Preskúmanie Hide.me (2020): rýchle a ľahko použiteľné | VPNOverview

Hide.me Review (2020) – rýchla a užívateľsky prívetivá VPN

Hide.me je relatívne nový poskytovateľ VPN. Ich cieľom je poskytovať rýchlu a bezpečnú službu VPN. Hide.me je pôvodne nemčina a bola založená v roku 2012 (predtým sa volala Hide.io). Spoločnosť sa nachádza v Malajzii z dôvodu právnych predpisov o ochrane súkromia v tejto krajine. Poskytovateľ sa stáva každým dňom známym a má po celom svete 10 miliónov používateľov.


Hide.me bol navrhnutý tak, aby poskytoval užívateľsky príjemnú, ale veľmi bezpečnú virtuálnu súkromnú sieť (VPN). V poslednej dobe sa tiež zameriavajú na to, aby boli najrýchlejšou sieťou VPN na trhu. Hide.me je jedným z mála poskytovateľov VPN, ktorý je certifikovaný bez prihlásenia. Budeme sa zaoberať všetkými týmito tvrdeniami neskôr v preskúmaní.

Hide.me ponúka dobré šifrovanie a je veľmi rýchly. Táto VPN je o niečo drahšia ako väčšina ostatných poskytovateľov VPN. Našťastie si môžete vyskúšať Hide.me zadarmo s 30-dňovou zárukou vrátenia peňazí. Poskytujú dokonca bezplatnú službu, ale keď ju použijete, obmedzia vaše údaje.

Inštalácia Hide.me je pomerne ľahká a so svojím prémiovým plánom môžete použiť jedno predplatné pre 10 zariadení súčasne. Týmto spôsobom môžete chrániť veľa zariadení súčasne a chrániť tak svoju anonymitu.

Špecifikácie Hide.me

 • Súčasné spojenia: 10
 • torrentov: +
 • Netflix:
 • Operačné systémy: Windows, Mac, iOS, Android, Linux
 • protokoly: OpenVPN, PPTP, L2TP / IPsec, IKEv2, IKEv1, SoftEther
 • Pravidlá protokolovania: Žiadne záznamy
 • servery: 1560 serverov na 60 miestach
 • Cena: Od 4,99 dolárov mesačne
 • Garancia vrátenia peňazí: 30 dní

Speed ​​- Aká rýchla je Hide.me?

Rýchlosť je dôležitou súčasťou skúseností ľudí s poskytovateľmi VPN. Je nepríjemné, keď sa musí streamovať váš videostream alebo keď počas hry dôjde k oneskoreniu. Pretože je to také dôležité, intenzívne sme testovali rýchlosť serverov Hide.me. Urobili sme to tak, že sme vykonali niekoľko testov rýchlosti na rôznych serveroch a pri pohľade na rýchlosti počas každodenného používania. Všetky naše skúsenosti si môžete prečítať nižšie.

Výsledky testov rýchlosti Hide.me

Tu nájdete výsledky niekoľkých rýchlostných testov, ktoré sme vykonali pre rôzne servery Hide.me. Testovali sme z našej lokality v Holandsku. Upozorňujeme, že výsledky sa môžu veľmi líšiť, ak ste niekde inde na svete. To by však malo poskytnúť všeobecný údaj o ich rýchlosti.

Rýchlosť bez siete VPN (Speedtest.net):

Najrýchlejší test bez VPN

Vyššie si môžete pozrieť rýchlosti internetu, ktoré sa nám páčia, bez použitia siete VPN.

Rýchlosť s miestnym serverom v Holandsku (Speedtest.net):

Najrýchlejšia s VPN NL

Tento obrázok ukazuje výsledky našich internetových rýchlostí, keď sme sa pripojili prostredníctvom servera Hide.me v Haarleme (Holandsko). Ako vidíte, výsledky zostali prakticky rovnaké, čo je v prípade VPN dosť výnimočné.

Rýchlosť so serverom v USA (Speedtest.net):

Najrýchlejšia s VPN VS

Toto sú výsledky nášho testu so serverom v USA. Tieto výsledky môžu byť dôležité, ak chcete získať prístup k americkému obsahu z inej krajiny. Ako vidíte, rýchlosti sa príliš nezmenili. Toto je neočakávané, pretože najčastejšie fyzická vzdialenosť medzi vami a serverom bude mať za následok pomalšiu rýchlosť pripojenia.

Rýchlosť pri každodennom používaní

Rýchlosť serverov Hide.me je v každodennom používaní veľmi dobrá. Testovali sme to tak, že sme pokračovali v našom podnikaní tak, ako sme zvyknutí, aby sme zistili, či sa vyskytli škytavky s Hide.me. VPN sme používali počas prehliadania, naparovania, sťahovania a hrania hier; toto boli výsledky:

Pri pravidelnom prehľadávaní sme nezaznamenali žiadne rozdiely v rýchlosti alebo časoch načítania. Vďaka tejto sieti VPN môžete navštevovať svoje obľúbené webové stránky bez výrazných zmien. Sťahovanie súborov a aplikácií tiež nebolo problémom.

Testovali sme tiež niekoľko streamovacích služieb s VPN Hide.me, aby sme zistili, ako by to malo vplyv na ukladanie a načítavanie videí a hudby. Opäť sme sa nestretli s problémami a bez problémov sme mohli využívať služby ako YouTube a Spotify. Vďaka tomu je Hide.me ideálnou VPN, ak chcete sledovať materiál blokovaný geom. Je smutné, že ho nemôžete použiť na sledovanie Netflixu. Neskôr v prehľade vysvetlíme prečo.

Rýchlosť záveru Hide.me

Náš verdikt rýchlosti s Hide.me je nasledujúci:

 • Hide.me ponúka VPN s dobrou rýchlosťou.
 • Testy rýchlosti ukazujú malý rozdiel medzi rýchlosťou down-down a upload s VPN alebo bez VPN.
 • Pri pravidelnom používaní, sťahovaní a streamovaní sme nezaznamenali zmenu rýchlosti.

Bezpečnosť – Ako bezpečné je Hide.me?

Hide.me je poskytovateľ VPN, ktorý uprednostňuje ich funkcie zabezpečenia a ochrany osobných údajov. Zabezpečenie sa všeobecne považuje za najdôležitejší aspekt VPN. Nechcete, aby tretie strany získali prístup k vašim osobným informáciám, a VPN vás pred tým ochráni. Nižšie nájdete informácie o protokolových zásadách, ktoré Hide.me dodržiava. Okrem toho vás budeme informovať o potrebách informácií Hide.me, ak si chcete vytvoriť účet.

protokoly

Hide.me má vynikajúce zabezpečenie vďaka 256-bitovému šifrovaniu AES. Toto sa všeobecne považuje za najlepšiu dostupnú úroveň šifrovania. Hide.me navyše podporuje množstvo rôznych protokolov. Môžete si vybrať z nasledujúcich protokolov:

 • OpenVPN
 • SSTP
 • PPTP
 • L2TP
 • IPsec
 • IKEv2
 • IKEv1
 • SoftEther.

Webová stránka Hide.me zobrazuje pekný prehľad týchto rôznych protokolov. V tomto prehľade ilustrujú silné a slabé stránky každého protokolu. Toto je veľmi užitočné a môže vám ukázať, aký protokol bude s vaším operačným systémom najlepšie fungovať. Protokol OpenVPN by sme vždy radili, pretože je to najbezpečnejšia možnosť. Nižšie nájdete vysvetlenie protokolu OpenVPN na webovej stránke Hide.me.

Otvorte protokol VPN

Protokolovanie a ochrana osobných údajov

Hide.me hovorí, že sa riadia prísnymi zásadami „no-logs“. To znamená, že nezhromažďujú žiadne osobné údaje. Pretože Hide.me sa nachádza v Malajzii, nie je povinný viesť záznamy. Malajzia nemá žiadne pravidlá, ktoré nútia spoločnosti viesť záznamy.

Hide.me neuchováva žiadne užívateľské denníky, ale je tu jedna bočná poznámka; uchovávajú dočasné protokoly o pripojení. To znamená, že spoločnosť môže vidieť, kedy sa „zákazník x“ pripája na jeden zo svojich serverov VPN. Hide.me však nemôže vidieť, kto je zákazník X, dostanú iba anonymizované údaje používateľov. Navyše tieto záznamy ukladajú iba niekoľko hodín a potom sú natrvalo vymazané.

Poskytovatelia VPN prakticky nemôžu viesť záznamy. Okrem toho denníky pripojenia príliš často nenarušujú súkromie používateľa. Tieto denníky pripojenia používajú na zlepšenie svojich služieb. Môžu sa ubezpečiť, že ich servery nebudú preťažené, len ak vedia, kedy sa využívajú ich služby. Hide.me tieto protokoly pripojenia úplne anonymizuje a neregistruje vašu IP adresu.

Aké informácie potrebuje Hide.me?

Na vytvorenie účtu pomocou Hide.me potrebujete e-mailovú adresu. Po registrácii môžete mailadre odstrániť v nastaveniach svojho účtu. V závislosti od zvoleného spôsobu platby budete musieť poskytnúť aj ďalšie informácie. Hide.me používa na spracovanie všetkých platieb tretiu stranu. Tvrdia, že táto externá spoločnosť neuvidí vašu IP adresu alebo totožnosť. Získate číslo platby, ktoré s vami nemôže byť spojené. Okrem toho sa toto číslo platby ihneď po platbe zničí. Týmto spôsobom zostanete úplne anonymní, keď platíte za svoje predplatné Hide.me.

Záver bezpečnosti Hide.me

Po otestovaní bezpečnosti Hide.me môžeme uzavrieť nasledujúce veci:

 • Hide.me je spoľahlivá a bezpečná VPN.
 • Používajú silné 256-bitové šifrovanie AES.
 • Hide.me nezdieľa informácie s tretími stranami.
 • Môžete si vybrať z niekoľkých protokolov.
 • Hide.me uchováva protokoly o pripojení, ktoré sú zničené po niekoľkých hodinách.

Použiteľnosť – ako užívateľsky prívetivý je Hide.me?

Hide.me je veľmi užívateľsky prívetivý poskytovateľ, ktorý je prístupný a ľahko zrozumiteľný pre každého. Nižšie nájdete informácie o ich webových stránkach, procese inštalácie, vzhľade a vzhľade aplikácií, cenách, spôsoboch platby a konečne o zákazníckej podpore..

Webová stránka Hide.me

Webová stránka Hide.me je jasná a predstavuje všetky informácie, ktoré môžete očakávať od poskytovateľa VPN. Na domovskej stránke nájdete informácie o Hide.me, prečo by ste potrebovali VPN, a recenzie na ich softvér. Svoju webovú stránku ponúkajú v niekoľkých jazykoch.

Ďalej nájdete informácie o ich serverovej sieti a protokoloch na ich webových stránkach. Má tiež jasnú kartu, na ktorej nájdete súbory na stiahnutie softvéru a kartu so všetkými možnými plánmi predplatného. Tento obrázok zobrazuje webovú stránku Hide.me.

Hide.me webová stránka

Bohužiaľ sme na webe nenašli možnosť vyhľadávania, čo môže sťažiť nájdenie veľmi konkrétnych informácií. Keď sa prihlásite do svojho účtu Hide.me, zobrazí sa vám prehľad údajov o vašom účte. Nájdete tu aj sprievodcov, ktoré uľahčia inštaláciu softvéru do vášho zariadenia.

Inštalácia Hide.me

Inštalácia Hide.me na vaše zariadenia je veľmi jednoduchá. Môžete si zvoliť inštaláciu aplikácie do svojho zariadenia alebo si môžete stiahnuť softvér pre jeden konkrétny protokol a zmeniť nastavenie vášho PC alebo Mac. Prvá možnosť je najjednoduchšia. Ich aplikáciu nájdete v obchode App Store alebo Google Play. Po nainštalovaní aplikácie musíte vyplniť iba podrobnosti o svojom účte a budete pripravení.

Hide.me predajňa

Aplikácia Hide.me sa nachádza v obchode Appstore vyššie. Aplikácia automaticky použije najvhodnejší protokol pre váš operačný systém. Pre Windows sú to IKEv2 a PPTP a pre Mac používa ako zálohovanie protokol IKEv2 s IKEv1. To znamená, že v aplikácii nemôžete používať OpenVPN, čo je príliš zlé, pretože ide o najbezpečnejší protokol. Existuje však jedna výnimka, Android nepodporuje OpenVPN.

Po inštalácii aplikácie môžete bezpečne surfovať po webe. Musíte len vyplniť podrobnosti o svojom účte, ako vidíte nižšie.

Úvodná stránka Hide.me

Druhá možnosť inštalácie je o niečo ťažšia. Táto metóda vám však poskytuje viac možností v protokoloch. Ak sa prihlásite na svoju stránku účtu na webovej stránke Hide.me, nájdete príručku na inštaláciu všetkých rôznych protokolov a operačných systémov. Podľa týchto pokynov môžete do zariadenia nainštalovať ľubovoľný protokol.

Vzhľad a jednoduchosť použitia Hide.me

Hide.me je veľmi užívateľsky prívetivý poskytovateľ VPN, ktorý z neho robí perfektný zápas s ľuďmi, ktorí sú novými VPN. Aplikácia je jednoduchá; máte tlačidlo na pripojenie k serveru Hide.me a môžete zvoliť umiestnenie servera. Softvér má profesionálny vzhľad a všetky možnosti a funkcie fungujú dobre. Aplikácia je ponúkaná v niekoľkých jazykoch, medzi ktorými je angličtina.

Super jednoduchá aplikácia má niekoľko nevýhod. Nemôžete napríklad zmeniť nastavenia. To znamená, že počas používania aplikácie nemôžete meniť protokoly. Zatiaľ čo väčšina používateľov VPN ponechá predvolené nastavenia aj tak, niektorí používatelia môžu chcieť zmeniť protokoly tak, aby sa optimalizovala ich ochrana počas rôznych online aktivít..

Aplikácii môžu chýbať niektoré nastavenia, ale má niektoré elegantné funkcie. Aplikácia Hide.me má funkciu „auto reconnect“, „killswitch“, „IP úniku ochrana“ a „DNS úniku ochrana“. Tieto funkcie zabezpečujú, aby ste v nechránených okamihoch náhodne nevypustili informácie. Aplikácia zabezpečí všetko, čo robíte online.

Hide.me si kladie za cieľ vytvoriť užívateľsky prívetivú aplikáciu, ktorú budú vedieť všetci používať. To však znamená, že pokročilejší používatelia sa môžu občas cítiť obmedzení.

Predné časti aplikácie Hide.me

Stanovenie cien a spôsoby platby

Hide.me tam nie je najdrahší ani najlacnejší poskytovatelia VPN. Ponúkajú niekoľko rôznych predplatných programov. Po prvé, ponúkajú účet zadarmo. S týmto bezplatným účtom ste obmedzení na 10 GB mesačne, môžete si vybrať iba z 5 umiestnení na serveri a naraz môžete používať iba jedno zariadenie. Navyše platené predplatné pravdepodobne budú mať rýchlejšie servery, pretože sú menej preplnené.

Ponúkajú svoje predplatné Premium za tri rôzne ceny. Pravdepodobne najlepšie možnosti sú ich 2-ročný plán ktoré môžete získať len za 4,99 dolárov mesačne. Práve teraz získate s týmto plánom dokonca dva mesiace zadarmo. Okrem toho ponúkajú predplatné na jeden rok, čo stojí 8,32 dolárov mesačne. Nakoniec môžete získať aj prémiovú službu jeden mesiac, to vás bude stáť12,95 dolárov.

skryť ceny

Hide.me má na všetky platené predplatné 30-dňovú záruku vrátenia peňazí. Za svoj účet Hide.me môžete navyše platiť kreditnou kartou, PayPal, inkasom SEPA alebo bitcoinom..

Zákaznícky servis

Hide.me ponúka niekoľko spôsobov, ako odpovedať na vaše otázky. Na webovej stránke nájdete rozsiahlu stránku FAQ. Svoje otázky môžete položiť aj e-mailom. Zákaznícke služby sa ponúkajú iba v angličtine, čo môže byť ťažké, ak angličtina nie je vaším prvým jazykom. Svoje šťastie môžete skúsiť aj na fóre Hide.me, kde môžete svoje otázky nasmerovať na iných používateľov. Nakoniec blogy Hide.me ponúkajú informácie o aktualizáciách a novinkách.

Aby sme získali predstavu o prívetivosti zákazníckeho servisu Hide.me, dostali sme sa s nimi do kontaktu. Keď pošlete e-mail na Hide.me, dostanete e-mail s prihlasovacími údajmi. Ak sa prihlásite pomocou týchto informácií, získate ID zákazníckej podpory, ktoré pomáha ľuďom v zákazníckej podpore identifikovať váš problém. Tento spôsob komunikácie bohužiaľ nefungoval, keď sme to vyskúšali.

Nakoniec sme dostali e-mail s odpoveďou na našu otázku. Vysvetľovali vysvetlenie pomocou snímok obrazovky a obrázkov, vďaka ktorým bolo ľahké riadiť sa ich pokynmi. Do dvoch hodín sme dostali odpoveď na náš e-mail a oni nás oslovili zdvorilým a priateľským spôsobom, ako vidíte nižšie:

zákaznícky servis Hide.me

Zákaznícky servis funguje dobre a dostanete účinnú odpoveď na svoju otázku. Hide.me ponúka funkciu live chatu, ale vyskytli sme sa s tým nejaké problémy. Živý chat môžete používať, iba ak máte lístok na zákaznícku podporu. Bohužiaľ, nemohli sme sa prihlásiť pomocou informácií v e-maile. To môže byť dosť frustrujúce, ak hľadáte rýchlu opravu. (aktualizácia: Podľa Hide.me boli tieto problémy s podpornými lístkami vyriešené).

Použiteľnosť záveru Hide.me

Po chvíli používania Hide.me VPN môžeme uzavrieť nasledujúce veci o užívateľskej prívetivosti tohto poskytovateľa.

 • Aplikácia je užívateľsky prívetivá a funguje intuitívne
 • Webová stránka Hide.me je jasná a ľahko použiteľná
 • Inštalácia Hide.me je jednoduchá pre všetky operačné systémy
 • Aplikácia má obmedzené možnosti
 • Za Hide.me môžete platiť kreditnou kartou, Paypall, SEPA a bitcoinom
 • Softvér je k dispozícii v mnohých jazykoch
 • Zákaznícky servis je dobrý, ale funkcia live chatu nefungovala

Sieť servera Hide.me

Sieť serverov Hide.me sa v posledných rokoch zväčšila. Nižšie nájdete všetko, čo potrebujete vedieť o tejto sieti. Ďalej sa môžete dozvedieť, či tento poskytovateľ ponúka vyhradenú službu IP.

Počet serverov a umiestnení

Hide.me s viac ako 1560 servermi na 60 rôznych miestach sa za posledných pár rokov výrazne zväčšil. Hide.me sa orientuje hlavne na európsky a severoamerický trh, čo znamená, že sa tam nachádza väčšina ich serverov. Ponúkajú 9 umiestnení serverov v USA a 2 v Holandsku. Začali sa rozširovať aj do Ázie, ale stále sa zameriavajú na západný svet.

Dôvodom, prečo server Hide.me nemá veľa serverov, je to, že spravujú samotné servery. Majú rozsiahly súbor pravidiel, ktoré stanovili na zaručenie bezpečnosti svojich používateľov. Súčasťou tohto procesu je, že spravujú svoje vlastné servery. Bohužiaľ to znamená, že ich sieť serverov sa rozširuje iba pomaly. Ak hľadáte sieť VPN s množstvom možností servera, možno budete chcieť hľadať inde. Môžete sa napríklad pozrieť na náš porovnávací článok, ktorý obsahuje zoznam najlepších poskytovateľov VPN.

Vyhradená adresa IP

S Hide.me nie je možné získať vyhradenú IP adresu. Každá adresa IP, ktorú poskytuje Hide.me, je zdieľaná s ostatnými používateľmi. To znamená, že nebude možné sledovať Netflix, pretože blokujú adresy IP, ktoré používajú viacerí ľudia súčasne. Niektoré webové stránky navyše požadujú ďalšiu identifikáciu, pretože k nim pristupujete z mnohých rôznych adries IP.

Hide.me poskytuje „statickú“ IP adresu, čo znamená, že sa pri každom použití aplikácie pripájate k rovnakému serveru. Vďaka tomu nebudete mať na webových stránkach žiadne podozrenie z dôvodu mnohých IP adries, ktoré používate. Nepožiadajú o ďalšie overenie, ktoré vám nakoniec ušetrí čas. IP adresu však stále zdieľate s ostatnými používateľmi.

Ak skutočne chcete, aby poskytovateľ VPN ponúkol vyhradenú adresu IP, môžete sa pozrieť na našu recenziu spoločnosti NordVPN.

Sieť servera záverov Hide.me

Dospeli sme k nasledujúcemu záveru o sieti serverov Hide.me:

 • Hide.me má pomerne malú, ale rýchlu sieť serverov
 • Sieť existuje 1560 serverov na 60 rôznych miestach
 • Hide.me riadi a spravuje svoje vlastné servery pre vyššiu bezpečnosť
 • Hide.me neposkytuje vyhradené adresy IP
 • Ponúkajú „statickú IP“

Možnosti Hide.me

Hide.me ponúka najbežnejšie funkcie VPN, ale poskytuje vám aj niekoľko ďalších možností. Tu sa dozviete viac o týchto možnostiach a prečítajte si viac o Hide.me v spojení s Netflixom a sťahovaním torrentov.

Hide.me ďalšie možnosti

Zabite vypnutieV prvom rade Hide.me ponúka prepínač zabíjania, ktorý zaistí, že vaše zariadenie bude chránené, aj keď sa pripojenie dočasne stratí. To v kombinácii s funkciou „automatického opätovného pripojenia“ znamená, že si pravdepodobne nevšimnete nič iné ako skrývať.

S účtom Hide.me Premium získate slobodu pomocou funkcie „Dynamic Port Forwarding“. Toto vás prevedie firewallmi.

Nakoniec Hide.me tiež ponúka protokol SoftEther, ktorý je rýchlejší ako často používaný OpenVPN. OpenVPN má maximálnu rýchlosť 100 MB / s, zatiaľ čo SoftEther môže dosiahnuť rýchlosti 900 MB / s.

Hide.me a Netflix

Ako sa stáva s viac a viac poskytovateľmi VPN, servery Hide.me blokuje Netflix. Streamovacia služba sa aktívne pokúša blokovať používateľov VPN, ktorí sa snažia získať prístup k obsahu Netflix v inej oblasti. Je smutné, že existuje len niekoľko poskytovateľov VPN, ktorí dokážu zostať pred sieťami Netflix a Hide.me nie je jedným z nich. Ak chcete sledovať Netflix pomocou VPN, môžete sa pozrieť na náš zoznam najlepších poskytovateľov VPN, ktorí sa pozerajú na American Netflix..

Hide.me a torrenty

Nakoniec sme testovali sťahovanie torrentov pomocou Hide.me. Nezažili sme žiadne problémy. Za menej ako 5 minút bol urobený súbor 1,2 GB. Hide.me umožňuje sťahovanie torrentov prostredníctvom sietí typu peer-to-peer pre väčšinu ich serverov. Na svojich webových stránkach jasne uvádzajú, ktoré servery podporujú tento typ sťahovania a ktoré servery nie. Napríklad servery v USA, Spojenom kráľovstve a Austrálii nepovoľujú sťahovanie torrentov, ale servery v Holandsku áno.

Možnosti záveru Hide.me

 • Hide.me má funkciu „kill switch“, „auto reconnect“ a funkciu „Dynamic Port Forwarding“
 • Hide.me podporuje veľmi rýchly protokol SoftEther
 • Netflix nie je prístupný pomocou Hide.me
 • Torrenty si môžete stiahnuť prostredníctvom P2P sietí s väčšinou serverov Hide.me

Záver – Naše skúsenosti s Hide.me

Pros
Zápory
Jednoduché použitieŽiadne určené adresy IP
Jednoduchá inštaláciaV aplikácii je iba niekoľko nastavení
Rýchle serveryŽiadny prístup k Netflixu
Bezplatná možnosťŽivý chat nie je funkčný
Sťahovanie torrentov je možné
Veľa možných protokolov (vč. SoftEther)
30-dňová záruka vrátenia peňazí

Hide.me je rýchla a ľahko použiteľná VPN. Je to zvlášť príjemné pre nových používateľov VPN vďaka ich intuitívnemu rozhraniu aplikácií. Hide.me je super bezpečná možnosť, pretože neuchováva žiadne denníky používateľov. Ponúkajú dobré servery, ale nie toľko, ako niektorí iní poskytovatelia. Mnoho ich serverov podporuje sťahovanie prostredníctvom sietí typu peer-to-peer. Rozhodne odporúčame Hide.me ľuďom, ktorí ešte vyskúšali službu VPN. Ak hľadáte jednoduchú, rýchlu a bezpečnú sieť VPN, služba Hide.me môže byť pre vás službou!

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me