvad sme najskôr otestovali naše „holé“ pripojenie bez VPN cez speedtest.net. Potom sme zapli Mullvad a vybrali sme si lokálny server, aby sme zistili, do akej miery boli ovplyvnené rýchlosti sťahovania a nahrávania. To isté sme urobili so serverom v Spojených štátoch. Snažili sme sa udržať testovacie premenné čo najkonzistentnejšie.

Rýchlosť bez VPN (speedtest.net):

Mullvad najrýchlejšia žiadna VPN

To bola rýchlosť nášho pripojenia, keď sme nepoužívali sieť VPN. Tieto výsledky použijeme na porovnanie našich ďalších testov.

Lokálny server (speedtest.net):

Najrýchlejší lokálny server Mullvad

Toto sú najrýchlejšie výsledky nášho pripojenia po pripojení na lokálny server v Holandsku, ktorý poskytol Mullvad. Rýchlosť nahrávania aj sťahovania bola sotva ovplyvnená.

Server v Spojených štátoch (speedtest.net):

Najrýchlejší server Mullvad USA

Americké servery spoločnosti Mullvad sú v porovnaní so servermi iných poskytovateľov VPN mimoriadne rýchle. Ako zvyčajne, ping sa výrazne zvýšil, ale rýchlosť sťahovania aj nahrávania zostala vysoká.

Rýchlosť pri každodennom používaní

Najrýchlejšie výsledky Mullvad sú neuveriteľné. Preto nás neprekvapilo, keď sme si všimli rozdiel v rýchlosti, keď bol Mullvad aktivovaný počas nášho každodenného používania internetu. Streamovanie na YouTube, hranie cez Steam, sťahovanie v našom prehliadači aj prostredníctvom torrentových sietí a akékoľvek iné používanie internetu prebehlo hladko a bez škytaviek: našu rýchlosť sotva ovplyvnil Mullvad. Vďaka týmto výsledkom je Mullvad jednou z najrýchlejších VPN, ktorú sme testovali.

Rýchlosť záverov Mullvad

Spočiatku boli naše očakávania týkajúce sa rýchlosti Mullvad nízke, pretože tento poskytovateľ VPN sa veľmi zameriava na bezpečnosť. Bez ohľadu na to, Mullvad hral úžasne, pokiaľ ide o rýchlosť a podarilo sa nám prekvapiť. Tu sú naše závery:

 • Počas našich rozsiahlych testov rýchlosti Mullvad dosiahol veľmi vysoké rýchlosti
 • Mullvad neovplyvnil našu rýchlosť internetu pri každodennom používaní internetu
 • Mullvad je extrémne rýchly poskytovateľ VPN – rýchlejší ako väčšina ostatných VPN

Bezpečnosť – Ako bezpečný je Mullvad?

Pravdepodobne najdôležitejším aspektom akejkoľvek VPN je jej bezpečnosť. S tým úzko súvisí aj súkromie. Na týchto frontoch je Mullvad skvelou voľbou. Používajú najbezpečnejšie protokoly a dokonca mysleli na jedinečný systém na správu zákazníckych účtov, takže sa pýtajú čo najmenej osobných údajov od vás, ako je to možné.

protokoly

Mullvad sa rozhodne používať iba najbezpečnejšie protokoly: OpenVPN a WireGuard. OpenVPN sa pomaly stal štandardom pre poskytovateľov VPN. WireGuard je relatívne nový protokol, ktorý sa stále vyvíja, ale pravdepodobne je lepší ako IPsec a OpenVPN. Inými slovami: pokiaľ ide o protokoly, Mullvad je pred zápasom.

Protokolovanie a ochrana osobných údajov

Mullvad má prísnu politiku bez protokolov. Vyhlásenie o ochrane osobných údajov je veľmi jasné a každému presne povie, čo robí, a neprihlási sa. Vo všeobecnosti o vás nevedú žiadne informácie. Dokonca spomínajú, ako sa ukladajú všetky údaje, ktoré zhromažďujú, a na ako dlho. Otvorene tiež pripúšťajú, že ak použijete konkrétne spôsoby platby, budú existovať ďalšie strany, ktoré o vás dostanú určité informácie.

Zásady ochrany osobných údajov spoločnosti Mullvad sú jedinečné. Aj keď v súčasnosti je ich politika veľmi otvorená, Mullvad by mohol byť jediný, ktorý ukazuje spôsob ich otvoreného fungovania. Nie je to také zvláštne, keď sa prihlasujú takmer k ničomu a jediné, čo od vás potrebujú na založenie účtu, je spôsob platby (ktorý by mohol obsahovať ďalšie osobné informácie o platbe). Na používanie tejto siete VPN nepotrebujete ani e-mailovú adresu. Ak ich chcete poslať e-mailom, napríklad aby ste sa dostali do kontaktu so zákazníckou podporou, môžete použiť e-mail šifrovaný PGP. Stručne povedané, Mullvad myslel na všetko, čo sa týka súkromia.

Aké informácie potrebuje Mullvad?

Mullvad nevyžaduje, aby ste im dali svoju e-mailovú adresu. Je to úplne jedinečné, pretože väčšina ostatných súkromných poskytovateľov VPN bude potrebovať, aby vám váš e-mail otvoril účet. S Mullvadom potrebujete jedinečný kód, ktorý vám poskytnú. Svoju predplatnú platbu môžete prepojiť s týmto kódom. To je všetko, čo Mullvad potrebuje, aby vám poskytol prístup k ich sieti VPN.

Záver o bezpečnosti Mullvad

Mullvad je mimoriadne bezpečná VPN. Môže to byť jedna z najbezpečnejších prémiových sietí VPN, s ktorými sme sa doteraz stretli. Naše závery sú preto tieto:

 • Mullvad používa iba najbezpečnejšie protokoly: OpenVPN a WireGuard
 • Mullvad neuchováva záznamy
 • Na vytvorenie účtu VPN s Mullvad nepotrebujete e-mailovú adresu
 • Posielanie e-mailov na zákaznícku podporu sa môže uskutočňovať aj prostredníctvom e-mailu so šifrovaním PGP
 • Jedinou pozoruhodnou vecou je, že Mullvad sídli v krajine „14 očí“, čo by mohlo znamenať, že Mullvad by mohol byť (teraz alebo v budúcnosti) pod tlakom, aby sa vzdal denníkov (aj keď ich nebudú mať, takže ich nemôžu zdieľať) im)

Použiteľnosť – ako užívateľsky prívetivý je Mullvad?

Prívetivosť používateľa Mullvad je slušná. V dnešnej dobe veľa softvéru VPN vyzerá podobne a Mullvad nie je výnimkou. Vďaka tejto známej receptúre je Mullvad veľmi užívateľsky prívetivý poskytovateľ VPN. Napriek tomu existuje niekoľko možností, ktoré nám chýbajú, keď porovnávame služby so službami napríklad NordVPN. Väčšinou ide o menšie veci, napríklad o to, že nie je schopný zistiť, aký je preplnený server a ktoré servery sú najvhodnejšie pre torrent alebo streaming. Okrem toho nemôžete nainštalovať Mullvad na svoj iPhone prostredníctvom AppStore. Namiesto toho to musíte urobiť pomocou konfiguračných súborov OpenVPN alebo WireGuard.

Web Mullvad

Mullvad má štruktúrovanú webovú stránku obsahujúcu niekoľko užitočných informácií. Väčšinu toho, čo hľadáte, nájdete na domovskej stránke. Podrobnejšie a konkrétne informácie nájdete na stránke s častými otázkami. Podľa nášho názoru to nie je vždy vhodné. Aj keď existuje stránka „o“ s informáciami o spoločnosti za Mullvadom a víziou poskytovateľa, chýbajú nám praktické informácie, ktoré by väčšina ostatných poskytovateľov VPN uložila na stránke „Funkcie“..

Domovská stránka webovej stránky Mullvad VPN

Na prihlásenie na webovú stránku a prístup na stránku „Môj účet“ potrebujete iba kód, ktorý používate pre svoj účet VPN. Pokiaľ ide o ochranu osobných údajov, tento kód je dokonalý, ale veľká nevýhoda spočíva v tom, že sa každý mohol prihlásiť do vášho účtu, keď ho má. V praxi to nie je nijako rozdielne, pretože jediné možnosti, ktoré sú k dispozícii na tejto časti webovej stránky, sú správa prístavov a možnosť uskutočniť platbu. Bez ohľadu na to si treba byť vedomý. Ľudia by koniec koncov mohli používať váš účet, keby mali váš kód a stiahli si softvér. Preto je dôležité, aby ste nikdy nezdieľali svoj kód účtu s nikým iným.

Ak si chcete stiahnuť Mullvad, nemusíte sa najprv prihlasovať. Softvér si jednoducho stiahnete kliknutím na jasné zelené tlačidlo „Stiahnuť“ v hornej časti domovskej stránky. Keď sa dostanete na stránku sťahovania, budete si môcť vybrať ten správny softvér pre svoj operačný systém.

Inštalácia Mullvad

Inštalácia Mullvad je jednoduchá, ale nefunguje úplne rovnako ako inštalácia iného poskytovateľa VPN. Preto sme chceli mať čas na vysvetlenie, ako to funguje. Môžete začať buď stiahnutím softvéru alebo vygenerovaním čísla účtu. Vykonanie jedného alebo druhého nezmení postup príliš veľa. Najskôr sme sa rozhodli vygenerovať číslo účtu, ktoré vysvetlíme nižšie.

 1. Prejdite na domovskú stránku Mullvad, posuňte zobrazenie nadol a kliknite na položku Generovať účet.. Dostanete sa na stránku s jedinečným kódom. Tento kód je všetko, čo potrebujete na prihlásenie a konfiguráciu svojho účtu. Nezabudnite ho preto chrániť.
 2. Dokončite platbu výberom spôsobu platby na stránke s číslom účtu a vykonaním uvedených krokov.
 3. Stiahnite si softvér Mullvad VPN stiahnutím inštalačného súboru .exe pre váš OS.
 4. Nasleduj kroky označené inštalačnou obrazovkou Mullvad VPN.
 5. Otvorte softvér Mullvad Po dokončení inštalácie.
 6. Vyplňte číslo svojho účtu a pripojte sa k ľubovoľnému serveru Mullvad VPN, ktorý sa vám páči!

Mullvad vzhľad a ľahké použitie

Mullvad pripojil Chicago serverAj keď softvér spoločnosti Mullvad môže vyzerať ako väčšina ostatných prémiových sietí VPN, je tu čo povedať, čo sa týka minimálneho množstva možností, ktoré vám to umožňuje. Pretože sa spoločnosť Mullvad rozhodla obmedziť výber medzi protokolmi VPN, softvér sa okrem iného veľmi ľahko používa. Jedinou nevýhodou je, že existuje len veľmi málo informácií o rôznych serveroch, napríklad o tom, ako sú zaneprázdnení a či sú vhodné na stiahnutie torrentov a odblokovanie americkej verzie Netflixu..

Okrem tých menších vecí sa dá povedať len málo o použiteľnosti Mullvadu. Tento softvér nie je mimoriadny, ale všetko sa dá ľahko nájsť a funguje dobre. Malú obťažnosť, ktorú sme mali, bolo, že softvér je viazaný na panel úloh a minimalizuje sa, keď kliknete kdekoľvek mimo túto obrazovku. Všeobecne platí, že Mullvad je slušná, minimalistická VPN, pokiaľ ide o vzhľad a jednoduchosť použitia.

Stanovenie cien a spôsoby platby

na 5, – € mesačne, čo je približne 5,50 $, Mullvad je dosť drahý. Táto cena sa nemení, bez ohľadu na to, či chcete predplatné na mesiac alebo viac. Propagujú platby prostredníctvom bitcoínov alebo bitcoínových hotovosti tým, že vám poskytujú 10% zľavu, ak sa rozhodnete platiť jedným z týchto spôsobov. Aj keď nejde o obrovskú zľavu, určite by stálo za to ju skontrolovať, ak si prajete používať Mullvad dlhšiu dobu.

Spôsoby platby Mullvad

Pokiaľ ide o spôsoby platby, môžete si vybrať z nasledujúcich možností:

 • paypal
 • Kreditná karta
 • bankový prevod
 • svišťanie
 • Bitcoin
 • Bitcoinové peniaze
 • peňažný
 • poukaz

Platba prostredníctvom bitcoínu alebo bitcoínovej hotovosti je najviac anonymná možnosť. Je tiež možné previesť peniaze priamo z vášho bankového účtu na ich. V takom prípade budete počas prenosu zdieľať informácie o svojom účte, čo znamená, že už nebudete úplne anonymní. Ďalšia vec, ktorú treba spomenúť, je, že Mullvad ponúka 30-dňovú záruku vrátenia peňazí.

Zákaznícky servis

Mullvad ponúka vynikajúcu zákaznícku podporu. Aj keď neponúkajú live chat na mieste, rýchlo reagujú na e-maily. Často sme dostali odpoveď na naše otázky do 10 minút. Bolo zrejmé, že na nás odpovedali skutoční zamestnanci a že sa nás skutočne snažili pomáhať namiesto toho, aby nám dávali štandardné odpovede, čo sme veľmi ocenili.

Jediné, s čím nám nemohli pomôcť, bolo odblokovanie americkej verzie Netflixu. Keďže sa Mullvad zameriava na bezpečnosť a súkromie, rozhodli sa nepokúsiť sa odblokovať Netflix. Je to škoda, ale rozumieme poskytovateľovi, ktorý sa zameriava na ochranu súkromia, ako je napríklad Mullvad, ktorý prijíma toto rozhodnutie.

Použiteľnosť záveru Mullvad

Po testovaní Mullvad sme dospeli k nasledujúcim záverom, pokiaľ ide o použiteľnosť poskytovateľa:

 • Mullvad je minimalistický, ale užívateľsky prívetivý poskytovateľ VPN
 • Softvér spoločnosti Mullvad je rýchly a ľahko použiteľný
 • Vytvorenie účtu je jednoduché a vykonáva sa niekoľkými kliknutiami
 • Inštalácia Mullvad je jednoduchá
 • Mullvad nemá v AppStore aplikáciu pre iOS
 • Zákaznícka podpora spoločnosti Mullvad reaguje prekvapivo rýchlo prostredníctvom e-mailu
 • Keďže predplatné stojí 5 € – mesiac (približne 5,50 $), Mullvad nie je najlacnejšou VPN
 • Mullvad ponúka 30-dňovú záruku vrátenia peňazí

Serverová sieť Mullvad

Mullvad má pomerne veľkú sieť serverov. Nie je to také veľké ako u ExpressVPN alebo CyberGhost, ale obsahuje niekoľko stoviek serverov. Mullvad rozdelil svoje servery do troch kategórií:

 • Servery OpenVPN („štandardnejšie“ servery VPN)
 • Servery WireGuard („nový“ druh servera VPN: tieto servery by mali byť rýchlejšie ako servery OpenVPN, ale stále sa vyvíjajú)
 • Mosty (špeciálny druh servera VPN, keď nie sú k dispozícii iné servery z dôvodu online cenzúry)

Mullvad sa nelíši medzi streamingom alebo P2P servermi. Okrem toho pre sieť Tor neponúkajú žiadne špeciálne servery typu „cibuľa“, ako to robí spoločnosť NordVPN.

Počet serverov a umiestnení

Mullvad má celkom 410 serverov rozmiestnených v 63 mestách v 39 krajinách. Umiestnenia serverov sú uvedené v nasledujúcich tabuľkách:

Servery Mullvad OpenVPN

Krajina
Počet serverov
miesta
Albánsko1Tirana
Austrália10Adelaide, Brisbane, Canberra, Melbourne, Perth, Sydney
Rakúsko3Viedeň
Belgicko3Brusel
Brazília2Sao Paulo
Bulharsko2sofia
Kanada13Montreal, Toronto, Vancouver
Česká republika3Praha
Dánsko6Kodaň
Fínsko6Helsinki
Francúzsko3Paríž
Nemecko20Frankfurt
Grécko1Atény
Hong Kong2Hong Kong
maďarsko2Budapest
India1Pune
Izrael1Tel Aviv
Taliansko2Miláno
Japonsko2Tokio
Lotyšsko1riga
Luxembursko1Luxembursko
Moldavsko1Chisinau
Holandsko18Amsterdam
Nový Zéland1Auckland
Nórsko7Oslo
Poľsko3Warsaw
Portugalsko1Lisabon
Rumunsko2Bukurešť
Srbsko2Belgrado, Nis
Singapore2Singapore
južná Afrika1Johannesburg
španielsko3madrid
Švédsko57Göteborg, Helsingborg, Malmö, Štokholm
švajčiarsko9Zürich
Ukrajina1Kiev
Spojené Arabské Emiráty1dubaj
Spojene kralovstvo27Londýn, Manchester
Spojené štáty67Atlanta, Chicago, Dallas, Denver, Los Angeles, Miami, New York, Phoenix, Piscataway, Salt Lake City, San Francisco, Seattle, Secaucus

Servery Mullvad WireGuard

Krajina
Počet serverov
miesta
Austrália4Melbourne, Sydney
Rakúsko2Viedeň
Belgicko2Brusel
Brazília1Sao Paulo
Bulharsko3sofia
Kanada7Montreal, Vancouver
Česká republika3Praha
Dánsko2Kodaň
Fínsko1Helsinki
Francúzsko3Paríž
Nemecko5Frankfurt
Hong Kong1Hong Kong
maďarsko2Budapest
India1Pune
Írsko1dublin
Taliansko3Miláno
Japonsko2Tokio
Lotyšsko1riga
Moldavsko1Chisinau
Holandsko3Amsterdam
Nový Zéland2Auckland
Nórsko3Oslo
Poľsko3Warsaw
Rumunsko3Bukurešť
Srbsko2Belgrado
Singapore1Singapore
španielsko3madrid
Švédsko9Göteborg, Malmö, Štokholm
švajčiarsko4Zürich
Ukrajina1Kiev
Spojene kralovstvo7Londýn, Manchester
Spojené štáty19Atlanta, Chicago, Dallas, Los Angeles, Miami, New York, Phoenix, Piscataway, Salt Lake City, Seattle

Mullvad Bridges

Krajina
Počet serverov
miesta
Austrália1Sydney
Kanada1montreal
Nemecko1Frankfurt
Hong Kong1Hong Kong
Holandsko1Amsterdam
Nórsko1Oslo
Poľsko1Warsaw
Rumunsko1Bukurešť
Singapore1Singapore
Švédsko3Göteborg, Helsingborg, Malmö
Spojené štáty4Chicago, Los Angeles, Miami, New York
Spojene kralovstvo1Londýn

Vyhradená adresa IP

Mullvad neponúka špeciálne adresy IP. Všetky ich adresy IP sú zdieľané a neočakávame, že sa to čoskoro zmení. Mullvad je zameraný na súkromie a bezpečnosť a statické adresy IP, ako napríklad vyhradená adresa IP, sa ľahšie dajú vyhľadať späť k jednej osobe. Preto má zmysel, že by sa rozhodli tieto ponuky neponúkať.

Záverečný server netwerk Mullvad

Toto sú naše závery týkajúce sa serverovej siete Mullvad:

 • Mullvad má primeraný počet serverov po celom svete
 • Mullvad má 288 serverov OpenVPN, 105 serverov WireGuard a 17 mostov
 • Užívatelia Mullvad môžu používať iba zdieľané IP

Mullvadove možnosti

Mullvad je jednoduchá a funkčná VPN. Okrem dobrého zabíjača a mostových serverov neponúkajú ďalšie funkcie, ako sú poskytovatelia, ako napríklad Surfshark. Neexistuje žiadny zoznam povolených položiek, možnosť používať servery MultiHop alebo blokovanie sledovania. Svojím spôsobom je to súčasťou sily spoločnosti Mullvad: ich cieľom je ponúknuť súkromnú a bezpečnú sieť VPN. Akékoľvek iné luxusné výrobky sú na druhom mieste.

Mullvad a Netflix

Ikona aplikácie NetflixNemôžeme zaručiť, že Mullvad bude pracovať na odblokovaní americkej verzie Netflixu. Netflix sa aktívne snaží zabrániť používateľom VPN využívať ich služby a servery Mullvad sa zdajú byť neschopné obísť tento blok. Keď sme sa ich na to pýtali, Mullvad nás informoval, že niektorí používatelia dokážu získať prístup k Netflixu, keď používajú proxy server SOCKS5 a server v New Yorku, ale to pre nás nefungovalo. Toto je skutočná škoda pre VPN, ktorá dosahuje také rýchlosti a bola by perfektná pre streamovanie Netflixom, iba ak by vám to umožnilo prístup.

Mullvad a torrenty

Logo BittorrentAj keď Mullvad nemá žiadne špecializované servery P2P, naše lokálne servery fungovali pri sťahovaní torrentov. Súbory sa sťahovali rýchlo kvôli vysokej rýchlosti serverov Mullvad. Okrem toho nájdete ďalšie pokyny na ochranu svojho klienta BitTorrent na webových stránkach Mullvad. Mullvad nepodporuje iných klientov, pretože títo nie sú open source, neobsahujú adware alebo junkware alebo jednoducho neposkytujú slušné nastavenia ochrany osobných údajov..

Možnosti záveru Mullvad

 • Mullvad nepracuje s Netflixom
 • Sťahovanie torrentov pomocou Mullvad je možné a pre BitTorrent existujú ďalšie bezpečnostné možnosti
 • Mullvad má vypínač
 • Servery Bridge Mullvad vám pomôžu obísť odolné brány firewall

Závery – Naše skúsenosti s Mullvadom

Pros
Zápory
Veľmi dobré, pokiaľ ide o bezpečnosť a súkromieNetflix nefunguje
Neuchováva si denníkyRelatívne drahé
Používa iba najsilnejšie protokoly VPNŽiadny softvér pre iOS
Extrémne rýchle serveryNachádza sa v krajine „14 očí“
Veľmi užívateľsky príjemný softvér
Zákaznícka podpora reaguje rýchlo
Voliteľné servery WireGuard
Sťahovanie možné prostredníctvom torrentov

Mullvad je vynikajúcim poskytovateľom VPN. Aj keď sa zameriavajú hlavne na bezpečnosť a ochranu súkromia, veľmi dobre sa v oblasti rýchlosti a použiteľnosti tiež dobre skóre. Podľa nášho názoru je Mullvad nepochybne jednou z najlepších sietí VPN. Jedinou nevýhodou je, že Mullvad je dosť drahý a nepracuje s (americkou verziou) Netflix. Pre niektorých používateľov to bude stačiť na výber lacnejšej VPN, ktorá používateľom umožní prístup k Netflixu.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me