Preskúmanie Ivacy 2020: cenovo dostupná, používateľsky prívetivá VPN s niektorými problémami s ochranou osobných údajov

Preskúmanie Ivacy (2020)

Spoločnosť Ivacy bola založená v roku 2007 a má sídlo v Singapure. Spoločnosť Ivacy tvrdí, že jej poslaním je vytvoriť úplne bezplatné internetové prostredie pre všetkých. Aby sa to dosiahlo, vynaliezavosť je kľúčová. Spoločnosť Ivacy si pochvaľovala ocenenie a uznanie najmä v roku 2010, keď sa stala prvým poskytovateľom VPN, ktorý ponúkol funkciu rozdelenia tunelov. Tento vývoj mal pozitívny vplyv na rýchlosti, ktoré poskytovatelia VPN môžu dosiahnuť. V roku 2015 sa im podarilo pridať ďalší míľnik do zoznamu úspechov. Bolo to tento rok, keď ich používateľská základňa dosiahla hranicu 2 miliónov.


Nie je ťažké pochopiť, prečo veľa ľudí prichádza s Ivacy, pretože je to veľmi užívateľsky prívetivý poskytovateľ VPN, ktorý ponúka veľa ďalších funkcií a možností. Inštalácia aplikácie Ivacy je navyše veľmi jednoduchá a iba jedno predplatné umožňuje pripojenie piatich zariadení súčasne. Mnohí však súhlasia, že najlepšou časťou tohto poskytovateľa VPN je jeho veľmi priaznivá cena. Ich najdostupnejšie predplatné vás vráti iba 1 dolár mesačne (účtuje sa 60 dolárov každých päť rokov). Znie to dobre, aby to bola pravda? Dáme vám to za sudcu. Nižšie nájdete všetky funkcie, možnosti a špecifikácie spoločnosti Ivacy.

Špecifikácie Ivacy

 • Súčasné spojenia: 5
 • torrentov: +
 • Netflix: +
 • Operačné systémy: Windows, Mac, iOS, Android, Linux
 • protokoly: OpenVPN, L2TP / IPSec, SSTP, IKEv2, PPTP
 • Pravidlá protokolovania: Denníky pripojenia
 • servery: 450+ serverov na 100 miestach
 • Cena: Od 0,99 dolárov mesačne
 • Garancia vrátenia peňazí: 30 dní

Speed ​​- Aká rýchla je Ivacy

Jedným z najdôležitejších aspektov poskytovateľa VPN je jeho rýchlosť. Nechcete, aby sieť VPN bola tak pomalá, že to negatívne ovplyvňuje vaše streamovanie, sťahovanie a celkový internetový zážitok. Preto, hoci takmer každá sieť VPN do určitej miery spomalí vaše pripojenie (aspoň na papieri), je dôležité zvoliť sieť VPN s primeranou rýchlosťou. Aby sme zistili, či sú rýchlosti Ivacy na rovnakej úrovni, intenzívne sme testovali rýchlosť ich služieb VPN. Výsledky týchto testov rýchlosti nájdete nižšie.

Výsledky testu rýchlosti jazdy

Nižšie nájdete výsledky rôznych testov rýchlosti, ktoré sme vykonali na testovanie rýchlosti pripojenia spoločnosti Ivacy. Na vykonanie týchto testov sme použili speedtest.net. Testy boli vykonané z našej kancelárie v Holandsku.

Bez siete VPN (speedtest.net):

Ivacy najrýchlejší - bez VPN

Ak nie sme vôbec pripojení k sieti VPN, vidíte rýchlosť nášho pripojenia.

Server v Holandsku (speedtest.net):

Ivacy speed test - holandský server

Toto sú výsledky rýchlostných testov, keď sme pripojení k serveru Ivacy v Holandsku. Použili sme funkciu automatického výberu servera, ktorá nás spojila s najrýchlejším serverom v Holandsku. Ako vidíte, naša rýchlosť sťahovania sa znížila, ale iba okrajovo. Rýchlosť nahrávania sa trochu znížila. Môže to spôsobiť určité problémy, ak často nahrávate obsah na internet (napríklad videá YouTube alebo torrenty). Náš ping sa takmer vôbec nezvýšil (nárast o 8 ms je veľmi malý).

Server v Spojených štátoch (speedtest.net): 

Ivacy speed test - americký server

Tu nájdete výsledky testov rýchlosti, keď sme boli pripojení k serveru Ivacy v Spojených štátoch. Keďže naša testovacia lokalita (naša kancelária) bola v Holandsku, vyššie uvedené výsledky sú pravdepodobne dobrým znakom toho, čo by sa stalo, keby ste sa pripojili k serveru, ktorý je veľmi vzdialený od miesta vášho bydliska alebo bydliska. Ako sa dalo očakávať, ping sa značne zvýšil. Pri pripájaní k serveru na druhej strane sveta je to však úplne normálne. Rýchlosť sťahovania je však celkom pôsobivá. Rýchlosť nahrávania bohužiaľ dosť poklesla. Tieto výsledky sa však nemusia veľmi obávať, ak VPN používate hlavne na „konvenčné činnosti“, ako je napríklad prehliadanie, streamovanie a sťahovanie, ako uvidíme neskôr..

Rýchlosť pri každodennom používaní

Celkovo možno povedať, že pre väčšinu skutočných životov ponúka Ivacy dobré rýchlosti. Rýchlosti Ivacy sme testovali počas širokého rozsahu online aktivít a celkovo sa VPN darilo dobre. Preskúmali sme rýchlosť Ivacy počas online úloh, ako sú prehliadanie webových stránok, streamovanie videa (napr. Na Netflix), sťahovanie torrentov a hranie online hier.

Pri prehľadávaní internetu sa Ivacy ukázala ako veľmi rýchla. V skutočnosti sme jednoducho nevšimli žiadny rozdiel medzi prehliadaním s VPN alebo bez VPN. Všetky webové stránky sa načítali rýchlo a podarilo sa nám prihlásiť na všetky webové stránky a platformy, ktoré sme chceli. Tiež sme mohli skontrolovať náš e-mail a sťahovať prílohy bez akýchkoľvek problémov alebo viditeľného oneskorenia.

Ukázalo sa, že aj streamovanie videí je pre Ivacy ľahkou úlohou a vôbec sme si nevšimli spomalenie spojenia. Iba pri otvorení novej stránky s prehľadom videí na YouTube sme zaznamenali menšie oneskorenie. Toto oneskorenie však sotva trvalo viac ako sekundu. Ďalej sme boli schopní pohodlne používať Netflix a Spotify so spustením Ivacy okamžite.

Okrem toho sa ukázalo, že sťahovanie súborov bolo rýchle. Všimli sme si malý rozdiel v rýchlosti v porovnaní so sťahovaním torrentov a iných súborov bez VPN. To však nebol vážny problém. Na službe Ivacy je pekné, že ponúka funkciu sťahovania súborov na mimoriadne dobre zabezpečený server.

Počas hrania sme si tiež všimli pozoruhodne malý rozdiel v rýchlosti medzi používaním Ivacy a hraním bez pripojenia VPN, aspoň pri použití servera v Holandsku (kde sa nachádza naša kancelária). Keď sme vyskúšali niekoľko rôznych hier na serveri Ivacy v Spojených štátoch, všimli sme si pomerne veľké zníženie rýchlosti. Toto nám hovorí, že hranie hier pri používaní siete Ivacy VPN vám určite poskytne dobrý zážitok z hrania online, ak si nevyberiete server Ivacy, ktorý je veľmi vzdialený od geografického umiestnenia (predovšetkým na rôznych kontinentoch)..

Záver Rýchlosť Ivacy

Náš konečný rozsudok o rýchlosti Ivacy je nasledujúci:

 • Pre poskytovateľa VPN ponúka Ivacy nadpriemerné rýchlosti.
 • Podľa našich testov rýchlosti spôsobuje Ivacy určitú stratu rýchlosti.
 • Oneskorenia, ktoré spôsobuje Ivacy, sú také malé, že stále môžete pohodlne prehľadávať, streamovať a sťahovať pomocou Ivacy bežiaceho na pozadí..
 • Hranie tiež nebolo problémom, ale mali by ste sa uistiť, že sa pripájate k serveru Ivacy, ktorý nie je od vás príliš ďaleko. Inak by zvýšené ping mohlo spôsobiť určité problémy.

Bezpečnosť – Ako bezpečné je Ivacy?

Bezpečnosť a súkromie môžu byť iba najdôležitejšími aspektmi VPN. Ľudia, najmä po investovaní do služby VPN, chcú byť online online. To je presne dôvod, prečo dôkladne preskúmame bezpečnosť všetkých sietí VPN na našom webe.

Ivacy tvrdí, že jej bezpečnosť je „pevná“. Poslaním spoločnosti Ivacy je vytvoriť bezpečný digitálny svet, prístupný pre každého. Ivacy hovoria, že pomáhajú vytvárať tento svet pomocou ich služieb VPN a jej jedinečných ďalších funkcií a možností.

Ivacy ponúka vypínač zabíjania, ktorý pomáha chrániť vaše súkromie a bezpečnosť v prípade, že sa z akéhokoľvek dôvodu preruší vaše pripojenie k serverom Ivacy. Ivacy ďalej ponúka NAT-firewall (za ďalších $ 1 mesačne). Toto je brána firewall na serveroch spoločnosti Ivacy, ktorá by mala odfiltrovať vírusy a iný malware pred tým, ako sa vôbec dostane k vášmu zariadeniu alebo sieti. Tieto funkcie sú len malou časťou súboru nástrojov spoločnosti Ivacy na zabezpečenie vášho súkromia a zabezpečenia online. V pravidlách ochrany osobných údajov spoločnosti Ivacy sa okrem toho uvádza, že poskytovateľ neuchováva žiadne záznamy o internetových aktivitách svojich používateľov. Nižšie nájdete viac informácií o šifrovacích protokoloch spoločnosti Ivacy, ich protokolovacej politike a ďalších záležitostiach týkajúcich sa zabezpečenia.

Protokoly Ivacy

Ivacy ponúka svojim používateľom vynikajúcu bezpečnosť, čiastočne vďaka ich veľkému šifrovaniu: Ivacy ponúka šifrovanie AES-256-bit. Všeobecne sa to považuje za veľmi bezpečný typ šifrovania, ktorý je pre vlády alebo hackerov veľmi ťažké rozlúštiť. Ivacy ponúka nasledujúce šifrovacie protokoly:

 • OpenVPN
 • tajnosť
 • IKEv2
 • L2TP / IPSec
 • PPTP
 • SSTP

Každý z týchto protokolov VPN má, samozrejme, svoj vlastný súbor výhod a nevýhod. OpenVPN sa všeobecne považuje za najbezpečnejší z týchto (a často aj všetkých) VPN protokolov, ale teoreticky niektoré z týchto protokolov, ako napríklad PPTP a IKEv2, by mohli byť schopné ponúknuť (mierne) vyššie rýchlosti.

Vezmite prosím na vedomie: Na niektorých zariadeniach (napr. Mac) podporuje protokol Ivacy protokol IPSec (bez protokolu L2TP). Tento protokol sa považuje za celkom bezpečný.

Zásady protokolovania a ochrana osobných údajov

Ivacy vo svojich zásadách ochrany osobných údajov jasne uvádza, že nevedú záznamy o svojich užívateľoch akéhokoľvek druhu. Ivacy v skutočnosti tvrdí, že „už od návrhu“ nemajú citlivé údaje, ktoré by mohli zdieľať, aj keď sú zo zákona povinní tak urobiť. Toto je, samozrejme, skvelá správa pre ľudí, ktorí si cenia anonymitu a súkromie u poskytovateľa VPN, čo sú pravdepodobne hlavné dôvody, prečo mnohí VPN získavajú. Avšak sme si všimli niečo trochu znepokojujúce na serveroch Ivacy, pokiaľ ide o súkromie a anonimitu.

Pred niekoľkými mesiacmi sme si všimli niečo neobvyklé, ktoré Ivacy neuviedla nikde na svojej webovej stránke ani nikde inde: používali servery patriace spoločnosti GZ Systems Ltd. Táto spoločnosť vlastní PureVPN, ďalší populárny poskytovateľ VPN. To by mohlo znamenať, že spoločnosť PureVPN alebo dokonca spoločnosť GZ Systems Ltd. mala / mala prístup k údajom používateľov spoločnosti Ivacy. Tento nárok sme skontrolovali aj pomocou testu úniku DNS. Boli to výsledky, keď sme boli pripojení k serveru Ivacy v USA:

Ďalším náznakom pravdy k tomuto tvrdeniu, ktoré sme dostali, bola chvíľa späť, keď sme kontaktovali zástupcu spoločnosti Ivacy a omylom sa zdalo, že je presvedčená, že sme používateľmi PureVPN, a oslovila nás ako takú..

Zažívacie-DNS-leak-test

V každom prípade by malo byť jasné, že konkrétny server, ktorý sme testovali, bol v tom čase vlastníkom PureVPN / GZ Systems. Pokúsili sme sa overiť, či Ivacy v súčasnosti stále používa servery patriace spoločnosti GZ Systems Ltd. Kontaktovali sme zákaznícku podporu spoločnosti Ivacy, aby sme sa o tom opýtali. Zástupca Ivacy, s ktorým sme sa zhovárali, nás požiadal, aby sme chvíľu počkali, kým odpovedal na otázku, po ktorej uviedol, že „Ivacy nevyužíva servery patriace do systémov GZ“. Náš druhý recenzent to nemohol overiť z dôvodu technického problému, s ktorým sa stretol v aplikácii Ivacy. Faktom však zostáva, že celá táto (minulá) situácia vyvoláva niekoľko otázok a, bohužiaľ, do istej miery podkopáva tvrdenia Ivacy o „pevnom zabezpečení“..

Aké informácie potrebuje Ivacy?

Netreba dodávať, že pri vytváraní účtu VPN by ste v ideálnom prípade chceli poskytnúť čo najmenej informácií o sebe. Poskytovanie množstva osobných informácií pri vytváraní účtu na riešenie ochrany súkromia neporušuje účel. Preto skúmame, koľko informácií potrebujú všetky VPN na našom webe pri vytváraní vášho účtu. Na vytvorenie účtu Ivacy je potrebné uviesť niekoľko osobných údajov.

Najprv musíte získať predplatné, čo znamená zadanie mena a e-mailovej adresy spoločnosti Ivacy. V závislosti od zvoleného spôsobu platby sa budete musieť vzdať aj určitých informácií o platbe. Ak chcete zostať čo najviac anonymní, odporúčame vám platiť bitcoinmi. Bitcoin je jedným z najviac anonymných spôsobov platby a poskytuje vám prakticky úplnú anonymitu.

Nakoniec, na dokončenie vytvorenia účtu budete musieť vyplniť meno účtu a heslo. Ak chcete zostať v anonymite, je najlepšie zvoliť názov účtu, ktorý sa nedá vysledovať späť k vám.

Záver Bezpečnosť spoločnosti Ivacy

Po vykonaní nášho výskumu sme dospeli k záveru o bezpečnosti Ivacy:

 • Ivacy ponúka spoľahlivé AES-256-bitové šifrovanie.
 • Ponúkajú niektoré vynikajúce bezpečnostné funkcie, ako napríklad firewall NAT na svojich serveroch a mimoriadne dobre zabezpečené servery na stiahnutie.
 • Táto sieť VPN ponúka množstvo rôznych šifrovacích protokolov (poznámka: nie všetky sú dostupné na všetkých zariadeniach)..
 • Ivacy neuchováva žiadne záznamy o svojich užívateľoch.
 • Pokiaľ ide o servery, môže mať Ivacy celkom vážne bezpečnostné riziko.

Prívetivosť pre Ivacy

Ivacy je veľmi užívateľsky prívetivý poskytovateľ VPN. Ivacy mal pri navrhovaní svojej aplikácie jasne hlavnú funkciu poskytovateľa VPN. Keď ste pripojení k niektorému zo serverov Ivacy, okamžite uvidíte umiestnenie servera, ku ktorému ste pripojení, a na ako dlho ste pripojení. Okrem toho má aplikácia vyhradené možnosti sťahovania, streamovania a odblokovania geograficky obmedzeného obsahu.

Internetová stránka Ivacy

Internetová stránka spoločnosti Ivacy je jasná, dobre navrhnutá a obsahuje všetky informácie (potenciálne), ktoré používatelia Ivacy požadujú. Na svojej domovskej stránke nájdete všeobecné informácie o Ivacy a dôvod, prečo je VPN dôležitým a cenným nástrojom na ochranu vášho súkromia. Nájdete tu aj podrobnejšie informácie o samotnej službe Ivacy, napríklad o rôznych predplatných a cenách. Webová stránka je veľmi dobre navrhnutá a naviguje intuitívnym spôsobom. Má dokonca živé okno rozhovoru, kde môžete napísať akúkoľvek otázku, ktorú máte, po ktorej vám čoskoro bude asistovať zástupca spoločnosti Ivacy (viac o tom neskôr). Jedinou skutočnou nevýhodou, ktorú by sme si mohli myslieť, je skutočnosť, že webová stránka Ivacy je trochu reklamná.

Po prihlásení na webe budete mať prístup k nastaveniam a možnostiam svojho účtu. Rovnako ako zvyšok webu, aj táto stránka členov je užívateľsky prívetivá a uľahčuje konfiguráciu vášho účtu. Na tejto stránke sa okamžite zobrazí všetka vaša predchádzajúca korešpondencia s podporou zákazníkov spoločnosti Ivacy a všetky nezaplatené faktúry. Odtiaľ môžete tiež otvoriť novú vstupenku so zákazníckou podporou spoločnosti Ivacy pre prípadné otázky. Okrem toho, ak zákazníci prejdú v hlavnom menu na možnosť „presmerovanie portov“, dostanú nejaké informácie o voliteľnej bráne NAT-firewall a o možnosti pridať túto mimoriadnu bezpečnostnú funkciu do svojho predplatného.

Postup inštalácie spoločnosti Ivacy

Inštalácia aplikácie Ivacy do vášho zariadenia je veľmi jednoduchá. Nakoniec, tento poskytovateľ VPN ponúka softvér pre všetky hlavné zariadenia a operačné systémy (Windows, Mac, Android, iOS a Linux). Stiahnutie všetkých týchto rôznych aplikácií je veľmi jednoduché. Ivacy môžete nainštalovať na väčšinu zariadení v 6 jednoduchých krokoch:

 • Prejdite na webovú stránku spoločnosti Ivacy.
 • Kliknite na „Získať Ivacy“ alebo prejdite nadol a vyberte si predplatné a vyberte požadované doplnky (NAT-firewall a / alebo vyhradenú IP) a platte preferovaným spôsobom platby.
 • Stiahnite si správnu aplikáciu pre svoj operačný systém.
 • Prihláste sa pomocou svojich prihlasovacích údajov (ktoré vám budú zaslané e-mailom).
 • Vyberte server a pripojte sa k nemu.
 • Vychutnajte si bezpečné a slobodné prehliadanie webu!

Ako ste si už prečítali vyššie, v 6 rýchlych a ľahkých krokoch si môžete nainštalovať Ivacy do svojho zariadenia. Na mobilných zariadeniach je to ešte jednoduchšie, pretože vám umožňujú jednoducho si stiahnuť aplikáciu Ivacy z AppStore (na iPhone) alebo Google Playstore (na telefónoch s Androidom). Mobilné aplikácie spoločnosti Ivacy ponúkajú všetky funkcie a možnosti, ktoré ponúka verzia pre počítač. Podrobnejšie to rozoberieme v ďalšej časti tejto recenzie.

Vzhľad a užívateľská prívetivosť softvéru Ivacy

Ivacy mobile appNemôžeme dostatočne zdôrazniť, že spoločnosť Ivacy je veľmi užívateľsky prívetivý poskytovateľ VPN. Najmä pre „začiatočníkov VPN“ sú aplikácie Ivacy vynikajúce. Aplikácia je veľmi intuitívna a má samostatnú podponuku pre všetky rôzne funkcie, ako napríklad streamovanie, sťahovanie a odblokovanie webových stránok a obsahu. To znamená, že služba Ivacy sa dobre stará o hlavné skupiny ľudí, ktorí používajú VPN, ao dôvodoch, prečo používajú VPN.

Aplikácia Ivacy sa nepochybne javí ako veľmi profesionálna na stolných aj mobilných zariadeniach. Obidve verzie umožňujú rýchle pripojenie k serveru VPN jedným stlačením veľkého bieleho tlačidla. Ako môžete vidieť na obrázku obrazovky vpravo, je ľahké prepínať medzi rôznymi možnosťami a umiestneniami servera, a to dokonca aj v mobilnej verzii.

Ivacy zjavne strávila veľa času a úsilia pri vytváraní aplikácie, ktorá je pre užívateľa čo najpríjemnejšia. Jednoznačne odviedli skvelú prácu.

Ceny a platobné metódy

Ivacy je veľmi cenovo dostupný poskytovateľ VPN. Čím dlhšie si kúpite predplatné, tým dostupnejšia bude mesačná sadzba. Ak získate predplatné, ktoré je možné zrušiť každý mesiac, získate späť 8,95 dolárov mesačne. Jednoročný plán stojí 3 doláre mesačne. Ak sa zaviažete na predplatné na 2 roky, bude vás to stáť 1,99 dolárov mesačne. Ak však hľadáte skutočne dostupné predplatné, nemôžete pokaziť 5-ročný plán spoločnosti Ivacy, ktorý stojí iba 1 $ mesačne. Vďaka tomu je Ivacy jednou z najdostupnejších VPN na trhu.

Bohužiaľ, Ivacy neponúka bezplatnú verziu svojej VPN. Neponúkajú ani skúšobnú verziu. Našťastie všetky predplatné, ktoré sú na jeden rok alebo dlhšie, majú 30-dňovú záruku vrátenia peňazí. V skutočnosti to znamená, že si môžete vyskúšať Ivacy 30 dní pred tým, ako sa zaviažete na (dlhodobé) predplatné. Ak pôjdete s predplatným na 30 dní, získate iba záruku vrátenia peňazí na 7 dní.

Ak si chcete kúpiť svoje predplatné Ivacy, môžete si vybrať z nasledujúcich spôsobov platby:

 • Kreditná / debetná karta (Visa, MasterCard, American Express, Discover Network, JCB, Diners Club)
 • PayPal
 • BitPay
 • Alipay
 • PerfectMoney
 • Paymentwall (ideálny, Neosurf, Clickandbuy, Dotpay, Onecard, Mobiamo)
 • Kryptomena (niekoľko možností, vrátane BitCoin)

Niektoré z platobných možností spoločnosti Ivacy

Zákaznícky servis

Ivacy tvrdo pracuje na zodpovedaní vašich otázok čo najrýchlejšie a najlepšie. Existujú rôzne spôsoby, ako kontaktovať zákaznícku podporu spoločnosti Ivacy. Môžete im poslať e-mail, začať live chat na ich webových stránkach alebo ich dokonca osobne navštíviť v kancelárii v Singapure. Na svojich webových stránkach majú tiež veľmi užitočnú a rozsiahlu stránku „Často kladené otázky“ (FAQ). Netreba dodávať, že sme sami kontaktovali spoločnosť Ivacy, aby sme otestovali ich schopnosť reagovať a kvalitu ich zákazníckej podpory.

Niekoľkokrát sme kontaktovali Ivacy pomocou praktickej funkcie živého chatu na ich webových stránkach. Napríklad sme im položili otázky o svojich serveroch a o tom, či majú inú kanceláriu ako tú v Singapure (nemajú) a odpovedali nám veľmi rýchlo a efektívne. Spôsob, akým nás oslovili, bol veľmi zdvorilý a zakaždým, keď sa pýtali, či ich odpoveď zodpovedajúcim spôsobom zodpovedala aj naše otázky.

Na začatie rozhovoru a položenie otázky na webových stránkach spoločnosti Ivacy nemusíte vyplňovať žiadne informácie. Nemusíte byť ani zákazníckym zákazníkom. Je to skvelý spôsob, ako získať viac informácií o službe Ivacy ešte predtým, ako sa zaviazate k 30-dňovému obdobiu vrátenia peňazí, ktoré získate pri všetkých odberoch počas jedného roka. Ak nie ste prihlásený / -á na ich webové stránky a nie ste pripojení k serveru VPN, pekne prispieva aj k myšlienke byť čo najviac anonymný, a to aj pri kontaktovaní podpory zákazníkov..

Záver užívateľská prívetivosť Ivacy

Na základe našich skúseností s používaním a testovaním Ivacy tieto závery týkajúce sa jeho používateľskej prívetivosti:

 • Ivacy je veľmi užívateľsky príjemný
 • Stolové aj mobilné aplikácie Ivacy sú intuitívne a veľmi ľahko použiteľné
 • Internetová stránka spoločnosti Ivacy je jasná a dobre navrhnutá, ale dosť náročná na reklamu
 • Vytvorenie účtu Ivacy je rýchle a ľahké
 • Získanie predplatného služby Ivacy je výhodné, pretože akceptuje mnoho rôznych spôsobov platby
 • Bohužiaľ, Ivacy neponúka skúšobnú alebo bezplatnú verziu
 • Zákaznícka podpora spoločnosti Ivacy je veľmi ľahko dosiahnuteľná a veľmi užitočná

Sieť servera Ivacy

Serverová sieť spoločnosti Ivacy je pomerne veľká, najmä pre sieť VPN, ktorá ešte nie je jedným z najväčších hráčov. Ponúkajú 450+ serverov vo viac ako 100 krajinách. Väčšina serverov sa nachádza na dvoch kontinentoch, ktoré majú najviac používateľov Ivacy, ktorými sú Severná Amerika (konkrétne USA) a Európa. Nižšie nájdete viac informácií o serveroch Ivacy, umiestneniach serverov a možnostiach a možnostiach serverov.

Počet serverov a umiestnení

Ivacy má servery vo viac ako 100 krajinách. V priemere majú v každej krajine 2 umiestnenia serverov, hoci väčšie krajiny ako Rusko a USA majú viac serverov. V skutočnosti má USA 18. V každom prípade spoločnosť Ivacy ponúka viac ako dostatok serverov a umiestnení serverov, aby sa geodblokovanie stalo veľmi životaschopnou možnosťou s touto VPN. Nižšie nájdete počet serverov, ktoré Ivacy ponúka na kontinent:

Zažívacie servery-kontinent

Na prehľadávanie webových stránok môžete použiť ktorýkoľvek zo serverov spoločnosti Ivacy, ale spoločnosť Ivacy tiež ponúka niektoré špeciálne servery na konkrétne účely. Napríklad ponúkajú špeciálne streamingové servery, na ktoré môžete prejsť kliknutím na funkciu streamovania v ponuke na ľavej strane aplikácie Ivacy. Po pripojení k týmto serverom získate okamžitý prístup k vašim obľúbeným streamingovým službám. Vďaka tomu je Ivacy veľmi užívateľsky prívetivou voľbou pre ľudí, ktorí radi používajú napríklad Netflix.

Okrem toho má Ivacy tiež sadu špeciálnych P2P serverov, vďaka ktorým je sťahovanie (torrent) veľmi pohodlné. K týmto serverom sa môžete pripojiť výberom funkcie sťahovania v aplikácii Ivacy. Tieto servery na stiahnutie sú rozmiestnené po celom svete.

Vyhradená adresa IP

Ivacy tiež ponúka vyhradené adresy IP. Existuje niekoľko dôvodov, prečo by ste mohli chcieť použiť vyhradenú adresu IP. Napríklad vyhradené adresy IP budú blokované sieťou Netflix a inými (streamingovými) službami menej pravdepodobné ako bežné servery IP VPN. Normálne jeden server VPN používa veľmi veľká skupina používateľov VPN. To znamená, že streamingové služby, ako je Netflix, si všimnú, že z rovnakej adresy IP získavajú veľa prenosu. Vyhradená adresa IP je jedinečná pre každého používateľa, ktorý ju má, čo znamená, že sa s týmto problémom nestretnete a je oveľa menej pravdepodobné, že bude blokovaný webmi a aplikáciami..

Keďže vyhradená adresa IP je určená práve pre vás, znamená to, že ak chcete, môžete vždy použiť tú istú adresu IP, aj keď používate sieť VPN. To môže byť veľmi užitočné, pretože niektoré online služby (napríklad portály online bankovníctva) prijímajú dodatočné bezpečnostné opatrenia, keď sa pokúsia prihlásiť z veľmi odlišnej adresy IP. Aby sa používateľom umožnilo prihlásiť sa z inej adresy IP, tieto služby často vyžadujú ďalšie overenie, napríklad vyplnenie bezpečnostného kódu, ktorý banka pošle do vášho telefónu. Ak napríklad veľa cestujete a tieto bezpečnostné opatrenia (aj keď sú veľmi dôležité) považujete za príliš veľa problémov, môžete jednoducho získať vyhradenú IP adresu..

Ivacy ponúka svojim užívateľom všetky vyššie uvedené výhody so svojimi vyhradenými IP adresami. Tieto vyhradené adresy IP stoja navyše 1,99 dolárov mesačne. Ak to porovnáte s mnohými inými poskytovateľmi VPN, je to celkom cenovo dostupné. Ivacy má niekoľko serverov, ktoré podporujú vyhradené IP adresy. Tieto servery sa nachádzajú v USA, Austrálii, Kanade, Nemecku, Hongkongu, Singapure a Spojenom kráľovstve.

Sieť a umiestnenia záverečného servera

Po našich rozsiahlych testoch a výskume v oblasti Ivacy je toto naše konečné rozhodnutie o sieti serverov Ivacy:

 • Ivacy má primerane veľkú sieť serverov so 450 a viac servermi vo viac ako 100 krajinách.
 • Sieť serverov Ivacy je rozmiestnená na všetkých kontinentoch.
 • Táto sieť VPN tiež ponúka špeciálne servery na streamovanie a sťahovanie.
 • Ivacy tiež ponúka vyhradené adresy IP za ďalších 1,99 dolárov mesačne.

Možnosti a funkcie spoločnosti Ivacy

Ivacy ponúka všetky štandardné možnosti, ktoré môžete očakávať od modernej siete VPN, ale nekončí to. Majú tiež veľa ďalších funkcií, z ktorých niektoré sú úplne jedinečné.

Ivacy ponúka prepínač zabíjania. Toto je funkcia, ktorá v podstate vypne vaše internetové pripojenie, ak sa z akéhokoľvek dôvodu stratíte pripojenie k serveru VPN. Toto je bezpečnostné opatrenie, ktoré zabráni ohrozeniu vášho súkromia a bezpečnosti v prípade nepravdepodobnej straty spojenia. Hneď ako bude pripojenie k sieti VPN opäť funkčné, obnoví sa vaše internetové pripojenie.

Ivacy navyše ponúka možnosť použitia ich NAT-firewall. Toto je firewall na úrovni servera (na serveroch Ivacy), ktorý v podstate funguje ako dodatočná vrstva ochrany medzi vami a vírusmi a iným škodlivým softvérom. Koniec koncov, tento firewall môže odfiltrovať veľa škodlivého softvéru skôr, ako sa dostane do brány firewall vašej siete, a teda do vašej siete alebo zariadenia. Navyše v tejto situácii často nemusí bežný firewall vášho smerovača často fungovať, pretože mnohé z týchto brán firewall nedokážu úspešne prečítať informácie odoslané medzi počítačom a serverom VPN (kvôli šifrovaniu). Z tohto dôvodu odporúčame využiť bránu firewall NAT, ktorú ponúka Ivacy.

Nakoniec spoločnosť Ivacy ponúka možnosť „rozdeleného tunela“ a bola v skutočnosti prvou sieťou VPN, ktorá tak urobila v roku 2010. Pomocou tejto možnosti si môžete vybrať, ktoré údaje chcete odoslať prostredníctvom pripojenia VPN a ktoré údaje sa dajú jednoducho odoslať “ ako zvyčajne “(nie je šifrovaná a chránená sieťou VPN). Hlavnou výhodou je, že môžete znížiť množstvo dát, ktoré sa odosielajú do a z vášho počítača prostredníctvom pripojenia VPN, čo znamená, že sa vaše pripojenie VPN pravdepodobne urýchli (trochu).

Ivacy a Netflix

Ivacy dobre pracuje s Netflixom. Vyhradené streamingové servery Ivacy vám poskytnú prístup k populárnej streamovacej službe. Aby to fungovalo, musíte použiť špeciálnu funkciu streamovania aplikácie, čo znamená, že nemôžete získať prístup ku každej existujúcej verzii systému Netflix špecifickej pre jednotlivé krajiny. Navyše, počas našich testov sme si všimli, že zatiaľ čo americký streamovací server funguje dobre, ostatné majú určité problémy. Keďže však je verzia Netflixu v USA zďaleka najobľúbenejšia a najväčšia, nevidíme to pre mnoho ľudí veľký problém..

Ivacy a torrenty

Ivacy funguje dobre, pokiaľ ide o sťahovanie torrentov. Bolo pre nás ľahké sťahovať najrôznejšie torrent súbory pomocou Ivacy. Ak v aplikácii Ivacy prejdete na vyhradenú možnosť sťahovania, môžete si ľahko vybrať medzi rôznymi servermi, ktoré podporujú sťahovanie (P2P). Ivacy má slušný počet serverov, ktoré podporujú sťahovanie (P2P).

Záver Ivacy a jeho vlastnosti

Pros
Zápory
Jednoduché použitieNa niektorých zariadeniach ponúka Ivacy iba protokol IPSec
Veľa ďalších funkcií a možnostíMožné bezpečnostné riziko: nejasné, či spravujú svoje vlastné servery
Jednoduchá inštaláciaStreamovacie servery v Európe nie vždy fungujú (dobre)
Rýchla a priateľská podpora zákazníkov
Veľmi cenovo dostupné (od 1 $ mesačne)
Kompatibilné s USA Netflix
Kompatibilný s torrentom
30-dňová záruka vrátenia peňazí
Ponúka vyhradené adresy IP
Ponúka mnoho rôznych protokolov

Celkovo vzaté, Ivacy je vynikajúci poskytovateľ VPN. Poskytujú rýchle a stabilné pripojenia a veľmi užívateľsky príjemný softvér a aplikácie. Táto VPN navyše umožňuje používateľom vybrať si zo širokej ponuky rôznych protokolov a ďalších funkcií a možností.

Príklad: Ivacy ponúka rozdelené tunelovanie, NAT-firewall, dedikované IP adresy a vypínač zabíjania. Aplikácia Ivacy je veľmi intuitívna. Môžete jednoducho vybrať možnosť a typ serverov, ktoré chcete v aplikácii použiť. Pomocou možnosti streamovania získate ľahký prístup k americkej verzii Netflix a pomocou funkcie sťahovania si môžete sťahovať torrenty pôsobivou rýchlosťou.

Bohužiaľ sa však spoločnosť Ivacy predáva sama o sebe, pokiaľ ide o bezpečnosť. Aj keď Ivacy používa solídne šifrovanie AES-256-bit, nie je jasné, či ich pripojenie k VPN používa / používa servery, ktoré nie sú ich: servery patriace do PureVPN. Zdá sa, že Ivacy ukladá protokoly o pripojení. Inými slovami, Ivacy je veľmi užívateľsky prívetivá VPN s množstvom ďalších funkcií a možností, ale má určité nedostatky, pokiaľ ide o ochranu súkromia a bezpečnosť..

Odporúčame predovšetkým Ivacy ľuďom, ktorí majú veľmi špecifické „požiadavky VPN“, ktoré by niektorá z mnohých ďalších funkcií Ivacy mohla splniť, alebo pre nových používateľov VPN z dôvodu jej užívateľskej prívetivosti. Avšak pre ľudí, ktorí hľadajú sieť VPN, ktorá svieti, pokiaľ ide o ochranu súkromia a bezpečnosť, pravdepodobne by sme mali väčšiu tendenciu odporúčať PIA alebo ExpressVPN..

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me